vaiiaeï Soest en Soesterberg in oude ansichten ƒ17,50 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming GODS GESCHENK Schoenhandel H. in nieu van Dorresteijn ve zaak Burgerlijke Stand Krabbels van Knelis Bar-Bodega „Cascade" gaat voorzien in een behoefte Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Grote belangstelling voor vierde vestiging van Raiffeisenbank Drie auto's in één nacht gestolen DINSDAG 22 DECEMBER 1970 CADEAU-TIP VOOR DECEMBER Een juweel van een boek met ruim 150 afbeeldingen In voorraad bjj BOEKHANDEL 7 I Q.J. WESSELS Soesterber^sestrut 53-tot 2419 S Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 De herderkens liggen geknield om de kribbe en kussen het kleed van de Heilige Maagd. God maakte de man; schiep een vrouw uit diens ribbe, nu schonk Hij een Kind, schonk Zijn Zoon ongevraagd. De engelen loven de Heer in den hoge, naar Bethlehem wijzen een ster en Gods stem. 't Geloof in de Christus straalt uit aller ogen, 't geloof in de Heiland, gezonden door Hem. Zelfs koningen komen als wereldse boden met aardse geschenken en werpen zich neer met goud, wierook, mirre voor 'n koning der Joden, door hen reeds herkend en erkend als hun Heer. Bazuinen en engelen hebben verkondigd de ere van God en de Vrede op aard. En wat doet de mensheid Zij vloekt Hem, zij zondigt, zij kruisigt het Kind, door Maria gebaard. ELLEN EECKHOFF Na een druk bezochte receptie begon vrijdagmorgen om negen uur de verkoop van Schoenhandel H. van Dorresteyn in het pand aan de Van Weedestraat 44, waarin tot voor kort een filiaal van de Stichtse Schoenhuizen was gevestigd. Sinds 1943 werkte de heer Dorresteyn in zijn kleinere zaak aan de Korte Brink- weg, waar hij tot 1956 alleen schoenen repareerde, maar daarna ook een schoen handel begon. In de afgelopen veertien jaar bouwde de heer Van Dorresteyn met zijn speciaal- schoenenzaak een grote kring van cliën ten op. Niet alleen uit Soest, maar ook uit de omliggende plaatsen, terwijl hij met trots vertelde dat er zich onder die cliënten verschillende bevinden uit o.a. Zeeland en Noord-holland. „Het werd aan de Korte Brinkweg veel te klein. De schoenen stonden er tot in de slaapkamer, er moest een andere op lossing komen". En die oplossing werd gevonden in het. onlangs leeg gekomen pand gekomen aan de Van Weedestraat. Een prachtige, op wat kleine verande ringen na, direct voor gebruik geschikte zaak, maar vooral een royaal magazijn, waardoor de voorraad niet alleen veel overzichtelijke kon worden opgeborgen, maar ook kon worden uitgebreid. Met het ingebruiknemen van de nieuwe zaak, wordt ook de stijl wat aangepast. Een nog wat bescheiden collectie tassen deed zijn intrede, en ook het jeugd- schoeisel krijgt in de toekomst belang rijk meer aandacht. Samen met zijn echtgenote en een win kelmeisje staat de heer Van Dorresteyn borg voor echte service. De grote drukte gedurende de eerste twee openingsdagen stemde de heer Van Dorresteyn bijzonder hoopvol. Het feit dat gedurende de rest van deze maand op alle aankopen 10 °/n korting wordt gegeven, droeg daar stellig toe bij. GEBORENDaniëlle Helena, dochter van A. F. H. B. de Vries en I. L. Haze- kamp, Plesmanstraat 309, Soesterberg. - Ree Yong Céline, dochter van W. M. Yuen en J. H. S. C. Marbaix