atis! is uit XORE 1970 ïetica iog ii m ii m ii Hélène I 111 11 I I I I 11 I I W. van Tol Fa. Spijker De Magneet Vakantiegids'71 REISBUREAU GERTH ;eef oester Courant i »E MAN VAN NU! I lenzen IE IN SOEST Algemene ledenvergadering Kath. Volkspartij Denk aan de waterleiding VOORKOM NU BEVRIEZING STRAKS D'66 schrijft gemeetebestuur brief ever vastlopen onderwijs SAUTERÜ Pianohandel 4-jarige jongen bij oversteken aangereden Filmavond ALS HET KOMT, KOMT HET INEENS VFSP& 0110 Vreman Zelfbediening en Actief openden hun zaken in JDe Smitshof" Kamermuziek in Soest ,.De Zon in de schoorsteen" LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken. Hartweg 58, Soest. Telef. 02155-4332 geconstateerd, school Laanstraat 66, Soest Tel. 02155 - 2683 Vindt u niet, dat zij eens echt blij mag zijn? Onze kollektie ringen biedt u volop mogelijkhedenl Amalialaan 19-21 Telefoon 02154 - 2323 VRIJDAG 20 NOVF.MRER 1970 - Torenstraat 45 tfoon (02155) - 8009 scialiste raak. foon 3690. De afdeling Soest van de Katholieke Volkspartij houdt op donderdag 26 no vember a.s. haar algemene ledenver gadering in de zaal van de Openbare Bibliotheek. Aanvang 8 uur. Naast de jaarverslagen van secretarie en penningmeester omvat de agenda de benoeming van een nieuw bestuurslid, waarvoor het bestuur voorstelt de heer W. M. Simons, almede een bespreking betreffende de adviescommissie c.q. werkgroepen, het samengaan van de afdelingen Soest en Soesterberg en de samenwerking tussen KVP, ARP en CHU. Secretaris van de KVP te Soest is de heer Drs. J. L. Menne, Van Lenneplaan 70, Soest. Hebt u een koud huis? Controleer dan nu vast of de hoofdkraan van uw wa terleiding goed sluit, zodat u straks als het gaat vriezen niet onverwacht met een bevroren waterleiding komt te zit ten. U vindt de hoofdkraan in een meterput onder de voordeurmat, of onder de mat voor de achterdeur, in de kelder of in de meterkast. Misschien wel in een meterput buiten. Hoe ziet u nu of de hoofdkraan goed afsluit? Als u de kraan dichtdraait en het aftapkraantje opent, mag er uit het aftapkraantje dat vlak bij de hoofd kraan zit. geen water spuiten. Dit kraantje moet u na de proef wel weer goed sluiten. Ook is het goed, na te gaan of het tocht in de ruimte waar die hoofd kraan zich bevindt. Tocht is de grootste vijand van waterkranen en watermeters. Maak daarom in de herfst kieren en tochtnaden nabij de hoofdkraan en wa termeter dicht. Dat wil niet zeggen, dat alle ventilatievoegen in uw huis afgesloten moeten worden, maar alleen die bij de hoofdkraan en de waterme ter als u die tenminste hebt. Ook al hebt u de meter met wollen lappen „ingepakt", hij moet natuurlijk gemakkelijk afleesbaar blijven en, even als de hoofdraan, goed bereikbaar. Ligt de meterput buiten, dan kunt u het beste de put afdekken met een stromat en een plastic zak gevuld met, stro of oude kranten. Bij heel strenge vorst moet die hoofdkraan bovendien nog extra worden toegedekt om be vriezing te voorkomen. In twijfelgevalle kunt u nu beter even contact opnemen met het waterleiding bedrijf. os met geheel omklap- Geen uitstekende deu- 3 technische prestatie, Gepatenteerd ontwerp Gezien het feit, dat de vijfde klas van de school „Soest-Centrum" mogelijk ge splitst zal worden, bepleitte de heer Prins een overplaatsing van de Soes- terveense leerlingen naar een school in het Soesterveen. De kinderen hoeven dan niet meer vier rnaal per dag de drukke Beukenlaan en Nieuweweg over te steken en ook niet langer gebruik te maken van de vooral 's winters z.i. gevaarlijke Molenstraat. In de parktijk bleek deze suggestie vol gens D'66 minder gemakkelijk te rea liseren. De leegstaande klassen vindt men uitsluitend in de twee bijzondere scholen en de besturen van deze scho len hebben de volledige zeggenschap over het gebruik var. deze lokalen. Mevr. Walma van der Molen zei, dat de gemeente daarop geen enkele invloed kan uitoefenen en dat ook stellig niet zal doen. Ook de invoering van een vijfde klas op de scholen in het Veen achtte zij op dit moment niet haalbaar, omdat de schoolbesturen onderling heb ben afgesproken, gelijktijdig tot de in voering van een vijfde klas over te gaan om daarmee het „elkaar afsnoe pen van leerlingen" te voorkomen. En op dit moment is de