Soest toen - Soest nu 4 Noorderweg 23 Dinsdag 19 januari 1971 49e jaargang no. 5 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redaetie en administratieVan Weedestraat 29a, Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 Soester Gemeenschap groeit langzaam naar een eenheid Verpleegster door rood licht: als patiënte naar ziekenhuis GROEIENDE RUSSISCHE INVLOED Artiesten gevraagd voor Prinses Irene Fonds PRINSES MARGRIET 28 Desnoods gemeentelijke eigendommen voor schoolgebruik Bejaarde wielrijder aangereden Bromfietser botste tegen geparkeerde aanhanger 'SMêt Openbaar debat over gezondheidszorg j Het oog gericht op de Palestijnen Militair licht gewond '"j ij botsing Stuurman verloor macht over het stuur Jongetjes begonnen alvast met sloop van leegstaand huis Telef. Brandweer 3333 Politiebureau 444 4 DE VERGETEN GROEP SOESTERflfiOURANT Abonnement per kwartaal 4,25. Buiten Soest per kwartaal ƒ7,50 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Ton Lensen, voorzitter van de Soester Gemeenschap in oprichting, heeft sterk het gevoel dat de mensen die nu pro beren een overkoepelende organisatie in Soest te stichten langzaam maar zeker bezig zijn één gemeenschappelijk idee te verwezenlijken. Maar het resultaat zal nog wel even op zich laten wachten. De realiteit is dat er veel mensen in Soest zo hun eigen particuliere ideeën hebben. Het is allereerst zaak er achter te komen welke ideeën, wensen en be hoeftes er zijn in de diverse verenigin gen. De 17-jarige verpleegster mej. G. H. C. M. de G. uit Zeist kwam zondag als pa tiënte in het ziekenhuis terecht toen zij op de hoek van de Amersfoortsestraat en de Richelleweg met haar bromfiets door rood licht reed en toen werd aangereden door een auto. De bestuurder van dit (militaire) voertuig, de 21-jarige beroeps militair A. V. uit Utrecht, trok even te voren juist op, toen het licht voor hem op groen sprong. Hij kon de toen nog overstekende verpleegster niet meer ont wijken. Met tamelijk lichte verwondin gen is zij naar De Lichtenberg in Amers foort gebracht. Geen compromis Mr. Lenssen weigert van bovenaf een idee op te leggen aan deze Soester ver enigingsmensen. „Als ze van mij ver wachten een kant-en-klare organisatie vorm voorgeschoteld te krijgen, zijn ze er naast. Dan moet een ander het maar doen. Ik wil op een volstrekt democra tische manier van onderafgaan begin nen en dat wil zeggen, dat eerst ieder een maar eens moet zeggen, wat hij wil. Volgens Lenssen heeft de Soester Ge meenschap geen behoefte aan bespiege lingen en visies op dit moment. Er moet hard gewerkt worden. En dat impliceert een groep werkpaarden die gaat inven tariseren, meningen peilen, met vereni gingen praten etc. Elke andere werk wijze leidt tot een compromis. En daar heeft niemand wat aan. Dat is de oor zaak dat Ton Lenssen op de 15e decem ber in het Artishock-gebouw zo'n „vage" indruk maakte en het aan de aanwe zigen overliet hoe de Soester Gemeen schap opgericht moet worden. De sta tuten die toen op tafel kwamen (geba seerd op art. 63 van de nieuwe gemeen tewet) dienden alleen maar als basis voor een gesprek. Het is gebleken dat de tijd nog niet rijp is voor deze opzet. De heer Lenssen weet overigens precies wat hij wil en hij is er van overtuigd dat hij met de werkgroepen die nu op 5 januari zijn gevormd tenslotte het be oogde doel, een Soester Gemeenschap, zal bereiken. Werkgroepen Een voorlopig bestuur zal het werk van Niet zozeer de Nederlandse minister van buitenlandse zaken dan wel de aan staande secretaris-generaal van de N.A.T.O. is in de persoon van mr. Joseph Luns ontvangen in diverse landen aan en bjj de Perzische Golf. Daarvoor z\jn allerlei redenen, waarvan niet de minste is dat men zeker in N.A.T.O. kringen niet erg gelukkig is met twee ontwikkelingen die naast elkaar verlopen. De Britten