TELiFOÖH 5§80 Noorderweg 23 Pet v mene INTRIGES TEGEN TITO Wat aan het licht kwant Voor de balie s SUPERDELUXE BEUNHAAS Peter van den Breemerweg krijgt iets beter en meer licht VRUCHTGEBRUIK ook mogelijk van zaken die geen vruchten afwerpen Een ingewikkelde zaak DRUKWERK DRUKKERIJ SMIT Geef mij maar n Kodak kado! SWAGER Voor doeltreffende reclame naar de Ssester Courant Britse b werd in artieste EIGEN OO VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 rijdens een inspectiereis van maarschalk Tito in het gebied van Montenegro, die door de Joegoslavische staatschef op een warme somerdag in augustus van dit jaar werd ondernomen, kwam de zaak aan het licht. Staats- en partUfunktionarissen vreesden hun posities te sullen verliezen, doch koel en beheerst nam de maarschalk in eigen persoon een aantal maatregelen, daarbij laconiek opmerkend: „Wij allen hier zijn tot op zekere hoogte In gebreke gebleven om de politieke situatie in dit deel van het land nauwlettend gade te slaan". Het optreden van maarschalk Tito in hoogst eigen personen en de door hem uitgevaardigde politiemaatregelen deden dan ook vermoeden, dat het hier om een zeer ernstige aangelegenheid ging, een aangelegenheid die betrekking bleek te hebben op het omver werpen van het Tito-reglem en daarnaast op het in gevaar brengen van de Joegoslavische staatsveiligheid door de woelarbeid van Russische geheimagenten van de K.G.B. me dienst (U.B.D.A.) als overtuigd mo narchist te boek staat en als zodanig persoonlijke contacten onderhield met de directe omgeving van ex-koning Pe ter I van Joegoslavië in Londen, daar naast regelmatig optrad als vertrou wensman van en voor Ruslands K.G.B. De voornaamste medewerkers van K.G.B.-majoor Gawrilow in Tito's land zijn de K.G.B.-agenten: Jiri Smid, Mi- roslaw Mares en Vaclav Jambor, allen van Tsjechische nationaliteit, doch in Russische dienst, die hun sporen tijdens de Russische inval in Tsjecho-Slowakije verdienden en thans druk doende zijn om dit in Joegoslavië te verwezenlijken. In beslagneming In Bosnië en Montenegro, in Servië en Kroatië bevinden zich thans geheime opslagplaatsen, waarin grote hoeveel heden karabijnen, machinegeweren, pistolen, munitie en radiozendapparatuur van Oostduitse, Russische en van Tsje chische makelij liggen opgeslagen, die langs illegale wegen per schip via de Donau of per trein of vrachtauto, in de beide laatste gevallen dwars door Bul garije heen, Joegoslavië werden binnen gesmokkeld. Deze gang van zaken ving reeds aan het einde van 1967 aan, werd in de loop van de tijd enkele malen onderbroken en wel voornamelijk op de tijdstippen dat Tito's geheime politie van deze zendingen de lucht kreeg en daarom prompt werd ge volgd door arrestatie van de daders en inbeslagname van het wapentuig, het geen ook in het onderhavige geval plaatsvond. Bedoelde zendingen waren Het was een geheimzinnig gezelschap dat tijdens de middaguren van een mid zomerdag in het j-ar 1968 in de woning van de Joegoslavische ingenieur en Tito- tegenstander: Lukan Dragic te Belgrado bijéén was. Onder de aanwezigen be vonden zich ondermeer de gastheer: Dragic, een bezoeker uit Praag die zoals later werd vastgesteld, van Russische nationaliteit was. Zijn naam was Arkadij Twanowitsch Gawrilow en hij was van beroep majoor van de geheime dienst van de Sowjet Unie (K.G.B.). Voorts de Joegoslavische staatsburger, oud-kolonel en thans bankbediende van beroep, Josip Stojanovic en tenslotte de lijfwacht van de Russische majoor, wiens naam ech ter niet bekend is geworden. Onderwerp van het gesprek was de le vering van vuurwapens door de Sowjet- unie aan een tegen maarschalk Tito en diens regiem gerichte verzetsgroepering, die haar hoofdkwartier bleek te hebben in het onderbergzame berggebied van de Joegoslavische deelstaat Montenegro. In het bijna ontoegankelijk gebied van de „zwarte bergen", waar tijdens de tweede wereldoorlog partlsanenleider Brosz Tito met zijn guerillastrijders een goed en veilig onderkomen vonden, werd kort voor de Russische overval op het nabij gelegen Tsjechoslowakije op 21 augustus 1968, door geheimagenten van de K.G.B. de basis gelegd van een tegen Tito gerichte, goed uitgeruste verzetsbe weging. Reeds vanaf dat jaar verscheen K.G.B.