body PRUIKEN StiftMPBO 6267 ypincj oermce Wel of geen cafetaria op de Soesterbergsestraat hoek Ossendamweg Burgerlijke Stand tiersle Soester Begrafenis-Onderneming Olympia speelde bingo in het sporthal restaurant Politie gaat optreden tegen fout-parkeerders in Soesterveen Eiermarkt „Het Veenmasker" opende seizoen met succesvolle opvoering van „Getrouwd of niet" Telef. Brandweer 3333 Eerste zaak in „De Smitshof" geopend Modehuis „De Ster" recipieerde en ontving eerste cliënten MENINGEN VAN LEZERS Nationale ouderavond in Soest KRABBELS VAN KNEUS KUNT NIET ALLES WETEN FULL TIME - PART TIME (02155) DINSDAG IJ NOVEMBER X970 i;»1* 3-GRAVENHAGE ARNHEM Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad voorgesteld, de heer V. 3. Dam toestemming te verlenen voor het oprichten van een cafetaria-automatiek by zijn slagerij op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Ossendamweg. Hoewel de ontheffing van de Zoneverordening Hinderwet door de raad en de Hinderwets vergunning door B. en W. nog moeten worden verleend, is de cafetaria al enkele dagen open geweest. Donderdagavond a.s. komt het wel of niet verlenen van bedoelde vergunning in de dan te houden gemeenteraadsver gadering in behandeling. De heer L. F. van den Berg, edelsmid van beroep, wiens zaak naast de cafetaria is geves tigd, voorziet van deze vestiging veel hinder door walm vanuit een schoor steen op nauwelijks tien meter afstand van zijn slaapkamerraam, patatfrites- zakjes en andere vette paperassen en etenswaren en auto's en bromfietsen op de stoep voor zijn zaak en veel lawaai overlast van dichtslaande autoportieren en toeterende automobielen en verzet zich tegen het verlenen van bedoelde vergunning. In het voorstel aan de raad stellen B. en W., dat er geen bezwaar behoeft te be staan tegen de ontheffing van de zone verordening. „Vanouds is op het perceel een slagersbedrijf gevestigd. Krachtens de destijds verleende hinderwetsvergun ning is de aanvrager eveneens gerech tigd. in deze zaak vleeswaren te roken of te braden. Op het ogenblik is alleen de slagerij nog in werking. De door de heer Dam gewenste werkzaam heden in het gebouwtje verschillen in karakter weinig van de werkzaamheden, verbonden aan de rokerij en braderij", aldus B. en W. „Deze wijziging in de werkzaamheden betekent alleen, dat de inrichting in haar nieuwe vorm meer verkeer al aantrekken, waarvoor naar onze mening een voorziening dient te worden ge troffen." Er zal dan ook een parkeerge legenheid voor auto's en een stallings mogelijkheid voor fietsen en bromfiet sen moeten worden gemaakt. Ter voor koming van gevaar, schade of hinder naar buiten zullen voorwaarden worden gesteld in de nog door B. en W. te ver lenen hinderwetsvergunning. De heer Van gemeentewege deelde men mede. dat altijd gesteld wordt, dat een zaak eerst na de verlening van de hinder- wetsvergunning mag worden geopend. De praktijk is echter wel eens anders en dan wordt niet onmiddellijk tot sluiting overgegaan. GEBOREN: Bianca, dochter van M. Brons en C. Ph. Sluijter, Klein Engen- daalweg 4. Karin, dochter van P. J. G. Quasten en M. A. van der Werff, Buntweg 33. Daniëlle Antoinette, dochter van J. C. R. Jaarsveld en F. J. Wijnands, Weegbreestraat 103. Diana Cornelia, dochter van J. D. C. Geyser en H. H. Oostema, Chr. Huygenslaan 63, Soesterberg. Jacgueline Catharina, dochter van P. C. A. Theuns en C. H. van Rossum, Chr. Huygenslaan 