Vervolg Sport varia IH EG vSETTEN trste herenteam SVV superieur 1 wedstrijd tegen Olympia '62 Basketlalvereniging „The Red Stars" Olympia dames handhaven zich op eerste plaats Het geboortekaartje Drukkerij Smit Atletiek van Sportorganisatie Soest" heeft zijn eerste districskampioenen weer een overwinning voor S.E.C.: 3-1 tegen Donar S.0. Soest 2 verpletterde N.S.C. 28-0 Kleine zege op C.S.W. bracht S.E.C. (zat.) niet veel verder S.E.C.-jeugd zag film over kamp Hoek van Holland Weer bingo bij N.V.V.-bestuurdersbond „Soest" ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 DINSDAG 15 DECEMBER 1970 Het eerste tienteam bracht het er in de afgelopen week beter af dan het eerste damesteam. ;ren §yy j versloeg het Hilversumse Olympia '62 met 3-1. Alleen de derde seVerd door de heren verloren, in alle andere sets waren de Soester heren een kl,e beter. Vooral in de.ers^e set wercj de tegen stander meti neus op de sterkte van het eerste h^nteam gedrukt. Het SVV team wist dt se^ met groot verschil te winnen. De tslag 15-3 geeft een juiste indruk van ie£ -jlciasseverschil. In de tweede set eeg de tegenstander iets meer inzicht in bet speltype van de SVV-ers. Zegden daarom in de voet sporen van i/y beren blijven. De set eindigde in J5_n overwinning voor SVV. In de <r(ie set, die de aantrekke lijkste van ai sefs was> moest SVV het ontgelden. Btje teams speelden op een evensterk ni>ail ,en hierdoor was de aanval en c verdediging van beide teams vaak iet omver te krijgen. Uit eindelijk wor.oiyjnpia '62 deze set met 12-15. In deiaatste set zette SVV al haar krachte:0p een overwinning van deze set, da? de wedstrijd anders in een gelijkspe zOU eindigen. Het lukte SVV deze setzet een ruime voorsprong van 15-8 te vnnen. Deze week Det SVV uitkomen tegen koploper vanie. promotieklasse: Olym pia 2 uit Soe;. Als de SVV-heren deze wedstrijd wiiteri behalen ze de eerste plaats. Deze Vïdstrijd kan eveneens be tekenen dat 6 kans op een kampioen schap verkeke:kan zijn. Het kan daar om een zeer aantrekkelijke wedstrijd worden, al zul>n de zenuwen misschien wel parten spe-n. Blessures nekla het eerste damesteam Het eerste damesteam heeft afgelopen week met 1-3 \>rloren van het Utrechtse UW'United. D blessures bij het eerste damesteam heben hieraan zeker een steentje bijgedrgen, daar het UW team geen sterke plats in de overgangsklasse inneemt. In de eerste se wist UW uit te lopen tot 0-6, bij veike stand de Soester coach een timt-out aanvroeg. Dit hielp niet, want de t'ienstandster liep via 1-9 uit tot 3-13, viarbij de coach voor de tweede maal e«a time-out aanvroeg, die echter alleen Wstel van executie bete kende. SVV verbor deze set met 6-15. In de tweede se zag het er in het begin naar uit dat deSVV dames de inzinking te boven ware gekomen. De Soester dames liepen ui: tot 3-0. Bij een 6-3 vocsprong voor de Soester dames vroeg coach van UW een 5^ KLOKKEN JUWELIER HORLOGER Competitiewinst voor de dames en de heren tan Red Stars. Zowel het herenteam als het dames team heeft in let afgelopen weekeinde haar competitiewedstrijd gewonnen. Met name voor de dames betekent dit een opmerkelijke prestatie. Jumpers Red Stars (dames) 17-35 De Soester damesformatie speelde in Den Haag tegen het eveneens niet al te hoog genoteerd staande Jumpers. Toch was de overwinning van de Red Stars in deze uitwedstrijd een opmerke lijke prestatie. Door deze verdiende ze ge distancieerden de dames zich wat meer van de onderste plaats. De beker-returnwedstrijd van de dames in de Soester sporthal „Beukendal" ein digde in een teleurstelling. De dames verloren deze ontmoeting met 51-31 van W.O.V. uit Wormerveer, dat door deze zege de volgende ronde behaalde. De Red Stars dames zijn voor verdere deelname uitgeschakeld. Red Stars Dunskers (heren) 62-28 Het herenteam van Red Stars verste vigde zijn positie aan de kop van de ranglijst door het Hilversumse Dunckers met een 62-28 nederlaag naar