6 Olympia-jeugd derde bij districtskampioenschappen 37-jarige Hans Vollenbroek winnaar 50 km wedstrijd van „Peters Baan" Soester adspiranten en junioren reden zich overtuigend in de selectie Belangrijke winst voor zowel dames als heren van Red Stars S.E.C.-jeugd dit jaar naar ander K.N.V.B.-kamp Morgen vergadering „Soester Vogelvrienden" Veteranen van Baarn en Soest deden weinig voor elkaar onder6-5 Basketbalvereniging „The Red Stars" Uitstekend geslaagd scholierentoernooi van Red Stars BE Omst; PONTI JUIST RING I( j ▼Ier volleybalteams van Olympia namen zaterdag jl. deel aan de Districtsjeugd kampioenschappen voor clubteams in de Hllversumse Expohal. De Olympianen keerden met twee bronzen medailles terug naar Soest. De meisjes Hoewel de adspiranten en junioren van Olympia zich danig hebben geweerd, was het krachtverschil toch te groot. De tegenstanders hadden allemaal net iets oudere meisjes en waren ook iets vaar diger dan de Soestenaren. Hoewel het oudste team er toch nog in slaagde 't de latere kampioen en de num mer twee, resp. Dindoa uit Ermelo en WVGV uit Dronten, knap lastig te ma ken. De Smashers uit Laren moesten in een leuke en spannende wedstrijd hun meerdere erkennen in Olympia. Met 2-1 en met gering verschil wonnen de Soes- ter meisjes hun laatste wedstrijd. Het adspirantenteam stelde enigszins te leur door met lege handën, dat wil zeg gen zonder winst dè terugreis te aan vaarden. De jongens Het adspirantenteam van Olympia maak te in de eerste wedstrijd korte metten met zijn tegenstander. Met 2-0 verloor V. en S. Ook het Amersfoortse Vios, vo rig jaar nog toernooiwinnaar, kreeg ook geen been aan de grond en verloor ook met 2-0. Maar toen werd het iets moei lijker. Het Ermelose Dindoa overrompel de de Soestenaren en met 15-0 verloren zij de eerste set. In de tweede set speelden de Olympia nen een stuk beter. Door uitstekend ver dedigen en een aantal fraaie aanvallen kwam Olympia zelfs met 12-9 voor, maar Dindoa kwam goed terug en won op het nippertje ook de tweede set met 16-14 en dat betekende dat Olympia, tweede ge worden in de poule, moést spelen tegen ASVD uit Dronten om de derde en vier de plaats. Zij wonnen deze wedstrijd met 2-1 en legden daarmde beslag op de derde plaats. Het juniorenteam had in de eerste twee wedstrijden geen moeite met zijn tegen- ttanders en de moeilijkste en tegelijk de beste wedstrijd van het toernooi speelden zij tegen het Harderwijkse HK '9. Winst zou betekenen een finaleplaats. Die drük woog nogal zwaar op de smalle rugge tjes van de Olympianen, want na een volleybalgevecht, van ruim een half uur bereikte Olympia deze finaleplaats. HK '9 verloor met 2-0. Direct daarna moesten de Olympianen aantreden tegen nummer twee uit de andere poule, SSS uit Bar- neveld, en hoewel zij met groot gemak de eerste set wonnen konden zij in de twee daarop volgende sets geen vuist meer maken. Een tactisch uitstekend spelend SSS pakte de Olympia-verdedi- ging keer op keer bij de neus en de Bar nevelders, latere kampioenen, wonnen dan ook verdiend met 2-1. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats was plaatsgenoot SVV de tegen stander van Olympia. Het was een aan trekkelijk duel, waarin echter Olympia duidelijk het betere van het spel had. Toch moesten zij toestaan de SW een setwinst pakte, maar de andere sets wa ren voor de nog groene „groentjes". Door deze overwinning eindigde het Olympia team op de derde plaats. De competitie De komende week zijn de eerste teams van Olympia nog vrij, maar donderdag komen er toch al een groot aantal teams binnen de lijnen. Zo moeten de meis jes van Olympia hun eerste plaats in de competitie verdedigen tegen