is uit r. a. hofman Helpt uw Rode Kruis HELPEN!! uanae\ ven Noorderweg 23 Kleine meerderheid van gemeenteraad aceoord met cafetaria Soesterbergsestraat De Magneet Vakantiegids 71 GERTH Romantisch decor voor traditioneel gebeuren Raad wil annexatie Hooaland delegeren aan Samenwerkingsorgaan Kernland rammering verkeers- RUSLAND GAAT AUTORIJDEN Progi lichten Dalweg na ongeluk snel gewijzigd Steun aan Pakistan Rectificatie verzekeringen beleggingen hypotheken financieringen Amersfoortse Kredietbank verhuist naar wijkgebouw Oranje Groene Kruis Politie verhuist over paar jaar naar gebouw van gemeentewerken Burgemeester noodtrouwzaal betekent niet „trouwen in een keet" D'66 liet wethouder Ebbers zijn standpunt bepalen omtrent de Engweg Enkhuizer Almanak 1971 verschenen. D'66 gaat optreden als ombudsman voor gemeentelijke problemen Uw Reenrder staat klaar bij „De Gsuden Snaar" Rouw- en Trouwkleding M TÏJSSEN SOESTERBERG Vogelexpositie ,0nze Gevleugelde Vrienden' Ja gezellig naar „Focus" in liet Dorpshuis Nieuwe wijkraad Soesterberg I VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 Met dertien tegen negen stemmen heeft de raad gisteravond besloten, de heer "V. J. Dam toestemming te verlenen Ivoor de opening van een cafetaria en automatiek op de hoek van de Soester bergsestraat en de Ossendamweg, door overeenkomstig het voorstel van B. en IV. ontheffing te verlenen van het be paalde in de Zoneverordening Hinder wet. Ofschoon wethouder mevr. M. C. P. Walter-v. d. Togt de raad erop wees, dat het stellen van voorwaarden niet tot de bevoegdheden van de raad behoort, maar straks by de verlening van de hinderwetsvergunning aan burgemeester en wethouders is voorbehouden, liet de raad toch wel duidelijk merken, een aantal nadere voorwaarden ter beper king van allerlei vormen van overlast voor het verkeer en de omwonenden te wensen. D '66 stemde tegen het voorstel, omdat burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck r.iet de garantie kon geven dat het cafe taria eerst na de verlening van de hin derwetvergunning (wat nog enige maan den kan duren! geopend zou worden. De burgemeester erkende, dat formeel pas mag worden geopend na de verlening van deze vergunning, maar dat wanneer de zaak toch eerder geopend mocht worden alleen bij zeer zwaarwegende bezwaren, wanneer bijv. de /olksgezond- heid in het geding is, tot sluiting kan worden overgegaan. Er kan volgens de voorzitter hoogstens proces verbaal wor den opgemaakt. Dat was voor D '66 re den om het voorstel niet langer te onder steunen. Ook ir. M. A. van Ee (WD) wenste een uitstel van de opening van de cafetaria, maar dan tot de doortrekking van de Vondellaan een feit zou zijn en de Os sendamweg daarmee in belangrijke mate ontlast zou worden. Hij vond het een vreemde zaak, dat de cafetaria al enkele dagen open was ge weest. nog voor de raad tot een beslis sing was gekomen. Hij meende, dat vol doende waarborgen ter voorkoming van iedere vorm van overlast geschapen moeten worden. Hij meende, dat de ex ploitant er zorg voor zal moeten draeen, dat de naaste omgeving schoon blijft. Tevens dient de verkoop ter plaatse om elf uur 's avonds op te houden. Ook drong hij aan op bredere parkeerstroken dan die, welke nu al worden aangelegd. Hij vroeg zich overigens wel af, waar aan die plotselinge haast, wel mocht worden toegeschreven. Diezelfde verbazing uitte de heer M. de Groot (Binding Rechts). Ook hij was van oordeel, dat met de verlening van de ontheffing gewacht diende te worden tot de doortrekking van de Vondellaan. Weer een ander aspect van de zaak was aanleiding tot verbazing bij de heer