- II III II III II W. van Tol Café-Restaurant „Soestdijk" Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest Een mogelijk nieuw werkterrein Kent U MIKIMO'S positie-afdeling Groot Prinsenbal van de Narre Knol SAUTERÜ Pianohandel Kent U MIKIMO'S positie-afdeling Groot bedrag van prins Bemhard voor Kinderboerderij VAN BIETSUIKER NAAR RIETSUIKER Kerkbouw-actie weid groot succes Kent U MIKIMO'S positie-afdeling Verkoopdag in bejaardencentrum Groot Engendaal Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen CHARLES DE GAULLE. PATRIOT t Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Kent U MIKIMO'S positie-afdeling 41 Dali-schilderijen uit New York op Schiphol aangekomen Museum Boymans-Van Beuningen opent Dali-tentoonstelling werken op 21 november van GEEN SPAARG0LF Kent U MIKIMO'S positie-afdeling Zeepost KRABBELS VAN KNELIS Sportorganisaties gaan opleiding organiseren Kent U MIKIMO'S positie-afdeling VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 Het Is een bekend feit, dat talloze men sen die de 63-jarige leeftijd hebben overschreden, hunkeren naar bezighe den om hun overvloed aan vrije tijd zinvol te vullen. Dat zijn allereerst die sinds kort zijn ge pensioneerd, die in de overgangsperiode verkeren van een drukke maatschappe lijke functie naar de plotselinge rust van het prille bejaard zijn. Daarnaast zijn al digenen die zich welis waar hebben anagepast aan de realiteit van het bejaard zijn, maar die lichame lijk en geestelijk nog zo vitaal zijn, dat zij graag op éér of andere wijze nog aan arbeidsproces zouden willen deel nemen. Wellicht geen volle dagen, maar Gallenkamppelsweg 11 - Soest Zaterdag 14 november organiseert de karnavalsvereniging „De Narre Knol" het traditionele prinsenba'. in het ver enigingsgebouw. De avond zal worden opgeluisterd met muziek van „The Sky- liners", terwijl ook de Hofkapel haar medewerking zal verlener- Verder zal de nieuwe Raad van Elf zich aan het karnavalminnend publiek voor stellen, evenals de dansmariekes. Het belooft weer een gezellige avond te wo-den, waarop ook de nieuwe karna- valsschalaper zal worden ingestudeerd. Dit ls niet zo maar 'n piano. Dit is 'n Waardevol en waardevast Nieuweweg 103, Soest, ttlefoon 2968. althans een aantal uren per dag. Lang niet allen zullen de verdiensten primair stellen; integendeel, sommigen zullen deze volmaakt onbelangrijk vin den en het bezig kunnen zijn veel be langrijker; anderen daarentegen zullen, soms zelfs uit bittere noodzaak of om bepaalde wensen in vervulling te kun nen laten gaan, dolgraag enige aanvul ling van het inkomen zien. Sommigen zullen liefst in hun „oude vak" nog wat willen blijven doen; an deren zullen de voorkeur geven aan wat administratieve arbeid; weer anderen zullen graag wat archiefwerk verrichten; nog weer anderen zullen tuinwerkzaam- heden of allerlei klusjes als timmer- schilder-behangerswerk e.d. de voorkeur geven. In dit verband behoeven wij echt niet al leen aan mannen te denken; ook heel veel vrouwen van boven de 65 willen graag naast hun huishoudelijke beslom meringen nog wat werkzaamheden ver richten, al dan niet betaald, hetzij „p kantoor, hetzij ir_ de dienstensector, h2t- zij in de sociale sfeer, waarbij dienst baarheid ten behoeve van oudere zieke, hulpbehoevende bejaarden heel nuttig, nodig en aantrekkelijk kan zijn. Anderzijds zullen er bedrijven zijn die op allerlei plaatsen zitten te springen om betrouwbaar personeel; zullen er talloze Gallenkamppelsweg 11 - Soest vacatures zijn, steeds weer openvallen de functies, die dringend om directe aanvulling vragen en waar 65-plussers uitstekend voor in aanmerking zouden kunnen komen. Maar er zijn ook heel veel particulieren die hulp in huis of tuin nodig hebben, die zelf geen tijd of handigheid of zin hebben allerlei klusjes te verrichten en bij wie een ouder iemand een uitkomst kan bieden. 