J. Hoppenbrouwers WINTERMANTELS MANTELCOSTUUMS JL I Tapijtfabriek veroorzaakt overlast van ƒ109,- tol 369,- van 159,— lot 398,— Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest krijgt subsidie voor salaris van nieuwe projectleider ST. Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENHOTWER Officiële Mededelingen Rijkssubsidie verbetering woningen Wijkraad Soesterberg Opslaan, verkopen en gebruiken van vuurwerk Gedeeltelijke afsluiting Dalweg „De Soester Gemeenschap" OUDERE WERKNEMERS KOMEN MOEILIJK AAN DE SLAG Amersfoort vraagt Soest om garantie van rente en aflossing van crediet t.b.v. Regionale Werkplaats Amersfoort Nieuwe weg achter „Park Vredehof" krijgt als naam „Jachthuislaantje" Garage ,DE SOESTER*;; FOR YOUNG PEOPLE brengt fijne dingen voor Haar en voor Hem. Exclusief en het allernieuwste van wat er op modegebied te vinden is Sportstichting kampt met tekort van ruim 4 ton ringen voor gelukkige mensen met liefde gemaakt Fa. SPIJKER lij. tot Nut van 't Algemeen Kamerconcert in Baarn 1e Gooise KLEDING VERHUUR TAPKING - HORECA KLEDING VRIJDAG 6 NOVEMBER 1970 -1 is een afschuwelijke stank, je rdt er misselijk van" zegt mevrouw M T- Hademaker_Beuken van de Lluwenweg 20. Zij is (voorlopig?) in haar eentje ten strijde getrokken tegen Je overlast van rook en stand, die de Lijtfabriek Arie Veen aan het Wete- Jingpad veroorzaakt. Niet alleen in de naaste omgeving, maar zelfs in 't Hart in tot aan het rusthuis Eikenhorst aan het eind van de Koninginnelaan toe. Zij heeft, zoals ze het zelf zegt, de knuppel jn het hoenderhok gegooid. Er ligt een hrief van het college van burgemeester en wethouders klaar met handtekenin gen van enkele buurtbewoners. De brief voor het college van burgemeester protest, dat mevrouw Rademaker in de vorm van een handtekeningenactie wil gaan voeren. „Dat vertelde ik een amb tenaar van de hinderwet. Hij zei: „Dat kunt u gerust doen, het helpt u toch „iet", vertelt ze. Mevrouw Rademaker, moeder van vier kinderen, zegt: „Als iedereen Gods water over Gods akker laat lopen, gebeurt er niets. Ik ben. al een paar keer in de pen geklommen en naar 't gemeentehuis geweest om te klagen, maar het heeft allemaal niets geholpen. Maar als a'le mensen die er last van hebben in op stand komen, moet de overheid toch luisteren", meent zij. „De mensen moe ten zelf ageren; van bovenaf is niets te verwachten". „Het is zo fijn wonen hier in deze buurt", zegt mevrouw Rademaker, „maar dat wordt nu helemaal verpest dnor die fabriek, die de gemeente met vlag wimpel heeft binnengehaald. Ik begrijp niet waarom de gemeente geen hoge eisen stelt om de luchtverontreiniging tegen te gaan", zegt ze. Zij haalt voor beelden aan en noemt namen, van .mem sen, die erg veel last van dé stank en .de rook hebben. Sommigen kunnen niet sla pen met de ramen open. Ze krijgen dan hoofdpijn. Mensén "met ademhalingsmoei lijkheden krijgen het nog moèilijker als de fabrieksschoorsteen weer de dikke rook spuwt, die een zoetige lucht ver spreidt. - -;v ,/t. Is niet altijd te ruiken", zegt me vrouw Rademaker, „het ligt eraan hoe de wind staat. Als die voor ons ongun stig is, staat de straat, vol met rook en slinkt het verschrikkelijk. Een andere keer heeft 't héle Hart ei last van, weer een andere keer zelfs de bewoners van Eikenhorst". Ze is ervan overtuigd dat haar hand tekeningenactie zal aanslaan. Drie mensen hebben al hun medewerking toegezegd om met lijsten, langs de deuren te gaan. Zij gaan de buurt in, niet alleen in de omgeving waar mevrouw Rademaker woont, maar ook naar bewoners van de Dorresteinweg, Beckeringhstraat, Laan- straat, 't Hart. Mevrouw Rademaker vindt, dat de men sen ook iets moeten overhebben om aan de verbetering van de situatie mee te werken. „Het gaat ons nu geld kosten om over een poosje te kunnen leven. Maar dat is wel offers waard", vindt