H. M. Jonker (D '66). Hij vond het vreemd, dat de ontheffing door de heer Dam al op 18 juli was aangevraagd, doch eerst nu door de raad in behandeling werd genomen. Tevens wilde hij van de wethouder horen, welke contacten er zijn geweest tussen het (dagelijks) ge meentebestuur en de exploitant en of hij misschien zijn zaak alvast op grond van mondelinge toezeggingen had ge opend. Ook wilde drs. Jonker weten, of door de politie proces verbaal was op gemaakt ten tijde van de illegale ope ning. Hij wees er voorts op, dat de be- voorradig van de zaak van buurman L. F. van den Berg, door de aanleg van parkeerhavens niet in gevaar of gehin derd mag worden. Tenslotte von ook de heer Jonker een tijdige sluiting van de cafetaria noodzakelijk. De heer J. R. van Poppelen vond, dat wel met een al te grote voortvarendheid aan de aanleg van de parkeerhavens was begonnen. Hij verzocht, de overlast aan stank zoveel mogelijk 'e beperken door een voldoende hoge schoorsteen voor te schrijven. Wethouder mevr. M. C. P. Walter-v. de Togt meende, dat de heer Dam wat al te voorbarig te werk was gegaan, door zijn zaak al te openen nog voor een ont heffing was verleend. Zij ontkende ech ter ten stelligste, dat de opening een gevolg zou zijn van een mondelinge toezegging van de zijde van het college of haarzelf. Zij veronderstelde, dat de heer Dam aan de door het college ge toonde bereidheid om een voorstel tot ontheffing bij de raad in te dienen, de conclusie had verbonden, dat hij de ver gunning al in zijn zak had. „De heer Dam is wel door de politie benaderd en heeft daarna uit eigen beweging de cafetaria gesloten, maar proces verbaal is niet opgemaakt", aldus mevr. Walter. De wethouder was van oordeel, dat het betreffende pand zich goed leent voor de inrichting van een cafetaria, omdat al vergelijkbare activiteiten als het ro ken en braden van vlees waren toege staan. Zij wees erop, dat het stellen van voorwaarden buiten de bevoegdheid van de raad valt, maar dat zij niettemin wel rekening met de geuite wensen wilde I houden. Zelf zei mevr. Walter al, dat ze ker voorwaarden zullen worden gesteld ten aanzien van de hoogte voor de schoorsteen ter voorkoming van stank overlast. de vervuiling van de omgeving en het sluitingsuur. De wethouder meen- Laanstraat 66, Soest Tel. 02155 - 2683 sSÈ O l a de, dat de problemen, die opgelosf zijn bij de doortrekking van de Vondellaan, ook uit de wereld zijn bij de aanleg van parkeerhavens. De heer De Groot wenste niet ver antwoordelijk te zijn voor de gevaarlijke verkeerssituaties, die ongetwijfeld naar zijn oordeel nog zullen ontstaan en stemde mede op grond van die overwe ging tegen het voorstel. Na het ongeluk, dat door een verkeerde afstelling van de verkeerslichten bij de Dalweg is ontstaan wenste ook de heer Van Ee „niet mee te werken aan verdere zonden tegen de verkeersveiligheid". En omdat de heer Jonker niet de garantie kon krijgen, dat de zaak eerst geopend zal worden na de verlening van de hin derwetvergunning. was ook hij tegen, wat tenslotte resulteerde in een stem menverhouding van 13 tegen 9 in het voordeel van het voorstel van B. en W. Tegen waren de VVD, D '66 en Binding Rechts. Met de aankomst van Sint Nicolaas, morgen, zaterdagmiddag om twee uur, aan de Kleine Melm, waar hy per stoomboot over de Eem zal arriveren, is na vele jaren van een „veilig-vlug-voordelig"-intocht per trein, de traditie van „Zie ginds komt de stoomboot" in ere hersteld. Waar nu nog landelijke rust heerst zullen morgen uit honderden kindermondjes de liederen opklinken ter begroeting van de Sint. Na de ontscheping vervolgt de Sint zyn weg via