u klein kunst is uit ndermijier i SINT ven Gemeenteraadsvergadering J. Hoppenbrouwers rBHOCK8E»Op Toegang f 1,50 i/eRvveepó" 52.58 Po! n.v. MENINGEN VAN LEZERS WINTERMANTELS MANTELCOSTÜRMS pvc 21* AUTORIJSCHOOL „ENGEL" GEEN BONDSCOACH STUWT ORANJE OMHOOG ZONDER STEUN VAN DE K.N.V.B. MEDISCHE DIENST Raad van Kerken pakt probleem van de gastarbeiders resoluut aan Bondscoach krijgt geen medewerking Olympia wandelsport bestaat 15 jaar De Magneet Vakantiegids'71 PREDIKBEURTEN R.k. KERKDIENSTEN n Antiekhandel •SCHADE rij en Spuiterij VOS ioek of foto- ballpoint of istpapier IEN-BLEEKER Open brief aan den Gemeenteraad van Soest van ƒ109,— tot ƒ369,— van ƒ159,— tot ƒ398,— UW SUUUES IS ONZE RECLAME Ton Beuken REISBUREAU GERTH VRIJDAG 20 NOVFMRPB 1070 enveerd". n dingetjes gespaard oelte waard, schoenen aan is aan lilderde kunstvoorwerpen - Kaarsen - Koper - Tin - isen - Verlichting - Riet- en en - Krukjes - Fins speelgoed tuurs - Kussens - Miniatuur- iffia - Keramiek - Aardewerk vele honderden soorten cu- Soest - Tel. 08155-2479 •Tuincentrum" v. d. Breemer jw auto uitdeuken bij Soest, telefoon 5945, b.g.g. 4061 na 12.00 uur gesloten. AfeU met een'apart «komt slaagt l't i We!.:En die ge- |n erl/ 1 ls Mt53-tel2419SOeSr •RIJSCHOOL m (Incl. theorie) - Tel 4685 - Soest - Tel 5085 - Baarn tGEN - DAF 44 uw examen b|i te wonen is om een lijvende offerte. RWARMINGSBEDRIJir soest - Telefoon 2432 De Soester gemeenteraad is donderdag 19 november in openbare vergadering in de zaai van de brandweerkazerne bij eengeweest. 1. Vaststelling notulen van 26 augustus, 1 september en 24 september 1970. Notulen vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Afschrift van het besluit d.d. 1 sep tember 1970 van de raad van de ge meente Hoogland, waarbij verzocht wordt zijn motie tot behoud van de zelf standigheid van de gemeente Hoogland te ondersteunen, alsmede de daarop be trekking hebbende brief van burgemees ter en wethouders, met het voorstel te besluiten overeenkomstig het daarin Ijeergelegde advies. b. Brief d.d. 30 november 1970 van de Werkgroep Gemeentepolitiek D '66 inza ke gemeentelijk rapport commissie Stadspark, met voorste) te antwoorden conform advies burgemeester en wet houders. c. Brief d.d. 29 oktober 1970 van de heer L. Workum, Beckeringhstraat 60 te Soest, inzake het parkeren, laden en los sen op de openbare weg door T.B.S., met voorstel deze brief om advies in k handen te stellen van burgemeester en Ewethouders. Edelachtbare dame(s) en heren, leden van den Raad der Gemeente Soest! Helaas voel ik mij gedrongen uw College er van op de hoogte te brengen, dat de buurtschap Soestdijk en haar naaste om geving bedreigt wordt door een culture le ramp. Het bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek heeft er ons per rondzend brief van op de hoogte gebracht, dat het filiaal der ÓLB aan de Van Weedestraat binnen zeer afzienbare tijd zal moeten worden opgeheven wegens huisvestings moeilijkheden. Edelachtbaar College! dit kan niet en dit mag niet. Dat een zo onmisbare instel ling, die nog slechts betrekkelijk kort geleden verruimd en verfraaid is, die een bestand heeft van meer dan duizend (1000) leden, haar deuren zou moeten sluiten dit moet ten koste van wat ook worden voorkomen! Naar het genoemde bestuur ons mee deelt loopt de huur van het thans in gebruik zijnde pand binnenkort af en is huurverlenging uitgesloten. Er zou geen geschikt pand te vinden zijn en grond voor nieuwbouw zou niet zijn te krijgen. Dit impliceert dus, dat, als er terrein beschikbaar was, de OLB wel bereid zou zijn te gaan bouwen. Dit blijkt duidelijk. Geacht College, hier ls een misverstand. Er is wèl grond beschikbaar en er hoeft niét worden gebouwd, omdat er reeds een zeer bruikbaar gebouw op het be wuste terrein aanwezig is. En al jaren leeg staat-bovendien. (Soest