-majoor Gawrilow regelmatig p z'n „aanloopadres" ten huize van inge nieur Dragic ginds in Belgrado, organi seerde vandaarult de antï-titolstlsche verzetsbeweging, leverde de vuurwapens af en controleerde tenslotte of deze wel in handen kwamen van de leden, van die verzetsbeweging. Geheime contacten Een soortgelijk middelpunt vestigde Gawrilow in Zagreb, waar met de lei ding ervan een beroepsofficier van het Joegoslavische leger verd belast terwijl in Belgrado de oudkolonel van het voor malig koninklijk leger, bankbediende en monarchist: Josip Stojanovic het com mando over de guerillastrijders op zich nam. De ingenieur Lukan Dragic, werd de voornaamste verbindingsmans tussen de Russische K.G.B. en de leiders van de Joegoslavische en anti-titoïstische verzetsbeweging. Als bijzonderheid moet worden opgemerkt, dat oud-kolonel Sto janovic, die bij de Joegoslavische gehei- allen bestemd voor Servische monarchis ten, Kroatische stalinisten, separatisten en andere Titotegenstanders. Het gist en borrelt in Joegoslavië. Mos kou kijkt vol belangstelling toe en houdt zich van de domme. De rossige kuif van de wat lang uitge vallen verdachte torende als een waar schuwend vuurtorenlicht boven de om ringende getuigen uit. „We hoeven el kaar geen Mietje te noemen", betoogde hij. „Dat zou ik ook beslist niet op prijs stellen", sneed de stem van de politie rechter. „Nee, maar we weten allemaal hoe hij is", vervolgde het rossige licht hoog bo ven de groene tafel. „„Dat weet ik helemaal niet. Dat moet ik hier nog horen." „Nou, de getuigen hier weten er anders alles van. Op die super-deluxe-beunhaas kun je geen staat maken." „Beunhaas? Ik een superdeluxe beun haas? Dat is een nieuwe belediging!" riep de al eerder beledigde partij. „Nou, je hebt al 's eerder het beuntje gehaasd," vond de vuurtoren. „Wannéér dan?" „Als je dat dan precies wilt weten, toen met die luifeltjes. Ik liep met de order in m'n zak en nauwelijks stak jij je neus bij die winkelier naar binnen of je liep met dat luifeltje weg. Rara, hoe kan dat." „Jij had helemaal geen order in je zak. Die kreeg ik, omdat ik beterDe hamer roffelde. „Ja, omdat je betere smoesjes brouwt." „Wilt u wachten tot u wat gevréégd wordt," onderbrak de politierechter. „U staat hier wegens belediging en niet voor de levering van luifeltjes. Daar heb ik geen behoefte aan." ,,'t Zou anders niet gek zijn, zo'n be scherming boven uw hoofd, nou hij daar z'n gal staat te spugen," zei de be ledigde. „We hebben nu alle getuigen gehoord," De heer J. R. van Poppelen (KVP) heeft tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering de mening van de hoofdinspecteur van politie, als zouden zich de laatste tijd geen aanrandingen of pogingen daartoe hebben voorgedaan op de Peter van den Breemerweg, in twijfel getrokken, tenzij de heer Scholt- meijer onder de „laatste tijd" de „laat ste weken" zou hebben verstaan. Ook de burgemeester zei, dat hem uit de doorlezing van de politierapporten geen gevallen van aanrandingen of po gingen daartoe op de Peter van den Breemerweg waren bijgebleven, maar de heer Van Poppelen zei ervan over tuigd te zijn, dat zich wel degelijk ge vallen hebben voorgedaan. Toch is er één lichtpuntje voor de be woners van de weg, die over de situatie ter plaatse geklaagd hebben: er komen zes nieuwe lichtpunten bij, terwijl de huidige lampen door t.l.