Eemweg, Eemstraat, Kerkstraat, Middelwjjkstraat en Steenhoffstraat naar het gemeentehuis, waar hy zal worden ontvangen door burgemeester Mr. S. P. Baron Bentinck. Na deze officiële ontvangst maakt de Sint nog een korte rondrit, die hem via de Talmalaan en de Beukenlaan naar het jeugdcentrum „De Vangrail" aan de Beetzlaan brengt. (.J Alle fractievoorzitters in do gemeente raad hebben zich gisteravond uitgespro ken voor een behandeling van de an nexatie van Hoogland door Amersfoort in het samenwerkingsorgaan Eemland. De heer J. R. van Poppelen (KVP) was de eerste die daarop aandrong en kreeg de steun van alle overige fractievoor zitters. De raad wilde zich ook iets po sitiever opstellen tegenover het behoud van Hooglands zelfstandigheid dan uit de brief van het college bleek. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck meende de raad evenwel een voorstel tot behandeling, van deze moeilijke ma terie in het samenwerkingsorgaan te moeten ontraden, om de eenvoudige re den, dat daarvoor het orgaan niet in het leven is geroepen. Het orgaan be oogt 'n coördinatie van 't gemeentelijk be leid van de verschillende deelnemende gemeenten op het gebied van de ruim telijke ordening, milieuhygiëne, onder wijs, recreatie, verkeer e.d. en ziet het gebied van de regio danook als een geheel. Volgens de burgemeester zou het samenwerkingsorgaan zich ook be- Vijftig jaar nadat de automobiel in de Verenigide staten zijn intrede deed, is nu ook de Sovjet-Uuie gereed om ach ter het stuur te klimmen voor een soortgelijke rit in de toekomst. Achthonderd kilometer ten zuiden van Moskou heeft men onlangs een Fiat- fabriek geopend, die een miljard dollar heeft gekost. Voor 1970 verwacht men nog geen overweldigende produktie, maar er wordt naar gestreefd om in 1972 ruim zeshonderdduizend auto's af te leveren. Wanneer het bedrijf eenmaal op volle toeren draait, zullen per jaar 1.100.000 auto's van de band rollen; dat is overi gens minder dan men in de Verenigde Staten rond 1916 fabriceerde. Stalin en Chroesjtsjow waren er geen voorstan- ders van dat „het volk"' zich in auto s zou gaan voortbewegen, maar de nieu we leiders zien in dat ook de Sovjet burger bewust wordt van het feit, dat hij net als zijnb roeders in de kapita listische landen wil rondrijden in zijn eigen automobiel. Dat zal, ondanks de nieuwe fabriek, nog wel even duren voor de gemiddelde Rus. De middel grote Wolga, geschikt voor vier per sonen, kost meer dan 21.000 gulden. Het gemiddelde maandloon van een ar beider bedraagt 600 gulden. Een buiten lander, die in het bezit is van harde valuta kan een dergelijke wagen reeds voor 5.200,— kopen. Wie zijn 21.0UU gulden moeizaam bij elkaar heeft ge spaard, kan weliswaar zijn auto gaan bestellen, maar moet wel drie a vier .iaar wachten voordat de levering P'aa vindt. Er zijn slechts 13 herstellings- Werkplaatsen in Moskou en minder dan tweehonderd in het hele land. Automo bilisten moeten daarom vaak naar He - sinki rijden om daar het een en ander aan hun wagen te later doen. He Sovjet-Unit heeft nog geen twee duizend benzinepompen. Wie daar du. op reis gaat, dient van pomp naar Pomp te rijden. Voordat de Russen met evenveel gemak door hun land zulle snellen als wij in het Westen, zul1®" er nog wel wat auto's van de lopende banden moeten rollen en zal er voora Hink gespaard moeten worden. Nadat woensdagmiddag bij de verkeers lichten op de rijksweg ter hoogte van de Dalweg een ernstig verkeersongeval heeft plaatsgevonden door een verkeer de afstelling van de lichten, is in de loop van donderdag de programmering gewijzigd. 