PANTIES OFERLEEEN i MINI i EN MAXI Pet voor meneer! ZAKELIJKE VROUWEN RUIK en die geen rpen iz fSSTS SZTt Britse beeldhouwster werd in Frankrijk artieste van het jaar EIGEN OORDEEL Op zoek naar lekkerbekken Mannen zijn kleinzeriger dan vrouwen THEE MET MAKRONEN ,n een ander het volle genot te „vruchten". De wet geeft een i die vruchten afwerpen vatbaar bestaan dat de vruchtgebruiker vruchtgebruiker de zaak ook n deze aan de vruchtgebruiker, ebben. Inboedelgoederen werpen 1 kan ze gebruiken, dus z\jn z(j algemeen wordt aangenomen dat ebruik ook door verjaring kan i. (Ook kent de wet het vrucht- waarop ouders recht hebben ten van het vermogen van hun kinderen, waarover zij het ik) gezag uitoefenen). Plichten ehtgebruiker geniet alle lusten goed. maar moet ook alle jaar- n het goed geheven belastingen benevens alle reparaties, welke oon onderhoud kunnen worden wd. htgebruiker kan in persoon zijn toefenen, hij kan echter ook het m vruchtgebruik aan een ander gen of bezwaren, of -vel de aan chtgebruik onderworpen goede- huren (huizen voor niet langer r jaar). gevallen wordt een vruchtge- •ij testament ingesteld, b.v. om van een lijfrente te verzekeren, ater bepaalt dan b.v. dat een uit zijn nalatenschap moet afgezonderd en belegd in staats- :s; het vruchtgebruik van dat wordt dan gelegateerd aan hem de lijfrente wil verzekeren. Bewindvoerder ;ller van het vruchtgebruik kan vindvoerder benoemen over de i welke met vruchtgebruik zijn De vruchtgebruiker behoeft dan kerheid te stellen; de bewind- moet dit dan doen, tenzij hij is vrijgesteld, ïller van het vruchtgebruik kan ïerdere bewindvoerders benoe- aarvan de een bij ontstentenis ander zal optreden. Ook kan de de bewindvoerder de verplicb- eggen een opvolger te benoemen, erplichting dan steeds op iedere bewindvoerder wordt gelegd, kt een bewindvoerder en is in >iging niet voorzien, dan krijgt htgebruiker het bewind. Beëindiging .chtgebruik eindigt o.m. door de in de vruchtgebruiker, door het an van de zaak waarop het 2bruik rust en door verjaring het geval wanneer de vruchtge in 30 jaar geen gebruik van ht heeft gemaakt), ïrsonen (b.v. stichtingen) kun- vruchtgebruik gedurende hoog- jaar genieten. Faillissement C. J. C. VAN HEMERT, eertijds te Soestduinen, Van Weerden Poelman weg 4, zaakdrijvende onder de naam Café-Restaurant ..Soester Natuurbad", thans te Laren, Noord- Holland, Nieuweweg 20. Enige uitdelingslijst gede poneerd ter Griffie van de Arrondissementsrechtbank te Utrecht, Hamburger straat 28, met afschrift ter griffie van het Kanton gerecht te Amersfoort, Utrechtseweg 90, van dinsdag 24 november 1970 tót en met donderdag 3 december 1970. De curator: Mr. M. D. Ph. van der Werf, Soest, Driehoeksweg 4. OCCASION. Electrische naaimachine met vrije arm ƒ85,-. Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Uw adres voor naai machines en reparaties is Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. KINDERFIETS, 7 tot 12 jaar, ƒ89,—. W. SLUYTER, Koninginnelaan 37, telefoon 4316. T.V. SERVICE voor alle merken. Reparaties, vlug, veilig en vakkundig. C. v. d. BERG, Oosterstraat 34, Baarn, telefoon 02154-4235. TAPIJT STUK? Laat het repareren door een vakman uit Perzië. Tevens advies bij aankoop of verkoop van uw oude kleden of tapijten. Doe uw voordeel hiermee l MAHMOUD HARZANDI, Tapijtenwinkel, Laanstraat 16a, Baarn en postbus 73, Soest, tel. 02154 - 5940. Als speciale week-reclame wollen FANTASIE STOF van 20.95 voor 11,95. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Weedend-aanbieding Kaaps viooltje en chrysan tenplantje samen voor 1,25. M. SCHOLTEN, Bloemen en planten, Middelwijkstraat 28, telefoon 2336. Verdien guldens op al uw speelgoed-inkopen ELSENAAR, Steenhoffstraat 62, tel. 5428 TEGEN OPRUIMINGS- PRIJZEN: grote party kinderstoelen, diverse kleuren, babysitters, auto- stoeltjes, combi kinder wagens, boxen, kinder ledikanten, wandelwagen- zakken enz. ELSENAAR, Steenhoffstr. 