Europa BTW iuropa £a/jC4* \AmC Ac ylAf, AoCl* v^t At \AlA44C\cA/U ven Bestuur Winkeliersvereniging waarschuwt voor „dubieuze aquisitie" D00RSMEREN CAÏttGE BOSBOOM Burgerlijke Stand De klop op de deur De kleine waarheid WATERLEIDING AFTAPPEN IN KOUDE HUIZEN Officiële Mededelingen SOESTERBERG RENTE OVER BELASTINGTERUCCAVEN EN -AANSLAGEN TABELLEN vanael trouwen SMIT kiaar terwijl u wacht HEVEltOL SMEKRSTATBMN 14.90 17.50 Uit voorraad verkrijgbaar bij SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Doorzoeken van laadbakken verboden Wet autovervoer personen Mevrouw Schonk geeft demonstratie muziekles bij Ateliers Artishock Telef. Brandweer 333 3 Politiebureau 4444 Weer drie doorrijdingen na ongevallen Hoofdagent Sterk wordt brigadier Politierapport 1970 Ned. Chr. Vrouwenbond Voetbalcoach Paul van Zoghei overleden Heup gebroken bij val NIEUWE HALEN BIJ De nieuwe B.T.W.-tabellen 1971 uit voorraad verkrijgbaar bij Nieuwe stichting j gezinsverzorging 1 januari gestart DINSDAG 5 JANUARI 1971 VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 Het bestuur van de winkeliersvereniging Soest heeft in een rondschrijven aan de leden gewaarschuwd voor „dubieuze aquisitie". Het bestuur zegt tevens, de waarde van reclame maar betrekkelijk te vinden. In de brief wordt ook gesteld, dat met name de middenstanders met de wat lagere inkomens op een moeilijk jaar moeten rekenen. De brief aan de leden luidt verder als volgt: De beruchte BTW zal veler Uwer weer voor enorme problemen stellen en een daling van koopkracht, met name voor de groepen met de lagere inkomens, dreigt inderdaad onafwendbaar te wor den. Toch is deze groep voor velen van U, een der belangrijkste bronnen van in komsten, waar het de dagelijkse artike len betreft en hoewel dikwijls aan het einde van het jaar de uiteindelijke resul taten de verwachtingen overtreffen, zal zeer zeker in het eerste halfjaar waak zaamheid, ook in Uw bedrijf geboden zijn. Ook Uw kosten zullen stijgen, het geen misschien niet geheel door Uw in komen gecompenseerd zal worden. Een waarschuwing is in dit verband mis schien op zijn plaats en dan bedoelen wij met name de diverse advertentie-bureaus die met soms schijnbaar redelijke argu menten een aanslag trachten te plegen op Uw budget. Dikwijls of misschien mo gen we zeggen altijd, blijken deze argu menten op onwaarheden te stoelen. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 GEBORENLinda Henriëtte Irene, d. v. E. A. J. W. van Donselaar en H. J. Dijkshoorn, Prins Hendriklaan 22. Si- mone Louise, d. v. R. W. Hoksbergen en G. A. A. Zwanikken, Birkstraat 27. Erwin René, z. v. H. Kuijper en N. J. Veldhuizen, Klaarwaterweg 38. Miecha Riechella Miranda, d. v. J. van Maa- nen en W. E. M. van den Dijssel, Kam perfoeliestraat 21. Natasja, d. v. M. P. van den Bosch en M. A. Mooij, Al- bert Cuyplaan 65. Antoon Wilhelmus, z. v. A. te Sligte en G. C. B. van Op stal, Smitsweg 425. Hendrika Cor- nelia, d. v. P. van Schaik en S. G. van Asselt, Varenstraat 94. Misja, z. v. J. A. Berkhof en J. E. Ouder.es, Va renstraat 76. Hanneke, d. v. A. G. van Wel en G. R. Geerlings, Stadhou- nuel Marie, d. v. L. M. J. Davina en derslaan 54. Reinier Alexander Ema- M. E. J. Verdijk, Stadhouderslaan 114. Maarten Willem, z. v. W. Veraar en J. Pauw, Speenkruidstraat 37. Esther Elisabeth, d. v. P. Gimbel en A. C. Koudijs, Scholeksterstraat 