o r t a n t fZAKEN 0 Mumis EEL maken Kijk. Vergelijk. ksters Garage Stam Vervolg Sportvaria 149 irt-Calville 93 't kwaliteit 98 IDAPPELEN, 4.50 2855: ;sestr. 51B, tel. 4071 Fa. fGvSETTEN FLINKE KRACHT. Drukkerij Smit ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 S0ESTERBERG MENINGEN VAN LEZERS MET RAAD EN DAAD PRÏTT PIJKSTIFT VERONIGA'S TIPPARADE ölympia alleen aan de leiding in de promotieklasse jdag en zaterdag kogelharde Spruitjes 95 •russels Lof129 IandarijnenI49 !LS VLEUGELS - PIANO'S :r n.v. .IPS' "iE INDUSTRIE maakt bliji Schaaknieuws Atletieknieuws Eerste pupillen-cross werd groot succes SSSSÏ Winst en verlies voor jongens junioren van Red Stars moeilijk eigen haar? een pruikje! Heren van de m.h.c. „Soest" bekeren verder. Dames konden niet tot winst komen Hees-reserves lieten onnodig punt liggen Orgelconcert door Gert Muts V ara-speelgoedaktie Afscheid missionaris Ds. Van Boven beroepen te Haarlem St. MaartenSoesterberg 2-5 SoesterbergB.V.C. 3-0 Algemene Bond van Bejaarden (afd. Soest) 1,40 vajidel Stichting Peuterspeelzalen opgericht DINSDAG 17 NOVEMBER 1970 iteriaal te komen fdeling bieden wij ST. NICOLAAS- echts Niet goed, geld terug .4 00 t.n.v. IMPORTANT, Postbus 139 aam en adres vermelden. Veel plezier meteen de tijd dringt 1NES, DUS ZONDER PIT Een week van volleybalemotics hebben de heren en dames van Olyinpia ach ter de rug. Grootste verrassing was de 3-1 overwinning van Olympia 2 en grootste teleurstelling het verlies van Olympia 1 tegen het Zeister Cito. WINST VOOR DE DAMES Het eerste damesteam heeft een vrij gemakkelijke overwinning behaald op het Uithoornse SAS '70. De twee eerste sets waren met goed aanvalsspel al snel een prooi van de Soester dames en wanneer SAS al in de aanval kwam was het Olympia-bloc zo goed, dat suc ces' telkens uitbleef. Daarentegen liet o.a. Alice Kamerbeek enkele flitsende aanvallen los waarop de Uithoornse da mes in het geheel geen verweer had den. Met 15-9 en 15-11 werd de stand 2-0 in het voordeel van Olympia. In de derde set lieten de Olympia-da- mes de teugels te lang vieren en daar van profiteerden de SAS-dames direct. Zij liepen uit naar 7-0 en hoewel Olym pia trachtte deze achterstand weg te werken slaagde zij daarin niet meer. 15-12 Werd het voor SAS '70. In de vierde set liet Olympia het niet meer zover komen. Vanaf het begin van de set hield Olympia het initiatief. Met grote regelmaat scoorden de in een ge heel nieuw tenue gestoken Olympianen punt na punt. De vierde set werd dan ook gewonnen met 15-6. Einduitslag 3-1 voor Olympia. Het tweede damesteam heeft alle gelegenheid gehad om de oefenstof van de training in de wedstrijd tegen BG SV 2 nog eens door te nemen. De Baarnse meisjes hebben de Soester da mes geen moment kunnen bedreigen. Met 15-1, 15-9 en 15-6 wonnen zij deze eentonige wedstrijd, li WINST EN VERLIES VOOR DE HEREN Het eerste herenteam startte goed in de wedstrijd tegen Cito uit Zeist. Met zeer goed volleybal zagen zij kans 4 voortdurend de Zeister ploeg een stap ^ttroo' te blijven. Vooral dc netverdedi- ging was goed verzorgd. Oud-Olym- piaan en Cito's hoofdaanvaller Irving Wong zag geen kans het Soeter bloc te «passeren en de Cito-coach wisselde hem dan ook snel uit. Bij de stand 10-7 voor Olympia vluchtte de Cito-ploeg in zijn laatste time-out maar het mocht niet baten. Met 15-10 won Olympia de eer- se set. De tweede set verliep op dezelf de wijze. Rappe verdedigingsacties ont namen Cito scoringskansen. Het talrijke publiek genoot in deze fac«. van de Lj wedstrijd van goed volleybal. Tot 13-13 bleven de ploegen naast elkaar. Toen gebruikte Wim van Schafelaar een ou derwetse molenwiekmasten, die dreunend I- door het Zeister bloc sloeg. Tot ieders Everbazing keurde de overigens goed lei- I dende scheidsrechter deze treffer af en I. voordat Olympia van zijn verbazing was bekomen scoorde Cito uit twee op slagen de laatste punten. 