huis te sturen. Toch is het voor de Soester he ren geen al te beste wedstrijd gewor den. Met name de eerste helft was niet erg sterk van Soester zijde. Bij rust leidde de Soester formatie met 25-18. In de tweede helft liep het echter al lemaal weer wat beter, waardoor Red Stars met nog vijf minuten te spelen reeds een 47-23 voorsprong had, welke uiteindelijk uitliep, door een in de laatste periode goed doorgevoerde man- to-mnn, tot een nog royale 62-28 zege, welke echter groter had kunnen zijn, indien vooral de start van de Soester formatie beter was geweest. Verrassend resultaat van Red Stars he ren tegen twee klassen hoger spelend U.S.S. 46-54. De Red Stars hebben in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het twee klassen hoger spelende U.S.S. voor een knappe prestatie gezorgd door slechts met 54-46 te verliezen. Tot aan de achttiende minuut was de start nog gelijk 46-46. In de laatste drie minu ten kon U.S.S. nog net Red Stars de zege ontnemen. Toch weer een goed re sultaat van de Soester heren. Red Stars 3—Dunskers 2 21-25 Het derde team heeft voor de zoveelste maal op 't laatste nippertje moeten buigen voor de tegenstander. Nu was het 't tweede van Dunckers dat in de laatste minuten van de wedstrijd de zege kon behalen. Red Stars AEagles A (jongens) 76-4 De eerste wedstrijd die de jongens ju nioren in de nieuwe formatie gespeeld hebben, is op een uitstekend resultaat uitgelopen. Met maar liefst 76-4 werd Eagles volkomen van de vloer geveegd. De eerste helft speelden de Soester jon gens vanuit een gesloten zóne met een Perfecte „break", 't Gevolg hiervan was dat Eagles praktisch geen kans kreeg om te schieten. Ruststands was 30-0. In de tweede helft werd de gehele tijd „pressing man-to-man" gespeeld, waar mee de Soester formatie nog een veer tig punten scoorden en er slechts vier toelieten. De onbetwiste schutter m de ze 76-4 overwinning van Red Stars was ongetwijfeld Ton van den Brink met 3b punten. ^It^'&.S.G. Ma (meisjes adsp.) 48-4 *«1 Stars b—O.SG. b (jongens adsp.) *>-32. time-out aan die een zeer goede invloed had, via 8-8 bouwden deze dames een voorsprong op van 11-8, waarbij de Soester coach weer een time-out aan vroeg. De Soester dames verloren deze set echter met 8-15. In de derde set kon SVV een ruime voorsprong van 10-1 opbouwen, die ech ter spoedig via de stand 11-6, 13-7, 14-13 tot 14-14 werd ingelopen. SVV wist deze set toch nog te winnen met 16-14. Ook in de laatste set moest SVV het ontgelden, al hielden de dames een voorsprong zeer lang vast. Op het einde van deze set moest deze worden prijsgegeven. SVV verloor deze laatste set met 12-15. De dames van het eerste team hebben nu enkele weken rust voor ze weer moe ten gaan spelen. In die tijd hoopt men dat alle blessures zijn verholpen. Het tweede damesteam behaalde een gelukspel op Huizen Het tweede damesteam heeft het niet verder kunnen brengen dan een 2-2 ge lijkspel op Huizen. In de eerste en derde set moesten de dames het ontgelden. Zij verloren deze set resp. met 11-15 en 7-15. In de tweede en vierde set waren de Soester dames echter superieur en lieten in deze sets de tegenstandster zeer weinig toe. De tweede set werd gewonnen met 15-8. De laatste set werd met 15-2 gewonnen. A.s. donderdag moeten de dames uit komen tegen het Baarnse Limvio. Dames SVV 3—DEVU 2 3-0 Het derde damesteam heeft weer de vol le winst behaald uit de wedstrijd tegen het team van DEVU 2. In de eerste en laatste set waren de Soester dames zo sterk dat de tegenstandster bijna geen kans zag om maar een enkel puntje te maken. De eerste set werd met 15-3 ge wonnen. In de tweede set bracht de te genstandster het er beter af. Zij zag kans 11 punten te scoren. De tweede set werd door SVV met 15-11 gewonnen. In de derde set hebben de dames van DEVU het opgegeven. Zij zagen geen kans om maar één enkel punt te scoren. SVV won deze set met 15-0. Heren SVV 3 versloegen Olympia 6 