is uit FLINKE KRACHT. Drukkerij Smit Café-!@sfaurant „Soestdijk" Auto gekraakt tussen twee vrachtauto's Niet geijkt Koopt u een auto Dan verzekeren bij 1 L. M van Crescendo-nieuws Kredietbank en verzekeringskantoor gaan saman „De Paardenkamp" gaat zomerstallen bouwen voor bejaarde paarden De Magneet Vakantiegids 71 REISBUREAU GERTH KRABBELS VAJN KNEUS Per fiets tegen boom Auto onder vrachtauto Verkeerd afgestelde verkeerslichten Wim Butzelaar„Prins Leut de Elfde" Officiële Mededelingen Ruimtelijke ordening oorzaak van ongeluk bij Dalweg Komt TURNEN bij CRESCENDO VRIJDAG 20 NOVFVmFR 1070 De verkeerd afgestelde verkeerslichten op de hoek van de Steenhoffstraat en de Dalweg z^Jn woensdagmiddag oorzaak geweest van een verkeersongeluk, waar bij de negen-jarige Arnold Appelhof uit Soest zeer ernstig werd gewond. Het on geluk gebeurde, toen de jongen de weg overstak op het moment, dat het licht voor de voetgangers en wielryders op groen sprong. Op dat moment naderde uit de richting Amsterdam echter een door de 57-jarige C. v. d. B. uit Amers foort bestuurde auto, die het jongetje aanreed. [Vlet ernstig letsel aan het hoofd moest htf naar Zonnegloren worden ge bracht. XJit het onderzoek is gebleken, dat het verkeerslicht voor de overstekende voet gangers en wielrijders op groen springt, op het moment, dat het licht voor het verkeer over de hoofdweg oranje wordt. Het verkeer uit de richting Baarn moet dan nog enkele tientallen meters afleg gen voor het bij de oversteekplaats is. Op dat moment kunnen zich dus al weg- Klokkon - Prisma horlogo Gouden- en zilveren sieraden Uurworkreparalles „0o(itico" KONINGINNELAAN 21 - SOEST- TELEF. 02155-8319 Het Amerikaanse echtpaai T. heeft bij een verkeersongeluk op de Amersfoort- sestraat lichte verwondingen opgelopen, toen hun personenauto tussen twee vrachtauto's werd gekraakt en daarbij totaal werd vernield. De door H. W. T.j gelegerd op Camp New Amsterdam, bestuurde auto reed in de richting Amersfoort. Een voor hem rijdende auto bestuurd door C. A. va.; V. uit Doorn, remde af om rechtsaf de Laan Blussé van Oud Alblas in te rijden. Ook T. remde al en stond twee meter achter de vrachtauto stil Hij werd toen van achteren aangereden door een an dere vrachtauto, bestuurd door K. M. J. B. uit Amersfoort. De personenauto werd tussen beide vrachtauto's gekraakt. De inzittenden kwamen er met lichte ver wondingen aan het hoofd nog goed af. De afdeling bijzondere wetten van de gemeentepolitie heeft op grond van de ijkwet 53 controles verricht. Tegen vijf winkeliers werden proces-verbaal opge maakt omdat de maten en gewichten niet aan de eisen van deze wet voldeden. gebruikers op de oversteekplaats bevin den. Dat was ook woensdag het geval. De automobilist verklaarde, dat hij juist voor hij de stopstreep passeerde, het licht op oranje had zien springen. Op dat moment kon hij niet meer remmen, maar toen hij even later bij de over steekplaats kwam, liep daar al de scho lier. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Bij de ingebruikneming van de ver keerslichten-installatie is de program mering uitvoerig door de politie gecon troleerd en in orde bevonden. Inspecteur Hoogma zei, dat bij die con trole geen moeilijkheden zijn gebleken. Inmiddels is men er echter wel van overtuigd, dat de lichten te scherp zijn afgesteld. De lichten zijn dan ook on middellijk buiten werking gesteld in afwachting van een nieuwe programme ring door Siemens te Den Haag. Overigens is de politie ook in andere op zichten nog niet tevreden met de situa tie, zoals die na de aanleg van het nieuwe kruispunt is ontstaan. Met name de bushalte voor het Verenigingsgebouw blijkt momenteel zeer ongelukkig te lig gen. Wanneer een bus bij de halte staat en de achterop komende automobilisten de bus voorbij rijden, komen zij automa tisch op het voorsorteervak voor het links afslaande \erkeer terecht. De mo gelijkheid bestaat derhalve, dat de bus halte verplaatst zal worden. Maar ook het verkeer, dat bij de lich ten de rijksweg oprijdt en elkaar moet kruisen, ondervindt veel hinder van elkaar. De nieuwe kruising met de verkeerslich ten is in de eerste plaats gemaakt ten behoeve van de brandweer. De Dalweg is nu via het vroegere Kerkplein door getrokken tot precies voor de ingang van de brandweerkazerne. De lichten bij de kruising kunnen in geval van uitruk ken van de brandweer vanuit de brand weerkazerne worden bediend. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Van Weedestraat 72 - Telefoon 2792 Dorpsplein 10a - Telefoon 03463 - 1587 Met ingang van zaterdag 21 november start Cresendo weer met gymlessen in de zaal van de Mariaschool te Soestdijk. Door diverse omstandigheden moest het bestuur het vorig seizoen besluiten voorlopig deze lessen op te heffen. Zij is er nu in geslaagd enthousiaste, technische leiding aan te trekken en zaterdagmorgen verwacht het bestuur vele oudleden, maar ook vele nieuwe leden op de lessen te verwelkomen. Het lesrooster voor de Mariaschool is als volgt: van 9.15-10.00 uur kleuters; van 10.00 - 11.00 uur meisjes van 6 tot en met 9 jaar; van 11.00 - 12.00 uur jongens van 6 t.e.m. 9 jaar. De ouders van onze leden maken wij er al vast op attent dat met ingang van 1 dec. enkele leswijzigingen tegemoet" kunnen worden gezien. Hieromtrent zullen nog nadere mede delingen worden gedaan. Het assurantiekantoor Joh. R. Smit zal met ingang van 1 december de assuran tiezaken geheel in samenwerking met de Nederalndse Credietbank N.V. ver richten. De bank betrekt binnenkort een nieuwe vestiging (de eerste in Soest) aan de Torenstraat 47, waar voortaan ook het kantoor van de heer Smit ge vestigd zal zijn. „Het is daardoor moge lijk geworden, de behartiging van de belangen van onze relaties ook voor de toekomst ten volle te verzekeren", aldus de heer Smit in een mededeling aan de clientèle. Tevens worden zijn relaties in de gelegenheid gesteld, gebruik te ma ken van een uitgebreid dienstenpakket op het gebied van alle bankzaken. Met deze samenwerking hoopt de Neder landse Credietbank N.V. een optimale dienstverlening te kunnen geven. De Paardenkamp, het nationale rusthuis voor bejaarde paarden, breidt steeds meer uit. Niet alleen wat betreft het aantal bewoners, maar ook wat betreft het aantal gebouwen. Er ligt nu een plan klaar voor het bouwen van twee zomerstallen op het laatst aangekochte terrein aan de Birkstraat. Er kunnen tien paarden in onder gebracht worden. Als het plan is gerealiseerd, hoeven de paarden niet meer over straat van de boerderjj naar de wei, zoals nu elke dag gebeurt. Laanstraat 66, Soest Tel. 02155 - 2683 Voor interessant werk met veel afwisseling in onze vergaar- en af- werkafdeling zoeken wij voor directe indiensttre ding een De medewerker die wij' zoeken behoeft geen kennis te hebben van het grafische vak, hij moet echter wel bereid zijn zijn werk met veel accuratesse te doen. Aanmelden Van Weedestraat 29A. Telefoon 2566. Verloven Trouwen Receptie Repetitie GA NIET TOBBEN MET RUIMTEGEBREK EN TEKORT AAN HULP. KOM EENS MET ONS PRATEN Vredehofstraat 6 - Telefoon 02155-2525 Tot in de puntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prezenIn de grote, geheel air-conditionned zaal, is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwijl ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuur, menukaarten en tafelversiering worden gratis door ons verzorgd. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak de leste tled ak de kraant ope slao daat altied mit oge un bietje dich geknepe doe, omdak daan nie zo meteen midde in alle naorughied te- rech kom. Nie vaan die naorughied ovur moord en doodslaag en oorlog, daor staot ok aalle daag wel waat vaan in. maor ik wou ut noeng hebbe ovur de naorughied waor eigeluk ok ut heule laand vaan op zun kop staot, de miljeu-vurontreinu- ging. Eers konk daat bar meujelukke woord heul nie tuus bringe, maor nao ovurleg mit Gart, die vaan daat soort zaoke bar op de hoogte is. hek begrepe daat ut niks te