's Morgens heeft de politie eerst nage gaan, of het ongeluk wel een gevolg kon zijn van de onjuiste afstelling. Dat bleek inderdaad het geval. Herhaaldelijk moesten over de rijksweg rijdende automobilisten de voetgangers oversteekplaats nog passeren,nadat het licht voor de voetgangers en Wielrijders al op groen was gesprongen. Op deze wijze is ook het. ongeluk ontstaan, 's. Middags zijn er deskundigen van Sie mens bij geweest en het resultaat was, dat thans de programmering is gewij zigd in die zin, dat het over de rijks weg rijdende verkeer wat langer de ge legenheid krijgt om de kruising vrij te maken alvorens het licht voor de over stekende voetgangers op groen springt. voegd moeten verklaren ten aanzien van de problematiek van annexatie. De kwestie op zich is ook nooit onderwerp van enige discussie in „Eemland" ge weest, zo zei de burgemeester. Hij stelde als alternatief voor, om de brief aan Hoogland in afschift te stu ren aan de Tweede Kamer, waar uit eindelijk de beslissing omtrent de ge meentelijke herindeling moet vallen. De raad wenste de "zaak echter toch wel in het samenwerkingsorgaan aan de orde gesteld te zien. Om aan die wens tegemoet te komen, zal Hoogland worden geadviseerd, de zaak zelf op de agenda te plaatsen. De burgemeester was van oordeel, dat in deze het initiatief moeilijk van Soest kon uitgaan. 2 miljoen Pakistaner overlevenden heb ben nu weer dringend onze hulp nodig. Ook Unicef helpt daarbij. Door de wenskaarten van het kinder fonds te kopen of te helpen verkopen doet u daadwerkelijk mee. Enkele adressen: H. Rademaker, Lange Brinkweg 62; de V.V.V.; Mevr. v. d. Meulen, Insp. Schreuderlaan 4; Mevr. Weitzel, Vari Stralenlaan 44. In de advertentie van „Reehorst Super markt", in ons blad van dinsdag j.1., stond vermeld: Bestel deze week uw Banketletter voor de voordeelprijs per stuk van slechts 4,95. Herkomst warme bakker. Gewicht 400 gram. Hier maakte de zetter een fout.Het hier genoemde gewicht moest niet zijn 400 maar 500 GRAM. Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 De vestiging van de Amersfoortse Kre dietbank gaat uit het Artishöck-rgebouw. De bank verlaat de door haar gebruikte ruimte in het kunstenaarsgebouw aan de Steenhoffstraat om zich in een rus tiger omgeving te vestigen (zoals direc teur W. Th. Vernhout het uitdrukte): een gedeelte van het wijkgebouw van het Oranje C:-oene Kruis aan de Middel wijkstraat, naast de kaasfabriek. Het nieuwe kantoor van de bank wordt op 2 december in gebruik genomen. „We konden echt niet langer in het Ar- tishock-gebouw blijven zitten", aldus de heer Vernhout. „Het publiek was niet erg met die plr.ats ingenomen, merkten we". Geen wonder, vindt hij, want het is wel eens gebeurd, dat er mensen in de bank waren terwijl boven muziek werd gespeeld. Na drie jaar in het voormalige Sint Jozefgesticht een van de gemeente gehuurd onderkomen te hebben gehad (voor die tijd in het voor malige. kantoor van de gemeente-ont vanger) gaat de bank nu verhuizen. „Vooral dank zij de burgemeester zijn we op korte termijn uit de nood ge holpen". aldus de heer Vernhout. Hij is erg ingenomen met de nieuwe behuizing, die meer en betere ruimte biedt en een rustiger omgeving heeft. „Kortom, dezé behuizing beantwoordt beter aan ons doel", aldus de heer Vernhout, direc teur van de Amersfoortse Kredietbank. De administrateur van het Oranje Groe ne Kruis, de heer C. Brink, vertelde dat de ruimte, die de bank gaat gebruiken, is vrijgekomen doordat er steeds minder spreekuren gehouden worden. Specialis ten, verbonden aan het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort, hielden er regelmatig spreekuur. Sinds Soest