ze. Haar actie is een gevolg van het feit, dat de fabriek om een nieuwe vergun ning gevraagd zou hebben. Zij protes teert hier met klem tegen. Ze begrijpt best, dat Soest industrie en dus werkge legenheid nodig heeft, maar ze ig van mening, dat dit niet mag gaan ten koste van het welzijn van de burgers. Zij vraagt de gemeente dan ook dringend, hoge eisen te stellen aan zuiveringsin stallaties, die de overlast tot het mini male kunnen beperken. „Ik hoop, dat het gemeentebestuur van Soest, dat op zoveel punten Soest een vooruitstreven de gemeente wil laten zijn, ook op het gebied van de milieuhygiëne een toon aangevende rol zal spelen", is haar wens. En niet die van haar alléén. Een woordvoerder van Arie Veen ont kende, dat er sprake is van uitbreiding. Wat dat betreft kunnen de omwonenden dus gerust zijn. Over de stankverwek king zei hij, dat het bedrijf dit zelf ook heeft geconstateerd. Het heeft direct maatregelen genomen door de schoor steen te verhogen, waardoor bepaalde chemische stoffen uit de schoorsteen niet meer zo gemakkelijk neerslaan. In de schoorsteen is bovendien een centrifu gaal afscheider geplaatst. „Overigens staat de stank in geen ver gelijking met die van de AKU", aldus de woordvoerder, *Iij stelde, „dat er nog wel eens een luchtje uit de schoorsteen zal komen", maar dat dit minimaal is. In ieder geval is het ongevaarlijk. Klachten over hoest en misselijkheid noemde hij overdreven. Hij wees erop, dat het bedrijf geen klachten heeft ont vangen, niet voordat er iet* aan de schoorsteen was gedaan en de stank dus nog erger was. „Twee jaar geleden was het wel erg", zei hij. De woordvoerder wees erop, dat tegen woordig, nu de milieuhygiëne zo in de belangstelling staat, „de vinger op de kleinste kleinigheidjes wordt gelegd". „We zijn zelf ook kien op dezè zaak", zei hij. Tenslotte merkte hij op, dat het be drijf alles zal doen om overlast te voor komen. Het is bereid, de afvoerinstal- latie alsnog verder te. verbeteren. VAN WEEDESTRAAT 80-82 - SOESTDIJK voor Soest, Soestdük en Soest-Zuid. Kolonleweg 10-^ Soestdy k Tel. 232.7, b.g.g. 03490-22444. Burgemeester en wethouders van Soest brengeri ter openbare kennis, dat de Mi nister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening heeft beslaten voor i.e regeling „Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten het rijkssubsidie met 20»/o te verhogen, indien de werkzaamheden, verbonden aan de verbetering van een woning of woonbuurten, binnen de Pe™<Je va" november 1970-tot 1 maart 1971 worden uitgevoerd. Soest, 6 november 1970. De burgemeester van Soest, nandelende ter uitvoering van artikel 24, ld[4, de wijkraadverordening Soesterberg maakt bekend, dat op woensdag 18 mo- vember 1970, te 19.00 uur, inzaal B- van het Dorpshuis te Soesterberg, de eerste vergadering van de wu.cj-aad Soesterberg in de zittingsperiode novem ber 1970 november 1974 zal worden gehouden. Deze vergadering is openbaar. Soest, 6 novembèr 1970. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat voor een ieder de gelegenheid bestaat ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, Stadsontwikkeling en On derwijs, kennis te nemen van de voor deze gemeente geldende „Vuurwerkver ordening", welke regels geeft inzake het opslaan, verkopen en gebruiken van vuurwerk. Zij, die vuurwerk wensen op te slaan en te verkopen, wordt aangeraden van ge noemde verordening kennis te nemen. Desgewenst kunnen terzake telefonisch inlichtingen onder nummer (02155) 6744, toestel 116, worden verstrekt. Ten aanzien van het gebruiken van vuurwerk wordt opgemerkt, dat het verboden is rotjes, zevenklappers, ro- meinse kaarsen, bengaals vuurwerk zon der ontstekingskop, vuurpijlen met knaleffect en luchthuiiers in de open lucht te bezigen. Dit verbod geldt niet op 31 december na 18.00 uur en op 1 januari voor 01.00 uur. Soest, 