131, Soesterberg. Diana Marcella Ingeborg, dochter J. Castricum en N. Harskamp, Kerkpad ZZ 43. Marcellus Theodorus Anthonius, zoon van J. M. van Bakel en H. L. M. Versluis, Van Goyenlaan 42. Mariette Jean Louise, dochter J. P. J. van der Zeijst en M. L. Dillenseger, Mei- doornweg 2. Remco IJme Geert, zoon van M. A. Overdiep en K. de Boer, Van Goyenlaan 93. Bastiaan Joost, zoon van H. J. te Hasseloo en J. H. van den Eijnden, Dr. Schoonenbeeklaan 11. Ronny, zoon van J. de Kuijer en N. C. Steenkamp, Antonie van Leeuwenhoek laan 155, Soesterberg. ONDERTROUWD: Anthonius Jacobus de Baar, Robijnhof 17, Utrecht en Catharina Hendrina Werkhoven, Simon Stevinlaan 48. Soesterberg. Frits Maassen. Julia- nalaan 70 en Elsien Johanna Schuur. Korte Brinkweg 34. Anna Koornstra, Academiestraat 10, Franeker en Anna Cnrnelia Meerding, Oude Utrechtseweg 25. Petrus Jacobus Coenen, Oeffeltse- weg 30, Boxmeer en Gerarda Johanna Maria van Daatselaar, Koninginnelaan 20. David George Kowalski, Verlengde Talmalaan 11b en Yvonne Schaafsma, Verlengde Talmalaan 11b. Erik Puf- kus, Zonneoord 161. 's-Gravenhage en D'.na Elsa Ooms, Ereprijsstraat 17. T.iabring Keijser, Van Speijklaan 35, Bussum en Johanna Marina van der Meijden, Plesmanstraat 94, Soesterberg. Rudolf Hendrikus van Asselt, Troel- strastraat 37 en Adriana Everdina Julia- na Schalkx, Korte Melmweg 21. Cle- mens Maria Putter, Coehoornstraat 9, Hilversum en Marjolein Cornelia Zon, Paulus Potterlaan 14. Jan Hendrik Ga- bier, Joost Banckertstraat 39, Huizen en Nelletje Cornelia Doorn, Laanstraat 83. Wilhelmus Johannes Maria van Doorn, Van Lenneplaan 36 en Francina Maria Petronella Hamers, Middelwijk straat 24. GEHUWD: Dirk Johannes Cornelis Post, Lupinestraat 18. Hilversum en Joke Kooij, J. van Heemkerkstraat 35. Hilversum. Joannes Henricus Arnoldus Joseph Tim mermans, Boxtelseweg 8, Schijndcl en Gijsbertha Jacoba Salari, Kampweg "6, Soesterberg. Martinus de Winter, Beatrixlaan 10 en Louise Maria Cornelia Adriënne Dellevoet, Beatrixlaan 10. Rinke de Vries, woonwagenkamp Beuk- bergenlaan, Zeist en Gerritdina Elizabeth Adriana Wouters, Plesmanstraat 245, Soesterberg. OVERLEDEN: Cornelia Zaal, 71 jaar. weduwe van E. H. van der Veen, W. de Zwijgerlaan 70. Bloemendaal. Wijnand Cornelis van der Wel, 48 jaar, gehuwd met O. Wijnla, Kampweg 32. Albert van Asch, 68 jaar. gehuwd net H. van Soeren, Betje Wolfflaan 34. Maria van Rossum, 79 jaar, gehuwd met J. van der Kolk. Prins Hendriklaan 5 flat 703. Jan Hilhorst, 88 jaar, weduwnaar en L. M. W., Blumenschein, Bartolottilaan 43. Pieter Geers, 67 jaar. gehuwd met J. van Kempen. Chr. Huygenslaan 85. Dir H. W. VEI.MNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Wanneer donderdagavond de raad be sluit tot de voorgestelde ontheffing van de zoneverordening hindemet, begint een langdurige procedure die uiteinde lijk leidt tot de verlening van een (door gaans voorwaardelijke) hindenvets ver gunning door B. en W. De praktijk moet meestal uitwijzen, welke overlast een be paalde inrichting kan veroorzaken, al dient de hinderwetsvergunning officieel vooraf te worden verleend. Kort na de ontheffing van de zoneverordening zal door B. en \V. een hoorzitting worden gehouden, waarop men mondeling zijn bezwaren kenbaar kan maken. Schrif telijke bezwaren moeten dan mondeling worden toegelicht. Naar aanleiding van deze hoorzitting wordt door B. en W. een concept-hinderwetsvergunning opge steld, waarin zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met gerechtvaardigde klachten en verlangens. Deze concept vergunning gaat ter goedkeuring naar de arbeidsinspectie. Wanneer de arbeidsin spectie er geen bezwaar tegen heeft, wordt de vergunning, in negen van de tien gevallen vergezeld van eer aantal voorwaarden, verleend. Beroep hiertegen is bij de Kroon mogelijk. Mocht de ontheffing van de zoneverorde ning niet worden verleend door de raad, dsn wordt vrijwel nooit een hinderwets- vergunning door B. en W. verleend, of schoon formeel wel de (wettelijke) mo gelijkheid daartoe bestaat. In een overvolle zaal, er moesten zelfs verschillende leden onverrichter zake naar huis terugkeren, speelde de drum bandafdeling van Olympia evenals vo rig jaar weer een hele avond vol met het bingo-spel. Tijdens de pauze werd de dames Luite- laar en Van Gent een bloemenhulde aan- HAIRCGSMETICS Bü de foto: Van links naar rechts* Cock Snel, Dick Kamoinga, regisseur, Jannie Kampinga. soeffleuse, Marga van der Lans, Co de Haan, Ad.ie Slingerland. Tamara van Hooydonk en Frans Hooy- donk. geboden voor het vele belangeloze werk dat zij al jaren voor de drumband ver richten. De penningmeester kreeg daarna van mevrouw Van Gent op zijn beurt een geschenk onder couvert aangeboden voor de verenigingskas, dat door me vrouw Van Gent door de verkoop van aardewerk was bijeengebracht. En tenvijl iedereen met of zonder prijs, maar toch tevreden huiswaarts ging, werd duidelijk dat de drumbandafdeling met deze regelmatig terugkerende bingo avond een goede zet heeft gedaan. Het ligt in de bedoeling om begin volgend jaar opnieuw een dergelijke avond te organiseren. Nabij verschillende flats in het Soes terveen is het verboden om auto's bui ten de aangegeven vakken te parkeren. Borden met een toelichtend onderschrift maken dat duidelijk, maaT desondanks blijken nog tal van mensen hun wa gen buiten de daarvoor bestemde en aangegeven vakken te parkeren. Tot dusver is de politie waarschuwend op getreden, maar vanaf vandaag vindt men een papiertje op de ruit bij foutief parkeren. En dat geld kan nog heel wat nuttiger besteed worden. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 55.000 stuk in prijzen van ƒ12,50 tot ƒ13,00. Middenprijs ƒ12,70. Prijs per kg ƒ2,20. Met de opvoering van het blijspel „Ge trouwd of niet" van Ephraim Kisner in „De Rank" opende de toneelvereni ging „Het Veenmasker" het toneelsei zoen 1970-'71. Met deze uitvoering, de derde in het amper 1-jarige bestaan, ging men ver der met de overigens natuurlijk prille traditie om voorlopig in ieder geval slechts blijspelen op de planken te brengen. Na het succes van het tweede stuk „Polly Perkin" werd wel duidelijk dat de ingeslagen weg de juiste was. Voor een uitverkochte zaal verwelkom de voorzitter van „Het Veenmasker", de heer Fr. van Hooydonk, de aanwezigen, waarin hij gewag maakte van een op handen zijnde fusie met de Haagse Co- medie, die werd opgehouden door het contact met de heer Oster, met als die pere oorzaak het onbreken van een be hoorlijke toneelaccomodatie in Soest. On der applaus en gelach van de aanwezi gen werd snel duidelijk dat de heer Van Hooydonk doelde op het uitblijven van een behoorlijk congres-centrum. Al direct met het eerste van de vier bedrijven bleek men met het gekozen stuk midden in de roos te hebben ge schoten. Onophoudelijk weerklonk er uit de zaal een schaterlach om de ko mische