over het ziekenhuis Zonnegloren beschikt, werd de behoefte aan specialistische hulp in het wijkgebouw van het Oranje Groene Kruis steeds geringer. Daar door vloeiden steeds meer specialisten af en het gevolg daarvan was, dat er kamers vrijkwamen. Gemeentesecretaris H. Borreman zei, dat er nog geen besluit is gevallen over de bestemming van de vrijkomende ruimte in het Artishock-gebouw. Mogelijk wordt de bankbehuizing ook ter beschikking gesteld van het culturele leven in Soest, maar hij sloot de mogelijkheid ook niet uit, dat verenigingen, die allang met ruimteproblemen kampen, de vrijkomen de ruimte krijgen toegewezen. De politie zat over twee tot drie jaar verhuizen naar het huidige gebouw van de dienst gemeentewerken aan de Lange Brinkweg, alvorens over een nog zeer onzeker aantal jaren in een nieuw bureau in "het centrum te kunnen wor den ondergebracht. Over twee tot drie jaar. zal namelyk het nieuwe kantoorge bouw voor gemeentewerken klaar zün. Hét huidige politiebureau zal dan wor den ingericht als tijdelijke gemeente secretarie, omdat een nieuw gemeente huis er voorlopig ook nog niet zal staan. Dit zei burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck gisteravond bjj de behandeling van een voorstel, achter het huidige ge meentehuis een noodtrouwzaal in te richten en de huidige trouwzaal en vroe gere raadszaal om te bouwen tot drie wethouderskamers. Het voorstel ont moette nogal wat bezwaren bij de raad, maar men ging er tenslotte toch mee accoord. omdat eenvoudig geen andere ruimtelijk en financieel haalbare moge lijkheden aanwezig bleken. Van de drie kamers, die van de huidige trouwzaal zullen worden gemaakt, zal er één door twee wethouders gebruikt moeten worden en dat vonden diverse raadsleden een weinig gelukkige oplos sing. Ir. M. A. van Ee kon zich met zijn VVD- fractie in eerste aanleg niet met dit plan verenigen. Ook voelde hij er weinig voor „om de trouwtent in de achtertuin te zetten". Diverse andere raadsleden waren even eens van oordeel, dat de plaastiog van een noodtrouwzaal achter het gemeente huis de huwelijksplechtigheid devalueert. De heer J. R. van Poppelen (K.V.P.) zei, dat een -huwelijksvoltrekking thuis hoort op een gemeentehuis en niet hoort plaats te vinden in een bijgebouwtje. Ook vond hij het onjuist, dat twee wethouders een kamer moeten delen. Daarmee wordt de burger de mogelijkheid ontnomen om met een wethouder onder vier ogen te spreken. De heer Van Poppelen betreur de het, dat geen keus kon worden ge maakt uit alternatieve oplossingen. Hij stelde evenwel voor, om een nu in het gemeentehuis gevestigde afdeling naar noodgebouw over te plaatsen, de be schikbaar komende ruimte te gebruiken voor de inrichting van wethouderska mers en de trouwzaa1 te handhaven. De heer M. de Groot (Binding Rechts) kwam met eenzelfde suggestie. De af deling, die daar z.i. het meest voor in aanmerking kwam, was de afdeling be volking. Overigens was hij van mening, dat de bouw van bet noodgebouw de huisvestingsproblemen maar voor zeer korte tijd oplost. Drs. H. M. Jonker (D '66 zei het even eens te betreuren, dat de trouwzaal, waarin zoveel mensen het grootste mo ment van hun leven hebben beleefd, aan zijn huidige bestemming te onttrek ken. Hij verzocht het college een plan op te stellen van in de komende jaren nog meer te verwachten ruimtelijke uit breidingen in verband met b.v. de aan trekking van een voorlichtingsambtenaar en planningsfunktionarissen. Alleen de heer Pieren (PAK) stelde zich achter het voorstel van het college. Hij meende, dat een trouwzaal achter het gemeentehuis heel wat gemakkelijker bereikbaar wordt