-buizen zullen worden vervangen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad om niet tot verbreding van de weg óver te gaan. Wel zullen enkele struiken tot bomen worden opgesnoeid. vervolgde de rechier, „en uit drie ✓er- klaringen blijkt, dat verdachte zich niet heeft vergewist van de juiste toedracht van de zaak. Er is maar één getuige, die volhoudt dat er een afspraak gemaakt is, waaraan door betrokkene niet is voldaan." „Niet voldaan? Zeg maar: met voeten getreden!" interrumpeerde de lange, wiens gezicht nu langzamerhand net zo rossig aanliep als zijn kuif daarboven. „Ik vraag me af, of doze ene getuige wel de volle waarheid spreekt", deelde de rechter mee. „Als dat niet zo is, zou er sprake zijn van meineed. Blijft u bij uw verklaring?" „Dat is intimidatie!" kreet de vuurtoren, nog roder, „Die anderen plegen meineed, maar hij niet." De hamer roffelde heftig. De verdachte kreeg te horen, dat hij naar een cel zou verhuizen als hij zijn mond niet hield en de getuigen werd ernstig onder ogen gebracht, dat zij de eed hadden afge legd en dus de waarheid dienden te spreken. Zo niet, dan zouden ernstige maatregelen kunnen volgen. De parket wacht trad al nader om zonodig een of meer getuigen op staande voet te kun nen arresteren. „Als 't hier zó toegaat, verklaar ik he lemaal niks meer," schrok de enige ge tuige h décharge, de voorzitter van een coöperatie. „Kijk, kijk, die durft z'n verhaaltje niet vol te houden", schamperde de kroonge tuige. Het bleef een tijd hakketakken over de gemaakte afspraak. Na lang zoeken bleek het misverstand te schuilen bij de voorzitter van de coöperatie, die nog niet wist dat aan alle voorwaarden al was voldaan toen de beledigde partij de grote order van de secretaris kreeg. „En daar moesten nou zoveel woorden over worden vuilgemaakt," baste de of ficier. „Daarom moest er direct een stukje In de krant over beschaamd ver trouwen en over schending van een ge maakte afspraak. Nou, dat noem ik dan beschaamd vertrouwen in de objec tiviteit en schending van de wetten van wellevendheid. Hoe krijgt u het in uw hoofd, maar direkt zo'n vuil stukje te schrijven zonder tevoren goed te infor meren hoe de zaal zich heeft toegedra gen zonder uw collega zelf te vragen, hoe het gegaan is! Aan dergelijk beledi gend geschrijf moet maar eens paal en perk gesteld worden." En hij vorderde honderd gulden boete, of tien dagen. Met een rood hoofd stamelde de lange verdachte half verstaanbare woorden over navraag, stellige verzekering, per tinente voorzitter en zeker weten. De politierechter wist echter heel zeker, dat je van één kant niets met zekerheid kan weten en vonniste met 75,of één week gevangenisstraf. Vruchtgebruik ie het recht om van het goed van een ander het voile genot t, hebben, daaronder begrepen het trekken der „vruchten De wet get„ t(, D«e\?chdw«kthetmUviKtand alsof alleen raken die vruchten afwerpen Talbaa zijn voor vruchtgebruik; dit recht zou dan hierin bestaan dat de vruchtjebrnik,, de vruchten geniet. In werkelijkheid mag de vruchtgebruiker de zaak ook gebruiken en werpt ze vruchten af, dan behoren deze aan de vruchtgebruik,,, Zo kan men vruchtgebruik van een inboedel hebben. Inboedelgoederen werp(„ geen vruchten af, doch zij geven wel genot, men kan ze gebruiken, dus zijn ,(j vatbaar voor vruchtgebruik. In dit verband kan men drie soorten zaken onderscheiden: 1. zaken die alleen vruchten afwerpen (koelen, die als vruchten de melK en de kalveren geven. De vruchtge bruiker verkrijgt die kalveren en de melk in eigendom). 2. zaken die vruchten afwerpen en te vens gebruikt kunnen worden (een merrie. De vruchtgebruiker verkrijgt het veulen in eigendom en kan het paard gebruiken om te berijden of om te trekken). 