16, Volendam, gemeente Edam. ONDERTROUWD: Johanes Engbert Mo lenaar, Hildebrandlaan 15 en Janny Cor- nelia Bunschoten, Prins Bernhardlaan 10, Heelsum, gemeente Renkum. Wilhelm Herman Carl Emil Ising, Koningsweg 23a, Arnhem en Gerritje Eibertje Kas pers, Prof. Lorentzlaan 78, Soesterberg. Johan Bernard Peter Thiemann, Sta tionssingel 113b, Roterdam enWilly van Zanten, Van Angerenstraat 16, Soester berg. Klaas Aart Simon van Keulen, Twijnstraat 6, Utrecht en Anna Elisa beth Maria van der Donk, Laan Blussé van Oud Alblas 2, Soesterberg. GEHUWDJacques Anna Hardenberg, Croeselaan 361 bis, Utrecht en Hendrika Jonker, Mariastraat 16. Carl Johan- nes Friedrich Bodenstedt, Hertog Karei- laan 2, Tiel en Antonia Maria Vernooi], Beukenlaan 5. Antonius Hendrikus Kuijer, Ferd. Huycklaan 18 en Adriana Johanna Maria Westerveld, Nieuwstraat 42. Albert Richard van Houdt, Rei gerstraat 30, Amersfoort en Antje Jeltje Dekker, Anthonie van Leeuwenhoeklaan 11, Soesterberg. Gijsbert Petrus Ma ria Hilhorst, Nieuwewe.g 24 enMargare- tha Sylvestra Wilhelmina M. Lustenhou- wer, Schaepmanstraat 73. Sjers Bosch, Hoeflaan 3, Echteld en Brigitta de Ja ger, Veenbesstraat 332. Petrus Johan- nes Rademaker, Eigendomweg 5 en The- resia Bemadetta Kuijer, Generaal Win kelmanstraat 63, Soesterberg. Hen drikus Nicolaas Antonius de Vries, Men- delssohnlaan 27, Apeldoorn en Wilhel mina Jacoba Donselaar, Schoutenkamp weg 18. Arie Jan Wouter Advocaat, Paltz 5 en Bernardina Huisman, Schaep manstraat 39. Paul van de Bor, Com. van Heemstrastraat 37, Nijkerk en Fran- cisca Buitenhuis, Schaepmanstraat 82. Johannes Antonius van der Leen, Pias- weg 28a en Janna Scharrenberg, Pimper nelstraat 5, Arnhem. OVERLEDENJan Schetzer, 89 jaar, weduwnaar van A. C. van Adrichem, Kerkpad NZ 48. Neeltje Voorn, 87 jaar, gehuwd met P. Renooij, Birkstraat 56. Teuntje van Woudenberg, 68 jaar, gehuwd met H. Wolfsen, Klaarwaterweg 25. Barendina Johanna Vermeijden, 75 jaar, weduwe van A. Poot, Albert Cuyp laan 124. Gesina Huig, 84 jaar, Insp. Schreuderlaan 2. Maria Cornelia Hen- drica Kerkhoven. 94 jaar, weduwe van J. A. van Oest. Soesterbergsestraat 184. Johanna Hendrika Orbaan, 86 jaar, weduwe van G. A. Visser, Julianalaan 1. Zogenaamde exclusiviteit is zeer betrek kelijk, terwijl over reclame waarde vaak de schouders moeten worden opgehaald, ondanks het feit, dat er vooraf diep in de kas gedoken is. Als U een voorbeeld wil hebben, dan verwijzen wij u naar de groen-witte telefoonomslag welke wij be gin van het jaar ontvingen. Reclame- waarde heeft dit misschien nog wel, maar als de uitgever op het couvert durft te schrijven dat de adverteerders zijn geselecteerd en dat U UITSLUI TEND bij hen de nodige waarborgen en service kunt krijgen, durven wij te stel len, dat de waarborgen voor de uitgever niet verder gaan, als een handtekening van U, onder een peperdure nota. De steeds feller wordende concurrentie, zal het werkterrein van meer of minder dubieuze" aquisitie vergroten en het zal aan Uw eigen inzichten liggen in hoever re deze lieden er in slagen U te bewer ken. In verenigingsverband trachten wij Uw belangen zoveel mogelijk te behar tigen en zijn wij voortdurend bezig alle ontwikkelingen op de voet te volgen. Hoewel tot heden het gebruik van onze noodhulpenservice tegenvalt, geeft het toch voldoening een aantal malen uit komst te