13-15. De Soester heren pakten de zaken in de derde set weer energiek aan. Cito echter veranderde van taktiek en ont week het Soester bloc met ver van het net ingezette aanvallen. Dat ftelde de Soester ploeg voor te grote problemen. Keer op keer tastte de verdediging mis. Olympia verloor met 15-9 ook de derde set. In de vierde set was het met Olympia gedaan. In de aanval wilde het niet meer lukken en Cito-speler Wong sloeg met zijn keiharde smashes alle illusies voor Olympia weg. Met 15-7 werd deze set en daarmee de wed strijd met 3-1 verloren. Het tweede herenteam van Olympia leverde in de wedsrijd tegen WA uit Amersfoort een prestatie van formaat. In een boeiende eerste set maakte WA duidelijk geen ontzag te koesteren voor Olympia's hoge plaats cp ranglijst. Maar Olympia maakte al direct duidelijk waarom zij daar stond. Alleen dt bal die de scheidsrechter dr eerste keer in het veld gooide kwam op de grond. WA zag geen kans om de bal direct op de grond te krijgen. Fanatiek ver dedigen van alle spelers van het Soes ter team bracht keer op keer teleurstel ling bij de Amersfoorters. Maar ook de aanval bleken de Olympianen goed te beheei-sen. Met knallende smashes en uitgekookte plaatsballen maakten zij vlot ounten. Dit team te zien spelen verschaft de toeschouwer het gevoel volleyballers aan het werk te zien. die kennelijk veel plezier hebben aan en in hun sport. Hoewel WA aan het net bepaald niet zwak was, weerde het Soester team ie dere smash en passeerden de WA-ers de net-verdediging toch, dan stonden de vier andere spelers klaar de bal in het spel te houden. Met 15-9 werd de eer ste set gewonnen. Ook de tweede set was voor Olympia. Van Brummelen, nauwelijks hersteld van een langdurige blessure, scoorde op listige wijze tallo- -aten en de linkshandige aanvaller Roelof Schutrup stelde VV9 ook regel matig voor grote problemen. 15-6 in de tweede set. De derde set werd iets te eenvoudig opgevat en WA bewees dat het wel degelijk kwaliteiten bezat. Met 15-12 verrasten zij de Soestenaren. De vierde en laatste set liet Olympia weer goed volleybal zien en ontnam WA de kans op een punt uit deze wedstrijd te slepen. Met 15-7 werd de ze set gewonnen. De stand in deze com petitie is nu als volgt: Olympia Soest SVV Soest ASVD Dronten OMS Harderwijk VIOS 2 Amersfoort 0'62 Hilversum WA 2 Amersfoort HK 9 Harderwijk Jeugdsport Hilversum Spirit 2 Amersfoort Keizer Otto Naarden 5-10 4- 7 5- 6 4- 5 4- 4 3- 3 4- 3 4- 3 3- 0 4- 1 3- 0 Het derde heren team, dit jaar de buterend in de eerste klasse, moest zijn meerdere erkennen in 't Amf. Wilhel- mina 1. Een aantrekkelijk duel waarin Gijs van Schaffelaar uitblonk als ver dediger. Als een „Van Be veren" hield hij zijn gebied vrij van treffers. Des ondanks verloren de Soestenaren met 3-0. OVERIGE UITSLAGEN Jeugd; Olympia b—SW b 2-0 (15-1, 15-4). Heren; Olympia 7Foxboro 2 3-0, WH 1Olympia 4 0-3. HET PROGRAMMA Voor deze week staan er weer een groot aantal wedstrijden voor het zich in nieuw tenue hullende Olympia. Ze ven wedstrijden spelen de „groentjes" in de Soester sporthal, terwijl de dames de strijd moeten aanbinden tegen het nog ongeslagen Unitas in Doorn. Het programma luidt als volgt; Donderdag 19 november Sporthal Soest Meisjes: 18.30 uur Olympia cOlympia a. Jongens: 18.30 uur BG SVOlympia a; SVV b—Olympia c. Dames: AGAVS 1—Olympia 3 19.15 uur. Heren: 20.45 Olympia 4Foxboro 1; BG SV 2—Olympia 5; 21.30 Olympia 3—AGAVS 1 Donderdag 19 november Revalidatie centrum Doom Dames: Unitas 1Olympia 1, aanvang 20.30 uur. :mde merken is relef. 