Ereprijs straat 12. Barbara, dochter van C. M. T. Sneijder en B. H. M. Terranea, Gen. Winkeimanstraat 31, Soesterberg. Jo- hannes Andreus, zoon van J. A. van der Pouw Kraan en A. W. Sandifort, Smits- weg 297. Justine Catharine Louise, dochter van Ph. H. Marcella en J. A. M. Calis, Weegbreestraat 31. Bryant John Thomas, zoon van J. T. Guilford en M. S. R. Boon, Kerkstraat 38. Richardus Cornelis Willem, zoon van R. W. Grift en L. W. Oostveen, Pelikaanweg 29. Gerardus Marcus, zoon van H. J. Bar- rink en M. W. B. C. Kuijer, Nieuwstraat 45. Wilhelmus Nicolaas, zoon van J. W. W. J. Steenbakkers en M. E. van den Deijssel, Weegbreestraat 387. Karin Daniëla, dochter van H. van Rouwen daal en M. J. van Tricht, Kamperfoelie straat 65. Barbara, dochter van H. H. Spikman en H. W. van Asselt, Kerkpad z.z. 108 Robert Jan, zoon van J. W. van de Pol en M. J. Engelsman, Smits- weg 211. Matthijs, zoon van M. Wes- terveld en E. J. van Horsveld, 2e Heeser laantje 8. Ronald, zoon van G. J. van der Vaart en M. H. Tiggelaven, Dal- weg 149. Katja Annabel, dochter J. L. M. Rasch en H. van der Sterren, Korte Brinkweg 37. Anouschka, dochter van A. A. H. M. Elie en M. van Mechelen, Chr. Huygenslaan 43, Soesterberg. Niels Duncan, zoon van W. van de Giessen en P. Leeflang, Steenhoffstraat 54a. Gabriella, dochter van M. Lenar- duzzi en M. W. Dorrestein, Rembrandt- laan, 7. Monique, dochter van J. H. van de Wijngaart en G. E. Looijen, Weegbreestraat 325. Antoinette Lies- beth, dochter van M. H. Oeberius Kap- teijn en N. A. Kieft, Nassauplant- soen 25. Rosemarie Joyce, doch ter van R. B. M. van Zadelhoff en C. C. Edwards, Dokter Rupert- laan 39. Frank, zoon van J. A. de Booij en A. G. E. M. Tabak, Wwegbree- straat 247. Marja Willemina Güs- bertha, dochter van J. J. van Heerfk- huize en W. H. van Kolfschoten, Koning- innelaan 148. Marco Johannes Theo- dorus, zoon van A. J. M. van der Pouw Kraan en T. M. Wolfsen, Weegbree straat 597. Frans, zoon van F. Markies en J. Huisman, van Maarenstraat 11, Soesterberg. ONDERTROUWD: Paul van de Bor, Comm. van Heemstrastraat 37, Nijkerk en Francisca Buitenhuis, Schaepmanstraa^ 82. Godefridus Henricus Maria Ver heul, Beekstraat 55, Weert en Catharina Drijver, Leeuwerikweg 1. Frans de Wolff, Stadhouderslaan 17a en Jansje Vera Veldhuijzen, Scheldeplein 14, Am sterdam. Johannes Antonius van der Leen, Plasweg 28a en Janna Scharren - berg, Pimpernelstraat 5, Arnhem. Arie Jan Wouter Advocaat, Paltz 5 en Bernardina Huisman, Scheapmanstraat 39. GEHUWD: Richard Allan Caddick, Veenbesstraat 640 en Elisabeth Geertruida Bouma, Veenbesstraat 640. - Clement Maria Putter, Coehoornstraat 9, Hilversum en Marjolein Cornelia Zon, Paulus Potter- l^an 14. Cornelis Hermanus Koop- "jnan, Braam weg 102 en Ehren- traut Gertruk Vonk, Betje Wolff- laan 28. Johannes Franciscus Maria van de Kant Kerkstraat 66 en Maria Anna Elisabeth Spaan Weegbreestraat 319. Willem Pieter de Vree, Kelkweg 5 Amersfoort en Albertha van Velzen, Birkstraat 62. Leendert Hendrik Boot, Oranjelaan 93, Lisse en Woutera Wes- teneng, Nieuweweg 33. Johannes Leendert George van Hamesveld, Arn- hemseweg 80, Amersfoort en Johanna Gerarda van Roomen, Nieuwstraat 40. Alfonsus Gerardus Maria Schalkx, Korte Kerkstraat 5 en Jacoba Maria Cornelia Kortekaas, Van