met Het derde herenteam heeft afgelopen week weer twee winstpunten weten te behalen op Olympia 6. Alleen in de eerste set konden de heren van De Soes ter Volleybal Vereniging niet in het juiste ritme komen. Zij verloren deze set met 11-15. In de beide volgende sets waren de SVV-ers een klasse beter. Zij versloegen Olympia 6 in deze sets met resp. 15-5 en 15-7. Heren SVV 4Olympia 5 0-3 Een wat geflatteerde stand leverde de wedstrijd SVV 4 tegen Olympia 5 op. Beide teams waren in de laatste sets even sterk. Zij lieten elkaar weinig toe. SVV verloor de eerste set met 10-15. In de tweede set ging het de SVV-ers beter af. Zij zagen echter geen kans om deze set te winnen: 13-15. In de laatst^ set was het vierde herenteam een vrij goede tegenstander. SVV zag zelfs een minie me voorsprong op te bouwen, deze was echter voldoende om deze set te winnen. Olympia won deze set met 14-16. Heren SVV 5 versloegen Foxboro 2 met 2-1 Het seniorenteam van de Soester Volley bal Vereniging zag kans om het tweede team van Foxboro met 2-1 te verslaan. In de eerste twee sets waren de heren van S '70, zo noemen ze zich, beter en wonnen beide sets met 15-7. In de derde set liep het niet zo vlot meer, zij ver loren deze set met 9-15. Jeugd A en B verloren Het jongens A en B team verloren beide tegen resp. van BG SV en AGAVS. Het A team bracht het er nog het beste af door nog één set te winnen. Zij ver loren met 1-2. De setstanden waren 15-11, 9-15 en 8-15. Het B team speelde niet onverdienstelijk. Ze moesten uitkomen tegen een vrij" goed spelend AGAVS. Dat ze toch nog veel punten hebben weten te bemachten komt door de grote inzet van deze jongens. Zij verloren resp. met 15-12 en 15-6. Programma voor de komende week: Dames: SVV 2—Limvio I. SVV 4—VOLEEM. SVV 5—WH. SVV 6 BG SV 3. Meisjes B—Limvio. Heren: SVV 1—Olympia 2. Al deze wedstrijden worden in Soest ge speeld. In Amersfoort wordt gespeeld de wed strijd SVH-SW 2 heren. Deze week kwamen 72 volleyballers van Olympia in 9 teams in actie. Een groot aantal teams wist de volle winst uit de wedstrijden te halen, teleurstellend wa ren echter de resultaten van het eerste en tweede herenteam. Hun wedstrijden eindigden resp. verloren en gelijk. De dames deden het heel wat beter. Winst voor meisjes en dames Het eerste dames team had als tegen stander het Haagse Rapid. De Olympia- dames hebben zich nauwelijks hoeven in te spannen. De eerste set ging weliswaar verloren maar dat kwam omdat de da mes het eerste herenteam naar een over winning trachtten te juichen. Daardoor kwamen zij te laat op het veld en moch ten niet meer inspelen. Met miniem ver schil won Rapid (16-14) deze set. In de tweede set ging Olympia geen moment tot het uiterste en speelde met de Haag se dames. Daardoor konden de Rapid- dames een achterstand van 7-0 terug brengen tot 7-5. Maar met rustige en be keken acties bouwde Olympia voort en met 15-5 versloegen zij het Haagse team. De derde en vierde set gaven een zelfde beeld te zien. Geen aantrekkelijk duel. Wel twee punten mee naar Soest. Het tweede damesteam had ook al een „makkie". Het Baarnse Limvio stond zó te schutteren in het veld, dat de „groentjes" met 15-6 en 15-0 al snel op 2-0 kwamen. In de derde set namen de Olympiadames nog wat trainingsstof door en wonnen ook deze set met 15-6. Bij de meisjes moest Olympia C het opnemen tegen de kampioen van het vorig jaar, BG SV. Dat was nou net iets te veel voor de Olympia „babies". Met 2-0 moesten zij de winst aan de Baarnse meisjes laten. Het B-team van Olympia speelde een bijzonder leuke wedstrijd tegen ook al een Baarns team: Limvio. Dat de meis jes uit het goede volleybalhout gesneden zijn en weten wat „vechten" is, bewezen zij in de eerste set. Daarin liepen zij tweemaal een achterstand op. Twee ze nuwachtige acties leverden de meisjes uit Baarn echter toch de setwinst op. 14-16. In de tweede en derde set lieten de Olympiaantjes Limvio niet zo ver ko men. En met overtuigende setstanden werd Limvio verslagen. 