03404-1918S plano- en orgel- raak voor geheel omstreken. nds geopend, van 1 dienst hebben wij ie der) voor het schoon- Daarbij kan ruim an moderne hulp- /rijdag 19.00-22,00. per maand bruto, aaand bruto. P 6% vakantiegeld Iden aan ons kan- fdeling Personeel- Hèm... haarenandere mensen waar u vreselijk veel van houdt. Hoe? Kom dat eens uitzoeken in onze enorme kollektie! ltorloger Juwelier Opticiën Soesterbergsestraat 26. telefoon 2982. Ook voor het eerste tiental van de Soester Schaakclub is de schaakkompe titie weer begonnen. Vrijdag 6 nov. werd in de grote zaal van de nieuwe bibliotheek de strijd aangebonden tegen een team van de Utrechtse studenten. Dit team bleek geen tegenstander van formaat te zijn en zal waarschijnlijk alleen maar met een flinke dosis geluk zich in deze klas se kunnen handhaven. Vermeldenswaard is alleen dat de heer Huiser zijn tegen stander reeds ne 10 minuten tot over gave had gedwongen. Invaller jeugd speler F. Smith had na 45 minuten de overwinning reeds in handen. De persoonlijke resultaten waren ver der als volgt: Soest 1—UTSTUD 4 C. Samsom—J. M. Karelse 1 - 0 J. v. ZijtveldJ. Scheurwater 1-0 c. v. Dijk—E. Hofhuis V2-V2 A. v. Dijk—D. C. v. Eek 0-1 W. HuiserA. Lobstein 1 - 0 E. Balvers—B. J. v. Zoelen 1-0 drs. A. C. BervoetsP L. Deyl 1-0 drs. K. Enders—R. v. Leeuwen 1 - 0 J. Leydesdrs. B. Naafs 1-0 F. Smith—L. W. Mijnders 1 3 Eindstand /a-l /e Afgelopen vrijdag speelde Soest 1 uit tegen 's Graveland. De verwachting wa ren een gelijk spel, daar met 3 invallers aangetreden moest worden. Alles pakte echter anders uit en geen enkele partij ging voor Soest verloren. De uitslagen waren als volgt: T. Rootert—C. Samsom H. Schoenmakerv. Zijtveld J. Otto—C. v. Dijk K. Strijbis—R. G. E. Henze V2-V2 0-1 V2-V2 V2-V2 XX. OtllJWlO11. - S. v. d. Heeden—drs. A. C. Bervoets 0 - 1 J. Strijdbis—J. Leydes H. PassenierJ. v. d. Berg J. Steyn—H. Thörig J. Immerzeel sr.K. v. Zi.jtve d J. de Bruin—B. W. Haberland 0-1 1/2-1/2 1/2-1/2 1/--V2 0-1 Einduitslag Vrijdag 20 november a.s. speelt het 2e tiental weer een thuiswedstrijd tegen Denk en Zet TI uit Waverveen. Zaterdag werd op het ideale parkoers aan de Bosstraat de eerste cross ge houden die meetelt voor het cross-kam pioenschap voor pupillen 1970. Na het succes tijdens de districts-wedstrijd van vorige week in Castricum waren de verwachtingen van de leiders en leid sters en misschien in nog grotere mate van de kleinste atleetjes van de S.O. „Soest", erg hoog gespannen' en met grote spanning stonden de atleetjes dan ook te wachten op het startschot voor hun wedstrijd, die naar gelang de leef tijd uit één, twee of drie ronden van elk driehonderd vijf tig meter bestond. Zowel bij de meijes als de jongens pu pillen a behoort de S. O. „Soest" tot de sterksten, zo niet de allersterksten van het district Utrecht/Noord-Holland, terwijl in de grote groep atleetjes die nog niet mee deden aan een offciële wedstrijd, een aantal atleetjes met talent schuil gaan, zo dat ook de toekomst erg hoopvol tegemoet gezien kan worden. Tijdens