schijnt kra- kervrij te zijn, maar dit terzijde). Ik bedoel de voormalige bioscoop, hoek Heuvelweg-Grothestraat. Hier^ is ruim plaats, voor zelfs meer dan één biblio theek. Om de gedachten te bepalen: in het vroegere café de leeszaal, in de bios coopzaal het boekenmagazijn, admini stratie enz. De eveneens in het pand aanwezige woning kan verhuurd worden en verhoogt de rentabiliteit. Edelachtbaar College, de gemeente Soest heeft duizenden beschikbaar voor den aanleg van een „natuur"park met res taurant, speelplas en hertenkamp. Ts dit nu niet uilen naar Athene dragen? Immers, Soest is omsloten in een gordel van natuurparken, die zijn weerga niet heeft! Van de Koninklijke Domeinen, over de bossen en heiden van het Staats bosbeheer naar Pijnenburg. Van hier via de Soester Duinen naar den Eempolder, waarmee de ring is gesloten. Alles wat de natuurminnaar zich wensen kan, bos, heide, lucht en water. Zelfs het herten kamp is hier overbodig want de reeën lopen er vrij rond, zoals ieder weet die er thuis is. Nu de Gemeente bereid is ruim In de beurs te tasten voor een „natuurpark" dat m.i. volkomen overbodig is, zou er nu ook geen geld te \dnden zijn om de OLB, filiaal Van Weedestraat uit de pu ree te helpen? Ik kan dit niet geloven! Lijfelijke recreatie is prachtig, geacht College, maar geestelijke niet minder. En de afstand van Soestdijk naar de Molen straat is niet zo klein als het bestuur der OLB schijnt te denken. Het zou wel eens leden kunnen kosten, als het OLB- plan door zou gaan Braamhage, 16 okt. 1970 HANS VAN EEDEN d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adzieven van de Vereniging voor Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Brief d.d. 1 oktober 1970 van de Stichting Federatieve Raad voor het Be jaarden werk Soest, met verslag en de resultaten van een onderzoek onder de bejaarden in Soest, met voor stel dit voor kennisgeving aan te nemen. f. Brief d.d. 25 augustus 1970 van de wijkraad Soesterberg inzake klachten omtrent de zandafgravingen in en rond om Soesterberg, met voorstel als ant woord te refereren aan de brief van burgemeester en wethouders aan het college van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 16 oktober 1970, afdeling I, nummer 9681. g. Brief d.d. 19 augustus 1970 van be woners van de Peter van den Breemer- weg inzake tot verbetering van genoem de weg met voorstel conform advies van burgemeester en wethouders te besluiten. h. Brief d.d. 29 oktober 1970 van het bestuur der stichting „Van der Hucht- scholen" waarbij mededeling wordt ge daan dat de brieven van 6 juli en 21 september 1970 inzake het schoolzwem men worden ingetrokken, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te ne men. i. Brief van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 23 oktober 1970, afdeling 3, nummei 2855 '69 B/2852, waarbij een ontwerp-besluit tot wijziging van de Regeling vergoedingen voor het bijwo nen van vergaderingen van de gemeen teraad, van de afdelingen van de raad en van de door de raad ingestelde com missies, met voorstel met bedoelde wij ziging akkoord te gaan. j. Brief van de Wijkraad Soesterberg d.d. 28 oktober 1970, inzake de te ver wachten hinder van de nieuwe autosnel weg ten zuiden van Soesterberg, met voorstel de wijkraad mede te delen, dat het college van burgemeester en wet houders zich reeds tot rijkswaterstaat heeft gewend met verzoek te bezien of de weg niet kan worden ingegraven. Ingekomen stukken conform het voorstel van B. en W. behandelt. 3. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een rekening-courant krediet tot 500,000,op te nemen door het Regionaal Werkplaatsschap Amers foort en Omgeving bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage. Aldus besloten. 4. Voorstel aan de stichting „Maatschap pelijke Dienstverlening Soest" ingaande 1 januari 1971 een subsidie te verlenen in de kosten van gezinsverzorging c.a Conform besloten. 