Chistelijke school nog niet aan een vijfde klas toe. Maar wel was men van oordeel, dat op korte termijn het onderwijs in het Soes terveen spaak loopt. Binnenkort worden weer ruim 500 huizen opgeleverd en voor de kinderen van de zich hier ge vestigde gezinnen zal nu al nauwelijks plaats meer zijn. Vóór de aanvang van het nieuwe schooljaar zullen volgens mevr. Walma van der Molen zeker drie noodlokalen moeten worden gebouwd op de grens van het Smitsveen en Klaarwater, mede nu een in ,het plan Klaarwater gepro jecteerde lagere school elders wordt ge situeerd en met name op nog te ontei genen grond. Uitvoerig is in de (openbare) vergade ring van de werkgroep gemeentepolitiek woensdagavond ook gesproken over de kwestie van de patafriteszaak en auto matiek bij slagerij Dam op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Ossen- damweg. Raadsleden en niet-raadsleden waren het erover eens, dat de zaak van ger meentewege zeer vreemd is behandeld. Mevr. Walma van der Molen noemde het schandalig, dat een verzoek om ont heffing van zóneverordening hinderwet, dat in juli is aangevraagd, eerst nu, en dan nog op het allerlaatste moment, op de aanvullingsagenda voor de raadsver gadering was geplaatst. Ook de inmiddels, ter hand genomen uitvoering van parkeergelegenheid op de Ossendamweg wekte enige argwaan. Wat doorgaans maanden voorbereiding vergt, bleek nu in enkele dagen tijds te kunnen. Zo snel zelfs, dat insteekha- vens worden gebruikt, die voor een deel de inrit van buurman ,L. F. van den Berg blokkeren. De heer van den Berg heeft op dit punt trouwens nog niet eens de gelegenheid gehad om hierover te reclameren, zo lichtte hij woensdagavond op de verga dering van D'66 toe. De grote trailers, die op zijn terrein moeten laden en los sen, kunnen na het gereed komen en in gebruik zijn van de nieuwe parkeergër legenheid niet méér het. terrein van dé heer Van den Berg óp. Bovendien was men van mening, dat met de aanleg van de nieuwe parkeergelegenheid (waarvoor door de raad geen krediet beschikbaar is gesteld) wordt vooruitge lopen op een besluit, dat toer nog door de raad moest worden genomen ten aanzien van de vergunning voor een patatfriteszaak. De bezwaren van de heer Van den Berg ten aanzien van geluids- en stank- hinder vond men terecht. Een deel van de leden van de werkgroepwas van oordeel, dat daarom niet moest worden medegewerkt aan de verlening van de aangevraagde ontheffing. Een iets groter aantal leden (onder wie de beide gemeenteraadsleden) was voor stander van een geconditioneerde ver gunning. Voor drs. H. M. Jonker was dat het compromis van een belangenafweging van enerzijds de exploitant en degenen, voor wie een dergelijke zaak in behoef te voorziet, en anderzijds degenen, die er overlast van kunnen ondervinden. Men was zich er evenwel wel van be wust, dat niet de rai d, maar straks B. en W. de voorwaarden voor de verle ning van een hinderwetsvergunning gaan stellen. Men meende echter wel bij het college te kunnen aandringen op een niet al te laat sluitingsuur, voldoende parkeerge legenheid en maatregelen ter voorko ming van geluidshinder en stank. Bo vendien was men het erover eens, dat de parkeerplaatsen, die thans worden aangelegd, de heer Van den Berg niet in de uitoefening van zijn bedrijf mogen belemmeren. Dit Is niet zo maar 'n piano. Dit Is 'n Waardevol en waardevast Nieuweweg 103, Soest, telefoon 2968. Mevrouw Roosenkrans met haar „buit" aan de kassa. Bij het oversteken van de Albert Cuylpaan ter noogte van de Hobbema- laan is maandagmiddag de vier-jarige N. M. W. uit Soest aangereden. De jon gen kwam plotseling vanachter een ge parkeerd staande vrachtauto te voor schijn. De op dat moment naderendc automobilist J. J. vat W. uit Soest kon het jongetje niet meer ontwijken. Met verschillende ontvellingen en verwon dingen aan het hoofd is de jongen naar huis gebracht. Op dé Soestbergsestraat viel maan dag de 48-jarige mevr. W. A. W.-V. uit Den Haag, vermoedelijk door een onef fenheid in de weg. Zii klaagde over pijn in haar bovenbeen. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleek het been te zijn ge broken. De bromfietser W v. d. A. uit Soest kwam in het nachtelijk duister in bot sing met een plotseling overstekende kat, viel en liep daarbij verschillende vlees- en Schaafwonden on. Hij is voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De Vereniging tot bevoordering der Bij enteelt in Nederland en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, beiden afd. Soest, organiseren een filmavond op woensdag 25 november in het gebouw „De Rank" Soesterbergsestraat, aanvang 8 uur. Er zullen zeer mooie films vertoond worden, die zich in Ghana en Nigeria afspelen, o.a. De open haven van Accra, Het woud der schemering en olierivieren. Bovendien zal die avond de prijsuitrei king plaats vinden van de gehouden zonnebloemwedstrijd. Jaren heeft Soest zich moeten behelpen met een te gering aantal openbare tele fooncellen. Eerst bleef het "aantal beperkt tot drie, één naast het postkantoor, één op het busstation Soest-Zuid, en één op het Nieuwerhoekplein, die later werd weggehaal wegens vandalisme. Kort nadat het eerste SoeSter nieuw- bouwplan gereedgekomen was, werdzo'n bijzonder noodzakelijke voorziening ge plaatst op de hoek Dalweg-Rubenslaan, en voorzag daar zonder twijfel in een werkelijk grote nood. Achtereenvolgens werd nog een tele fooncel geplaatst op het pleintje aan de Vinkenweg en twee in het Soesterveen. Terwijl de mogelijkheid om zelf een eigen aansluiting te krijgen steeds groter wordt, is men nu druk bezig om op de hoek Torenstraat-Neerweg opnieuw een telefooncel aan het totale aantal toe te voegen. De plaats voor deze voorziening zal door de betreffende instanties wel terdege bekeken zijn. Toch lijkt het er op dat een en ander in een moment van on achtzaamheid gebeurd moet zijn want zonder over officiële gegevens te beschik ken mogen we toch wel aannemen dat in de directe omgeving van die plaats het aantal aangeslotenen bijzonder groot zal zijn, terwijl in een ander gedeelte van Soest, de omgeving van de Koning- innelaan, de behoefte aan een dergelijke voorziening veel groter zal zijn. Donderdagmorgen was het opnieuw feest in het Soesterveen. Nadat mode huis „De Ster" vorige week de spits had afgebeten, volgden nu de zaak van de heer Vreman en het derde filiaal in Soest van Actief. 420 m2 Winkelruimte staat de heer Vre man met zijn zestien personeelsleden ten dienste, zich daarmede scharend in het voorste gelid van „grote" zaken in Soest. Het is onmogelijk om in kort bestek de winkel even door te wandelen, want werkelijk alles wat men in een super markt mag en kan verwachten, ligt op overzichtelijke wijze in de meterslange rekken. Voor het eerst toegepast in Soest is een t.v.-circuit, waarmede men vanuit het kantoor het oog kan houden op de gehele winkel. „Ik kon er niet onder uit, de winkel is nu zo groot en daar door moeilijk te overzien, ik was ver plicht om allerlei nare situaties te voor komen, een dergelijk onsympathiek aan doende voorziening aan te brengen." „Het is in het verleden bij collega's van mij voorgekomen dat hele gezinnen de dupe werden van het in een mo ment van onbedachtzaamheid meene men van artikelen, die het risico niet eens waard zijn. Daarom voelde ik me als het ware gedwongen daar een op lossing voor te vinden. Gelukkig heb ben de meeste klanten begrip voor het probleem en de oplossing." De 2-jarige zoon Michiel van de heer Vreman „trok" uit een pedaalemmer vol kanshebsters, de kaart van Mrs. Roosekrans uit de Veenbesstraat die daarmee de eer kreeg toebedeeld om de nieuwe zaak te openen en tévens twee minuten gratis mócht winkelen. Geassisteerd door personeel van de firma Vreman, liep zij in snel tempo door de winkel, eigenlijk door de ze nuwen niet goed wetend wat zij in,haar wagentje moest, stoppen. Na precies twee minuten bleek aan de kassa dat zij toch nog voor 140,boodschappen mee naar huis nam. De tweede getrok ken kaart gaf recht op 1 minuut gratis winkelen en ondanks de grotere rust waarmede mevrouw Braaksma van de Smitsweg door de nieuwe zaak trok, bereikte zij toch ook niet meer dan even 70,wat dus juist- de helft is van het bedrag van de eerste prijs win nares. Voor de tien volgende gelukkigen stond een fraaie fruitmand gereed. Na deze exclusieve opening werden de deu ren geopend voor de vele - honderden cliënten die aanwezig waren. Naast de heer Vreman opende ook Ac tief zijn deuren, minder sensationeel maar