3. zaken, die geen vruchten afwerpen, doch die men wèl kan gebruiken (een auto; de vruchtgebruiker mag met de auto rijden). (Vruchtgebruik kan ook gevestigd wor den op onlichamelijke zaken (schuld vorderingen). Verzorging Bij vruchtgebruik zijn steeds twee per sonen betrokken: de vruchtgebruiker en de eigenaar van de zaak, meestal blote eigenaar genaamd. De vruchtgebruiker heeft dus een zaak in gebruik die aan een anaer blijft toebehoren. Waaruit volgt dat de vruchtgebruiker behoorlijk voor de zaak moet zorgen en alles moet doen om de zaak in stand te houden. Tot zekerheid voor de nakoming van deze verplichtingen is de vruchtgebrui ker verplicht zekerheid te stellen ten behoeve van de eigenaar der zaak, b.v. door hypotheek, pand of borgtocht. De vruchtgebruiker kan echter bij de vestiging van het vruchtgebruik van de verplichting tot zekerheidsstelling wor den ontheven. Vruchtgebruik op onroe rend goed moet bij een notariële akte worden gevestigd, welke akte wordt overgeschreven in de openbare registers op het hypotheekkantoor. Verjaring Vruchtgebruik van roerend goed wordt gevestigd door levering van het goed. Deze geschiedt door het goed in de macht van de vruchtgebruiker te stel ler- Vruchtgebruik kan ook gevestigd wor den ten behoeve van enige personen te zamen, zodat indien één overlijdt diens deel aan de overigen toekomt, of wel ten behoeve van enige personen bij op volging, zodat één persoon de enige vruchtgebruiker is, terwijl bij diens overlijden een ander persoon hem in het vruchtgebruik opvolgt. In het algemeen wordt aangenomen dat vruchtgebruik ook door verjaring kan ontstaan. (Ook kent de wet het vrucht, genot waarop ouders recht hebben ten aanzien van het vermogen van hun wettige kinderen, waarover zij het (ouderlijk) gezag uitoefenen). Plichten De vruchtgebruiker geniet alle lusten van het goed, maar moet ook alle jaar lijks van het goed geheven belastingen betalen, benevens alle reparaties, welke als gewoon onderhoud kunnen worden beschouwd. De vruchtgebruiker kan in persoon zijn recht uitoefenen, hij kan echter ook het recht van vruchtgebruik aan een ander overdragen of bezwaren, of vel de aan het vruchtgebruik onderworpen goede- ren verhuren (huizen voor niet langer dan vier jaar). In vele gevallen wordt een vruchtge bruik bij testament ingesteld, b.v. om iemand van een lijfrente te verzekeren. De erflater bepaalt dan b.v. dat een kapitaal uit zijn nalatenschap moet worden afgezonderd en belegd in staats obligaties; het vruchtgebruik van dat kapitaal wordt dan gelegateerd aan hem wie men de lijfrente wil verzekeren. Bewindvoerder De insteller van het vruchtgebruik kan een bewindvoerder benoemen over de goederen welke met vruchtgebruik zijn belast. De vruchtgebruiker behoeft dan geen zekerheid te stellen; de bewind voerder moet dit dan doen, tenzij hij daarvan is vrijgesteld. De insteller van het vruchtgebruik kan ook meerdere bewindvoerders benoe men, waarvan de een bij ontstentenis van de ander zal optreden. Ook kan de insteller de bewindvoerder de verplich ting opleggen een opvolger te benoemen, welke verplichting dan steeds op iedere nieuwe bewindvoerder wordt gelegd. Ontbreekt een bewindvoerder en is in de opvolging niet voorzien, dan krijgt de vruchtgebruiker het bewind. Beëindiging Het vruchtgebruik eindigt o.m. door de dood van de vruchtgebruiker, door het tenietgaan van de zaak waarop het vruchtgebruik rust en door verjaring (dat is het geval wanneer de vruchtge bruiker in 30 jaar geen gebruik van zijn recht heeft gemaakt). Rechtspersonen (b.v. stichtingen) kun nen het vruchtgebruik gedurende hoog stens 30 jaar genieten. Heden is plotseling van ons heengegaan onze lieve man, vader, grootvader en overgrootvader, KAREL HEDRIK KRETZ, in de ouderdom van 92 jaar. A. VAN DE WERF-KRETZ Laren N.H. J. VAN DE WERF J. VAN DER WERF Klein- en achterkleinkinderen Soest, 17 november 1970 Steenhoffstraat 29 Correspondentieadres Eemnesserweg 39a, Laren Geen bloemen - Geen toespraken De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 20 november, om 11 uur, op de Ned. Herv. be graafplaats aan de Veldweg te Soest. Gelegenheid tót condoleren na de têraardebe- stel in de aula van de begraafplaats. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend b\j vooruitbetaling. Tot 10 woorden ƒ2,50 Elk woord meer ƒ0,10 Br. onder nr. 20 ct. extra TE KOOP AANGEBODEN Te koop smeedijzeren wieg met matras ƒ70, Aquarium 100 liter met vissen en toebehoren ƒ75,Duits huisorgel ƒ55,te bevr. Kerkstraat 63, Soest. Tel. 7846. Te koop 2-deurs linnen kast (laqué creme) ƒ25,00, 1 achterwand met 2 nachtkastjes (taek) ƒ25,00, 1 donkerbl. jongens- costuum, als nieuw, onge veer 12 jaar ƒ40,00, 1 paar zwarte jongensschoenen, maat 38, 10,00. Rubens laan 142, tel. 2741. Na 20.00 uur. Te koop aangeboden goede ZANGVERSTERKER, met 3 speakerboxen en micro foon. Te bevr. Veldweg 19, Soest. Te koop een Vailant GEYSER, bocal gaskachel 9500 cal., T.V. met le en 2e net. Te bevr. Smitsweg 205. Soest. Nn 20.00 uur. Te koop blank gelakte C.OMODE. Willem de Zwiieerlaan 16. tel. 6674. Te koop stalen BUREAU. Tel. 2959. Te koop 2 C.V. '69, km.- stand 22.000. Compleet met hoezen, reserve wiel- steun enz. ƒ3.600,00 Tel. 03490-10132. Te koop JACHTHOND, accu 6 volt, Daf onder delen, nieuwe riem voor Variomatic en banden. Wald. Pyrmontlaan 63. Te koop tandem ƒ35,00 én Ami-Break, lichtblauw met open dak, oktober '67. 2975,00. Schrikslaan 29. Te koop groot POPPEN HUIS. Nieuweweg 95. Te koop Marklin electr. TREIN met 4 locomotieven, div. wagentjes en 20 mtr. rails. Steenhoffstraat 1. Te koop z.g.a.n. 4-deurs notenhouten SALONKAST. Beckeringhstraat 42. Te koop jonge HENNEN, aan- en tegen de leg. Van Veen, le Heeserlaantje 15, tel. 3788. Te koop Faller AUTO BAAN met veel toebehoren ƒ25,00. Plasweg 34, tel. 3722. Te koop KINDERWAGEN en babyböx. Colenso 87, tel. 6245. Te koop DAF 33, 1962. Nieuweweg 20. Te kooi. Philips Hi-Fi STEREO installatie, incl. tuner en dieppool antenne. Vraagprijs ƒ900,00. Alleen zaterdag tot 3 uur. Van Eembergen, Van Weede- st.raat 9c. Te koop van particulier, D.K.W. F 1Ö2, Audi-model, bwj. eind '66. Vraagprijs ƒ1400,00. Nieuwstraat 14, Soest. Te koop WASAUTOMAAT. Varenstraat 9, Soest. Tel. 790*. Te koop zwarte KINDER WAGEN, hoog model. Wijnand Toplaan 8. Te kóóp wegens over compleet BANKSTEL, i.pr.st. Billijke prijs. A. J. van Gèmert, Groen van Prinstererstraat 24. Te koop FIAT 124 *67. Te bevragen. Laanstraat 66. Na 18.00 uur. Te koop VLIESÓ trap t.e.a.b. Acacialaan 5. Tel. Aangeboden, LEDIKANT met matras en achterwand met nachtkastjes, 2x2 mtr. Inl. tel. 3059, Soest. Na 19.00 uur. Te koop BAGAGEWAGEN 3 x gebruikt, Wevo-klipper Picnic, laadvermogen 350 kg, 145 x 1ÓÓ x 45 cm. Nieuwprijs ƒ625,00 nu ƒ350,00. Te koop gevraagd, Banjo, liefst 6-snarig. Vinkenweg 18, tel. 3458, Soest. Té koop KOELKAST, 116x57 cm, toonbank vitrine met glazen platen 200 x 60 cm, toonbankrol met standaard en 2 schuif deuren in glas en lood. Nieuwstraat 51. Te koop grijze OLIE- HAARD in zeer goede staat, met olievat en staan der. Dr. Rupertlaan 28, tel. 4571. Te koop uitgebreide electr. Marklin TREIN met veel toebehoren. Tel. 02154-5618. Te koop donkerbruine DWERGPOEDEL, 10 we ken oud. Met volledige stamboom. Telefoon 2281. Te koop, BANKSTEL met teakhouten tafel, smeed ijzeren kroon (handwerk) en z.g.a.n. grote jongens fiets. Beetzlaan 126. Te koop HOUTEN schuur, uitneembaar, geschikt voor garage of zomerhuisje, 5x3,50x2,75 mtr. Eigen domweg 14, tel. 5480. Te koop DAMESFIETS. Dalweg 28. Te koop witte lacque TAFEL, 85 cm doorsnee, 45 cm hoog. Prijs n.o.t.k. Jac. van Looylaan 14. Tussen 19.00 en 20.00 uur. Te koop maxi jas, leer, kleur zwart, maat 40, 2 helmen, baby weegschaal, war.dehvagen en half hoge v't-zwarte