SupersM l J. fialeslooi 'UNION Vervolg Sportvaria V.. STIJGING LOONGRENS ZIEKENFONDS NAAR ƒ17.000 enkele jongedames Schitterende overwinning van Olympia volleyballers op koploper Shot DOORSMEREN kiaar terwijl u wacht BËVËROL SMEEKSTATION GARAGE BOSBOOM S.E.C. Hees Van Weedestraat 7b - Soest - Tel. 5389 Dames S.V.V. 1 wonnen overtuigend met 3-0 van A.M.V.J./G.V.C. 2 Tweemaal winst voor Hees volleybalreserves Jongens gooiden ruit in bij Rensenbrink Heren van de m.h.c. „Soest" op gedeelde le plaats 1-1 tegen hard en snel H.B.S ven Schaaknieuws Kinderpostzegels DAVO Laat nu vast uw schaatsen slijpen S0ESTERRERG Nieuwe dirigent Harmonie Soesterberg bedwong Scherpenzeel (0-0) Gezellige jubileum- uitvoering A.G.A.V.S. CONTROL DATA ELECTR0FACT N.V DINSDAG 3 NOVEMBER 1970 een uitstekend gespeelde wedstrijd lebben de heren van Olympia kans ge en een eind te maken aan de reeks erloren wedstrijden door met 3-0 kop per Shot uit Culemborg te verslaan, et Soester team dat het ditmaal ook og zonder de geblesseerde Van Brum- elen en de door griep geplaagde aan- oerder Brandsma moest stellen, heeft |aten zien dat de promotie naar de veede divisie geen vergissing is ge- eest. |Direct al in de eerste set trok het team Bnder aanvoering van Werner Paans lel ten aanval. Uitstekende smashes van Ban van de Kamp en Wim Endendijk lieten de Culemborgse verdediging keer op keer wankelen. Middels een aantal fraaie acties wist Olympia uit te lopen Kaar 7-3. ■hot zocht en vond baat bij een time- out. Enkele onnauwkeurige blokkades aan het net brachten Shot weer langzij. -Aan het spel van Shot was te merken dat zij meenden het varkentje Olympia, dat onderaan stond, wel even te was sen en spanden zich niet bijzonder in. De Soester heren profiteerden daar gre tig van en zelfs wisten zij tot een 14-13 «tand uit te lopen. Toen werd het Shot fennelijk te gek. Zij probeerden met ;actische balletjes de setwinst te be machtigen. Maar juist in die fase van 3e wedstrijd zagen de talrijke toeschou wers op de tribune een ouderwets vech- end Olympia, dat door spectaculaire acties aan het net en in de verdedi ging Shot van winst trachtte af te hou- 3en. Via 15-15, 16-15, 16-16, 16-17 liep 3e score op als gold het een basket balwedstrijd. Bij 18-17 had Olympia de kans de setwinst te grijpen maar de mash van Wim Endendijk ging net uit. En weer kwamen de Culemborgers naast Olympia. Toen, bij 19-18 in het voordeel van de Soesters, maakte een daverende knal van Wim Schaffelaar een einde aan de eerste set. Olympia juichte als gold het hier reeds een ge wonnen wedstrijd. 20-18. In de tweede set was het weer Olym pia dat tot ieders verrassing de toon bleef aangeven. Het spel versnellend als Olympia zelf ten aanval trok en haast professioneel vertragend wanneer Shot aan de opslag was. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Van SEC kwam zaterdag alleen nog het vijfde elftal in het veld. Het speelde op eigen terrein met 2-2 gelijk tegen CJW 5 uit Amersfoort. CJW nam na 20 minuten de leiding, maar vijf minuten voor rust zorgde Rotsburg voor gelijkmaker. Hij deed dat uit een voorzet van IJsseldijk. In de tweede helft namen de bezoekers opnieuw de leiding, maar nu was het v. d. Loon, die scoorde, opnieuw uit een voorzet van IJsseldijk. Bij SEC speelde vooral Vincent een goede wedstrijd. Van Hees kwamen het tweede en derde elftal nog in het veld. De voor het vier de elftal vastgestelde wedstrijd werd af gelast. Hees 2 speelde op eigen terrein te gen de nog ongeslagen koploper Wou denberg 2 en verloor met 3-1, na een overigens