Europa BO vande 197 c Zeeverkenners krijgen eigen sleepbootje „DE SOESTER" Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Kerstmis 1970 zorgde voor extra werk voor gemeentewerken WITTE HUIS WORDT VOOR ZEVEN TON VERR0UWD Straks plaats voor 420 gastarbeiders WEER IJSPRET OP DE „PETERS BAAN" Bij aanhoudende vorst woensdag wedstrijden voor de jeugd wensen onze clientèle en relaties een voorspoedig 1971 De Kleine Waarheid f 17.50 De klop op de deur 14.90 Veertienhonderd gulden gestolen bij drukkerij Klomp Kindermatinee op Nieuwjaarsdag Ruine ontsiert omgeving Krabbels van Knelis Telef. Brandweer 333 3 Politiebureau 444 4 Met Oud en e 250 gram 5 Krokett 10 Bittert Voor uw t 3 Filet At Woensdaj 509 gr. G< 250 gram 250 gram 100 gram Alles in e om Komngim lonj zoekt gr Vz kg Bo pikant b Camemb Brie per Boursin EXT VER DINSDAG 29 DECEMBER 1970 De zeeverkennersgToep „Paltz- en Eemgeuzen" zal binnenkort de beschikking krijgen over een eigen sleepbootje met een motorvermogen van 36 pk. Iemand, die onbekend wil blijven, heeft de boot aan de groep aangeboden. Men zal er met In gang van het volgend seizoen een heel wat ruimer gebruik van kunnen maken dan tot nu toe het geval zou zijn geweest, want volgend jaar gaat de groep elke zater dag het Eemmeer op. Ook zullen er meer weekendkampen komen, en minder dicht bij huls dan men tot dusver gewoon was. Tegenover deze winst staat het verlies door het vertrek van stuurman G. Hil- horst, die wegens drukke werkzaamhe den heeft moeten bedanken. De paltz-en Eemgeuzen hebben al afscheid van hem genomen in het troephuis aan de Den Blieklaan. De heer Hilhorst haalde bij die gelegenheid herinneringen op en Aan alle lezers van de krant, met wie ontstaat een Soester band, wens ik geluk in 't nieuwe jaar, en niet alleen de lezersschaar, maar ook aan alle krante-mensen in het bedrijf: „Mijn beste wensen". Wanneer de Soester krant verschijnt, lees ik die van begin tot eind, en 't is dan ook mijn „eigen" blad, als ik hem lees dan weet ik wat, wie dit niet doet, o wee, diegeen weet niets van alles om zich heen. Wie in ,de Soester' adverteert, wordt door geen mens hier genegeerd, men kent de zaak, de winkelier, en zegt: „Dat is er een van hier, ik ga naar hem, ben vast besloten, t<? kopen bij mijn plaatsgenoten". „Mij int'resseert ied're rubriek: .Ekonomie' en .Politiek', die waarin ,Knélis' met mij praat, adviezen uit: ,Met Raad en Daad', en beelden van Soest in 't Verleden' en hoe het nu is, in het 'Heden' „De 'Sportrubriek', 't Raadsverslag', gebeurtenissen van de dag, ja, alle aktualiteit, die onze .Soester' hier verspreidt, zo ,Voor de Vrouw', het 'Officiële' als 'Wat de kerken mededelen' 't Belang van IEDER, naar het woord, wordt in de Soester krant gehoord, en daarom, personeel en staf, de band die u de Soesters gaf, zij komend jaar ook weer uw streven, die wens wordt uit het hart gegeven. GEBOREN: Anita Miranda, dochter van E. W. van Looijengoed en J. A. Aartsen, paulus Potterlaan 26. Ilona Sandra, dochter vanC. van de Munt en J. F. van der Zee, Nieuweweg 49b. David Hen- ricus, zoon van H. A. van Veen en A. J. Sturkenboom. Ie Heeserlaantje 15. Adriaan Cornelis, zoon van G. J. Pierik en J. F. G. de Regt, Smitsweg 441. Christie Immerange, dochter van G. Mensink en A. M. C. I. F. Polman, Smitsweg 565. Margaretha Theodora, dochter van W. W. van Roomen en T. M. de Bruin, Grote Melmweg 2a. Hélène Nicole, dochter van J. Bosman en M. G. Verwoerd, Lange Brinkweg 35c. Johannes, zoon van J. H. van den Burg en C. M. G. Epskamp, Smitsweg 433. Désirée Christina, dochter van J. Staal en M. Broekhuizen, Weegbreestraat 85. ONDERTROUWD: Jan Jansen, Burg. Vitringalaan 4, Ermelo en Christine