is uit r ïnverzorgsters Pen „ka Ve „k^Ve" EGvSEÏÏEN mm „kaVe" Stichting ekeringen ing- JTE T- TENT(E) <G" r. a. hofman AMERSF00RTSE KREDIETBANK villa 8 - SOEST iSTEINPAVILJOEN •EN t Verenigd ninistratiekantoor HITFABRIEKEN VISSER N.V. ERKER(STER) NISTE Artishock organiseert vijftien „samenscholingen" Soest en Soesterberg in oude ansichten f 173 vandel WANDTEGELS VLOERTEGELS Vreedzame demonstratie om vrijstelling van dienstplicht verzekeringen beleggingen hypotheken financieringen Nederlandse caravanclub in het Soester Natuurbad MEUBELPANELEN De B.B.C, toont belangstelling voor Biet Olyslager's Autotechnisch Bureau r~- De Magneet Vakantiegids'71 REISBUREAU dvertenties, uit aan ons kantoor H, Spijker vijf en twintig jaar in gemeentedienst KASTEN Krabbels van Knelis PANIEKRELEID VRIJDAG 27 NOVEMBER 1970 UIS en tuin, an c.v. een lo- rs, circa ülder, toi- noderne iken, ver- ale slaap- amer met alder met mogelijk- leerdere s. Van Beuningenlaan Helft van dubbele met garage en tuin, voorzien van c.v. Ind.: 3 royale kamers (totale lenige 16 meter) met parketvloeren, entree, hal, ruime keu ken, kelder; verdieping: 3 grote slaapkamers, complete badkamer, zolder met vaste trap en 2 kamers. 169.000,— k.k. 4 januari en begin april a.s. rt een nieuwe twee jaar durende -sus, waarvoor wij minimum leeftijd 7 jaar. i vooropleiding wordt ar voortgezet onderwijs raagd. salaris van een aars leerling bedraagt 5,17 bruto per maand, 14 onregelmatigheidstoeslag. rhtingen en sollicitaties bij iffrouw zr. M. C. Tromp, oon (03480) 2741. RN-HILVERSUM ft: den wordt een interessante, ieerde werkkring met en prima salariëring; tudiekosten- en reiskosten- srgoeding; weken vakantie; smede een premievrij pensioen. iaties te richten aan ons kantoer irn, Merelhof 35, tel. 02154-4371. poedige indiensttreding de omvat orging export-documentatie, rbevestiging, ing export-zendingen met ex- eurs, •rging correspondentie over ering der orders. wordt vaardigheid in typen, •rlijke kennis van de Neder- 5 en Duitse taal, jke kennis van de Engelse anse taal. i prettige, afwisselende en na eriode zelfstandige werkkring. MERSFOORT 15146 Soest indiensttreding 'jfskantoor. gewenst, doch niet vereist d is lichte administratieve ïrrichteru ngenoemd adres of tele- lur, 02155-6944, toestel 10. De kunstenaarsvereniging „Artishock" gaat de komende maanden vijftien „sa menscholingen" in de geest van discus sieavonden organiseren in samenwerking met de heer J. L. van Venrooij, die met de feitelijke uitvoering is belast. Onder werpen van discussie zijn onder meer het woon- en werkklimaat, milieuver ontreiniging, democratie en vrede, ge zinsleven e.d. De heer J. L. van Venrooij woont sinds kort in Soest, in een drive-in woning in het Soesterveen. Als secretaris van het Humanistisch Verbond werd hij onlangs benaderd door het Nivon in Amsterdam met het verzoek, als contactman op te treden voor de actie „Samenscholing" in Soest. De kunstenaarsvereniging Arti shock zal de heer Venrooij onderdak verschaffen voor deze vijftien discus sieavonden. De eerste vindt plaats op 30 november. Deelnemers aan de mee tings moeten volgens het Nivon zijn mannen en vrouwen, die de wereld vooruit willen helpen. Van welke partij of geestelijke stroming zij zijn, is niet van belang, evenmin als de schooloplei ding. Alleen wordt van de deelnemers interesse in de maatschappelijke ontwik kelingen gevraagd. Het doel van „Samenscholing" is, men sen van velerlei signatuur bijeen te brengen, die er genoeg van hebben te praten over abstracte fraaiigheden en bereid zijn concreet in de samenleving te staan. Mensen tot elkaar brengen, die bereid zijn, pratende en doende, buiten de gangbare maatschappelijke paden te treden en die wensen te zoeken naar an dere, misschien nieuwe, oplossingen voor problemen die hen bezighouden. Problemen, die hen ook persoonlijk ra ken zoals het woon- en leefklimaat, vrede, democratie en gezinsleven. CADEAU-TIP VOOR 5 DECEMBER Een juweel van een boek met ruim 150 afbeeldingen In voorraad b\j BOEKHANDEL J I G. J. WESSELS Soestorbetgsestraat 53-tet.2419 SOEST V.V.V.-nieuws Wij zijn nog aldoor in de „kado-sfeer" en dat heeft echt wel iets jubelends. Je vergeet dan even, dat het toch allemaal niet zo gemakkelijk is in het leven. Je moet je concentreren op dat, waarmee je anderen blij kunt maken. Dit is zo fijn positief, tenminste, wanneer je ze ker bent van de richting, die je moet kiezen. Die richting kan ook wel naar ons VVV-kantoor wijzen, want ook bij ons zijn er mogelijkheden. Denkt u bij- voordeeld eens aan een goede platte grond van Amsterdam, Den Haag, Rot terdam of Utrecht, waar de wijken en straten niet goed bekend zijn. Wij zijn ervan overtuigd, dat u hiermee in de roos schiet. En wat zou u zeggen van een wandélkaart, toegangsbewijs tot de Koninklijke Domeinen? Het familielid, dat u met. deze kaart gelukkig maakt, kan nu het gehele jaar 1971 de bossen van dit gebied doorkruisen. En wat wel een zeer bijzonder geschenk is, een z.g. „gelegenheidsgeschenk", ge schikt voor een jubilaris, een koperen of zilveren-echtpaarnou ja, vult u maar aan, dat is de TR1PPERTJES- KADOBON. U kunt zo'n bon, die er oer-feestelijk uitziet, bij ons krijgen. Wat u ermee moet. doen. staat er duidelijk op vermeld. Door middel van deze TRIPPERTJES- BON gunt u uw liefste familie-leden of jubilerende kennis een kostelijk weekend-tripje. Met een dergelijke verrassing komt u beslist origineel voor de dag. Komt u er maar eens met ons over praten. De mo gelijkheden op dit gebied vindt u in de TRIPPERTJES-brochure, die wij in voorraad hebben. En nu maar weer terug naar uw gedichten, uw rijmpjes en surprises! Veel succes! En „welkom", wanneer u onze bemiddeling nodig heeft. De „samenscholingen" worden in het gehele land gehouden in samenwerking met de VARA, en VPRO, het Humnanis- tisch Verbond en (volgend jaar) ook met Kerk en Wereld en Ecclesia. In 't Gooi en omgeving komen discussie groepen samen in Hilversum, Huizen, Laren, Blaricum, Eemnes, Loosdrecht, Naarden-Bussum en Soest. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, dr. M. KLompé, noemde deze discussie-serie waardevol. Ook N.V.V.-voorzitter A. H. Kloos en de fractievoorzitter van D '66 in de tweede kamer, mr. H. van Mierlo juich ten het initiatief van harte toe. Het gaat om vijftien discussie-avonden, om de twee weken één, over drie onder ling samenhangende onderwerpen: mens en millieu, mens en gezin en mens en medezeggenschap. De kosten zijn gering, gemiddeld per persoon een gulden per avond voor brochures e.d. De eerste brochure, over mens en milieu, werd samengesteld door Jan W. Bijl. In zijn inleiding schrijft hij: „We moeten nagaan wat er, los van persoonlijke vooroordelen, gevoelens en speciale lief hebberijen, precies aan de hand is in Nederland en in de wereld. Iedereen is ecoloog, iedereen moet