is uit Kijk uw ogen uit. 7Z Ton Beuken ƒ5911- „De Gouden Snaar" r. a. hofman „Voordeel festival" Sint Nicolaas bij De Magneet Vakantiegids '71 REISBUREAU GERTH ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen i. LUSmQUWER Tel ef. Brandweer 333 3 Politiebureau 4444 Steenhoffstraat no. 15, Soest Telefoon 2132 De gezinsverzorging in Soest wordt gebundeld in één instelling Duizend leden voor bibliotheek Soest-Zuid, honderd voor discotheek OPLOSSING SINT NICOLAAS-PUZZEL Ruim driehonderd puzzelaars zonden oplossing in verzekeringen beleggingen hypotheken financieringen Kinderwagenspeciaalzaak „Teddynette" geopend S.E.C. op bezoek Handelen voetbalbonden in strijd met het E,E.G.-verdrag Succesvolle deelname van Soester Imkers Concertmis in de Nicolaaskerk te Baarn Wijziging in „Veenmasker"-programma Algemene Bejaardenbond vierde Sint Nicolaasfeest Aanbieding pony aan de kinderboerderij Zevende Dags Adventisten December-aanbieding Af ,V.F. aanbieding' 172,— Marcha! Pruikenboetiek Sint Nicolaas is in de drukke dagen voor ■Ün verjaardag dit weekeinde tweemaal op bezoek geweest bü de voetbalvereni ging SEC. Vrijdagavond by de senioren en zater dagmiddag by de kinderen van leden en donateurs (en ook wel van leden van een naburige vereniging). De avond voor de ouderen begon niet zonder moeilijkheden. In eerste instantie moest men de Sint Nicolaasliederen zon der muzikale begeleiding door het kan tinegebouw laten schallen, want het or kest kwam een uur later dan was afge sproken. Dat daarbij muzikaal gezien - wel eens een scheve schaats werd gereden, werd later op de avond door de goedheiligman met een ruim gebaar vergeven. Maar ook het licht funktio- neerde niet zoals de evenementencom missie zich had voorgesteld. Dat alles heeft evenwel geen nadelige invloed gehad op de feestvreugde en toen Sint Nicolaas om half tien met zijn zwarte gevolg de trappen van de kantine be steeg, was alles weer in orde. Verschillende dames werden op het matje geroepen, tot grote hilariteit van hun echtgenoten, die ditzelfde lot bijna wekelijks bij de trainer of coach moeten ondergaan, omdat ze weer de mooiste kansen hebben verprutst. De Pieten bleken trouwens ook al ge ruime tijd geen vrouwelijk schoon meer te hebben aanschouwd. Men zal er ook niet op gerekend hebben, dat de Pieten afgeven maar na verloop van enige tijd liepen wel een aantal dames met heel wat zwartere gezichten rond dan waar mee zij waren gekomen. Een van de aanwezige dames kwam even later ge heel ontdaan mededelen, dat drie zeer zwarte mannen zich in de kleedlokalen stonden te wassen. Sinterklaas was evenwel nog wel zo kras, dat hij even later zelf een polo naise inzette. Het is in alle opzichten in ieder geval een geslaagde avond gewor den. Zaterdagmiddag was het feest voor de kleintjes. Men had op zo'n veertig jongens en meisjes in Bosch en Duin ge rekend, maar aangezien verschillende le den van een andere vereniging dachten, dat het feest ook voor hun kleintjes be stemd was, verschenen er uiteindelijk l Laanstraat 66, Soest Tel. 02155 - 2683 voor Soest, Soestdyk en Soest-Zuid. Kolonie weg 10 - Soestdyk Tel. 2327. b.g.g. 03490-22444. Od de kunstniiverheidafdeling van Ten Beuken wel te verstaan. Want dia staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. goed bekend met de werkzaamheden welke haar nieuwe functie met zich zal brengen. Het adres waar het kantoor der nieuwe stichting zal worden