Sinterklaas... lekker 12,80 MARCHAL HAARMODE K.V.P.-leden achter fusiebesprekingen met Soesterberg nu uw Koopt SINT NICOLAAS- GESCHENKEN MET RAAD EN DAAD en volledig aan de langspeel 9,90 7,50 „De Gouden Snaar" MEDISCHE DIEINS'I VINCENT VAN G0GH HÜT01IJSCHOOL „ENGEL" KUNT NIET ALLES WETEN PREDIKBEURTEN R.K. KERKDIENSTEN K.V.P. in Soest formeert adviescommissie ten behoeve van gemeenteraadsleden en verstevigt samenwerking met A.R. en C.H. reiswekkers fa. Spijker o.a. PANTOFFELS TASSEN PORTEMONNEES Turkse film „0, kom er eens kijken" .,24 Sinterklaasliedjes" „Sinterklaas Kapoentje" Speciale aanbieding „Sinterklaas is jarig" KOM, KIES EN KEUR BIJ UW PLATEN-LEVERANCIER Steenhoffstraat no. 15, Soest Telefoon 2132 80 jaar geleden overleden I YV SUCCES IS OIVZE RECLAME VRIJDAG 27 NOVEMBER 1970 Onder voorzitterschap van de heer M. Th. Vriend, die sinds het vanwege gezondheidsredenen aftreden van de heer M. YV. Spies de afdeling als waar nemend-voorzitter leidt, vergaderde don derdagavond In de kunstzaal van de openbare leeszaal en bibliotheek aan de Albert Cuyplaan de afdeling Soest van de Katholieke Volkspartij. In zijn openingswoord sprak voorzitter Vriend de wens uit, dat het enthousias me van de leden omgekeerd evenredig zou zijn aan hun aantal. In zijn terug blik besteedde hij aandacht aan de voor bije verkiezingen, die van bestuur en fractieleden veel tijd hebben gevergd. Ze hebben echter veel medewerking onder vonden van de leden, die zich in die tijd zeer actief hebben getoond. De voor uitzichten in Soest waren niet zo gunstig. De K.V.P. heeft het afgelopen jaar een dieptepunt doorgemaakt, die een dras tische teruggang van het aantal stem men deed verwachten, zoals trouwens ook bij de andere confessionele groepe ringen. Die verwachting is in beperkte mate uitgekomen; de K.V.P. verloor slechts één zetel. Het stemmenaantal liep weliswaar terug, maar niet in die mate dat van een grote schok kon wor den gesproken. „De teruggang was bij onze vrienden van A.R.P. en C.H.U. zelfs minder", aldus voorzitter Vriend. De voorzitter merkte op, dat de totstand- gebrachte samenwerking tussen de drie confessionele groeperingen nuttig en ple zierig is verlopen. „We zijn het over zo veel punten eens, dat discussiëren over de geschilpunten een interessante zaak wordt", zei hij. Als voordeel van de sa menwerking zag hij het kunnen beschik ken over meer mensen, die meer kwali teiten kunnen leveren en meer enthou siasme. Landelijk gezien komt de K.V.P. terug op een evenwichtspunt, meende de heer Vriend. Hij herinnerde eraan, dat een aantal extreme standpunten vrij veel aandacht heeft gekregen. Die periode heeft zijns inziens het nut gehad, dat ieder z'n eigen standpunten heeft kun nen onderzoeken. „Extreme groepen hebben beslist hun waarde in de maat schappij. Zij trekken aandacht voor veel dingen, die fout zijn. Foute dingen zul len er altijd wel blijven, maar het is goed, dat van tijd tot tijd een correctie wordt aangebracht", besloot de heer Vriend. Hij bedankte de heer J. H. Hom voor het vele werk, dat hij tientallen jaren in de gemeenteraad heeft verricht en bood hem daarvoor een attentie aan. Ook de heer M. W. Spies, oud-voorzitter en secretaris en lid van de vroegere werkgroep, werd bedankt en kreeg een attentie en tenslotte waren er woorden van lof voor het oud-raadslid G. van den Berg. De leden (slechts elf van de 244 waren naar de bibliotheek gekomen, ondanks de mededeling op de convocatie: Gezien het belang van de agendapunten ver wachten wij velen) gingen akkoord met het bestuursvoorstel een werkgroep c.q. adviescommissie te formeren. Dit ge beurde op verzoek van de K.V.P.