5. Voorstel aan de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest sub sidie te verlenen in de kosten van aan stelling van een projectleider. Subsidie verleend. 6. Voorstel tot het geven van een straat naam. Aldus besloten. 7. Voorstel tot het verstrekken van een hypothecair krediet aan een ambtenaar voor het kopen van een woning. Tot verstrekking van krediet besloten. Voorstel tot het voteren van een kre diet voor het bouwrijpmaken van de sec ties 4 en 5 van het bestemmingsplan „Klaarwater". Aldus besloten. 9. Voorstel tot het voteren van een kre diet voor het treffen van voorzieningen in het bijgebouw van het politiebureau Soest. Aldus besloten. 10. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het be stuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van enige scholen voor g.l.o., alhier. Tot medewerking besloten. 1). Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair en spel- en ontwikkelings materiaal ten behoeve van de openbare Prinses Marijke Kleuterschool, Nachte- gaalweg 8a, alhier. Aldus besloten. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verbeteren van het voorplein van de openbare Prins Willem Alexanderschool aan de Beetz- laan, alhier. Aldus besloten. 13. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan: a. de Laanstraat van W. v. d. Kraats. ib. de Vondellaah van W. G. Hilhorst. c. de Nieuweweg van L. de Beer. d. het Kerkpad Z.Z. van P. J. Brouwer e. de Lange Brikweg van P. A. Hilhorst f. de Birkstraat hoek Vondellaan van J. R. van Grift. g. de Maatweg van mevrouw B. F. Len sing-Van Thienen en consorte. h. de Klaarwaterweg van mevrouw A. E. van Asch-Kok. i. de Nieuweweg van J. Bosboom. j. de Lange Brinkweg van J. J. van der Vegt. k. de Nieuweweg van B. N. de Jong. Met vaststelling van de desbetreffende begrotings wi j zi n ging. Tot voorgetelde aankopen besloten. 14. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen aan en nabij de Laanstraat met B. A. de Bruin. Aldus besloten. 15. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Beukenlaan van W. Sukel, b. de Kerkstraat van mevrouw A. W. Westhof-Sleekink, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. Conform besloten; VVD tegen punt 15b. 16. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot beëindiging van de pacht voor gronden, gelegen aan de Eemweg met: a. mevrouw A. M. Hagen v. d. Heiden, b. de heer G. Hilhorst. Aldus besloten. 17. Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding ten behoeve van de per celen Peter vart den Breemerweg 6, 21 en 23 op grond van de regeling betref fende bijdragen in de drinkwatervoor ziening van super-onrendabele percelen. Aldus besloten. VAN WEEDESTRAAT 80-82 18. Voorstel tot benoeming van een lid van de schoonheidscommissie. Conform het voorstel besloten. 19. Voorstel tot wijziging van diverse begrotingen. Tot wijziging besloten. 20. Voorstel tot het aangaan van kas geldleningen ii. het le kwartaal 1971. Aldus besloten. 21. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen aan de Koningsweg aan de firma gebr. Mijnharot c.v., gevestigd te Zeist. Tot verkoop besloten. 22. Voorstel tot het benoemen van de leden van de commissie als bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. Tot benoeming besloten. 23. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met een gesloten koop overeenkomst met: a. mevrouw A. W. Westhof-Sleekink, b. W. Sukel. Aldus besloten. 24. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van het: openbaar middelbaar algemeen voort gezet onderwijs over 1969, b. openbaar lager onderwijs over 1969, openbaar kleuteronderwijs over 1969. Tot voorlopige vaststelling besloten. 