gevestigd en waar de leidster haar spreekuur zal hou den, zal nog nader bekend worden ge maakt. Tijdig zal dit worden gepubli ceerd. Hoewel een onlangs geplaatste perso neelsadvertentie anders zou doen ver moeden, worden de werkzaamheden op het terrein van de gezinsverzorging c.a. in Soest niet uitsluitend door de kruis verenigingen geregeld. Deze werkzaam heden worden verzorgd door: a. de algemene vereniging „Het Groene Kruis", afdeling gezinsverzorging en be jaardenhulp te Amersfoort; b. de stichting „Gereformeerde Gezins zorg" te Soest; c. de Commissie gezinsverzorging van de Diakonie der Hervormde Gemeente te Soest; en d. de „Stichting Katholieke Maatschap pelijke Gezinszorg en Gezinshulp O.L. Vrouw ter Nood" te Soest. Deze vier instellingen hebben besloten hun werkzaamheden samen te voegen en onder te brengen in een nieuwe stich ting, nl. de „Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest". Per 1 januari 1971 zullen de bestaande instellingen hun werkzaamheden beëin digen en deze overdragen aan de nieuwe instelling. Het bestuur van de nieuwe stichting wordt gevormd door vertegen woordigers van de bestaande instellin gen. De schaalvergroting, welke met deze sa menbundeling wordt verkregen heeft o.m. het voordeel, dat o.a. slechts één bu reau voor de gezinszorging behoeft te worden gehouden, en voorts dat de werkzaamheden nu centraal kunnen worden geregeld. Tot leidster van de nieuwe instelling is benoemd mejuffrouw H. B. te Lintelo. Mejuffrouw Te Lintelo, die momenteel nog werkzaam is bij één der Soester instellingen voor gezinsverzorging, is Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 Wil de gezinsverzorging in Soest slagen, dan zal het noodzakelijk zijn dat de nieuwe- stichting over voldoende perso neel, in casu gezinsverzorgsters, gezins helpsters, bejaardenhelpsters en helpsters voor chronisch zieken of invaliden be schikt. Dit is momenteel zeker nog niet het geval. Om deze reden doet de nieuwe instelling een beroep op die dames, die in staat zijn deze werkzaamheden te ver richten, ook hun bereidheid daartoe te laten blijken. Zij verzoekt die dames over een eventueel dienstverband o.d. te willen komen snreken. Mejuffrouw Te Lintelo is zeker bereid alle gewenste in lichtingen hieromtrent te verschaffen. Mejuffrouw Te Lintelo is thans nog be reikbaar aan het adres Molenstraat 11 alhier (tel. nr, 4040). Aan dit adres houdt zij voorshands nog spreekuur op maan dag-, woensdag en vrijdagmorgen van 9.30-10.30 uur. De bibliotheek Soest-Zuid (Schouten kampweg) kreeg deze week zijn dui zendste lid. Het was Michiel ten Berge, die uiteraard een gratis abonnement kreeg. Ook met de discotheek gaat het zeker overeenkomstig de (optimistische) ver wachtingen. Momenteel staan ruim hon derd leden ingeschreven, die de keus hebben uit tot nu toe negenhonderd pla ten. Vrijwel alle genres zijn in meerdere of mindere mate vertegenwoordigd. De discotheek in de centrale openbare lees zaal en bibliotheek draait nu drie wéken en niet onverdienstelijk. Het aantal be schadigd teruggekomen platen is erg meegevallen. Tot nu toe heeft men drie platen door nieuwe moeten vervangen. Meer problemen heeft men met een nieuwe huisvesting voor het filiaal Soest- dijk. Dit onderdeel moet volgend jaar maart het huidige pand aan de Van Weedestraat verlaten. Het liefst zou men een nieuw onderkomen hebben in 't Hart. ruim honderd, waarop men niet hele maal gerekend had