mmmm m EG v.SCTTEN SPORTHAL BEUKENDAL Soester schaatsers kwamen goed voor de dag op de gladde ijzers Ie Gooise KLEBING VERHUUR - TAPKING - H0RESA KLEDING Uitstekende start bij scholierentoernooi Basketbalvereniging „The Red Stars" WEDSTRIJD-PROGRAMMA A VOOIt I IMtlWI I.T. - NIEUW OF GEBRUIKT QARAQE STAM OLYMPISCHE VOORBEREIDINGEN Gertie Wildeboer groot winnaar „Tempo - Kerst-veldrit" G. Ruttenberg en H. v. d. Hoef zorgden voor verenigingssucces DINSDAG 29 DECEMBER 1970 Onder niet al te gunstige, maar voor,de tijd van het jaar alleszins redelijke weersomstandigheden werd op het fraaie parkoer in de Soester duinen door de Soester Ren- en Toervereniging „Tempo" voor de zestiende maal de traditionele nationale kerst-veldrit georganiseerd. Jaarlijks groeit de belangstelling voor deze veldrit, waaraan wordt deelgeno men door de sterkste Nederlandse spe cialisten op dit terrein. Ook nu stond een sterk rennersveld garant voor een pannende strijd in de drie klassen:, ve- [eranen, amateurs en profs en de nieuwe lingen. Het parkoer van iets minder dan twee duizend meter had in vergelijk met voorgaande jaren een wijziging onder gaan. die niet het zwaarder maken van het traject voor de renners beoogde, maar het aantrekkelijker maken voor de 'toeschouwers. Door het aanbrengen van een tweetal lussen konden de talrijke toeschouwers uit heel Nederland, de ren ners langer volgen op hun moeilijke tocht, die over nauwe en hardbevroren bospaden voerde, maar die naast enkele fikse klimmen toch voldoende „loop werk" opleverde. De organisatoren en hun vele medewer kers hadden op schitterende wijze voor de markering van het parkoer zorgge dragen, zodat elk misverstand tijdens de „■^wedstrijd kon worden voorkomen. Pre- -cies om twaalf uur kon de starter de heer Dikkens voor de eerste maal het startschot laten klinken, waarna een twintigtal veteranen vertrokken voor hun 6 ronden. Natuurlijk behoorde de Nederlands-kam pioen G. Ruttenberg van „Tempo" tot de grote kanshebbers, maar een A. Emo van de Volharding uit Utrecht wilde zich zeker bij voorbaat al niet gewonnen ge ven en stelde alles in het werk om Rut tenberg op eigen terrein te verslaan. De start van de ruim 70 amateurs, als altijd een indrukwekkend gezicht. Lang heeft Gerrit Ruttenberg de toe schouwers niet laten wachten op het antwoord op de vraag wie ook dit jaar weer de meeste kans op de nationale ti tel heeft. Vanaf de eerste ronde voerde hij het veld aan, daarbij in de laatste ronden zijn voorsprong regelmatig ver grotend. Bij het ingaan van de laatste ronde was zijn voorsprong onaantastbaar geworden en slechts pech kon hem van een overwinning afhouden.. Met een voorprong van ruim een minuut arri veerde Ruttenberg onbedreigd aan de finish, "daarmede voor "de 3e keer' dëzè" veldrit winnend. Voor de 12 kilometer had Ruttenberg 35 min. en 10 sec. nodig. Op de 2e plaats H. van Dijk.uit Vianen, 3e A. v. d. Knaap uit Wateringen en pas op de 4e plaats de grote kanshebber op de eerste plaats A. Emo. Even na één uur vertrokken de vijftig nieuwelingen voor hun 8 ronden, die 16 kilometer ploeteren inhielden. Naast een groep onbekend talent, dat juist in de „Tempo-veldrit" de aandacht op zich wil vestigen, een aantal kanshebbers waar onder de beide Tempo-rijders J. Schaafs- ma en H. v. d. Hoef, waarvan vooral de laatste zich belangrijk in de aandacht reed. Vorige week won hij in een sterk veld de veldrit in Het Amsterdamse Bos en op eigen terrein wilde hij dit huzaren stukje graag herhalen. Weken van harde training gingen aan deze successen voor af. Steeds kon men Herman weer tegen- komén op zijn fietsrin de omgeving Soest en zijn woonplaats Baarn. Direct na de start vertrok de talentvolle Tempo-ren ner in hoog