maoke hep. mit familievuulug- heid, maor mit alle vuulugheid die op waat voor menier daan ok ut leve en woene in ongs laand bedreigd. Noeng liek ut der netuurluk op dak ming ant uut slove gao, maor voor ming stong aal jaore vaast dat er waat an de haand waas mit de zogenaomde bie- joloogiese gaang vaan zaoke in ongs laand. Paaddestoele. kikkurs en mes- schien in nog veul grotere maote de plaantegroei in veld en bos binne aal jaore vurstoord. Toen ut begon was ter geen mins die zun eige der druk ovur maokte, en noeng ist ut een stokpeerd veur iedereen die mee wil telle in deze tied. Noeng binne der minse die der luu mongd vol hebbe vaan uutstarrevende plaantegroei en meer vaan die zaoke, maor nog nie zo bar laang geleje kong- den die minse, en ik vraog ming of of zullie daat noeng wel zalle kenne, geen stekulbaors vaon un sallemaander on- derscheije, maor noeng praote zullie mit de mongd vaan slaands grootste netuur- kennurs. Noeng ving ik ut bar belaang- riek dat er noeng daan toch eindeluk minse binne wakkur geworde die an daat soort zaoke andaacht gaot besteje. Al bink wel zo vrie op te merreke dak tot op de daag vaan vaandaog wel bar veul hep hore praote vaan waat eigeluk allegaor nie zouw magge, maor dak nog narruguns iets hep kenne bespeure, om in dezellufde terreme te blieve, vaan daodwarrekelukke anpaak. Kiek, daat de Eem niks geen leve meer in zich hep, staot zo laangzaomerhaand wel vaast en wullie wete ok heul pre- sies waor de smerugge schoen vringt, maor ut wete maok nog niks betur. De bron vaan alle kwaod mot annepaakt worde en zolaang as daat haos onaan- taastbaore zaoke binne, zaal ut nog wel effe anlope. Nog nie zo bar laang geleje kreeg un goeie buur vaan ming un uutnodiging tct betaoling vaan de pelissie, omdaat hie aachtur zun huus un kwak tuunvuul an ut vurbraande waas, waat nogaal un buitje rook de lucht in dee gaon. Netuurluk waas hie des duuvels, maor ut wier hum wel duudeluk gemaok dat tie zun eige betur rustug kon houwe, aors werd de zaok nog veul arreger. Maor waat beurt er noeng In ut groot? De grooste en mooiste febrieke motte o der ofvaalluchies kwlet, en die gaon door un piep de lucht in. Daat beurt nie voor ut eerst en ut zaal wel nie voort lest weze. maor de minse komme der noeng wel voor vaan aachtur de tillevi- sie vaandaon om medestaandurs op te zeuke en mit die minse der haandteke- ning te gaon prebere die piepe rook- en staankvrie te maoke. Ik hoop echt veur die minse daat zullie ut voormekaor kriege, maor laote wullie wel voorop stelle daat ut enugge waat messchien beriek ken worde un grotere piep of iets aors is waardoor de naorug hied waat mingder gaot worde en daat is netuurluk ok aal meejenome. Ik gloof dat ut bar goed is daat de ge wone mins mit zun neus op die vuront- reinuging wordt gedruk, maor voor ming staot vaast dat. ut nog veul be- laangrieker is daat wullie bie ongs eige gaon beginne. Ming piep hek oppeborge totdaat ut bie- joloogies evewicht weer doorslaot naor de aore kaant. Kneliao ziet omwille vaan de zuuvur- heid vaan de anschaaf vaan un brom- mur of. Wullie binne zoveer as ik weet de enungge in de buurt en ik gao deur tot daat ik arruguns hoor zeige: die Knelis is ok gek dat tie overaal lopend naor toe goat.. Daan houw ik der sebiet mee op. waant ik wil der bes waat veur doen, maor allenug Is maor allenug en daor paar ik veur. Op de Dalweg fietste woensdag de 51- jarige G. G. v. d. B. onder invloed tegen een boom. Hij liep daardoor een zware hoofdwond op en werd per ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren ge bracht. De politie heeft procesverbaal opgemaakt wegens rijden onder invloed. Woensdagmiddag wilde de 39-jarige chauffeur H. F. T. uit Amersfoort met een met planken en bomen beladen vrachtwagen op een oprit achteruit rij den. Vlak achter hem stond echter de personenauto van E. M. C. v. E. uit Soest. Het toeval wilde dat bij botsing van beide auto's de planken en bomen net over de personenwagen heen scho ven. Een lichte materiële schade ws? daarvan het gevolg. Deze mededelingen deed de heer C. J. 