trekken hun militairen terug uit de gebieden ten oosten van Suez, de Russen ontwikkelen zich maritiem meer en meer tot een macht die alom aan wezig is, vooral daar. De Britse aanwezigheid ten oosten van Suez vervulde geen geringe taak. Met name in. de sjeikdommen en sjeikdom- metjes langs de Perzische Golf, zoals Koeweit, Aboe Dhabi, Qatar, Muscat, Oman en de zogenaamde „bestandslan- den", een kollektie kleine staatjes die al haast eeuwen lang de vrede van hun bestaan danken aan een door de Britten afgedwongen wapenstilstand. In de meeste van die kleine landen is olie ge vonden wat niet altijd welvaart bracht aan de bevolking maar wel aan de heersers. Aan de Britse bescherming dankt bij voorbeeld Koeweit het dat het niet door Irak werd opgeslokt. Saoedi-Arabië maakt zo zijn aanspraken op delen uiteraard die waar de oliebronnen het rijkelijkst vloeien van o.a. Aboe Dhabi. En Iran, aan de andere oever van de golf. heeft het oog laten vallen op eilandjes in de engte van Hormoez, een plek waar tegen de tweehonderd tan kers per dag passeren. Olie-inkomsten Niemand gelooft dat bij het vertrek van de Britten uit deze contreiën een andere tamelijk belangeloze beschermer hier gaat optreden. De kleine staatjes zelf redeneren al sinds lang over een fede ratie die zo geen mankracht dan toch geld genoeg heeft om een aardig leger tje op de been te brengen. Maar de sjeiks en sultans en emirs lij den ook aan de Arabische ziekte van de verdeeldheid. En hoewel als moslims en doorgaans nogal conservatieve poten taten hun sympathie voor het commu nisme niet zo groot is, kijken ze toch niet onwelwillend naar de sowjet-unie die als grote steun voor Egypte de re putatie heeft opgekweekt een vriend van de Arabieren te zijn. Een vriend op wie zij misschien liever leunen dan op de direkte buren wier oogmerken zij" waarschijnlijk terecht niet geheel vrij achten van verlangen de olie-inkomsten op te slokken. Waarbij dan komt dat de sowjets er ijverig gebruik van gemaakt hebben dat de Britten hun macht in dit gebied al danig aan het inkrimpen zijn. Zo hebben ze Aden vaarwel gezegd hoewel ook de Chinezen hier niet stil zitten is het toch vooral de nieuwe Rus sische aanwezigheid die hier opvalt, vooral aan de havenkant. Op het eiland je Socotra ten zuiden van het Arabische schiereiland knappen Russische marine genie-afdelingen een oude basis van de Royal Airforce op en bouwen ze een bevoorradingscentrum voor hun vloot. In Somalia zijn ze aktief, op Mauritius, aan de zuidpunt van India vinden Rus sische oorlogsschepen kaden waaraan ze voorraden en munitie kunnen laden. Een Russische vriend te hebben is zo langzamerhand gaan betekenen een machtige vriend te hebben. Waarbij voor de heersers komt dat het misschien beter is zelf goede kontakten te onder holden met Moskou dan het risico te lopen dat sowjethulp gaat naar de re- bellengroepjes die ook deze Arabische landen rijk zijn. Waar men in het westen wel wat zorg over" heeft is dat de Russische invloed hier als het Moskou zo eens te pas komt kan uitlopen op plagerijen met de olieleverantie en dat is geen al te leuk vooruitzicht. Echter een waartegen niet te veel valt te doen. De Russen hebben net zoveel recht als de Britten of Amerikanen om vloten te bouwen en ermee over de wereldzeeën te varen, net zoveel recht als ieder ander om zo goed mogelijke relaties op te bouwen met zelfstandige landen. Ook om commer ciële banden aan te knopen. Het enige wat daartegen helpt is zelf ook zo goed mogelijk vriend te blijven in deze stre ken, hoe moeilijk dat ook is ais men de ilinkende in plaats van de groeiende macht is in een gebied. Luns, overre dingskracht moet zeer sterk zijn ge weest wil hij de steeds grotere Rus sische invloed hebben geconpenseerd. Het Nederlandsche Roode Kruis, dat per 1 januari het werk van de Stichting