25. Voorstel tot het nemen van een besluit ten aanzien van het verzoek van de gemeente Ni] kerk om toetreding tot het Samenwerkingsorgaan Eemland. Conform voorstel besloten. Op de nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, vindt u duizend en een kleine kunststukjes. Fraai van vorm. echt eigentijds en vaak verrassend goedkoopZo rond de riks kunt u al kiezen! 'n Inspirerende ideeënbron voor mensen met kadoproblemen, die kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken. Gallenkampelsweg 2, of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (brj het busstation) SS; M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wü lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L - F.N.O.P. Het is tries* te moeten constateren, dat de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond er kennelijk weinig aan gelegen is om met het Nederlands elftal te bewijzen dat het voetbal hier werkelijk op een hoog peil staat. Als Oranje geen successen be haalt is men er altijd sis de kippen bij om de bondscoach de schuld te geven. De goede man moet echter roeien met de riemen die hem door de K.N.V.B. en de clubs ter beschikking worden gesteld en die zijn beperkt, heel beperkt. De vorige bondscoach George Kessler heeft cr verscheidene jaren hard aan ge werkt om het Nederlands elftal op een hoger peil te brengen. Op de duur was het niet meer houdbaar voor hem om steeds weer stuk te lopen op een muur van clubbestuurders en bondsbestuurders die elkaar verwijten dat zij geen begrip voor eikaars positie hebben. Voorstel tot wijziging van de „A.P.V. Soest". Tot wijziging besloten. 27. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op de heffing en invorde ring van een recht in verband met het verwijderen en vervoeren van voertuigen van derden. Aldus besloten. 28. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwen van een trouwzaal. Aldus besloten. 29. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het wijzigen van de raadzaal tot wethouderskamers. Aldus besloten. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het repareren van de stoomketel van het openbaar slacht huis. Aldus besloten. 31. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van do „Zoneverordening Hinderwet' ten be hoeve van: a. het oprichten van een cafetaria annex automatiek op het perceel Soesterberg sestraat 70; Met 13 tegen 9 stemmen tot ontheffing besloten. b. een garage met showroom, een quick- service station, alsmede een benzinever- koopinstallatie op het perceel Beuken laan 80. Aldus besloten. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tol maan dagmorgen 8 uur door B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en J. Kui pers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. SOESTERBERG Tijdens het weekeinae zal de artsen - dienst worden waargenomen door A. Th. M. Splinter. Amersfoortsestraat Z, (boodschappen vóór 9 uur) tel. 1432. SOEST l'andartser Zatew'-g en zondag van 13.00 tot 13.30 uur H. Abbring, Larixlaan 16. Aoother „Soestdijk". Avond- en nachtdienst tot 27 november Apotheek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" is zaterdag en zondag gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr. K. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wi't-Gelc-Kruis Zr. G. Spoorenberg-Senden. Veenbes straat 626, tel. 8881. Groene Krul» Zr. T. Beima, de Genestetlaan 3b, tel. 2427. 'nterpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenhurg en mej. R B. te Ltntelo, maandag t.e.m. vrijdag 9.30-10.30 uur. Molenstr. 