Europa NIEUW WOONWAGEN CENTRUM? M. TOSSEN ELSEVIERS BELASTING ALMANAK 1971 MARCHAL HAARMODE HET BOS MENINGEN VAN LEZERS Officiële Mededelingen AUTORIJSCHOOL „ENGEL" Nieuwe vereniging in Soest wil jonge mensen adviseren en informeren ocftoemafeer ia, Spijker Regionale eindexamens voor lager huishoud- en nijverheidsonderwijs Rouw- en Trouwkleding Wordt Henk Wansleeben de beste Dorus-imitator Uw ReeartSer slaat klaar bij „De Houden Snaar" Drie elftallen van V.V.Z. trotseren de schaatskampioenschappen MENINGEN VAN Krabbels van Knelis LEZERS Rectificatie Ned. Ver. van Huisvrouwen Zeepost Politiebureau 4444 Maarten Kooy legde functie van cantor-organist neer R.K. Bejaardensocieteit Baarnse Volksuniversiteit bestaat 25 jaar Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Ruimtelijke Ordening Unie Vrouwelijke Vrijwilligers Expositie Otto Schouten UW SUCCES IS ONZE RECLAME VRIJDAG 12 FEBRUARI 1971 Het bestuur van het Informatie- en Ad viescentrum voor Jonge Mensen, afd. Soest wil ongehuwde jongens en meis jes tussen de 15 en 30 jaar informeren en adviseren over uiteenlopende onder werpen en problemen. Zo staat te lezen in een gestencild schrijven, gericht aan een aantal Soes- ter verenigingen en instellingen, waar mee het Centrum wil samenwerken: „In de toekomst hopen wij de activitei ten van onze vereniging uit te breiden en uit te bouwen. Wij zijn ook bereid samen met u na te denken over de vraag in hoeverre wij in staat zijn jon ge mensen een goede informatie te ge ven zodat zij op 'n verantwoorde wijze hun plaats in onze maatschappij kun nen zoeken en vinden." Aldus het bestuur, waarin zitting heb ben mej. W. A. E. G. Bus (voorzitster), mevr. C. Köling-Boogardt, mevr. H. E. Th. Vriend-v. d. Nieuwboer, de heer H. T. I. Krops, mevr. P. H. Lambert- Rolkens, mej. van het Klooster, mevr. A. Smit-Rasch, mej. C. M. Andela, mevr. C. P. M. de Bruyn-Koning (secr.- penn.) en mevr. A. van der Haar. Voorzitster mej. Bus woont op een ka mer in het Kontakt der Kontinenten te Soesterberg. Het is een gezellig modern ingerichte kamer. Met goede muziek, boeken van Hermans en de Beauvoir in de boekenkast, flessen wijn in een mandje, bloemen op tafel. Een zachte g verraadt haar geboortestreek. Zij volgde de Sociale Academie in Sittard en be zocht een Instituut voor Expressie en Creatief Spel. Daarna haalde mej. Bus (29) de aantekening bibliotheek en do cumentatie en maakt in 1968 een studie reis door Oost-Afrika. Nu is ze cursus leidster bij de opleiding van missiona rissen in Soesterberg en leidt vormings- weken voor middelbare scholieren. Mej. Bus is zeer geïnteresseerd in jonge mensen en daarom ging zij ook in op het verzoek van het hoofdbureau van „Informatie- en Adviescentrum Jonge Mensen" te Amsterdam om hier in Soest een nieuwe afdeling op poten te zetten. Ze zocht contact met mevrouw Lambert, die jarenlang voorzitster was van de vereniging „Meisjesbelangen". Deze cha ritatieve vereniging was puur katholiek, ving ongehuwde moeders op en had al leen dames in het bestuur. Aangezien meisjes die in moeilijkheden zijn nu voornamelijk terecht komen bij de maatschappelijk werkster van de ge meente, mej. Elzenburg, ontstond de behoefte naar een wat bredere aanpak en wat nieuwe doelstellingen. Zo werd in Amsterdam „Meisjesbelan gen" ongeturnd in het „Informatie- en Adviescentrum Jonge Mensen" en zo kreeg mej. Bus het verzoek ook in Soest een dergelijke organisatiewijziging te bewerkstelligen. „Door de moderne ont wikkeling en specialisatie in de samen leving heeft de vereniging haar