li 111 II III II S Kijk uw ogen uit. ït Ton Beuken Tl 1111 II III II W. van Tol ORIGINELE ST.NIC0LAAS- EN KERSTGESCHENKEN Artishock geeft profeet Cochius een nieuwe fluit Inzameling onder leden bracht ƒ400,—op SAUTERÜ Pianohandel Edel- en siersteenslijperij in nieuw onderkomen „DE SPRONG" Slagerij Bakker heropende zaak in de „Smitshof" Inbraak in cafetaria te Soesterberg; MENINGEN VAN LEZERS De Koninginnelaan ligt bijna helemaal open en wij zijn moeilijk ie bereiken, maar onze collectie St. Nicolaas- geschenken is uw komst zéker waard! Dronken Amerikaan uit de koers Unicef Gala 1970 Prijzen voor de Zonnebloemwedstrijd uitgereikt De Kunstenaarsvereniging Artishock gaat vrijdagavond de Hilversumse „mi nister van geluk" en „profeet van de Tafelberg" Sigrud Cochius (54) een nieuwe fluit aanbieden. De musicus an nex tennisleraar zag in de afgelopen maanden zeven maal achtereen zijn fluiten door de politie in Hilversum afgenomen. Even zovele malen kreeg hij een proces verbaal, al wist hij vele honderden mensen met zijn spel te boeien. Maar hij speelde op straat nu eenmaal zonder vergunningen en dat mag nu eenmaal niet. De Hilversumse kantonrechter heeft al le in beslag genomen fluiten van Cochius verbeurd verklaard en legde hem tevens een boeteop van zeven maal vijf gulden, waaronder een voor het spelen op een plastic kinderfluitje, dat trouwens ook is afgenomen en ver beurd verklaard. Artishock kwam maandag ter sprake bij de Utrechtse rechtbank, toen tijdens een kort geding (inzake de vestiging Dit is niet zo maar 'n piano. Dit is 'n Waardevol en waardevast Nieuweweg 103, Soest, telefoon 2968. van een cafetaria aan de Ossendam- weg) de raadsman van één der par tijen, mr. M. D. Ph. van der Werf uit Soest, onder meer zei: „We hebben in Soest een gewezen klooster, voorwaar geen plaats waar men wetteloosheid wanorde zou verwachten. Thans is dit de behuizing van de kunstenaarsver eniging Artishock en tevens kabouter hoofdkwartier. Het heeft enige tijd ge duurd alvorens van gemeentewege dit centrum van cultureel leven, sedert de geestelijke cultuur er plaats heeft ge maakt voor wereldser cultuur, de er kenning genoot van weleer, maar dat is nu toch zo nadat één der leden van het koninklijk huis een daar plaatsvindende manifestatie met een vriendschappelijk bezoek had vereerd. Toen gaven bur gemeester en wethouders hun zegen aan Artishock, dat nu zelfs subsidie ontvangt. Maar wel kreeg de vereni ging de vermaning mee, dat wet en or de wel in acht dienen te worden geno men. Zo zijn wij in Soest op wet en orde gesteld". De vereniging zal opnieuw ter sprake komen als de kantorechter de nieuwe fluit van de Hilversumse musicus an nex tennisleraar Sigrud Cochius zal verbeurdverklaren. De nieuwe fluit, die cochius vrijdag avond laat krijgt aangeboden, zal na melijk eigendom blijven van Artishock, die het instrument in bruikleen zal afstaan. Dit om te voorkomen, dat de rechter de dwarsfluit (waarde 400 gul den) van Cochius zal afpakken, zoals eerder is gebeurd. Vrijdagavond, om elf uur, na een voor stelling voor de filmclub van Artishock, zal Jan Visser, bestuurslid voor bijzon dere activiteiten, in de sociëteit van Artishock tijdens een besloten nacht concert de ludieke Cochius een splin ternieuwe fluit aanbieden. Dit is dan het resultaat van een bliksemaktie on der de 140 leden van de kunstenaars vereniging. Het bestuur van Artishock vindt het op z'n minst te betreuren, dat wet en orde iemand verbieden kunnen, op straat fluit te spelen. „Dat dit in strijd is met de politiever ordening is tot daaraan toe, maar om iemand z'n fluit in beslag te nemen is absurd", zegt Jan Visser. Daarom heeft het bestuur besloten de fluit in eigen dom te houden en af te wachten wat de rechter zal doen als Cochius op nieuw wordt opgepakt en moet terecht staan. Al verschillende jaren bedreef de heer B. Espeet in zijn woning aan de Pieter de Hooghlaan een even boeiende als unieke hobby. Het begon in een kamer van de woning, maar al spoedig werd de schuur achter de woning ingericht voor de zich uitbreidende