plaatsgenoot SW en moet het vierde damesteam ten koste van BG SV uit Baarn zien weg te komen uit de onderste regionen. Het complete programma ziet er als volgt uit: Donderdag 7 jan. Sporthal Beukendal. Jongens: 18.30 uur, Olympia aOlympia b Meisjes: 18.30 uur, SW aOlympia a Dames: 19.15 uur BG SV 3—Olympia 4 21.00 uur Devu 2Olympia 2 Heren: 19.15 uur, Olympia 7BG SV 5 20.00 uur, Olympia 6SVV 4 Uit alle delen van ons land waren de lange af stands cracks naar Soest gekomen, om deel te nemen ïan de traditionele 50-km wedstrijd van :le Soester IJsvereniging „Peters Baan". Onder de deelnemers veel bekende na men van beroemde schaatshelden, waar van de Friese schoolmeester Jeen van den Berg een van de weinigen is, die door het deelnemen aan klassementswedstrij den nationale bekendheid geniet, Precies om twee uur begonnen zesenne gentig schaatsers aan hun negentig rond jes. Onder een laag staande zon, die de schaatsers weinig hinderde, maar die het prachtige ijs van de laatste dagen steeds meer veranderde in een reusach tig fondantplaat, was er van weinig strijd sprake, al moesten na elke ronde op nieuw weer enige dapperen afhaken, die de voor hen ongelijke strijd met het ijs hiet langer konden volhouden. De moedigsten, maar vooral de sterksten bleven over. Terwijl tientallen jongeren de warmte van de kantine voortijdig op zochten, streden onder de deelnemers verschillende schaatsers, die voor een geweldige prestatie zorgden. Fr. Vollen- broek, 55 jaar, oom van de latere win naar, de heer Stavenuiter uit Andijk, 52 jaar. en de heer Gorter uit Hilversum 51 jaar. en de heer Gorter uit Hilversum, reden de westrijd volledig uit. Van een werkelijke favoriet was tijdens de wedstrijd geen sprake, iedereen had het even moeilijk. Twee ronden voor het- eind mocht de 37-jarige Hilversummer Hans Vollenbroek van het peleton even het. genoegen van een kleine voorsprong I smaken, maar te laat realiseerde het 1 peleton zich, dat Vollenbroek nog net genoeg kracht bezat om die verkre gen voorsprong tot de finisch te behou den en daarmede de overwinning, de 3e van dit seizoen, in de wacht te slepen. Na de eerste prijzen in Loosdrecht. en op de langeafstandswedstrijden op de Utrechtse kunstijsbaan (2x) kon Hans Vollenbroek de fraaie door sporthuis Eb Kareisen beschikbaar gestelde beker en de zilveren legpenning van de gemeente Soest een plaatsje in zijn welgevulde prijzenkast geven. Voor de vele toeschouwers, die getuige waren van de wedstrijd zonder noemens waardige strijd, was het de speaker, de heer A. Meijer, uit Apeldoorn, die de wedstrijd een bijzondere glans gaf. Voor de meeste van de deelnemers zag hij de- Ze strijd als een goede voorbereiding op een eventuele Elfstedentocht, die echter slechts doorgang kan hebben wanneer er minstens tien dagen achter elkaar een minimum temperatuur van -15 C. over het noorden van het land daalt. De totaal uitslag: 1. Hans Vollenbroek, Hilversum (lid van de organiserende vereniging). 2. T. Rozendaal, Warenhui zen (o.a. winnaar van de ronde van Loosdrecht '69). 3. B. v. d. Weide, Hee renveen (winnaar van de ronde van Bolsward '69). 4. S. Heemskerk, De Kwa- kel. 5. J. v. d. Hoorn, Ter Aar (5e Elf stedentocht '56). 6. J. Wardenier, Marke- nesse..7. H. Ottèma, Twello. 8. J. Visser, Hoogkarspel, (winnaar van de Veluwè- tocht '69). 