't Hart, voorzitter van het stichtings bestuur van De Paardenkamp, tijdens een bijeenkomst in het restaurant van het dierenpark in Amersfoort. Hij en een tiental anderen waren door de di recteur van het park, de heer F. H. Vis, uitgenodigd. Hiermee wilde de heer Vis hen bedanken voor het vele werk, dat zij voor de De Paardenkamp doen en voor het opnemen van drie morgén, om elf uur, het 23ste paard in De heer 't Hart vertelde, dat zaterdag morgen om elf uur het 23ste paard in De Paardenkamp wordt verwacht. Hij heet Jan, komt uit Den Haag en heeft altijd een schillenkar getrokken. Het 20-jarige paard heeft echter „stadsbe- nen" hij zakt er telkens door. Vandaar dat zijn baas hem weg moet doen. Na de komst van Jan zal het niet lang duren, of de 24ste bewoner komt naar Soest: Jopie, het paard van een vodden- ophaler uit Den Haag. DIERENTEHUIS Het dierentehuis aan de Klein Engen- d aal weg moet worden uitgebreid nu de afdeling Soest van de Ned. Vereniging tot bescherming van Dieren, een con tract heeft getekend met de Bond ter bestrijding van Vivisectie in Den Haag. Volgens dit contract móeten constant twee honden- en twee kattenverblijven ter beschikking van de Bond staan. De kennels zijn bestemd voor proefdieren, die aan de grens in beslag genomen zijn. De uitbreiding van het dierentehuis zal zich moeten beperken tot het verlengen van het houten gebouw, dat dan met vier hondenkennels wordt vergroot. Be gin volgend jaar zal een voorlopige be groting worden opgemaakt. Het be stuur beraadt zich nog over de vraag hce de uitbreiding financieel gereali seerd zal kunnen worden. z Overigens is het afdelingsbestuur ver heugd over het verzoek van de Bond, die zelf geen dierenhuis bezit. Drie be stuursleden van de Bond hebben onge veer 45 asiels in heel Nederland bezocht. Ze letten daarbij vooral op de capaci teit, de inrichting van de hokken en de omgang van het personeel met de dieren. Ze kozen tenslotte 5 dierentehui zen uit, die aan alle eisen voldeden. Soest was er één van. Voor de opname van dieren ten behoe ve van de Bond ter bestrijding van de Vivisectie krijgt de afdeling een vast bedrag per jaar, ongeacht de bezetting, en een vastgestelde perisioenprijs voor de opgenomen dieren. De kosten van inenting enz. komen allemaal voor re kening van de Bond. Den Schiffer im kleinen Schiffe ergreift es mit wildem Weh; er schaut nicht die Felsenriffe, er schaut nur hinauf in die Höh', Ich glaube, die Wellen ver- schlingen am Ende Schiffer und Kahn; und das hat mit ihrem Sungen die Lorelei gethan. De Lorelei is een 132 meter hoge rots aan de Rechter Rijnoever tussen Caub en St. Goarshausen. Deze rots is o.m. bekend om zijn 12-rondige echo. Vroe ger bevond zich hier een van de ge vaarlijkste gedeelten van de Rijn. Van Bingen tot Bonn stroomt de rivier na melijk door leisteenplateau, door een scherp ingesneden, nauw dal, waardoor verscheidene stroomversnellingen ont stonden. De meeste ervan, ook die bij de Lorelei, zijn opgeruimd, zodat het gevaar voor de scheepvaart geweken is. Maar in de sage van de nimf, die de schippers in het verderf stortte door hen met baar gezang te betoveren, zo dat zij het schip vergaten te besturen, leeft de sfeer van het toenmalig gevaar nog voort. DROMEN - Ons gezin (4 personen) heeft erge last van d'omen, zo erg dat dikwijls hoofdpijn het gevolg is. Is er wat tegen te doen? Antwoord: Dromen is op zichzelf niet schadelijk voor de mens, integendeel zelfs, spanningen en belevenissen wor den er door afgereageerd. Die hoofd pijn doet echter vermoeden dat het met de ventilatie in uw slaapvertrekken niet zo best gesteld is. Bekijkt u eens of u hier iets aan kunt verbeteren. Fris slapen, niet te zwaar dek, geen maal tijd gebruiken voor het slapen gaan, maar wel b.v. een warm glas melk drinken, bevordert een goede ongestoor de nachtrust. Het was zaterdagavond, op de eerste carnavalsavond in Soest, erg druk