62, tel. 5428. iMm inrrn is de pet als hoofddeksel voor Vele jaren is heh00rlijk discrimineren- tot het „lagere ^jngCjand heeft eigen- De Britse beeldhouwster Dame Barbar, ra Hepworth is in Frankrijk uitgeroe pen tol .artieste van het jaar'. Zü is de eerste niet-Franse kunstenares, die de onderscheiding werd toegekend. Het be langrijke en eervolle nieuws werd be kendgemaakt tijdens de jaarlijkse „Sa- Ion de la Femme", een tentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwerken, waaraan alleen vrouwen kunnen deel nemen. Barbara Hepworth werd onder scheiden voor haar „uitzonderlijke bij drage aan de kunst en voor haar gche- \e oeuvre". De onderscheiding werd haar op 2 ok tober jl. in Nice verleend door de pre fect van de Alpes Maritimes. Ter gele genheid van dit feit werd in Nice een kleine tentoonstelling van ongeveer 29 van haar beeldhouwwerken, tezamen met foto's en tekeningen gehouden. Da me Barbara exposeert op het ogenblik 70 van haar beeldhouwwerken in Japan, waar men veel interesse toont voor haar werk. Dame Barbara Hepworth werd in ja nuari 1903 in Noord-Engeland, in de in- drustriestad Wakefield geboren. Reeds tientallen jaren wordt zij tot de groot ste beeldhouwsters van de wereld gere kend. Vanaf haar zevende jaar toonde ze al belangstelling voor de kunst; in 1928 op 25-jarige leeftijd hield ze haar eerste grote expostie. Daarin kwam Er zijn mensen die zeer beslist zijn in hun oordeel, wat echter nog niet ivil zeggen dat ze dan ook per se gelijk hebbenWant er zijn er anderen, even beslist, die precies het tegengestelde kunnen beweren. Een precies oordeel vellen behoort vrijwel tot de onmoge lijke zaken. We zouden over een on eindig aantal bronnen moeten beschik ken en daarbij nog moeten toeten in hoeverre deze onvervalst en betrouw baar zijn. Vandaar dat de meningen zo kunnen verschillen. Dit alles neemt echter niet weg dat we moeten blijven pogen een eigen oordeel te vormen en niet als papegaaien anderen maar wat na te praten met een gewichtig ge zicht om niet al te onnozel te schijnen. De moeilijkheden géiden immers voor iedereen. Doch een bredere belangstel ling vergroot vanzelf onze interesse, maakt ons oordeel meer gegrond, ons leven rijker en onze daden en ons op treden verstandiger. Juist als we be seffen hoe moeilijk het vormen van 'n eigen oordeel iszullen we dat niet met zo'n „zó is het"-houding naar voren brengen. Maar evenmin zullen we met een geïntimideerd worden door mensa die alles met zo'n stelligheid beweren Als we ons ook maar een klein beetj< zelf op de hoogte hebben gestéld, kun nen we altijd de moed opbrengen in discussie te treden. We komen niets verder als we elk koppig op het eigen standpunt blijven staan. Dat geeft al leen maar ruzie en verwijdering. Maar we kunnen ons standpunt naar voren brengen in een vragende vorm, die de ander niet neerdrukt. Vind je niet dit Kan dat ook niet zó zijn? Misschien hebben onze woorden niet dadelijk ef fect, maar werken ze toch later door Een bewering wekt vaak verzet op; 'n vraag laat zich minder gemakkelijh opzijschuiven. En in een rustig ge sprek, waar het niet om „gelijk heb ben" maar werkelijk >m liet zoeken van een eerlijk stan it gaat, zullen we ook eerder ei ge eds gevormde meningen aanvullen herzien. jETTy tot uitdrukking, dat zij het meest werd aangetrokken door het naturalisme, maar in 1930 ging zij over naar het ab stracte. Haar werkstukken vallen op door de verbondenheid van ruimte en vorm, èn haar liefde voor het mate riaal. Op bijgaande foto is Dame Barbara bezig haar sculptuur „Talisman II" bij te schuren, 'n werkstuk in wit-marmer. Soms verschijnt er een boek waarvan je zegt „dat