^Europa vwideUIh SOESTERBERG MET HUISVESTING VOORLOPIG NOG BEHELPEN MET NOODOPLOSSING BOMANS -IN TRIPLO „VAN DICHTBIJ GEZIEN" SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Muzikale start van Zakenkring op nieuwjaarsbijeenkomst Imkers houden jaarvergadering Vleesverkoop Kippen en konijnen door hond doodgebeten Meisje bij oversteken van rijksweg aangereden Kinderpostzegel-actie 1970 Hans Wels (15) naar Cape Kennedy Cursus vrije expressie Volleybal A.G.A.V.S. Burgemeester op korpsdiner Soester politie Onderwijzers maken verre reis van onbekende duur Unicef agenda voor 1971 Wielrijdster gevallen en aan hoofd gewond Restanten van villa [iddelwijk weggehaald Vierde klaverjasavond van ABC WORDT VOLLEDIG GEGARANDEERD Verrassende uitslag polio- zaalvoetbaltournooi te Amersfoort voor pupillen NU OOK: STALEN KANTOORMEUBILAIR DINSDAG 12 JANUARI 1971 De burgemeester ging daarna in op de taak van de verschillende afdelingen. Hij zei, dat er veel en goed werk is ver richt. Ook het contact met de burgerij was z.i. goed te noemen. Dat was naar zijn mening wel gebleken op de receptie van de Soester Politie Sport Vereniging ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. De werving van nieuw personeel ver loopt volgens de burgemeester goed. Ten aanzien van de huisvesting zag hij echter op korte termijn nog geen oplossing. Hij wees erop, dat het nieuwe politie bureau te zijner tijd een plaats moet krijgen in het nieuwe stadscentrum, waar ook het gemeentehuis en het post kantoor zullen worden ondergebracht. De ontwikkeling van het stadscentrum is nauw verbonden met de stichting van deze openbare gebouwen, zo zei de bur gemeester. Voorlopig zal men zich in een noodsituatie echter nog moeten behelpen. 70 van ongevallen op de rijksweg Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer ging nader in op de verkeerssituatie ter plaatse. „Wanneer wij de balans van het aantal ongevallen in het verkeer opma ken en ons slechts bepalen tot het aan tal doden en gewonden in het afgelopen jaar, dan moeten wij helaas constateren, dat dit aantal is gestegen. Voor onze ge meenschap zou het dan ook een duide lijke indicatie moeten zijn, dat de grote verkeersslagaders, die door ons dorp lo pen, hun stempel drukken op het gehele dagelijkse gebeuren en men kan zich dan ook afvragen, hoe lang een dergelijke situatie zich nog kan handhaven. De autowrakkenverzameling rond het politiebureau, welke daar vrijwel perma nent aanwezig is, moet voor een ieder een teken aan de wand zijn, dat de ge hele verkeerssituatie in ons dorp om een oplossing smeekt, waarbij ik nog wil wijzen op de dagelijkse luchtvervuiling temidden van de bebouwing. Er bestaat daarbij een steeds grotere behoefte aan verkeersregelende maatregelen, zoals het plaatsen van verkeerslichten, teneinde 't lokale verkeer de mogelijkheden te ver strekken, zich via de rijksweg buiten de gemeente te begeven. Ik ben dan ook van mening, dat het door ons gemeen tebestuur voorgestelde wegenplan een de t.v.-uitzending heette het boek heet halen bij BOEKHANDEL MppH Q.J. WESSELS Soesterb«*8*estrsat 53-teL 2419 SOEST grote verbetering zal zijn, waardoor deze nimmer afnemende, dagelijkse rij van voertuigen zich elders door onze ge meente zal verplaatsen via daaraan aan gepaste wegen. Mede hierdoor zal het aantal ongevallen, waarvan zich onge veer 70 op de huidige hoofdwegen voor doet, sterk teruglopen", aldus de heer Scholtmeijer. Hij wees erop, dat de huidige verkeerssituatie in de gemeente een zware belasting voor het korps vormt. „Naarmate onze gemeente zich ontwik kelt, nemen onze werkzaamheden ook snel toe, hetgeen ook in het achter ons liggende jaar het