vroe gere doelstelling vaarwel gezegd en daarom ook haar naam veranderd", al dus bovenvermelde brief aan de vereni gingen in Soest. Mevrouw Lambert was zojuist terug van een reis naar Ierland, waardoor het werk van „Meisjesbelangen" (adverten ties) al acht maanden stil lag. Dit was een gunstig moment om helemaal op nieuw te beginnen. Vanaf oktober 1970 bestaat nu de nieuwe vereniging in Soest met een nieuw bestuur, waarin nu ook een man (de heer Krops) is op genomen. Twee doelstellingen zijn in die korte tijd al gerealiseerd. Allereerst de kamerbe middeling: jonge mensen die een kamer zoeken in Soest of Soesterberg worden geholpen en geadviseerd. En ten tweede de buitenlandse bemiddeling: wil een jongen of meisje in het buitenland gaan werken, dan informeert het Centrum uitvoerig over arbeidsverklaringen, werkvergunningen, etc. Maar hiermee is men niet tevreden. Het bestuur zocht contact met een so ciologe in Utrecht, mej. Voete, die de opdracht kreeg een enquête voor te be reiden om te onderzoeken waar de Soester jeugd van 16 tot 30 jaar be hoefte aan heeft in deze gemeente. Dit wordt een huis-aan-huis enquête, die heel wat voorbereiding vergt. Verder staat op het programma een voorlichtingsavond over drugs met een aantal mensen van Release uit Amster dam. Ook wil mej. Bus een contact avond beleggen van kamerbewoners. Verder zocht zij contact met Artishock en nodigde voorzitter Ben Joosten uit haar bestuursleden alles te vertellen over de activiteiten van de Soester Kunste naarsvereniging. Tenslotte hoopt het Informatie- en Ad viescentrum Jonge Mensen in de toe komst te komen tot een bureau, een adres waar iedereen terecht kan. Ook wil het bestuur buitenlandse studenten of werknemers begeleiden. Bij al dit werk hoopt mej. Bus op een goede sa menwerking met andere verenigingen en zocht zij deze week contact met de Soester Gemeenschap in oprichting. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 juwelier - horloger - opticien Soestérbergsestr.26 Tèl.2982 Sinds kort is een regionale samenwer king tot stand gekomen tussen 11 scho len voor Huishoud- en Nijverheidson derwijs in het Gooi. De beide Soester Huishoudscholen, de Koningin Emma Huishoudschool en de Christelijke Huishoudschool Oranje Nas sau zijn in dit samenwerkingsverband opgenomen, naast scholen uit Bussum, Hilversum, Huizen, Maartensdijk en Weesp. Voor de eindexamens van de 3-jarige opleiding gelden landelijke opgaven vóór de vakken Nederlands, Engels en Reke nen. De andere eindexamenopgaven, zo als naaldvakken, zorg voor voeding, wo ning en kleding worden door iedere school samengesteld. Scholen uit bovengenoemde regio heb ben nu besloten om voor de niet lande lijk geregelde examenonderdelen, in on derling overleg regionale opgaven sa men te stellen, die op alle bovenge noemde scholen zullen worden gebruikt. Bovendien werd bepaald, dat dit eind examenwerk volgens vaste, te voren vastgestelde normen zal worden beoor deeld. De tegenwoordige en toekomstige leerlingen zijn met deze grotere unifor miteit in het eindexamen ongetwijfeld gebaat. Er bestaan plannen binnen afzienbare tijd een nieuw woonwagencentrum in te richten in de gemeente Amersfoort. Het kamp is te klein en aan vernieuwing van allerlei „noodzakelijke" voorzienin gen toe. Waarheen het kamp zal worden ver plaatst is nog niet bekend. Men denkt in de richting van Soest maar nog juist op Amersfoortse grond. De directeur van het huidige centrum zou het toejuichen als het in de buurt, waar het nu gesitueerd is, zou blijven. Het ligt