hebben kunnen bieden. De samenwerking met de plaatselijke overheid, welke tot heden bestond uit een „contactman" zonder enige wettelij ke grond, zal in de eerste maanden van 1971 uitgroeien tot een commissie waar in meerdere vertegenwoordigers zitting zullen hebben met werkelijke samen spraak en daardoor invloed op de be sluitvorming. De commissie „Middenstandswarenhuis" heeft de plannen voor het „Cityplan" nauwlettend gevolgd en heeft weten te bereiken dat bij de planning met de bouw van een dergelijk warenhuis re kening wordt gehouden. Ook hierover zullen op zeer korte termijn besprekingen worden gevoerd met gemeente en even tuele ontwerpers, waarna de commissie waarschijnlijk omgezet kan worden in een bestuur van een naamloze vennoot schap. Een en ander zal tot gevolg heb ben, dat geïnteresseerden en met name zij, die de besprekingen van het eerste uur hebben deelgenomen, binnen redelijke tijd hierover nader nieuws kunnen ver wachten. Dat de stichting van een dergelijk pro ject veel tijd en geld kost, zal u dui delijk zijn, maar met uw medewerking en onderlinge collegialiteit zal het te kiezen bestuur zeer zeker in haar opzet slagen, temeer daar onze voorlopige INA BOUDIER-BAKKER JAN MENS: I KANTOORBOEKHANDEL KANTOORBOEKHANDEL (Direkt naast postkantoor) plannen een gunstige reactie hebben ver kregen. De „Sowi 70" is wederom zowel voor bestuur als leden-deelnemers succesvol verlopen en in de loop van dit jaar zal aan de „Sowi 72" weer gestalte moeten worden gegeven. Ook nu hebben wij wederom geleerd en zullen er verande ringen in opzet komen. De deelnemers van de „Sowi 70" zullen wij uiteraard over de ontwikkelingen hiervan informeren, terwijl zij, die nu reeds belangstelling voor de volgende beurs hebben getoond, niet vergeten zul len worden. Al met al wachten ons weer de nodige aktiviteiten en zal uw bestuur weer de nodige tijd moeten weten te vinden om een en ander te realiseren; desondanks vragen wij u voor de zoveelste maal om suggesties, welke wij kunnen gebruiken voor uitvoering in het kader van de verbetering van de positie van de „Win keliersvereniging Soest'", maar vooral van onze leden". Aldus de brief van het bestuur der win keliersvereniging. Bij strenge vorst en harde wind wordt het bevriezingsgevaar voor de water leiding acuut in huizen zonder centrale verwarming. Daarom doet men er goed aan om in „koude" huizen hoofdkraan en watermeter (als men die heeft) in te pakken met wollen lappen. Wanneer de meterput buiten ligt, is het verstandig om tussen bovendeksel en onderdeksel een zak, gevuld met kranten aan te brengen. Bij zeer strenge vorst is extra afdekken noodzakelijk. Bij een bevroren watermeter stagneert niet alleen de wateraanvoer, maar bovendien is het vervangen van zo'n watermeter een vrij kostbare aangelegenheid die mede voor rekening van de aangeslotene komt. Vóór het slapen gaan moet men dan nog de waterleiding aftappen. Dat doet u zó. Om te beginnen sluit u de hoofdkraan en opent u het aftapkraantje dat zich vlak bij de hoofdkraan bevindt. Daarna draait u alle kranen open om de leiding leeg te kunnen laten lopen. Vergeet niet de gasgeiser of de boiler volgens de voorschriften af te tappen. Dan moet de zout in het waterslot (de afvoer van de closetpot) voorkomt ook daar bevriezing, w.c. worden doorgetrokken. Een handvol Blaas tenslotte de leiding nog