deze eerste cross, die door tien tallen ouders werd bijgewoond, was er in bijna elke klasse sprake van fanatieke rivaliteit, die in sommige gevallen voor verrassende uit zorgdroeg. Hanneke Uyland wist nog net 0.5 sec. op Sandra Wessel voor te blijven, terwijl Floratine Calkoen 0.1 sec. te kort kwam op Eva v. d. Molen om bij de allerklein sten de wedstrijd te winnen. Bij de jongens was het de vinnige René Wessel die de eer verdiend voor zich opeiste. In zijn klasse ging Koen Kok met royale voorsprong door de finish en nam Irina Majoor revanche voor haar nederlaag in Castricum door nu Marieke Schuiling achter zich te houden. De grote strijd ontstond natuurlijk bij de jongens pupillen a. Ditmaal lukte het Marcel Klaarenbeek om Menno Lievers net iets meer dan twee seconden achter zich te laten, maar naast deze beide rivaal tjes komen nog verschillende iopertjes sterk naar voren die het tweetal op enkele seconden volgt. De beide volgende crosses voor deze pupillen clubkampioenschappen worden gehouden op zaterdag 28 november en 12 december, eveneens op het parkoers aan de Bosstraat, aanvang half twee. Uitslagen: 1150 meter jongens '59 en '60: 1. Marcel Klaarenbeek. 4 min. 12 sec. 2. Menno Lievers, 4 min. 14 sec. 3. Theo Calkoen, 4 min. 17 sec. 4. Joost Kok. 5. Jos Beyer. 6. Ben van 't Klooster. 7. Frits Slingerland. 8. Arjen Ruiter. 9. Tonnie Rey. 10. Jim Hasenaar. 700 meter jongen '61: 1. Roy van Dijk, 3 min. 21 sec. 2. Jeroen Kok, 3 min. 34 sec. 3. Bob Hasenaar 3 min. 38 sec. 350 meter jongens '62: 1. Koen Kok, 1 min. 14 sec. 2. Jan A. Calkoen, 1 min. 20 sec. 3. Itse de Wit, 1 min. 22 sec. 4. Hans Tschur. 5. Arnaud Klaarenbeek. 6. Rolf Kouwen. 7. Robin Varenkamp 8. Edwin Abbring. 9. René Mellema. 10. Ronald Woudstra. 11. Job Michon. 12. Luc Ankoné. 13. Frank P. v. d. Wey. 350 meter jongens '63, '64 en '65: 1. René Wessel, 1 min. 28 sec. 2. Mark Varenkamp, 1 min. 35 sec. 3. Ernst de Wit, min. 36 sec. 4. Arjan Schuiling. 700 meter meisjes '60: 1. Ingrid Wessel, 3 min. 8 sec. 2. Nelleke Uyland, 3 min. 18 sec. 3. Alette Jak, 3 min. 32 sec. 4. Rianne Werkhoven. 700 meter meisjes '61: 1. Irina Majoor, 2 min. 51 sec. 2. Marieke Schuiling. 2 min. 52 sec. 3. Lia Wolfsen. 3 min. 19 sec. 4. Wieke O verduin. 5. Charol Bon., 350 meter meisjes '62: 1. Hanneke Uyland, 1 min. 24 sec. 2. Sandra Wessel, 1 min. 29 sec. 3. Chariotte Lugt, 1 min. 37 sec. 350 meter meisjes '63, '64 en '65: 1. Eva v. d. Molen, 1 min. 34 sec. 2. Floratina Calkoen, 1 min. 35 sec. 3. Karin Lugt, 1 min. 46 sec. 4. Edith Klomp. 5. Jasinta Kouwen. 50ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155 4785 Voor interessant werk met veel afwisseling in onze vergaar- en af- werkafdeling zoeken wij voor directe indiensttre ding een De medewerker die wij zoeken behoeft geen kennis te hebben van het grafische vak, hij moet echter wel bereid zijn zijn werk met veel accuratesse te doen. Aanmelden Van Weedestraat 29A. Telefoon 2566. Het is de jongens junioren van Red Stars inderdaad niet gelukt het dub bele weekeinde in volle winst om te zetten. De Red Stars jongens wonnen afgelopen zaterdagavond in de Soester sporthal met 54-29 van Taveno B uit Utrecht, maar verloren in een dramati sche wedstrijd zondagavond met 56-49 van Midland A in Utrecht. Beide wedstrijden waren niet met elkaar te vergelijken, al zou als enige overeen komst moeten worden vermeld de eeuwige slechte en trage start van de Red Stars jongens. Dit was zaterdag avond niet zo rampzalig, maar