vooral voor rust niet onaan trekkelijke wedstrijd. Hees kreeg aan vankelijk door een goede middenveld bezetting een stevig veldoverwicht, doch de voorhoede bleek niet tot scoren in staat. Goede kansen werden door te weinig doorzettingsvermogen om zeep geholpen en alleen de keiharde schoten van middenveldspeler v. d. Veen brach ten af en toe wat gevaar. Daarentegen was Woudenberg met zijn snelle uitvallen veel gevaarlijker. Eén van de uitvallen leverden de gasten voor rust een doelpunt op. Binnen de vijf minuten stonden de gast heren in de tweede helft al met 3-0 achter door twee grove blunders in de defensie. Hees kwam na deze plotselinge tegenslag wel goed terug, maar door de schotloosheid van de aanval kwam er op het scorebord voorlopig geen veran dering. Pas een paar minuten voor tijd was het middenvelder Wigtman, die de eer voor Hees redde door uit een vrije trap van zeker 40 meter afstand raak te schieten: 3-1. Na de zware nederlaag van de week daarvoor zorgde het derde elftal zater dag voor een tamelijke verrassing door Zuidvogels 5 op eigen terrein met 4-3 te verslaan. Hees liep hard van stapel en al na een paar minuten wist Haverkamp de Soes ters een 1-0 voorsprong te geven. Even later rondde Westhoff een fraaie com binatie met Vrakking doeltreffend af. Maar nog vóór de rust maakte Zuid vogels gelijk, mede daartoe in staat ge steld door een nogal onzeker opererende achterhoede bij Hees. Een kwartier na rust was het opnieuw Haverkamp, die Hees aan een voor sprong hielp. Op vrij gelukkige wijze kreeg hees ever later een strafschop toegewezen. Eén van de Zuidvogels-ver dedigers gleed in het strafschopgebied uit en kwam met zijn hand in aanraking met de bal. Van enige opzet was geen sprake, maar Hees kreeg wel een straf schop toegewezen, waarvan Haverkamp dankbaar gebruik maakte om de hat trick te verrichten en Hees ruimer af stand te doen nemen: 4-2. Vlak voor het einde scoorde Zuidvo- fels nog een keer, maar de zege van Hees kwam niet meer in gevaar. Er ontstond ln de Shot gelederen een lichte paniek toen Olympia snel tot 7-0 uitliep. Geert Smid, die in de eer ste set nog naar de juiste set-ups liep te zoeken, bediende in deze set zijn aanvallers van zeer goede set-ups en de aanvallers maakten daar dan ook dankbaar gebruik van. Shot werd dui delijk nerveus en trachtte openingen te forceren. Maar het Soester blok sloot voortreffelijk en Shot kreeg geen kans. Olympia won deze set met 15-7. Op de tribune mompelde men het lijkt Feyenoord-Telstar wel. Zou Olympia er in slagen de koploper, het ongeslagen Shot twee punten afhandig te maken? Werner Paans en zijn teamgenoten lieten daarover geen twijfel bestaan. Shot was totaal verrast door de inzet en variatie van Olympia en geloofde er niet meer in. Met 15-2 werden de be zoekers in de derde set opgerold en in gepakt. De muis Olympia had de olifant Shot danig bij het oor genomen. Het team bestond uit Wim Schaffe laar, Nenk Neysen Wim Endendijk, Jan van de Kamp, Bareld Beintema, Geert Smid en Werners Paans. OOK VOLLE WINST VOOR OLYMPIA DAMES Ook het eerste damesteam van Olympia heeft kans gezien haar wedstrijd te winnen. Al zag het er in het begin niet naar uit. In het veld had Olympia het beste van het spel. Het blokkeren en de gevarieerde aanvallen zette te genstander C>'62 uit Hilverusm voor grote problemen. Maar wat de Soester dames wonnen door het fraaie spel, verloren zy door slecht stoppen van de opslag. Met 15-13 en 15-8 gingen twee sets verloren. Wie dacht dat de Olympianen het daarbij zouden laten kwam bedro gen uit. In de derde set buitte Olympia de slgakracht van haar hoofdaanvalster Lia Hoytingh volledig uit en zij legde dan ook de basis voor de twee set-over winningen. Ook aanvalster en aanvoerdster Lenie de Bruin was weer zeer goed op dreef. Het werd een boeiende vertoning die Olympia weer op gelijke voet bracht met 0'62. 