eens door om ook dat laatste restje water in dat bochtje in de leiding er niet in te laten. Want juist in dat bochtje kunnen toch nog ongelukken gebeuren. U zet natuurlijk een schaaltje of emmer tje onder de aftapkraan (bij de hoofd kraan) om het water dat uit de leiding loopt op te vangen. Als uw hele leiding leeg is, sluit u de aftapkraan weer en kunt u rustig gaan slapen. De volgende morgen éérst alle kranen sluiten voordat de hoofdkraan open gaat. Alleen uit de hoogstgelegen kraan moet u lucht in de leiding laten ontsnappen. Een bevroren waterleiding is geen zaak die door uw waterleidingsbedrijf wordt opgeknapt. Dat is werk voor uw lood gieter. En het herstel van de waterlei ding in uw huis gaat u geld kosten, want er moet veel werk worden verzet, M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 en u moet soms ook nog lang wachten voor u aan de beurt komt. Wie in de winter enkele dagen van huis terlaat, doet er goed aan vóór het weg gaan de waterleiding af te tappen, gaat en zijn huis dus onverwarmd ach- e Als u een afwasmachine of vloerbedekking wilt kopen, wat heeft Stenotyp daar dan mee te maken? "Weinig - maar Stenotyp zorgt wél dat u geheel gratis lid kunt worden van een Inkoopcombinatie. En dat geeft voordelen - wélke vertellen wij u graag persoonlijk! Stenotyp, hét adres waar men weet dat alleen uitzenden niet veel is, maar dat het gaat om de inzet van de juiste mensen. UTRECHT,Maliebaanl 21,Tel.030-1797S. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat gedurende drie maanden, te rekenen vanaf de dagtekening dezer bekendma king, ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, stadsontwikkeling en on derwijs, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Soest d.d. 19 november 1970, waarbij de „A.P.V. Soest" met ingang van 7 januari is gewijzigd. De wijziging houdt in dat een verbod wordt gesteld op het doorzoeken of om ver halen van door de gemeente ge plaatste laadbakken voor het storten van vuil. Soest, 4 januari 1971. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 15 december 1970 aan de heer P. van Groningen, Buys Ballotlaan 47 te Soesterberg, vergunning is verleend voor het vervoer van perso nen met één huurauto. Deze vergunning is geldig tot 1 januari 1074. Soest, 5 januari 1971. Zaterdagmiddag 9 januari om 3 uur geeft mevrouw J. C. M. Schonk uit De Bilt een demonstratie hoe je met kinde ren gezamenlijk kunt musiceren. Dit ge beurt in het Artishockgebouw met een groepje kinderen uit Utrecht dat elke week muziekles krijgt van mevrouw Schonk. Deze muzikale instuif, waar ouders met hun kinderen welkom zijn, is bedoeld, als kennismaking met de manier waarop mevrouw Schonk muziekles geeft aan kinderen. Het bestuur van het Soester Instituut voor Creatieve Vorming „Ate liers Artishosk" heeft dit initiatief ge nomen omdat men vindt dat er in Soest te wenig wordt gedaan aan de muzikale vorming van de jeugd. Ook mevrouw is van mening dat er in Soest een gelegen heid moet zijn om voor weinig geld kin deren van alle milieu's de kans te geven muzikaal iets te doen. Zij ziet kans middels de klokkespelme- thode en het Orff-instrumentarium er achter te komen wat een kind muzikaal presteert. Dan geeft zij advies hoe hij of zij verder moet gaan. Zij doet dit al jaren in Bilthoven en Utrecht, terwijl ze ook in Soest geen on bekende is door haar