geval was. Mede hier door is het moment zeer nabij, waarop in ons korps belangrijke beslissingen moeten worden genomen, welke zullen liggen in de personeelssfeer en op het gebied van de huisvesting. Ten aanzien van de personeelssector mo gen wij ons gelukkig prijzen, dat ons korps, in tegenstelling tot vele andere, steeds de volledige, toegestane organieke sterkte heeft. De werving van nieuw en ook jong personeel is momenteel zoda nig, dat op korte termijn in de behoeften daaraan zal kunnen worden voorzien, ook als in de komende jaren deze orga nieke sterkte zich zal gaan uitbreiden lot een aantal van zestig tot zeventig korpsleden. Wij zullen ons echter allen moeten rea liseren, dat wij ons daarvoor moeten in zetten, opdat wij in onze gemeente aan de inwoners die diensten kunnen ver lenen, welke van ons worden verwacht. Geconstateerd moet worden, dat het dienstenpakket enige terugslag onder vindt enkel en alleen door de toeneming van het aantal taken van het korps. Dat daarbij het steeds groeiende verkeer in onze gemeente een belangrijke rol speelt en allerlei maatregelen vraagt, is voor een ieder, die in onze gemeente woont en zich daardoor voortbeweegt, ongetwijfeld duidelijk", zo zei de heer Scholtmeijer. Ten aanzien van de interne verhoudin gen zei de hoofdinspecteur, dat de die- M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 - 4832 De Soester Zakenkring begint 1971 met een nieuwjaarbijeenkonist, die heden avond in gebouw De Rank wordt gehou den, aanvang acht uur. Het bestuur biedt de leden een vokaal en instrumen taal muziekprogramma aan. bestaande uit populair-klassicke muziek, verzorgd door beroeps- en amateurmusici. Na het muzikale programma is er een gezellig samenzijn. Het programma wordt verzorgd door Janny Eldering-Plus, sopraan, Anton Eldering, bas-bariton, Rudolf Heise, pia no. M. de Wolf. viool. G. Groenouwe. cello en Ida Reinink-Jongsma, piano. Ze voeren werken uit van onder anderen Purcel, Max Reger, Brahms, Von Beet hoven, Haydn, Mozart, Chopin, Puccini en Mendelssohn. Op vrijdag 15 januari a.s. wordt in het St. Jozefgebouw, zaal zuid, Steenhoff- straat 30 (dus niet in het Artishockge- bouw) door de Vereniging tot Bevorde ring der Bijenteelt in Nederland, de jaarvergadering gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genummerd van 251 tot en met 360. Bij de heer T. aan de Laanstraat zijn in de nacht van zondag op maandag der tien kippen door een hond doodgebeten. Ook een paar konijnen werden het slachtoffer. Een paar ander konijnen zijn ontsnapt en tot dusver niet teruggevon den. Ook de „dader" van deze slachting is nog niet gevonden. Bij het oversteken van de Birkstraat ter hoogte van garage Houdijk is maandag morgen om kwart over zeven het twaalf jarige meisje A. A. M. van H. uit Soest aangereden door een auto, bestuurd door de 59-jarige J. C. de B. uit Hilversum. Het meisje, dat met de fiets aan de hand overstak, werd door de auto geschept, sloeg door de voorruit en kwam ver volgens op het wegdek terecht. Met ver wondingen aan het hoofd is zijn naar Zonnegloren gebracht en daar opgeno men. De UW organiseerde evenals vorige ja ren, de Kinderpostzegel-actie 1970. Vijf dagen per week waren van 10 nov. tot 31 dec. twee UW-sters op het post kantoor aanwezig om postzegels en kaar ten te verkpen. Er werden 23156 postzegels verkocht voor ƒ6937,45. Aan kaarten werd 2729,57 ontvangen, De gehele actie bracht ƒ9667,02 op. De UW brengt graag een woord van dank aan de Soester bevolking, die te zamen dit mooie eindbedrag bijeen bracht. Uit de ruim ƒ5 miljoen, die Jaarlijks landelijk bijeenkomst, worden grote en keinere bedragen uitgekeerd aan vele instellingen