tempo, met in zijn spoor dé andere kanshebbers waarbij vooral W. Albersen uit Wierden van geen wijken wist. Regelmatig bouwde v. d. Hoef zijn voorsprong uit. Als een volleerd veldrit- specialist overwon hij alle moeilijkheden, daarmede bij het publiek grote bewon dering oogstend. Zonder zichbare ver- moedheid arriveerde hij met royale voorsprong aan de finish. Op -de -2e Boven links voor de 3e maal winnaar by de veteranen Tempo-renner G. Rut tenberg. Rechts boven H. v. d. Hoef, eveneens lid van Tempo, glorieus winnaar bij de nieuwelingen. Midden ónder, Gertie Wildeboer uit Apeldoorn, metdeze overwinning de 8e van dit seizoeh behalend. plaats een tevergeefs strijdende W. Al bersen, terwijl de 3e plaats voor F. v. d. Berg uit Noordwijkerhout was. Toen kwamen de nationale cracks aan de start. Met in hun midden de Neder lands-kampioen Cock van der Hulst, Gor Rutgers, Manus Brinkman en de In het afgelopen weekend kwamen op twee plaatsen in ons land Soester schaat senrijders met succes in actie. Zaterdag vond op de Heerenveense kunstijsbaan „Thialf" de strijd plaats voor het officieuze Nederlandse adspirantenkampioen- schap. Honderdzeventig jeugdige Nederlanders „bonden" daar de schaatsen onder om hun huid zo duur mogelijk te verkopen en zo hoog mogelijk in-het totaal klassement te eindigen. „Peters Baan" werd vertegenwoordigd door zeven deelnemers, die door pech on derweg te laat arriveerden en te gespannen aan de start kwamen. Óndanks het v slechte weer dat goede prestaties in de weg stond, kon trainer Dick Vervloet met ©en tevreden gevoel de reis terug aanvaardden. •Bij de 12-jarigen een eervolle 13e plaats voor Hans Kaats, terwijl Jos Jansen nu niet verder reikte dan een 31e plaats. Gerd van den Heuvel die in de klasse voor 13-jarigen aan de start kwam, boekte het beste resultaat van de Soester ^deelnemers. Een 5e plaats in het totaal- Classement op slechts enkele punten ach- U slaagt niet beter Achterom 6 - Hilversum (100 m. van station) Telefoon 02150 -48700 Ook verkoop ter de winnaar. Erik Duit eindigde in deze klasse als 27e. Bij de 14-jarigen, de klasse* met de grootste concurrentie; plaatsten Erik' Butzelaar, Harry Jansen en Jan Admi raal zich respectievelijk als 10e, .19e .en 30e. Op de Einhovense kunstijsbaan kwamen de drie talentvolle Soester junioren Peter en Wim van de Kant en Ton Lankreijer op het ijs om deel te;nemen aan eeh "se lectie-wedstrijd om. uit te maken wie verzekerd kunnen zijn voor afvaardiging naar de Nederlandse kampioenschappen die in januari plaats gaan vinden. Peter v. d. Kant, a-junior, kwam op de 500 meter niet verder dan 46.4 sec., een slechte tijd voor Peter, die bij het ingaan' van de laatste bocht een misslag maakte en totaal uit balans kwam. Op de 3000 meter revancheerde -hij--zichvolledig,- door de chronometers op 5 min. rond te laten stilstaan. Een evenaring van zijn persoonlijk record. Ondanks deze wat ongunstig gelopen wedstrijd, liet Peter v. d. Kant opnieuw enkele selectie-riva len achter zich en krijgt steeds betere perspectieven op de strijd om het kam pioenschap. Bij de b-junioi:enmoesten Wim. v. d. Kant en Ton Lankreijer in -een direct* duel hun strijd beslissen- Eh terwijl "Wim v. d. Kant last ondervond van 'n enkel blessure en Ton Lankreijer zich naast 't schaatsen druk bezig houdt met zijn studie,. liët..Wirn_4LR. en Ton 48.2 voor Izich afdrukken. De 1500 meter werd ge reden onder slechte omstandigheden. De recht over de baan staande wind maakte het voor de jonge rijders bijzonder moei lijk. Op deze afstand gaf vooral de con ditie van de schaatsers de doorslag. Bei de Soesters gaven goed partij tegen de sterkste b-junioren van ons land en ver speelden slechts enkele seconden. Wim van de Kant finishte in de fraaie tijd van 2 min. 29.7 sec. Ton Lankrijer deed er' 2.2 sec. langer over. Met de ingetreden vorst en de mogelijk heid tot training in de directe omgeving, lijkt het een kwestie van tijd, voor de Soester schaatsenrijders om definitief aansluiting met de Nederlandse top in hun klasse te gaan krijgen. Aan trainer Dick Vervloet zal het be slist niet liggen. Nu de „Peters' Baan" voor berijding gereed ligt, zal hij er da gelijks te vinden zijn om zijn pupillen met raad en daad terzijde te staan. juwelier horloger V-?"