muzieklessen op de plaatselijke Huishoudschool. Wil Willemsen, cursusleidster van Ate liers Artishock is bijzonder blij dat het aantal creatieve cursussen voor kinderen nu wordt uitgebreid met een cursus „Samen muziek maken". Tijdens de muzikale instuif zatermiddag, waar iedereen van harte welkom is, zal zij ouders en kinderen informeren over deze nieuwe „muziekschool", die vrijdag middag 15 januari van start gaat. Van af die datum kunnen alle kinderen, tus sen 6 en 16 jaar in drie groepen ver deeld, elke vrijdag na schooltijd, muziek les krijgen. Voor kinderen jonger dan 6 jaar bestaat er al gelegenheid bij Artishock muzikaal iets te doen. Dit kleutergroepje staat maandagmiddag onder leiding van me vrouw M. te Witt. Let op de advertentie in de Soester Courant van vrijdag a.s. De afgelopen week zijn weer drie auto mobilisten zonder meer doorgereden na dat zij in Soest brokken hadden gemaakt. Op de Kastanjelaan werd de auto van een ernstig gehandicapte vrouw aange reden en voor een paar duizend gulden beschadigd. Toen de eigenaar van de auto, de heer J. C. S. bij de auto van zijn vrouw terugkwam, ontdekte hij de botsing. Uit de sporen in de sneeuw viel af te leiden, dat de auto, die er tegenaan gereden was, niet was geslipt. Men vond ter plaatse een sierstrip en een cligno- teur, die na onderzoek van een Volvo afkomstig moesten zijn. De volgende morgen werd de betreffende wagen aan de Van Goyenlaan gevonden. Hij bleek eigendom van de aldaar wonende kap per R. Op de Dalweg werd verleden week een deel van het hek van de R.K. Mavo door een slippende Daf omvergereden, bij de Daf-dealer v. d. Lee. De bestuur- De Daf werd kort daarop aangetroffen De bestuurder reed daarna weer door. der bleek toen de 70-jarige H. R. uit Soest te zijn. Het nieuwe jaar was nog maar nauwelijks begonnen of de 23-jarige metselaar J. A. uit Soest kwam met zijn wagen op de Osendamweg in een slip terecht. De Volkswagen reed een tuin binnen, ontwortelde een paar boompjes en vernielde een deel van het hek en bleef tenslotte op zijn kant in de tuin ?en. Later in de nacht heeft de be stuurder de wagen met behulp van een paar kennissen met een andere Volks wagen weer weggesleept, zonder de eige naar van het betreffende perceel van een en ander in kennis te stellen. Nog diezelfde dag werd de metselaar echter opgespoord. Met ingang van 1 april is hoofdagent F. G. Sterk (37) als brigadier benoemd bij het nieuwe gemeente-politiekorps in Ca- pelle aan de IJssel. Hoofdagent Sterk is gedurende tien jaren werkzaam geweest bij de gemeentepolitie in Soesterberg. In het afgelopen jaar werden in totaal 862 processen-verbaal opgemaakt inzake misdrijven, overtredingen en verhoor; in 1969 was dit totaal 1049. Er werden 152 (in '69 144) aanrijdingen behandeld, waarvan er 92 werden afgedaan met een proces-verbaal en 60 met een ver- keersrapport. Behalve de vijf militaire slachtoffers bij het verkeersongeluk in de beruchte bocht op het „Soester Hoogt" op 11 juni, viel er nog een dode te betreuren en op 19 januari op de Amersfoortsestraat ter hoogte van De Meyerij, de 21-jarige Joegoslavische Ruzica Skrobonja. Vorig jaar vielen er drie doden. Er werden 20 (32) personen zwaar gewond en 24 (38) liepen lichte verwondingen op; aan merkelijk minder dan in 1969. Bij de aanrijdingen waren ongeveer 290 voertuigen betrokken, waarvan er 149 zwaar werden beschadigd en 132 licht. Terzake de overtredingen werden opge maakt: 151 (148) maximum snelheid; 83 (80) inhaalverbod; 134 (187) door rood verkeerslicht; 152 (95) overschrijden wit te streep; 105 (95) geen of onvoldoende verlichting; 107 (90) technische gebreken; 33 (29) papieren niet in orde; 6 (14) niet verzekerd; parkeer-stopverbod en 147 (120) andere overtredingen. 