-fractie in de gemeenteraad. De werkgroep, die naar de mening van het bestuur uit ongeveer vijftien leden moet bestaan, wordt gevormd door me vrouw Rupert en de heren W. van Hees, M. W. Spies, H. J. Zegwaard en dr. J. Lambert, aangevuld met de bestuursle den M. Th. Vriend, drs. J. L. Menne en W. M. Simon. Zij komen op 18 decem ber voor 't eerst bij elkaar, samen met de gemeenteraadsleden. Het is de bedoe ling dat deze werkgroep-op-gemeenteni- veau een bijdrage levert tot de menings vorming van de raadsfractie en de le den daarvan steun verleent in het werk dat zij moeten verzetten. „We hopen ook, dat voor deze werkgroep het enthousias me bij de leden in leven blijft", aldus voorzitter M. Th. Vriend. De K.V.P. heeft al eerder een werkgroep gehad. Die werd echter opgeheven om dat er steeds minder animo voor was. De heer M. W. Spies pleitte voor het formeren van een werkgroep op lande lijk nievau, waar de kamerleden volgens hem veel prijs op stellen. Voorzitter Vriend nam die suggestie over, zij het niet direct. „We moeten eerst een werk groep hebben en die uitbreiden tot een grote groep. We kunnen nu nog niet te veel hooi op onze vork nemen", zei hij. Het plan bestaat om de werkgroep zo veel mogelijk te laten samenwerken met de A.R. en C.H., al is de organisatie hiervan nog niet duidelijk. Eind volgen de week gullen de besturen van deze drie partijen hierover overleg voeren. YV. M. Slmon benoemd, die in Noord- Brabant voor de K.V.P. actief is ge weest. Uit het financieel verslag van penning meester Smit bleek, dat de K.V.P. twee leningen had moeten sluiten (waarvan een renteloze), en het bedrag van ƒ778,gevormd door schenkingen, had moeten aanboren om in de verkiezings strijd goed voor de dag te komen. Er is een negatief saldo van ruim 500, maar de afdeling heeft nog enkele vor deringen, onder meer op partijbestuur en propaganda-commissie. De in de pauze geformeerde kaseommis- sie controleerde ter plaatse de boeken en bescheiden en bevond die in orde. Tenslotte hield wethouder mevrouw .M. C. P. Walter-van der Togt een pleidooi voor het opnieuw instellen van hoorzit tingen voor de bevolking. De voorzitter zegde toe, dat dit punt besproken zal worden tijdens de vergadering van de dagelijkse besturen van de drie confes sionele partijen in Soest. Nadat de heer Hom het bestuur (dat statutair na de verkiezingen voor de tweede kamer in z'n geheel aftreedt) dank had gezegd voor de activiteiten in het afgelopen jaar. sloot de voorzitter de bijeenkomst in de kunstzaal van de ppenbare leeszaal en bibilioheek aan de Albert Cuyplaan. juwelier horloger opticien Soesterbergsestr.26 Tel.2982 SCHOENEN - LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Soestdjjk - Tel. 4145 Veel keus in klein-lederwaren 1 Nu is er nog genoeg. In een overvolle zaal van het gebouw van Artishock is zondagavond j.1. een film vertoond voor de Turkse werk nemers. Door dit initiatief, hetwelk werd genomen door de interconfessionele werkgroep „Soest-Zuidis gebleken dat cr onder de buitenlandse werknemers niet alleen behoefte bestaat aan een goede huisvesting, maar tevens aan re creatie. De werkgroep hoopt binnen korte tijd een instantie te vinden die er voor zorg kan dragen dat er verder in deze recreatiebehoefte wordt voorzien. Die samenwerking betekent niet, dat de K.V.P. z'n eigen gezicht verliest en z'n identiteit prijsgeeft, aldus voorzitter Vriend. H\j noemde het tot uitdrukking brengen van het godsdienstig uitgangs punt in de politiek soms een riskante zaak, maar meende toch dat de partijen hiermee moeten doorgaan. De samenwerking met de A.R.P. en de C.H.U. zal trouwens worden verstevigd en uitgebreid. De leden gaven aan dit bestuursvoorstel hun fiat. De laatste tijd hebben de drie confessio nele groepering in Soest intensief samengewerkt. Van alle 2ijden zijn hier uitsluitend positieve meningen over. De fracties vergaderen soms samen, soms ook hebben ze één woordvoerder. Dit contact zal in de toekomst, ook door samenwerking van de werkgroepen, worden uitgebreid. De samen gevoerde propaganda voor de gemeenteraadsver kiezingen heeft veel positieve punten op geleverd. „We hebben met z'n drieën meer bereikt dan we alleen bereikt zou den hebben", meende voorzitter Vriend. Op een vraag van de heer H. J. Zeg waard, wat het voordeel is, meende de heer Menne geen concreet antwoord te kunnen geven. „Maar. als we de voor- en nadelen tegen elkaar afwegen, zijn er toch meer pluspunten