Kooij, Braamweg 57. GETROUWD: Lieuwe Harm Cuperus, Boogstraat 58, Haarlem en Alida Helena Irene Lageman, Veenbesstraat 362. Gerardus Gijsbertus Adrianus Hilhorst Thorbeckestraat 33 en Johanna Jacoba Christina van Wijngaarden, Laanstraat 53. Robert Simon Zwanenburg, Bloe- mendalsestraat 57, Amersfoort en Elly op 't Land, Laanstraat 85. Junarko (Fred- dy) Djajaprawira, Spreeuwenstraat 93, Amersfoort en Hoey Nio Oey, Smitsweg 339. Gerardus Johannes van der Lin den, Heuvelweg 18 en Anna Hendrika van Nimwegen, Heuvelweg 18. Wil helm Otto Leonard van den Bor, Klein Engendaalweg 11-en Marcela Pilar Man- silla León, Klein Engendaalweg 11. Johan Cornelis Marinus Merts, Gen. Winkelmanstraat 90, Soesterberg en Wil- helmina Magdalena Hendrina Adriana Huijding, Olijfwilgstraat 72, Nijmegen. Albertus Wilhelmus Antonius Wouterse, Utrechtsestraatweg 63, Woerden en Thea Josephine Verhéesen, Steenhoffstraat 25. Eduard Klaas Pijlman, Dorrestein- weg 53 en Hendrika Jacoba Catharina Droge, Burg Grothestraat 50. Peter Thomas Kraft, Moerbeilaan 33, Hilver sum en Jacoba Comelia Wilhelmina Koudijs, Mauritsstraat 8, Hilversum. Han Lie Oey, Smitsweg 339 en Annie Christina van den Burg, Roelofsstraat 7, Amersfoort. Jan Joris Prins, Cor- Huijling, Olijfwigstraat 72, Nijmegen. nelis Vlotlaan 24, Zeist en Cornelie Ja- corinie de Feyter, Leeuwerijkweg 7. OVERLEDEN: Johanna Hendrika Maria Booij, 79 jaar, weduwe van S. Wiegers, Van Lijndenlaan 10. Grietje Heijnis, 81 jaar, weduwe van S Grin, Purmer- straat 13, Assendelft. Antonius Fran- ciscus van Lierop. 72 jaar, gehuwd met A. M. Fremouw. Burg. Grothestraat 54. Milka Arnold, 75 jaar. Eigendomweg 98. Jacoba Zandstra, 84 jaar, weduwe van H. Blok, Prins Hendriklaan 50. Jan de Graaff. 90 jaar, weduwnaar van A. C. Floor, Hartmanlaan 33. Erna Frieda Minna Weidemeyer, 80 jaar, we duwe van H. Miehe, Albert Cuyplaan 101. Albertus Koudijs. 79 jaar, gehuwd met E. Renes, Amersfoortsestraat 91a, Soesterberg. Johannes van der Valk, 65 jaar, Amersfoortsestraat 67, Soester berg. Emanuel Hilhorst, 83 jaar, we duwnaar van W. Kok, Biltseweg 41. Cornelis Bernardus van Schalkwijk, 78 jaar, Groen van Prinstererstraat 1 bis. Dir. H. W. VELLINGA kreeg veel lof toegezwaaid voor zijn werk als technisch adviseur bij het zei len. Als afscheidscadeau kreeg hij na mens de leiding uit handen van schip per D. v. d. Wal een houtsnijwerk en van de jongens een stuurhoes en een waardebon, aangeboden door Robertjan Jansen en kwartiermeester Rob Kooi man. Jaarverslag Het jaarverslag van de zeeverkenners- groep Paltz- en Eemgeuzen in Soest, geeft een opsomming van de talrijke ac tiviteiten in het afgelopen jaar. De groep werd begin van dit jaar gevormd door een fusie tussen de Paltz Scouts en de Eemgeuzen. De eerste groep kampte met een gebrek aan leiders, de zeeverken ners beschikten niet over voldoende ge bouwen. Aan die gebouwen moest overigens wel één en ander gebeuren voordat ze weer bruikbaar waren. In het leiderstroephuis zat geen enkele ruit meer en het verken- nerstroephuis moest ook opgeknapt wor den. Het seniorenhok moest worden ver bouwd en de toiletten moesten ver nieuwd worden. Hiermee is men prak tisch de gehele winterperiode en een groot gedeelte van het voorjaar bezig ge weest. Drie boten De Paltz- en Eemgeuzen hebben nu de beschikking over drie boten. Ze werden gebruikt tijdens de weekend- en zomer kampen. Enkele grote activiteiten waren drie kampen; een dropping; een grootscheeps spel in samenwerking met de politie; twee tochten met de Havendienst Am sterdam; een dag te gast op de loodsboot in IJmuiden; een rimboejacht voor de welpen en een bezoek aan de Hiswa. De zwemwedstrijden werden een groot suc ces. De