207 (182) be taalde waarschuwingen. De eerste bijeenkomst van de Ned. Chr. Vrouwen Bond in het nieuwe jaar zal worden gehouden op maandag 11 janu ari in De Hoeksteen. Aanvang 20 uur. Ds. J. Goumare uit Amersfoort zal spre ken over: Veranderde moraal. Er is de laatste tijd zoveel nieuws onder de fiscale hemel waaronder wij allen mogen leven, dat tussen alles wat daar uit op ons neerdaalt een nieuw wets ontwerp over een renteregeling voor be lastingen maar nauwelijks aandacht heeft gekregen. En toch is dit iets ge heel nieuws; een teken aan de wand van de grote veranderingen die plaats grij pen door de overgang op het gebruik van computers. Uiteraard is de gedachte in theorie niet nieuw. Velen, die lang hebben moeten wachten op teruggaven, waarop zij recht hebben, van geld dat zij eerst heb ben moeten schokken en dat zij zoveel beter hadden kunnen gebruiken of dat zij tegen hoge rente hebben moeten le nen, hebben de fiscus reeds gevraagd of zij nu ook een rentevergoeding kregen. Praktische moeilijkheden De enige rente waar de fiscus zich tot nogtoe mee bezigheild, was de rente die we moesten betalen wanneer we voor reeds opgelegde aanslagen bij de ontvan ger uitstel van betaling kregen. Bij de aanslagen en de teruggaven, die de in specteur vroeg of laat opmaakte werd echter nooit met dit vroege of late ver schijnen rekening gehouden, omdat het, gerekend naar het belang, te ingewik keld en te bewerkelijk zou worden. Bij teruggaven werd dat wel vaak als on billijk gevoeld, doch het werkte in feite nog veel sterker bij het opleggen van aanslagen. Terwijl loontrekkenden betalen op het moment waarop zij het inkomen genie ten, kan de fiscus voor anderen de aan slag eerst vaststellen na geruime tijd. Eerst moet het betreffende jaar ten ein de zijn, en de loontrekkende heeft dan al betaald, daarna krijgt men drie tot zes maanden tijd om aangifte te doen en eerst dan begint de fiscus de aansla gen vast te stellen. Hij doet daarover logischerwijze een jaar en het maakt dus groot verschil of men één van de eersten is of één van de laatsten. In de praktijk duurt het langer, omdat de be lastingconsulenten een speciaal uitstel kunnen krijgen, om ook hun werkzaam heden goed te kunnen verdelen. Tenslot te vergt het nog enige tijd om de aan slagen te berekenen en administratief te verwerken. Velen genieten op deze wijze een uitstel van meer dan twee jaar, vergeleken bij een loontrekkende. Weliswaar worden aan hen z.g. voorlopige aanslagen opge- geled, doch die berusten op een schat ting die maar zelden te hoog en als regel veel te laag blijkt uit te komen. De zakenman, met zijn wisselend Inkomen, kan uiteraard niet van te voren zeggen wat hij zal verdienen en hij schat dan uiteraard liever niet te hoog. Dat is be grijpelijk, doch het brengt mee dat over belangrijke bedragen soms uitstellen van meer dan twee jaar worden genoten; en dat is bij de huidige rentestand van rond 8 dus een reductie van meer dan 15 Bij belangrijke