trachten zijn eigen omgeving, zijn eigen milieu, zo i.oed a mogelijk te beheren, zodat zijn huis-, stad- en landgenoten er mee van profiteren". Victor J. van Gemert, medewerker van het Nivon in Amsterdam, wil graag zien, dat de onderwerpen van gesprek ook plaatselijk worden aangepast aan de si tuatie in eigen omgeving. Hij schreef aan de heer Van Venrooij in Soest: „Ik ben benieuwd hce u in Soest met Arti shock deze manifestatie vorm gaat ge ven". Jan Visser is van plan de hele groep, als die van start gaat maandag 30 november in het Artishock-gebouw, uit te nodigen voor de op 11 december te houden discussie-avond, waar met wet houder drs. L. J. Dijkstra (cultuur) zal worden gediscussieerd over wet en orde in de cultuur. Soest is in alle opzichten een „Samen scholing" waard! Hout- en Bouwstoffenhandel Veldweg 4, Soest, telefoon 4878 Vrijdagmiddag trok een twintigtal leer lingen van de 4e klas van de Van der Huchtschool, met spandoeken en borden waarop hun wensen onverbloemd waren vermeld, in een vredige demonstratie naar het gemeentehuis, om daar bekend te maken dat zij het beslist oneens wa ren met de overheid, om hun leraar, de heer P. J. Moerkerken op te roepen voor het vervullen van zijn dienstplicht'. „De demonstratie is beslist niet door mij op touw gezet en ik meen haast zeker te weten dat het een spontaan gebeuren van een groot gedeelte van mijn leerlin gen was", aldus de heer Moerkerken, die bij zijn leerlingen blijkbaar in een goed blaadje staat. De 22-jarige onderwijzer hoopt natuurlijk dat deze demonstratie door zal dringen tot in Den Haag, met als gewenst resultaat vrijstelling, iets wat vooral de wens is van zijn leerlin gen, die met opschriften als „Moerker ken moet blijven" hun wensen niet on der stoelen of banken hebben gestoken. Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 Op 27 november zullen circa 50 vogels van wel zeer vreemde pluimage neer strijken in ons Soester Natuurbad. Op die dag namelijk komen uit bet gehele land de leden bijeen van de Ne derlandse Caravanclub, kortweg NCC, om gezamenlijk met hun kinderen het Sint Nicolaasfeest te vieren. Vreemde pluimage daarom, omdat zij al kamperende met hun caravans naar Soest komen, en de ruime parkeerterrei nen aldaar voor twee dagen tot een gro te strak georganiseerde camping omto veren. In goed verwarmde winderbesten- dige caravans trotseren zij alle weers omstandigheden, en vormen 'n uitdaging voor hen die dit weekend bij de warme kachel doorbrengen. Dat het restaurant van het bad, geleid door de heer Herfst, en de beheerder de heer Pouw beiden wel een paar drukke dagen zullen krijgen ligt voor de hand. Samen, met kampmeester Mentmk en zijn assitenten 7'.die i y»t ecb i ?r wel rooien, vooral als blijkt dat Sint Nico- laas met zijn Piet op een zeer originele manier zijn reis van Spanje naar Neder land wel zal onderbreken. Het is bekend dat Sinterklaas de leden van de NCC en vooral de kleintjes steeds een zeer goed hart heeft toegedra gen. Hout- en Bouwstoffenhandel Veldweg 4, Soest, telefoon 4878 Rembrandtlaan 18 - Telefoon 02155-4785 Piet. Olyslager, die 28 jaar geleden in Soest begon met een autotechnisch bu reau, dat gevestigd werd in een klein schuurtje achter de woning van zijn ouders, heeft het bedrijf in die jaren zien uitgroeien tot een wereldbedrijf. Naast het hoofdkantoor in Soest heeft hij bijkantoren in Engeland en Frankrijk en is bezig met een dergelijk