65-Plussers zijn geen carrière-zoekers meer; zij bezitten rust en bezadigheid. 65-Plussers zullen dankbare werk- en hulpkrachten zijn, al was het maar om het gevoel dat zij krijgen „er nog bij te horen", dus niet uitgeschakeld te zijn. De Federatieve Raad voor het Bejaar denwerk in Soest wil gaan proberen om deze werkgrage 65-plussers en de „werk- gevende" bedrijven en particulieren bij elkaar te brengen, een activiteit die niet verder uit mag groeien dan tot een con tactlegging en verwijzing. Met de belo ning en de verdere arbeidsvoorwaarden zal de Raad zich dan ook principieel niet bezighouden en nimmer zal deze be moeiing het karakter van een arbeids- of uitzendbureau mogen krijgen. Uitgangspunt van de Raad is primair het stuk bejaardenzorg v dat hier aan de orde is. Zij is van oordeel, dat op welke wijze dan ook, de oudere mens zijn gevoel om nuttig te kunnen zijn voor de maat schappij, resp. zijn gevoel van eigen waarde, zo lang mogelijk moet behou den. Bezig zijn, werken houdt de mens lichamelijk fit en vitaal; het verdrijft de verderfelijke verveling waar zovelen onder gebukt gaan. De band met de werkende maatschappij blijft dan be staan, men blijft er bij betrokken; dat houdt ook de geest fris en belangstel lend. Reacties van direct geïnteresseerden zul len welkom zijn, terwijl voorts een ieder die belangstehing voor dit onderwerp heeft en aan de verdere uitwerking een steentje wil bijdragen, wordt uitgeno digd contact op te nemen met de secre taris van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk, de heer J H. Faber, Foekenlaan 5, Soest, tel. 02155- 2429. Prins Bernhard heeft een groot bedrag ter beschikking gesteld van het werk van de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel". Het geld kwam begin deze week op de bankrekening van de stichting, die daarmede het bedrag van 10.000,dat men reeds bezat dankzij giften, acties e.d. zeer belangrijk zag stijgen. Van het bedrag, dat beschikbaar is gesteld door de prins, zal onder meer een open wagenloods worden gebouwd met straalverwarming, zodat de kinde ren erook onder minder gunstige weers omstandigheden kunnen toeven. Al eerder mocht de stichting zich ver heugen in een vorstelijke en tegelijk koninklijke gift van prinses Beatrix en prins Claus. Dezen zijn trouwens nauw bij het werk van de stichting kinder boerderij betrokken. Zij hebben beiden zitting in het comité van aanbeveling cn bovendien vonden begin dit jaar de werkbesprekingen inzake opzet en doel stelling van de kinderboerderij op „Dra- kensteijn" plaats. Kort geleden heeft Het vijfentwintigjarig bestaan van de Verenigde Naties was voor het gemeen tebestuur van Dordrecht aanleiding om op haar kantoor over te schakelen van bietsuiker naar rietsuiker. Dat alle ambtenaren van de gemeente Dordrecht nu rietsuiker in de koffie krijgen is mogelijk geworden doordat de rietsui keractie 8-grams zakjes in de strijd heeft 8-grams suikerzakjes in de strijd heeft gebracht. Zo'n gemeente als Dordrecht heeft ongeveer 50.000 van zulke zakjes per maand nodig. Op de rietsuikerzak jes staat uiteraard de