in het Verenigingsgebouw. Ruim tweehon derd feestvierders waren er getuigen van, dat om half tien de de Boerenhof kapel uit Soesterberg binnenkwam, ge volgd door de dansmariekes, de Raad van Elf en prins Leut de Elfde. Voorzitter P. van den Breemer van de Raad van Elf stelde de nieuwe regeer ders voor. Naast prins Leut vorst W. van Asch, de adjudanten B. v. d. Lin den en D. Kok, secretaris K. Grafner en de leden T. Kok, E. van de Hen gel, F. Bosman, C. Hilhorst, A. C. van Senten, J. Stork, B. Rademaker en J. R. van Poppelen. Deze laatste kwam in plaats van J. van Roomen. De carnavalsprins voor het nieuwe seizoen heet nog steeds Wim Butzelaar. De kapper maakt dit jaar zyn elfde seizoen vol en elf is een magisch getal in het ryk der zotten. Aanvankelijk had hy zyn funktie ter beschikking gesteld. „Ik heb het al tien jaar gedaan, ik vond dit een mooie gelegenheid om een jongere prins te kiezen. Maar het bestuur van „De Narre Knol" vroeg me of ik in ieder geval de elf jaren wilde volmaken", aldus de prins. Met muzikale medewerking van de Boerenkapel uit Soesterberg en van The Skyliners uit Amsterdam, onder leiding van Joop Grosveld, hebben de Soester carnavalisten tot in de kleine uurtjes feest gevierd. Daarbij zongen ze meer dan eens het carnavalslied ,.De jongens van Plezier", dat eerst werd gepresen teerd door de Raad van Elf. Prins Leut de Elfde sprak nog een dankwoord voor zijn herverkiezing met algemene -stemmen en wekte de „Narre Knollen" op er weer een knalfeest van te maken. Afgaande op het feest van zaterdag avond is dat een overbodige aansporing geweest! De burgemeester var Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan: a. de heer B. Smeeing, Nieuweweg 20 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, vrijstelling te verlenen van de be palingen van het bestemmingsplan, re gelende de bestemming in hoofdzaak van gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, ten be hoeve van de bouw van een bungalow met garage op het perceel, gelegen aan de Nieuweweg, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nr. 5428 ged. b. de heer C. J. v. d. Donk, Laan Blussé van Oud Alblas 4 te Soesterberg, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, vrijstelling te verlenen van de be palingen van het bestemmingsplan „Amersfoortseweg" ten behoeve van de bouw van een bungalow met garage, op het perceel, gelegen aan de Laan Blussé van Oud Alblas 4, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie L. nr. 307 Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van de ze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester wethouders, voornoemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 24 november 1970. Ook huisvrouwen- cn huisvadersgym. Tel. Inl. 02155-4717 of 2244. MARINEKAPEL. - Hoe kan men lid worden van de Marinekapel? Antwoord: Het is gelukkig niet zo, dat men om lid te worden van de boroem- de Marinierskapel, persé in het bezit moet zijn van een diploma Conservato rium en dat is misschien wel één van de redenen van de goede kwaliteiten van dit orkest. Als revel worden sollicitanten opgeroe pen via een advertentie in het blad „Musica". Maar iedere geïntresseerde kan nadere informaties vragen bij het adres van deze kapel: Van Ghent-kazer- ne, Toepad, Rotterdam, tel. 010-116260, toestel 138. LORELEI - Wilt u ons het gehele lied van die Lorelei sturen? Antwoord: De tekst van „Lorelei" het gedicht van Heinrich Heine, getoonzet door Silcher, luidt: Ich weisz nicht, was soll es bedeuten, dasz ich so traurig binn: ein Marchen aus alten Zeiten, dat kommt mir nicht aus dem Sinn, Die Luft is kühl und es dunkeit, und ruhig flieszt der Rhein; der Gipfel des Berges funkelt in Abendsonnenschein Die schönste Jungfrau sitzet dert oben wunderbau, ihr goldnes Geschmeide blïtzet, sie kammt ihr glodenes Haar, sio kammt es met goldenem Kamme und singt ein Lied dabei; das hat eine wun- dersame, gewaktuge Melodei.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3