groep telt momenteel 24 welpen en 23 verkenners en 6 senioren. Het aantal donateurs groeide in het afgelopen jaar tot 50, aldus stuurman K. Mos in het jaarverslag. De groep houdt nog deze maand of in januari een ouderavond op het terrein aan de Den Blieklaan. Be langstellenden zijn dan in de gelegenheid vragen te stellen en een film te bekijken van de groep. Eén van de punten van bespreking zal zijn het zomerkamp van de verkenners. De streefdatum hiervoor is de eerst week van juli. Het is de be doeling, acht dagen lang een binnen vaartschip te huren en daarmee richting Friesland te varen. Van Weedestraat 72 - Telefoon 2792 Dorpsplein 10a - Telefoon 03463- 1587 Het zat er al een beetje in. De weersver wachtingen gingen die kant al enkele dagen op. Kerstmis 1970 zou naast vorst ook neerslag in de vorm van sneeuw gaan brengen. En terwijl de le Kerstdag nog voor iedereen rustig verliep, bracht de vroege morgen van de 2e kerstdag voor de gladheidsbestrijders van de ge meente de eerste narigheid. Nadat de eerste melding rond acht uur een door de lichte sneeuwval geslipte wielrijdster opleverde, werden de mensen van ge meentewerken gewaarschuwd en kort na de eerste constatering van gladde wegge deelten rukten de eerste wagens uit, om terwijl bijna nog niemand buiten de deur was geweest, de gladheid te bestrij den. De zeilen werden van de grote bergen strooizout getrokken en wet on wennig werden de eerste wagens gevuld, die daarna hun tocht door de gemeente begonnen, daarbij natuurlijk eerst de be langrijkste punten verzorgend. De heer Ph. van Kampen, eigenaar van het Witte Huis aan de Birkstraat, is van plan, zijn pension voor buitenlandse gastarbeiders voor zeven ton te gaan verbouwen. Momenteel worden reeds de eetzaal en recreatieruimte verbouwd en vergroot. Wanneer dit over enkele weken gereed zal zijn, zal worden begonnen met de bouw van een ruime ontvangsthal. Voor de bouw van een uit drie verdie pingen bestaande Zijvleugel is het wach ten nog op goedkeuring van de gemeen te. Als alles volgens plan gerealiseerd kan en mag worden, zal het Witte Huis aan 420 gastarbeiders onderdak kunnen bieden op een wijze, die in overeenstem ming is met de gestelde eisen. Inmiddels zijn aan een aantal kamers al verbete- Hoewel iedere schaatsliefhebber gedu rende de kerstdagen bij de aanhoudende vorst prognoses maakte en verlangend uitkeek naar de opening van de „Peter's Baan" moest het nog tot zondag duren eer de kwaliteit van het ijs voldoende was om de duizenden Soester schaats- enthousiasten te dragen. De belangstelling voor deze wintersport bij uitstek was direkt bijzonder groot. Morgen (woensdag) zullen er, ijs en wederdienende, om 10 uur, wedstrijden worden gehouden voor de jeugd van 8- 14 jaar. Inschrijving vanaf 9 uur op de baan. Het inschrijfgeld bedraagt 25 cent. Er zijn luxe prijzen te winnen. Als men wenst te weten of de Peters' Baan wel of niet voor het publiek ge opend is, wordt men verzocht te bellen nr. 3178 en niet het bureau van politie. KANTOORBOEKHANDEL ringen aangebracht. De 60-jarige heer Van Kampen ontkent, dat zijn woonoord te zijner tijd zal moe- tenverdwijnen in het kader van sane ringsplannen van de gemeente Soest. Hem is daar in ieder geval niets van be kend. „Dacht u, dat ik voor 700.000, aan het Witte Huis zou gaan verbouwen, als ik wist, dat het binnen korte tijd tegen de grond gaat?" reageert de heer Van Kampen verbaasd op de geruchten. Ook ontkent hij, dat er bij of in de naaste omgeving van het Witte Huis een moskee zou worden gebouwd. Er is naar zijn mening een veel grotere behoefte aan een goede huisvesting voor de vele Turken en Marokkanen in Soest en Amersfoort. In dit verband rekent