situatie» die elkaar in snel tem po opvolgden. Frans van Hooydonk als Daniël Bro- zovsky en zijn echtgenote Tamara van Hooydonk als zijn onwettige echtgenote Ella, brachten met hun spel de zaal snel in de juiste stemming voor dit stuk, dat zich geheel in de Joodse sfeer afsneelde. Voor de eerste maal kwam mevrouw A. Slingerland bij het Veenmasker op de planken in de rol van de dochter des huizes Vicky. Met groot gemak be woog zij zich over het toneel en bracht een perfekte vertolking op de planken. Haar toneelverloofde Robert Knoll werd knap gespeeld door Cock Sne', die zijn verloofde in de loop van het stuk over zag gaan in de handen van regelrecht uit de kiboets komende Bunky, die bij zonder raak werd getypeerd door Co de Haan. De buurvrouw van het echtpaar Bro- zovsky, Rose Hooper, met een groot ge voel voor aanhankelijkheid ten opzichte van de heer Brozovsky, werd goed ge speeld door Marga v. d. Lans, die kort voor de generale repetitie de rol moest overnemen wegens ziekte van de oor spronkelijke vertolkster. Onder regie van Dick Kampinga werd „Getrouwd of niet" een goede opvoe ring die meerdere malen tegen profes sioneel spel aanleunde. In de pauze na het tweede bedrijf wer den de aanwezigen op matzes onthaald, die de specifieke joodse sfeer nog eens extra benadrukten. Na afloop van het stuk kregen de da mes bloemen aangeboden van de voor zitter van de flatvereniging van Varen- straatbewoners, de heer Wildeboer. Met dit stuk komt men in de komende weken nog drie maal op de planken, zij het in besloten kring te Baarn en Soest, maar ook voor het publiek komt er nog een voorstelling waarvan de datum in verband met beschikbaar zijn van de zaal, nog niet was vastgesteld. Voordat men overgaat tot het instude ren van het volgende stuk, een Italiaans blijspel van de hand van Jan Willem Hofstra, probeert men nog te komen tot realisering van de gedachte om een voorstelling te geven in het bejaarden huis „Molenschot" en zo 'mogelijk in het ziekenhuis Zonnegloren. Geheel volgens de plannen ging zater dagmorgen de deur open van het filiaal van modehuis „De Ster" het eerste win kelcentrum van Soest „De Smitshof" "i het Soesterveen. Nadat vrijdagmiddag een drukbezochte receptie de ouverture vormde van de feestelijke opening, narr. zaterdagmorgen de bevolking van het Veen „bezit" van deze eerste „echte" winkel. 210 m2 vloeroppervlak voor de presen tatie van dames- en herenmode, corset- terie en baby- en kleuterkleding, staan de heer Hilhorst ten dienste, en het resultaat overtreft iedere verwach ting. Natuurlijk neemt de damesmode de grootste plaats in. De helft van de be schikbare ruimte wordt ingenomen door Hentallen meters lange rekken vol ei gentijdse mode voor jong en oud. Naast dit dominerende damesmode-ge deelte zijn er in de winkel een viertal shops gecreëerd. Een voor de intimiteit wat „uit de loop" geplaatste corsetterie- lingerie shop, een royale collectie he renmode, en een uitgebreide baby- en kleuterhoek waar de jonge mode met het oog op de „jonge" wijk, in al zijn glorie prijkt, terwijl de vierde shop ge heel is ingericht voor het zogenaamde witgoed. De moderne lichte winkel is zowel via de Smitsweg als via het plein, dat het midden van het centrum vormt, te be treden, en is, wat betreft de inrichting, geheel naar het eigen idee van het echtpaar Hilhorst ingericht. In de zaak aan de „Smitshof", die na de eerste verkoopdag vele lege plekken in de