inkomens is dat vaak meer dan anderen in totaal moeten betalen. De computer De machinale verwerking - uitrekenen, op kohieren (lijsten) brengen en aan slagbiljetten vervaardigen - welke de computer thans enige jaren verzorgd, heeft tweeërlei gevolg. In de eerste plaats duurt de verwerking langer. De aanslag is na zijn vaststelling door de inspecteur wel korter onder handen, maar hij is langer onderweg, daar hij naar het computercentrum opgezonden moet wor den en er tussen de diverse machinale bewerkingen meer tijd verloopt. Anderzijds maakt de machinale bereke ning het mogelijk nu tevens bewerke lijke renteberekeningen uit te voeren zonder veel extra moeite, als de aanslag toch door de machine gaat. Vandaar het teken aan de wand: de computer maakt het mogelijk èn noodzakelijk. Bovendien is het bij een goede renteberekening ook niet meer zo bezwaarlijk als een voor lopige aanslag wat al te laag is, wat tot een vereenvoudigde, machinale bereke ning van de voorlopige aanslagen zou kunnen leiden. Nieuwe regeling De rente zal berekend worden bij haast alle belangrijke belastingen. Bij de af drachtbelastingen (loonbelastingafdracht door de werkgever, aangiften B.T.W. e.d.) zal hij alleen verschuldigd zijn als door onvolledige afdracht nog aanslagen moe ten worden opgelegd. Bij de inkomsten-, vermogens- en ven nootschapsbelasting zal hij veel meer voorkomen, en zal hij voor de heffing en inning als belasting worden beschouwd. Via deze belastingen zal de rentebereke ning ook gelden voor de volksverzeke ringen e.d. De bedoeling is, dat de regeling met 1971 ingaat. Ondanks de vele klachten over de teruggaven is het uitstel door de lage voorlopige aanslagen toch zo groot, dat het Rijk hieruit een bate van 80, miljoen verwacht. Dat was dus voorheen de subsidie van de loontrekkers aan de anderen. De rente zal ingaan met de eerste maand na afloop van het betreffende belasting jaar en alleen worden toegepast bij de aanslagen en teruggaven, die na dat tijd stip worden vastgesteld. Voor de in komsten-, vermogens- en vennootschaps belasting zal zij als belasting gelden, en niet als rente, zodat zij niet aftrekbaar wordt als betaalde rente en anderzijds niet belastbaar wordt als ontvangen ren te. Daarom is het percentage wat lager gesteld, nl. op 0,4% per maand; dat ls dus 4,8 per jaar wat overeenkomt met 8 per jaar als er 40 belasting op zou drukken. Wordt dus een aanslag over 1970 opge legd in juli 1972, dan wordt hij ver hoogd, over de 18 maanden van januari 1971 tot en met juni 1972, met 18 x 0,4 ofwel met 7,2%; wat overeenkomt met 12 wel aftrekbare rente bij een top tarief van 40 belasting. Billijkheid Zoals gebleken in hierboven is dit een wetsvoorstel, dat in hoge mate de recht vaardigheid dient. Weliswaar zegt de mi nister dat hij zich realiseert dat het een tegenvaller zal betekenen voor degenen die thans jaarlijks een rentevoordeei genieten, doch wij zouden zeggen dat dit te sterk is uitgedrukt. Dat rentevoor deel was namelijk onjuist, en dus een ongerechtvaardigde bevoordeling, die door de anderen moest worden betaald. Op zijn werk in Hilversum is verleden week plotseling de bekende voetbal- coach Paul van Zoghei uit Soest aan een hartaanval overleden. De heer Van Zoghei vader van Go Ahead-doelman Nico van Zoghei, is 59 jaar geworden. Gister middag is hij op de Algemene begraaf