AUTORIJSCHOOL „EliEL" MJ „(politica" Vlechtcursus in Soest was groot succes Lening voor Artishock voor cursussen beeldende en vrije expressie UW SUCCES IS ONZE RECLAME BOLS EN SCHENK FAVORIETEN V00B EUROPEES KAMPIOENSCHAP Raad van Kerken in Soest Week van de eenheid 18 - 25 januari Hogere subsidie voor openbare leeszaal en bibliotheek Deel van Klaarwater wordt voor half miljoen bouwrijp gemaakt Prijsuitreiking op feestavond Contact gezocht Soester schaatsjunic ren opnieuw sneller Nieuwe brandweerkazerne in Soesterberg gaat 360.000,kosten Peter van de Kant hoopt op plaatsje bij de laatste twaalf Ereplaatsen al voor het begin van het kampioenschap verdeeld Schaatstrainer Dick Vervloet man achter de Soester schaatssuccessen VRIJDAG 15 JANUARI 1971 goede sponsor gevonden. Wat dat be treft mag ik ook niet mopperen, want al weer enige jaren klop ik niet tevergeefs aan bij de firma Frans Bosman, die een groot gedeelte van mijn kleding en ma- teriaalzorgen voor zijn rekening nam". Bijna vijf jaar beoefent Peter de schaatssport en nog steeds onder leiding van trainer Dick Vervloet, die door in siders niet ten onrechte de beste trainer van de provincie wordt genoemd. „Natuurlijk heeft iedereen fouten. Er is in Nederland geen ideale trainer. Wat voor de een ideaal is, wordt door de an der niet geaccepteerd, maar ze mogen mij op een willekeurige baan zetten, en ik wijs zo elke schaatser aan die door Vervloet wordt getraind. De techniek- traning die hij geeft, is uniek in Ne derland". Woorden die er beslist niet om liegen en duidelijk aangeven dat het 't bestuur van de Soester ijsvereniging „Pe- ter's Baan" menens is met haar „wed- strijdploeg" met een gemiddelde leef tijd rond de veertien-vijf tien jaar. „Zaterdag en zondag sta ik er op dat Vervloet mij coached, want ik vind Van 't Oever een bijzonder fijne vent, maar ik heb nog nooit onder hem getraind. Jongens als Olof en Valentijn, die voor het tweede en laatste jaar a-junior zijn, kennen hem al weer langer en dan gaat het nu eenmaal wat anders, dan wan neer je er voor het eerst bij bent". Het komende weekend is voor Peter min of meer dat van de waarheid. Bij de eerste zes geklasseerden zullen wij zijn naam niet tegen komen, de kwaliteit van de deelnemers ligt daarvoor veel te hoog, maar een plaats bij de laatste twaalf zou een bijzondere stimulans voor de 18-jarige scholier zijn. „De uitslag is voor mij nu al bekend. Piet Kleine wint, Valetijn wordt tweede, Van Gelder drie, Olaf vier, Vrien wordt vijf, en daarna zijn er misschien wat mogelijkheden voor de rest. Volgend jaar verandert er natuurlijk wat, want dan vallen die mannen af en gaan over naar de senioren, maar er staan weer genoeg b-junioren te dringen om die plaatsen in te nemen". Ondanks deze al voor Peter vaststaande uitslag is hij optimistisch naar Eindho ven vertrokken om te proberen een zo eervol mogelijke klassering te bereiken. „Als ik mijn 500 meter meter beneden de 45 seconden weet te rijden, dan is er van alles mogelijk, want juist op die afstand nemen die zes mannen de groot ste voorsprong, die op de andere afstan den niet meer is te overbruggen." Na het komende weekend zullen wij weten hoe ver onze jeugdige plaatsge noot verwijderd is van de nationale schaatstop. Klokken - Prisma hcjrloge w\ /I Gouden- en zilveren sieraden A vfcfl!// Verlovingsringen yfi Uurwerkreparaties horlogerie dinsdag t/m zaterdag van 9;18 uur KONINGINNELAAN 21 - SOEST- TELEF. 