11, teL 4040. *n Soesterberg' dinsdag 18.30-19.00 uui tn De Roeksteen. De verwijten komen erop neer, dat de clubs die regelmatig spelers voor het Nederlands elftal leveren een verzeke ring tegen eventuele blessures van hun topvoetballers willen alsmede een ver goeding voor de spelers en de clubs. Daartegenover stelt de K.N.V.B. dan dat alle Nederlandse voetballers onvoor waardelijk beschikbaar moeten zijn om met volle inzet voor 'het nationale team uit te komen. Dat laatste is voor de clubs erg moeilijk verteerbaar. We hebben het kunnen zien bij de voorbereiding, althans wat daar voor moest doorgaan, voor de met 1-0 verloren wedstrijd tegen oost-Duitsland. De clubs en de competitieleider van de voetbalbond waren het er roerend over eens, dat op de zondag voorafgaande aan de wedstrijd tegen de Oostduitsers de wedstrijden in de tweede ronde om de K.N.V.B.-beker moesten worden af gewerkt. Uitstel was niet mogelijk, maar de K.N.V.B. heeft het ook niet gepro beerd. Te weinig tijd Bondscoach dr. Frantisek Fadrhonc kreeg daardoor niet de gelegenheid om zich met de door hem geselecteerde spe lers goed op de belangrijke interland te kunnen concentreren. Die interland was zo belangrijk, omdat het een wedstrijd in de voorronden om het Europees Kam pioenschap betrof. De tegenstander zette doodgewoon de competitie een paar we ken stil. Dat verlangen hier noch de bondscoach, noch de K.N.V.B.. want het betaalde voetbal is een bedrijf. Toen Kessler de voor hem tot nu toe zeer goede stap naar Sparta maakte riep de K.N.V.B. sollicitanten op voor de functie van bondscoach. Dr. Frantisek Fadrhonc werd het. Bij zijn benoeming werd meegedeeld, dat de bond en de coach afspraken hadden gemaakt ten aanzien van het Nederlands elftal. Wat die afspraken inhielden bleef geheim. Maar de K.N.V.B. en haar coach maak ten er geen geheim van dat de afspra ken er op waren gericht om met het Nederlands elftal succes te boeken in de strijd om de Europese beker voor lan denteams. Geen eenheid Voor de wedstrijd tegen Joegoslavië be schikte de bondscoach over een voor bereidingstijd van een week, omdat op zondag werd gespeeld. Maar voor de wedstrijd tegen oost-Duitsland waren niet meer dan drie dagen, beschikbaar: maandagochtend volgde een lichte trai ning, dinsdag werd de reis naar Dresden gemaakt en na een lichte training 's morgens volgde woensdagavond de wedstrijd. Een goede voorbereiding is dan onmoge lijk. De tijd is te beperkt. De geselec teerde spelers komen uit zes clubs en zijn dus niet gewend om met elkaar te spelen. De eenheid in de interlandwed strijd ontbreekt dan, hoe goed deze top- spelers zich ook kunnen aanpassen. Maar in hun clubs spelen zij nu een maal volgens een ander plan dan in Oranje. Regelmatig trainen De voor een Nederlandse bondscoach meest bruikbare methode om met zijn elftal tot succes te komen is het kiezen van een vrij uitgebreide selectiegroep van ongeveer 22 spelers. Deze zouden dan, ongeacht of er interlandwedstrijden op korte termijn zijn, regelmatig en minstens één keer per week bijeen moe ten komen. Natuurlijk kunnen zij vrij gesteld worden van de wekelijkse trai ning voor het nationale elftal als hun clubs wedstrijden voor een van de Europacuptoernooien moeten spelen. Maar de clubtrainers zijn voor zo'n re geling niet zo geporteerd en het clubbe lang prevaleert nog altijd, zoals ook menigmaal is te zien aan de interesse van enkele spelers voor het Nederlands elftal en hun inzet in een wedstrijd. Helaas. Op de gisteravond in 't St. Josepfgebouw houden openbare vergadering van de Raad van Kerken deelde de voorzitter pastoor G. J. Metternich mee, dat de noodkreet van Hans Kruiswijk, lid van de Raad, de gastarbeiders in Soest 'daadwerkelijk te helpen bij het zoeken -naar gebeds- en recreatieruimte was gevolgd door een reeks van enthousiaste aanbiedingen van medewerkers, plan nen en activiteiten. Op 31 oktober j.1. bood de Soester Hamstra aan, vijf ba rakken neer te zetten in de buurt van het Witte Huis met recreatiecentrum en moskee. De heer Kuyer zal de grond werkzaamheden verrichten. Samen met de heren De Wit (uit de horeca-sector) Van der Dussen (gemeentewerken), Van Berkel (Zakenkring), Zandvliet en Fa- ber werd besloten