15-6 en 15-10. Olympiaheren verspelen volle winst Het eerste herenteam heeft in de Voor- burgse sporthal een van haar beste wedstrijden van dit seizoen gespeeld. Te genstander was HML/CLV. De Olympianen moesten toestaan dat de Hagenaars direct een ruime voor sprong namen. Olympia deed er van al les aan maar de Soestenaren verloren de eerste set. 10-15. De tweede set leverde een zelfde beeld op. Weer startten de Hagenaars snel en scoorden zeven pun ten. Een time-out bracht rust in de Olympia-gelederen en via enkele fraaie acties van Jan v. d. Kamp en Jan Brandsma kwam Olympia in de buurt van HML met 9-7. Toch ging deze set verloren met 15-11 en stonden de Olym pianen met 2-0 achter. Op twee plaatsen werd het team gewij zigd en met goed resultaat. Direct kwam er meer vaart in de Soester aanval. Met uitstekend en geraffineerd spel door braken de Olympianen de Haagse ver- dedigng en met groot verschil werd deze set gewonnen met 15-5. Ook in de vier de set was het Olympia dat de toon aan gaf. HML deed er van alles aan maar de Soestenaren waren niet te kloppen. Met 15-9 bracht Olympia de balans weer in evenwicht. 2-2. In de vijfde en beslissende set kwamen de Olympianen met 7-0 achter te staan. Olympia bleef goed aanvallen en liep uit naar 12-9. Toen was het plotseling ge beurd. De aanvallers verzuimden hard te blijven aanvallen. De netverdedigers stonden bij acties van HML als aan de grond genageld en een verbaasd HML/ CLV scoorde op zeer eenvoudige wijze de laatste punten. Met 15-12 werd deze set en met 3-2 deze wedstrijd verloren. Olympia gaat met slechts twee punten aan de tweede helft van de competitie beginnen. Het tweede heren team moest vrijdag spelen tegen Jeugdsport in de Expohal in Hilversum. De Hilversummers scoor den er lustig op los en met 15-9 werd de eerste set gewonnen door Jeugdsport. In de tweede set ging het iets beter hoe wel de Olympia-reserves geen moment in een grootse vorm staken. Met groot gemak werd deze en de derde set ge wonnen. Ook de vierde set leek een vrij eenvoudige prooi te worden voor Olym pia. Hoewel Jeugdsport niet speelde kwamen zij toch weer naast de Soester heren. Toen beving de Olympianen de angst om gelijk te spelen tegen dit zo veel lager gesplaatste Jeugdsport, en hoewel zij de kans op de volle winst nog hebben gehad maakten zij hiervan geen gebruik en misten eenvoudige scorings kansen, 2-2. Hierdoor staan de Olym- piareserves en het eerste team van SW op een gedeelde eerste plaats. Donderdag a.s. ontmoeten de twee teams elkaar^ Het vierde en het vijfde team wonnen beide hun wedstrijd resp. van Limvio en SVV 4 met 3-0. Het zesde herenteam leverde een krappe prestatie door het team van SVV 3 een punt afhandig te maken. Het verloor met 2-1. Spanning deze week in de Sporthal Vier lijstaanvoerders, vier Olympiateams, komen deze week in het veld. Ongetwij feld is de wedstrijd in de promotieklasse tussen SVV 1 en Olympia 2 de meest spannende. De winnaar van deze derby is koploper in die klasse. Maar ook de jeugdwedstrijd tussen nummers 1 van de jeugdcompetite, Olympia A en het eerste team van AGAVS, dat tweede is, kan een aantrekkelijk duel worden. Donderdag 17 dec. sporthal Beukendal: Meisjes: 18.30 uur Olympia c—Olympia b. Jongens: 18.30 uur Olympia c-Devu, Olympia A- AGAVS. Dames: 19.15 uur Olympia 4—Olympia 3. Heren: 20.00 uur Olympia 2—SW 1. 20.45 uur Voleem 2—Olympia 7. 21.30 uur Olympia 5—Olympia 4. Donderdag 17 dec. sporthal Amersfoort. Heren: 21.45 uur Wilhelmina 2—Olympia 3. Donderdag 17 dec. Doorn rev. centrum. Heren: 20.30 uur Unitas 1Olympia 1. Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken I verzorgen wij wel, g<Md en «mei I 'Rgebrelde en moderne collectie ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Met een autobus vol jeugdig, maar ven en met een 17e plaats genoegen vooral bruisend atletiek-geweld trok de nemen. Jaap Berghuis werd 23e atletiek-sectie van de Sportorganisatie ..Soest" zaterdagmiddag naar Amster dam, om daar op het sportcomplex „Ookmeer" deel te nemen aan de der de en laatste wedstrijd van de districts- crosscompetitie Utrecht - Noord-Holland. Rekening houdend met de stand na de twee eerste wedstrijden, zat er een klein kansje in dat „Soest" zijn eerste kampioen zou mogen begroeten, maar waarin de trainers en trainsters nog niet durfden geloven. Maar de atleetjes zelf lieten hun lei ders en leidsters niet lang in onzeker heid omtrent hun bedoelingen. Direct bij het eerste nummer, de meis jes pupillen b, werd de kracht van Soest gepresenteerd. Marieke Schuiling, op dat moment in het klassement nog op de 2e plaats, sloot bij voorbaat ver rassingen uit, en nam direct de leiding, waardoor zij voorlopig het complete veld haar wil oplegde. Irena Majoor, tot op dat moment 3e in het alg. klas sement, volgde haar clubgenootje op korte afstand. Vlak voor de klim, die in het ideale parkoers was opgenomen, verstapte Marieke Schuiling zich, en werd direct gepasseerd door het groepje achtervolgsters. Ondanks een geweldig herstel lukte het haar niet om de op gelopen achterstand goed te maken en moest zij genoegen nemen met de eer volle tweede plaats, die haar overigens de le plaats in het algemeen klasse ment opleverde. Irena Majoor verdedig de met veel elan haar vierde plaats, en bezette daarmede in het alg. klas sement de 3e plaats. Lia Wolfsen, Carol en Helmoet eindigden in het peleton. In hun klasse liepen Nelleke Uyland en Ingrid Wessel een goede wedstrijd, en streden nek aan nek voor elke meter. In de sprint kwamen zijn goed mee, met als resultaat een 4e en 5e plaats. Voor Ingrid Wessel betekende dat een 4e plaats in het algemeen klassement. Aletta Jak en Rianne Werkhoven ein digden na de kopgroep in het peleton. Bij de jongens pupillen b was het Frank Verhoef die de aandacht op zich vestigde. In een goede wedstrijd plaat ste hij zich als 14e. Jammer dat hij door omstandigheden de eerste twee wedstrijden moest missen, want een goede plaats in het alg. klassement was zeker het resultaat geweest. Bart An- koné en Jeroen Kok kwamen net iets tekort om zich met de sterksten te kunnen meten. De wedstrijd voor de pupillen jongens a werd evenals de meisjes b voor Soest het klapstuk van de middag. Tussen de 120 deelnemertjes negen Soester at leet jes, een ongekende weelde, daarbij dan nog gevoegd de bezetting van de le en 2e plaats in het alg. klassement, en alle factoren voor een spannende wedstrijd waren aanwezig. Direct na het startschot nam Menno Liever de kop en leek onbedreigd op de titel af te gaan, maar na 800 meter moest hij de tol voor zijn snelle start betalen en Marcel Klarenbeek laten passeren. Deze positie werd tot op de streep gehandhaafd en leverde voor Marcel Klarenbeek de districts-titel op, met een eervolle 2e plaats voor Men no Lievers. Theo Calkoen volgde de beide rivalen goed en legde beslag op de 7e plaats, die hij ook in het eind klassement bezet. Jos Beijer liep ook nu weer een goede wedstrijd en klaseer de zich als 11e. De overige Soester deelnemers moesten met wat bescheide ner plaatsen genoegen nemen. Bij de jongens-d was het wederom Herman Vogel die de snelste Soester deelnemer was. Met een 11e plaats plaatste hij zich bij de districts-snel- sten. Eddy van 't Klooster, Johan Rui ter en Maarten Slingerland finishten in het peleton. Arnold Heykamp, Jaap Berghuis en Mark Snij delaar probeerden in hun klasse de wedstrijd te dicteren, maar de direct na de start ingenomen kop positie van Arnold Heykamp was net iets teveel, en in de laatste fase van de race moest hij teveel terrein prijs ge- Mark Snij delaar kwam niet verder dan de 51e plaats. Bij de meisjes-c geen opzienbarende prestatie, Nanda Heykamp, Gerda van Laar, Sonja Wessel en de gezusters Willemse liepen hun wedstrijd in hun eigen tempo. Bij de meisjes-d