Prinses Irene Fonds heeft overgenomen, zoekt amateurartiesten die bereid zijn geheel belangeloos en slechts tegen ver goeding van werkelijke onkosten af en toe een avond op te treden voor be jaarden en/of zieken. Om aan de doel stellingen van het Prinses Irene Fonds een ruimere gestalte te geven, zal wor den getracht in de toekomst in meer ziekenhuizen, revalidatiecentra, ver pleeg- en verzorgingstehuizen en vooral inrichtingen voor bejaarden ontspanning te brengen. Het betreft hier grote groe pen mensen, die niet in staat zijn dit amusement buitenshuis te zoeken en de komst van artiesten zelf niet kunnen betalen. Juist in de maanden januari, februari en maart, wanneer bejaarden vaak hlemaal niet naar buiten kunnen, worden voorstellingen van individuele artiesten of musementsgroepen bijzonder op prijs gesteld. De voorkeur gaat uit naar programma's van een licht genre: muziek (accordeongroepen), toneel (een echt blijspel), cabaret .(niet te moeilijk) en variété (goochelaars e.d.). Wie zich wil aanmelden kan altijd bij het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis in de eigen omgeving terecht of bij het Prinses Ire ne Fonds van het Nederlandsche Roode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag, tel. 070-184200, toestel 314. vier werkgroepen coördineren. Dit be stuur bestaat uit mevrouw M. H. B. Muurling, Gea Hosper en de heren Hui- zer, K. Jaarsveld, T. Lenssen, A. v. d. Molen, G. Snij delaar, H. Wansleeben en C. van Zomeren. De overige werkgroe pen zullen zich beraden over de struc tuur, de financiën, de inventarisatie en een plan-nota. De structuurgroep be staat uit Regina Nellen, T. Lenssen, K. v. d. Schoot en G. Snijdelaar. De finan ciële werkgroep wordt gevormd door de heren G. Veldhuizen, J. Venrooy en C. van Zomeren. In de werkgroep plan nota hebben zitting Gea Hosper, A. v. d. Molen, Jan en Henk van Arkel, W. Hui- ser en Ben Joosten. De werkgroep in ventarisatie bestaat uit mevrouw M. van Surksum en de heren J. Franken (Soes- terberg), K. Jaarsveld en P. Wijsmuller. Mevrouw Muurling Mevrouw Mirja Muurling, die vanaf 1 april 1970 het werk van de Soester Ge meenschap in oprichting daadwerkelijk heeft gesteund als secretaresse, is ach teraf toch wel blij met de grote verga dering van 15 december in het Arti shock-gebouw. Al was het alleen maar omdat daar op die avond zoveel verte genwoordigers van diverse .groeperingen bij elkaar waren. Terugverwezen naar een beginpunt zijn we niet, vindt ze. „Is het ooit in de historie van Soest voorge komen dat er zoveel verenigingen bij elkaar waren in de culturele sector wel te verstaan Dankbaar hebben we ook de bereidheid van verschillende vereni gingen geaccepteerd tot een financiële bijdrage in de toekomst, vervolgt ze. Binnenkort hopen we de verenigingen hierover te benaderen. Verder hebben zich op 15 december diverse medewer kers aangemeld uit de verschillende groeperingen, die mede hun schouders onde rhet karwei willen zetten. Ook daarom was de bijeenkomst zinvol. Geen steun van B. en W. Mirja Muurling is ontstemd over het besluit van B. en W. voortaan niet meer het stencilwerk te laten verzorgen door het gemeentehuis. Dit treft de maan delijkse notulen van de Soester Ge meenschap i.o. Zij weet dat andere ge meentelijke werkgroepen in Soest dit voorrecht wel genieten. „En als Artishock z'n poorten niet wa genwijd openzet voor het doel, was ver gaderruimte ook niet gegarandeerd". Verder is ze het ook oneens met Piet Ekel, die stelde dat haar argumentatie ten aanzien van de sportaccomodatie on gegrond is. „Het zij alle sportliefhebbers van harte gegund", zegt mevrouw Muur ling, daar gaat het helemaal niet om. Het gaat er alleen om, dat het nu de hoogste tijd wordt dat er een cultuur beleid van de grond komt. Er zijn al tijd mensen die het altijd zo goed we ten hoe het