9. C. v. d. Hooter, Ter Aar. 10. J. Roos uil Oudendijk. Zowel dames- als het herenteam van de Soester basketbalvereniging „The Red Stars" hebben hun competitiewedstrijd in het afgelopen weekeinde gewonnen, hetgeen voor de dames betekende dat zij zich nu in de middenmoot hebben ge nesteld en voor de heren dat zij nu de finitief de koppositie hebben ingenomen. Red Stars I—UW I 41-30 Het damesteam heeft een verrassende, maar verdiende overwinning behaald op UW. Dit betekent de eerste zege sinds enkele jaren op dit Utrechtse damesteam hetgeen wijst op een duidelijke vooruit gang. De Soester dames zijn, in positieve zin, harder geworden en ook hun inzet, toon de in deze strijd een stijgende lijn." Toch is het geen al te beste wedstrijd gewor den, zowel van Red Starsniet als van UW. Na 10 minuten spelen had Red Stars reeds een 13-4 voorsprong. "Toclr kwam UW terug en na 12 min. spelen was de voorsprong geslonken tot 15-12. Weer een opleving van Soester zijde en een time-out was er de oorzaak van dat de Soester dames deze eerste helft met 15-14 beëndigdën. Na rust was het begin voor UW. Na vijf minuten was het 22-27, waarna de verdediging van The Red Stars Red Stars zo goed sloot dat de UVV- sters tien minuten niet meer wisten te- scoren. Inmiddels had Red Stars de sco re nog iets op kunnen voeren. Een. laat ste krachtinspanning van UW om als nog een overwinning uit het vuur tè ha len bleek echter zinloos, want de Soester dames zouden zich in dit duël met deze toch comfortabele voorsprong niet meer laten verrassen. Het werd zodoende een 41-30 overwinning voor de Soester da mes. Red Stars I—O.S.G. I 45-40. De moeilijkste maar meest waardevolle overwinning behaalden de Red Stars zondagavond in Utrecht tegen medekan didaat voor de titel, het Utrechtse OSG. Door deze zege moeten er echt vreemde dingen gaan gebeuren willen zij deze voorsprong nog uit handen geven. Het is voor de Soester heren een bijzonder zware strijd geworden. De Soester for matie had duidelijk het juiste ritme niet te pakken en dat het bij de rust met slechts een 18-12 voorsprong leidde, deed reeds het ergste vermoeden voor de tweede helft. OSG kwam zeer goed te rug. Zeer gemakkelijk zelfs. Red Stars was veel te lakoniek en zag alleen maar toe hoe dë tegenstander zijn punten maakte. Na negen minuten spelen stond OSG zelfs gevaarlijk voor met 31-22. Een uitstekend uitgevoerde opdracht van coach Blok na hergroepering van het team was er de oorzaak van dat de ba kens in deze laatste periode van de strijd geheel werden verzet. OSG geraakte hierdoor in paniek. Zij wisten elkaar niet meer te vinden en telkens weer kon Red Stars zich meester maken van de bal om zodoende door rustig aanvallend spel weer dichter bij te komen. Het be langrijkste was echter ook dqt OSG niet meer kon scoren en in de laatste zeven minuten slechts één punt kon laten noteren. Red Stars krabbelde goed terug en door goed „pivot" werk van Ben Roe delof en goed afmaken van Van de Brink en Blok was de stand in de ze ventiende minuut weer gelijk 39-39. Hierna was Red Stars in de „winning mood" en kon aanvalsleider Rinus Valk deze laatste drie minuten zijn spelers alleen nog maar inspireren tot verdere goede prestaties. Door doelpunten van Jos van den Brink, Rudi Blok en Ben Roedelof werd de overwinning behaald met 45-40 op OSG, dat toch wel zeer te leurgesteld was aan het einde van deze strijd. UW a—Red Stars a 10-20 Door de 20-10 overwinning van de meis jes a-adspiranten op UVV-a hebben de Soester meisjes een uitstekende kans op het kampioenschap dit seizoen. Een ver- rasende wending van deze kompetitie, die zeer stellig bewerkstelligd wordt door de dubbele coaching bij Red Stars van Ben Roedelof en Johan van de Grift, die ervoor hebben gezorgd dat het team een duidelijke eenheid is geworden. De belangrijke wedstrijd tegen UW bewees dit en hiermede rekende Red .Stars ge lijk af met weer een titel-kandidaat. De enige tegenstander van belang is nu nog Cangeroes. Bij rust leidde Red Stars slechts met één punt 7-6, maar