2-2. In de vijfde en beslissende set hadden de Soester dames duidelijk miner moei lijkheden met de „zwevende" opslagen van de Hilversumse dames. Ook kon de O'62-aanval het allemaal niet meer zo goed verwerken. Olympia daarentegen haalde nog eens flink uit en de vijfde set werd met 15-12 gewonnen. NOG MEER WINST VOOR OLYMPIA Het was trouwens helemaal een ge slaagde avond voor Olympia. Want het tweede damesteam zette het team van Foxboro duidelijk van zich af. Met 3-0 wonnen de Olympianen. Het derde herenteam heeft in de wed strijd tegen Spirit 3 alle kans gehad di verse trainingsoefeningen nog eens door te nemen. Want tot redelijke tegenstand konden de Amersfoorters niet komen. Ook hier wonnen onze plaatsgenoten met 3-0. he! jonge I horloge voor I jonge mensen I herenhorloges vanaf f. 37.50 afgebeeld model f 45.- RINGENOLDUS Juwelier - Horfoger Van Weedestraat 12. Official UNION-dealer De „derby" tussen Olympia 5 en Olym pia 6 werd met 2-1 gewonnen door het vijfde team. Een grote verrassing was ook de over winning van het wel zeer jeugdige Olympia c op A GA VS. De Soeste rber- gers, die hoog op de ranglijst van de jeugdcompetitie prijken, moesten toe staan dat Olympia c de wedstrijl met 2-1 won. De technisch betere AGAVS- ers konden het niet bolwerken tegen het enthousias' spelende Olympia en zij hadden vooral moeite met de formida bele opslagen van de groen-witten. Bij de meisjesjeugd was het winst en verlies. Het A-team won van plaatsge noot SVV b terwijl het B-team verloor van SVV a. VOLLEYBAL DEZE WEEK De eerste teams van Olympia 'moeten vrijdag aantreden m de Expohal in Hilversum; de dames tegen AMVJ/GVC en de heren tegen Huizen. Huizen is voor Olympia altijd al een lastige tegenstander geweest en ook de Expohal is niet de plaats waar Olym pia de meest overwinningen heeft be haald. Gezien het vertoonde spel van zowel de dames als de heren moet het toch mogelijk zijn de punten mee te nemen naar Soest. He* volledige pro gramma ziet er als volgt uit: Sporthal Beukendal donderdag 5 no vember: Meisjes: 18.30 uur BG SVOlympia b, Olympia a—Limvio. Jongens: 18.30 uur Olympia cSW a. Dames: 19.15 uur Olympia 3BG SV 3. Heren: 19.15 uur Olympia 5WH, 20.00 uur SW 4Olympia 4, 21.15 uur Olym pia 3SSS 2. Expohal Hilversum vrijdag 6 november: Dames: 20.00 uur AMJV/GVCOlympia. Heren: 20.00 uur HuizenOlympia. Het eerste damesteam van de Soester Volleybal Vereniging heeft haar wed strijd tegen het Hilversumse AMVJ/ GVC 2 met 3-0 kunnen winnen. In geen van de sets vormden de tegenstanders een bedreiging voor SVV, die ook nu weer een goed spelbeeld te zien gaven. In de eerste set liepen de Soester da mes uit via 9-0 naar 12-1, waarbij de coach van de tegenpartij een time-out aanvroeg. De Hilversumse dames liepen in tot 13-7, maar konden toch geen en kele bedreiging vormen voor het ster kere SVV. In deze eerste set waren de Soester dames technisch beter en be hoefden zich, behoudens het laatste ge deelte van deze set, niet sterk in te zetten. Het verliep allemaal gemakke lijk. In het laatste gedeelte van de eerste set lieten de dames van AMVJ/ GVC zich wel van hun beste kant zien. De tweede set gaf ongeveer een gelijk spelbeeld. SVV was beter en had een beter technisch inzicht. Ze liepen in de