de heer Van Kam pen erop, dat de komende jaren het aan tal buitenlandse arbeidskrachten in deze regio met tien tot vijftien procent zal toenemen. De heer Van Kampen heeft momenteel 220 Turken en Marokkanen in pension. Hij heeft 6000 vierkante meter grond beschikbaar om verder uit te breiden. In het nieuwe gedeelte krijgt elk van de 39 kamers een w.c. en een douche. De heer Van Kampen rekent erop, dat na voltooiing van de nieuwbouw de maximale bezettingsgraad spoedig zal zijn bereikt, omdat naar zijn mening nog vele buitenlandse gastarbeiders in afgekeurde pensions zijn ondergebracht. Klokken - Prisma horloge Gouden- zilveren sieraden Verfpvingsringen Uurwerkreparalfes - HORLOGERIE V V Geopend van. dinsdag l/m zalèrdag van 9-1Ö uur-- KONINGINNELAAN 21 - SOEST, TE LÉF. 02155-8319 WEK ZO VERTROUWD GEWORDEN FIGUREN WEER TOT LEVEN met boeken van de bekende T.V.-series JAN MENS: I. BOUDIER BAKKER BOEKHAfJDEL BOEKHANDEL 7 G.J. WESSELS Soestefbergsestraal 53-teL 2419 SOEST Bij een inbraak gedurende de Kerstda gen bij drukkerij Klomp aan de Parallel weg, is een bedrag van veertienhonderd gulden gestolen. Een werknemer van het bedrijf ontdekte de inbraak zondagmor gen. Aan de zijkant van het bedrijf bleek een ruit te zijn geforceerd. Binnen wer den in de kamer van de directeur en be drijf skantoor alle kasten en bureaus, na te zijn opengebroken, grondig doorzocht. Behalve een geldbedrag wordt ook nog een chequeboekje vermist. Op vrijdagmiddag 1 januari 1971 speelt het Haags Marionettentheater van Lucas Goudzwaard om 3 uur in het Artishock- gebouw het spel „De Aardige Aardman". Het is een marionettenspel met eigen liedjes, prachtige kleuren en spannende taferelen. Dit voortreffelijke kindertheater speelt ook op zondagmiddag de derde januari en verder nog de hele maand. Ook voor grotere kinderen. Otto van der Mieden die met de kerst dagen twee drukbezochte voorstellingen verzorgde, viert zijn come-back op zon dag 7 februari met een splinternieuw poppenspel. Zondag 28 februari organiseert Artishock een kinderconcert. Zo is er in ieder geval elke zondagmiddag wat te doen voor kinderen in Soest en omgeving. Zie de advertenties elders in dit blad. Met de deels gewenste afbraak van de villa „Middehvijk" aan het Kerkpad, een afbraak die door de jeugd al ongevraagd in een ver gevorderd stadium kwam, hebben de omwonenden er een alles ontsierende plek bügekregcn. Nadat het tot voor kort nog in gebruik zijnde koetshuis ook met de grond gelijk gemaakt was, heeft Soest er weer een „bezienswaardigheid" bijgekregen. Terwijl verschillende commissies tijd te kort komen om alle agendapunten af te handelen, die variëren van een om te hakken boom tot het plaatsen van een om heining e.d., zit Soest met een ruïne, die veel gelijkenis vertoont met huizen die tijdens een oorlog door bommen zijn getroffen. 5Ajje ut ming vraog dlchtur bie^ut^jaor derd zestug daoge, twaolluf maonde of tweeienvieftug weke en mit un kleine vaariejaant op un bar oud toepasseluk gezeigde. ok noeng gaon zullie nog as un staoliaogur voorbie. ün mtokiSg aaltied ant end vaan zoon heul jaor de behoefte om effe om te kieke, ast waore de rekening op te maoke. Maor hoe of je ok wil kieke, alle jaor krieg je die rekening nie sluutend, ripr blief un groot tekort, AJje ant befin vaan een nieuw jaor staot, daan vraog un mins zun eigeof hoe of daat om zaal komme, der Jlek geen end an te komme, maor as de leste daag is annebroke, daan ist net aors om, en daan stao je vurbaos hoe vlug ut ge- gaon is, en daan komp haos ieder mms tied tekort. Nie iedereen netuurluk, waant der binne ok wel minse, en daor bedoel ik daan de zieke en ouwere min- se mee voor wie iedere daag un