Jubileum-aanbieding 498.- 399.- SCH0EMAKER magazijnmeester gereedschapmakers fijnbankwerkers frezers draaiers organisatie en verkoop? RADIO SCHOENAKER MIDDELMAN MIDDELMAN ziekenanfo 5 S 8 0 ook aankomende BUHLS metaalbewerking A. MONTEUR B. LEERLING MONTEUR auteursrechten PHILIPS Voorlopig nog geen middelbaar onderwijs in Soest Badstof sokken, 20 kleuren 5,50 leuke bijouterieën Geef een midi-jurk met midi-vest compleet 79,50 Overhemden 12,90 Ankiets, 3 paar 10,— Uw Recorder staat klaar bij „De lenden Snaar" Ook overdekt zwembad in nieuw stadscentrum Officiële Mededelingen Ruimtelijke ordening Opslaan, verkopen en gebruiken van vuurwerk Autovervoer personen STEREO RADIO-GRAMMOFOON MEUBEL, nu vanaf lil Hoor nu wat FM-stereo is PHILIPS STEREO GRAMMOFOON, compleet met boxen, nu vanaf Van Weedestraat 72 Soest - Telefoon 2792 Dorpsplein 10 A Telefoon 1587 i*| Burgemeester opende Soester aandeel in „50 x 50" Optimisme bij B. en W. over aanleg van sportvelden in Soesterberg Voorlopig nog geen gegevens over winkelsituatie Soesterberg Diefstal bij autosloperij EEN NUTTIG GESCHENK NIEUWSTRAAT 56, Raadsleden dringen aan op verbetering van openbaar vervoer in Soest Wij zoeken Hoog loon Prima verdere voorzieningen Geuzentyeg 92A - Hilversum Geuz N.V. PHILIPS' PHONOGRAPHISCHE INDUSTRIE VRIJDAG 4 DECEMBER 1970 Soest tal het voorlopig nog zonder enjge vorm van middelbaar onderwas moeten stellen. Dat bltykt uit de memorie van antwoord van burgemeester en wethou ders. Met de besturen van de scholen voor middelbaar algemeen voortgezet onder was ztfn enige besprekingen gevoerd In zake de stichting van vier scholen voor MAVO op één terrein, alsmede één school voor hoger algemeen voortgezet onderwas en/of een school voor voorbe reidend wetenschappelijk onderwijs. De schoolbesturen hebben tegen de stichting van de vier scholen voor MAVO op één terrein geen bezwaren, het ministerie echter wel, zodat deze gedachte weer moest worden losgelaten. Ten aanzien van de eventuele stichting van een school voor HAVO en/of een V.W.O.-school heeft het bestuur van de vereniging „De school met den Bijbel" te Soest het college gevraagd, van hen nog geen definitieve stellingname te ver langen, terwijl het bestuur van de Stich ting voor katholiek basis- en kleuteron derwijs te Soest het college heeft be richt, dat over deze zaak nog nadere mededelingen zullen worden gedaan. De vraag, hoeveel leerlingen de scholen in andere gemeenten bezoeken, wordt on derzocht. Bij diverse scholen zal navraag worden gedaan, zo heeft men de raad la ten weten. Een van de leden van de raad heeft het college gevraagd, hoe men denkt over sexuele voorlichting op de scholen. „De sexuele voorlichting", zo zegt het col lege, „is een deel van de gehele opvoe ding van het kind. De opvoeding, dus ook de sexuele voorlichting, is in de eerste plaats een taak van de ouders. Het kind verblijft echter een belangrijk deel van zijn leven op school. De school neemt dan ook een deel van de opvoe dende taak van het gezin over. Hieruit Geef een paar Surprise-ideeën Fijne ideeën voor echte verrassingen TORENSTRAAT 19 - SOEST TELEFOON 2424 volgt, dat de sexuele voorlichting een taak van de school is, niet om die in de plaats van de ouderlijke taak te ver richten, doch naast en ter aanvulling daarvan. Sexuele voorlichting op de openbare scholen achten wij dan ook nuttig", aldus burgemeester en wethou ders. Een groot deel van de raad heeft ge wezen op het grote gebrek aan scholen in Soest, omdat het rijk veel te weinig financieringsmiddelen toewijst. De vraag is daarbij naar voren gekomen of het dan maar niet beter is om met de wo ningbouw te stoppen. In antwoord hier op zegt het college, dat