allemaal moet. Maar ik ben het eens met mr. Lenssen (die overigens pas de laatste 6 weken meedeed) dat het allemaal een kwestie is van groei en tijd. Aldus nog steeds mevrouw Muurling. „Zoals met alle din gen, is het ook hier een al tastend voor waarts gaan. En een oordeel, in de ver gadering van 15 december jl. door één van de aanwezigen geuit: „deze groep heeft z'n huiswerk heel slecht gemaakt", vond ik misplaatst. Wij hadden namelijk geen huiswerk. En zoals de voorzitter heel terecht opmerkte: „we hebben ons zelf sommetjes opgegeven uit sympa thie voor alle culturele en creatieve uitingen van het Soester Gemeenschaps leven. Daar is moed voor nodig, en die moed hebben we na een tijdelijke in zinking misschien nog. En of ik mijn ge zicht nu verlies of niet, ook ik per soonlijk heb die moed nog, of weer, net zoals je het zeggen wilt. Ik doe weer mee. Een steen is niet bij machte te veranderen, maar wij zijn mensen. En als zodanig gaan we voort om tot ons doel te geraken." Vandaag viert prinses Margi'iet haar 28ste verjaardag. Zij is uitge groeid tot een zelfbewuste jonge vrouw wier dagtaak op het ogen blik hoofdzakelijk bestaat uit het opvoeden van het twee zonen, Mau- rits en Bernhard jr. Haar optreden naar buiten getuigt van warme menselijkheid, wat on langs weer tot uiting kwam tijdens haar aanwezigheid bij de aktie, die gevoerd werd voor het nieuwe hos pitaalschip de Henri Dunant II. Wij spreken de hoop uit dat de prinses een prettige dag zal hebben temidden van haar jonge gezin. Wanneer de financieringsmiddelen voor de bouw van nieuwe scholen en ook voor -de aankoop of huur van semiper- menente schoollokalen aan de gemeente wordt onthouden, zullen gemeentelijke eigendommen als lokaliteiten voor schoolgebruik beschikbaar moeten wor den gesteld. Burgemeester en wethouder zeggen dit in antwoord op vragen van de werkgroep gemeentepolitiek van D '66, aan welk antwoord de raad don derdagavond zijn goedkeuring moet ver lenen. De vragen, die D '66 onlangs heeft 'gesteld, hadden met name betrek king op de onderwijssituatie in het Soesterveen. „Wij delen met velen de bezorgdheid over de mogelijkheden, die ons worden gelaten tot hét treffen van adequate voorzieningen voor het open baar lagere en kleuteronderwijs. Wij ondervinden thans rechtstreeks de ge volgen van een straffe investeringsbe perking, die de rijksoverheid ons oplegt. Zoals wij u al bij de behandeling van de begroting voor 1971 mededeelden, is ons college voordurend bezig, wegen en middelen te zoeken om deze impasse te doorreken, zonodig door het aankopen of huren van semipermariente lokalen of gebouwen. Indien ons ook daarvoor de financiering wordt onthouden, zullen wij trachten uit gemeentelijke eigen dommen lokaliteiten voor schoolgebruik ter beschikking te stellen". Het college wijst er echter met nadruk op, dat het gehouden is, het onderwijs in de gehele gemeente te' behartigen en dat de zorg daarvoor niet alleen kan worden toegespitst op de nieuwe wijk in het Soesterveen. „Wij behoeven slechts te wijzen op de behuizing van de Openbare Centrum-school en R. K. Sint Josephschool en de vier bestaande mavo- scholen", aldus burgemeester en wet houders. Burgemeester en wethouders zijn het met de werkgroep gemeentepolitiek van D '66 eens, dat er met ingang van het volgende schooljaar onvoldoende lokalen in het Smitsveen aanwezig zullen zijn om de opvang van de kinderen voor het openbaar lager onderwijs te voorzien. Ook zegt het college te geloven, dat de openbare lagere school aan de Weeg breestraat dan nog niet gereed zal zijn. Op de vraag, wanneer men een begin dent te kunnen maken met de bouw van de school in het plan Klaarwater antwoorden B. en W., dat deze bouw gelijktijdig zal plaatsvinden met de wo- overbezette scholen worden onderge bracht. Wanneer binnen afzienbare tijd