contact op te nemen met de Stichting Eemland in Amers foort die de belangen van de buiten landse gastarbeiders in de regio Mid den-Nederland behartigt. Dr. A. B. Haertsen lichtte op uitnodiging van de Raad van Kerken gisteravond de gang van zaken toe omdat deze arts uiteinde lijk al de initiatieven bundelde, nadat pastoor Metternich de steun had gekre gen van burgemeester, de vreemdelin genpolitie, de zakenkring en verschillen de vertegenwoordigers uit de Soester gemeenschap. „In de nabije toekomst zullen het Wit te Huis en de Gouden Ploeg, die beide een groot aantal gastarbeiders herber gen moeten verdwijnen. Er is trouwens te weinig accommodatie, de situatie is sociaal niet acceptabel en er zijn vele illegale gastarbeiders in Soest werk zaam". Aldus Dr. Haertsen. Daarom is er een aparte .werkgroep huisvesting gastarbeiders gevormd onder leiding van de heer Faber waarin de Gemeente vertegenwoordigd is, de Soester Zaken kring en een particulier. Daarnaast is. er een tweede werkgroep ontstaan, een projectgroep dienstverle ning gastarbeiders, waarin de Raad van Kerken, Hans Kruiswijk benoemde als lid en waarin verder zullen participeren Arti-Shock (Ben Joosten), de Gemeente (de heer Hengeveld), en iemand van de Stichting Eemland. Tenslotte zal er een stuurgroep gefor meerd worden door de beide voorzitters van de -twee werkgroepen onder voor zitterschap van de heer Haertsen, die hiervoor gisteravond het mandaat kreeg van de Raad van Kerken. Alle leden van de Raad gingen met eenstemmigheid met deze gang van za- en akkoord al trok de heer K. J. van de Wal in twijfel of de Raad van Ker ken er wel goed aan deed mee te wer ken aan het creëren van een gebeds ruimte van mohammedanen omdat er toch maar een God is nl. die van de Christenen. Voor de aanvang van de vergadering bezochten de leden van de Raad van Kerken de Petrus en Pauluskerk waar pastoor Bruinsma de aanwezigen rond leidde. In de Raad zal dominee P. G. van den Hooff de onlangs vertrokken dominee de Ru vervangen. Bij de ingekomen stukken was een brief van de Inter kerkelijke Werkgroep Soesterveen die doorgestuurd zal worden naar de ver schillende kerkeraden. Het ging in deze brief om het kerkelijk karakter van de bijeenkomsten van deze Werkgroep, waarover de Raad echter geen uitspraak durfde te doen. De praeses riep alle kerkgenootschappen vervolgens op zondag a.s. een geldinza meling te houden voor de slachtoffers van de ramp in Pakistan. De Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt liet in een uitvoerig schrijven weten geen lid te kunnen zijn van de Raad van Kerken in Soest. Veel aandacht werd ook besteed aan het milieumanifest van het comité N 70, maar de voorzitter zag hierin geen taak voor de kerk. Wel meende Ds. Wilschut (Ger.) dat de milieuverontreiniging niet alleen het water, de bodem en de lucht betrof, maar met name t.v. en radio de grootste geestelijke verontreinigers zijn. Het dagelijks bestuur zal zich nog na der beraden over eventueel te onderne men acties ten aanzien van een menta liteitsverandering. Het voorstel betref fende de beleidslijn voor het werk van de Raad werd verschoven naar de vol gende vergadering op 21 junuari a.s. Ter gelegenheid van het derde lustrum op 1 december heeft „Olympia" de ba lans opgemaakt van vijftien jaar wan delsport. De christelijke vereniging, die geheel zelfstandig is, nam in die periode' deel aan wandeltochten in 41 plaatsen in praktisch het gehele land: in Gro ningen, Den Helder, Rotterdam en Arn hem zowel als in Doorn, Eist en Wa- denoyen. Olympia nam in totaal aan 222 marsen deel, waarvan 153 met extra prijzen. In de afgelopen vijftien jaar won de Soester vereniging 167 eerste, 43 tweede, 30 derde, 3 vierde, 2 vijfde en evenveel zesde prijzen, terwijl ze slechts twee keer met een lagere klas sering genoegen moesten nemen. In de