op dit ogenblik onderwijs wordt gegeven in een voldoend aantal scholen. Het college merkt hierbij op, dat een urgentieverklaring voor de bouw van een school en de beschikbaar stelling van financieringsmiddelen afhan kelijk worden gesteld van het beschik baar aantal leerlingen in de betreffende wijk. De bouw van noodlokalen zal volgens B. en W. zeer beperkt moeten blijven om enige aanspraak op de urgentieverkla ring voor een permanent schoolgebouw te behouden. Volgens het college kan momenteel niet worden gesproken van een noodsituatie. De temporisering van de woningbouw zal naar de mening van B. en W. ook vertraging van de scholenbouw in die wijk met zich meebrengen. Bovendien heeft het stoppen van de woningbouw niets te maken met het toewijzen van fi nancieringsmiddelen, omdat de kosten van de realisering van de woningbouw gedekt worden door de grondopbreng- sten. Het college zegt, dat zij er toe nu toe in geslaagd is ook de infrastructu rele voorzieningen, zoals de scholen, ge lijke tred te doen houden met de wo ningbouw. Bij grote plannen is het vol gens B. en W. nu eenmaal soms onver mijdelijk, in een overgangsfase tijde lijke maatregelen te treffen. Omtrent de bouw van een gymnastieklo kaal, waarvoor onlangs een urgentiever klaring werd verkregen, wordt nagegaan, waar die het best gerealiseerd kan wor den. Volgens het college is een gymnas tieklokaal in Soest-Centrum (Prins Bern- hardlaan-Molenstraat) het meest urgent te achten. Bij de in die wijk gelegen scholen is echter voorlopig geen bouw rijpe grond beschikbaar, zodat het col lege heeft moeten besluiten, de lokalen Surprise-Ideeën Fijne ideeën voor echte verrassingen TORENSTRAAT 19 - SOEST TELEFOON 2424 te realiseren bij de Minister De Visser- school in Soest-Zuid en bij de Prins Wil lem Alexanderschool te Soestdijk. Voor de bouw van een gymnastieklokaal, dat niet bij een school komt te liggen wordt door het rijk een aanzienlijk lage re vergoeding gegeven. Het college on derzoekt de mogelijkheden om het loka- lenprobleem voor de lichamelijke opvoe ding op te lossen. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer M. A. Rombout, Van Weede- straat 58 te Soest, op zijn daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmings plan „Rijksweg", ten behoeve van de bouw van een dubbel woonhuis met ga rages, op het perceel, gelegen aan de door te trekken Nassaulaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3643 Sed- Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter gemeen- 'esecretarie ter inzage. Soest, 8 december 1970. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat voor een ieder de gelegenheid bestaat ter gemeentesecretarie, afdeling Algeme ne Zaken, Stadsontwikkeling en Onder wijs, kennis te nemen van de voor deze gemeente geldende „vuurwerkverorde ning", welke regels geeft inzake het op slaan, verkopen en gebruiken van vuur werk. Zij, die vuurwerk wensen op te slaan en te verkopen wordt aangeraden, van genoemde verordening kennis te ne men. Des gewenst kunnen terzake telefo nisch inlichtingen onder nummer (02155) 6744, toestel 116, worden versterkt. Ten aanzien van het gebruiken van vuurwerk wordt opgemerkt, dat het ver boden is rotjes, zevenklappers, romeinse kaarsen, bengaals vuurwerk zonder ont- stekingskop, vuurpijlen met knaleffect, voetzoekers, vuurpijlen zonder knaleffect en luchthuiiers in de openlucht te be zigen. Dit verbod geldt niet op 31 december na 18.00 uur en op 1 januari voor 01.00 uur. Soest, 1 december 1970. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 17 november 1970 aan de heer J. J. Piekkepoel, Postweg 44 te Soesterberg, een vergunning is ver leend voor het vervoer van personen met huurauto's als bedoeld in artikel 46 van te Wet Autovervoer Personen, uest, 4 december 1970. In het nieuwe toekomstige stadscentrum zal ook een groot overdekt zwembad worden gebouwd, dat wellicht deel zal uitmaken van een recreatief centrum. Eerder zal een instructiebad gebouwd worden in Soestdijk. De situering van beide baden is zodanig, dat de bewoners van Soestdijk, Soest-Zuid, Soest-Centrum en het Soesterveen in de toekomst een overdekte zweminrichting ter beschik king hebben binnen een straal van ruim anderhalve kilometer. Burgemeester en wethouders delen dit mede in antwoord op vragen van de commissie tot onderzoek van de begro ting. Bij de planning van het overdekte instructiebad is uitgangspunt geweest, dat een gemeente van 70.000 inwoners de beschikking zal moeten hebben over een groot overdekt zwembad met instructie bassin, alsmede een instructiebad, elders in de gemeente. Ervaringen in andere gemeenten van deze grootte hebben tot de conclusie geleid, dat met één in structiegelegenheid niet voldaan kan worden aan de behoeften van met na me het schoolzwemmen, zo delen B. en W. mede. Aangezien het bouwen van een groot overdekt zwembad in de hui dige omstandigheden niet realiseerbaar is, zal in de eerste plaats gestreefd wor den naar de bouw van een instructiebad, echter van ruimere opzet dan normaal om daarmee tevens enigszins tegemoet' te kunnen komen aan de verlangens van de zwemsport en het recreatief zwem men. Voor Soesterberg wordt gedacht aan de bouw van een normaal instructie bad „als deze wijk zijn afgeronde be bouwing heeft gekregen". Het instructiebad is niet nabij het na tuurbad gesitueerd, omdat uit recente onderzoekingen elders opnieuw is geble ken, dat het invloedsbereik van een over dekte zweminrichting niet groter is dan anderhalf tot 2l!t kilometer. Het over grote deel van de zwemmers komt instructie niet meegerekend uit een gebied binnen een straal van 21/? km, zo stellen B. en W. in hun memorie van antwoord. De afstand van het Soester natuurbad tot het busstation in Soest- Zuid is echter al drie kilometer en tot Nieuwerhoèk rond zes kilometer. Voorts is uit het onderzoek volgens B. en W. gebleken, dat het merendeel van de bezoekers uit de leeftijdsgroep van zes tot twintig jaar bestaat. Ook voor de jeugdigen is de ligging van een instruc tiebad in Soestduinen te ongunstig, en daardoor nadelig voor de exploitatie. Een onderzoek in de eigenlijke zin is aan de keuze van de plaats voor het in structiebad niet voorafgegaan en wordt het college overbodig en niet meer rele vant geacht in verband (met de zonder meer aanwezig te achten behoefte aan een overdekte zwem gelegenheid en de situering van overdekte zweminrichtin gen in de toekomst. Door één van de raadsleden is gevraagd, of de faciliteiten, die het bad biedt voor schoolreisjes e.d., niet moeten worden uitgebreid. B. en W. achten de faciliteiten voor schoolreisjes, die overigens maar in een tijdsbestek van zes weken plaatsvinden, voldoende. Naar de mening van het- col lege dient de nadruk bij het Soester na tuurbad te blijven liggen op de funktie van zwembad. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck heeft woensdagavond in de openbare leeszaal en bibliotheek het Soester aan deel in de 50-voudige tentoonstelling „50x50" geopend. De landelijke opening werd door koningin Juliana verricht in Stadskanaal. Vijftig kunstenaars heb ben aan deze prentenshow, die in 50 verschillende plaatsen wordt gehouden, hun medewerking verleend. Het doel van deze reeks tentoonstellingen is, de mensen wat nader tot de kunst te bren gen. Vooral heeft men zich echter ten doel gesteld, wat meer bekendheid te geven aan de grafische