bleek zondag wel het geval te zijn. De ontmoeting tegen het Utrechtse Mid land van afgelopen zondag heeft alles gebracht wat basketbal maar bieden kan. Dieptepunten aan beide zijden, sen satie en een miserabel slechte leiding, wat er de oorzaak van was dat de wed strijd bijna uit de hand liep. Midland startte verrassend goed en nam al spoe dig een 14-6 voorsprong. De ruststand was ongelooflijk. Midland had reeds een voorsprong van 37-12. Tergend langzaam vochten de Soester jongens verbeten terug. Maar helaas, het noodlot sloeg toe. Johan van de Grift werd in zijn gezicht gestompt en moest het veld ver laten en even later trof Ben Roedelof hetzelfde. De enige reactie van de scheidsrechters waren: „we hebben het niet gezien". Toen hierna ook Ton van de Brink wegens een maximum aan oersoonlijke fouten het veld moest ver laten. was de zaak bekeken. Dames verloren in Rotterdam tegen Rotterdam-Zuid. De dames van Red Stars leden in Rot terdam een gevoelige nederlaag van 49-19. De ruststand was 26-10 voor de Rotterdamse dames. In de tweede helft werd er door Red Stars maar liefst van de vierde tot en met de veertiende mi nuut niet gescoord. De eindstand werd, mede doordat Rotterdam-Zuid ook nog niet veel afmaakte, bepaald op 49-19. Overigen uitslagen. De Red Stars a-adsoiranten hebben het niet moeilijk gehad tegen het a-team van Cangeroes. Het werd een verdiende 47-14 overwinning voor de Soester jon gens, die misschien echter een aantal verloren wedstrijden krijgen, omdat er spelers meededen, die iets te oud zijn voor deze leeftijd. De b-adspiranten moesten het onderspit delven van de c-jongens van Red Stars met slechts 26-18. De B-meisjes junioren leden eveneens een kleine nederlaag tegen Midland A met 21-10. Soesterbergsestraat 44 l Soest telefoon 2045 Op een verschrikkelijk slecht veld in de nabijheid van het Wagenaar Hockey- stadion kwamen de heren van de m.h.c. Soest zondag in het veld tegen Pinoké 2, om te proberen door een gelijk spel of minieme nederlaag de volgende be kerronde te bereiken. Zonder al te veel moeite heeft men dit via een 0-0 gelijk spel weten waar te maken, waarbij wel duidelijk bleek dat de Soesters het wel geloofden, en een gelijk spel voor hen meer dan genoeg was. Ondanks het feit dat Pinoké de zaken wat energieker aanpakte lukte het hen niet om de Soester verdediging aan het wankelen te brengen, zodat de eindstand niet afweek van de begin- stand en de reis naar Soest met het ge lukkige gevoel gemaakt kon worden „dat er nu dan toch weer verder ge bekerd kan worden". Hoewel tot nu toe een halve competitie werd gespeeld, veranderd het systeem en gaat men over op het afvalsysteem, wat overigens geen andere tegenstan ders dan 2e klassers inhoudt. De dames konden het tegen het Haagse H.D.S. opnieuw niet bolwerken en gingen roemloos ten onder met 2-0. De achterhoede was opnieuw het sterk st. deel van de vrij jonge ploeg, die te gen de voornamelijk volwassener teams te weinig „gewicht in de schaal legt. Zondag komen de Soester dames in het veld tegen het belangrijk hoger ge plaatste Buscumse Kameleon en hoewel de stand op de ranglijst weinig perspec tief biedt, blijft de mogelijkheid aan wezig dat juist tegen deze technisch goede ploegen de Soester dames voor een Sinterklaas-surprise gaan zorgen. Het tweede elftal van Hees heeft zater dag op eigen terrein tegen Hoevelaken 2, na een riante 3-1 voorsprong, toch nog met een gelijkspel (3-3) genoegen moeten nemen, hetgeen niet in overeenstemming is met het