was het Irena Woud stra die eindigde ais 15e. Beide andere loopstertjes eindigden in het peleton. De prijsuitreiking was voor de grote Soester afvaardiging het hoogtepunt van de middag. Twee leden op de hoog ste trede van het ereschavot, en een 2e en een 3e plaats. Een prachtig en hoopvol resultaat voor de nog zo jon ge atletiek-afdeling. SEC heeft zondag, na een reeks nederlagen, eindelijk weer eens een overwinning behaald. In de thuiswedstrijd tegen het Hilversumse Donar trokken de Soesters met 3-1 aan het langste eind, alleen omdat zij iets meer geluk met hun schoten hadden dan de gasten. In het veld waren SEC en Donar volkomen aan elkaar gewaagd. Bij SEC speelde Vervloet weer mee. Hij werd één van de beste spelers van het veld en zorgde bovendien voor de nodige vaart in de voorhoede. In de defensie speelde E. Brouwer, hoewel een voorhoedespeler, een grote rol. Na een wat aarzelend begin wist SEC zich een paar kleine kansjes te scheppen, die echter door te gehaast en onzuiver schieten verloren gingen. Ook Van Hat- tum moest af en toe handelend optreden, maar gevaarlijk werd het voor het SEC- doel niet. Een kwartier voor rust nam SEC toch de leidng, toen tijdens een snelle aanval de bal werd teruggespeeld op J. Brou wer, die van zeker veertig meter af stand over de iets te ver voor zijn doel staande Van Dijk (die keeper Rokebrand verving) in het doel schoot: 1-0. Lang hield de voorsprong niet stand. Tijdens een onoverzichtelijke situatie sprong Woudenberg ineens boven alle spelers uit en kopte de bal weg. Maar de arbiter veronderstelde, dat hij daarbij de assistentie van zijn handen had ingeroe pen en kende Donai een strafschop toe. A. v. d. Berg maakte van deze kans een dankbaar gebruik om gelijk te maken: 1-1. Even later moest doelman Van Hat- tum redding brengen om een achterstand voor SEC te voorkomen. Na rust kreeg Donar opnieuw een paar goede kansen, maar Van Hattum voor kwam een achterstand voor zijn ploeg. Het duurde tot een kwartier voor het einde alvorens SEC afstand kon nemen. Een met overleg genomen vrije schop van D. v. d. Broek bracht de bal bij Woudenberg, die hard kon inkoppen: 2-1. SEC bleef het initatief in handen hou den en even later was de strijd beslist, toen Vervloet na een combinatie met Beijer (die Duist was komen vervangen) keihard inkogelde: 3-1. Het derde elftal had zondag weinig moeite met Zeist 3, dat op eigen terrein met niet minder dan 6-0 werd verslagen. Een gemakkelijk spelend SEC nam in eerste helft door twee doelpunten van Lenarduzzi de leiding. Na rust ging Ruttenberg in de voor hoede opereren en hij zag kans, nog drie van de vier treffers op zijn naam te brengen. Ruttenberg scoorde tweemaal met het hoofd en eenmaal met een schot van zo'n veetig meter afstand. Van Essen zorgde vijf minuten voor het eindsignaal voor het zesde doelpunt. met succes, al moest men de Amersfoor- ters wel één doelpunt toestaan. Het zesde elftal tenslotte verloor op eigen terrein met 4-2 van Scherpenzeel 3. De Soesters namen na tien minuten de leiding door Legerstee, maar de gasten maakten spoedig gelijk. Vlak voor rust kwam SEC opnieuw voor te staan, toen M. Heinen doel trof, maar vrijwel direct na rust kwam Scherpen- seel door een fout in de defensie van SEC opnieuw langszij. De betere condite van de gasten gaf tenslotte de doorslag. Zij scoorden nog twee doelpunten, waardoor de eindstand op 2-4 kwam. De juniorenwedstrijd SEC-Donar, die zondag aan de hoofdwedstrijd vooraf ging, eindigde na een spannend duel in 1-1. De overige jeugduitslagen waren: SEC jun. BAP WC C 2-0. SEC jun. C Quick D 1-4. Quick adsp. bSEC b 1-0. Hoevelaken adsp. cSEC d 1-4. Het tweede elftal van de Sportorganisa tie Soest (het eerste was zondag vrij) be haalde op eigen terrein een royale 8-0 zege op het Nijkerkse NSC 2. Het derde elftal speelde aan de Bos straat bij SEC 4 verdienstelijk met 1-1 gelijk, nadat Van 't Klooster SOS in de eerste