kunst, alsmede de bijzondere mogelijkheden, die deze vorm van expressie biedt. Burgemeester Bentinck zei verheugd te zijn, dat ook Soest een aandeel heeft gekregen in deze manifestatie, dankzij de bemiddeling van de Stichtse Cultu rele Raad. De opzet vond hij doeltref fender dan het hier en daar houden van een tentoonstelling. Hij sprak de hoop uit, dat velen gebruik zullen ma ken van deze mogelijkheid om kennis te nemen van het grafische werk van vijftig Nederlanders. De burgemeester constateerde een groeiende belangstel ling voor de zaken van de geest, die z.i. niettemin stiefmoederlijk bedeeld blijven in deze verzakelijkte en gema terialiseerde wereld. „Maar altijd weer bestaat behoefte aan die zaken, die door het leven zelf verdrukt dreigen te worden. Elke vorm van kunst is haast een reactie op een facet van het leven, dat in de verdrukking is gekomen", zo zei de burgemeester. Hij was ingeleid door wethouder drs. L. J. Dijkstra, voorzitter van het be stuur van de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek en wethouder van culturele zaken en werd gevolgd door de konin gin, die via twee in de bibliotheek aan wezige t.v.-toestellen voor alle aanwe zigen zichtbaar alle vijftig tentoonstel lingen tegelijk opende. Eddie Hennekerke kreeg een inkt-afdruk van Rinus Israel's dure voetbalschoen. Elke honderdste bezoeker krijgt er ook één, althans tot de vijfhonderdste, want meer afdrukken heeft men niet. Elke plaats, waar de tentoonstelling is, heeft er vijf gekregen, allemaal ook voorzien van een handtekening van Israël. Uiteindelijk een bezit voor het leven. Burgemeester en wethouders zijn nog steeds aan het zoeken naar grond voor de aanleg van sportvelden in Soester berg. Hoewel nog niets definitiefs is ge vonden, menen B. en W. toch wel enkele hoopgevende bronnen aangeboord te heb ben. Enkele raadsleden hebben erop ge wezen, dat het streekplan Utrechtse Heuvelrug voorschrijft, dat binnen de gemeentegrenzen voldoende ruimte voor de sportbeoefening aanwezig moet zijn. De betreffende raadsleden achten het ten aanzien van de sportaccommodaties in Soesterberg echter noodzakelijk, dat con tact wordt opgenomen met de provincie Utrecht en de gemeente Zeist. De medische sportkeuring in Soesterberg is in onderzoek. Momenteel wordt ge wacht op concrete toezeggingen van het sportleven in Soesterberg. B. en W. zijn overigens van mening, dat het ziekenhuis Zonnegloren, waar mo menteel de keuringen worden gehouden, voor Soesterberg geen onoverkomelijke moeilijkheden geeft ten aanzien van de bereikbaarheid. Voorts delen B. en W. mee, dat de sportveldcomplexen aan de Bosstraat niet verder kunnen worden uitgebreid, afgezien van de aanleg van wellicht een hoofdveld met ruimere toeschouwersac- comodatie. Momenteel wordt na het tot stand komen van de nog uit te voeren uitbreidingen, waartoe al is be sloten volgens B. en W. aan de huidige behoeften van de verenigingen voldaan. Toeneming van de behoeften van de aan de Bosstraat spelende verenigingen zal elders in de gemeente moeten worden opgevangen. De besturen van de betrok ken verenigingen zullen bij het toela tingsbeleid van nieuwe leden daarmede terdege rekening moeten houden, menen B. en W. Het aan de Eemweg geprojec teerde sportpark zal voldoende groot zijn om de behoeften van VVZ, dat thans nog twee velden heeft aan de Ferdinand Huycklaan, ruimschoots te dekken. Voor verderreikende behoeften is in het struc tuurplan nog een sportpark aan de Ko ningsweg opgenomen. Voor wat betreft de overige veldsporten in Soest kan vol gens B. en W. niet worden gesproken van een tekort aan terreinen. Na het gereedkomen van de vier tennis banen aan de Schrikslaan, waarvoor de raad