werkzaam heden als het zagen en slijpen van gro te brokken steen. De meestal zelf verzamelde brokken na tuursteen stapelden zich op en namen steeds meer plaats in, die aan de w=rk" ruimte moest worden ontrokken. Maar niet alleen de te verwerken materialen namen plaats in, ook de gereedgekomen produkten vroegen om ruimte om te worden getoond. Hangers, oorringen, armbanden, pressepapiers, boekensteu nen enz. In de loop der jaren ontstond een collectie die zijn gelijke met vindt. Het is echter niet alleen de heer des huises die uiting geeft aan zijn kunst zinnige gevoelens. Zijn vrouw, een kun- stenares met naald en draad, heeft in •het hele huis haar wandkleden terwijl de kinderen van het echtpaar zonder uitzondering de artistieke aanleg van hun ouders hebben geerfd. Door het steeds groeiende aantal kunst zinnige produkten raakte het huis over vol en moest worden uitgezien "aar een andere, meer ideale behuizing, die uite raard niet te vinden was. F Bouwen was de enige opging. Een huis naar eigen ontwerp, technisch mt- voerbaar gemaakt door een tot de fam lie behorende architect, die een -werk®- lijk ideaal huis op het Kerkpad z.z. liet zetten. De bijzonder fraaie woning laten wij voor wat het is en dalen af naar het souterrain, dat geheel is mgericht voor de hobby's In de hal een complete ten toonstelling van al het werk van lqitste iaren. Gescheiden door een Kan oor van waaruit de aanvragen voor materiaa? e d. door de gehele wereld het vele kunstzinnige werk van de fa milie Espeet en de slijperij verwijzen wij naar de advertentie op deze pagina. Groepen tot maximaal vijftien personen kunnen na afspraak gelegenheid krijgen een demonstratie bij te wonen. En terwijl de heer Espeet de mooie no vemberdagen gebruikt om zijn grote voortuin geheel in stijl in te richten met terrassen en vijver met waterval, neuzen in het souterrain mensen tussen de vele sieraden, die als geschenk zullen dienen voor het komende St. Nicolaas- feest. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 „Alles moet tegenwoordig aangepast worden. Er kan alleen nog maar iets binnen de grenzen van wettelijke re gels. Maar wie maakt die grenzen uit?" vraagt Artishock zich af. „Het is toch op z'n minst vreemd om iets wat niet alledaags is, onmogelijk te maken? Cochius is een vreemde vogel, maar een witte raaf in het jachtige verkeer. Hij doet geen vliegkwaad en isalleen zichzelf. Het zout in de pap". Dat is de mening van de Soester cultuurdragers, die vrijdagavond het concert hébben georganiseerd rondom de 'fluitspélënde Gooise zwerver. De K.R.O.-radio komt opnamen maken van dit concert van muziek en teksten (Cochius is ook dichter) in het oude Sint Josephgesticht aan de Steenhof straat. Het is één van de vele happenings, die zich de laatste tijd in het gebouw, afspelen, zoals bijvoorbeeld de onlangs gehouden poëziemanifestatie Nederland- België. Hierover en over de bijeenkomst van overmorgen zal nog wel nagepraat worden op de discussie-avond op 11 december, waaraan wethouders drs. L. J. Dijkstra (cultuur) de vraag zal wor den voorgelegd in hoeverre de over heid de grenzen kan bepalen van cul tuuruitingen. Een onderwerp, dat nauw verband houdt met de Cochius-affaire. EDEL- EN SIERSTEENSLIJPERIJ KERKPAD Z.Z. 93 - SOEST - TELEFOON 3042 (Tussen Oude Kerk en Korte Middelwijkstraat) eaen komen we terecht in een vertrek waarin een ander gedeelte van het vele werk is ondergebracht en waar zich O tle eouden en zilveren sieraden van dochter Brigitte bevinden, alsmede en e- le van de vele antieke wapens die door schoonzoon Bnan, als geen ander m Europa worden gerepareerd of naar die nog wordt uitgebreid. Niet met ma- n-itwero Vierentwintig uur per dag, de gezaagde stenen met elke draai dien ter bü hun voltooiing brengend &?astmrh4kndWedennZdie de wanden sieren, hangen er door het gehele huis schilderijen, etsen, pastel- en P^"teg_ ningen van de hand van mevrouw Es neet en haar dochter Brigitte. Op ver- schillende plaatsen staan beeldho™- werken van de heer Espeet zelf, ver vaardigd van hout, steen en gips, een