Lenneplaan 49. Wil helmus Hubertus Maria Vendrik, Lange Nieuwstraat 54, Utrecht en Wilhelmina Magdalena Jacoba Hendrina de Bruin, Rademakerstraat 6, Soesterberg. Pe trus Jacobus Coenen, Oeffeltseweg 30, Boxmeer en Gerarda Johanna van Daat- selaar, Koninginnelaan 20. Jan Fokko Bronts, Karei Doormanlaan 29, Huizen en Henriëtte Juliska Ilona van Wijkvliet, Ruysdaellaan 4. Johannes Lambertus Ajje ut ming vraof dan mok zeige dat ut maor goed is dattei kelenders binne. waant aors zouw der geen mins we/e die kon glove daat de korsmus voor de deur staot. Noeng daat netuurluk wei un bietje overdreve waant der binne nog un heule kwak aore dinge waor an te merreke is daat ut gezellugste feest vaan ut jaor in an- toch is. De zaoke waor je spulle ken kope voor ut in de juuste stemming bringe vaan je huus, zorrege der wel voor dajje der nie an veurbie gaot. De Sinterklaos is nog nie goed en wel voorbie, of de eer ste doze mit vursiering voor de kors- boom leige aal weer klaor in de eete- laozje en as je der soms zelluf geen ar- rug in moch hebbe, daan zorrege de kingders der wel voor daat da nie ge beurt. Un paor jaore geleje hek nog wellis de gedaachte gehaad daat de tied vaan de korsboom wel voorbie zouw gaon, maor daor hek ming knaap in vurgis, waant ajje noeng effe om je heen kiek, daan ister geen straot of laon, waor nie iemaand woent die mooie of mingder mooie korsbome te koop hep. Ik bin wellis baang gewees daat de kunsbome ut zouwe gaon winne vaan de netuurbome. Noeng is baang mes- schien nie ut goeie woord, waant waor- om zouw ut arrug weze aster in plaots vaan zoon braandbaroe naoldefebriek un inklaopbaore en makkeluk te bewaore plestiekboom zouw staon Ut arrugste zouw netuurluk weze voor de minse voor wie de leste maond vaan ut jaor mit de verkoop vaan die bome ut heule jaor goed mot maoke, maor hoe of je ut ok bekiek, zo as ut noeng gaot mit de bome, ken ut nie door blieve gaon, of der zouw un uut- vinding gedaon motte worde, daat kors bome un paor kere vluggur greuje as gewone bome. Noeng komme de meeste bome aal uut ut buutelaand en nog maor un heul klein bietje uut eige laand. Ok ut buu telaand kent nog geen korsbome die un paor jaor overslaon bie ut opgreuje. Maor ik wou ut noeng nie ovur de bome hebbe, maor ovur de korsemus zelluf, aal is daat zo laangzaomerhaand ok un feest geworde, waor nog maor heul wie- nug minse ok maor heul effe bie de diepere betekenis stilstaon. En wie ken ut wie eigeluk kwaoluk neme. Aachterom kieke hep haos heulegaor geen zin meer, waant waat gistere nog gewoon waas ken vaandaog wel narru- guns meer bie passé. In de toekomst kieke hep ok aal heul weinug zin, waant ik weet nie wie of daat hep gezeit, maor der waas iemaand die zeej „Kieke in de toekomst hep geen zin, waant die komp vaanzelluf", en daor zit un heul bietje waorhied in. Vooraal in de me- derne tied is in de toekomst kieke haos onmogeluk geworde, waant waat mar- rege nog nie ken, is ovurmarrege bi* wieze vaan spreke aal weer gebeurd. Ik schaat daat da ok de reje is dajje teu- geswoordug laang nie zoveul as vreugef hoort vaan helderziende en toekóms- voorspellurs; zellufs die luu zien def geen been meer in. Zo heul of en toe prebeert der nog wel is een in ut nieuws te komme. Daat ge beurt daan