ze set uit tot 2-8. Toen zag de tegen standster kans om iets in te lopen, het geen de coach aanleiding gaf om een time-out voor SVV aan te vragen, die de enige in de gehele wedstrijd zou zijn. Deze tweede set kon door de Soester dames met 15-8 gewonnen worden. In de derde set was er bijna helemaal geen tegenstand. Men kon geen attrak- tlef spelpeil meer bereiken. Deze laat ste set was niet boeiend meer. Men kreeg bijna geen verweer en deze set kon daarom zonder meer door de SW- ers met 15-2 worden gewonnen. Het goede spel en de grote inzet van de dames die het geheel tot een goed draaiend team maakt heeft ook deze week weer een goedek ans om te win nen. Valboval is de tegenstander tegen wie ze a.s. donderdag in de Soester sport hal moeten spelen. MEISJES OLYMPIA B SVV A 0-2 Het meisjes A-team heeft zonder veel moeite het B-team van Olympia kun nen verslaan. Ze hebben hierdoor hun reeks overwinningen niet afgebroken. De meisjes die zeer leuk speelden kon den in twee sets de wedstrijd winnen. Veel tegenstand hadden ze niet. en won nen daardoor de set met een ruime voorsprong. De eerste set werd met 6-15 en de tweede met 4-15 gewonnen. MEISJES SVV B OLYMPIA A 0-2 Het meisjes B-team heeft het de afgelo pen week niet tot winst kunnen bren gen, zij verloren hun wedstrijd tegen Olympia A. Het was verwacht dat ze het niet ver zouden brengen, al hebben ze er wel alles uitgehaald. De eerste set verloren ze met 2-15. De tweede set leverde enkele punten meer op. Ze ver loren deze tweede set met 5-15. Wedstrijdprogramma voor deze week: Soester Sporthal: donderdag a.s. Dames SVV 1Valboval 2. D.ames SW 3—BG SV 2. Dames WH 1—SW 4. Dames VOLEEM 1-SW 5. Heren SW 2—AGAVS 1. Heren SVV 3Foxboro 1. Heren SW 4Olympia 4. Meisjes SVV A—SW B. Jongens SVV AOlympia C. Donderdag is het tweede herenteam van de volleybalvereniging Hees door een fraaie 3-0 overwinning op het ma tige Voleem 2 opgerukt naar de tweede plaats in de derde klasse, op slechts één punt achterstand op leider BG en SV 3. Hoewel de WH-ploeg door het wegens een voetblessure op halve kracht spelen van aanvoerder Snijder enigszins gehandicapt was, speelden de VVH-re- serves toch een uitnemende wedstrijd, waarin de eerste set moeiteloos met 15-8 gewonnen kon worden. De overige twee sets werden door de aanvallend nog wat te kort schietende WH-ers mede door het zich fel verwerende Vo leem met krappe cijfers van 15-13 en 16-14 in winst omgezet. Voor een grote verrassing zorgde het tweede damesteam door met 2-1 over het sterke BG en SV 3 te zegevieren. De zeer jonge en onervaren WH-ploeg moet het op dit moment nog louter van aan grote enthousiasme hebben, daar techniek en spelinzicht bij volleybal niet na een paar weken, doch op de lange duur verkregen kan worden. Programma 5 november: 20.00 uur WH 1SVV 4 (dames). 19.15 uur WH—AGAVS (dames). 19.15 uur WH 3—Voleem (heren). De heer Rensenbrink van het aan de Beukenlaan gevestigde servicestation, deed in de nacht van zondag op maan dag aangifte van vernieling van een ruit aan de achterzijde van zijn pomp station. Twee jongens van ongeveer 22 jaar bleken daar met een autoband een grote spiegelruit ingegooid te hebben om niet geheel duidelijke redenen. De jongens verdwenen in een donkerkleu rige oude Opel Record. Tot dusver zijn zij niet gevonden. Met dè gedachten dat diegene die uit deze wedstrijd de volle winst zou be halen, bijzonder goedé vooruitzichten op het kampioenschap en de daaraan ver bonden promotie zou krijgen, kwamen de teams van „Soest" en H.B.S. tegen elkaar in het strijdperk op het goed bespeelbare maar hobbelige terrein van de Bloemendalers. Daar bekend was dat H.B.S. over een snel en slagvaardig team beschikte, kwam „Soest" niet met een verdedigende taktiek in het veld, maar probeerde van af de eerste minuut met snelle aanvallen over de vleugels de Bloemendalers te verrassen. Na ongeveer een kwartier spelen drong de H.B.S.