vrijwel voordurende over wicht, dat de Hees-ploeg de gehele wed strijd had. Hoewel Hees na vijf minuten reeds te gen een 1-0 achterstand opkeek, toen de midvoor van de tegenpartij met een af standschot raak schoot, liet de ploeg zich geenszins ontmoedigen en trok mas saal ten aanval, daarbij tal van gevaar lijke situaties voor het Hoevelakendoel veroorzakend. Na 20 minuten bracht Dorrestein met een fraaie kopbal de partijen op gelijke hoogte, terwijl 10 minuten voor rust een voorzet van rechts op identieke wijze werd afgerond door Kamphorst, 2-1. Na rust bleef Hees aandringen en na een kwartier was het De Zoete, die met een harde kopstoot voor 3-1 zorgde, doch Hees verzuimde na dit doelpunt door te drukken, zodat Hoevelaken «ich aan de druk kon ontworstelen. Na 20 minuten kwam Hoevelaken, mede door het niet vrij-uit gaan van de Hees doelman. op 3-2, terwijl tien minuten voor tijd Hoevelaken de volledige mede werking van de scheidsrechter verkreeg, toen deze een zuivere buitenspelsituatie wegwuifde, waardoor de Hoevelaken- midvoor ongehinderd de volkomen ge flatteerde gelijkmaker kon scoren 3-3. Het derde elftal blijft goed mee draaien in de kop van de ranglijst. Nu werc" het Naaidense Chefana 4 met 6-0 verslagen, waarbij echter dient worden aangetekend, dat de uitslag enigszins geflatteerd voor de gasten uitviel, daar Hees het zich kon permitteren vele doel- riinc kansen nogal slordig af te werken. Voor rust opende Vrakking uit een moeiliike positie de score, terwijl Hop met. ^en mooie dreun voor nummer twee zorgde. Vlak voor rust bracht Haver kamp op identieke wijze de score op 3-0. Na rust feestte Hees gewoon door en bracht Westhoff na een 1-2 komhinatie met Schimmel de stand op 4-0, terwijl Havenkamp de mooiste treffer op zijn naam bracht, door vanaf de zijlijn de bal ineens in het doel te deponeren, 5-0. Vlak voor het einde voltooide Haven kamp zijn hattrick door met een strak schot de eindstand op 6-0 te zetten. Uitslagen jeugd: Hees 1—KVVA 1 (pup.) 2-1. Hees 1bScherpenzeel lb (pup.) 0-1. Hees 2b SOS 2b (pup.) 1-1. Hees a—Roda a (adsp.) 1-2. Hees bHoevelaken b (adsp.) 2-2. Hees A—SOS B (jun.) 5-1. Vrijdagavond a.s. geeft de Soester orga nist Gert Muts een concert op het orgel van de .Tulianakerk aan de Julianalaan. Tijdens het concert zal Gert Muts wer ken ten gehore brengen van Handel, Cornelis de Wolf, César Franck, waarop door de organist zal worden geïmprovi seerd. Voor het concert dat precies om 20 uur begint zijn nog kaarten verkrijg baar ;,an de kerk waar ook de program ma's klaar liggen. De afdeling Soesterberg van de Vara- speelgoedactie houdt de jaarlijkse inza meling, evenals vorig jaar weer voor de 42 kinderen van het tehuis „Bos en Hei" te Uddel (Apeldoorn). Wie nog niet heeft ingetekend, kan ook een bij drage storten op giro 684667 t.n.v. me vrouw Van Ek, Gen. Winkelmanstraat 51, onder vermelding van Vara-speel- goedaktie. Pater Herman van Burgsteden, die ruim een jaar geleden werd uitgewezen uit India, vertrekt maandag 30 november naar Nieuw-Guinea. Met pater Van Burgsteden gaat ook een leken-missionaris mee, mej. Margareeth Jansen uit De Bilt, die voor drie jaar getekend heeft om daar behulpzaam te zijn bij het werk van de missionarissen. Ds. F. J. Th. van Boven, die sinds mei 1966 Ned. Herv. predikant is aan de Hoeksteenkerk, werd beroepen aan een van de Ned. Herv. kerken in Haarlem. O In het sportpark Tuindorp-Oost (Utrecht- kwam Soesterberg na met 1-0 achterge staan te hebben, toch nog tot