6 november 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend, dat in verband met bouwwerkzaamheden (woningwet woningen aan de Dalweg) van 10 no vember 1970 t/m 12 februari 1971 of tot zoveel langer nodig blijkt te zijn, het gedeelte van de Dalweg, gelegen tussen de Veenbesstraat en de Beukenlaan voor al het verkeer zal worden afgesloten, Soest, 6 november 1970. De werkzaamheden van de Stichting Fe deratieve Raad voor hèt Bejaardenwerk Soest zijn inmiddels zo omvangrijk ge wórden dat' het bestuur der stichting nauwelijks in staat is de lopende zaken te blijven behartigen, laat staan nieuwe activiteiten ter hand te nemen. Dank zij dé grote inzet van enkele be stuursleden is de stichting in staat ge weest de warme-maaltijdenvoorziening voor bejaarden van de grond te krijgen en goed te laten functioneren, de bejaar- dengymnastiek mogelijk te maken en een begin te maken met de organisatie van een zg. bejaarden wacht. Omdat de werkzaamheden op basis van vrijwilligheid geschieden is de continue ring daarvan teveel afhankelijk, van de eventueel beschikbare tijd van enkele përsónen. De mogeTijVheid mag dan ook niet uitgesloten worden geacht dat te zijner tijd de continuering der werk zaamheden gevaar loopt. Bovendien kan onder de huidige omstanc^ghedenvan uitbreiding der activiteiten geen sprake zijn. Het bestuur der stichting, dat zich uiteraard ook hiervan bewust is, over weegt daarom een beroepskracht (pro jectleider) aan te trekken. De stichting kan alleen dan tot de aan stelling van een dergelijke kracht over gaan indien de daarmede verband hou dende salaris- en apparaatkosten volle dig door subsidies worden gedekt. Zij heeft daarom de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk ver zocht een rijksbijdrage in de genoefnde kosten te verlenen. Blijkens de brief van de staatssecretaris van genoemd depar tement van 12 oktober j.1. is dezé bereid* hij- wijze van- experiment. -een-^rijksbij-- drage toe te kennen in het eventijéfel tep behoeve ..vap.de. stichting te. yerlener^ gemeentelijk subsidie, op de datum van aanstelling van de projectleider. De btereffende, rijksbijdrage bedraagt voorshands de helft van de gemeentelijk subsidié' tot een maximum van 45 °/o van- de subsidiabele lasten. Deze rijksbijdrage zal binnenkort met terugwerkende kracht tot 1 juli 1970 worden .verhoogd tot 80% van de subsidiabele lasten der stichting. Burgemeester en Wethouder achten de werkzaamheden der stichting van een dusdanig belang, dat zij de continuering der werkzaamheden en de mogelijke uit breiding der activiteiten zeker willen stellen. Zij stellen daarom de gemeenteraad voor te besluiten de stichting een jaarlijkse subsidie te verlenen en die subsidie vast te stellen op 100 van de salariskosten van de aan te stehen projectleider en de met diens benoeming velband houdende apparaatkosten. Vertegenwoordigers van diverse gele dingen van het Soester gemeenschaps leven-,, hebben elkaar woensdag 7 oktober j.1. gèvonden in een voorstel tot het op korte termijn oprichten van „DE SOES TER GEMEENSCHAP". Aan belanghebbenden zal daartoe een ontwerp statuten worden toegezonden Na aanvaarding, zal een definitief voor stel aan het gemeentebestuur worden aangeboden. Eerstvolgende vergadering op dinsdag 10 nov.. a.s. ten gemeente huize. Belanghebbenden s.v.p. melden bij onderstaand adres. M. H. B. Muurling-Voorthuis, Heideweg 72, Soest, tel. 2919. De personeelsadvertenties geven het duidelijk aan werknemers boven de 40 jaar worden zelden gevraagd. Is iemand pas „officieel" oud, wanneer hij de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt, als werknemer ben je al oud, wanneer je de vier kruisjes bent gepasseerd. In een tijd van hoogconjunctuur en maximale werk gelegenheid kan de werknemers boven de veertig jaar (circa 43 van de beroeps bevolking) niet zoveel