02155-8319 De 10" lessen durende cursus „Vlechten met stro" is afgelopen. Met applaus na men de cursisten vrijdagavond afscheid van hun 82-jarige docent T. van Egdom uit Veenendaal. Op de tafels in het Arti- shock-gebouw stonden de bijeenkorven, bankorven, prullenmanden, bloemschalen en poetsmanden uitgestald, die de afge- open 3 maanden door de adspirant-stro- vlechters zijn gemaakt. Deze cursus werd georganiseerd door „Ateliers Artishock" in samenwerking met de Vereniging ter bevordering van de Bijenteelt, afd. Soest en omstreken. Het was een idee van de imker Chris Uiterwijk. Hij heeft de groep al die tijd begeleid, financieel geregeld en gezorgd dat de lessen vlot verliepen. Het is niet eenvoudig in deze tijd aan goed stro te komen. Vlecht- en dekstro is schaars in Nederland door de onnatuur lijke bemesting. Dit weerhoudt de ex- landbouwer en bijenhouder Van Egdom er niet van elke dag nog te vlechten met stro. Hij voelt zich nooit te oud om te werken. Hij heeft zo'n 280 korven op zijn naam staan die over de hele wereld gaan. „Ik heb het erg naar min zin gehad in Soest", zegt de Veluwse strovlechter, „de cursisten hebben mooi werk gemaakt. De meesten zullen het wel blijven doen. Het was een gezellige club." Zelf heeft hij nooit een leermeester gehad. Hij heeft do kunst afgekeken. De heer Van Egdom hoopt het volgend jaar weer terug te mogen komen. Behoeden voor uitsterven. Daar is de voorzitter van de Bijenvere niging, de heer A. J. van Breukelen, het roerend mee eens. De laatste cursus stro- vlechten werd in Soest georganiseerd in 1938. Hij ziet de vernieuwde belangstel ling voor dit oude handwerk niet als een modeverschijnsel. De toenemende vrije tijd en de opbloei van de bijen teelt zijn de belangrijkste aanwijsbare oorzaken. Voor het opvangen van een bijeenzwerm is zo'n gevlochten mand onmisbaar. Een gevlochten bijenkorf vormt van ouds de beste huisvesting voor een bijenvolk. In Soest woont maar één echte beroepsimker. De overigen zijn hobbyisten of parttimers. In het westen van ons land is de bijeenteelt praktisch opgehouden te bestaan. Zo ook het stro vlechten. Door het organiseren van cur sussen, waar iedereen aan mee kan doen, wordt het beroep voor het uitsterven be hoed. Daarom is de heer Van Breukelen zo opgetogen over het initiatief van Chris Uiterwijk. De belangstelling van Artishock voor dit soort dingen loste alle ruimte- en orga nisatieproblemen op, zodat Van Breuke len goede hoop heeft dat er volgend jaar weer een groep zal starten. Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld, de kunstenaarsvereni ging Artishock een geldlening te ver strekken van 10.000,af te lossen in vijf jaar en tegen een rentevergoeding van acht procent. Het geld heeft men nodig voor de aanschaffing van de nood zakelijke inventaris voor de cursussen beeldende en vrije expressie. De kunstenaarsvereniging krijgt van het rijk en de provincie al een subsidie van 17.000,voor de door haar georganiseer de cursussen beeldende en vrije expres sie. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wy lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Jan Bols en Ard Schenk zyn de grote favorieten voor de Europese titel, waarom wordt gestreden op 23 en 24 januari in Heerenveen. Het is niet makkelek te zeggen wie van hen beiden de betere is. Voor eigen publiek maken de Neder landers dan toch een uitstekende kans, ook de verrassend sterk naar voren geko men Eddy Verheijen, die de Puttershoekse kasteleiiiszoon Cees Verkerk bij het Nederlands kampioenschap naar de vierde plaats verwees. De grootste concurrent voor Bols en Schenk is waarschijnlijk de nog vrij jonge Zweed Goeran Claesson, die een uitstekende indruk achterliet bij de nieuwjaarswedstrijden in Oslo. De No ren stelden daar danig teleur. Aangezien we met de Nederlanders, Zweden en Noren ook de mannen hebben die de dienst uitmaken in de internationale schaatsarena, is de keus erg beperkt ge worden. Het prestatienniveau in het internatio nale schaatsen is in de afgelopen jaren met sprongen omhoog gegaan. De stu wende krachten waren daarbij de Ne derlanders Ard Schenk en Cees Verkerk en de Noor Dag Fornaess, die na het teleurstellende vorige seizoen en zijn houding daarna uit de gratie is bij zijn langenoten. Fornaess begint er weer in te komen, maar het lijkt onwaarschijn lijk dat hij in de Noorse ploeg zal schit teren. De Noren moeten het witlicht, hebben van Sten Stensen, een goede stayer maar een man die te zwak is op de 5(10 en 1500 meter om een internationaal kampioenschap te kunnen veroveren. Nog steeds behoort Magne Thomassen, nu 36 jaar, tot de Noorse favorieten. En zolang hij nog in de Noorse ploeg mee rijdt hoeven we niet bang te zijn dat de Noren de Nederlanders van de schaats troon zullen stoten. Zoals er enorm voor moet worden ge knokt. om in de kernploeg van de K.N.S.B. te komen, door de grote aan voer van jong talent, zo hoeft er niet eens te worden gereden om bij de eerste zestien in het algemeen klassement te komen. Bols en Schenk zijn favorieten voor de Europese titel en Eddy Ver- heijen en Cees Verkerk kunnen tot een klassering bij de eerste acht komen, ter wijl Ron Nooitgedagt en Peter Nottet sterk genoeg zijn om bij de eerste twaalf te komen. Voor Nederland is het jammer, dat niet meer dan vijf rijders in één kampioen schap mogen starten, want knapen als Jappie van Dijk en Piet Vink kunnen er ook heel wat van. Een van hen zal mis schien al volgend jaar de plaats van Cees Verkerk gaan innemen als klasse mentsrijder. De populaire Puttershoeker is duidelijk over zijn hoogtepunt heen. Op zijn favoriete nummer de 1500 meter is hij nog altijd in staat om te schitte ren. En als hij volgend seizoen wil schit teren kan hij zich wellicht het beste concentreren op de Olympische spelen. Dc Nederlandse ploeg gaat nu met coach Leen Pfrommer naar Davos om zich voor te bereiden op het Europese kam pioenschap. Daar zal moeten blijken of de fraaie resultaten van Bols, Verheijen en' Schenk in het voorseizoen op vol doende conditie berusten. Ook zijn we benieuwd naar de prestaties van Ver kerk, die als excuus voor zijn matige optreden tot nu toe aanvoert, dat hij te weinig aan tempotraining heeft ge daan. Het is de vraag of daar in die korte tijd voldoende aan kan worden geschaafd. Donderdag 21 januari, 's avonds 8 uur, hoopt de Raad van Kerken te Soest een openbare vergadering te houden in het gebouw Middenwijk, Talmalaan - hoek P. de Hooghlaan. Voor deze vergadering zijn alle leden van kerkeraden, kerkbesturen en pa rochieraden uitgenodigd om elkaar in een open gesprek te ontmoeten. Ook belangstellenden zijn deze avond welkom. Burgemeester en wethouders hebben de raad een verhoging van de subsidie aan de stichting openbare leeszaal en bilio- theek voorgesteld. De raad besloot vorig jaar de tekorten van de bibliotheek tot en met 1969 voor rekening van de ge meente te doen komen. Dat is