/ cnccrnMK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Het scholierentoernooi van Red Stars is maandagochtend van start- gegaan. -Alle teams waren tijdig aanwezig, zodat het toernooi een goede start had. Er werd weer met groot enthousiasme gestreden. In de ochtenduren werden twee meisjes poules en twee jongens poules verwerkt. Bij de jongens adspiranten b ziet het er naar uit dat Chr. Mavo 4 Soest en de Mavo Bunschoten in ieder geval in de finale komen. In de andere adspiranten- poule zal het stellig Mavo 7 Bunscho ten zijn en de LTS Soest 2 die de finales zullen bereiken van komende woensdag. Bij de meisjes hebben uitstekende kan sen de Chr. Mavo 5. Soest, de Mavo 4, Bunschoten, de RK Mavo 12, Soest en de Chr. Mavo 4, Soest." ontdekking van dit seizoen de Apel- doorner Gertie Wildeboer, die reeds ze ven maal de eerste plaats voor zich op eiste. Razendsnel verdwenen de ruim zeventig renners tussen de bomen, om zich zo goed mogelijk te klasseren in verband met de selectie voor de wereld kampioenschappen die eind februari in Apeldoorn worden verreden. Direct vormde zich een kopgroep die voornamelijk bestond uit kanshebbers onder aanvoering van G. Wildeboer. De 22-jarige Apeldooner, nauwelijks zestig kilo wegend, vloog als een gems over de bevroren paden, waarbij zijn gering gering lichaamsgewicht duidelijk in het voordeel was. Constant voerde hij de kopgroep aan, waarin de gebroeders SchefferS uit Zelhem een belangrijke rol speelden. Twaalf maal kwamen de renners langs om vierentwintig kilometers vol te ma ken. Bij elke ronde werd het steeds ze kerder dat de frêle Apeldoorner opnieuw een overwinning aan de reeks zou gaan toevoegen. Onbedreigd finishte hij in 1 uur 2 min. 10 sec. als groot winnaar. A. Scheffer plaatste zich als 2e. Cock van der Hulst, enigszins teleurgesteld, werd 3e, terwijl Cor Rutgers ditmaal met de 4e plaats genoegen moest nemen. G. jSchefferA_ in_ de laatste ronde door C. van der Hulst in moeilijkheden gebracht, eindigde_ oj) de 5e plaats, direct gevolgd door Dave Pos. Evenals bij de veteranen en amateurs werden de bloemen over handigd door de „Tempo-miss" Ria v. d. Broek, waarna de voorzitter van de or ganiserende vereniging met een toepas selijk woordje de felicitaties aan de ren ners, deed toekomen. De verdere uitslagen: Amateurs: 7. G. Hoven, Deurne. 8. J. Meier, Apeldoorn. 9. J. Heesbeen, Tilburg. 10. IÏ. Strijbosch, Assen. 11. H. van Velzen, Scherpenzeel- 12. J. Stuiver, Zwolle. 13. C. Bokma, Baarn. 14. T. Ubbing, Smilde. 15. J. Vos, Rotterdam. 16. G. Mensink, Laren. 17. R. Hassink, Neede 18. H. Kuiper, Dene kamp. 19. B. v. d. Hulst, Zoeterwoude. 20. T. v. d. Tol, Naarden. Veteranen: 5. D. Vroege, Arkel. 6. H. de Bree, Soest. 7. C. Rabe, Amsterdam. 8. N. Roelofs, Arnhem. 9. J. Moorman, Amsterdam. 10. J. Meyer, Vlaardingen. 11. F. Bos, Hilversum. 12. J. Bos, Utrecht. 13. H. Broeke, Hilversum. 14. H. Zuide- ma, Voorburg. 15. Stroes, Hilversum. Nieuwelingen: 4. A. Toepoel, Tilburg. 5. H. v, d. Kooy, Ede. 6. J. Verkerk, Hil versum. 7. J. Bakker, Stedum. 8. W. Pa ter, Barneveld. 9. N. Glasbergen, Noord- wijk. 10. J. Schaafsma, Maartensdijk. 11. J. Hoksbergen, Rhenen. 