een uit stekende tweede helft verandere deze wedstrijd in een ruime 20-10 overwin ning voor de Soest „stars". In tegenstelling tot de aanvankelijke plannen zal de jeugd van SEC dit jaar geen -bezoek brengen aan het KNVB kamp in Hoek van Holland, waar men al verscheidene jaren achtereen is ge weest* maar naar een nieuw kamp, dat de bond dit jaar in Ouddorp op Goeree in gebruik gaat nemen. Het zeekamp ligt in een fraai natuurge bied en op korte afstand van zee en is gemakkelijk bereikbaar via in hét kader van het Daltaplan aangelegde wegen. Met de ingebruikneming van dit kamp zullen twee andere kampen van de KNVB (in Baarn en Leerssum) komen te vervallen. Tot dusver hebben zich voor het kamp in Ouddorp 38 leden aangemeld. Er kun nen nog vijftien leden in de leeftijd van twaalf tot vijftien jaar aan worden toe gevoegd. Het kamp wordt gehouden van 26 tot 31 juli a.s. De Soester Vogelvrienden houden mor genavond hun eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. De vergadering wordt ge houden in Bosch en Duin aan de Bos straat. Op deze vergadering zal onder meei de komende districtsvergadering worden besproxen. zevens vermeldt de agenda een nabeschouwing over de on langs gehouden onderlinge tentoonstel ling. Men verwacht van de leden op- en aanmerkingen over deze tentoonstelling. Op vrijdag 15 januari houdt de ver eniging zijn jaarlijksefeestavond. Het le team van de R.K. Mavo uit Soest dat ondanks een bijzonder zware inde ling, onderleiding van gclegenheidscoach R. Valk, de eervolle 3e plaats behaalde. Tijdens de selectiewedstrijden op de Utrechtse kunstijsbaan reden zich drie Soester sehaatsertjes bij de zes besten die afgevaardigd werden naar we s ry en op e kunstijsbaan in Deventer. Gert van de Heuvel, Erik Butselaar en ^me ansen- met Jan Admiraal als reserve, trokken het afgelopen weekend naar Deventer om de strijd aan te binden tegen de rijdertjes van de kunstijsbanen in Deventer, Heerenveen, Eindhoven en Amsterdam. Tijdens de adspiranten selectie-wedstrij- den leverde de kleine Hans Kaats bij de 12-jarlgen een goede prestatie door de 400 m als 2e te eindigen en op de 500 m als le na een zeer spannende strijd met F. Kroon uit Maarssen. Evenals vorige week in Heerenveen was het ook nu weer Gert van den Heuvel die zich van de drie Soester rijders als beste wist te klasseren. Een 16e plaats op de 500 m. in 51.8 sec. en een 6e plaats op de 1500 m. in 2.39.8 sec. brachten hem in het eindklassement op een fraaie 11e plaats. Harrie Jansen was de tweede Soester rijder met een 19e plaats in het alge meen klassement. Op de 500 m. bleef hij met 51.9 sec. maar net achter Gert v. d. Heuvel, wat hem de 17e plaats op die afstand opleverde, maar zijn tijd op de 1500 m„ 2.53.5 sec., bijna 14 sec. meer dan zijn clubgenoot, bracht hem op die afstand slechts op de 21e plaats. Pech had vooral Erik Butselaar, die op de 500 m ten val kwam en met een zeer slechte tijd uit de bus kwam. Zijn her stel op de 1500 m, 2 min. 50 sec. rond, was goed voor een 15e plaats. In het eindklassement reikte hij niet verder dan de 25e plaats. Op het bijzonder goede ijs van de Utrechtse kunstijsbaan, moesten de Soes ter a-junioren Eddy Dijkhuizen en de beide b-junioren Wim van de Kant en Ton Lankrejjer aan de start verschijnen voor het rijden van een 500 en 1500 meter, waarmede zjj zich definitief een plaats bij de selectie moesten veroveren. De paar dagen dat zij op het ijs van de Peter's Baan hadden kunnen trainen, bleken stérk van invloed te zijn ge weest. Ton Lankreijer liet op de 500 m de chronometers stil staan op 48.5 sec., goed voor een 5e plaats in het klassement op die afstand. Op de 1500 m werd hij zeer