en voorbereid was. De heer De Zeeuw vermaakte de grote schare kinderen met goochelkunstjes, terwijl Piet de Geus de muzikale bege leiding van het kindergezang op het or gel voor zijn rekening nam. Verschil lende kinderen werden bij de Sint ge roepen en lovend dan wel vermanend toegesproken, maar uiteindelijk bleek er voor een ieder toch wel wat te halen te zijn. Na weken van keihard werken is deze week in het pand Burgemeester Grothe- straat hoek Insp. Schreuderlaan, de kin- derwagenspcciaalzaak „Teddynette" ge opend. In het pand, dat verschillende zaken heeft gehuisvest, waarvan een foto- en filmhandel de laatste was, moest enorm veel veranderd en vernieuwd worden voor het weer een beetje geschikt was om als winkelpand dienst te kunnen doen. Toch vormde de slechte staat van onder houd van het fraai gelegen pand voor de heer en mevrouw Van Erven geen beletsel om een lang gekoesterde wens. „een eigen zaak voor mevrouw" naast het bekende schoonmaakbedrijf van haar man, in vervulling te doen gaan. ..Vanaf het moment dat we het pandje leeg zagen staan waren we enthousiast", met deze woorden begint mevrouw Van Erven het gesprek. „Ik kreeg, naarmate de kinderen wat groter werden meer vrije tijd, en hoewel ik me beslist niet verveelde, wilde ik wat nuttigs gaan doen en een zaak zoals we nu hebben trok mij bijzonder aan, vooral omdat bleek dat er in Soest be hoefte aan zo'n soort zaak bestond". Alles op baby- en kindergebied, „hard waren" voor de insiders, heeft een plaatsje gekregen in de royale en moder ne winkel. De kinder- en wandelwagens springen daarbij natuurlijk duidelijk naar voren, maar over enige weken wordt dat belangrijk minder wanneer de kinder kamermeubelen hun intrede gaan doen. Kinderstoelen, autozitjes, baby-sitters, speelgoed enz. in een unieke collectie. Het pand is voornamelijk door Hilver- sumse firma's gemoderniseerd en ver bouwd, waarbij de Firma van Schalk wijk het elektrisch gedeelte verzorgde, en de firma Van Dijk voor de verwar ming zorg droeg. Met de komst van deze zaak zijn ook de zakenmensen in de omgeving bijzon der ingenomen en niet in het minst door het feit dat het de omgeving duidelijk ten goede is gekomen. Beroepsvoetballers verkeren in een merkwaardige arbeidssituatie. Zij kun nen door hun werkgevers voor soms gi gantische bedragen worden verhandeld, waarvan de voetballer maar een klein deel te zien krijgt. Als zij bij een bedrijf werken dat veel wint verdienen zij goed. Staat het bedrijf laag op de ranglijst ge noteerd dan komen de verdiensten vaak niet ver boven het niet al te hoog ge- De deelname van onze lezers aan de Sint Nicolaas puzzelprijsvraag was boven ver wachting groot. Vanuit alle delen van onze gemeente kwamen dan ook de op lossingen binnen, zelfs uit Soesterberg, Baarn, Bilthoven en Amersfoort. Velen hadden van de oplossing een kleu rige prent gemaakt en weer anderen de den hun oplossing vergezeld gaan van een gedicht. Zoals wel was te voorzien moest het lot beslissen wie er in aanmerking kwamen voor de uitgeloofde waardebonnen van tien gulden. De navolgende inzenders van een goede oplossing werden door het lot aangewezen en zullen vandaag of morgen hun waardebon per post thuis ontvangen: J. M. VAN BOVEN. llildebranülaan 16, Soest. Mevr. A. W. DE JONG-KORVER, Hob- bemalaan T. RUITER, De Schans 4, Soest. O. M. SLAGTER, Albert Halinweg 23, Soest. H. II. M. VAN THIENEN, Weegbree - straat 601, Soest. Zoals