gebeuren, maar zodra de conjunctuurlljn daalt en het spook van werkloosheid om de hoek komt kijken, vallen de slachtoffers in de eerste plaats in deze groep. Van de werklozen, die langer dan één jaar werkloos zijn, is 80 40 jaar of ouder. De ervaring leert, dat vooral de ouderen in deze groep (50 jaar en ouder) heel moeilijk weer aan de slag komen. Het is zeker niet denkbeeldig dat in de naaste toekomst, mede door de toene mende automatisering, de werkloosheid onder deze grote groep werknemers nog sterker zal toenemen. Hoe helpt men deze, mensen, en is onze sociale wetge ving hierop berekend? Boven de 50 wort 't helemaal moeilijk Het heeft er soms de schijn van dat de oudere werknemers in het bedrijfsleven nauwelijks meer in tel zijn. Voor de vervulling van diverse vakatures stelt men de leeftijdsgrens van 40 jaar, niet zelden zelfs de leeftijdsgrens van 35 jaar. Veelal gaat het hier ook nog om leidende funkties, waarvoor de meeste bedrijven bij voorkeur jongere krachten schijnen aan te trekken. Voor de oudere werknemers is deze ontwikkeling vaak moeilijk te verteren. Zij beroepen zich op hun langere ervaring en zijn van mening, dat die ervaring onvoldoende wordt gehonoreerd, wanneer hun werk gevers de leidende funkties toebedelen aan jongere, soms aanzienlijk jongere, krachten. De arbeidsvreugde van menig oudere werknemer wordt hierdoor ver gald, hij voelt zich miskend in zijn waarde. Het Regionaal Werkplaatsschap Amers foort en Omgeving heeft destijds met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te 's-Gravenhage een rekening cou rant-overeenkomst gesloten waarbij kre dieten kunnen worden opgenomen tot maximaal 300.000,—Krachtens het be paalde in artikel 25 van de gemeen schappelijke regeling betreffende de re gionale sociale werkverbanden worden de rente en aflossing van deze kredieten gegarandeerd door de deelnemende ge meenten. De toeneming van de bedrijfsactiviteiten van het werkplaatsschap heeft sterk de behoefte aan een uitbreiding van de li quide middelen. Om dezé reden wenst het werkplaats schap de genoemde rekening courant overeenkomst in die zin te herzien dat het maximaal op te nemen krediet wordt verhoogd van300.000,tot f 500.000,—. Omdat de N.V. Bank voor Nederland sche Gemeenten uiteraard ook voor dit verhoogde krediet een garantie vraagt, verzoekt het werkplaatsschap de deel nemende gemeenten zich voor de betaling van rente en aflossing daarvan garant te stellen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de gevraagde garantie te verlenen. Vanwege het provinciaal bestuur is in de loop van 1969 een weg aangelegd tus sen de Beckeringhstraat en het Park Vredehof, evenwijdig aan de Biltseweg, op het grondgebied van de gemeente Soest. Op advies van de straatnaamcommissie hebben Burgemeester en wethouders be sloten de gemeenteraad voor te stellen in haar raadsvergadering van 19 no vember a.s. deze straat de naam „Jacht huislaantje" te geven. Als motieven hier voor pleiten de volgende overwegingen: De weg geeft de verbinding met het jachthuis en het eertijds als zodanig bekende „hondehok" i.c. een huisje aan de Beckeringhstraat, waar personeel woonde van het Koninklijk Paleis, dat voor de jachthonden zorg droeg. De weg zal, ook in de toekomst, een landelijk karakter blijven dragen en zal niet worden opgenomen in het stedelijk gebied. vanaf f6595.in cl. B.T.W. Ofl. dealer voor Soest, Baarn en A-fóprt Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest o Maxi- en Midi-j assen Pantalons en gaucho's Suède Jacks, Jassen, Rokken, Pakjes en Pantalons Pierre Cardin Dick Holthaus Ton Verheugen Du Frlsan New Man Bardin Abusch Trenco Kolbérts, Kostuums en Blazers, effen en in fijne ruiten 'Japonnen, Overgooiers, Jumpsuits en Pakjes Truien en Sweaters Corduroy Pantalons in o.a. oud rose en paars Shirts Bontjassen Riemen, Kettingen