enkele maanden geleden al een krediet beschikbaar heeft gesteld, kan aan de huidige behoefte worden vol daan. Verdere uitbreiding is afhankelijk van het tijdstip van de aanleg van de weg over de Eng. Voorlopig zullen nog geen gegevens be schikbaar komen over de winkelsituatie in Soesterberg. Wel is een (vertrouwe lijk) inventarisatierapport opgemaakt. Verder is het onderzoek naar de mid denstandsaangelegenheden in Soester berg ook nog niet gekomen. Het inventarisatierapport is tot stand gekomen met medewerking van de be treffende winkeliers; de ingewonnen in lichtingen zijn vertrouwelijk. Voor zover nodig is van deze gegevens gebruik ge maakt, doch zodanig, dat de vertrouwe lijke gegevens niet in het rapport tot uitdrukking zijn gekomen. Het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf zal een schriftelijke beschouwing voorbereiden over de huidige winkel situatie in Soesterberg, alsmede gelet op de woningbouwplannen op de op timale ontwikkeling. B. en W. delen dit mede in antwoord op vragen van de commissie tot onder zoek van de begroting. Bij autosloperij D. de Ridder aan de Soesterbergsestraat zijn deze week 20 autoradiateuren gestolen. De dieven heb ben een gat in het hekwerk gemaakt en overal op het terrein de radiateuren bij elkaar gezocht. Ook is een gereedschaps kist verdwenen. TEVENS ALLE GEREEDSCHAPPEN TELEFOON 6228 Verschillende raadsleden hebben bü burgemeester en wethouders aangedron gen op verbetering van het openbaar «soest. Gedacht is daarbH T0™ de kinderen, die in Baan. op 00u Gedtaagd is ook, of daar- bh geen gebruik kan worden gemaakt tandeliike subsidieregeling, al k3Ï ft eir deïgelÜke subsidieregeling behoeft een derge nlet altijd tot verbetering vnn bet systeem te .ei- r "én W zijn echter van oordeel, dat nbaar vervoer in Soest, in ver- ee ijkfnT met andere vergelijkbare ge meenten goed is- Gewezen wordt op het feit dit Soest vier spoorwegstations Ifltt »n freouente busverbindingen met Amersfoort Baam en Utrecht. „Door- daTdfautobussen zowel de huidige njks- als de route Nieuweweg-Beuken- S volgen, kan worden gesteld, dat hrf onenbaar vervoer voldoende bereik- bfarT Ten behoeve van de bewoners van de bejaardencentra op de Eng wordt enige malen per dag de rou e gewijzigd. Ten aanzien van het school bezoek van kinderen in Baara.merken wTop, dat dit alleen betrekking kan hebben op kinderen, die het Baarns Ly ceum bezoeken, want andere vormen van onderwijs zijn in Soest in voldoen- de mate aanwezig. De kwestie van het openbaar vervoer zal vanzelfsprekend aan de orde komen bij de verdere uitbreiding van de ge meente. Dan kan alsnog worden bezien, of gebruik gemaakt kan worden van een landelijke subsidieregeling", aldus B. en W. Welke dynamische jongeman wil in on« bedrijf (radio - T.V.) medewerken in Na een inwerkperiode zal zelfstandig beheer van een filiaal worden opgedragen. Tevens zoeken wij voor onze service-afdeling (in bezit van rijbewijs B-E), die belast zal worden met montage en onderhoud van antenne's. En tevens andere voorbande werk zaamheden wil verrichten. voor de buitendienst. Sollicitaties te richten VAN WEEDESTRAAT 72 - SOEST BAARN Wij zoeken een medewerker voor de afdeling die zal assisteren bij het onderzoeken en vastleggen van auteursrechtelijke verplichtingen van onze onderneming t.o.v. componisten, tekstschrijvers, uitgevers en auteurs rechtenbureaus. Vereist is een middelbare schoolopleiding en - in verband met het internationale karakter van de werkzaamheden - goede kennis van de moderne talen. Leeftijd ca. 25 jaar. Sollicitatiebrieven, onder nummer O. 361 te zenden aan de afdeling Personeelzaken, Torenlaan 19 te Baarn.

Soester Courant | 1970 | | pagina 4