in Nederland en de Neder landse gebiedsdelen overzee. Al deze in stellingen hebben het welzijn van „Het Kind,, ten doel. „Toen Neil Armstrong als eerste mens op de maan stapte, ging de grootste droom van de mensheid in vervulling, een droom die inhield, dat eens een mens op een ander hemellichaam zou rondwandelen. Een droom waar men jaren, zelfs eeuwen aan heeft ge werkt aldus de aanvang van het winnende opstel van Hans Wels, dat hij inzond voor de Internationale jeugdprijs- vraag 1970 van de Raiffeisenbank onder de titel: Wat wil de mens in de ruimte? Met nog 27 jongeren uit België, Duits land, Oostenrijk, Italië, Frankrijk en Ne derland (nog een winnaar uit Bergen-op- Zoom) gaat de 15-jarige HAVO-leerling uit de Plesmanstraat te Soesterberg za terdag 27 maart voor twee weken naar de Verenigde Staten van Amerika. De vijf multiple-choise-vragen had hij kennelijk goed opgelost, terwijl de be spreking van de drie onderdelen van goed gehalte waren geweest, getuige de fantastische hoofdprijs die hij won. Drie dagen doorbrengen op Cape Kenne dy is voor de jeugdige „ruimtevaartex pert" wel de grootste trekpleister, al verheugt hij zich op de diverse toeristi sche attracties in New York. Het liefst zou hij ook nog graag een kijkje willen nemen achter de schermen in Houston. De toegezegde duizend gulden is bedoeld voor verblijfkosten en zakgeld. Met de andere Europese jeugdige win naars zal hij bij zijn bezoek aan de NASA (National Aeronautics and Space Administration) deskundige hulp krijgen van niemand minder dan Wernher von Braun. De ateliers van Artishock uit Soest zijn voornemens een cursus vrije expressie te gaan organiseren in het Dorpshuis. Kinderen van 6-13 jaar kunnen aan deze cursus deelnemen op woensdagmiddag van 14.00-15.30 uur onder leiding van mevrouw A. M. Stevens. Er zal gewerkt worden met verf, klei, lapjes, papier en waardeloos materiaal! zo kostbaar voor de expressie. Inlichtin gen tel. 1289. AGAVS 3 won met 3-0 van Uni Cornus 2 en met 3-0 van WA 7. De dames wonnen met 3-0 van SVV 6 en AGAVS 2 (heren) won met 3-0 van WH. AGAVS 1 bezet thans de vijfde plaats in de le klasse. AGAVS 2 staat op de derde plaats in de 2e klasse (heren) achter Olyfnpia 4. De dames van AGAVS staan met drie punten achterstand op Olympia 3 op de tweede plaats. Ten aanzien van de huisvesting zal de Soester politie zich voorlopig nog moeten behelpen en genoegen moeten nemen met een noodoplossing. Dit zei burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck op het jaarlijkse korpsdiner van de politie op de brigade Soestdijk van de Koninklijke Marechaussee. De burgemeester zei voorts, dat de sterkte van het plaatselijk politiekorps niet is, zoals die met het oog op de huidige omvang en de nog te verwachten groei van Soest zou moeten zijn. Des te meer waardering Het hij blijken voor de wijze, waarop de plaatselijke politie on der verre van ideale omstandigheden haar taak ook het afgelopen jaar weer heeft verricht. Volgens de burgemeester heeft de politie vandaag de dag een moeilijke taak, mede als gevolg van kleine, de democratie ondermijnende groepjes in de samenleving. nende taak in goede verstandhouding wordt verricht en dat zich daarbij geen storingen voordoen. De Unicef-agenda met kleurige schilde ringen, die gemaakt werden op de 19e Olympiade in Mexico, is nog verkrijg baar. Afmeting 22x17 cm; de prijs is ƒ9,Door deze agenda te kopen steunt U het Unicef-Kinderfonds, dat in 1965 voor haar waardevolle werk de Nobel prijs voor de vrede werd toegekend. Unicef werkt op het ogenblik samen met regeringen van 115 landen om hun kin deren gezonder te maken met voedsel, medicijnen en door het geven