uitgelopen op een bedrag van ƒ65.369,ofschoon de raming ƒ81.000,bedroeg en ook een dergelijk krediet toen reeds hiervoor werd gevoteerd. De oorzaak van het la gere tekort ligt voornamelijk in het feit, dat voor de huur van een lokaal van de bibliotheek voor een kleuterschool ver goedingen werden betaald en de rijks subsidie voor de schoolbibliotheek over het gehele jaar 1969 werd toegekend. Het bestuur van de stichting heeft toch het gehele bedrag van ƒ81.000,ge vraagd om 't overblijvende deel temogen gebruiken voor aanvulling van de boe- kenvoorraad. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. De begroting van de bibliotheek voor 1971 vertoont een tekort van ƒ42.768, Ondanks enkele door het bestuur reeds genomen of nog te nemen maatregelen, waaronder opheffing van filiaal Soest- dijk, moet naar de mening van het be stuur rekening worden gehouden, dat jaarlijks een begrotingstekort van ca. ƒ30.000,zal blijven bestaan. Voor 1970 werd een tekort geraamd van ruim 17.000,welk tekort waarschijnlijk niet of slechts zeer gering zal worden overschreden. Om de tekorten te legali seren heeft het bestuur een wijziging van de gemeentelijke subsidiregeling ge vraagd. De gemeentelijke subsidie is afhankelijk van de rijkssubsidie. Deze laatste sub sidie is meestal aanmerkelijk lager dan de bijdrage, die van gemeentewege wordt verstrekt. Voor elk filiaal wordt tot nu toe door de gemeente subsidie verleend ter grootte van 1/3 van de rijkssubsidie voor de centrale bibliotheek. Het bestuur heeft verzocht, dit te wijzi gen in een subsidie ter grootte van 1/3 van de gemeentelijke bijdrage. Door de ze wijziging wordt door de bibliotheek een meeropbrengst verkregen van ƒ31.154,Er bestaat dan nog een te kort van ƒ11.613,Dit bedrag moet het bestuur van de bibliotheek naar de mening van burgemeester en wethouders kunnen wegwerken door verlaging" van één ofmeer uitgaveposten, zeer zeker wanneer de raad zou instemmen tot uit betaling van de volle ƒ81.000, De raad wordt voorgesteld, voor 1971 de gewijzigde subsidieregeling toe te passen onder voorwaarde, dat dan de exploitatie over 1971 geen tekort zal vertonen. Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld, een krediet van bijna zes ton beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van een deel van de gronden in het plan Klaarwater. Aan vankelijk zou volgens de planning hier mee pas in de loop van 1972 een begin worden gemaakt, maar men heeft nu mogelijkheden om de woningbouw in dit deel van het plan eerder van start te doen gaan dan was gedacht. In verband met mogelijke eventuele stagnaties elders in dit plan is het vol- gens B. en W. gewenst, het bouwrijp maken van dit deel eerder te beginnen. Hiermee wordt de bouwcontinuïteit en daarmee een vlotte realisering van de wijk Klaarwater bevorderd. De met het bouwrijp maken gemoeide kosten belopen een bedrag van 584.360,—. SOEST SOESTERBERG Van Weedestraat 72 - Telefoon 2792 Dorpsplein 10a - Telefoon 03463- 1587 De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, „De Soester Vogelvrienden", houdt hedenavond de jaarlijkse feestavond voor leden- en do nateurs. Tevens zullen op deze avond, die gehouden wordt in de zaal van de duivenhoudersvereniging De Zwaluw aan de Schrikslaan en die om acht uur be gint, de prijzen worden uitgereikt van de in november gehouden onderlinge tentoonstelling. De avond wordt verder doorgebracht met muziek en dans. Mevr. D. G. Hetem-de Jong, Weegbree