kern-tekst van de rietsuiker-aktie vermeld: - „door rietsuiker te gebruiken ver groot men de politieke druk op de re geringen van de rijke landen om ook de arme landen een plaatsje onder de wel- vaartszon te gunnen." - De Dordtse burgemeester v. d. Lee heeft bij deze omschakeling van biet op riet de hoop uitgesproken dat het Dordtse initiatief een sneeuwbaleffekt zou hebben. Het gaat er op lijken dat deze hoop vervuld wordt. Op de universiteit van Utrecht en de economische hogeschool in Tilburg ls men doende tot omschake ling te komen. Beide verbruiken 40 tot 60.000 .zakjes suiker per maand. Enkele vormingscentra besloten om te schake len. De gemeente Schiedam volgt het Dordtse voorbeeld en vanuit de rietsui- ker-aktiecentrale in Odijk zijn en wor den diverse gemeenten in ons land aan geschreven met het verzoek hetzelfde te doen. De eerste rietsuikerzakjes kwamen be gin september op de markt. Er zijn er nu al 200.000 omgezet en de bestellin gen van vaste afnemers, wereldwinkels inbegrepen, lopen ook al tegen de 200.000. Aanvankelijk waren de zakjes met 6 gr. rietsuiker gevuld, de nieuwe partij be vat zakjes met 8 gram rietsuiker. Per 1000 zakjes of meer kosten ze 3 cent per stuk, per 10.000 of meer 2.75 cent en beneden de 1000 3,5 cent per stuk. Bij de stichting wereldwinkel te Odijk (03405-2804). ziin ze te bestellen. Terwijf in het Soesterveen de bouw be gon van het nieuwe Kerkelijk Centrum in opdracht van de Hervormde en Ge reformeerde kerken van Soest, kampte een van deze kerken nog met financie- ringsproblèmen. De Gereformeerde kerk kwam nl. vóór haar aandeel in de bouw kosten een bedrag vari 10O.Ö00 tekort. Dit bedrag kon onmogélijk uit de lo pende exploitatie worden betaald. De kerkeraad besloot toen tot een spe-r ciale actie. Met als motto „TON D'R OP!" werd in enkele kerkbodeartikelen aan de ledengevraagd dit bedrag op korte termijn aan giften bijeen te bren gen. ïn één week tijd gingen vieren vijftig medewerkers met een speciale folder en een intekenkaart ruim acht honderd gereformeerde Soester gezinnen langs. Toen afgelopen maandagavond het eindresultaat bekend werd,, bleek dat mén op deze wijze ruim ƒ95.000 had bijeengebracht. Met wat nakomende giften hoopt men de ton te halen. Het succes van deze actie spreekt nog duidelijker wanneer men bedenkt dat dit bedrag geheel uit extra giften bestaat, dus boven de bijdragen die de leden ge woon zijn aan hun kerk te geven. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154 -2323 prinses Beatrix een tentoonstelling ge opend van kindertekeningen m het Ar- tishockgebouw, waarmee de financiële actie voor de kinderboerderij op gang werd gebracht. Gallenkamppelsweg 11 - Soest Woensdag 25 november a.s. hopen de bewoners van Groot Engendaal (Dalwe 42) een verkoopdag te houden van de door hen zelf gemaakte goederen, on der leiding van zuster Schans. Er is een grote verscheidenheid van mooie en nuttige cadeautjes b.v. voor St. Nicolaac of verjaardagen. Ook zult u attracties vinden, als sjoe len, grabbelton enz. Er wordt u een kopje, koffie met cake aangeboden tegen gereduceerde prijs. De verkoop is van 2.30 tot 5.30 uur en van 7 tot 10 uur. Men rekennt op veel belangstelling. De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Baarn en Soest en omstreken organiseert de volgende ak- tiviteiten. Dinsdag 17 november: Herhaling excur sie naar de Bijbelkorf en Twekafabriek. Dinsdag 1 december;- Hersengymnastiek onder leiding van dr. Seegers. Brand punt, Oude