van on derwijs. De agenda is handig bij de telefoon, op de schrijftafel of als notitieboek. Zij is te verkrijgen bij de V.V.V. Soest, tegen over Gemeentehuis, of, indien U hem gaarne thuis gebracht wilt hebben, op giro 220514 t.n.v. H. Rademaker, Lange Brinkweg 62 Soest. Op het afgesloten deel van Nieuweweg tussen de beide uitmondingen van de Parklaan is zondagavond de 20-jarige mej. C. M. T. uit Soest door de gladheid met haar fiets geslipt en gevallen. Zij bloedde hevig aan haar hoofd. Bij on derzoek in het ziekenhuis bleek zij niet temin een heel klein wondje te hebben. Na behandeling in Zonnegloren mocht zij weer naar huis. van het Latijnse schrift. Via het Eu- fraatdal en Bagdad gaan ze in noord oostelijke richting naar Teheran (de Hip pie-route). In Nepal zullen een bezoek brengen aan de door de stad Utrecht geschonken melkfabriek. Utrechts oud-burgemeester De Ranitz is een paar weken geleden te ruggekomen van een reis naar Nepal. Ook zullen ze een kijkje nemen in het Hillary-ziekenhuis. Afghanistan, Paki stan en Lahore zijn de volgende reisdoe len, voordat ze dwars door India naar Madras gaan. Via Bombay, Pakistan, Ba- luchistan, Zuid-Iran en Turkije komen ze in Europa terug. Maar zover is het nog lang niet. De ruïnes van het voormalige distributie kantoor aan het Kerkpad z.z. en het daarnaast gelgen gebouw, waar eens de timmerfabriek „Ruso" was gevestigd aan de Korte Middelwijkstraat hebben hun langste tijd gehad. Het transportbedrijf N. Strumpel uit Soest is begonnen met het opruimen van de ruïnes. Dit in op dracht van de eigenaars, de gebroeders J. C. en P. Swager, die van de gemeente een brief hebben gekregen met de mede deling, dat de restanten van beide ge bouwen moesten verdwijnen. Het oude distributiekantoor was vroeger het belangrijkste gebouw van het land goed Middelwijk. De latere timmerfabriek maakte in die tijd ook deel uit van het landgoed; het deed dienst als koetshuis. De laatste jaren raakten beide gebouwen steeds meer in verval. De jeugd nam er bezit van en sloopte vooral het hoofdge bouw aan het Kerkpad. Meer dan eens werd er brand gesticht; de laatste keer dat dit gebeurde, liet de brandweer de restanten van het vervallen gebouw uit branden. Toen tenslotte ook het koetshuis het moest ontgelden, werd het tegen de grond gegooid, omdat het gevaar ople verde voor de omgeving. Na jaren tegen beide vervallen gebouwen te hebben aangekeken al had de vroegere tim merfabriek een fraaie oud-Hollandse voorgevel zijn de omwonenden bijna verlost van die troosteloze aanblik. „Wij staan in het huidige bestel temid den van situaties, waarin wij, o.a. door het volgen van cursussen, trachten een beeld te krijgen van de ontwikkelingen, welke zich om ons heen voordoen. De maatschappelijke veranderingen hebben ook hun invloed op zaken, waarmee wij worden geconfronteerd. Deze doen zich niet alleen voor in het politionele vlak, maar ik denk daarbij ook aan de stijging van de criminaliteiten en de daarbij toe gepaste methoden. Wij moeten ons er van bewust zijn, dat wij steeds in de eerste linie staan en dus steeds ervoor moeten zorgen, dat ons optreden de toets der kritiek kan doorstaan. Wij kunnen dit optreden niet vergezeld doen gaan van „een verzoek om bericht en raad". Het is direct en bepalend. Wij dienen daarbij een eigen oordeel te hebben en zullen dit, waar nodig, moeten verdedi gen. De meningsuiting is daarbij een van de grondrechten, welke wij bezitten, doch het geheel moet steeds zijn bedoeld als een constructieve bijdrage tot de opinievorming, liggende binnen het raamwerk van het vastgestelde beleid. Mede in dit kader ligt het in mijn be doeling om in het nu lopende jaar