straat 67, Soest, verzocht ons het navol gende te plaatsen: Op maandag 4 januari j.1. heeft een jongen van ca. 12 jaar mijn zoontje Arnout van 7 jaar met een gloeiende rubberslang voor zijn gezicht geslagen met als gevolg een aantal - gelukkig niet al te ernstige - brandwonden in zijn gezicht en. een vernielde trui. Dit gebeurde in de omgeving van de Ere prijsstraat. Zouden de ouders van deze jongen, die met een bloedende lip moet zijn thuisgekomen omdat 2 andere jon gens hem hebben geslagen, contact met mij willen opnemen? Doel: schadeloos stelling. Dindagavond vonden op de Utrechtse Kunstijsbaan wedstrijden paats voor a- en b-junioren op de 500 en 1500 meter, met tevens voor enkele een test wedstrijd op de vijf kilometer. Op de 500 meter, die Peter van de Kant voorzichtig reed om blessures te voor komen, liet de chronometers stilstaan op 45,5 sec, terwijl hij de 1500 meter meer vrij uit reed, en daarmede direct zijn persoonlijke record maar weer scherper stelde, met de fraaie tijd van 2 min. 21.5 sec. Peter van de Kant gaat het komende weekend de eer van Soest en Peter's Baan" hoog houden op de Nederlandse junioren-schaatskampioenschappen op de kunstijsbaan in Eindhoven. De tweede Soester a-junior, Eddie Dijk huizen, kwam op de 500 meter niet ver der dan 49.5 sec., terwijl de 1500 meter in 2 min. 36 sec. ging. Een niet al te bes te tijd, maar Eddie kwam pas laat in training en zijn prestaties zijn in stijgen de lijn. De beide b-junioren Wim van de Kant en Ton Lankreijer gaven elkaar dins dagavond weer geen schaatslengte toe. Ton Lankreijer reed de 500 meter in 47.5 sec., waar Wim van de Kant 0,2 sec. langer voor nodig had. Op de 1500 meter opnieuw een dergelijke situatie. Wim van de Kant finishte in 2 min. 28.8 sec, terwijl Ton Lankreijer ook ditmaal zij het maar 0,1 sec. sneller was. Tot slot van de avond en als voorberei ding van de a.s. Nederlanse kampioen schappen kwam Peter van de Kant nog op het ijs voor zijn tweede vijf kilometer van dit seizoen. Als tegenstander kwam T. Lanreijer op 't ijs, die op deze afstand geen enkele ervaring had. Natuurlijk ging de overwinning naar de oudere en meer geroutineerde Peter van de Kant en met 8 min. 35 sec. rond, bleef hij tien seconden beneden de tijd die hij vestigde op de eerste vijf kilometer, eerder in dit seizoen gereden. Ton Lankreijer die goed partij gaf, en niet op schema was weg gegaan, finishte in 9 min. 19 sec. rond Ton Lankreijer eindigde als le in het algemeen klassement bij de b-junioren, Peter van de Kant natuurlijk als eerste bij de daar aanwezige a-junioren. Gerd van de Heuvel, 13 jaar, kwam uit op de 500 meter en knabbelde opnieuw weer wat van zijn persoonlijk record af, en eindigde op 49.5 sec. De bouw van een nieuwe brandweerka zerne in Soesterberg gaat ongeveer ƒ360.000,kosten. B. en W. van Soest hebben de raad voorgesteld, een krediet tot dit bedrag hiervoor beschikbaar te stellen. In het voorstel wijst het college erop, dat de bouw van een dergelijke kazerne dringend noodzakelijk is. De huidige ga rage voldoet niet meer aan de eisen, die daaraan thans gesteld moeten worden. Met name de stallingsruimte is te klein, terwijl voorts het sanitair en de instruc tieruimte niet toereikend zijn. Het nieuwe gebouw is (door gemeente werken) zodanig ontworpen, dat een toekomstige uitbreiding van het wagen park kan worden opgevangen. De ga rage komt op de zelfde plaats te staan als de oude. De raad krijgt te