geweest", zei hij. De heer J. R. van Poppelen, fractievoor zitter, zei, dat de tijd van samenwerking tekort is om daarvan nu al voordelen op te sommen. Toch stelde ook hij, dat er sprake is van vruchtbare samenwerking. De heer Spies constateerde, dat men daarmee in Soest de landelijke lijn volgt. Fusiebesprekingen De leden gingen ook akkoord met het bestuursvoorstel om fusiebesprekingen te beginnen met het bestuur van de af deling Soesterberg. De nu bestaande zelfstandige afdelingen werken stroef. „Via een tussenschijf moeten we nu een groep benaderen, die precies hetzelfde doet als wij", consta teerde voorzitter M. Th. Vriend. De leden waren het met hem eens, dat^ deze organisatie van de K.V.P.-afdelingen moeilik functioneert en schaarden zich achter het bestuursvoorstel. Wethouder mevrouw Walter-van der Togt noemde de fusiepoging een loffelijk streven, maar vroeg zich af of die wel zinvol is. Voorzitter Vriend kon daarop geen concreet antwoord geven, nj331" meende, dat de wijze waarop de afde lingen nu werken, veel meer bezwaar op levert dan in andere gevallen. Over de vertegenwoordiging van Soesterberg in het bestuur kon hij nog geen mededeling doen; dit zal een punt van overleg zijn tussen de besturen. Overigens kon de voorzitter de leden nog geen details meedelen. Het bestuur is van mening, dat een fusie meer binding, gemakkelijker cantact en meer enthousiasme zal opleveren. „Nu leven we vaak langs elkaar heen", zei hij. Het bestuur zal de leden te zijner tijd en fusievoorstel ter goedkeuring voorleggen. Bij de bestuursverkiezing waren secre taris R. A. van Logtenstein en penning meester A. H. F. Smit aftredend in verband met hun benoeming tot ^raads lid. Zij blijven wel bestuurslid. Zij wer den opgevolgd door resp. drs. J. L. Men ne en mevrouw Voraerhakc. In plaats van de heer M. YV. Spies werd de heer PARKIETEN. Bestaan er winterharde (struik)gewassen, die bestand zijn tegen de vernielzucht van parkieten, dus. die bladeren hebben waar genoemde vogels afblijven? Waar zijn die gewassen te verkrijgen? Antwoord: Het is bijna ondoenlijk u een struik te noemen waar de parkieten af blijven, of de een is gezond en daar vre ten ze aan of de ander is giftig. In hoofdzaak is het om de bast te doen en daarvoor kunnen veel struiken dienst doen. Het liefst hebben ze nog de wil- genbast. Het blad wordt minder aange vreten, als u maar steeds zorgt voor verse takken met bast. Zorgt u er voor dat u telkens verse wilgentakken in kooi of volière aanbrengt, dan heeft u weinig last en de parkieten varen er wel bij (nestmateriaal). LODEYVIJK NAPOLEON. Graag had ik nadere inlichtingen over het tweede huwelijk van Lodewijk Napoleon en de daaruit geboren zoon? Antwoord: Ons onderzoek heeft tot nu toe niets anders opgeleverd dan dat koning Lodewijk na zijn abdicatie in 1810 en zijn vertrek naar Oostenrijk niet opnieuw gehuwd is. Wel is Hortense de Beauharnais weer snel opnieuw gehuwd met generaal Flahaut, uit welk huwe lijk in 1811 geboren is el Duc de Morny. Mocht u echter van mening blijven, dat ook Lodewijk Napoleon opnieuw ge huwd is, dan wilt u wel eerst aan ons opgeven in welk boek u dit gelezen hebt, zodat wij een aanknopingspunt krijgen voor eventueel voortgezet onderzoek. AMBASSADEUR. Wie is de huidige ambassadeur van Nederland in België en kunt u een levensbeschrijving van hem geven? Antwoord: Het adres van de Nederland se ambassade te Brussel is Boulevard du Régent 20. Sinds 1969 is ambassadeur aldaar Mr. C. J. van Schille. Hij is ge boren op 26 augustus 1913. Na het be ëindigen van zijn gymnasiale opleiding studeerde hij in Leiden in de rechten en begaf zich daarna in buitenlandse dienst. Hij was achtereenvolgens chef van de directie Europa en chef van de buiten landse dienst. Van 1965 tot 1966 was hij secretaris van H. K. H. Prinses Beatrix en Prins Claus. Hij werd in 1969 tot am bassadeur in België benoemd. Kinderkoor De Leidse Sleuteltjes. 23 St. Nicolaasliedjes voor t gezongen door het kinderkoor „Pippeloentje" Henk v. d. Velde's Kinderkoor. 