voor lichamelijk ge handicapten, terwijl zich voor het ge meentehuis niet meer zulke verkeersge- vaariijke situaties zullen voordoen. Ook hij zag het voorstel echter maar als een noodoplossing, waarmee men allerminst blij kon zijn. Burgemeester Bentinck zei, dat het collé ge de voorgestelde oplossing zeker ook niet als ideaal beschouwt. Het voorstel is echter het resultaat van een nauw keurige afweging van tal van andere op lossingen geworden. Daarbij is er steeds vanuit gegaan, dat de wethouders een kamer in het gemeentehuis moeten heb ben. En buiten de raadszaal, annex trouwzaal was die ruimte daarvoor z.i. niet te vinden. De afdeling bevolking zit volgens de voorzitter gekluisterd aan zijn huidige plaats, omdat met de over plaatsing van deze afdeling ook een nieuwe kluis gebouwd zal moeten wor den, wat op zich al even duur is als het hele gebouw zelf. Overigens was hij van mening, dat hoewel tal van mensen en ook raadsleden dierbare herinneringen bewaren aan de trouwzaal, men aan de verbouwing geen al te tragische conse quenties moest verbinden. „Het is mo menteel een hele nare geschiedenis om de trouwzaal te bereiken. Men staat vaak opgepropt en samengeperst in de gang tussen de deuren en de trap, ter wijl ambtenaren met stukken heen en weer lopen en ook burgers in en uit gaan. Je kunt het trouwen in een nood gebouw achter het gemeentehuis nu wel met een paar woorden devalueren door te zeggen: „Ik ben in een keet achter het gemeentehuis getrouwd", maar de mogelijkheid om hier rustig te kunnen voorrijden en uitstappen zal de waardig heid van de huwelijksvoltrekking zeker ten goede komen. We zullen dan ook niet te zuinig moe ten zijn met de inrichting", aldus de burgemeester. Ook de raad zag toen geen ander moge lijkheden meer en gaf zich gewonnen. Drs. H. M. Jonker, fractievoorzitter van D'66 heeft gisteravond tijdens de ver gadering van de gemeenteraad wethou der J. J. Ebbers (VVD) gedwongen, in het openbaar zijn standpunt kenbaar te maken ten aanzien van de Engweg. Zo als bekend heeft de VVD zich altijd te gen dit projekt verzet. Als wethouder heeft de heer Ebbers zich hieromtrent nooit uitgelaten, maar D'66 was benieuwd, of nu misschien het standpunt gewijzigd was. Toen een voorstel aan de orde kwam om ten behoeve van de aanleg van de weg grond aan te kopen aan de Kerk straat en de liberale fractieleider Ir. Van Ee zei, als fractie geacht te willen worden, tegen te hebben gestemd, vroeg (en kreeg) de heer Jonker een stem ming. Daarbij beek, dat de heer Ebbers aller minst van gedachten was veranderd of zich heeft neergelegd bij het standpunt van de rest van het college. De heer Jonker was zelf overigens voor de aan koop. De heer M. de Groot (Binding Rechts) zorgde voor een andere vrolijke noot. Hij meende, dat de weg, die (in hoofdzaak als fietspad) de verbinding vormt tussen park Vredenhof en de Koninginnelaan, die een breedte heeft van vijf meter, een lengte van 1.3 km en voor snelverkeer toegankelijk is. niet de naam verdient van Jachthuislaantje, zoals door B. en W. was voorgesteld, maar van Jachthuislaan. „Het is een weg, die ten volle de naam laan ver dient zei de heer De Groot en niemand maakte daar problemen van. ..Wij von den de naam Jachthuislaan" wat te pre tentieus voor een doodgewoon laantje door de weilanden, maar we hebben er vrede mee", aldus de burgemeester. Halen by BOEKHANDEL 7 I G. J. WESSELS SotswtMTpsesUttt S3-1«L 24A9 SOEST De werkgroep gemeentepolitie van D'Gi heeft sinds kort een Antwoordnummei ingevoerd, waaronder op schriftelijke wijze gemeentelijke problemen aan de orde gesteld kunnen worden. Onder