plaats aan de Veldweg naar zijn laatste rustplaats gebracht. Vertegenwoordigers van drie verenigingen, die hij als coach heeft gediend, te weten de voetbalver eniging SEC, de sportorganisatie Soest en de voetbalvereniging NSC uit Nij kerk, droegen de kist met het stoffelijk overschot naar het graf. Er bestond vooral uit sportkringen grote belangstelling voor deze laatste tocht van de heer Van Zoghel. In Soest was hij enkele jaren coach van het eerste elftal. Ook heeft hij zitting gehad in het bestuur en de elftalcommissie. Ook heeft de heer Van Zoghel zich ingespannen voor de jeugd. Sinds kort was hij actief bij de sportorganisatie Soest. Hier heeft hij vooral de begeleiding van de jeugd ter hand genomen. Het doelverdedigen zit de Van Zoghels in het bloed. De heer Van Zoghel sr. was een verdienstelijk doelman. Nog verder bracht zijn zoon Nico het, maar ook een tweede zoon. Dik van Zoghel, heeft in de voetbalsport zijn plaats on der de lat veroverd. Het overlijden van de heer Van Zoghel heeft bij de Soester voetballers diepa indruk gemaakt. Hij stond bekend alt een enthousiast en goed sportman. Op de hoek van de Pelikaanweg en da Schrikslaan is zaterdagmiddag de 61- jarige mevr. H. M. J. de H. uit Soest door de gladheid zo ongelukkig gevallen, dat zij haar heup brak. De bejaarde dame is per ziekenauto overgebracht naar Zonnegloren en daar opgenomen. BOEKHANOEL J I G.J. WESSELS Soesterbergsestraat 53-tel 2419 SOEST KANTOORBOEKHANDEL (Direkt naast postkantoor) Steenhoffstraat 13 - Soest - TeL 02155-2476 De „Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Soest", die, zoals in een vorig artikel in onze courant reeds is uiteen gezet, de werkzaamheden op het ter- ren van de gezinsverzorging c.a. van de bestaande instellingen heeft overgeno men, heeft 1 januari 1971 haar taak aangevangen. Het is de stichting intussen gelukt een eigen „home" te vinden aan het adres Veldweg nr. 6 te Soest. Aan dat adres zal het kantoor der stichting, waar ook de leidster der instelling spreekuur zal houden, worden gevestigd. Het spreekuur van de leidster zal wor den gehouden op maandag tot en met vrijdagmiddag van 13.30 - 14.30 uur. De instelling zal per telefoon bereikbaar zijn onder nr. 6891. Het gironummer der stichting is 2257459 t.n.v. Penningmeester Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Soest, te Amersfoort. Het personeel van de bestaande instel lingen is nagenoeg geheel overgegaan naar de nieuwe instelling. Voor diegenen, die reeds thans hulp van de bestaande instellingen ontvangen zal de overdracht der werkzaamheden dan ook nauwelijks merkbaar zijn. Immers zij blijven voor lopig de hulp ontvangen van dezelfde ge zinsverzorgster of helpster die ook reeds thans die hulp verleent. Hoewel de overdracht der werkzaamhe den dus naar verwachting geruisloos zal verlopen, is de nieuwe instelling er toch van overtuigd dat er in de aanvangspe- riode wel ergens haperingen o.d. in de zorg kunnen optreden. Zij verzoekt die genen, die hiremede geconfronteerd wor den, er alsdan aan mede te werken dat deze moeilijkheden weer zo spoedig als maar mogelijk is zullen verdwijnen. Ook hoopt die nieuwe instelling dezelfde hulp (ook financiële) van de Soester ingezete nen te mogen ontvangen, welke ook de oude instelling steeds hebben mogen ont vangen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9