sterk le in de tijd van 2.28.2 sec. en ondanks zijn wat tegenvallende tijd op de 500 m werd hij toch le in het alge meen klassement. Wim van de Kant reed zowel op de 500 als op de 1500 m tegen clubgenoot Eddy Dijkhuizen. Op de 500 m gaven zij elkaar geen centi meter toe, maar op de 1500 m moest Eddy Dijkhuizen Wim van de Kant toch later gaan en finshte op 2.1 sec. achter Wim van de Kant, die de 4e plaats in het algemeen klassement voor zijn reke ning nam, op de 5e plaats gevolgd door Eddy Dijkhuizen. De veteranen van Baarn en Soest heb ben vorige week een vriendschappelijke wedstrijd afgesloten met een 6-5 score in het voordeel van Baarn. Voor SEC was dat voldoende aanleiding om Baarn uit te nodigen voor een revanche wed strijd, welke op 10 januari zal plaats vinden. Op het hardbevroren terrein kwamen de spelers nogal eens voor ver rassingen te staan, hetgeen mede heeft geleid tot dit doelpuntrijke duel. Baarn, met in de gelederen onder meer de bekende oud-gedienden Jan Onrust, Cees Limper, Wout Natter en doelman Pim van Ee, kwam tegen een wat ver zwakt SEC (verschillende spelers von den het te koud en waren maar thuis gebleven) al gauw op 2-0 door doelpun ten van Van Dort en Blok. Maar nog in de eerste helft zag SEC kans om deze achterstand in een 3-2 voorsprong om te zetten door doelpunten van De Bruin (twee maal) en Schalkwijk. Baarn-speler Hans Elverding scoorde daarna tweemaal en zorgde voor een 4-3 ruststand in het voordeel van de gasten. Veldhuizen zorgde na rust uit een voor zet van v. d. Broek weer voor een ge lijke stand, maar Cees Limper bezorg de de Baarnaars opnieuw een voor sprong. Het was Westerveld, die na een fraaie solo doelman Van Ee het nakijken gaf en beide partijen weer op gelijke hoogte bracht: 5-5. In de slotfase moest doelman. Van Essen van SEC toch nog een keer buigen voor een schot van D. Hooyer. De eindstand kwam daarmee op 6-5. Komende zondag hoopt men het nog eens over te doen. Het scholierentoernooi van de Soester Basketbalvcreniging „The Red Stars", dat voor de vierde maal in successie werd gehouden in de kerstvakantie, is geëindigd, zoals men het gehoopt had en zich had voorgesteld. Drie dagen hebben een kleine duizend scholieren uit Soest en omgeving deelgenomen aan een continue- basketbal festijn in de Soester sporthal om te proberen de eer van de school zo hoog mogelijk te houden. Het is er hard aan toegegaan, hoewel de sportiviteit op dit toernooi toch weer een overheersende rol speelde, hetgeen ook het belang rijkste streven is van het bestuur van The Red Stars, dat er niet voor terugdeinsde een eventuele minder sportieve speler uit de strijd te halen, om zodoende de rest de volledige kans te geven om op een eerlijke manier verder te strijden. Het toernooi heeft drie dagen lang ge duurd en men was elke dag reeds 's ochtends om acht uur in de weer. Veel medewerking kreeg The Red Stars van de zaalwacht en ook de deelnemers zelf zorgden ervoor dat het toernooi zeer prettig verliep. In diverse poules waren de uitslagen als volgt: Bij de heren eerste klasse mocht het Atheneum 1 uit Utrecht de eerste prijs in ontvangs nemen, beschikbaar ge steld. door het restaurantbeheer van de Sporthal. 2. Techno 1, Utrecht, 3. Paedag. Academie, A'foort en 4. Techno 2, Utrecht. Heren 2e klasse: 1. St. Agnes, A'foort, 2.