centraal tussen de gemeenten Amerfoort en Soest, die de woonwagen bevolking goed geaccepteerd hebben. Voor het centrum is indertijd een ge meenschappelijke regeling tot stand ge komen, waarin de gemeente Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Doorn, Eemnes, Hoe velaken, Hoogland, Leusden en Soest samenwerken. Bijna 25 jaar bestaat het kamp nu en het. werd indertijd als een „modelkamp" gezien. Oorspronkelijk was bij de woon- wagenwet niet bepaald hoe groot de maximale bezetting mocht zijn. Als uiterst aantal dacht men aan zeventig wagens. Moeilijkheden hierover ontston den toen dan ook al direkt. Via de rech ter en bij uitspraak van het Hof in Amsterdam werd echter aan 73 wagens een staanplaats toegewezen. Sindsdien kampt men bijna voordurend met over belasting. De vraag rijst dan ook of alleen Amersfoort, gezien het samen werkingsverband. met alle' problemen moet worden belast. Aan een nieuwe intergemeentelijke re geling wordt daarom ook gewerkt. Ook over de grootte van het kamp en de rijksbijdrage zal nodig onderhandeld moeten worden. Een nieuw gemeenschapshuis is direct dringend noodzakelijk. Uitbreiding van het sanitair zal binnen een half jaar verwezenlijkt moeten zijn. Het vele werk dat tot nu voor deze ge meenschap gedaan is, is te danken aan de activiteiten van het bestuur. Nieuwe plannen is men aan het uitwerken. Of dit zal resulteren in een reconstruc tie dan wel in het inrichten van een geheel nieuw kamp is nog niet te zeg gen. Dat er iets gaat gebeuren ligt wel vast. Men hoopt in ieder geval snel een •inde te kunnen maken aan de nu be- •taande wantoestanden. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Met de nieuwste gegevens en tarieven bestemd voor aangifte Inkomstenbelasting 1970 Vermogensbelasting 1971. Volgt de vragen van het aangiftebiljet op de voet Verkrijgbaar bü I KANTOORBOEKHANDEL KANTOORBOEKHANDEL (Direkt naast postkantoor) PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 De 23-jarige Henk Wansleeben, v. d. Veldeplantsoen 14, heeft met nog twee andere Nederlanders de voorronde ge wonnen van de wedstrijd: „Wie is de beste Dorus?" Zaterdagavond 13 februari weet ieder een wie de uiteindelijke winnaar is. Dan verschijnt Henk in kleur op het te levisiescherm van Nederland 2 in het programma „Met liedjes het land in" van 20.20 uur tot 21.20 uur om in twee minuten te bewijzen dat hij op Ton Manders na de beste Dorus is. Daar is trouwens in Soest al lang ieder een die Henk kent van overtuigd. Zo ook in het leger. Vol trots laat Henk een getuigschrift zien waarin Kapitein der Genie T. van Erp rnr. 39.01.11.095 verklaart dat de soltaat Wansleeben H. G. J., rnr. 48.01.22.569, onder zijn commando gediend heeft van september 1968 tot september 1969, dat betrokkene bekend stond als een rijtechnisch goed chauffeur, dat betrokkene een hoog mo reel had en ziin gevoel voor betrekke lijkheid en relativiteit ten gunste kwa men van de sfeer in de compagnie (hij droeg met ere de bijnaam Dorus)". Zo staat het zwart op wit. Henk Wansleeben was 1 jaar toen hij in Soest kwam wonen. Zijn vader was tweede chauffeur van Prins Bernard. Op de V.G.L.O.