12. J. Stiggel- bout, Wierden. 13. G. Luymes, Zelhem. 14. Broeren, Bolnes. 15. N. Duivenvoorde, Noordwijkerhout. Nadat de heer Semper alle medewer kenden had bedankt, waaronder de ge meente en de E.H.B.O. afd. Soest, ver den de prijzen uitgereikt in het café- restaurant „Soesterduinen", waarmede het eind kwam aan een prachtige mid dag wielersport. Red Stars A Taveno B 30—18 In een weinig aantrekkelijke wedstrijd hebben de jongens junioren tweede kerstdag alsnog weten te winnen van het tweede team van Taveno. Het is wel duidelijk geworden dat het op tweede kerstdag moeilijk spelen is en dat zal de competitieleider toch wel moeten inzien. De jongens van Red Stars wisten gelukkig toch nog deze wedstrijd -tot een goed einde te bren gen. Toch zat er weinig lijn in deze wedstrijd en Red Stars kon bij rust slechts een voordelige score laten zien van 125. Gelukkig voor Red Stars was de tegenstander nog minder op dreef, zodat Red Stars noch nog vrij gemakkelijk wist te winnen. Red Stars a U.V.V. b 56-26. De jongens adspiranten van Red Stars hebben met slechts 5 man spelend toch een uitstekende wedstrijd gespeeld. Wat moeilijk startend van Soester zijde nam Red Stars toch een voorsprong. Bij rust leidde Red Stars reeds met 26-10. Een goed doorgevoerde „man-to-man" was er oorzaak van dat Red Stars in de tweede helft alsnog verder wist uit te lopen. Het werd een verdiende 56-26 overwinning. Voorts heeft het tweede meisjes junio ren team de eer moeten laten aan U.V.V.-A, dat deze strijd won met 26-10. Ruststand was 12-6. Ook de B-meisjes adspiranten konden het niet bolwerken tegen U.V.V. U.V.V. won hier duidelijk met 47-6, na reeds bij de rust een voorsprong te hebben genomen van 26-4 30 DECEMBER Interscholaire basketbal „The Red Stars" 2 JANUARI 19.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal 3 JANUARI 10.00 - 18.00 uur kompetitiewedstrijden handbal 7 JANUARI 18.30 - 22.30 uur kompetitiewedstrijden volleybal I NIEUWERHOEKPLEIN 1 - - SOESTDIJK Telefoon 02155'Verkoop 2850 '- Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER - In onze showrooms kunt u rustig de'diverSë" fnodellen bezichtigen' en deskundig worden, voorgelicht. 1 U bent van harte welkom N.O.C.-garantic Financiering Het afgelopen jaar heeft zich in de sport voor ons land gekenmerkt door opval lend goede prestaties in het internationale voetbal. Fejjenoord behaalde glanzend zowel de Europese- als de wereldbeker, het amateurelftal reikte tot een tweede plaats (achter Spanje na twee finalewedstrijden) in het Europees kampioenschap en het U.E.F.A.-jeugdelftal verloor door loting in de finale van Oost-Duitsland in het Europees kampioenschap. Bü het hardrijden op de schaats werd Ard Schenk Europees- en wereldkampioen en ook onze wielerploeg behaalde bij de wereld kampioenschappen in Leicester enkele fraaie resultaten. Het schijnt echter afgelopen te zijn met Nederland als een natie in de sporten die met water te maken hebben. Onze grote roei reputatie van de afgelopen tien jaren viel plotseling in duigen, de voor uitgang van de kanoërs van de laatste jaren zette niet door en in de wisselval lige zeilsport werden ook dit jaar vrij wel al onze cracks in de belangrijke klassen eruit gevaren door de con currentie. We zullen alle zeilen moeten bijzetten Misschien dat er wat hoop is in het water. Enkele jonge meisjes dienden zich aan bij de Europese kampioenschap pen in Barcelona als veelbelovende ta lenten, vooral op de langere afstanden bij de vrije slag. Ook onze jonge water- poloërs deden het lang niet slecht, noch bij de Europese kampioenschappen voor de jeugd, noch bij die voor de heren, maar dit beeld is in de Nederlandse zwemsport vertrouwd: het veelbelovende komt er vaak niet