kinderwanen. r' veckestraat 39, tel. ■">07. Te koop gebruikt VUREN HOUT, hardhout. tegels en dakpannen. Inlichtingen: tel. 4363. Te koop aangeboden nieuwe BONTMANTEL, maa* 38-40, lengte plm. 75-80 cm, kleur bruin. Prijs ƒ350,00. Tel. na 19.00 uur 7447. Ter overname PIANO. Stadhouderslaan 56. Tel. 3000. Te koop 2 GRAS MACHINES (1 Clinton 2 takt, 150,00 en 1 Qualcast 4 takt, ƒ375,00). dressoir 110 cm hoog ƒ75,00, schrijfmachinetafel 10,00, keukentafel met 2 stoelen 40,00. W. Janssen-Kloor, Emmalaan 9. Te koop PUCH, i.g.st. Te bevragen Christinalaan 13, tel. 4686. Te koop RADIO-Pick-up combinatie. Kerkpad z.z. 124, tel. 6836. Te koop aangeboden CITROëN Ami 1964. t.e.a.b. Schaepmanstraat 53, tel. 3755. Vrijdag na 19.00 uur, zaterdag tot 14.00 uur. Te koop goed onderhouden AMI BREAK, 1966, 2.000,00. Stadhouderslaan "5, Soest. Tel. 02155-2039. Te kóóp zeer goed Onder houden AUSTIN Séven de luxe. bwj. '65. Wegén:, aanschaf grótere auto. Alleen in het weekend. Beetzlaan 112. Te koop KINDERWAGEN (Van Delft), kleur marine blauw, Van Delft's wandel wagen, A.E.G. langzaam* wasser met verwarming. Albeft Cuyplaan 74. Te koop 2 ruwharige FOX-TERRIERS (vrouwtje 1 jaar oud) en (mannetje 2l/t iaar oud). Tel. 2433. Te koop handige strijk- machine, verschillende bontjassen z.g.a.n. Tégen billijke prijzen. Burg. Grothéstraat 11, Soest. TE KOOP GEVRAAGD Particulier vraagt te koop WOONHUIS voor zelf- bewoning. Achterstallig onderhoud geen bezwaar. Prijs tot pl.m. 25.000,—. Geen makelaars. Brieven onder letter A.B. bur. S. Crt. Te koop gevraagd WOONHUIS in Soest of omgeving, pl.m. ƒ40.000,- (Geen flat.) Br. onder letter R bur. S. Crt. Te koop gevraagd: afgeknipt HAAR. Egtberts, haarwerken, Laanstraat 20, Baam, telefoon 02154-3173. Te koop gevraagd SCHUIFLADDER, 2 èi 3 delig, lengte 9 10 m. Van Lenneplaan 15, tel. 6547. Te koop gevraagd,, goede SKELTER of trapauto. Tel. 5851. Particulier vraagt te koop stukje BOUWGROND of woonhuis met 2 of meer slaapkamers in Soest-Zuid. Br. onder no. 1815 bur. S. Crt. TE HUUR AANGEBODEN Aangeboden gemeubileerde kamer, w. en k. water, gebruik van douche en kookgelegenheid. Tel. 3602. Informatie-Adviescentrum voor jonge mensen biedt KAMERS. Spreekuur dinsdags en donderdags, van 19.00-20.00 uur. Kerkpad z.z. 9, telefoon 7153 en b.g.g. 3725. Te huur aangeboden, gelegênheid tot stalling van 1 of 2 auto's of te gébruiken als opslagruimte. Omgeving F. C. Kuypet- straat. Br. onder letter S. T. bur. S. Crt. PERSONEELS* AANBIEDINGEN DISC-JOCKEY biedt zich aan voor 'n gezellig avondje. Alle soorten muziek. Bel Soest 2704. Biedt zich aan: ZAKEN MAN, i.b.v. bedrijfsruimte, telefoon en auto. Br. onder letter P43 bur. S. Crt. Scholier, 18 jaar, vraagt THUISWERK. Tel. 5801, Soest. Werkstêr b.z.a. Liefst in het Sóêstervêen of Soêst- Zuid. Br. ónder no. 1817 bur. S. Crt. TE HUUR GEVRAAGD Gevraagd gemeubileerd HUIS, vóór de maanden januari t.e.m. juni 1971. Omgeving Amersfoort- Soest. Brieven aan: Baptist, Hildebrandlaan 15. of tel. 3922. Gevraagd per half decem ber of 1 januari 1971, gestoffeerde zlt-slaapkamer met verwarming en kook gelegenheid. Mej. J. C. Bunschoten, p/a Hilde brandlaan 15. Soest. Tel. tussen 8.00 en 12.00 uur en 14.00 en 17.00 uur, 03490- 12641, toestel 01. Nette HULP in huishou ding, liefst boven 18 jaar, voor halve dagen (zater dags vrij). Meerdere hulp aanwèzig. Mevr. v. d. Hoven, Koninginnelaan 25, telefoon 2663. Gevraagd ONDER HOUDSMONTEUR. Kennis van dieselmotoren én machinebankwerken ge wenst. Loon zeer interes sant. N.V. Techn. Handels- ond. J. V. Meijer, Vossevèldlaan 15a. Soest, telefoon 02155-2651. Als het lot van anderen U interesseert kunt U niet wegblijven! Advents- actie Soest, van 20 tot 30 november in het Artishockgebóuw. Lees hét artikel hierover in dit blad. Gevraagd TIMMER LIEDEN voor onderhouds werkzaamheden