Antwoordnummer 66 kunnenal le ingezetenen van Soest hun probler^en, waarmede de leden var. de werkgroep en de raadsleden geconfronteerd kunnen worden, kenbaar maken. Men gaat daarbij uit van de veronderstelling, dat er ongetwijfeld veel mensen zullen zijn, die er de voorkeur aan geven, hun pro blemen op schrift te stellen en niet di rect mondeling kenbaar te maken. D'66 is een soort schriftelijke ombuds- n: t. De invoering van het Antwoord nummer heeft al geleid tot de voorleg ging van een probleem van een Hil versummer betreffende 'n onterfkwestie, maar dat is uiteraard niet de bedoeling. Degenen, die van dit initiatief gebruik wensen te maken, kunnen hun proble men in een ongefrankeerde envelop aan D'66 voorleggen. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon S783 De Soesterbergse vogelvereniging „Onze Gevleugelde Vrienden" órganiseert op zaterdag 21 en zondag 22 november een onderlinge tentoonstelling in zaal B van het Dorpshuis. De openingstijden zijn zaterdag 21 november van 10.00 - 22.00 uur en zondag 22 november van 10.00-18.00 uur. Op deze tentoonstelling, die voor ieder een toegankelijk is, wordt een tombola gehouden, waaraan leuke prijzen ver bonden zijn. Op maandag 30 november wordt er een vergadering gehouden in zaaL ,C van het Dorpshuis (20.00 uur). Uitreiking van: dt TT-prijzen en bingo voor de leden, en hun dames. U kunt naar de bioscoop in Soesterberg zelf, dank zij een groep mensen, die het initiatief genomen hebben om een film club op te richten, genaamd „Focus". De bedoeling van Focus is de Soester bergse jeugd, maar ook de volwassenen aangenaam te verpozen met attractieve films. De eerste voorstelling zal plaats vinden op zaterdag 28 november in het Dorps huis. Om 14.30 uur wordt de eerste kin dervoorstelling gegeven met de dol dwaze film „Mr. Vlubber en de vliegen de schoolmeester", 's Avonds om 19.30 uur een avondprogramma: „4 FórTexas" met Frank Sinatra, Dean Martin, Anita Ekberg, en Ursula Andress. Op zaterdag 28 november voorverkoop in het Dorpshuis van 10.00-12.00 Uur. Onder dankzegging aan de oude Wijk raad, waarvan de heren Snel en Van Asch zijn afgetreden, heeft de burge meester van Soest, mr. S. P. baron Bentinck de nieuwe zittingsperiode, dit maal voor vier jaar geopend tijdens een korte openbare vergadering in het Dorpshuis. In de korte periode, waarin de Wijk raad was opgetreden waren er heel wat plannen naar voren gekomen, zodat het werk van de Wijkraad wel aangeslagen is bij de bevolking. De burgemeester prees de burgerzin van de leden van de nieuwe Wijkraad, waarin de heren Van Aalst en Van de Heiden hebben zitting genomen naast mej. Lensink en de heren Van Munster, Oudenes, Bosma en Veenendual. Bij de verkiezing werd de heer Veenen- daal wederom tot voorzitter gekozen, terwijl de heren Bosma en Van Munster als leden van het dagelijks bestuur wor den gekozen. Plaatsvervangend voorzit ter werd de heer Van Aalst. Voorzitter J. Veenendaal memoreerde een achttiental besluiten van de Wijk raad. waarvan verschillende reeds zijn uitgevoerd of in onderzoek zijn. Zo werd een voorlichtingsavond gege ven over het uitbreidingsplan en het rijkswegenplan; voorlopig geen week markt houden: aanleg van trottoirs na bij Dorpshuis en WABO-woningen, vuil- waterlozing zandgat bij Kerklaan, op stallen nabij het Dorpsplein; algemene verkeerssituatie in Soesterberg; voor stel onderzoek parkeergelegenheid ach ter woningen; verzoek inspraak veran dering Rademakerstraat en ambtelijke werkcommissie. De eersvolgende open bare wijkraadr-sergadering zal gehoudci worden op donderdag 17 december.

Soester Courant | 1970 | | pagina 9