geen oplossingen zijn te vinden of de scho lenbouw in het algemeen geen gelijke tred kan houden met de woningbouw, zal zoals ook door D '66 gesteld werd volgens het college de woningbouw voor nietinwoners van Soest moeten worden afgeremd. Door D '66 is ook gevraagd, of het wel licht aanbeveling zou verdienen om in een vroeg stadium een onderzoek te doen instellen naar het aanbod van leer lingen naar rato van de zuil, waartoe zij behoren om zo te komen tot een goede verdeling tussen het openbaar onderwijs en de verschillende vormen van bijzon der onderwijs. Het college acht het ech ter ondoenlijk, om in een vroeg stadium aan de dan nog onbekende ouders-in- woners de vraag te stellen, welk onder wijs zij voor hun kinderen prefereren. Het college vraagt zich bovendien af, of alle ouders van een dergelijke enque- te gediend zouden zijn. Op de hoek van de Beckeringhstraat en de Koningsweg raakte vrijdagavond de 62-jarige wielrijder A. V. uit Soest ge wond, toen hij werd aangereden door een auto. De automobilist, de 27-jarige W. C. uit Hilversum, die vanaf de Ko ningsweg de Beckeringhstraat wilde op rijden, verleende daarbij geen voorrang aan de wielrijder, die op het fietspad langs de Beckeringhstraat reed. De lieer V. werd geschept en raakte daarbij ge wond in het gelaat en aan zijn rechter schouder. Door de politie is hij voor on derzoek naar Zonnegloren overgebracht. Op de Standhouderslaan raakte in de nacht van zaterdag op zondag om half twee de 19-jarige bromfietser J. E. K. uit Soest door onbekende oorzaak met zijn voertuig van het fietspad en botste toen tegen eert in de berm en onder een lichtmast geparkeerde aanhangwagen. De ningbouw, als althans geen beletselen bromfietser kwam ten val en liep ver- optreden ten aanzien van de financie ring. B. en W. menen met D '66, dat de scholenbouw niet als sluitpost van een uitbreidingsplan mag worden be schouwd. Het college is het niet met D '66 eens, waar gesteld wordt, dat kin deren ver buiten hun woonwijk op reeds wondingen op aan het hoofd. Per zieken auto is hij overgebracht naar Zonneglo ren. Op vrijdag 29 januari a.s. zal in de Openbare Leesbibliotheek aan de Albert Cuyplaan, een openbaar debat worden gehouden over het onderwerp: „Gezond heidszorg". Aanvang 20 uur. De woordvoerders in dit debat zijn o.m. mr. J. G. Rietkerk, Tweede Kamerlid van de V.V.D. en dr. D. Dolman, Twee de Kamerlid van de P.v.d.A. Als neu traal discussieleider zal optreden Ed van Westerloo, KRO Brandpuntredacteur. De organisatoren van deze avond, een werkgroep uit de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A. menen, dat een bezin ning op het vraagstuk van de gezond heidszorg van het grootste belang is o.a. door de enorme kostenstijgingen, die zich de laatste jaren in geneeskunde voor doen alsmede door het steeds duidelijker wordende gebrek aan artsen, verpleeg- kunigen en andere werkers in de ge zondheidszorg. De vraag rijst of het Nederlandse ge zondheidszorgenstelsel. dat gekenmerkt wordt door een duidelijk onderscheid in de particuliere gezondheidszorg en de zie kenfondsverzekering (ongeveer 70 °/o van de Nederlandse bevolking is ziekenfonds patiënt), teneinde he recht op gezond heidszorg voor iedere Nederlander vei lig te stellen tegen aanvaardbare kosten. Ook de „spil" in de Nederalndse gezond heidszorg. de huisarts, is hierbij ten nauwste betrokken. Tijdens liet debat kunnen uiteenlopende vragen grieven en suggesties worden uitgesproken, zodat men zich een mening kan vormen hoe de gezondheidszorg in de toekomst, met worden georganiseerd en tevens om te vernemen hoe onze politici ovpr dit urgente probleem denken. Alle betrokkenen, artsen en vooral pa tiënten, verpleegkundigen, kruisvereni gingen, de werkers in de bejaardenzorg, politici en uiteraard alle kiezers worden uitgenodigd aan dit debat deel