op de bon vermeld staat, kan deze bon bij elke Soester winkelier als be taalmiddel .worden gebruikt. De winkelier kan deze waardebon weer ter verzilvering aan ons kantoor aan bieden. Voor hen, die toch nog moeilijk heden ondervonden bij het juist invullen van de puzzel drukken wij deze, nu echter geheel ingevuld hieronder nog maals af. stelde minimum uit. Hun rechtspositie is onzeker. Zo kunnen zij niet werken waar zij willen. Voetbalbedrijven worden nog clubs genoemd Het zogenaamde verdrag van Rome, waarbij de zes E.E.G.-landen (Frankrijk, Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg) een economische samenwer king aangingen, bepaalt dat het werk nemers in de aangesloten landen vrij staat te werken waar zij willen. Voor voetballers gaat die vlieger niet niet op, althans als het aan de voetbal bonden van de zes landen ligt. Laten wij hierbij even vaststellen, dat een man die zijn inkomen voor het grootste ge deelte met voetballen verdient een be roepsvoetballer is. Zo'n man is in dienst van een voetbalbedrijf, of dat nu Ajax, Feijenoord, AC Milaan, Bayern München, Anderlecht, St. Etienne of Jeunesse d'Esch heet. De bedrijven worden nog clubs genoemd, omdat zij uit de ama- teurtijd stammen. In de praktijk zijn het echter-ondernemingen, die door mees tal stichtingen worden beheerd. Deze voetbalondernemingen zijn er op uit, net als bijvoorbeeld Philips, Hoog ovens. Shell of de Bijenkorf, om winst te maken. Daartoe trekken zij nog al eens voetballers uit andere landen aan. Gastarbeiders dus. Volgens de wetten van de E.E.G.-landen behoren gastarbei ders dezelfde rechten te genieten als de werknemers uit het land zelf. Maar de voetbalbonden, vrijwel allemaal geleid door mensen die uit het amateur voetbal komen, leggen de voetbalbedrij ven beperkingen op. Zo mogen zij in Nederland van de K.N.V.B. niet meer dan twee buitenlanders (voetballers die minder dan drie jaar in ons land spelen) hebben. Italië gaat nog verder: daar mo gen de clubs geen gastarbeiders meer aantrekken. In Beligië is nu een interessante ontwik keling gaande. Daar mag een club zo veel buitenlanders in dienst hebben al zij wil, maar niet meer dan drie mogen aan het produktieproces (de wedstrijd) tege lijk meewerken. De Belgische Kampioen Standaard Luik presteerde het kort ge leden om met drie gastarbeiders een wedstrijd tegen Antwerp FC te begin nen. In de loop van het duel werd een van de buitenlanders door een andere vervangen. En dat mag niet volgens de K.N.V.B. Rechter beslist Nu kreeg Standard twee winstpunten in mindering. Daartegen is het Luikse voet balbedrijf een proces begonnen op grond van het E.E.G.-verdrag. Naar het zich laat aanzien heeft Standard een goede kans het proces te winnen, al kan dat wel een half jaar, misschien zelfs twee jaar duren aleer de definitieve beslissing is gevallen. Als de beslissing ten gunste van Standard uitvalt zullen niet alleen de K.N.V.B., maar ook de andere voet balbonden van de E.E.G.-landen hun be- nalingen moeten herzien om niet voor de rechter te worden gedaagd in een proces dat zij zullen verliezen. Het lijkt heel goed mogelijk, dat de be palingen van de voetbalbonden om het aantal gastarbeiders per voetbalonder- nemine te beperken alleen kan worden gehandhaafd voor spelers die niet de nationaliteit van een E.E.G.-land heb ben. Per definitie zullen dan voetbal lers uit een E E.G.