helft de leiding had gegeven. Het vierde verloor thuis echter met 1-0 van SDO 6 uit Bussum. Ook het vijfde leed thuis een nederlaag en wel van 2-3 tegen HVC 4. Het zesde kwam met een 3-2 overwinning op Quick 6 uit Amers foort tenjjgj Ook het zevende schoot aar dig uit zijh slof door Soesterberg 5 op eigen terein met niet minder dan 7-2 te kloppen. SOS 8 verloor op eigen veld met 4-3 van KVVA 8 en het tiende won in Hamersveld met 5-0 van Roda 10. Donderdagavond wordt in de SOS-kan- tine aan de .Bosstraat een klaverjastour- XX vwx "O?1 gehouden om de H. A. Butzelaar- SEC 4 kwam thuis tegen SOS 3 niet „f*er- De wedstrijden beginnen om acht verder dan een 1-1 gelijk spel. In een aanvankelijk gelijk opgaande strijd gaf Van 't Klooster SOS een voorsprong na een fout in de SEC-verdediging. Mede dankzij het goede werk van doelman G. v. d. Vaart bleef de schade verder be perkt. Het was tenslotte De Vries, die voor de gelijkmaker zorgde. De veteranen van het vijfde elftal be haalden in Amersfoort een kleine, maar verdiende 2-1 overwinning op Amsvorde 4. SEC was technisch wel beter, maar kwam in de tweede helft toch wel con dite tekort. Voor rust scoorde Dekker al meteen vanaf de aftrap (0-1). Schalkwijk zorgde uit een pass van De Bruin voor 0-2, met welke stand de rust inging. Na rust legde SEC zich voornamelijk op de verdedigng van de voorsprong toe en SEC zaterdag heeft in de laatste wedstrijd voor de winterstop een kleine 3-2 zege behaald op CSW uit Wilnis. De Soesters werden er echter niet veel wijzer van, want alle koplopers kwamen tot winst. De achterstand op leider Montfoort, dat zaterdag niet speelde, bedraagt vier punten, terwijl SEC drie wedstrijden meer heeft gespeeld. Montfoort kan nu al bijna niet meer het kampioenschap ontgaan. SEC is in de uitwedstrijd tegen CSW nauwelijks sterker geweest, hetgeen in de eindstand ook wel tot uitdrukking is gekomen. SEC was gelukkiger en trok daar om tenslotte toch nog aan het langste eind. 1 In de eerste helft nam SEC al na tien minuten door Hartman de leiding, maar twee minuten later kon CSW profiteren van een misverstand in de Soester de fensie en was de stand weer gelijk: 1-2. Een kwartier voor rust bezorgde Sta lenhoef zijn ploeg met een bijzonder bekeken doelpunt opnieuw de leiding. Hij ving de bal op het middenveld op, rukte op naar het Wilnisser doel, maar zag toen twee medespelers buitenspel staan. Stalenhoef ging toen zelf door en wist met een fraai doelpunt SEC weer de leiding te geven. Met deze kleine voorsprong ging ook de rust in. CSW kwam in de tweede helft even sterk opzetten, maar de verdediging hield zonder al te veel moeite stand. Het offensief was ook weer betrekke lijk snel geluwd. In de twintigste minuut was het Sen- gers, die met een kopbal uit een voor zet van Rouwendaal het beslissende doelpunt scoorde: 1-3. CSW kwam in de slotfase door een fout in de defensie van SEC nog wel op 2-3 en ging daarna massaal in de aanval, maar SEC gaf de winst toch niet meer uit handen. SEC bleef door deze overwinning en door de overwin ningen van de andere topclubs op de' vijfde plaats staan. Ilct tweede elftal is zaterdag door een 1-0 overwinning b\j CJVV 4 in Amersfoort op de eerste plaats terecht gekomen, naast Woudenberg 2, dat za terdag een punt verspeelde. SEC had het tegen het byna onderaan staande CJVV 4 overigens ook zeer moeilijk. SEC beheerste in de eerste helft het spel weliswaar met knap samenspel volkomen, maar doelpunten leverde het niet op. De rust ging dan ook met ongewijzigde stand in. Halverwege de twee helft viel pas het enige en meteen beslissende doelpunt. Een voorzet van Duist werd door Lui- telaar direct ingeschoten: 0-1. CJVV 4 ontketende daarna wel een fel offensief, maar de verdediging met aan het hoofd De Vries en Baptist hielden tot het laatste fluitsignaal stand. Voor het derde elftal begint de degradatie steeds meer te dreigen. SEC wist zich ook zaterdag niet