en Byoux Schoenen en Laarzen Merken Cassera Gil Patrick Jean Charette Targa Brian Scott Ab Seventeen Sarzi Marima acha Fontaine Simon Masey Miss Impact Barbarella Parikèn Peroche Stile M GALLEN KAMPPELS WEG HOEK SOESTER BERGSESTRAAT -SOEST- (Vlak bij busstation Soest-Zuid) De grieven van de ouderen zijn begrij pelijk maar helaas niet helemaal reëel. Ervaring is weliswaar een mooi ding, maar opleiding tn werktempo, en vooral zin voor vernieuwing, zijn eveneens be langrijke factoren. Het bedrijfsleven moet met de tijd meegaan, is daarom onderhevig aan snelle en ingrijpende veranderingen. De opleiding van de jon geren is hierop veel meer ingesteld dan die van de meeste ouderen, die boven dien vaak die veranderingen innerlijk afwijzen. Zij menen dat het vroeger al lemaal beter was en deze mentalitiet is niet geschikt om de noodzakelijke ver anderingen in het bedrijf te leiden en te stimuleren. Aanpassingsvermogen Ook voor oudere werknemers in niet- leidende funkties wordt het moeilijker. Oudere werknemers die worden inge schakeld in ploegendiensten kunnen die taak vaak fysiek niet aan en over het algemeen stellen de snelle veranderin gen in het bedrijfsleven ook aan werk nemers van het lagere kader hoge eisen niet ieder van hen beschikt in dat geval over een adekwaat aanpassinsver- mogen. Daar staat dan meestal tegenover, dat de oudere werknemers door hun langere ervaring in het bedrijf hun hierboven gesingnaleerde tekorten weer ruim schoots kunnen compenseren en dat komt gelukkig ook veel voor. Maar komen zij onverhoopt toch zonder werk te zitten, dan hebben zij vaak de groot ste moeite om weer aan de slag te ko men. Bij een nieuwe werkgever komen de vooroordelen om de hoek kijken: zij hebben minder opleiding gehad dan de jongere krachten, bijscholing gaat moeilijk enz. enz. Vroeger met pensioen Het valt te vrezen en het is hier en daar ook reeds bewezen, dat vele werk nemers van boven-de-veertig, die werk loos worden, niet meer aan werk zullen komen. En wanneer zij bijvoorbeeld de 50 zijn gepasseerd, dan is die kans nog veel geringer. Vooral in periodes dat de werkgelegenheid terugloopt, kan dit uit groeien tot een immens sociaal pro bleem. Men zou enkele ernstige kanten van dit probleem kunnen ondervangen door het instellen van een glijdende pensioenge rechtigde leeftijd, waardoor de oudere vroeger met pensioen kunnen gaan. Ook een korting van de arbeidstijden voor werknemers van boven de 60 zou kun nen worden overwogen. Zelfs zou men kunnen denken aan een verlaging van de pensioengerechtigde leeftijd tot bij voorbeeld 60 jaar. Vooral de laatste op lossing brengt echter niet geringe finan ciële consequenties met zich mee. De A.O.W.-premie zou zeer aanzienlijk moe ten stijgen om tienduizenden nieuwe a.o.w.-trekkers een ouderdomspensioen te kunnen geven. Bovendien zou lang j niet iedere werknemer het op prijs stel len om op zijn 60ste reeds met pensioen I te gaan en voortaan als „bejaarde" door het leven te gaan. Ook worden er op dit moment reeds andere experimenten toegepast, bijvoor beeld in de vorm van een loonkosten subsidieregeling. De werkgever die een werkloze werknemer van 50 jaar of ouder in dienst neemt, krijgt een sub sidie van maximaal 35 in de totale loonkosten gedurende ten hoogste één jaar. Werkloosheidswetten Ook in de werkloosheidswet is een ga rantieregeling opgenomen, die werkne mers die gedwongen wor.den een nieuwe werkkring met een lager loon te acep- teren, een werkloosheidsuitkering op grond van hun vorig (en hoger salaris) garandeert wanneer zij onverhoopt wéér werkloos mochten worden. Het ziet er echter naar uit dat in de naaste toekomst de werkloosheidswet en de wet werkloosheidsvoorziening her zien moeten worden, wanneer blijkt dat het aantal oudere, werkloze werknemers sterk toeneemt. Zij hebben het eerste half jaar recht op een w.w.