-land niet meer als buitenlanders kunnen worden aange merkt. Dat houdt in dat zij kunnen sne- len voor elke club in een E.E.G.-land. Zaterdag j.1. werd in Zeist de jaarlijk se Stichtse honingkeuring gehouden. Deze keuring betreft alleen zuivere Hollandse honing en moet door de bijen van de inzenders gewonnen zijn. De jury, bestaande uit de heren Van Aarst en Laban, beiden van het Rijks bijenconsulaat, kende van de 98 inzen dingen 60 prijzen toe. Dat de Hollandse honing op een hoog peil staat, werd nog eens onderstreept door de heer Van Aarst. De resultaten voor Soest en omstreken waren voor de heren A. Dijkstra met 2 inzendingen een derde prijs; G. Lefe- rink met 4 inzendingen een le en 2e prijs; G. Veldhuizen met 3 inzendingen een le en 2e prijs; Chr. Uiterwijk met 2 inzendingen een le prijs. De heer R. Veldhuizen behaalde met zijn werkstuk, „Imkerij in beeld", de eerste prijs, en daarbij veel lof van de bezoekers. Dit werkstuk kunt U bewonderen in het V.V.V.-kantoor. Zondag, 6 december a.s. viert de Nico laaskerk te Baarn het patroonfeest van de H. Nicolaas. Om aan dit feest luister bij te zetten zal onder de hoogmis van half elf wor den uitgevoerd de Missa in honorem Sti Nicolaï, van Josef Haydn en Psalm 112 „Laudate Pueri Dominum" van W. A. Mozart. Deze vier-stemmige kerkelijke werken voor gemengd koor zullen onder leiding van Louis Mol worden uitgevoerd door 't Groot Nicolaaskoor met orkestbegelei ding en met medewerking van de or ganist Ben Hak. Hoewel het seizoen-programma van de toneelvereniging „Het Veenmasker" naast een drietal toneeluitvoeringen ook een jeugd-kerst-matinée vermeldde, moet dit programmapunt door overbezetting tot spijt van het gehele gezelschap ver- Het^onlangs opgevoerde stuk „Getrouwd of niet" werd een dermate groot succes dat het stuk voor verschillende vereni gingen zowel in Soest als daarbuiten moet worden gespeeld. Met de extra uit voering voor het Soester publiek, eind januari, zouden de medespelenden te veel belast worden. De sociëteit van de Alg. Bejaarden Bond Soest, vierde maandag in het „Tempo"- gebouw haar Sinterklaasfeest. De heer Reulen, voorzitter opende het feest met iedereen welkom te heten. Daarna dronk men koffie met cake en koek. "Voor iedereen was er een bonnetje voor een prijs. Vanaf 3 uur werd er gekaart, ter wijl een glas wijn, een sigaar en kaas allemaal heerlijk tractaties vormden. Tweede voorzitter de heer Cornax dank te allen die deze middag zo goed hebben doen slagen. Zoals bekend heeft de „Gemar", ter ge legenheid van haar éénjarig bestaan, aan de kinderboerderij een pony toegezegd. Sint Nicolaas is bereid gevonden deze pony officieel aan de kinderboerderij aan te bieden op morgenmiddag te 3 uur. De goede Sint heeft voor zijn tocht naar de kinderboerderij de volgende route ge kozen. die onder jachthoorngeschal ge volgd zal worden. Beginpunt Ereprijsstraat, vervolgens Speenkruidstraat, Klaarwaterweg, Weeg breestraat, Valeriaanstraat, Veenbes straat, Smitsweg en tenslotte de aanbie ding op de Kinderboerderij. Men deelt ons mede, dat de Gemeente der Zevende Dags Adventisten voortaan niet meer in Soest doch wel in Amers foort vergadert. Philips all-transistor stereo/mano VERSTERKER, 2x9 W261,- Philips STEREO-RADIO- ONTVANGEENHEID, FM-MG-LG ƒ365,- 2 Philips compacte LUIDSPREKERBOXEN, 9 W. ƒ144,- 770,— Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100 °/o haar) Beetzlaan 74 - Soest - Telefoon 3990

Soester Courant | 1970 | | pagina 10