een 2-5 overwinning in een bijzonder goedge- speelde sportieve tweede helft tegen Sint-Maarten. Een gevaarlijk hoogtepunt kwam voor de rust, toen de uitgelopen doelman door Verwey werd omspeeld en deze speler Sint Maarten tegen de verhou ding in de leiding gaf (1-0). De gelijkmaker kwam toen Baardman met een strak laag schot doelman Pe ters verraste (1-1). In de 17e minuut werd een pass van De Lange door H. Baardman doeltreffend benut (1-2). Vijf minuten later gleed doelman Van de Berk uit en scoorde Verwey de ge lijkmaker (2-2). Nog geen tien minuten later werd de bal uit een hoek door J. van Doesburg hard ingeschoten (2-3). Een minuut later bracht H. Baardman het vierde doelpunt op zijn naam (2-4). Drie minuten voor het einde werd een schot van Voulon door een der verde digers in eigen doel gewerkt (2-5). Het zaterdagelftal van Soesterberg heeft zich thuis weten te handhaven in de sterke kopgroep, door een 3-0 overwin ning op B.V.C. uit Bilthoven. Al in de zevende minuut nam Soester berg de leiding door H. Jaarsma. Na een kwartier spelen in de tweede helft wist Vivié met een keurige kop bal de stand te verhogen. Aanvoerder van Plateringen zorgde na een half uur spelen voor de definitieve eidstand 3-0: Naar aanleiding van het bericht van de Stichting Federatieve Raad voor het Be- jaardenwerk Soest, waarin het idee wordt gelanceerd om te komen tot een nieuw werkterrein van deze raad voor bemiddeling bij het zoeken naar werk gelegenheid voor bejaarden, acht de Alg. Bond van Bejaarden afdeling Soest het nodig mede te delen, dat dit stre ven door haar niet wordt ondersteund; dit naar aanleiding van enige negatieve reacties van de leden van deze bond. Zij acht de mogelijkheid van 65-plussers om werk te zoeken voldoende aanwezig bij het gemeentelijk arbeidsbureau, en bovendien door persoonlijk te reflecte ren op advertenties waarin 65-plussers worden gevraagd. Overigens streeft de Alg. Bond van Be jaarden naar een zodanig A.O.W.-pen- sioen, dat de oude dag voor hen een onbezorgde zal zijn. Namens het Bestuur van de Alg. Bond van Bejaarden, afd. Soest. W. CORNAX vice-voorzitter. IERSE VLAG. Hoe waren en zijn de Ierse vlaggen? Antwoord: Van de Ierse ambassade ont vingen wij een in het Engels gesteld me morandum over de Ierse vlag, waarvan hier de vertaling volgt: De Ierse natio nale vlag bestaat uit 3 vertikale, even grote banen van links naar rechts groen, wit en oranje gekleurd. De vlag is in wezen een eenheidssymbool. De oor sprong ervan ligt in de geschiedenis van het begin der 19e eeuw en geeft de ver eniging weer van de oudere delen (groen) en de jongere (oranje), verbon den door broederschap (wit). In 1848, ten tijde van de revolutie in Frankrijk, werd deze driekleur algemeen aanvaard als teken van instemming met de revolutio naire gedachten. De Jong-Ierland-leider, Thomas Francis Moagher bracht in april van dat jaar deze driekleur mee uit Parijs naar Dublin, waar John Mitchel deze woorden sprak: „Ik hoop, dat ik deze vlag eens mag zien wapperen als onze nationale banier". In die tijd was echter de nationale vlag groen met een gele of gouden harp en tussen 1848 en 1916. toen de Ierse opstand plaatsgreep, bleef deze de meest geziene. Ook andere vlaggen deden in die tijd opgeld, waar onder in 1850 een driekleur: groen (Ka tholieken), oranje (Protestanten) en blauw (Presbyterianen) van de staats kerk. In 1883 zag men ook nog vlaggen met drie horizontale banen in geel (in- plaats van oranje), wit en groen, maar na de