kunstuiting die momenteel verdrongen is door de steenslijperij. steeds meer belangstelling ontstaat er voor de verwaardigde artikelen en veel personen blijken geïnteresseerd om de vervaardiging van de vele artikelen Mense'n. die stenen zoeken en het slijpen als hobby beoefenen, zijn bij de familie Espeet altijd welkom. Zij kunnen daar niet alleen de benodigde materialen en apparatuur betrekken, maar ook terzake kundige adviezen krijgen. Voor hen, die belangstelling hebben voor Na vijfendertig jaar op de hoek van de Molenstraat en de Nieuweweg als top- slager bekend geweest te zijn, heeft de heer Bakker die oude vertrouwde plaats geruild voor één die midden in Soest's eerste winkelcentrum de „Smitshof" gelegen. Woensdagmiddag en -avond bestond er voor relaties, vrienden en bekenden en niet in de laatste plaats voor de cliënten, alle gelegenheid om de nieuwe zaak te bezichtigerp 180 m2 ruimte heefc de heer Bakker tot zijn beschikking, waarvan 100 m2 ge bruikt wordt voor de winkel, die mede door zijn schitterende inrichting een lust voor het oog is. Dominerend in het geheel is de negen meter lange koeltoonbank, die een groot gedeelte van alles wat verkrijgbaar is op smaakvolle wijze toont. Midden in de nieuwe winkel, met royale doorgangen het diepvries-eiland" met een keur van voor diepvries geëigende produkten. Op gekoelde wandrekken is een plaats in geruimd voor de verpakte vleeswaren, terwijl daar ook de buitenlandse kaas sporten zijn ondergebracht. Naast een assortiment levensmiddelen, In de nacht van woensdag op donderdag is in Soesterberg ingebroken in een cafe taria aan de Rademakerstraat. Aan de achterzijde bleek een raam te zijn ge forceerd. Via een stukgeslagen raam van het toilet bleek men zich toegang tot het cafetaria zelf te hebben verschaft. Uit verschillende potjes werd een bedrag van honderdvijftig gulden meegenomen. Aan de Redactie der Soester Courant, alhier Geachte Redactie, In uw rubriek „Met Raad een Daad" van 20 dezer hebt u uw antwoord op een vraag naar het Lorelei-lied besloten met een verhelderende mededeling over de betekenis der sage in verband met het toenmalige scheepvaartverkeer. Uw woorden zijn treffend juist, nog des te meer, waar de sage in haar geheel gel digheid blijft houden voor ónze, ja, voor élke tijd, want zij houdt (in eigentijdse parodie-vorm) een waarschuwing in, welke stimuleert tot het betrachten van de uiterste nauwkeurigheid en diepe ernst, om voor zover het in onze macht ligt steeds op onze tellen te passen bij de keuze van bemanning van alle „Schepen van Staat", zoet fluitende leuzen van lokvogels ten spijt. In afronding mijner bewerking volgt hier afschrift der parodie: „Ich weisz nicht, was soll es bedeuten, Dass ich so traurig bin. Die Marchen aus alten Zeiten, Sie komen uns nicht mehr im Sinn! Die Erde ist kalt und es dunkelt, Unruhe flieszt durch die Nacht; Ein goldener Stern wohl noch funkelt: Wer spürt ihn im Streben nach Macht? Es sitzt ein altes Madel, Und kammt sich mit zitternder Hand. Auf ihrem kahlen Schadel Mit Mühe man kaum erkannt Die armen letzten Haare; Wie wurden sie dünn und grau! Die rastlosen Schiffer fahren Mit Ladung, Kindern und Frau. Sie lassen die alten Sagen: Nanu, Eure Zeit ist vorbei Das Leben heiszt heute nur Jagen, Kein Platz mehr für dich, Loreley!" Hoogachtend, Mevr. H. H. LOEVEN Irenelaan 41, Soest. Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend. lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. meestal nauw verwant met vlees en vleeswaren, blijkt uit de aanwezige ma terialen en benodigdheden dat „barbeque en fondue" werkelijk tot de specialitei ten behoort. Nieuw voor de firma Bakker wordt het „winkelen met een mandje" en het af rekenen aan de centraalkassa, waar ook WISO-zegels worden verstrekt. „Wij zijn er bijzonder trots op, dat we alle worstsoorten zelf maken en daar voor beschikken wij dan ook over de allernieuwste apparaten". Met deze woorden ging de heer Bakker ons voor naar zijn werkplaats annex worstkeuken. Een impossante koelkast, temperatuur even boven nul, en