rekken te zien gaf, staan vijf ver koopsters gereed om de cliënten waar nodig behulpzaam te zijn en deskundig te adviseren. Zonder daarbij de bouwer, Bredero'j Bouwbedrijf en de vele anderen iets tekort te willen doen, zouden wij het schildersbedrijf F. Visscher Zn. wil len noemen die door magnifieke kleur combinaties de zaak een bijzonder ca chet gaf. „De Ster" heeft wat betreft „De Smits hof" de spits afgebeten en druppelsge wijs zullen de buren-collega's volgen, waarmede Soest dan zijn eerste winkel centrum rijk wordt. Donderdag 12 nov. had dan voor Soest de Nationale Ouderavond plaats voor de Kath. scholen, onder de deskundige leiding van voorzitter W. Schimmel, het bestuur vertegenwoordigend van de Stichting Kath. Onderwijs. Er waren uitnodigingen uitgegaan naar de ouders van alle Kath. scholen van Soest. Aanwezig waren naar schatting 2 98 van de ouders waren dus niet aanwezig. Conclusie I: 98% van de ouders kent zijn eigen verantwoordelijk heid niet. Conclusie II: 98% van de ouders is dus destijds op zijn school niet goed opgevoed, niet goed gevormd. Maar dit was niet het onderwerp van de avond. De werkgroep Nat. Ouderavond had een lijstje vragen (17 stuks) samengesteld met een achtergrond van een voorzich tige aanloop tot de eerste stap op weg naar democratisering van het onderwijs. Zonder deze achtergrond waren de vra gen vrij naief en onbeduidend. Helaas ontkom ik niet aan de indruk, dat de achtergrond van die vragen nóch bij het panel, bestaande uit on derwijzers, pastores en twee leken, nóch bij de aanwezige ouders is overgeko men, met het resultaat om elf uur een opgeluchte voorzitter, omdat het voorbij was, een panel die van mening was da ze het toch wel goed deden en dan de aanwezige ouders, die even wijs naar huis gingen als ze gekomen waren. De democratisering van de de Kath. scholen in Soest :s voorlopig geen pro bleem. H. FUGERS. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat de tied om slaopend riek te worde zo laangzaomerhaand wel voorbie is. Nle dak noeng presles zouw kenne zeige hoe of je ut an zouw motte leige om zong- der aal te veul ln- spaanning ant daogelukse brood en nog veul meer te komme, maor derls noeng eenmaol un tisdparruk voorbie gegaon waorin de kaant: anwezug waas daat ajje waat niews an ging vaange, daat da alle kaans vaan slaoge haad. Daormee bedoel ik daan netuurluk wel alle dinge diet daaglich kenne veele. Der binne netuurluk nog genog dinge die bar veul geld op kr-nne levere, maor un heul end de kaant vaan oplichte opgaon. Neem allenug maor is die vciejer die an goed gelovugge minse un levensechte kopie vaan de door de Rotturdaamse voetbaalurs gewonne werulkup. voor un haandvol knaoke prebeert te vurkope. Noeng zouw prehere messchien nie zo har slech weze, maor ut lukt urn ok nog. en as die minse daat kosbaore gevaal tuus krieee, daan Hek ut narruguns op, maor hnlHe cente binne zullie wel kwiet. Maor daat soort, dinge zaal altied wel voor blieve komme zolaang aster minse op aorde binne, waani goed gelovugge en haardleerse luu zalle der altied wel blie ve. Maor jao die minse die daat soort dinge uutvingd" blieve nooit stilzitte ast mit de een of aore zaok is misgelone. Zullie beginne meteen weer an un niew ideej te warreke. Ut haandele op die menier zit die minse in ut bloed en daat krleje der mit un boete nie uut. Wak hier eigeluk effe duudeluk mee wil maoke is ut feit datter noeng nie zo bar