16 liedjes voor 25 St. Nicolaasliedjes gezongen door kinderkoor f k QC „De Zonnepitten", slechts j «yvW f SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur to1 maan dagmorgen 8 uur door M. H. Oberius. Kapteijn, Nassauplantsoen 25, lel. 4545 en P. H. Walter, Ereprijsstraat 69, tel. 2064. MlKSTERBERG Tijdens het weekeinae zal de artsen- dienst worden waargenomen dooi L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dol- der tel. 030-782696. SOEST I and artsen Znter'\f! en zondag van 13.00 tot 13.30 uur J. B. M. Eggink Speenkruidstraat 41. ^nnlhe"'' Zaterdag en zondag is geopend apotheek Soest-Zuid. Avond- en nachtdienst tot 4 dec. Apotheek „Soest-Zuid". Apotheek „Soestdijk" is zaterdag eh zondag gesloten. Oranie-Groene Kruis Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel 4610. Wit-Gel" Kruis Zr. C. Bijlard, Rubenslaan 97, tel. 5425 of briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. van Putten, Veenbesstraat 578. Briefje door brievenbus alleen bij spoedgevallen tel. 4444. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur ln De Hoeksteen. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 14 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Toen tachtig jaar geleden Vincent van Gogh na een periode van geestelijke ont reddering te Auvers overleed, wijdde niet één krant een regel aan zijn dood. Het zou tot 1905 duren voordat zijn naam voor het eerst tot de kunstminnaars door drong. In dat jaar organiseerde zijn schoonzuster (weduwe van broer Theo) een tentoon stelling van zijn werk en dit was het begin van een ware cultus van het werk en de persoon van de Brabantse domineeszoon, wiens unieke plaats in de Hollandse schilderkunst nu door iedereen wordt erkend. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6821 Wij lessen ui PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L - F.N.O.P. Speelgoedbeertjes van pluche maakt u schoon met een papje aardappelmeel aangemengd met benzine (buiten be handelen). Het beertje opborstelen, zo dra het droog is. Voeg wat zout aan het water, waarmee u uw ruiten schoonmaakt. U hebt dan geen last van bevriezen. De maand november is geschikt voor het stekken van liguster. Hiervoor neemt u rijpe, eenjarige scheuten met een lengte van 25 cm. U steekt deze loodrecht in goed omgespitte, voedzame aarde op onderlinge afstanden van 10 a 15 cm en ongeveer 35 cm achter el kaar. In elkaar vastzittende glazen krijgt u los, door het onderste glas in warm wa ter te zetten. Zonodig het binnenste glas vullen met koud water. Indien u verhinderd bent een receptie te bezoeken of indien u niet van plan bent er heen te gaan, stuurt u een te legram of uw kaartje aan het receptie adres. Een kaartje sturen betekent na melijk dat u niet komt. Onrustige mieren zijn een voorteken van slecht weer. Constateert u in de herfst hoge mierenhopen of een hoge molshoop, dan kunt u rekenen op een koude winter. Bij het uitwringen van een dweil dient u rekening te houden met de zelfkant, dus wring terwijl u de zelfkanten bij elkaar houdt. Tinnen voorwerpen kunt u bewaren ge wikkeld in vloeipapier verpakt in een goed afgesloten doos. Deze doos mag niet in een vochtig vertrek opgeboren wor den. Gelijkmatig warm houden in de winter. Om te voorkomen dat de hals van uw jumper uitrekt, naait u een boorlintje aan de binnenkant tegen de halsopening. Houdt u van lekker smullen? Neemt u dan liever twee keer een kleine portie. U overeet zich niet op deze manier en u eet voor hetzelfde geld twee maal lek ker. Zijn tekeningen en schilderijen, die hij tijdens zijn korststondig leven nog niet aan de straatschenen kwijt kon, brengen nu miljoenen op en talloze nieuwe stro mingen in de schilderkunst van kubisme tot neo-realisme toe hebben niet kunnen verhinderen, dat de belangstelling voor het werk van Van Gogh onverflauwd is gebleven. De boodschap die Van Gogh aan de we reld heeft meegeven, is zelfs van een brandende actualiteit. Zijn sociale bewo genheid, zijn mededogen met alle ver worpenen en vernederden, kortom zijn streven naar een betere