-uitkering en daarna twee jaar recht op een w.w.v.-uitkering. Zijn zij dan nog werk loos, dan kunnen zij alleen nog in aan merking komen voor een uitkering krachtens de groepsregeling werkloze werknemers, waarmee zij op een be staansminimum zouden zijn terugge worpen. Een herziening van de werk loosheidwetten, zeker voorzover zij var. toepassing zijn op oudere werknemers, kan noodzakelijk worden in de toe komst om de gedupeerden althans nog een redelijk bestaansklimaat te waar borgen. Hierbij kan men kiezen tussen verschillende mogelijkheden zoals ver lenging van de uitkeringstermijnen, ver hoging van het percentage van het laatstgenoten loon (nu is dat voor de w.w. en w.w.v. resp. 80 en 75 Dat dit tot een premieverhoging voor de werkloosheidswet zal leiden is een offer, dat het werkende deel van de bevol king moet kunnen opbrengen voor de oudere werknemers, die onvrijwillig werkloos zijn geworden en niet meer aan de slag kunnen komen. De door het bestuur van de Stichting Lichamelijke opvoeding en sport inge diende begroting vertoont een tekort van ƒ408.158,—, ruim ƒ66.000,— meer dan het voor dit jaar begrote tekort. Het grootste tekort leveren de sport velden op, namelijk 327.764,De spohal volgt met ƒ170.979, De voorbereidingen voor het sportpark aan de Eemweg kunnen binnenkort worden afgerond. Een voorstel tot ver strekking van het benodigde krediet mag spoedig worden verwacht. Ook hoopt het college het komende jaar een oplossing te kunnen voorstellen voor het nijpende sportveldenprobleem in Soesterberg. Voorts zal volgens het college een be gin moeten worden gemaakt met de voorbereidingen voor het aanleggen van nieuwe hockeyvelden, elders in de ge meente, ter vervanging van de huidige accomodatie aan de Schrikslaan, die zal moeten vervallen als gevolg van de aanleg van de weg over de Eng. In de nota van aanbieding constateren B. en W., dat de sporthal optimaal wordt gebruikt. Men kan niet meer ge heel voldoen aan de vraag van de sportverenigingen. Plannen voor de bouw van twee sportzalen van 28 meter lang, 16 meter breed en zeven meter hoog, zijn daarom in voorbereiding. O ONSTANT Ga maar tijken lij: Horloger - Juwelier Opticien Soesterbergsestraat 26 Telefoon 2982 Dealer voor Soest Programma 1970-1971 Donderdag, 10 december 1970: Openbare Leeszaal, Albert Cuyplaan. programma verzorgd door Blij dorp Stichting van de Kon. Rotterdamse Diergaarde. Inleiding over „diersoorten die met uit roeiing worden bedreigd". Donderdag 21 januari 1971: Zaal Emma- kerk, Regentesselaan. Inleiding verzorgd door de heer L. Nijhuis (Chevron Petro leum Maatschappij), over winning en verwerking van aardolie. „Olie stroomt door Sumatra". Landen- documentaire over Australië en Japan. Donderdag, 18 februari 1971: „De Rank" Driehoeksweg, programma verzorgd door de Soester Toneelgroep „Het Veenmas- ker". Donderdag, 25 maart 1971: Openbare Leeszaal, Albert Cuyplaan, Dr. M. A. IJsseling over „Gedragingen van Die ren". Onder auspiciën van de Baarnse Volks universiteit geeft het Nederlands Ka merorkest, onder leiding van Szimon Goldberg. hedenavond een kamercon cert in de Aula van het Baansch Ly ceum. Aanvang 8 uur. De orkestbezet ting bestaat uit strijkers, 2 hobo's en 2 hoorns. Uitgevoerd zullen worden de Symphonie in A, k. v. 201, van W. A. Mozart, het Altvioolconcert van Henk Badings, het Derde Brandenburgse Concert van J. S. Bach en de Symphonie Nr. 57 in D van J. Haydn. Het Altviool-concert schreef Henk Ba dings in 1965 en hij droeg het op aan Joke Vermeulen, die hedenavond ook als soliste zal optreden. De toegangsprijs voor V.U.-leden is gesteld op 3,00, niet- leden betalen ƒ400,terwijl jongeren toegang hebben voor 1,00. U slaagt niet beter Achterom 6 - Hilversum (100 m. van station) Telefoon 02150 -48700 Ook verkoop

Soester Courant | 1970 | | pagina 15