daarom zeker niet minder feeste lijk. De filiaalhoudster mejuffrouw Van Selm kwam direct al handen tekort voor de vele dames die met opdrachten de zaak binnenkwamen. De speciale aanbiedin gen tijdens de eerste openingsweek zul len daaraan niet vreemd zijn. Terwijl de kinderen werden verrast met de grabbelton, kregen de dames ter ge legenheid van het feest bonbons aange boden. Na deze beide openingen was het met een een gezellige drukte in het centrum, waar nog hard gewerkt wordt aan de andere zaken die binnenkort hun deu ren gaan openen. Zondagmiddag 29 november a.s. orga niseert de Werkgroep „Kamermuziek in Soest" om 3 uur in het Artishock-ge- bouw, Steenhoffstraat 46, in Soest een kamermuziekuiitvoering. Aan deze avond werken mee Adriaan Bonsel, fluit; Hans Bonsel, cello en Jan Jansen, clavecimbel. Het programma ziet er zo .uit: 1. Trio van Antonioni Lotti. 2. Twee solostuk jes voor clavecimbel van Franpois Cou- perin. 3. Cellosonate van Vivaldi. 4. So nate van J. S. Bach. 5. Clavecimbelso- nate in D-klein van Carl P. E. Bach. 6. Trio van Ignaz Ployel. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staat achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Taronga" 23 nov. Canada: ss „Atlantic Crown" 23 nov. en ms „Beaverrando" 26 nov. Chili: ms „Benny Skou" 24 nov. Indonesië: ms „Seine Lloyd" 25 nov. en ms „Dardanus" 28 nov. Kenya, Ooeganda: ms „Neubranden- burg" 23 nov. en ms „Taveta" 27 nov. Tanzanië: ms „A. Zaefkow 23 nov. Ned. Antillen: ms „Socrates" 25 nov. Suriname: ms „Daphnis" 25 nov. Verenigde Staten van Amerika: ss „At lantic Crown" 23 nov. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Arendskerk" 25 nov. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. Mejuffrouw Van Selm, met assistentie, kwam op de eerste morgen handen te kort. Horloger - Juwelier - Opticien Soesterbergsestraat 26. telefoon 2982. hout? Onze architect Dit top-model Is vol- tot één geheel zijn 1 gefreesd. Dus geen scharnieren. e werkgroep gemeentepolitiek van •66 zal een brief aan het gemeentebe stuur sturen, waarin wordt gewezen op le noodsituatie, die binnen zeer afzien- >are tijd zal ontstaan ten aanzien van iet onderwijs in het Soesterveen. Daar- »jj zal worden aangedrongen op de »ouw van meer noodlokalen. De werk- ;roep is op haar woensdagavond ge- louden vergadering tot de slotsom ge komen, dat ten aan zien van de scho lenbouw sprake is van een totaal ver keerde planning. Raadslid mevr. T. R. IValma van der Molen-De Vries voor spelde volgend jaar bij het ingaan van .het nieuwe schooljaar een stormloop op de vijf openbare scholen in Soest, die Jru al volledig vol zitten. Bovendien he lstaat er weinig kans, dat op korte ter- Imijn en zeker niet voor 1972 een nieu- |we openbare lagere school in Soest ge reed zal komen. Mevr. Walma van der Molen vroeg zich dan ook af, hoe B. ,en W. in hun nota van aanbieding bij J de begroting durfden te stellen, dat zjj geen noodlokalen bouwen. onderwerp werd aanhangig ge- door een inwoner van het Soes- I terveen, die tot zijn verbazing heeft geconstateerd, dat bij twee van de drie lagere scholen aan de Smitsweg in to- nu nog drie lokalen leeg en onge- zijn, terwijl 27 kinderen uit het I Soesterveen gedwongen zijn om de aan de Molenstraat te bezoeken. Nationale pakjes-maak-actie van gezon den voor zieken. Zon in de schoorsteen is sinds 1946 de naam van de pakjes- maak-actie, welke de K.R.O. radio orga niseert in samenwerking met de Zonne bloem. Duidelijk doel: Dat zoveel moge lijk gezonde Nederlanders een pakje maken voor zieken en eenzame bejaar den. De laatste jaren doen meer dan 50.000 gezonde mensen hieraan mee. Maar het aantal gehandicapten stijgt. Hopelijk zal dit jaar in nog meer ge zinnen aan zieke medeburgers gedacht worden. Als u nog zieken, bejaarden of hulpbehoef enden weet, die voor een pak je in aanmerking kunnen komen, zijn die adressen van harte welkom bij ons. Wij rekenen op nog meer aanmeldingen van mensen die een pakje willen maken. Uw reacties zien wij gaarne tegemoet op de volgende adressen: Mevr. M. A. Westerveld-Higler, Braam- weg 78, tel. 5329. Mevr. A. E. Smit- Rasch, Heuvelweg 39, tel. 4450. De heer W. J. Nadorp, Christinalaan 39, tel. 2929.

Soester Courant | 1970 | | pagina 15