-Eemland College, Amersfoort, 3. R. K. Mavo 1, Soest, 4. Gem. M.T.S., H'sum. Jongens junioren A: 1. Gem. Atheneum 4, Utrecht, 2. Gem. Atheneum 3, Utrecht, 3. O.S.G. 2, Utrecht, 4. Baarnsch Lyseum 1. Jongens junioren B: 1. Mavo 2, Bun schoten, 2. R.K. Mavo 5, Soest; 3. An- dreas Mavo 2, A'foort, 4. Openbare Ma vo 2, Soest. Jongens adspiranten a: 1. Mavo 5, Bun schoten; 2. Mavo 3, Bunschoten, 3. R.K. Mavo 6, Soest, 4. Mavo 4, Bunschoten. Jongens adspiranten b: 1. L.T.S. 2, Soest, 2. Chr. Mavo 4, Soest, 3. Mavo 7, Bun schoten, 4. Mavo 8, Bunschoten. Dames: 1. R.K. Mavo. Soest, 2. St. Agnes, A'foort, 3. Gem. Atheneum, Utrecht; 4. Eemland College, A'foort. Meisjes junioren: 1. Mavo 2, Bunschoten, 2. Mavo 1, Bunschoten, 3. A.L.V. 2, Amersfoort. Meisjes adspiranten a: 1. Baarnsch Ly ceum, 2. Kon. Emma 4, Soest, 3. Chr. Mavo 2, Soest, 4. Chr. Huishoudschool. Meisjes adspiranten b: 1. Chr. Mavo 5, Soest; 3. Mavo 4, Bunschoten, 4. R.K. Mavo 12, Soest. Na afloop van de laatste toernooidag werden de prijzen door de voorzitter van The Red Stars, Rinus Valk, uitgereikt. Tevens was er voor iedere poulewinnaar een herinneringsvaantje aanwezig. De heer Valk was bijzonder tevreden over dit zeer plezierig verlopen toernooi en liet reeds nu doorschemeren dat The Red Stars Stars zal proberen om volgend jaar dit toernooi niet over drie maar over vier dagen te verdelen, hetgeen on der de zeer vele aanwezige scholieren een luid gejuich opleverde. Voorts herin nerde Rinus Valk aan de financiële me de werking van de Coca-Cola en in het bijzonder van het restaurant van de sporthal. De voorzitter was over dit toernooi bij zonder tevreden en voor al de manier waar over 't algemeen met de heren gymnastiekleraren vooraf en tijdens het toernooi werd samengewerkt, prees de voorzitter. Jammer vond hij het dat de belangstelling van de zijde der school hoofden en andere leerkrachten zo ge ring was. Het opmerkelijke van dit toer nooi was tevens dat het scheidsrech- tersarsenaal over 't algemeen bestond uit Red Stars leden. Er werden in totaal 179 wedstrijden gespeeld. In ieder geval is duidelijk geworden dat dit kersttoernooi van The Red Stars niet meer weg te denken is in Soest. De be langstelling was zó groot dat het een te grote aderlating zou zijn, wanneer men een dergelijk toernooi, door welke om standigheden dan ook, zou laten schie ten. Red Stars 2Taveno 2 37-32 Ook het tweede herenteam heeft voor een uitstekend resultaat gezorgd en de reserves van Taveno uit Utrecht met 37-32 verslagen. Bij de rust was de ach terstand nog 15-26, maar een uitstekend terugkomend Red Stars in de tweede helft zorgde re voor dat Taveno vijf tien minuten lang niet kon scoren, mede dankzij goed „rebounders"-werk van good-old Wim Voet, die in een voortref felijke vorm stak en het uitstekende ver dedigen van John Harskamp. Na negen minuten in de tweede helft was de stand reeds weèi* gelijk 26-26. Het werd uit eindelijk een verdiende 37-32 overwin ning. Het is niet alleree ling die bij ongev sprake komt. De ee senschudding dient is onder deze oms langrijken "Wanneer de dokter iemand wordt gerc op het hoofd bewi blijven liggen, mo" tot hun misnoegen zame, doch onbekv lerlei verkeerde d: hebben gedaan Bij een val op het beurt juist op het het slachtoffer son In verreweg de n ■we dan te doen he schudding. Onbezonnen hulp mensen kan in zo' kwaad stichten. D er met nadruk d' vestigen, dat bij al het hoofd ernstig i mogelijke voorzie! betracht. Het mag daarom l dat zulke slachtoff deskundige hulp. kundige wijze m clubhuis worden maal erg goed bei tijd ook heel erg v Bij zulk soort toe loosheid mogen v stukken, die adei Gouden Pc Eén van combinz Pontia' Goud met 1 JUWELII Van y De jaarlijkse ke onderleiding vai Brandweer plaal niets van de ver de jaren. De jeugd sleept" onttakelde kerst' plaatsen: Eiken Hahnweg en de Was het de kerstbomen aan' ten alles wat m de brandstapel ding. Om precies vier ■wijze de brand versieringen gc branding aan d sterk op de voc Éi

Soester Courant | 1971 | | pagina 4