-school in Amersfoort imiteerde Henk al opa Bobby van het radio-programma „Koek en Ei". In mi litaire dienst heeft hij het een keer ge presteerd op een ouderdag een uur lang in Duitsland 150 man publiek te ver maken met zijn Dorus-creatie. Op een bepaald, ogenblik zat hij met de kapitein en zijn vrouw op schoot: „Zeg, jij bent toch niet bij de P.T.T. met je mooie pakkie an." Improviseren is zijn sterkste kant, eigen teksten, zomaar zeggen wat in je op komt. En daar bleef het niet bij. Ook Johan Kaart, „opa" Leen Jongewaard, Ed en Willem Bever, Willy Walden en Johnny Jordaan zijn voor hem standaard-reper- toir. Een keer in de Ria Kuiken-show, op personeelsavondjes en in Artishock's sociëteit, waar Jan Visser hem ontdekte voor zijn Soester Artiestenshow, die bin nenkort voor oude-van-dagen wordt op gevoerd. „Ik weet niet of de Dorus-stem mijn eigen stem is. Waarschijnlijk is mijn stem zo geworden door het vele imiteren van Dorus." Thuis, op zijn werk, of langs de weg. Als het maar even te pas komt, brengt hij op laconieke Manders- toon zijn droge humor te berde. Een dienstvriend uit Oss, jarenlang niet meer gezien, schreef hem onverwachts een brief: „Ik moest aan jou denken toen ik van die wedstrijd hoorde. Henk, die kans moet je niet voorbij laten gaan." Zo dacht ook zijn baas er over. Henk werk als chaufeur van-de-directie bij een Engels bedrijf in Soest. In zijn vrije tijd is hij voorzitter van het N.K.V. afd. Soest. Er volgde een auditie in Amsterdam voor de N.C.R.V. Hij stelde zich meteen voor als „Tom Manders". Ze waren stomverbaasd en vroegen of hij dan Henk Wansleeden kwam imiteren. In Stcnotyp bestaat nog maar 23 jaar. Dat is nog geen feest waard, dat komt over twee jaar wel. "Wij hebben in die .tijd veel zien veranderen, maar één dingis gebleven: onze ervaring! En van die ervaring kunt u profijt trekken!.Wij beloven geen hippe kantoorjob, maar wel een prettige kan toorbaan, waar uw ervaring cn werk kracht op prijs worden gesteld. Komt u eens praten - uiteraard zonder enige verplichting! Stenotyp, hét adres waar men weet dat alleen uitzenden niet veel is, maar dat het gaat om de inzet van de juiste mensen. UTRECHT,Maliebaanl21,Tcl.030-17978. Het bos het stil geword van baie wag op die bewoner uit die eige plek, het was nie Soester nie die er die trek naar heen vond, so nie ene dag. Daar is die sparreboom, daar is die den, waar bleef die Sarie nou op 't bos sy pad, wist hij so nie dat Soest se bosse had? ag, dat hij ook se eige plaatse ken. Daar word 'n park gewild in hier die stad, by hoge huise bou, en lug onrein, maar soos die bosse by ons eige sijn voor onse longe, word se onderskat. Ek het in 't stille van die bos gelag dat so veel word gewil en so verlang, en als dit een keer is, ek maak my bang dat dit dan stil word van die baie wag. Bellevue waren 15 gegadigden aanwezig. Drie bleven er over. Tom Manders zit- zelf in de jury. „Als ik het win is er niks aan de hand. Ik ben bang dat ik ver beelding krijg als ik beroeps wordt. Ik vind het gewoon leuk mensen te verma ken. In het kindermatinee van Artishock bijvoorbeeld, op zondagmiddag: bij Do rus op schoot. Ruim 33 voetballers van VVZ zullen moeten tonen, dat de voetbalsport hen meer waard is dan de wereldkampioen schappen schaatsen. Drie elftallen ko men namelijk morgenmiddag in het veld. Het tweede, derde en vijfde elftal zijn de „klos". VVZ 2 speelt om kwart voor één tegen DVS '33. Volgens de posities op de ranglijst moet dit een overwinning voor VVZ kunnen opleve ren en dat zal waarschijnlijk ook wel gebeuren. VVZ komt met de volgende spelers uit: P. den Breejen, G. v. d. Munt, J. Brouwer, H. G. v. d. Kraak, D. v. d Bovenkamp, W. Ruizendaal, D. van Arkel, A. Schaap, H. Brons en J. Akkerman. Wisselspelers zijn H. van Arkel en K. Noordijk. Het eveneens zeer hoog geklasseerd staande derde elftal speelt tegen Post hoorn 2 uit Amersfoort, eveneens thuis. De gasten bezetten een zeer bescheiden