maatschappij, sluit aan bij tal van groeperingen, die in onze moderne samenleving dezelfde idealen nastreven. Tussen pastorie en gekkenhuis Het leven van Vincent van Gogh schijnt een bevestiging van de vaak verkondig de waarheid, dat het geniale een tra gisch geschenk is, dat vaak geboet wordt met vereenzaming en eenzaam heid. Toen de jonge Vincent uit de schemer van de Brabantse pastorie de wereld intrad, miste hij de kennis van de simpele handgrepen van het dage lijkse leven en zijn gehele leven zou het hem niet gelukken een plaats te ver overen in wat we noemen de „normale" werkelijkheidswereld. In mo dern jargon uitgedrukt: „het ontbrak hem aan aanpassingsvermogen". Toch was Vincent aanvankelijk niet de in zichzelf gekeerde eenling, die hij la ter zou worden. Er zijn interessante stu dies geschreven over de psychologie van deze merkwaardige man, maar in deze werken concentreren de auteurs zich nadrukkelijk op Van Gogh's laatste le vensjaren, die hij als geesteszieke in een psychiatrische inrichting doorbracht. Zij trachtten de oorsprong van Van Gogh's pathologie te achterhalen, onder meer door het aanwijzen van erfelijkheids factoren, en onwillekeurig kreeg men op die manier de indruk, dat Van Gogh zijn hele leven een ziektegeval moet zijn geweest. De werkelijkheid is, dat Vincent zich aanvankelijk niet van andere leeftijd genoten onderscheidde. Hij trad in dienst bij de internationale kunsthandel Goupi], werkte vier jaar in het Haagse filiaal en stapte toen met een prima getuigschrift op de boot, die hem naar Londen zou brengen. Daar werkte hij bij een filiaal van dezelfde kunsthandel en niets in zijn gedrag wat de brave burgerlieden zou kunnen verontrusten. Wel leed hij gedurende de laatste maan den van zijn driejarig verblijf in de Britse hoofdstad aan korte depressies, maar die hielden vermoedelijk verband met zijn teleurgestelde liefde voor Ur- sula Loyer. In mei 1875 trekt Van Gogh naar Parijs Het werk in de kunsthandel ging hem meer en meer tegenstaan. Zijn vrije tijd brengt hij voornamelijk door met bijbel lezen. Hij werkt een jaar in een boek handel in Dordrecht en doet dan plot seling iedereen paf staan door een cur sus voor evangelist te gaan volgen. Hij predikt het evangelie in de Belgische mijnstreek de Borinage en is diep ge troffen door de sociale ellende, die hij daar ziet. Hij wil net zo leven als de armen om hem heen, leeft van water en brood en gaat in lompen gekleed. En dat nemen zijn opdrachtgevers niet. Pas op zijn 27ste begint Van Gogh te schilderen. In tien jaar tijd zal hij een omvangrijk oeuvre scheppen, dat pas door het nageslacht zou worden erkend als een supreem hoogtepunt in de Ne derlandse en Europese schilderkunst. In de jaren 1880 -1885 trekt Vincent rusteloos door Nederland. Hij woont een paar keer bij zijn ouders in, vertoeft een paar maanden in Drente, en neemt lessen bij Mauve in Den Haag. Via Antwerpen trekt hij naar Parijs, waar hij bij zijn broer Theo woonde. Maar de sombere Hollander voelde zich opgesloten in het drukke Parijse leven en in de schilderskring, waar figuren als Gauguin en Toulouse Lautrec do mineerden, krijgt hij geen persoonlijke kontakten. In februari 3888 verhuist hij naar Zuid- Frankrijk, nl. naar Arles in de Proven- ce. Er breekt nu in zijn schildersloop baan een buitengewoon vruchtbare pe riode aan. Interieurs, stillevens en por tretten en landschappen, hij schildert ze hier bij tientallen. In 1890 openbaren zich bij hem de symptomen van een hevige zenuwcrisis. Hij zet heel Arles op stelten door zich een stuk van zijn oor af te snijden en dat bij een publieke vrouw te brengen. Hij belandde in het krankzinnigenge sticht te Saint-Rémy, waar hij zijn schilderwerk mocht voortzetten. (Je moet gekken maar bezighouden, dach ten de doktoren.) Maar ook in deze om geving hield de gekwelde kunstenaar het niet uit. Hij werd ondergebracht bij de kunstzinnige arts Gachet in Auvers sur Oise, waar hij in 1890 op 37-jarige leeftijd stierf. Vincent van Gogh wordt gerekend tot de pre-expressionisten, die