uit de staartgroep los te maken. Tegen het niet veel hoger geklasseerde TOV 2 werd in Baarn een duidelijke 4-0 nederlaag geleden. TOV was in dit duel doorlopend de sterke ploeg en wist dat dan ook in vier doelpunten tot uitdrukking te brengen, twee voor en twee na de rust. Door deze nederlaag is SEC op vier punten uit acht wedstrijden blijven staan. Het vierde elftal had overeenkom stig de verwachtingen niet al te veel moeite met het onderaan staande Che- fana 4 uit Naarden. De bezoekers wer den met een 8-2 nederlaag naar huis gestuurd. Bij de rust had SEC al een 5-2 voorsprong. Bij SEC speelde voor het eerst sinds anderhalf jaar Van Boeijen weer mee. Hij maakte een uitstekende entree en had een aandeel in zeker vijf doelpun ten en scoorde zelf ook nog een keer. Voor de winst zorgde vooral Hop, want hij nam niet minder dan zes van de acht treffers voor zijn rekening. Na vijf minuten opende v. d. Loon voor SEC de score. Hop bracht uit een voorzet van Van Boeijen de stand op 2-0 en Van Boeijen zorgde zelf uit een voorzet van Hop voor 3-0. Eerst toen kon Chefana tegenscoren. Een kwartier voor rust zorgde Hop voor 4-1 uit een voorzet van Van Boeij en en vijf minuten later bracht dezelf de speler de stand op 5-1. Chefana zorgde even later voor een 6-2 rust stand. Na rust zag Hop kans om nog drie maal te scoren. Tweemaal gebeurde dat na goed voorbereidend werk door Van Boeijen. De eindstand werd ten slotte 8-2, waarmee SEC op de vierde plaats terecht kwam. Bijzonder veel eer heeft de SEC-jeugd- commissie ingelegd met het vertonen van de film welke werd opgenomen in het KNVB-jeugdkamp in juli 1970. Niet minder dan 90 ouders en zoons bezoch- ten, op uitnodiging van de SEC jeugd commissie, deze filmavond in de SEC- cantine. Bedoeling was de ouders tn tonen hoe dwe SEC-voetballertjes in zo'n kamp zich vermaken tijdens een kamp week. De ouders eri zoons werden welkom ge heten door de heer J. E. C. Veldhuizen, die uiteenzette dat SEC reeds drie jaar achtereen het KNVB-kamp had bezocht en ook in 1971 weer met een grote groep wil deelnemen. De leiders die de SEC groep al drie jaar lang vergezel len zijn ook weer beschikbaar voor 1971, hetgeen een bewijs is dat ook de leiders het op prijs stellen de SEC- jeugd te vergezellen. De film vertoonde o.a. het hijsen van de KNVB-vlag, shots van de lunch, de voetbalwedstrijden, de voetbaltesten, de uitgaansdag in Rotterdam, verblijf aan strand, volleybalwedstrijden in het kamp enz., zodat de ouders een uitste kend idee kregen hoe alles in zo'n KNVB-kamp wel toegaat. In de pauze sprak de SEC ere-voor- zitter, de heer M. Wilhelm, de ouders toe en wees op het vele werk dat door SEC voor de Soester jeug wordt ge daan. De SEC jeugdafdeling groeit enorm snel en binnenkort kan het twintigste jeugdteam voor de competi tie worden ingeschreven voor de KNVB, afd. Utrecht. Voor zo'n groot aantal elftallen is veel kader nodig en een beroep werd ge daan op de ouders, om indien zij tijd beschikbaar hebben, deze in dienst te stellen van SEC. Veel waardering had de oud-SEC voor zitter voor de activiteiten van de SEC- jeugdcommissie die ook in 1970 aller lei activiteiten zal ontplooien. Evenals vorig jaar organiseert de N.V.V.-Bestuursbond „Soest", dit jaar wederom een grote Kers-bingo-avond in de grote zaal van „De Rank" aan de Soesterbergsestraat en wel op vrijdag avond 18 december a.s., aanvang 20 uur. Deze avond wordt gehouden in samen werking met de aangesloten plaatselij ke bonden en is toegankelijk voor le den met hun dames. Wederom zijn een groot aantal prijzen beschikbaar, welke geheel aan de ko mende feestdagen zijn aangepast. De besturen zijn er van overtuigd, dat het zoals voorheen weer een gezellige avond zal worden. De organisatoren verzoeken de ouders om hun kinderen niet alleen naar de ze bingo-avond te laten gaan, maar in ieder geval zelf mee te komen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5