plaats, zodat ook hier een overwinning voor de thuisclub mag worden ver wacht. De volgende elf spelers komen om kwart voor vier in het veld: G. Smit,, W. Hosper, Hilhorst, H. Pouw, H. Droge, R. v. d. Veen, M. Kievits, P. Floor, R. Duit, D. de Boer en J. van Doorn. Wis- Duit, D. de Boer en J. van Doorn. Wis selspelers zijn F. Steenmeijer en J. Kui- venhoven. Voor het nog zonder over winning zijnde vijfde elftal zijn de per spectieven in de thuiswedstrijd tegen SDVB 6 minder gunstig. Ook deze wed strijd begint om kwart voor vier. VVZ komt met de volgende spelers in het veld: H. Postma, D. Pellegrino, G. van Kooy, C. Ruizendaal, K. Blijleven, D. Duits, Th. Delfgou, G. Wijma, J. San ders, B. Klompenhouer en G. Pothoven. Wisselspelers zijn Joh. van Kooij, W. v. d. Kuilen en L. Brunt. Gaarne zag ik het onderstaand opgeno men in de Soester Courant. Met waardering heb ik uw goed gedo cumenteerd artikel over „VALENTIJN- DAG" in de Soester Courant van 5 februari j.1. gelezen. Ik mag hier evenwel nog wel aan toe voegen, dat in de Ver. Staten van Ame rika Valentijndag al jaren lang een groot gemeengoed is geworden. Zeer velen aldaar geven op die dag aan vrienden en hen die zich op verschillen de wijze verdienstelijk hebben gemaakt, een attentie en heus niet alleen een bloemstuk. Ook de banketbakkers in Nederland hebben reeds jaren lang met hun pro ducten medewerking verleend aan het „bewijzen van Vriendschap" aan onze evenmens. Ons Bedrijfsschap te Den Haag ver strekt jaarlijks aan alle leden keurig verzorgde affiches en drukwerken voor Valentijndag en velen in den lande heb ben reeds ondervonden, dat de produk- ten van een banketbakker zich bijzonder lenen voor een attentie aan een goede vriend of diegene die zich op verdiens telijke wijze voor zijn evenmenens heeft ingezet. Geef met Valentijndag eens een mooie taart of keurige doos bonbons aan uw goede vriend. Goede Vriendschap stimuleert de goede gemeenschap en samenleving. H. G. BUDDE Voorzitter R. K. Banketbakkerspatroonsver. „Sint Nicolaas" te Amsterdam Colenso 178, Soestdijk. In ons blad van 9 februari jl. vermel den wij dat automobilist C. R. uit Soest bij een aanrijding op de kruising Smits- weg/Weegbreestraat geen voorrang kreeg van de automobilist C. J. v. N. De heer C. J. v. N. maakt ons erop at tent, dat hij van de Smitsweg kwam en dus van de heer R. geen voorrang ge kregen heeft. Geachte redactie Naar aanleiding van uw bericht ln de Soester Courant van 9 februari over pony lessen aan kinderen die van start zijn gegaan, wil ondergetekende er gaarne uw aandacht op vestigen, dat reeds sinds verleden jaar een honderdtal kinderen, verdeeld over de week, pony rijden in de nieuwe manage „Eldorado". Soest kan inderdaad niet achterblijven, maar zoals u ziet is Soest niet achter gebleven, wat ponv-rijden betreft. H. LUGTENBURG Soesterveen De afd. Baarn, Soest en omstreken heeft de navolgende actieviteiten vastgesteld: 23 febr. algemene ledenvergadering. Brandpunt, O. Utrechtseweg 4, Baarn. (14.15 uur). 2 maart bezoek aan de Edelsteenslijperij „De Sprong", Kerkpad, Soest, (14.00 uur). 4 maart tweede bezoek aan de „De Sprong". 10 maart koffie-ochtend in Hotel Pro menade, Baarn. (10.30 uur). 23 maart „Reizen vroeger en nu", le zing door de heer Vink van de Neder landse Spoorwegen. 13 april herhaling excursie naar de „Bij enkorf" Eindhoven en de Tweka-fabriek in Geldrop. 14 april koffie-ochtend. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Karl Marx Stadt (17/2). Australië: ms „Tirranna" (16/2). Brazilië: ms. „Karl Marx Stadt" (17/2). Canada: ms „Hother Isle" (17/2). Chili: ms „Cd de Tunja" (16/2). Israël: ms „Ardeas" (18/2). Japan: ms „Benwijvis" (15/2). Ned. Antillen: ms „Neptunus" (15/2). Nieuw-Zeeland: ms „Rothenstein" (15/2). Suriname: ms „Neptunus" (15/2). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Champagne" (15/2). Moeilijkheden in het persoonlijke vlak zijn er de oorzaak van dat de cantor organist van de Oude Kerk, Maarten Kooy zijn functie heeft neergelegd. Maarten Kooy zal worden opgevolgd door zijn schoonzoon de heer J. Jansen. De maandelijkse kerkconcerten, die on der zijn leiding en met medewerking van prominente solisten door de Ne derlandse Cantorij worden gegeven, zul len voorlopig nog doorgaan. Ruim twintig jaar vervulde de heer Kooy de functie, die hij thans heeft neergelegd. De Carnavalsmiddag voor de bejaarden zal worden gehouden op dinsdag 16 februari (dus niet woensdag), om 2 uur, in het St. Josephgebouw, Steenhoff- straat. Het wordt een verrassingsprogramma mede i.v.m. het 10-jarig bestaan. Na de pauze komt de Prins in hoogst eigen persoon op bezoek. De middag zal iets langer duren dan anders, tot onge veer half zes. Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan zal op vrijdag 5 maart 1971 een feestelijk concert gegeven worden in de auta van het Baansche Lyceum, door het Nederlands Kamerorkest. Dirigent: David Zinman. Aanvang 20.00 uur. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer J. Laseur, Beckeringhstraat 45 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, vrijstelling te verlenen van de be palingen van het bestemmingsplan „Landelijk gebied gemeente Soest", ten behoeve van het vernieuwen van een garage annex schuur op het perceel, ge legen aan de Beckeringhstraat 45, ka- destraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5072 ged. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemmeester en wet houders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 12 februari 1971. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dat ter of en toe in ongs eige lieve laandje toch nog wel is din- ge beure. die jeeige- luk aal laang vaan te voore an ken zien komme, maor waor eigeluk geen mins ok maor heul effe bie stil staot. Neem noeng allenug is effe ut zo maor zongder slaag of stoot annekondugde vurhoge vaan de pries vaan vurgun- ninge voor jaoge en visse. Kiek, noeng kejje mit alle geweld wel wille gaon bewere daal da allebei dinge binne die in ut zellufde vlaak leige, maor daar wou ik daan toch wel effe teuge in opstaand komme. Jaoge is mes- schien heul tevaallug maor voor un heul kleine, laote wullie maor zeige uu%- tezochte en spesiejaole minse weggeleid, en daor laote wullie strope daan maor heulegaor buute. As ut noeng zo waas, daat ut allegaor allenug maor bleef bie ut kope vaan zoon bar gevaorluk schietiezer, daan gloof ik datter in un bos messchien wel meer jaogurs as bome zouwe zijn, maor an zoon schietgevaal hejje tevaallug niks ajje geen stuk grond hep waor wild rongdloop, waant heijje un stuk grongd, en der komp geen kenien, om ovur ut aore Nederlaandse „wild" maor heulemaol nie te praote. daan kejje ne- tuurluk nog veul betur tuus aachtur in de tuun gaon zitte waachte ofter messchien un oliefant laangs wil kom me. En noeng binne der nog wel heul waat vaan zukke stukke laand. waor wel keniene en fezaante en meer vaan daat spul rongdloop, waorvoor wullie naor de dieretuun motte gaon om ze in levende lieve te kenne zien, maor die binne zogezeit voorbehouwe voor de speciejaole groep. Noeng