kantoor in Italië. In totaal werken ruim 60 perso neelsleden in het bedrijf. De heer Oly slager levert aan 112 landen over de ge hele wereld. Iedere maand gaat de heer Olyslager voor de tijd van één week naar zijn kantoor in Dorking bij Londen. Door publicatie in de Sunday Times over de boeken van de heer Olyslager, n.1. „P. Olyslager motor munuals", waarvan er 150 in Engeland zijn uitgegeven, heeft de B.B.C. belangstelling getoond voor dit werk. In totaal heeft de heer Oly slager ongeveer vijf miljoen van deze boekwerken verkocht. Het bleek de B.B.C., dat de heer Oly slager een dermate internationale figuur is, dat het de moeite loont om een pro gramma over hem en zijn enome werk te maken. Hun plan was om tijdens één van de bezoeken van de heer Olyslager aan Engeland hem te interviewen. De heer Olyslager was bereid hieraan mede te werken, maar wilde graag dat zulks in Holland (Soesdijk) zou plaats vinden, om gelegenheid te hebben ook zijn oudste medewerkers in dit pro gramma te betrekken. Deze gedachte werd door de B.B.C. aan vaard en besloten werd het program in januari 1971 op te nemen. De B.B.C. komt dan met reportagewa gens en reporters naar Soestdijk (Vrede hofstraat 13), waar de kantoren zijn ge vestigd. Een en ander is een unicum voor Nederland en zal ongetwijfeld grote belangstelling trekken. De juiste datum van opname zullen wij nog nader vermelden. Laanstraat 66. Soest Tel. 02155 - 2683 Óp 19 november 1945 trad de heer H. Spjjker als chauffeur in dienst van de gemeente Soest en wel bij gemeen tewerken. WoeDsdsagmiddag werd bij in de in structiezaal van de brandweer met z'n 25-jarig jubileum gehuldigd, in bijzijn van zijn echtgenote en kinderen, bene vens mannen van zijn werkgroep en af gevaardigden van takken van dienst. De directeur van gemeentewerken, de heer H. J. v. d. Dussen, sprak de ju bilaris toe en moest de wethouder, mevrouw M. C. P. Walter-v. d. Togt verontschuldigen, daar zij wegens een conferentie verhinderd was. „Geachte jubilaris, u is al ontvangen door het college van burgemeester en wethouders en nu is u met uw vrouw en kinderen in ons midden, omdat u 25 jaar in dienst bent bij gemeente werken, aldus de heer v. d. Dussen. Op 19 november 1945 trad u in dienst bij de gemeente en het waren toen an dere tijden, die we maar gauw moesten vergeten. U kwam niet direkt als chauffeur in dienst, maar kort daarna zat u achter het stuur en hebt u in die 25 jaar heel wat kilometers afge legd door Soest. U hebt een goed en opgewekt humeur en hebt altijd uw plicht gedaan, waarvoor wij u dank zeggen. Er werd nooit tevergeefs een beroep op u gedaan, ook 's nachts niet bij gladde wegen. Ik kan u me dedelen, dat u per 1 januari 1971 bent bevorderd tot uitvoerder, hetgeen de kroon op uw werk is. Ik hóóp, dat u tot uw pensioen bij ons wilt blijven." Spreker overhandigde de jubilaris de ge bruikelijke envelop met inhoud. Hout- eu Bouwstoffenhandel Veldweg 4, Soest, telefoon 4878 Daarna sprak de heer T. J. Kramer, hoofd afdeling vervoer. Spreker was bij zonder tevreden over het werk van de heer Spijker. „U hebt tof*..volledige te vredenheid' de u opgelegde taak ver vuld." Sreker bood hem. namens het vervoerspersoneel, een lectuurbak aan. De heer A. Adelaar, voorzitter van de K.A.B., feliciteerde de heer Spijker met z'n 25-jairg jubileum en dankte hem voor hetgeen hij voor de K.A.B. heeft gedaan. Hij schonk hem een kistje si garen en