zijner tijd nog een voorstel voor aanschaffing van een nieuwe inventaris. Wanneer zaterdagmorgen het eerste startschot de stilte rond de Eindhoven- se kunstijsbaan, het decor voor de Ne derlandse schaatskampioenschappen voor meisjes- en jongens junioren a en b zal verstoren, begint voor de 18-jarige geta lenteerde Soester schaatser Peter van de Kant zijn derde nationale kampioen schap. Vlak voor zijn vertrek naar Eind hoven, direct nadat vrijdag de deur van de school in Amersfoort achter hem dichtsloeg, vertrok Peter naar Eindho ven om zich bij de geselecteerden te voegen, die. onder leiding van de trainer/ coach Egbert van 't Oever, sinds don derdag in trainingskamp bijeen kwamen. „Ik kan de training en het rijden voor de wedstrijden aardig met mijn school werk combineren, maar vrije dagen om naar dat trainingskamp te kunnen gaan zijn er voor mij niet bij. Eerlijk gezegd vind ik dat ook niet zo erg. Ik kom lie ver vlak tevoren op het ijs, dan er da gen met de jongens, waar je tijdens de wedstrijden tegen moet rijden, rond te rijden en er op de wedstrijddag als het ware je vijand in te moeten zien". Met deze woorden geeft Peter van de Kant precies aan hoe hij over zijn schaatssport denkt. Zo lang als het maar leuk gaat, heeft hij er alles voor over, wanneer dat niet meer gaat, dan hoeft het voor hem niet meer. „Alles hangt bij dit kampioenschap af van mijn 500 meter. Het hele seizoen ben ik bezig met mijn sprint, maar wat of ik ook doe, beneden de 45 sec. kom ik niet en wanneer ik een kans wil heb ben om mij bij de laatste achte te rij den, zal ik die 45 sec.-barrière moeten doorbreken. Kijk, het heet met een mooi woord juniorenkampioenschap, maar op de deelnemerslijst vindt je namen als Olaf, Valentin, Kleine en nog meer van die jongens, die vorig weekend mee draaiden bij de nationale selectie, en daar voor mij „heel knappe tijden op de chronometers brachten, en tegen die jongens moeten wij in het strijdperk treden". Met de komst van de verschillende, kunstijsbanen is ook het aantal jèngd- rijders sterk toegenomen. Toch is de Soester schaatser, die 's morgens voor hij naar school gaat eerst nog een flin ke krantenwijk „doet" (want de schaats sport is een dure sport), de enige afge vaardigde uit de provincie Utrecht. „Kijk, die jongens die nu eigenlijk de top vormen, zou je eigenlijk „brood amateurs" kunnen noemen, ze werken niet, maar beschikken toch over geld voor materiaal en dergelijke. De een heeft een fanclub en de ander heeft een Dick Vervloet is een onopvallende, maar sympathiek aandoende 42-jarige Amers- foorter, die als officieel schaats-trainer van de K.N.S.B. verbonden is aan de Soester IJsvereniging Peter's Baan. Hij is zelf een succesvol schaatser, wielrenner en skiloper en wanneer er maar even ijs op de baan is, is hij bijna dag en nacht op de baan aan de Eemweg te vinden „Ik ben nu vijf jaar als trainer ver bonden aan Peter's Baan en zonder op schepperij mag ik toch wel zeggen, dat wat ik toen het bestuur beloofde: dat ik er voor zou zorgen om met de nodige medewerking binnen drie jaar met kleine succesjes zou komen aandragen, mij volledig gelukt is". Tijdens het schaatsseizoen en dat is tegenwoordig met de kunstijsbanen heel erg lang is Dick Vervloet bijna dage lijks ergens op het ijs te vinden. De trainingen op de Utrechtse ijsbaan op donderdagavond en zaterdagmorgen, de conditietrainingen op woensdagavond in het clublokaal aan de Eemweg, wed strijden