prijzenkast belandden verder 331 prijzen (verenigings- en groepsprijzen wegens het volbrengen van de toch zonder uit vallers) en 45 wissel-, 9 kampioens- en tenslotte 6 ere-prijzen. De succesvolle wandelsportvereniging telt momenteel ongeveer tachtig leden. Ze wordt geleid door een algemeen lei der met als functie het verzorgen van de inschrijvingen en de „Tensen-trans- porten" voor deelname aan wandeltoch ten en marsen; een leidster voor de ad- spiranten: mevrouw S. Brood, en lei ders voor de junioren en senioren, resp. de heren D. Brood en L. Vogel. Zij ge ven niet alleen leiding, maar hebben tevens de verantwoordelijkheid voor hun groep. In onderling overleg maken zij uit aan welke tochten „Olympia" zal deelnemen. De jubilerende vereniging heeft al der tien keer in successie de Paleis Soest- dijktocht georganiseerd, almede vier keer de winterserietochten. In het win terseizoen doet Olympia nog aan drie tochten mee, op 12 december, en 16 januari en 20 februari in 1971. Aan al deze tochten houden de deelnemers een medaille over. In het wandelseizoen 1971 zal de Soester vereniging opnieuw in verschillende plaatsen aan tochten deelnemen. Laanstraat 66, Soest Tel. 02155 - 2683 HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat Zondag 10 uur ds. B. J. Karres, Drie bergen. 7 uur ds. D. H. Bosma. Emmakcrk. Keeeruessetian. 10 uur ds. D. H. Bosma. lehthuskprk. Alb. Cuyplaan. 10 uur ds. R. de Bruin, Eemnes - Buiten. 5 uur ds. J. Smit. Gebouw Middelwijk. Pieter de HnoghL 10 uur ds. Th. Loggers, Amersfoort. Zonnegloren, Soesterberesestraat 10 uur ds. J. van Willigen van der Veen, Enschede. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur: Gr. v. PrinstererschooL GEREFORMEERDE KERKEN ■lulianakerk. Julianalaan 10 en 5 uur ds. D. H. Borgers. Wil^-i'OnHkck Soesiprhcreseatraat 18 10 en 5 uur ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw NPB. Rcmbrandtlaan 2®. 8.30 uur ds. C. Bijl. 14.45 uur ds. H. Mosterd, Harderwijk, Viering H. A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.45 uur ds. Rutters, Baarn. 19 uur ds. Eerland, Hilversum. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 10 en 5 uur leesdlenst Woensdag 25 nov. 19.30 uur ds. Karens. VER. v. VRIJZ. GODSDIENST1GEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink. Avondmaal* dienst. BRAAMHAGE 19.00 uur ds. W. Leerink, Avondmaal* dienst. HIJKGEBOU1V Schoutenkampweg, hoek Buntweg. 10.15 uur Kinderdienst. ADVENTSGFMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur geen opgave. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engpndaalweg 52. 15.45 uur G. J. Mensink. SOESTERBERG gereformeerde kerk 10 en 17 uur ds. P. M. Brouwer, Leer- sum. HERVORMDE KERK 10 uur ds. H. Roelofsen, Zeist 10 uur jeugdkapel ds. F. J. Th. van Bo ven. 12 uur Interk. Zondagschool. 19 uur Zondagavondgebed. Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. J. Vermaas, Huizen. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. H. C. Valeton, H. Avond maal. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12. Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. W. Borgdorff. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn 10.30 uur drs. W. J. Manger. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 1130 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur Hoogmis en 11 uur H. Mis. 18 uur Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St Wfllibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, In de week H. Missen op dinsdag en donderdag 8 en 9 uur. Zaterdagsmorgens géén H. Mis. Maandag, woensdag en vrijdag avond mis te 39.00 uur. ST. CAROLUSKERR. Soesterberg. Zaterdag 21 november: 19 uur: Avond mis (afscheid pater H. van Burgsteden). Zondag 22 november: 9.30 uur (Hoog mis) en 11.30 uur (met zang), (Christus- Koning).

Soester Courant | 1970 | | pagina 5