aan kazernes. Bouwbedrijf J. W. Schutte, Middelwijk straat 54, Soest. Telefoon 2730. WERKSTER gevraagd voor 1 ochtend per week. ƒ4,per uur. Mevr. W. K. J. de Wit, Insp. Schreuderlaan 68, „Braam- hage", 2e paviljoen. Bijverdiensten. THUIS WERK, o.a. vouwen, plak ken, schrijven, sorteren, enz. Werk wórdt Ook zelf door ons geleverd! Inl. (oostzegel insluiten!: Firma Metalon Postbus 511, 's-Hertoeenbosch. Welke gezellige, zelfstan dige HULP in de huis houding wil mij, weTkende vrouw van T.V. régisseur met 2 schoolgaande kinde komen assisteren? Mevr. ren, enige malen per week Verwey, tel. 5518, Soest- dijk. N. V. Handelmaatschappij Othene", Vredehofstraat 1, Soest. tel. 02155-5864 vraagt voor direkt een WERKSTER voor enige uren per week. Goed loon. WONINGRUIL 2 Heren zoeken kamers. Brieven onder no. 1816 bur. S. Crt. Gevraagd per 1 januari voor ongeveer 1 jaar, WOONGELEGENHEID voor a.s. echtpaar. J. E. Molenaar, p/a Hildebrand laan 15, Soest. Tel. tussen 8.00 en 12.00 uur en 14.00 17.00 uur, 03490-12641, toestel 01. 3 Groepsleidsters zoeken z.sp.m. WOONRUIMTE met eigen keuken in Soest. Brieven gaarne te richten aan mej. G. Rigtering, Hellingweg 1. Soest. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd per 1 december, net MEISJE voor halve dagen. Slijterij - Wijnhan del B. J. v. d. Linden, Burg. Grothéstraat 6, Soestdijk. WONINGRUIL Amster dam - Soest. Aangeboden mooie, goed onderhouden 2e etage aan de Hoofdweg te Amsterdam met zeer mooi uitzicht. Huur pl.m. f 100,— per maand. Gevraagd woning in Soest of omgeving. Br. onder letter C.S. bur. S. Crt. DIVERSEN Als het lot van anderen U interesseert kunt U niet wegblijven! Advents- actie Soest, van 20 tot 30 november In het Artishockgebouw. Lees het artikel hierover in dit blad Als het lot van anderen U interesseert kunt U niet wegblijven! Advents- actie Soest, van 20 tot 30 november in het Artishockgebouw. Lees het artikel hierover in dit blad. HOORNIST zoekt musici voor het vormen van een kamer-muziekensemble. Valeriaanstraat 26, Soest. Tél. 02155-7123. 2 Mooie KATJES (7 weken) zoeken goed tehuis. Van Weedestraat 13a, Soest. De Sint ir Soest! Een uniek HUISBEZOEK van Sint en 2 Pieten. Bel direkt even om teleurstelling te vóórkomen. Tel. 3431, Laanstraat 13. Van Weedestraat 29A Da hela serie Kodak-Kado'a (van 't filmpje voor ƒ3,40 tot da nieuwste Kodak In- slamatte camera's) vindt u bij: FOTO-FILM Burg. Grothéstraat 45 Soest Telefoon 02155-3917 Voor de feestdagen een sfeervolle kamer. Wat u normaal betaalt voor één bankstel, koopt u er nu twee voor. Keuze in modern en klassiek. Salontafels, Oud-Hollandse eethoek en koperwerk. Alles nieuw en luxueus. Te zien in Soest. Bloemen handel „BOTA", Thor- beckestraat 12, Soest. Alle verzekeringen en financieringen. Telefoon 8245. Voor de tuin turf- strooisel, V.A.M. compost, gedr. koemest, kalk, tuin- turf enz. enz. M. SCHOLTEN, Bloemen en Planten, 'Hddelwijkstraat 28, telefoon 2336. Sint- en Piet-costuums te huur. Met en zonder grimeren. Bespreekt vroegtijdig. Koninginnelaan 9, tel. 2882. Nu een nieuwe Cherny PIANO, waarde ƒ3200,- voor 1975,—. Te betalen met 40 gld. per mnd., desgewenst zonder aanbe taling. Vijf jaar garantie. Levering franco, stemmen door geheel Nederland. J. VAN URK N.V., Westersingel 42-44, Rotter dam, tel. (010) 363500. Vrijdagavond geopend van 7-9 uur. UNIEK VOOR SOEST! Marmer en onyx salon tafels in alle maten en kleuren. Leverbaar op koper, chroom en smeed ijzer onderstellen vanaf 85,—. Mimisets, lever baar in alle bijpassende kleuren. Iets moois, staande onyx schemer lampen met prachtige zijden kap 130,—. Bank stellen, modern en klassiek vanaf ƒ459,—. „DE KLEINE WINST", Bosstraat 135, Soest, telefoon 02155 -8339. Dagelijks van 2-9 uur. KINDERFIETS, 7 tot 12 jaar, ƒ89,—. W. SLUYTER, Koninginnelaan 37, telefoon 