is met talent geschreven", of „heel origineel", of „praktisch", of „leerzaam". Op het bij Sfrengholt, Am sterdam verschenen boek van Bum Verblesen „Bum op zoek naar lekkerbek ken", zijn al deze waarderingen van toepassing: het Is een uniek kook-, lees- en kijkboek. De auteur Is de 27-jarige, zich veelal In mode-, toneel- en journalistenkringen bewegende „toodstylist" en public relatlonman Verbiesen. Hij is expert in hét samenstellen van exqujse recepten, een kennis welke hij heeft opgedaan op hotelscholen In Maastricht en Lausanne. Voordien vólgde hij een gymnasium opleiding in Tilburg en was een jaar op de academie voor beeldende kunsten in Breda. Nadien deed hij praktijkervaring op als barkeeper, kelner, commis de rang, demi-chef, malfre d'hotel en purser op een passagiersschip. Men heef! Bum Verbiesen In België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Zwitserland, Noord-Amerika en Zuid-Afrika als een vindingrijk, vakbekwaam en overrom- pelend-charmant gastheer leren kennen. Deze veelzijdige man heeft in het unieke boek „Bum op zoek naar lekkerbek ken" niet alleen een aantal bijzondere gerechten samengebracht die bo vendien door hun „simpelheid" door Iedereen zelf kunnen worden klaarge maakt - maar er staan ook ontelbare leuke en praktische tips In. Uniek zijn ook de vele interviews (misschien beter gezegd: gesprekjes) die Bum had met een groot aantal „Vips" op elk gebied. Ontelbare tekeningen,-gravures" en foto's, afkomstig uit het archief.van de auteur maken dit werk tevens tot... een interessant schouwspel. Het boek kost 25 gulden, wat een lage prijs voor het gebodene mag worden genoemd. Een man klaagt veel gauwer over pijn dan een vrouw. Het z(jn niet vrou wen die dat zeggen, maar doktoren. Als een man klaagt „zoveel p(jn te hebben, dat het haast niet meer uiti te houden is" wordt een dergelijke „ondraaglijke Pijn" door een vrouw in de meeste ge- vallen nog zonder één klacht te uiten verdragen. Vandaar dat vele artsen te gen kleinzerige mannen zeggen: - „U moest eerst maar eens een kind krijgen dan zou het geklaag over dergelijke kleinigheden u gauw vergaan!". Men heeft al vaak geprobeerd de „pijn- rterkte" te meten en in Engeland heeft nen een instrument uitgevonden, dat •ardig aan de eisen blijkt te voldoen. Iet instrument heeft de naam „dolori- neter" gekregen (dolor is de latljnse ïaam voor pijn) en de pijnreacties wor- len per eenheid aangeduid met „Dol". Vlet behulp van een ingenieus lenzensy- steem heeft men een lichtstraal van be. kende sterkte zo lang op het voorhoofd van een proefpersoon gericht, totdat het daardoor ontstane pijngevoel als „on draaglijk" werd betiteld. Met deze graad meter kan men nu met behulp van ver. schillende andere instrumenten het hele scala van menselijke pijnen meten. Na ingrijpende, steeds weer vergelij kende experimenten is men tot de vol gende „pijnschaal" gekomen: 1 Do! m worden aangehouden voor lichte hoofd pijn en dito kiespijn; 2 Dol voor oor pijn; 3 Dol voor eerste graads brand wonden; 4 Dol voor reumatische pijnen en 5 Dol voor krampen, diepe wonden en maagzweren. DE GRENS VAN HET VERDRAAGBARE Met punen van 5 Dol hebben de mees te mannen de grens van hun pUn-in- casseringsvermogen bereikt; wordt de p\jn nog heviger, dan wordt ze door de man als „ondraagbaar" betiteld. De man uitzonderingen niet meegerekend begint dan om een verdovingsmiddel te vragen, terwyl de gemiddelde vrouw zonder te klagen in stilte Rjdt. Een pijn van 9 Dol zou volgens me dici bij mannen na drie uur tot een volledige psychische en fysische in storting lefden, wat wil zeggen, dat een vaak dagenlang durende ernstige migrai ne een ziekte die meestal bij vrouwen voorkomt een man rijp zou maken voor een zenuwinrichting. HET „STERKE" GESLACHT En om tenslotte nog even bü de be valling