hoeve wullie daor nie jeloers op te weze, waant zoon stukkie groengd paachte kos nie allenug un heule zaak mit knaoke, der binne nog zo bar veul dinge meer die daor an vaast zitte en messchien nog veul meer koste, daat wullie daat jaoge maor betur kenne vurgete. Effe aors leit daat mit ut visse. Ik weet nie of ut joe ok wel is door de doktur is gezeit, ajje vaan de ellende nie meer wist hoe je veerdur mos leve en war- reke: maan gao der is uut gao is visse. Daat zeej die maan daan nie om je naor de waoturkaant te sture om daor te gaon prebere zoveul mogeluk vaan die heeste bove waotur te haole. Die wieze maan stuurt minse naor ut waotur voor de rust en daan is ut zogezeit as ge- neeswieze en middul. En aal bijje vurplicht in ut ziekefonds, aas je door de doktur naor de waotur kaant wordt gestuurd, daan mojje toch wel de visaakte in je zaak hebbe, waant aors krieg je wel un bon an je visbroek. Maor eigeluk waar die aakte maor un for- maoliteit, waant voor un paor gulde waas je zogezeit bove jaan. Iedereen kon ge rust gaon visse; voor ut geld hoef geen mins ut te laote. En ajje warrekeluk gaot visse voor da visse, en nie voor de rust en de sport, daan is ut heulegaor heulegaor maor un fooi wajje voor die vurgunning mot be- taole, waant je ken der net zoveul vi» voor uut ut waotur slepe ajje maor ken. Maor voor de minse die wel voor de rust gaon, is ut toch wel bar vur- velend daat de menister zun eige ge- roepe veult om de pries vaan die aaktt maor effe te vurdubbele. Kiek, zoon maan hep ut ok nie makkeluk. Regere is nie allenug vooruutzien, maor ok aal waandelend om de gaote, pre bere dinge te vingde om die gaote t« stoppe. En daat mot gezeit worde, daat luk altied weer. De ene keer gaot dt beziene omhoog, en betaol je zoon bietj» de helluf voor de gelevurde braadstoL en de rest an de regering. Der binn# nog wel meer vaan die voorbeelde. Neem allenug ut slaopmutsie maor. Maor noeng ister weer waat nieuwt biejekomme. Ok ut jaoge en ut visse is an de beurt gekomme. Ik weet nie wie ofter op ut geweldugge ideej gekomme is, mes schien wel un ideej uut de rieksideeje- bus, waor aalle jaor zo bar veul geld an uutgegeve wordt. Ut ken netuurluk ok weze datter un spesiejaole ofdeling is die daogeluks an ut denke is waor of op de een of aore menier geld uut te haole is. Laote wullie maor an nemen daat die luu zelluf wel wete waor nog mogeluk- heje inzitte, maor de tied liek nie zo veer meer daat wullie motte gaon be- taole voor elleke metur die wullie in de netuur lope, voor elleke litur zuurstof die wullie inaodeme, jao. messchien wel voor elleke vlieg of mug die wullie doodslaon. Laote wullie der maor om blieve laache, maor der wel rekening mee houwe daat ut vaoderlaandse wild en de visse ut haardste laache, want de kaans daat zullie letterluk en feguurluk ut loodje motte leige zaal wel kleiner worde. Maandag 8 maart a.s. des middags om 2.15 uur, houdt de U.V.V., afdeling Soest, haar jaarvergadering in het Oran je Hotel, Burg. Grothestraat 70. Na de pauze houdt de heer J. C. Mar- gadant, hoofd Public Relations van het Ned. Roode Kruis, een causerie over de diverse aspecten van het Roode Kruis werk. De bekende Soester kunstenaar Otto Schouten exposeert vanaf zaterdag 20 februari zijn werken, voornamelijk op gebouwd uit kunstharsen, in galerie Paul van Solingen in Den Haag. Deze expositie loopt tot 18 maart a.s. M. LOS Van Lenneplaan 4T - Telefoon 6621 Wtf leasen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedfpl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3