een dito diepvrieskast met een constante temperatuur van 20 graden onder nul, zijn toonbeeld van hygiëne en efficiëncy. Met acht personeelsleden en op drukke dagen met nog extra hulp zal het de heer Bakker zeker lukken om in deze zaak waar te maken wat al vijfendertig jaar op de Molenstraat gebeurde. De inwoners van het Soesterveen zullen geen kennis meer hoeven te maken met deze „topslager"; zijn komst midden in het winkelcentrum zal door hen zeker op prijs worden gesteld. In de loop van januari zal in de zaak aan de Molenstraat een moderne viswin kel worden gevestigd, waaraan op dit moment met man en macht wordt ge werkt. Ook de viswinkel zal een zaak van de heer Bakker zijn, waar echter een vakman op dit gebied de scepter gaat zwaaien. Klokken - Prisma horloge Gouden: zilveren 'sieraden Verlovingsringen (Jurwerkreparalies KONINGINNELAAN 21 - SOEST- TELEF. 02155-8319 Op de Dennenweg in Soest is dinsdag avond de 23-jarige Amerikaanse militair J. P. L. in dronken staat met zijn auto in een flauwe bocht uit de koers geraakt en tegen een links van de weg staande lantaarnpaal gereden. Hoewel de auto zwaar werd beschadigd, reed de Ameri kaan, die vrijwel niets mankeerde, na het ongeval door. Later op de avond werd hij bij zijn zwaar gehavende auto voor zijn pension aan de Bosstraat aangetroffen. De auto is in beslag genomen, terwijl de Ameri kaan ter ontnuchtering is ingesloten. Ter gelegenheid van de jaarlijkse T.V.- uitzending, waaraan vele groten zoals Yehudi Menuhin, Jozephine Baker, Pe- tula Clark, Udo Jürgens en ook onze Rudi Carrel op zaterdagavond 28 nov. medewerken. organiseert Unicef in Soest een verkoop-weekend van haar Kerst- en Nieuwjaarskaarten. Jongelui, die ook een straat voor hun rekening willen nemen kunnen een doos wenskaarten vandaag en morgen afhalen bij Rademaker, Lange Brinkweg 62. Mocht men niet overal komenU kunt ook nog terecht bij: de V.V.V., mevr. Weitzel, Van Stralenlaan 44; mevr. v. d. Meulen, Insp. Schreudenlaan 4 en Rademaker, Lange Brinkweg 62 en Steenhoffstraat 71. 1945 radio schoemaker televisie 1970 Van Weedestraat 72 - Telefoon 2792 Dorpsplein 10a - Telefoon 03463 - 158T Mejuffrouw J. Ulterwjjk ontving uK handen van haar vader de prijs voor de breedste zonnebloem. i'r 1 Woensdagavond werd in „De Rank" de leden- en donateursavond van de Ver eniging tot bevordering van de Bijen teelt' en de en de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde gehouden. Meer dan honderd aanwezigen waren direct na de aanvang getuige van de prijsuitreiking van de bij het invallen van de eerste nachtvorst officieel geslo ten zonnebloem wedstrijd 1970. De le prijs voor de hoogste plant ging naar de heer Hornsveld, Nieuwstraat 51, de 2e prijs was voor rrvejeffrouw H. Verstegen, Christinalaan 23. De le prijs voor de breedste bloem ging naar mejuffrouw J. Uiterwijk, de 2e prijs naar de heer G. van de Bedum, Smitsweg 19. De heer F. Sukel behaal de de le prijs voor een plant met de meeste bloemen, de 2e prijs de heer A. Steeman, Den Blieklaan 36. De prijzen, die werden uitgereikt, door de initiatiefnemers en coördinators de heren Uiterdijk en Veldhuizen, bedroe gen voor de eerste prijswinnaars een waardebon van 20,en een zilveren lepeltje beschikbaar gesteld door de di rectie van het Amersfoortse Dierenpark. De 2e prijzen bestonden uit een waarde bon van 10,waarnaast alle prijswin naars een pot prima bijenhoning kregen aangeboden. De waardebonnen werden beschikbaar gesteld door de firma's Blom, Soesterbergscstraat. Spruit, Beu kenlaan; Ililhorst, Steenhofstraat; Wes- teneng, Nieuweweg en de Coöp. Land- bouwver., Torenslraat. Na de prijsuitreiking werd de avond voortgezet met. de vertoning van een drietal filmen die een beeld gaven van Afrika. Voor de pauze ..Accra's open haven" en na de pauze „Het woud der Schemering en Olierivieren". Tijdens de pauze werd er als vanouds weer druk gecauseerd over bijen bloe men en planten, die met een verwijzing naar de bekende radio-spreker dr. Fop I. Brouwer, Steeds blijven boeien".

Soester Courant | 1970 | | pagina 16