op dinsdagavond en zaterdags en zondags op de verschillende banen in ons land. Steeds is Vervloet aanwezig om zijn pupillen te trainen en te coachen. „Naast mijn normale dagelijkse werk zaamheden als masseur en gymnastiek leraar, met onder andere de training van vele ski-enthousiastelingen, omvat het schaatsen het grootste gedeelte van mijn dagelijks werk". Dick Vervloet is bij Peter's Baan niet meer weg te denken. De wedstrijden die op dit moment al uit meer dan veertig actieve en enthousiaste leden bestaat, drijft als het ware op de net zo enthou siaste sportieve Amersfoorter. Dick Ver vloet is een man van de praktijk. Naast de onvermijdelijke papierwinkel, die nodig is om in de sport „bij" te blijven, beschikt hij over een grote er varing, zowel nationaal als internatio naal. In zijn jaren was de gebrilde Amers foorter een gevreesd tegenstander op de lange afstand, terwijl hij zelfs mag zeg gen, dat hij, tijdens de Nederlandse kampioenschappen, op de eerste dag al als zevende in het algemeen klassement stond. Een fraaie klassering, die overi gens niet in de herinnering is voort blij ven leven, omdat de tweede wedstrijd dag wegens dooi niet doorging. Dick Vervloet die zich aardig kan be- "-„'.Jr.r- helpen met de Scandinavische talen, heeft in het hoge noorden voor het eerst kennis gemaakt met de kunstijsbanen. „Op eigen gelegenheid gingen wij als groep schaatsgekken die de kernploeg net niet had gehaald, maar er alles voor over hadden om daar te trainen en te rijden met de kernploeg", daar heb ik de basis gelegd voor mijn schaatstrai- nersloopbaan". Niet alleen het schaatsen had daar in het hoge noorden zijn belangstelling, ook het skiën trok hem bijzonder aan. Om volledig vertrouwd te raken met de mogelijkheden en problemen van deze voor Nederland toen nog bijzondere tak van wintersport, trad hij in dienst bij een van de grootste sportzaken in Oslo, waar hij niet alleen schaatsen en skiën verkocht met adviezen op sportief en technisch vlak, maar ook de Zweedse taal behoorlijk leerde beheersen, zodat hij, wanneer hij in zijn vrije tijd op de ijsbaan stond, de training van de toen malige schaatshelden goed kon volgen. „In Hamar, waar de Nederlandse ploeg meestal in een trainingskamp bijeen kwam, ben ik in mijn oude vak gegaan, de electrotechniek, bij een zaak die vlak bij de ijsbaan was gevestigd en waar ik ook woonde. Dat was onder andere in de tijd dat Henk van de Grift we reldkampioen werd". Dick Vervloet valt moeilijk met een van de bekende Nederlandse schaatstrainers te vergelijken. Zelf rekent hij het tot een eer door sommige mensen vergele ken te worden met Piet Zwanenburg de oud-trainer van de Nederlandse da mes-kernploeg. „Daarmee wil ik niet zeggen dat Kees Broekman en Klaas Visser minder ca paciteiten hebben dan „ome Piet", maar zij zijn gewoon anders, net zo anders als je Anton Huiskes met Leen Pfrommer gaat vergelijken". Dick Vervloet teert niet op voorbije roem, hij is een realist, en dat onder vinden zijn pupillen dan ook dagelijks. Constant staat hij ze met raad en daad terzijde, niets is hem te veel. De successen die hij dit seizoen met zijn jongens boekt spreken voor zich zeif. Het komende weekend staat hij, tegen de wens van de Bond in, naast zijn verst gevorderde pupil, Peter van de Kant, op de kunstijsbaan in Eindhoven om hem zo ver als mogelijk is in het al gemeen klassement omhoog te coachen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7