-voorhoede heftig aan, een uit een onmogelijke hoek geschoten bal verrastte de Soester doelman en met een 1-0 voorsprong werd de rust be reikt. Na de rust een zelfde spelbeeld, twee partijen die in niets voor elkaar onder deden, waarbij de defensies uitblonken. Nog in de eerste helft was de aanval van „Soest" versterkt met een constant mee naar voren komende achterspeler, waardoor „Soest" in de tweede helft zo o mogelijk no.? feller ten aanval trok. Hal- heden zijn gekomen. verwege de tweede helft kreeg „Soest" een strafcorner toegewezen, die door Guido Diehl onhoudbaar achter de B.B.S.-doelman werd geplaatst. Van beide zijden probeerden men in de laatste fase van de strijd nog een doelpunt te forceren, om daarmede beide punten in bezit te krijgen. De beide de fensies bleven echter overeind en met 1-1 kwam het einde aan de voor beide partijen belangrijke wedstrijd. De dames konden tegen het ongeveer gelijkwaardige Amsterdamse Hurley op nieuw niet tot een overwinning komen. In de eerste helft kregen zij in het ge heel geen vat op hun geroutineerder te genstandsters, die de eerste helft dan ook verdiend met een 3-0 voorsprong af sloten. Na de rust een wat kalmer aan doend Hurley, met een op revanche be lust „Soest". Dat de Soester dames ondanks hun vele handicaps toch weten wat hockey is, blijkt wel uit het feit, dat zij de Amsterdamse dames geen kans meer gaven en er zeli voor zorgden dat de Hurley-keepster toch tweemaal werd ge passeerd. Met een 3-2 nederlaag kwa men de Soester dames naar huls, waar door zij in grotere degradatiemoeilijk- Met ingang van 1 januari 1971 zal de loongrens voor de verplichte ziekenfonds verzekering worden verhoogd van ƒ14.850 tot ƒ17.000. Alle werknemers, die op 1 november 1970 minder verdienden dan dit bedrag zullen dan verplicht in het ziekenfonds zyn verzekerd. De premiebaten van de ziekenfondsen zullen met btfna 100 miljoen gulden stijgen, want door deze fikse loongrensverhoging keren ruim 45.000 werknemers in de verplichte verzekering terug. Ook hun gezinsleden zijn dan automatisch verzekerd en dat betekent dat de ziekenfondsen er het komend jaar zo om en nabij de 200.000 klanten bij krijgen. Vooral voor de gezinnen met kinderen kan deze terugkeer naar de verplichte verzekering vele guldens „winst" bete kenen. Voor de vrijgezellen en echtpa ren zonder kinderen is dat voordeel veel geringer, maar de betere dekking tegen de kosten van huisarts, tandarts en apotheek zal ook hen welkom zijn. Bovendien moeten we in aanmerking nemen dat de ziektekosten in de naaste toekomst slechts bij uitzondering nog aftrekbaar zijn als buitengewone last voor de belasting en dan wordt een verplichte verzekering vooral voor dege nen, die veel ziektekosten hebben, nog eens extra aantrekkelijk. Betere dekking tegen kosten huisarts en apotheek De ziektekosten zijn de afgelopen jaren sterker gestegen dan de netto-lonen. Het gevolg hiervan was, dat ook de particulier verzekerden (wier inkomen dus boven de loongrens lag) steeds ho gere Dremies moesten betalen om zich zelf en hun gezinsleden tegen ziekte kosten te dekken. Ook de regelmatige verhogingen- van de huisartsenhonoraria en de prijsstijgingen in de medicamen teuze sector