nie mit leuke dinge int voor- uutzicht te stelle, maor altied allenug mit naorughied. Vaan de week sting der ok weer zoon uutlaoting vaan zoon koffiedik-kieker arruguns te leze. „Binne vief jaore ister weer un barre oorlog". Kiek, je mottor vaanuut gaon datter geen mins is di« daat vaan te vore ken bekieke. Maof arruguns, daat hep ik saome mit Kne- liao vooraal vlaak vóór zuk soort daog*^ daan gao jie zitte prekkezere ovur zulc soort uutlaotinge. En ajje daan gaot kieke waat ofter eigeluk maor alle daaf gebeurt om de „vrede op aorde" voort te laote gaon, daan gao je je toch wel ofvraoge of daat genog is om zellufs die vief jaore vol te kriege. Wullie maoke ongs bar druk ovur heult laande, die ut nie mit mekaor eens ken- ne worde en ast waore saome op ut scharrup vaan ut mes leve, maor d« naorughied die minse ongder mekaor hebbe, kenne wullie aal nie voorkomme, laot staon die trammei aant in ut groot. Wullie hebbe nog altied ut idee daat we der vaan allus an doen om naorug hied te voorkomme, maor ajje iemaand vraog waat oftie der an doet, daan mot hie ut aantwoord schuldug blieve, waant ut is nie veul. Noeng staot voor ming vaast daat da ilie zaal vurandere, mes- schien wel nie zaal kenne vuraandere, messchien is ut aal heul biezongder as wullie zo in deze tied effe stilstaon bie ut feit dat ut zo nie goed gaot. Wullie proate genog, inspraok, meddezegge- schaap, ovur allerlie vurontreiniginge en gao maor door, maor ut blief praote, bar veul gebeurt der nie. Messchien is het allermooiste vaan kor semus 1970 nog daat wullie der in vrie- hied ovur magge praote en kaankere. waant da is zellufs nog nie overaal mo- geluk. Saome mit Kneliao hoop ik op prettuge korsdaoge, netuurluk ok veur alle minse mit of zongder goeie wil. „Wat is er nu in Soest te doen", een veel gehoorde klacht, die overigens niet ten onrechte niet alleen bij de Soester inwoners van oudsher, maar vooral ook van de zijde van de nieuw ingezetenen regelmatig wordt gehoord. De heer en mevrouw Van Nielen, als het ware geboren en getogen in de „horeca" en sinds vier jaar is Soest woonachtig, vonden het opmerkelijk, dat ondanks de grote uitbreiding met over wegend jonge gezinnen, er op het gebied van „uitgaan" zo weinig werd gedaan. „Overal waar je komt, hoor je de men sen klagen over het feit dat er in Soest zo weinig te doen is en dat was voor ons 'n reden om 't met „Cascade" te gaan proberen". De vader van mevrouw Van Nielen, Irene voor de cliënten, is de man ach ter de schermen. Als rustend Amster dams oud-hotelier kent de heer H. Meijer de klappen van de Horecazweep, en met vaders gerijpte ervaring, en het enthousiasme van de heer en mevrouw Van Nielen, werd enige maanden geleden besloten het vrijgekomen pand, waarin tot dan een verwarmings-bedrijf was ge vestigd, om te bouwen tot een bar- bodega. „Geen zaak met een groot aan tal op en in elkaar geduwde plaatsen, maar een gezellig, intiem verblijf. Met dertig plaatsen aan de royale bar, met aan één zijde nog een twintigtal „ver heven" plaatsen in een drietal boxen". Inderdaad een formule die voorkomt dat „Cascade" een stamkroeg wordt in de nare zin van het woord, met dag en nacht dezelfde gezichten aan de bar, zodat voor een ander geen plaats vrij komt. „Ik ben er helemaal in