gebed zongder end is. Maor veur de meeste minse gaot de tied veul te snel voorbie. Neem noeng is de minse die prebere ongs naor eer en gewete te besture. As allus zongder meujelukheje vurloop, daan hebbe zullie vier jaor de tied om allus waat zullie zich hebbe voorrenome tot warrekelukhied te maoke. Maor vaan welleke kaant of je ut ok bekiek, ut is nog nie vaok voorrekomme daat zullie der in geslaog binne om daat voormekaor te kriege. Wulliemotte ut der maor gewoon op houwe daat zullie ok tied tekort kwaome. Betur gezeit, daat ok voor hullie de tied veul te snel gaot. Maor ik gloof daat ik betur maor nie ken gaon omkieke, maor dak betur voor- uut ken blikke, en daat doe je daan op ut gevaor of vaan te gaon zitten door- slaon. Maor un mins ken nooijt wete waor hie daan toe ken komme. Ming nieuwjaorswens zouw der onge veer zo uut gaon zien. Voor de barrege- meester, die vlaak voor ut end vaan ut jaor hoorde daat hie mog blieve, hoop ik daat 1971 hum nie aal te veul prebleme op mag levere en daat de leje vaan de gemeenteraod allnug mit zaoke an kom me draoge die in ongs darrup mit zun beperkte mogelukheje uut te voere bin ne. De wethouwers wens ik heul veul wieshied en welbespraokthied toe en daat zullie altied maor weer de juuste beslissinge wete te neme, mit in hullie aachturhoofd altied maor de gedaachte daat zullie de bevolluking vurtegewoor- dugge. Daat zellufde wens ik eigeluk ok de leje vaan de gemeenteraod. Der binne vaan die Iuu die messchien dit jaor hul lie mongd is ope kenne doen en daan kenne messchien de luu die der eige zo bar greig hore gaalme, hullie wafful ok is effe dichthouwe. Voor de luu vaan ongze eige kunste- naorsklub wens ik een bar kunstug jaor mit veul daode en wienug woorde die der nie toe doen. De pelissie en de braandweer wens ik heul weinug toe en dat zullie der altied an blieve denke daat zullie un dienende taok in de saomeleving hebbe en der al- lenug maor voor hoeve te zorrege datter niks gebeurt daat in stried is met de wet. Daat is daan voor de pelissie. De brandweer maag, waat ming betref, heulegaor vurgete waor waotur voor dient, as daat teminste komp doordaat zullie niks te doen hebbe. Ik ken zo netuurluk nog wel effe doorgaon en daan krieg ik un rie waor geen end an komp, en daorom zaal ik ming maor be- perke tot un paor groepe vaan minse die zogezeit an de weg timmere, aal staot daorbie wel voorop daat da ok nog heul waat minse binne. Waat daat angaot haangt ut heule leve noeng eenmaol vaan minse ammekaor, aal wille wullie altied zo greig laote hore daat zullie me- kaor nie nodug hebbe. Voor alle dokturs in Soest hoop ik daat zullie genog te doen hebbe om int ete te blieve, aal zaal daat, ondaanks alle goeje wense voor un gezond en voor- spoedug jaor,toch wel lukke. De baos vaan de ziekewaoge maag waat ming betref ut heule jaor rustug tuus blieve zitte, om- daat ik hoop datter geen ongelukke ge- beure, en as die daan toch moet rieje daat ut daan is, omdatter weer un nieu we inwonur vaan Soest bie komt. Eigeluk kejje de gelukwenserie mit un paor woorde voor alle minse of doen. Uut naom van Knelioa gao ik daat noeng ok maor doen. Voor iedereen groot of klein, dik of dun, arrum of riek, en gao maor door, wense wullie un gezongd en veilug 1971. Ut is messchien wel un heul ofgezaogd gezeigde, maor ok noeng maok geld nie gelukkug al blief ut bar makkeluk, maor gezondheid is veul meer waord, en waat daat betref gelukkug nog steeds nie te koop. Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 (Voorheen ALDERS) (Direkt naast het postkantoor) Steenhoffstraat 13 - Soest Telefoon 2476 Bred Nieu\ soepé tieve interi werl bij vt Brieven onc

Soester Courant | 1970 | | pagina 4