Utrechtseweg 4, Baarn, Aan vang kwart over 2. Woensdag 9 december: Koffie-ochtend in Hotel Promenade, Amalialaan 1, Baarn. Aanvang ongeveer half 11. Maandag 14 december: Adventmiddag in de grote zaal van het Brandpunt, Baarn. Voordrachtkunst door Diet Bouwknecht. Aanvang kwart over 2. Verloven Trouwen Vergadering Receptie Repetitie enz. enz. GA NIET TOBBEN MET RUIMTEGEBREK EN TEKORT AAN HULP. KOM EENS MET ONS PRATEN Vredehofstraat 0 - Telefoon 02155-2525 Tot in de puntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prRzen In de grote, geheel air-conditionned zaal, is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwRI ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuur, menukaarten en tafelversiering worden gratis door ons verzorgd. Hij had nog net niet de leeftijd der zeer sterken bereikt, toen hjj uit dit leven heengingCharles de Gaulle, die kon zeggen, (met méér recht dan indertijd Louis XIV)„Frankrijk dat ben ik". Gedurende de Wereldoorlog was hij metterdaad de verpersoonlijking van het Vrije Frankrijk en toen hjj opnieuw werd geroepen om zijn land te leiden deed hü dat, zoals hij zélf dat het beste achttein het belang van Frankrijk. De meest opvallende eigenschappen van Charles de Gaulle waren zijn bewustzijn Fransman te zijn en een onuitroeibaar geloof in de toekomst van de Franse natie. Dat geloof heeft hij tweemaal bewezen, op ogenblikken, waarop ieder fundament daarvoor scheen te ontbreken. De eerste maal, toen Frankrijk door Duitsland onder de voet was gelopen en hij, in ballingschap, de Fransen opriep tot verzet en de tweede maal toen het bevrijde Frankrijk zich zó diep in het moeras had gewerkt, dat er een „sterke man" nodig was om het er uit te krijgen. Ondanks zijn gevorderde leeftijd en vele teleurstellingen gaf hij toen aan die roep gehoor. Hij was geen gemakkelijk mens. Wie niet vóór hem was, beschouwde hij als tegenstander. Tijdens de oorlog heeft hij moeten vech ten om de plaats, die hem, naar hij meende, toekwam, die van leider der Franse regering. Ook tegen bondgenoten, die hem te weinig soepel, te veeleisend vonden, een man, die voor geen com promis te vinden was. En hij heeft tot krijgslisten zijn toevlucht moeten nemen om er voor te zorgen, dat zijn Vrije Fransen de eersten waren in Parijs. Maar in een tijd, waarin allerlei mensen, die nóch van Duitsland nóch van het nazidom iets moesten hebben, geloofden, dat voor déze eeuw de hegemonie van Duitsland over Europa een feit was, stond hij pal, volkomen overtuigd van de uiteindelijke triomf, de bevrijding van zijn land. De geroepene Toen deze taak volbracht was, trok hij zich terug en kwam niet te voorschijn, vóór men hem had geroepen. Hij had alle eigenschappen van de dictator, maar is het nooit geweest. Hij kwam toen hij geroepen werd en hij ging weer heen toen hij meende, dat hij niet langer het volkomen vertrouwen van zijn volk ge noot. Wanneer men zijn politiek wil kenschet sen, kan dat in één woord: „Frankrijk". Of het nu was ten aanzien van de NAVO of van de EEG, de situatie in het Nabije of in het Verre Oosten, de ver houding met Rusland of niet de vroe gere „aartsvijand", Duitsland, De Gaulle ging zijn eigen weg, de weg die naar hij dacht goed was voor Frankrijk. Even onverzettelijk, onbuigzaam en moeilijk als hij altijd was geweest. En wie de -sleutel tot zijn handelen zocht, kwam al tijd weer uit bij dat éne begrip: „Frank rijk"! Alles op een kaart Hij was ook een moedig man, die ingrij pende