bloemen aan mevrouw Spij ker. De heer A. Lagerwerf, voorzitter van de personeelsvereniging, zei o.m. dat hij veel kontakt heeft met de jubilaris. Ik heb altijd plezierig met u samen gewerkt en hoop zulks nog lange tijd te mogen doen. Namens de pei-soneels- vereniging overhandigde hij hem de ge bruikelijke envelop en hij was er ze ker van, dat er wel enige langspeel platen voor zullen worden gekocht, omdat de heer Spijker een liefhebber is van muziek. Mevrouw Spijker ont ving ook nu bloemen. De jubilaris dankte tenslotte voor de waarderende woorden tot hem gespro ken en voor de geschenken. Hij hoopte nog vele jaren in zijn nieuwe functie zijn taak te mogen vervullen. „VtTBAWr Het bijkantoor van de Stichting te Soest zal met ingang van 2 december 1970 worden verplaatst van Steenhoffstraat 46 naar het WIJKGEBOUW VAN HET ORANJE-GROENE KRUIS. MIDDELWIJKSTRAAT 36, SOEST, TELEFOON 2902. De openingsuren blijven ongewijzigd maandag, 9-12 uur v.m. en 2 - 4 uur n.m.; woensdag, 9-12 uur v.m. vrijdag, 5-8 uur n.m. HOOFDKANTOOR Eemstraat 58 - Amersfoort - Telefoon 03490 - 16527 en 17400 &Ajje ut ming vr&og dan mok zeige dak toch wel effe raor sting op te kieke toengk" vaan de week hoorde daat de ong- derklerefebriek vaan Hollandieja an de Beckeringhstraot der mee op gaot houwe. Noeng is daat in deze lied nie zoon nieuwughied meer, maor ajje der zo mit je neus bove op wordt gedruk, daan gao je ut toch wel effe aors bekieké. In de meeste gevalle, waorin spraoke ls vaan sluute vaan bedrieve en zaoke, ge beurt daat omdat er geen warruk mee? is. of omdaat er nie genog meer an die aartiekele wordt vurdiend. En aster geen eente int laotje komme, daan ken de piep nie blieve roke, en daan gaot de heule zaok op de fles. Maor noeng kompt er weer waat aors om de hoek kieke. De ongdergoedfebric-k an de Beckeringhstraot gaot sluute om dat er geen deerntjes meer binne die zin hebbe om daor te warreke. Toen die zaok ope gong waore der meer as vieftug, en noeng ister nog maor net de helluf. Waat daat angaot is ut wel goed te mer- reke dat de deerntjes vaan deze tied der nie zo bar veul meer voor veule om in un febriek te gaon warreke, as de tied gekomme is daat zullie der ok an motte beginne om voort daogelukse brood te gaon zorrege. Vaast staot in alle gevaal daat deze naorughied nie tot de deemonstraotsie- sfeer vaan de Dolle Miaos hoort, waant die wille zogezeit. wel de zellufde rechte as de here vaan de schepping, maor noeng komp wel vaast le staon daat zullie daat wel beperk wille houwe int bepaolde dinge. De fabriek komp in ut pregrammao vaan aksie nie voor. Noeng zalle der wel minse weze, die zei- ge laote wullic ongs noeng nie druk maoke om zoon klein zaokie mit aanv pur vielen twintug deerntjes, der binne aal veul arregere dinge voorrekomme. Maor ut gaot nie om dit gevaal allenug, der binne nog veul meer vaan die meujelukke zaoke, daat staat voor ming as un paol bove waotur. Wullie maoke ongs bar druk om toch vooraal maor bar veul induustrie naor Soest te haole om zogezeit werkgelege- hied te kriege veur de bevolluking, maor de bevolluking warrukt heulegaor nie in Soest. Heulegaor is netuurluk un biet je ovurdreve, maor der gaot in alle ge vaal smarregens vruug un heule kwak mit otoo, fiets, brommur, bus of trein, ut darrup uut, om ut daogelukse brood arruguns aors te gaon vurdiene. Ut zaal wel zo weze mit daat soort zao ke, daat wajje ver haolt altied betur is, maor