opgegroeid, en mijn man heeft meer dan vijftien jaar ervaring. En al is een bar weer heel wet anders dan het opmaken van bedden en schoonhouden van kamers in een ho tel, we verlangden eigelijk allebei weer terug naar dit werk". Hoewel mevrouw Van Nielen wel het meest van de tijd in de zaak te vinden zal zijn, heeft zij door het aanstellen van een geroutineerde barkeeper weten te voorkomen dat zij onvoldoende aan dacht aan haar cliënten zal kunnen be steden. Het zal ongetwijfeld vanaf dinsdag erg druk worden in het fraaie geheel dat het Soester aannemersbedrijf Mets heeft gerealiseerd en waar de firma Nieuwen- huis niet alleen voor de muziek zorgde, maar ook verantwoordelijk is voor de stijlvolle verlichting. Een belangrijke bijdrage aan het geheel leverde niet in de laatste plaats woning inrichting J. P. de Rond. In zeer korte tijd werd op vakkundige wijze de bar- bodega van sfeervolle bekleding en stof fering voorzien. Aan het echtpaar van Nielen zal het zeker niet liggen. Boschma, Flaasdijk 2, Chaam en Adrian* Margriet van Dijk, Paterserf 143, Ooster hout. Johan Gerrit Sterkenburg, Woestijgerweg 170, Amersfoort en Adria- na Sylvia van Kooten, Kerkpad z.z. 69. Theodorus Gerardus Maria van den Deijssel, Koekoekweg 10 en Dolores Al ma Boonstra, Laanstraat 79. Jan Hen drik Gabler, Joost Banckertstraat 39, Huizen en Nelletje Cornelia Doorn, Laanstraat 83. Johannes Cornelis Groen, R. Claeszenstraat 2 ÏII, Amster dam en Maria Elisabeth de Craen, Van Hallstraat 82, Amsterdam. Pieter Jan Arend van der Meijden, Plesmanstraat 94, Soesterberg en Jolanda Antje Wille- mijntje Kroezen, Antonie van Leeuwen hoeklaan 85, Soesterberg. Peter Frans ten Veen, Baden Powellweg 33, Amster dam en Ruby Joyce Tutuarima, Weber straat 40c, Amersfoort. August Karei Willem Veen, Antonie van Leeuwenhoek laan 23, Soesterberg en Maria Borstel, Dijkhuisstraat 6, Soesterberg. Gerar dus Hubertus Flos, Orion 22c, Amers foort en Mauritia Petronella Biemans, Schaepmanstraat 45. Cornelis Johan nes van Brienen, Rijpstraat 9, Amers foort en Justina Maria Wolfsen, Nieuwe- weg 96. Cornelis Johannes Arend van den Hoek, Horsterweg 6, Leusden en Metje Cornelia van Leeuwen, Den Bliek laan 43. Bastiaan Johephus van Dijen, Mauyestraat 64, Baarn en Marth Veld huizen, Korte Hartwej 5. Jacob San- der Wolse, Veenbesstraat 280 en Eveline Anna Hoogervorst, Waldeck Pyrmont- laan 35. Johannes Henderikus Herma nus Soppe, Hoofdweg 26, Coevorden en Johanna Theresia Cecilia van Nieuw- burg, Den Blieklaan 67. Mario Juan Bautista de Cuba, Paul Krugerstraat 6, Arnhem en Teresita Maria de Cuba, Paul Krugerstraat 6, Arnhem. William Norris Boglin, en Grietje Lolkje Borger, Van Heuven Goedhartlaan 70, Utrecht. Adrianus van der Weijden, Stadhou derslaan 19 en Antoinette Marjan Sie- mers, Heideweg 8a. OVERLEDEN: Jantje Menkveld, 79 jaar, weduwe van P. Kuiper, Dalweg 42. Karin Emma Boomhouwer, 5 jaar, Ere- prijsstraat 37. Eduard Maurits de Meij, 71 jaar, gehuwd, Burg. Grothe- straat 47. Alexandrina Philippina Ma ria, Gissius, 85 jaar, gehuwd met W. Hijlkema, Dalweg 42. Albert Klijn, 62 jaar, gehuwd met C. Renia, Laurier- kerslaan 33, Amstelveen. Elisabeth Galema, 87 jaar, Nieuwerhoekplein 10. Jacobus Maassen, 71 jaar, gehuwd met H. van de Hoef, Koninginnelaan 115. Carel de Bie, 2 jaar, J. S. de Rijkstraat 104, Utrecht. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 In de nacht van zaterdag op zondag zijn in de omgeving van het Nassau- plantsoen drie auto's gestolen. Twee werden in de buurt teruggevonden. De derde is nog spoorloos, evenals de dader. Eerst deed mevr. De V. van de Irene- laan aangifte van diefstal van haar Fiat 850. De wagen werd korte tijd later op de Prins Bernhardlaan teruggevonden. Het scheerraampje bleek te zijn gefor ceerd. Korte tijd later bleek eenzelfde merk en type auto van de heer V. d. R. van de Margrietlaan te zijn verdwenen. Deze auto is tot op heden nog niet terugge vonden. In dezelfde nacht verdween ook de Re nault van de heer C. van D. Deze wagen werd met een lege benzinetank terug gevonden op de Hartweg. Een groot aantal inwoners van Soest en zeker niet alleen inwoners van het Soesterveen, hebben gereageerd op de uitnodiging van de Raiffeissenbank Soest, om ter gelegenheid van de ope ning van de vierde vestiging een kijkje achter de schermen te komen nemen. Vrijdagavond van half acht tot half tien en zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur, stond de deur van de nieuwe vesti ging wagenwijd open. Ook de deuren die in alle andere gevallen angstvallig gesloten blijven, stonden open om be langstellenden en genodigden de gelegen heid te geven de bank van „binnen" te bekijken. Vol trots liep de directeur van de Raif feisenbank, de heer Knaapen, rond en toonde collega's en de vele belangstellen den, onder het genot van het onontbeer lijke glaasje en hartigheidje, de nieuwste snufjes die in de vestiging zijn aange bracht. Vooral de nachtkluis, met zijn mogelijkheid tot het na kantoortijd be machtigen van een lege cassette, kreeg grote belangstelling. Enigszins verwonderd werd door veel bezoekers aan het „open huis" opgemerkt dat de bank nu ook al vakantie-reizen verzorgt. Die verwondering groeide uit tot verbazing wanneer men hoorde dat op elk kantoor van de Raiffeisenbank een medewerker aanwezig is, die geheel vertrouwd is met deze nieuwe materie. Terwijl menigeen nog met een wat angstig gevoel langs de op de grond bevestigde alarmknoppen schoof, kondig de luid sirenegehuil de komst van een politiewagen aan, die, vergezeld van een wagen van de brandweer, op een overi gens vals alarm, direct reageerde met een binnen enkele minuten ter plaatse zijn en binnenstormen, tot grote hilariteit van de vele aanwezigen, waaronder de brandweercommandant de heer J. F. Groart en de inspecteur van politie de heer Hoogma, die zichtbaar ingenomen waren met de lovende woorden die hun personeel werd toegezwaaid. De beheerder van de nieuwe vestiging, de heer Moons, benutte deze gelegenheid volledig om relaties te begroeten en om kennis te maken met nieuwe relaties, die bij het verlaten van het nieuwe kantoor werden verrast met een plantje voor de dames, en een origineel presentje voor de heren. Het moderne gebouw, dat duidelijk aan sluit bij het naastliggende „Smitshof", is, evenals het direct aangrenzende pand van drogisterij-parfumerie Kok, een schepping van de Soester architect H. Beekman, terwijl woninginrichting Wij- nands verantwoordelijk is voor de sfeer volle stoffering.

Soester Courant | 1970 | | pagina 13