confronteerde hen met soms Ze.er hoge kosten. Vooral ln ge zinnen met kinderen knabbelden de ziektekosten steeds meer af van reëel beschikbare inkomen. Bij een particu liere verzekering moet immers premie worden betaald voor ieder gezinslid (zij het meestal voor niet meer dan drie kinderen) en voor menig gezin betekent een premiestijging dan ook een volko men te niet-doen van de ontvangen loonsverhoging, of erger. Het is duidelijk dat vooral degenen, wier inkomen niet ver boven de loon grens uitkomt, een zware tol aan deze ziektekostenstijging moesten betalen. Iemand, die 15.000 verdient zou beter ƒ150 per jaar minder kunnen verdie nen, dan zit hij in de verplichte ver zekering en betaalt de helft van de premie (7,5 terwijl zijn werkgever de rest voor zijn rekening neemt. Hij is dan ook te allen tijde verzekert te gen de kosten van huisarts en medicij nen. De bedoeling van de voorgestelde loon grens verhoging is nu om een grote groep mensen, wier inkomen net iets boven de huidige grens ligt, de kans te bieden een betere dekking te ver krijgen tegen de kosten van huisarts, tandarts en medicijnen. Voor de ge zinnen met kinderen is dit zonder meer een verbetering, voor vrijgezellen echtparen zonder kinderen kan het een verbetering zijn. Het hangt er tenslotte van af, hoe vaak men een dokter of een apotheek nodig heeft, en wie kan dat vooraf voorspellen? In januari 1971 zal het aantal verplicht verzekerder in ons land stijgen van 6,6 naar plm. 6,8 miljoen. Daarnaast zijn er nog zo'n 1.5 miljoen vrijwillig ver zekerden, die eveneens gebonden zijn aan de loongrens. Tenslotte zijn er nog zo'n 850.000 bejaarden, die in een zie kenfonds zijn verzekerd. Kortom, ver uit het grootste deel van de bevolking (rond 70%) zit in het ziekenfonds. De vraag kan worden gesteld, of we niet langzaam maar zeker naar een volksverzekering voor alle geneeskundi ge risico's moeten koersen. Er bestaat nu reeds een volksverzekering tegen Ook voor de Soester Schaakclub is de kompetitie weer begonnen. Soest I is ingedeeld in de 2e klasse A en Soest II in de 4e klasse A van de Stichts Gooise Schaakbond. Soest II heeft afgelopen vrijdag zijn eerste wedstrijd gespeeld tegen Doorn/ Driebergen III. Gezien de kwaliteit van het tweede team, dat het laatste jaar, door nieuwe leden en eigen jeugdspelers zeer ver sterkt is, was een overwinning te ver wachten. De uitslag is 7-3 geworden maar had nog groter kunnen zijn. De uitslagen waren als volgt: 1. E. BalversG. v. Rinsum 1-0. 2. H. Thörig—H. Uhlhorn 0-1. 3. J. v. d. BergJ. Kanitz 1-0. 4. J. TimmerJ. v. Beem 0-1. 5. F. SmithC. de Jong L-0. 6. B. W. HaberlandC. Andriese 1-0. 7. P. K. v. BaaienH. Meyer 1-0. 8. K. v. Zijtveldn.o. 1-0. 9. H. RoetmanC. v. Dam 1-0. 10. Mej. G. G. Suyk—E. v. Beest 1-0. Vrijdag 6 november a.s. speelt het eerste tiental tegen Utstud IV en 13 nov. a.s. wordt er een uitwedstrijd gespeeld tegen s' Gravenland I. langdurige geneeskundige risico's (de algemene wet bijzondere ziektekosten) en het heeft zelfs weinig gescheeld of ook de kosten van ziekteverpleging ge durende het eerste jaar waren in de ze volksverzekering opgenomen (met name van de zijde van de middenstand was men hiervoor geporteerd). En als men al zover is dat men dit ernstig overweegt, dan zou ook overwogen kunnen worden, of men andere genees kundige risico's niet in één grote volks verzekering onderbrengt. Minister Veld- kamp's gedachten gingen destijds reeds deze richting uit, maar hij kon toen de Kamer niet meekrijgen voor zijn plannen. Of moeten we zeggen: nog niet meekrijgen? Een