niet alleen de periodieke besprekingen te be perken tot die van de staf en de dienst commissie, doch ook tot het geheel, waarbij ik met name denk aan de korps leden, die hierbij niet direct werden be trokken. Ik geloof, dat dit een bijdrage zal kunnen zijn, waardoor duidelijk kan worden het hoe en waarom, doch dat daarbij tevens een zelfstandiger en kri tischer denken naar voren komt. Ik zou daarbij het veel gebruikte woord „in spraak" willen noemen, hetgeen tevens moet inhouden dat medeverantwoorde lijkheid voor het te voeren beleid wordt aanvaard. Door deze vorm van commu nicatie zal het punt van de geruchtvor ming, zoals deze zich soms zou kunnen voordoen, kunnen worden voorkomen. Ook de heer Scholtmeijer ging uiteraard in op de huisvestingsproblemen van het korps. „Ten aanzien van de huisvesting zullen wij ons in de toekomst verzekerd moeten weten van een uitbreiding van onze werkruimten, met als uiteindelijk ideaal, een geheel aan de eisen van de tijd aangepast politiebureau. Ik weet, dat het gemeentebestuur zich hiervan be wust is en ik stel het op prijs, dat ook de burgemeester in deze bijeenkomst hieraan aandacht heeft willen schenken. De omgeving en de uitrusting, in een dergelijk gebouw gerealiseerd, zijn dik wijls bepalend voor de arbeidsprestatie, welke gedurende 24 uur per dag moet worden geleverd. Het zou bijzonder te betreuren zijn, als mede door de tech nische ontwikkelingen, ons korps door de huisvesting een achterstand zou krij gen. Ik wil er in dit verband op wijzen, dat met ingang van het nieuwe jaar is besloten om onder bepaalde omstandig heden en voor daarvoor in aanmerking komende gebeurtenissen, de fotografische afdeling kleurenfotografie te laten toe passen, zulks mede ter verkrijging van een juistere beelddocumentatie ten be hoeve van de justitie": Aldus hoofdin specteur H. G. Scholtmeijer tijdens het korpsdiner. De bijeenkomst werd bijgewoond door bijna het voltallige korps, de echtgenotes van de korpsleden, de adspirant-agenten, die momenteel nog de politieschool be zoeken en hun vrouwen en verloofdes. (Direkt naast postkantoor) Evenals de voorgaande drie avonden wa ren maandagavond wederom 44 dames en heren aanwezig bij WZ voor het spelen van de vierde klaverjasavond in het nieuwe jaar. iDe voorzitter van de evenementen commis sie, de heer H. Strietman, wenste allen een voorspoedig 1971 en een gezellige wedstrijd. Het bleek dat L. van Hornsveld zich aan het hersteUen is. Hij werd deze avond glansrijk eerste, dus alles is nog mogelijk voor hem. De hoofdprijzen vielen ten deel aan: 1. L. van Hoornsveld 5139 P. 2. Mevr. De Bruin-v. Asch 5006 P- 3. H. Kok 4998 P- 4. B. de Bruin 4997 P- 5. B. Morren 4902 P- 6. H. Wegerif 4799 P- 7. B. de Rooij 4617 P- 8. W. Deelen 4614 P- 9. J. Poot 4591 p. 10. H. Duit 4569 P- 11. Mevr. Schiffart 4565 P- 12. P. Floor 4539 P- 13. C. v. Wijngaarden 4532 P- 14. W. v. Hornsveld 4514 P- De troostprijs was voor P. v. d. Meer met 3310 punten. De volgende wedstrijd is op maandag 8 februari a.s. De heer Strietman reikte de prijzen uit. Drie jonge onderwijzers, Peter ten Broeke uit Soest en Bernhard Nikkel en David Schild (ex-manager van Herman van Veen), beiden uit Utrecht, zijn vandaag met een bestelwagen gestart voor een reis dwars door Afrika en door Azië. Anderhalf jaar lang hebben ze ervoor gespaard. Naast hun gewone werk hebben ze tal van bijbaantjes gehad. Ze denken nu voldoende geld te hebben om de reis tot een goed einde te kunnen brengen. In het uiterste geval kunnen ze zich altijd nog „verhuren". De kans dat dit zal gebeuren, is zelfs groot, want als ze zich als werkwilligen aansluiten bü (bijvoordeeld) een expeditie, kunnen