beslissingen aandurfde, 'zoals het prijsgeven van het „tweede Frankrijk" ten zuiden van de Middellandse Zee. Zowel zijn levenswerk als hijzelf werd in die tijd bedreigd, maar hij week geen stap. Zodra in bepaalde samenwerkingsver banden, zoals EEG en NAVO, de belan gen van Frankrijk niet nummer één wa ren, greep hij radikaal in. Frankrijk stapte uit de NAVO, Frankrijk weerde Engeland uit de EEG. De Gaulle bedreef buitenlandse politiek op eigen houtje, maar zijn binnenlandse politiek werd hem tenslotte noodlottig. De ontevreden heid groeide en toen hij dat merkte, zette hij alles op de éne kaart van het referendum. Hij verloor en trok de con clusie: de volgende dag was hij ambte loos burger, en als ambteloos burger is hij gestorven. Officier Van de doden niets dan goed. Er is (en terecht) heel wat kritiek geuit op de faits en gestes van Charles de Gaulle. Maar die kritiek raakte niet de Man. Boven elke twijfel verheven waren zijn integriteit, zijn onbaatzuchtige vader landsliefde, alsook zijn bereidheid om voor zijn vaderland desnoods zichzelf te offeren. Hij was het oertype van de Franse officier, „alles voor het vader land". Frankrijk verliest in hem één van zijn grootste zonen. Dat het nog bestaat zoals het bestaat, heeft het grotendeels aan De Gaulle te -janken. Dat hij moest re geren zoals hij regeerde, dankt het aan zichzelf. In alle stilte, zonder enig officieel rouw betoon, wilde hij op het dorpskerkhof ter ruste worden gelegd, Een man, die (niet alléén letterlijk) met kop en schou ders uitstak boven zijn landgenoten. 1945 radio scnoemaker televisie 1970 SOESTERBERG Van Weedestraat 72 - Telefoon 2792 Dorpsplein 10a - Telefoon 03463 - 1587 Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Gallenkamppelsweg 11 Soest Met een uiterst kostbare lading aan boord landde dinsdag een DC-8 van „Finnair" op de luchthaven Schiphol. Het betrof hier 41 schilderijen en te keningen van Salvador Dali, welke uit New York waren overgevlogen en die bestemd zijn voor de speciale Dali-ten toonstelling. Deze tentoonstelling wordt op .21 no vember aanstaande in Museum Boy mans-Van Beuningen in Rotterdam ge opend. Dat de vrachtafdeling van Fin nair speciale veiligheidsmaatregelen had getroffen is niét zo verbazingwekkend, indien men weet dat een werk van Da- li gemiddeld een waarde van tachtig duizend dollar vertegenwoordigt. Het Museum Boymans-Van Beuningen kan zich gelukkig prijzen tot een van de eerste musea te behoren, dat ooit een zo volledig overzicht van het Werk van Dali (66) heeft kunnen samenstel len. De tentoonstelling, die in. elk ge val tot midden januari 1971 voor het publiek toegankelijk zal zijn, bevat in totaal 240 werken van de vermaarde schilder. Hieronder bevinden zich 36 bijzonder koslbare juwelen, die eveneens door hem werden ontworpen. 'ti Ml H V De spaarbankautóriteiten hebbën met belangstelling uitgezien naar de gevol gen van de uitkering ineens van ƒ400, voor het spaartegoed. Reeds nu is zicht baar dat de extra-uitkering niet tot een spaargolf heeft geleid. In enkele grote steden is het spaartegoed zelfs terugge lopen. Zo bedroeg het spaaroverschot over oktober in Amsterdam maar 3,3 miljoen, terwijl dit in 1969 twee en een half miljoen hoger was. Hoewel er bij het zien van het boven staande beeld rekening mee moet wor den gehouden dat velen de extra ƒ400 nog geheel of gedeeltelijk in hun handje moeten krijgen, is het toch nu reeds duidelijk dat de bestedingsdrang ook van extra ontvangsten, steeds