volksverzekering voor geneeskundi ge risico's zou waarschijnlijk evenveel bijval als kritiek ontmoeten, hoewel - gezien het groot aantal ziekenfondsver zekerden, die straks weer zo'n 16 18 meer premie gaan betalen, met zo'n volksverzekering niet evengoed of beter uit zijn? Een voordeel zou in elk geval zijn dat het onderscheid tussen fonds- en par ticuliere patiënten gaat verdwijnen. Te gen dit onderscheid is de laatste jaren steeds krachtiger verzet gerezen. Vele fondspatiënten, toch altijd nog het grootste deel van elke huisartsenprak tijk, voelen zich gediscrimineerd en me nen zelfs dat zij minder zorgvuldig worden behandeld dan de particuliere patiënten. Nu is dit laatste noch bewe zen, noch waarschijnlijk, maar het feit dat véle fondspatiënten dit denken heeft reeds een ongunstige invloed op de relatie huisarts-patiënt. En dat komt onze volksgezondheid niet ten goede. Sommige artsen hebben ook begrepen dat het onderscheid tussen fonds- en particuliere patiënten, zoals zich dat manifesteert in verschillende spreek uren, een ongunstig psychologisch ef- fekt heeft en zij hebben die verschil lende spreekuren gelukkig afgeschaft. Helaas zien sommige in hun particulier verzekerd zijn ook een soort statussym bool. Zij generen zich gewoon om met een fondspatiënt op één lijn te worden gesteld! Zo verschijnt de dwaasheid zelfs aan ons ziekbed. Maar het is duidelijk dat de overheid zich niet door de dwaasheid mag laten leiden en de vraag op welke wijze de bevolking het best tegen ziektekosten verzekerd zou kunnen worden dus beantwoord los van statusoverwegingen, waaraan sommige mensen blijkbaar zo'n behoefte hebben. Met de loongrensverhoging per 1 ja nuari zullen de discussies over de stij gende ziektekosten zeker niet ten ein de zijn. In een land, waar notabene elk jaar nog gecollecteerd moet worden voor de bestrijding van hartziekten en kanker, welke driekwart van alle sterf gevallen veroorzaken, kan men zich dat ook niet permitteren. Het damescomité van de Kinderpost zegels neemt vanaf dinsdagmorgen 10 november 8.30 uur weer plaats op het bekende plekje in het postkantoor voor de eerstedag-afstempeling en verkoop van kinderzegels op die dinsdag. Ook de speciale algemene, Kinder- en Kerst en Nieuwjaarskaarten zullen weer wor den verkocht. In de periode van 10 november tot 3 januari zijn de dames aanwezig op maandagmiddag en dinsdag, donderdag en vrijdag de gehele dag tijdens de openingstijden van het postkantoor. Nieuwstraat 56, telefoon 6228 Met ingang van half november is de heer C. van Wiggen benoemd tot diri gent van de Muziekvereniging „Soester- berg". De heer Van Wiggen, al jaren dirigent van de fanfare uit Cothen en muziek leraar aan „Don Bosco" te Amersfoort, volgt de heer W. A. J. C. Wakelkamp op, die juist vijftien jaar dirigent is van de Muziekvereniging Soesterberg, voorheen harmonie „Sint-Joseph". Om strikt persoonlijke redenen legt de heer Wakelkamp uit Amersfoort de dv* rigeerstaf neer zowel bij Hoevelaken, Excelsior (Putten), Erica (Austerlitz), als Soesterberg. Harmonie en Muziekvereniging zijn, wat de directie betreft, vanaf de oprichting een aangelegenheid geweest van de he ren Wakelkamp sr. en jr. Een kostbaar punt werd door Soester berg binnengehaald met het 0-0 gelijke spel tegen Scherpenzeel, tweede op de ranglijst. Een gelijk spel op zich was reeds een grote verdienste voor de thuisclub, maar de gastheren hadden vooral in de eerste helft een overwinning kunnen behalen, gezien de vele aanvallen op de helft van Scherpenzeel. Het werd echter voor doelman Rotte nooit