milmë milmë Sa/u* JImI Ac m/ai, Aöci* v*v Ac ZUID-AFRIKAANSE APARTHEIDSPOLITIEK IN DF, PRAKTIJK KEUKENS vande KEUKENS SOESTER ALOEBE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Boussac Voorjaarscollectie 1971 IS BELASTING ONTDUIKEN MOEILIJK? ELSEVIERS BELASTINGALMANAK 1971 Krabbels van Knelis Ned. Middenstandsbank DINSDAG 16 FEBRUARI 1971 Onder dit hoofd plaatsten wij in ons blad van 26 januari j.1. een artikel over Zuid-Afrika, waarop wij het navolgende commentaar ontvingen van de Zuid- Afrikaanse ambassade te Den Haag Die Redakteur, Soester Courant, Van Weedestraat 29a, SOEST. Waarde heer, In die 26 Januarle uitgawe van u blad het u 'n artikel gepubliseer onder die opskrif „Zuid-Afrikaanse Apartheidspo litiek in de Praktijk." As u feite korrek was maar dit is nie sou u beslis die naambordjies „fascisme" en „nazis me" kon aanbring. Hier die „verklarin- ge" van die wetgewing in Suid-Afrika berus naamlik op 'n Verenigde Nasies rapport wat skokkend is vanweë die misleidende aard daarvan en die talie onjuisthede wat die V.N. sekerlik moet embarasseer. Dokumente wat die Verenigde Nasies oor Suid-Afrika publiseer, is ongelukkig vaak opgestel deur persone wie se po litieke vyandigheid teenoor Suid-Afrika geen hoop op objektiwiteit oorlaat nie. Sodanige artikels is ook in die 1967 Maart en Mei uitgawes van die UN Monthly Chronicle gepubliseer, onder- skeidelik deur UNESCO en Mr. Petr Nedbailo van die U.S.S.R., Voorsitter van die Komitee van Menseregte. Aangesien hierdie artikels feitelik onjuisthede be vat en onvolledig was, het die Suid- Afrikaanse regering 'n skriftelike weer legging van die beskuldigings aan die Sekretaris Generaal U. Thant voorgele vir publikasie in die UN Monthly Chro nicle. Die Sekretaris Generaal het dit geweier, maar wel toegestem dat dit as 'n amptelike dokument van die Alge mene Vergadering van die Verenigde Nasies gesirkuleer word. In hierdie ver slag is die onjuisthede duidelik met feite geillustreer. Die Subcommissie inzake de apartheids politiek van die regering van Zuid-Afri ka het nou in die voorjaar van 1970 'n rapport, soortgelyk aan die bogenoemde twee gepubliseer, waarvan u ook uit treksels gepubliseer het. Die bewerings wat daarin staan is of heeltemal onjuis M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155 -4832 GEBOREN: Constantijn Willem Gerard Maria, zoon van K. P. W. M. Enders en C. H. M. Besselink, Veenbesstraat 378. Jeanne Margaretha, dochter van W. A. Volkers en C. M. van Cappellen, Varen straat 284. Jelte, zoon van H. Brou wer en E. M. Heil, Veenbesstraat 40. Wouter Freddy, zoon van F. de Zoete en J. M. Niesten, Heideweg 68. Ivo, zoon van A. J. H. de Boer en T. A. P. Cordes, Colenso 22. Gerrit Theodorus, zoon van G. van Rheenen en M. C. Kroes, Andriessestraat 9, Soesterberg. Petra Johanna, dochter van G. L. Wil denburg en H. C. Brummer, Driftje 4a. Marco, zoon van A. van Beek en S. E. M. van Maaren, Smitsweg 267. Arnoud Eduard Johannes, zoon van M. J. Y. Veldkamp en G. A. Sallé, Speen kruidstraat 3. Ronald, zoon van M. Nomes en F. W. Visser, Simon Stevin- laan 21, Soesterberg. Jan Martijn, zoon van J. Oosterveen en G. M. Pon, Beukenlaan 84. Nienke, dochter van F. van de Woestijne en M. van Colle, Irenelaan 7. Manon, dochter van M. B. J. van der Puijl en M. G. van Ros- sum, Valeriaanstraat 55. Jeroen Ber- tus Hendrikus, zoon van J. B. A. Schou ten en A. Koster, Smitsweg 443. Fre- derikus Cornelis, zoon van C. J. Hart man, en A. K. Pfeyffer, Gen. Winkel straat 7a, Soesterberg. Berendina Catharina Emerentia, dochter van A. A. Roest en E. Groenestein, Weegbreestraat 323. André