ut is toch eigeluk bar jaammur datter in Soest zaoke motte sluute, om daat zullie geen minse kenne kriege, minse die messchien ut zellufde warruk doen, en messchien wel voor ut zellufde geld, allenug in un aore plaots. Kiek, der is netuurluk, vooraal de laot- ste jaore, toeng ongze grens ope gong voor alle minse mit geld, die hier un huus wouwe kope, heul veul volluk bin ne gekomme. rnaor die minse hadde der warruk aal in de plaots' of vlaak bie waor. zullie woende en daat binne niet de minse die daodwarrekeluk in de in duustrie zalle gaon warreke. Maor wullie hebbe in Soest toch ook un paor plaotse beroepsongderwies en uut die richting motte toch de minse komme, aal binne zullie messchien noeng nog waat an de kleine kaant, die ut Soesder bedriefsleve vaan perseneel motte voor zien. Ik gao der noeng nie verder op in, waant ut binne eigeluk zaoke die minj niks angaon. maor waor ik ming toch bar an arruger. Ut is toch aal te gek daat wullie an df ene kaant allus doen om induustrie maor ongs darrup te haole. terwijl der an de aore kaant zaoke motte gaon sluute om daat zullie geen minse kenne kriege of houwe. Der zit waat fout, en ut bekt ming op de allereerste plaots voor un kemmissie vaant Soesder bedriefsleve un bar mooie taok om de oorzaak op te gaon speure en die ontwikkeling stop ;te zette. Voor die deernjjes vaan de ongdergoed- febriek komp daat netuurluk veul te laot maor wullie motte der vaan uut gaon daat in dit soort, zaoke ok nog al tied blief gelde: betur laot daan nooit. Via een motie van de heer De Mooy is de Tweede Kamer akkoord gegaan met. een regering waarbij aan middenstan ders van 65 jaar en' ouder een vergoe ding wordt toegekend voor het staken van een onrendabel bedrijf. De uitke ring kan een bedrag omvatten tot f 5000;Op dit scsH uitkeringen was met de begroting voor Econ. Zaken geen rekening gehouden. Het. kabinet is er onder dwang mee akkoord gegaan dat de begroting met dit bedrag van ƒ3 miljoen wordt verhoogd. Men zal ver moedelijk in de correctiemaatregeien per 1 januari wel zien hoe dit bedrag op de bevolking verhaald zal. moeten worden. Wij zijn er bijzonder gevoelig voor dat er in het kader van de herstructuering van midden- en kleinbedrijf maatrege len worden genomen. Men kan die maatregelen zoeken in een versterking van de economische positie van het midden- en kleinbedrijf. Anderzijds kan men ook uit sociale overwegingen de verdere afbraak van kleine bedrijven begeleiden. Uit voorgaande blijkt dat men aan het laatste de voorkeur heef' gegeven. Met het afdwingen van f 3 miljoen gulden zal men beseffen dat dit geld nu niet meer kan worden besteed aan structuur-verbeteringen voor ce middenstand. Dit laatste is veel meer nodig omdat men alleen langs die weg hets bedrijfsleven werkelijk gezond maakt. Daarnaast is er geen enkele rechtsgrond waarom mén aan onderne mers van uitstervende bedrijven een kapitaalsuitkering moet geven terwijl men aan de beoefenaren van een be roep dat om andere reden uitsterft evenmin een som toekent om daarmee de wonde te verzachten. Een actief beleid voor midden- en kleinbedrijf is bittere noodzaak. Er be staat hierover een hele rij van wensen die men echter verzuimd heeft in vol gorde van prioriteit te rangsschikken. En daarmee blijft, het gevoerde midden- standsbeleid paniekbeleid. alle goede bedoelingen van de Tweede Kamer ten spijt.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3