gevaar lijk in tegenstelling tot doelman Van de Berk die in deze wedstrijd over het al gemeen prima werk verrichte en Soes terberg voor een nederlaag behoedde. In de eerste minuut belandde er reeds een bal tegen de paal en in de zesde minuut redde Van de Berk, toen men vrij voor het doel kwam. Tien minuten later schoot linksbuiten Vermeulen over de lat en in de 35e minuut werd een hard schot van Verwey gestopt. Vlak voor de rust werd door Vermeulen rakelings langs het doel geschoten. En in al die andere minuten bouwde Soes terberg aan aanvallen, die zelden of nooit behoorlijk werden afgerond. Ook na de rust kreeg Scherpenzeel weer de beste kansen, mede gesteund door de wind, maar de thuisclub met Lex Baardman, Ben van Doesburg, Odijk en Smit verdedigden met enkele zwakke momenten toch afdoende. Doel man Van de Berk moest enkele keren stevig ingrijpen om erger te voorkomen. Een schot van rechtsbuiten Voogd vlak onder de lat gericht stompte hij keurig weg, evenals een dergelijk gevaarlijk schot van linkshalf Vonk. Scherpenzeel, altijd beducht voor de uitwedstrijd in Soesterberg, was on danks de hoge positie op de ranglijst blij met het gelijke spel (0-0). Na de feestelijke receptie in het Dorps huis waren 's avonds alle hens weer aan dek in de garnizoens-ontspannings- zaal voor de grote AGAVS-jubileum- viering. Een goed beeld kreeg men van de ge leidelijke opbouw van de gym- en rit- mieklessen van klein tot groot Een ver makelijk effekt kreeg natuurlijk de menselijke bok op de kast, wanneer de ze door al te felle springers er bijna aftuimelde. Met de gebruikelijke nocha- Iance traden de kinderen op, al of niet feestelijk aangekleed met kleurige crè- pepapier-kostuumpjes, waarbij de leid sters mej. Kruydt en mej. Molenaar de handen vol hadden om alles in goede en rechte banen te leiden. Hoe groter de kinderen werden bij dit optreden, des te beter en gedisciplineer- der ging het ook. Bij de oudere groepen kwam men al tot bijzonder goede pres taties, vooral als er leden van de se- lectiegroepen tussen lopen, springen, kortom bewegen. De Duitse ritmische groep van mevrouw Imhof gaf goed werk te zien in een vlotte knotsoefening en in een buiten landse fantasie, waardoor zij graag ge ziene gasten bleken. Ook de eigen ritmische groep liet zich niet onbetuigd in balvaria en een Char lestonfantasie. Voor het laatst onder uitstekende lei ding van de heer Van der Steen kwam men overwegend goed over de brug, ga ven drie heren goed werk te zien on der de aankondiging „kracht en inspan ning" en werd grondwerk verricht door enkele meisjes, waarvoor veel studie en inzet vereist was. Na de Donner und Blitzfinale door de drumband, waarvan de heer Van Love- ren al tien jaar vader blijkt te zijn, volgde een groots opgezette dankcere- monie, waar niet minder dan 17 medewerkers(sters) aan te pas kwamen. Enveloppen met inhoud en herfstbloe men werden daarbij kwistig uitgedeeld door een dankbaar gestemde voorzitter Esmeijer, die *evens meedeelde dat voor de gift van 1500 gulden van de burge rij op de eerste plaats een nieuw ver- enigingsvaandel zou worden aange schaft. C O F? P O R At I N Radlumweg 20, Amersfoort. heeft interessante plaatsingsmogelijkheden voor met belangstelling voor administratieve-, laboratorium en/of personeels- werkzaamheden. Opleiding op MULO-niveau gewenst. Leeftijd pl.m. 18 jaar. Belangstellenden kunnen zich telefonisch of schriftelijk wenden tot de afdeling Personeelszaken (03490- 12924, toestel 113), Radiumweg 20, Amersfoort.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5