groter wordt. Achter de loonsverhoging loopt het spook van de prijsverhoging en 6amen zorgen zij ervoor dat de waarde van ons geld steeds minder wordt. Het. aan tasten van de spaardrang wordt reeds zichtbaar en het zal niet lang duren of de onvoldoende besparingen zullen het tekort aan kapitaal versterken en daarmee de rentestand nog hoger ma ken. Het gevolg van deze ontwikkeling is geen ander dan een afremmen van de investeringslust, een uitstellen van de herinvestering en een vertraging in de groei van de economie. Door ve len wordt deze vertraging wenselijk geacht omdat er dan meer aandacht zal worden gegeven aan de milieuver ontreiniging. Men vergist zich dan toch deerlijk want ook een effektieve bestrijding van on reine lucht, vervuild water en vergif tigd- gassen zal miljoenen vergen. Deze miljoenen moeten evenzeer uit bespa ringen komen als die voor investering. De inflatie tast dus niet alleen de wel vaart aan maar ook het welzijn. Boven dien bevordert zij een onevenwichtige inkomensverdeling die men zo graag wil bestrijden. Nu viert men de loons verhoging, wellicht naderen de dagen dat men een loonpauze als een weldaad ziet. Gallenkamppelsweg 11 - Soest Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Graveland" 17 dec. .Au stralië: ms „Taronga" 18 dec. Brazilië: ms „Graveland" 17 dec. Canada: ms „C. P. Ambassador" 19 dec. Indonesië: ms „Dortmund" 19 dec. Kenya, Ooegan- da en Tanzanië: ms „A. Zaefkow 16 dec. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 17 dec. Nieuw-Zeeland: ms „Magdala" 19 dec. Suriname: ms „Mercurius" 17 dec. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Cognac" 16 dec. Z.-Afrika (Rep.) m.l.v. Z.-W.-Afrika: ms „Nijkerk 18 dec. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak intbezongder voor de kingders, maor ok voor hullie vaodurs en moedurs blie bin daat Sinturklaos dit jaor Soest op zun rongdreis nie zaal vurgete. Ut is zo makkeluk te zeige en te schrieve, „dit jaor hep Sin turklaos geen zin. of geen tied, of geen cente om naor Soest te komme", maor deris geen groot mins die zun eige ofvraog hoe of de kleine en grote kingders daor- op zalle rejargere. Ent maag daan nege- tienzeuvetug weze, maor Sinterklaos hoorter ok noeng nog heulegaor bie. Ik gloof daat de intoch in Soest noeng zun zuivere juubielejum viert, aal hep daat an un zieje draodje gehaange, moor wakter wel vaan begrepe hep, zoveer aster teminse nog waat vaan te snaa.pe waas nao aal die naorughied, ut wordt noeng door heul aore minse gedaon as voorheen. De winkeliersvureniging voert nie meer de bovetoon, maor ister wel ble. Ik schaat daat de nieuwe orgaanie-r zaotore wel un bietje vaan de ervaoring vaan die luu gebruuk zalle hebbe om an un goed geheel te komme. Un paor weke geleje hek aal effe tusse de reguls door oppemarruk daat ut bar jammur waas daat wullie de Sint nie meer ovur waotur binne kongde haole, maor as of zullie ut heule gaor mit ming eens waore, die here en daomus vaan de organiesaotsie, de grote kingder- vrind komp mit un boot ovur de Eem naor Soest. Noeng ist maor goed daat hie nie zo bar veer hoef, en zijn reuk- vurmoge messchien wel met ut stiege vaan zn leeftied aachturuut is gegaon, waant aors vraog ik ming wel of, of wullie der wel goed an doen om die ouwe maan door die stingkende, vieze revier die heul Nederland kent, aal waast maor door de kruuswoordpuuzels, naor ongs darrup te haole. Ruklaome voort laandelukke, waort leve zo schoon en zo goed is, zaait