terüg te komen, het baren van een kind gaat in vele gevallen gepaard met pijn van 10 Dol. Er zijn natuurlijk legio vrouwen die er met minder pUn afkomen, maar zelfs als ze in de hoog- slie pünklassc vallen, maken zc daar over minder misbaar dan een man die kiespijn heeft. In dit opzicht mogen ze beslist als „het steke geslacht" wor den betiteld. Eindelijk zijn er dan ook fan- tasie-panties in grote maten op de markt verschenen: goed nieuws voor de vele wat rijpere vrouwen, die de slankheid van de tieners onvrijwilligheb ben verivisseld voor een rijper en gezetter figuur. Voor hen, die er over het algemeen weinig voor voelen zich de komende ivinterdagen in het echt wel gauw oudmakende midi of maxi te hullenis het assorti- ment fantasie-panties uit ge breid met fantasievolle confec tiematen 46 tm. 50. Ze zijn zo wel in de gewone kousenkleu- ren te krijgen als in de toon aangevende nieuwe modekleu ren: zachtbeigedonkerbruin zwart en aubergine. En als u tóch mocht besluiten een ele gante midi-rok te kopen: onder zo'n rok zullen deze panties het beslist óók charmant doen. Ook op het gebied van de gewone grote maten panty met ingezet tussenstuk valt nieuws te mel den. Ze zijn nu in zes soorten te koop in nieuwe modekleuren zwart, donkerbruin en auber- iiiiiiiiiiiiiiiitiiiiii Goed nieuws voor de vergeten groep in de modetrends: de niet meer zo „piep" en wat dikkere vrouwen gine f3,95 tot 5,95). Er is ook nog n zwaardere, warmere kwaliteit te krijgen, óók in de confectiemaat 50-52. Voor moe ders met kleine dochters komt hierbij nog het leuke nieuwtje dat er een gelijksoortige collec tie fantasie-panties voor kinde ren te koop is, vanaf leeftijd- maat 4. De kwaliteit voor kin deren is aangepast aan de speel se aard van dochterlief en is zo wel warmer als sterker dan moeders panty. De mogen dus met recht zgggen, dat de pan ties de midi en maxi hebben overleefd. Ook dit is weer modern en hip geworden. Natuurlijk worden deze sportkousen over de panty gedragen. Warm aanbevolen winterpan- ties voor moeder en dochter. Foto'sSetterset Veenendaal) Eros. niets op tegen ais vrouwen zakelijkzijn, want het „zaken doen" is immers geen bezigheid die uitsluitend tot de mannenwe reld behoort. Heel veel vrouwen hebben bewezen, dat ze in zaken hun mannetje staan. Toch heeft de Consumentenbond (en wij eveneens) zich afgevraagd, wat er de reden van mag zijn dat het zakendoen onder vrouwen, de laatste jaren zo enorm is opge bloeid. Zou het de behoefte zijn van de huisvrouw aan sociaal contact, aan een zakcentje, of zo maar een vrijetijdsbesteding? In elk geval worden door vrouwen goe de resultaten bereikt met de verkoop van artikelen (en advertenties) per te lefoon. Er schijnt behoorlijk „brood" in te zitten. Wat óók nog steeds opgang doet, is hei houden van house- of ver koop parties. Deze manier van zaken, doen is uitgevonden door handige koop. lui en bestaat nog niet zó lang. U weet wel wat we bedoelen. Vrouwen nodigen vriendinnen en kennissen op een kopje thee of koffie en een gezellig gesprek je. Tijdens deze party worden de aanwe zigen bezig gehouden door een vriende lijke, spraakzame demonstratrice. Zij vertelt interessante dingen over plastic bekers,.stapeldozen, bussen en schalen, natuurlijk van een bepaald merk. Na afloop van de demonstratie kunnen de gasten een bestelling doen, wat dan ook meestal gebeurt, omdat de bezoeksters de gastvrouw niet te leur willen stel len. De produkten zijn over het alge meen echt wel van goede kwaliteit, maar in vele gevallen niet goedkoper dan in de winkel en in sommige ge vallen wèl duurder. COSMETICA De Consumentenbond signaleert behal ve deze „parties" nog andere vormen van zakendoen. Daar is bijvoorbeeld de „consulente", die met een koffertje vol cosmetica op stap gaat en probeert deze