veul mogelukheje binne om op or- zienele menier en eerluk un heule kwak cente te verdiene. Vaandaor dak eige luk bar veul bewongdering haad voor die vriejers die voor laogere prieze brie- ve gin ge bestelle. Daat ideei is ok aal weer vaan de baon. Omdaat de posterie un staotsbedrief is zaat dat der netuurluk wel heulegaor in. Daorom ister geen partekelier diet in zun hoofd haolt om zelluf mit un telle- foonbedrief te beginne. Eigeluk houwt ut allegaor in dajje -is mins vaan allus ken beginne, ajje de pepeiere der maor voor hep, ast maor nie un zaokie vaan de staot is. Kon- kuurensie komp in ut staotsbedrief nie voor. Waat daat angaot ken de ovurhied zo of en toe nog wellis mit un bar orzi- nele menier vaan geld vurdiene an komme draoge. Zo hep ik altied de koms vaan de paarkeermetur in de grote staad, aal zaal ut bie ongs ok geen jaore meer duure, mit vurwongdering gevol- lugd. Zoon makkelukke bron vaan in- komste. De minse staon ast waore te dringe om der luu cente in de metur te keune stoppe. En andaat da nog nie genog is, binne der ok nog manne annesteld, om luu, die nie zoon metur hebbe kenne vingde, door middul vaan un pepiertje in de gelegeheid te stelle om hullie biedraoge in de ekstrao in- komste te levere. Noeng ister weer waat biejekomme. Ajjfe noeng un anriejing hep, en daan maok ut kenneluk nie uut of ut je eige schuld Is of die vaan un aore weggebruuker, en je vurvoermiddul mot naort pelissieberoo gebrocht worde, daan motter, ovuriguns tot grote spiet vaan de peüssiebaoze, veertug gulde in rekening worde ge brocht voor ut wegslepe. Ut waas ok wel veuls te gek. Der mos spesiejaol materle- iaol voor worde gekocht, vaan de be- lastingcente vaan joe en vaan ming. De minse vaan de pelissie binne der ok bar druk mee en daat kos ok geld. Ut zaal allegaor wel goed weze, maor der is geen mins die zun eige der ovur mot gaon vurbaoze datter messchien ovur un paor jaor betaold mot worde voor elleke inbrekur die door de pelissie wordt gesnaapt. Ut zitter heulegaor in daat wullie nog is un keer, ant begin vaant jaor. hongdurd gulde oputpelisse- beroo motte brenge as un soort vooruut- betaoling op nog te begaone ovurtredin- ge of dienstvurleninge. Ut zaal wel nie kenne, maor as ik pelissiebaos waas, of ut maor un heul klein bietje voor ut vurtelle haad, daan zouwk maor un ofspraok gemaok hebbe mit partekeliere om daat wegslepe vaan kepotte otoos te regele. Uw pruik of haarstuk met een huishou delijk vloeibaar wasmiddel wassen, heeft alleen effect wanneer u heftig wassende bewegingen maakt, waarna er bijzonder grondig moet worden nagespoeld, met alle kans op haast onontwarbare knopen. Maak daarom liever gebruik van een speciale pruikenshampoo. Het haar stoot vanzelf al het vuil, vet en stof af en neemt de voedende bestanddelen spon taan op. Slechts de shampoo verwijde ren door licht spoelen is voldoende, waarna u hem op de normale wijze kunt verwerken. Enkele daarvoor geschikte merken Induna en Bodylove. Nieuwe scheerkwasten moet u niet in het water leggen, maar ze even met wat zeep uitwasen, b.v. in de hand. Na het gebruik goed droog maken en on derste boven hangen. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken, kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN ènde beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere Inlichtingen 7 Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest

Soester Courant | 1970 | | pagina 9