4316. WU verkopen niet alleen zo veel AUTORADIO'S omdat wij er zo goedkoop tnee zvjn. We hebben ook meer keus en geven vol ledige garantie. ®?ent Blaupunkt en Hitachi. hi?1!! eens sp'tsen bU b 69, DE ZELFKEUS REUS, 2e Loswa) 16a, Hilversum. Faillissement C. J. C. VAN HEMERT, eertijds te Soestduinen, Van Weerden Poelmamveg 4, zaakdrijvende onder de naam Café-Restaurant „Soester Natuurbad", thans te Laren, Noord- Holland, Nieuweweg 20. Enige uitdelingslijst gede poneerd ter Griffie van de Arrondissementsrechtbank te Utrecht, Hamburger straat 28, met afschrift ter griffie van het Kanton gerecht te Amersfoort, Utrechtseweg 90, van dinsdag 24 november 1970 tót en met donderdag 3 december 1970. De curator: Mr. M. D. Ph. van der Werf, Soest, Driehoeksweg 4. OCCASION. Electrische naaimachine met vrije arm 85,-. Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Uw adres voor naai machines en reparaties is Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. T.V. SERVICE voor alle merken. Reparaties, vlug, veilig en vakkundig. C. v. d. BERG, Oosterstraat 34, Baam, telefoon 02154 -4235. AP3JT STUK? Laat het repareren door een vakman uit Perzië. Tevens advies bij aankoop of verkoop van uw oude kleden of tapijten. Doe uw voordeel hiermee MAHMOUD HARZANDI, Tapijtenwinkel, Laanstraat 16a, Baam en postbus 73, Soest, tel. 02154 - 5940. Als speciale week-reclame wollen FANTASIE STOF van 20,95 voor 11,95. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Weedend-aanbieding Kaaps viooltje en chrysan tenplantje samen voor 1,25. M. SCHOLTEN, Bloemen en planten, Middelwijkstraat 28, telefoon 2336. Verdien guldens op al uw speelgoed-inkopen ELSENAAR, Steenhoffstraat 62, tel. 5428 TEGEN OPRUIMINGS- PRIJZEN: grote partij kinderstoelen, diverse kleuren, babysitters, auto stoeltjes, combi kinder wagens, boxen, kinder ledikanten, wandelwagen- zakken enz. ELSENAAR, Steenhoffstr. 62, tel. 5428. De Britse beeldhouv ra Hepworth is in pen tol .artieste var eerste niet-Franse I onderscheiding wert langrijke en eervoil kendgemaakt. tijden: Ion de la Femme", van schilderyen en waaraan alleen vro nemen, Barbara He scheiden voor haar drage aan de kunst le oeuvre". De onderscheiding tober jl. in Nice ve fect van de Alpes genheid van dit fei kleine tentoonstellin van haar beeldhou met foto's en tekeni me Barbara expose 70 van haar beeldho' waar men veel inten werk. Dame Barbara Hi nuari 1903 in Noord- drustriestad Wakefi tientallen jaren woi ste beeldhouwsters 1 kend. Vanaf haar z ze al belangstelling 1928 op 25-jarige haar eerste grote exj Er zijn mensen die hun oordeel, wat e -.rnn<n dot ze don hebben. Want er z[ beslist, die precies kunnen bei veren. vellen behoort vriji lijke zaken. We zo eindig aantal bronn ken en daarbij noi hoeverre deze onve baar zijn. Vandaar i kunnen verschillen, echter niet weg dat pogen een eigen oo niet als papegaaien na te praten met zicht om niet al te De moeilijkheden g iedereen. Doch een ling vergroot vans maakt ons oordeel leven rijker en onz> treden verstandige! sefjen koe moeilijk eigen oordeel is, zul zo'n „zó is het"~J brengen. Maar even een geïntimideerd v die alles met zo'n Als we ons ook me zelf op de hoogte h nen we altijd de n discussie te treden verder ale we elk l standpunt blijven s leen maar ruzie en we kunnen ons sta brengen in een vra ander niet neerdruh Kan dat ook niet. hebben onze woord fect, maar werken Een bewering wekt vrajtg laat- zich 1 opzijschuiven. En sprpk, waar het n, ben" maar werkeli van een eerlijk sta we ook eerder eia meningen aanvullen Vele farm is de p manyxen door een l de bril bezien. Wie tot het Jage™ vi heer droeg geen pe lijk altijd al een u deze algemeen op$ daar bleek dit hoo ning van de echte i de renbanen en de als hcA ware over h Nu wordt wel een:

Soester Courant | 1970 | | pagina 10