te nemen. De Jordaanse regering rust niet voor al le Palestijnse commando's of het land uit zijn of onschadelijk zijn gemaakt. Vorig jaar begon de aktie die na enig Arabisch protest werd gestaakt, nadat koning Hoesseins troepen grotendeel in hun opzet waren geslaagd. De tweede aktie begint nu terwijl de koning in Londen dokters bezoekt, maar het is ondenkbaar dat het zonder zijn instemming gebeurt. Waarschijnlijk voel den hij en zij Bedoïnen zich sterk genoeg om geen kritieke situatie te vrezen, die slechts door persoonlijk ingrijpen van de koning te doorstaan is. Het tijdstip is goed gekozen. Zowel Sy rië als Egypte roepen wel foei, maar van hun kant is geen ingrijpen te verwach ten. De Syriërs deinsden vorige keer snel terug toen Israël te kennen gaf niet werkloos toe te zien als vreemde troe pen in Jordanië gingen opereren zij zullen intussen niet moediger zijn ge worden. President Sadat van Egypte is misschien wel blij dat de Jordaanse vechterij hem een excuus geeft om zonder veel ge zichtsverlies terug te komen op zijn dreigement de strijd tegen Israël te her vatten als op 5 februari het bestand af loopt: kan hij oorlog voeren als het oos telijk front van de Arabieren er tussen ligt? En de Jordaniers d.w.z. Hoesseins Bedoïnen hebben er genoeg van om door de Palestijnen verwikkeld te worden in telkens weer een oorlog waarvan zij tot dusver alleen maar slechter zijn gewor den. Als zij rust kunnen krijgen door dge Palestijnen machteloos te maken zullen zij vrij zijn. Een rust waarvoor ieder kan voelen, ook Israël. Alleen de de Palestijnen, die zich nu ook door hun eigen mensen bedreigd en in de steek gelaten moeten voelen, zullen er nog verbitterder door worden. KANTMAN De op de Birkstraat in de richting Am sterdam rijdende militair R. A. T. (22) uit Amsterdam kreeg vrijdag geen voor rang van een uit de Bartolottilaan ko mende auto, bestuurd door de 49-jariga C, E. B. uit Soest. Bij de botsing tussen de twee auto's raakte de dienstplichtigs militair boven zijn linker oog verwond. Hij kon orhter ter plaatse worden be handeld. De beide voertuigen, liepen vrij érnstige schade op. Dé 24-jarige stuurman G. W. J. J. uit Soest maakte zondag op de Amersfoort sestraat brokken, toen hij wilde gaan in halen op het moment dat een tegenlig ger naderde. J. remde weer af en week naar rechts uit, maar deed dat allemaal zo plotseling, dat hij de macht over het stuur verloor, aan het slippen ging en tenslotte de tuin van dokter A. Th. M. Splinter aan de Amersfoortsestraat bin nenreed. De wagen kwam rechtop tegen een boom tot stilstand. Hoewel hot voer tuig totaal werd vernield, kwam de stuurman met de schrik vrij. Medische hulp was bovendien snel beschikbaar. Zes jongetjes in de leeftijd van zes tot twaalf jaar hebben de komst van de slo per niet afgewacht en zijn zaterdag zelf al maar begonnen de sloop van een leeg staande woning aan de Beetzlaan. Zij deden dat zo grondig, dat op een gege ven moment gevaar voor instorting ging ontstaan en de politie eraan te pas meest komen om de jongetjes op de ondeskun digheid en het gevaar van hun arbeid te wijzen. De jongetjes zijn ernstig onder houden en daarna naar huis gestuurd. Wanneer een vrouw haar man dan denkt de Staat aan haar, [verlies, zij krijgt W.W., maar sterft een is 't mis hoor weduwnaar. [vrouw. Jij krijgt geen cent voor man en voor jou is er geen pot, [kind, jij moet maar trouwen, lieve man, als pleister op je lot. Als man ben je inwendig blij, dat onze Vader Staat, het vrouwtje-lief, wanneer jij sterft, niet zo maar achterlaat. Maar ach, kom jij alleen te staan, is er geen enk'le borg, waaruit jij putten kunt, o nee, geen: „Man- en Kinderzorg". En let nu eens op bet motief, waarmee 't is opgelost, al klinkt het dan wat ouderwets.' jij man verdient de kost.

Soester Courant | 1971 | | pagina 1