opstand in 1916 werd de tegen woordige vlak algemeen aanvaard en later werd dit vastgelegd, in art. 7 van de Grondwet van 1937. PRETTIG PLAKKEN MET DE CU kent hem van de T.V.) HALEN BIJ BOEKHANDEL 7 G J. WESSELS Soester berg seiuaxl 53-tel 2419 SOEST Op 11 november 1970 is de Stichting Peuterspeelzalen Soest in het leven ge roepen. Doel van de stichting is het be vorderen van de ontwikkeling van jonge kinderen door ben in groepsverband sa men te brengen met deskundige bege leiding. De stichting tracht dit doel on dermeer te bereiken door het inrichten en instandhouden van peuterspeelzalen, het regelmatig overleg met ouders van de kinderen die de speelzalen bezoeken, het bevorderen van onderzoek, dat di rect of zijdelings verband houdt met het werk van de stichting en het geven van voorlichting. De oprichters, mevrouw T. R. Walma van der Molen-de Vries en mevrouw mr. E. Korthuis-Elion, ontvingen al veel positieve reacties op hun initiatief, zodat het zonneklaar is dat ook in Soest zoals reeds in vele plaatsen elders in ons land een grote behoefte aan peu terspeelzalen bestaat, met name in het Smitsveen, op de Eng, Colenso en het Hart. Er wordt dan ook gestreefd naar de opening van peuterspeelzalen in ieder der genoemde wijken, waarvan de eerste in het Smitsveen waarschijnlijk al zeer spoedig. Behalve de oprichters hebben zitting in het stichtingsbestuur de heer A. de Lange en de dames J. G. van Ede-Rut ten en T. Eggink-Nierop. Iedere speel zaal zal worden begeleid door een voor namelijk uit ouders bestaande speelzaal commissie. Het bestuur zal worden aangevuld met een door iedere speelzaalcommissie uit hun midden te benoemen lid. Voorts zal het bestuur worden bijgestaan door een Raad van Advies bestaande uit een aan tal deskundigen, waaronder een medisch deskundige en een opvoedkundige/psy choloog. Op 10 december a.s., des avonds om 8 uur, zal in de bibliotheek aan de A. Cuyplaan een voorlichtingsavond worden gehouden waar ook dia's en een filmpje van reeds bestaande speelzalen zullen worden vertoond. Alle belangstellenden zijn Van harte welkom. Ten einde de plaatsing van de in grote ge tale reeds opgegeven peuters mogelijk te maken, is een goede financiële start noodzakelijk. Hieraan kan de gehele Soester bevolking meehelpen door zich op te geven als donateur of een bijdrage over te maken op postrekening 212.775 van de Raiffeisenbank Soest, t.g.v. de Stichting Peuterspeelzalen Soest. IN SAMENWERKING MET „DE GOUDEN SNAAR" 1 HELLO DARKNESS Shocking Blue - Dureco 2 9) VICTORIA Liesbeth List - Phonogram 3 (10) MOVIN' Mailer Mackenzie Band Phonogram 4 (13) AFTER ALL The Shoes - Polydor 5 AFTER MIDNIGHT Eric Clapton - Polydor (Klaas Vaal:) 6 (12) THE END Greenfield and Cook - Polydor 7 STOP, I DON'T WANNA HEAR IT ANYMORE Melanie - CNR 8 SO CLOSE Jake Holmes - Polydor 9 PATCHES Clarence Carter - Polydor (Chiel Montagne) 10 (15) FRESH AIR Quicksilver Messenger Service Bovema (Henk) 11 COMME J'AI TOUJOURS ENVIE D'AIMER Mare Hamilton - Phonogram 12 (16) LAZY BONES Casey and the pressure group - Phonogram 13 IT DON'T MATTER TO ME Bread - Negram 14 WOMAN IN MY LIFE Left Side - Bovema 15 (3) LUCRETIA MAC EVIL Blood, Sweat and Tears CBS/Artone 16 GEEF MIJ DE LIEFDE De 2 Pinten - Phonogram 17 BRON Y AUR STOMP Led Zeppelin - Polydor 18 HELP The Honest Men - Bovema 19 SUPERBAD James Brown - Polydor 20 SYMFONIETTA Serenade - Negram (Will Luikinga) Nleuw6rhoekp!ein 1 Soe9ldl]W - tel. 02155-2859

Soester Courant | 1970 | | pagina 5