beslis nie weze. Maor laote wullie ut daor maor nie meer ovur hebbe, daat gore stuk waotur stingk noeng eenmaol, en voordaat dat weer mooi schoen waotur is, waor visse en meer vaan die beeste in kenne leve, zaalder nog wel heul waat viezughied naort IJsselmeer strome. Ik weet netuurluk nog nie of de Goed- heilugmaan mit droge voete de kaant zaal haole, maor daat zaal denk ik voor aal ofhaange vaan de stuurmaanskunst vaan de luu die hem komme bringe. Maor as dat goed beurt, en waorom zouw da nie kenne, daan staot niks un graandiejoze intoch in de weeg. Waat ming as ouwe man bar anspraak waas daat un heule kwaak Soesder jeugdvureniginge hullie medewarreking hebbe toegezeit an de intocht. Dat is netuurluk bar voornaom, Sinterklaos komp veur de kingders, dus die motte der, ast maor effe ken, ut meeste mee betrokke weze. De oudere minse die der om heen lope en vaan naorughied nie hebbe gewete hoe oft noeng allegaor zouw motte wor de, hebbe eigeluk allenug maor un soort begeleijende taok. Zullie hoeve allenug maor in te griepe ast mis gaot; daor bin ne noeng eenmaol ouwere minse voor. Je vurtelt de jeugd hoe oft mot, as zullie daor netuurluk omvraoge, en daat vurtel je zu netuurluk presies en daan gao je op un grote ofstand zitto kieke hoe oft uut gaot paakke. En pas as de zaok mis gaot lope komme dt ouwere weer an bod. Ut liek ondaank, baor, maor volleguns ming is daat de angeweze weeg. Ut is maor goed daat. de kleine kingders, waort feest eigeluk heulemaol omdraait, al mok zeige dak toch ok wel bar be nieuwd bin waat ofter voor ming in de zaak zit, nie zukke barre kraantelezurs zalle weze, waant zullie hadde kenne leze waat voor trammelaant der om deze intoch is gewees en opebaor gemaokt wier, daan waas voor hullie de lol ent toch aal waankele gloof der in een keer heulegaor of gewees. Ut ist mooiste feest voor de kingders, maor messchien hep de naorughied, die om deze zullevere intoch zaat, de minse der omheen wei effe ant denke gezet en duudeluk gemaok, daat zuk soort, be- laangrieke zaoke allenug in eerlukke saomewarreking zijn uut te voere. Uuteindeluk is ok un Sinturklaos kunst- zinnug, commersjeel, sportief, muuzie- kaol en soosiejaol ingesteld, maor daan mot ut netuuriuk wel de echte weze. De Stichting Utrechtse Provinciale Raad voor de lichamelijke opvoeding en sport gaat, in samenwerking met de Neder landse Sport Federatie, de Baarnse Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport en de gelijknamige Soester stichting een cursus „Algemene basisop leiding" organiseren. Het doel van deze cursus is om de deelnemers hieraan een algemene theo retische basis te geven voor de diverse trainersopleidingen en de opleiding tot jeugdsportleider. De opleiding is niet uitsluitend bestemd voor het huidige kader van de sport verenigingen, maar bovendien van groot nut voor die leden, van wie men mag verwachten, dat zij in de toekomst een leidende funktie binnen de vereniging zullen gaan vervullen. Vooruitlopende op deze cursus zal op donderdag 17 december in gebouw „De Ark" in Baarn een voorlichtingsbijeen komst worden gehouden, waarop nadere uiteenzettingen zullen worden gedaan over dc opzet van de cursus e.d. Wan neer voldoende belangstelling van de zijde van de verenigingen bestaat, is het mogelijk om zowel in Baarn als in Soest een dergelijke cursus te gaan organise ren. De bijeenkomst op 17 december begint om acht uur 's avonds. Gallenkamppelsweg 11 - Soest

Soester Courant | 1970 | | pagina 3