stelling na men- tegen de lichtschilders van het im pressionisme (Monet e.a.). Van deze pre- expressionisten, tot wie ook Cézanne en Gauguin gerekend kunnen worden, was Van Gogh de meest revolutionaire, de meest hartstochtelijke en de meest de monische vernieuwer. En hij was de meest konsekwente van hen. Niet de uiterlijke werkelijkheid, maar de gees telijke werkelijkheid in de mens staat bij hem centraal. In feite zelf buiten de maatschappij staande en een groot deel van zijn be staan in bittere armoede levende, ging Van Gogh's deernis in de eerste plaats uit naar de lijdende mens. Hij voelt zich innerlijk verbonden met de vernederden en gekrenkten, met die eenvoudigen van geest en verstand, die zeker in zijn tijd nog in erbarmelijke omstandigheden leefden. Van Gogh was sociaal bewogen (zijn evangelistenperiode in de Borinage ge tuigt er van) en zijn boodschap is een boodschap voor een betere societas. De liefde voor de lijdende en strijdende mens heeft hij voor eeuwig op het doek vastgelegd in schilderijen als de „Aard appeleters" en „Kolendraagsters in de Borinage". Ook zijn landschappen vor men slechts een décor, waartegen zich het wrede leven afspeelt. Deze aandacht voor de geestelijke wer kelijkheid van de mens, deze sociale gerichtheid, verklaren tevens de grote belangstelling, die deze schilder in onze tijd geniet. Niet omdat ze het enige fa cet van zijn veelzijdig kunstenaarsschap HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. KerkstraaL Zondag 10 uur ds. P. Kloek. Kmtunkprk, K('R>*niPsspl<ian 10 uur ds. D. H. Bosma, 7 uur ds. R. Houtsma, Amersfoort. Iehthu«»<erk. Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds. J. Smit. Gebouw Middelwyk. Pleter de Hooghl. 10 uur Mevr. Ds. J. M. Meyer, Amers foort. Zonnegloren, SoesterhergsestraaL 10 uur Drs. C. Bregman, Driebergen. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middel wijk, P. de Hooghla&n 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Da Costaschool Pr. Bernhard- laan, Interkerkelijk. 10 uur: Gr. v. Prlnstererschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk. Julianalaan 10 en 5 uur ds. M. Wilschut. Wilhrtr-'inakerk. Soe.«terbergsestltat 18 10 en 5 uur ds. G. Rang. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw VPR Rembrandthan 20. 8.15 uur ds. R. Zijlstra, Eemdijk, Vie ring H.A. 14.45 uur ds. R. Zijlstra, Voortz. H.A. en dankzegging. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 uur ds. Rutters, Baarn. 19 uur ds. de Romph, Naarden. GEREF. GEMEENTE Dal weg hoek Beukenlaan 10 en 5 uur Student Bac. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink. Doopdienft BRAAMHAGE Geen dienst. YVIJKGEBOUYV Schoutenkampweg, hoek Buntweg. 10.15 uur Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur geen opgave. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalwes 52. 15.45 uur de heer H. Koerts. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds. A. Griffioen, Doorn. 17 uur ds. A. Schouten, Den Doldcr. HERVORMDE KERK 10 uur ds P. G. v. d. Hoof (Em. pred. te Soest). 12 uur Interk. Zondagschool. 19 uur Jeugddienst. Johanncs-Stichting. 9.45 uur ds A. Terlouw, Veenendaal. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Femnesserweg 63B. 10.30 uur de Heer M. de Goede. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. W. Borgdorff. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn, Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTR. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn 10.30 uur Drs G. Tafié. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur Hoogmis en 11 uur H. Mis. 18 uur Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. YVUlibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, In de week H. Missen op dinsdag en donderdag 8 en 9 uur. Zaterdagsmorgens géén H. Mis. Maandag, woensdag en vrijdag avond mis te 19.00 uur. ST. CAROLUSKERK, Soesterberg. Zaterdag 28 november; 19 uur: avond mis (kinderkoor) zondag 29 november: 9.30 uur (Ned. Hoogmis) en 11.30 uur (met zang).

Soester Courant | 1970 | | pagina 5