of nauwelijks uit. Het is heel duidelijk, dat de Nederlandse sportwereld heel hard zal moeten aan pakken in het komende jaar om bij de wereldtop te komen die in München, waar in 1972 de Olympische Spelen wor den gehouden, iets kan bereiken. In de meeste gevallen gaat het er om de ach terstand ten opzichte van die wereldtop niet groter te laten worden. Hockeyërs IN 1971 zal het in verscheidene team sporten al gaan om plaatsing voor het olympische toernooi. Dat geldt vooral voor onze hockeyëers en amateur voet ballers. De hockeyëers zullen het wel redÖen. Het wereldtoernooi dat in ja nuari in India wordt gehouden is de eerste grote test-case. De voetballers treffen het slecht, dat zij het in de voor ronde moeten opnemen tegen de Russen. Door de samenvoeging van zaterdag- en zondagamateurs is het team belangrijk versterkt ten opzichte van de ploeg die zich in de voorronden voor het olympi sche toernooi in Mexico te zwak toonde. Maar Rusland is wel een erg zware te genstander, want onze amateurs krijgen met dezelfde Russen te doen als waarte gen onze profs zouden moeten spelen. Anlon Geeslnk Voor de Nederlandse judoka's is het prettig te weten, dat zij door Anton Gesink op München worden voorbereid. Hij is de man die de judoka kan inspi reren tot grootse daden. Pas na de grote judotoernooien dit jaar kreeg hij zijn aanstelling van de N.J.J.B. Waarschijn lijk mede omdat de resultaten in die toernooien bepaald geen reden tot juichen gaven. De paardensport is in ons land sterk in opkomst. Dat blijkt ook wel uit de lang zaam maar zeker beter wordende resul taten in internationale wedstrijden. Of die vooruitgang groot genoeg is om met enige kans op succes over anderhalf jaar ruiters naar München te sturen is nu nog met geen mogelijkheid te zeggen. Wielrennen Ondanks de flinke opkomst van de wiel rennerij in de oost-Europese landen be horen onze landgenoten, zowel op de baan als op de weg, in vele nummers nog altijd tot de favorieten. We zeggen weieens „een bal kan vreemd rollen", maar ten aanzien van de wielrennerij kunnen we gerust zeggen dat een wiel soms vreemd kan rijden. Dat ligt na tuurlijk meer aan de renners zelf, maar zeker is dat een talent in de wielrennerij opmerkelijk snel omhoog kan schieten. Daarvan hebben onze renners de voor beelden dicht bij de hand. In de atletiek dreigt Nederland steeds verder achterop te raken, ondanks de flink verbeterde trainingsmogelijkheden. Het grote euvel is, dat in de afgelopen paar jaren de aanvoer van jong talent heeft gestagneerd. Dat biedt weinig per spectieven voor de toekomst, hoewel ver scheidene van de huidige topatleten(s) zich al jarenlang met de Europese top kunnen meten. De Nederlandse Kanobond kampt dui delijk met een groot gebrek aan actieve leden, waardoor te top erg smal is. Bo vendien veroudert die top en heeft bondscoach Karei Muijs zijn heil elders gezocht. Anders ligt het bij het roeien. Uit de studentenwereld komt een voortdurende stroom van sterke jonge roeiers. Er zijn voldoende bekwame coaches en boven dien treden de burgerroeiverenigingen steeds sterker op de voorgrond. Juist al die positieve factoren maakten de plotse linge terugslag in de prestaties dit jaar zo verrassend. Maar even verrassend kan het succes weerkeren, temeer omdat, in de kleinere boottypen een ploeg als een komeet naar de top kan schieten. In de komende twee maanden kunnen we al meer te weten komen over onze schaatsers(sters). voetballers en hockey ers). Ondanks dat zal er dit jaar in de meeste takken van sport heel wat moe ten gebeuren om een redelijke basis te scheppen voor uitzending van 'n behoor lijke Nederlandse ploeg naar de Olym pische Spelen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7