schoonheidsmiddelen op dergelijke ge zellige bijeenkomsten aan vrouwen te slijten. Er zijn ook „specialisten", die zes middagen per weck op stap gaan met een elektrisch apparaat waarmee haargroei op ongewenste plaatsen kan worden verwijderd. Zij demonstreert de waarde van 't apparaat door 'n van de aanwezigen gratis te behandelen. Na tuurlijk zijn deze .specialisten' door een instructeur van de firma die de appa raten maakt of importeert volkomen voorgelicht wat 't gebruik ervan be treft. De bedoeling is vanzelfsprekend één of meerdere apparaten op zo'n showmiddag kwijt te raken. In feite is er natuurlijk niets op te gen als in besloten kring wordt gede monstreerd met wat dan ook, als het maar gaat om artikelen van een be trouwbare fabriek of een bekend merk. Toch wordt er tijdens die gelegenheden vaak te veel gespeculeerd op het inti mideren van de aanwezigen. Men hóéft niet te kopen, maar als Marietje en An- niet en Fenna het doen, wil men niet achterblijven, wil men zich groothou- -den.-Ban- koopt men vaak dingen dia men eigenlijk niet kan betalen, en dat brengt natuurlijk gevaren mee. Ook komt 't voor dat men, bijvoorbeeld vaji cosmetica, alleen maar grootverpakkin. gen kan kopen. Grootverpakkingen zijn op den duur altijd voordeliger, maar da eerste uitgaaf kan toch wel onverant woord diep in de beurs laten tasten. Bovendien, wat doet men met een cos- meticavoorraad (van hetzelfde merk) voor zes maanden, wanneer men na twee maanden wel eens op iets anders zou willen overschakelen? ONAANGENAAM LUCHTJE De consumentenbond meent dat vrien den en relaties met dit soort transac ties lang niet altiid gebaat zijn, en ad viseert de vrouwen zich kritisch tegen over dergelijke praktijken op te stellen. Men moet goed nadenken voordat men op dergelijke invitaties ingaat. Dat de vrouw die haar huis voor zo'n party be schikbaar stelt een cadeautje krijgt van de demonstraltrice is logisch: zij schenkt koffie of thee met 'n koekje en dat kost haar geld. Maar als die zelfde vrouw ook nog een percentage van de op haar party verkochte goederen ontvangt (ook voor nabestellingen) krijgt de manier van zaken-doen toch wel een onaange naam luchtje. Hoe u thee moet zetten hoeven we u niet te vertellen; hoe u noot-makronen (12 stuks) kunt maken, wilt u misschien wel weten. Hier volgt het recept. U hebt er voor nodig: 2 eiwitten, 1 pakje vanillesuiker. 150 g suiker. 2 koppen Corn Flakes, 50 g (4 eetl.) fijngehakte (wai)noten en 50 g (8 eetl.) geraspte kokos. Klop de eiwitten met de vanillesuiker stijf. Voeg lepelsgewijs onder voort durend kloppen de suiker toe. Maak de Corn Flakes fijn en schep ze met de rest van de ingrediënten door het eiwitschuim. Bedek de bakplaat met vetvrij papier en leg er 12 „bergjes" van het schuim op. Bak de makronen In 20 mi nuten middenin een vrij warme oven (350 gr F Is cijfer 2 of 3 is 175 gr C). Neem de makronen daarna meteen van de bakplaat. gezicht voor.moet hebben om een pet te kunnen dragen en we geloven warempel dat er veel waarheid schuilt in deze bewe ring. Dat zou er dan ook een verklaring voor zijn dat de pet op een Brits manne- hoofd bijna altijd goed staat. Wij zouden liever willen zeggen dat er in ons land veel te weinig mannen zijn die de moed hebben zo'n hoofddeksel op te zetten. Ja, hoe vreemd het ook klinkt, daar schijnt werke lijk moed voor nodig te zijn. De op bijgaande foto getoonde modellen zijn natuurlijk afkomstig uit Engeland en wor den door Guild geïntroduceerd als de „Wind- sor look". De sportief geruite hoofddeksels worden met bijpassende jackets gedragen en zijn in twee modellen verkrijgbaar, als platte pet (links) en als hoofddeksel met een knoop in het midden. Deze uitrusting is natuurlijk voornamelijk geschikt voor spor tieve doeleinden.

Soester Courant | 1970 | | pagina 11