ze meer van een land te weten komen dan wanneer ze het uitsluitend als toerist zouden bezoeken. De trip van op z'n minst 40.000 kilome ter is bedoeld als oriëntatiereis. Het idee ervoor werd anderhalf jaar geleden ge boren, eigenlijk zomaar, in een gekke bui. In plaats van „loop naar de maan", zei één van de onderwijzers „loop naar de Sahara". Lopen is een beetje ver daarom hebben ze de auto genomen, een gloednieuwe Citroën-bestel, maar naar de Sahara gaan ze! Hoelang de reis zal duren, weten ze niet. Het ligt eraan of ze ergens gaan werken. Mischien komen ze na een half jaar naar huis, mischien over twee jaar. De drie onderwijzers hebben zich in de afgelopen achttien maanden bijzonder goed voorbereid op het avontuur. Ze hebben er eerst voor gezorgd, dat alle papieren in orde waren. Verder hebben ze een aanzienlijke voorraad medicamen ten aangelegd, voor het grootste deel ge kregen van artsen, instellingen en fa brieken. Bernhard Nikkel is de medicus van het gezelschap. Het drietal heeft zich füm- en fotoapparatuur-aangeschaft om hun belevenissen vast te leggen. Voedsel hebben ze bijna niet bij zich. Het is de bedoeling, dat ze zich aanpas sen aan het milieu waar ze in terecht komen; ze zullen zich er naar kleden en naar voeden. De auto, die speciaal voor deze gelegen heid is aangeshaft, heeft geen bijzondere voorzieningen. Wel zijn enkele, onderde len aan boord, naast de kist Hollandse sigaren, die misschien nog goed van pas kan komen onderweg! De Afrika- en Azië-gangers zullen de nachten door brengen in een tent of op campings. Noord Afrika route De Noord-Afrika route, die ze zulen vol gen, begint in Tanger en loopt via Casa- blanca en Marabeck vla de voet van Moyen Atlas in noord-oostelijke richting: Oran, Algiers, Tunis, Tripolis en Zuid- Tunesië naar de Sahara. Ze zullen de Tassilië-grotten bezoeken met de rotste keningen, die een cultuur onthullen van omstreeks 8000 voor Christus. Hierover is nog maar weinig bekend. Om zolang mogelijk bij de grotten te kunnen blij ven, zullen ze zich waarschijnlijk bij een expeditie proberen aan te sluiten. Ze reizen verder via de karavaan-route van Djanez-Rhat via de heirwegen naar Benghazi en Alexandrië, waar ze op de boot stappen naar Beiroet. Ze gaan dwars door Syrië, waar ze een onderzoek zullen instellen naar de overblijfselen Aan dit tournooi, waarvan wij reeds vo rige week melding maakten en waarin we én Hees én SEC in hun poule's tip ten als eventuele kanshebber voor de finale, werd door 23 verenigingen deel genomen met een afvaardiging van cir ca 12 pupillen-spelers. Niet Hees of SEC werden echter pou lewinnaar en plaatsten zich daardoor in de finale, maar het pupillenteam van WZ gelukte het zich, via een enerveren de strijd met HVC, welke uiteindelijk via het nemen van penalties in het voor deel van WZ uit viel, zich te plaatsen voor de finale, waarvoor zich tevens plaatsten IJsselmeervogels en Candia. Na de finalewedstrijden werd de eerste plaats bereikt door IJsselmeervogels en plaatste WZ zich op de 2e plaats. Voor VVZ een prachtig resultaat. VQ KANTOORBOEKHANDEL ABC stalen kantoormeubilair wordt gefabriceerd in Europa's grootste fabriek ABC wordt dankzij de strakke tijdloze vormgeving en de warme kleu rencombinaties in elk kantoor toegepast. De doordachte constructie biedt de gebruiker een aantal aanwijsbare voordelen. Bureaus zijn voorzien van een speciaal voor ABC ontworpen kunststof. Vlekvrij, stofafstotend, mat, warm, sigaretten-proof. ABC kantoormeubilair wordt uit voorraad geleverd. Kom eens kijken, het kost u niets Naast onze grote sortering BOEKEN, TIJDSCHRIFTEN EN KANTOORBEHOEFTEN

Soester Courant | 1971 | | pagina 3