Alexander, zoon van J. Boers en C. W. Engel, Den Blieklaan 52. Saskia, dochter van G. Goezinnen en H. A. Janssen, Den Blieklaan 60. ONDERTROUWD: Gerard Johan van Groningen, Staringlaan 17 en Wilhel- mina Hendrika Jonker, Mariastraat 16. Derk Hendriks, Turandotstraat 2, Amersfoort en Anna Catharina Rauch, Birkstraat 38. Kees Jan Bronts, Karei Doormanlaan 29, Huizen N.H. en Johan na Maria Martha Hoogenboom, Rubens laan 31. GEHUWD: Jan Jansen, Burg. Vitringa- laan 4, Ermelo en Christine Kooij, Braamweg 57. Adrianus vpn den Deijssel, Veldweg 11 en Massina Petro- nella Johanna van Renswouw, Varen straat 122. Matthijs Ruizendaal, Grote Melmweg 11 en Cornelia van Brumme- len. Soesterbergsestraat 184. Arnout Hendrik Gordon Nieuwenhuis, Dr. 's Jocobstraat 29 en Marjan Elisabeth Koopman, Aagje Dekenlaan 45. OVERLEDEN: Jacoba Ramp, 74 jaar, gehuwd met J. Goedhart, Braamweg 33. Hendrik Johannes de Bruijn, 92 jaar, weduwnaar van I. J. van Dalen, Albert Cuyplaan 101. Maria Johanna Cor nelia Letschert, 57 jaar, gehuwd met J. A. Luijf, Prof. Lorentzlaan 24, Soes terberg. Johannes Steenmeijer, 76 jaar, gehuwd met A. G. van Isselt, Kerkstraat 57. Petrus Johannes Bos boom, 81 jaar, gehuwd met A. F. A. Wit, Albert Cuyplaan 162. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. en uit die lug gegryp, of heeltemal buite die regte verband. Ons besef dat u nie ruimte het om "n breedvoerige teregwysing van al hierdie beskuldigings te publiseer nie en sal dus slegs kortliks daarop antwoord. „Een Afrikaan mag niet langer dan 72 uur zijn getrouwde dochter, zijn zoon, indien ouder dan 18 jaar, zijn neef, nicht of kleinkind bij zich in huis hebben. Indien een vrouw zonder speciale ver gunning langer dan 72 uur bij haar Afrikaanse echtgenoot blijft, begaat zij een misdaad." Kommentaar: Daar is honderde dorpe in Suid-Afrika waar normale gesinsverkeer van Bantoes bestaan, sekerlik in al die Bantoes areas en sekerlik op die hele platteland, op plase en ander buite-ste- delike gebiede sodat die bewering, soos dit gepubliseer is, misleidend is. Dit is alleen gedeeltelik korrek in soverre dit blanke stede (alle woongebiede is in elk geval geografies geskei) betref. In die stedelike gebiede het 'n Bantoe werkne mer nie automaties die reg om sy gesin te laat inwoon nie en wel om die vol gende redes: onbeperkte toevloei van Bantoes na die stede waar daar nie vir almal werk was nie het in die verlede tot die aakligste krotbuurtes gelei. Dit het Suid-Afrika 2 miljard en 15 jaar gekos om hierdie probleem op te los. Influxkontrole en die regeringsbeleid om die aantal Bantoes in die stede te ver minder het dus tot bogenoemde situasie gelei. Die nuwe Bantoe werknemers word vandag in wese soos gaste-arbei- ders behandel. Maar nie alle Bantoes word deur hierdie reëling getref nie, Vir die massa, tienduisende, van die reeds gevestigde Bantoes in blanke gebiede, ontstaan die situasie nie. Deur voor te gee dat alle Bantoes deur bogenoemde maatreëls getref word skep die V.N. 'n verwronge beeld van Suid-Afrika. Die regering is ook nie blin dvir die sosiale probleme wat skeiding van gesinne te- weegbring nie. Geen Bantoe word ge- forseer om na die blanke gebiede te trek nie. Dit is 'n vrye keuse. Om die situa sie te vestig word honderde miljoene gulde tans jaarliks aangewend om ny- werhede na die grense van die Bantoe gebied te lok en op te rig en word op diè wyse 'n inkomste aan Bantoes ver skaf sonder dat hulle hul gesinne hoef te verlaat. Sneltreine en selfs lugvervoer sorg daarvoor dat ander wat groter af- stande reis na werk tog by hulle gesinne is. „Het is een Afrikaan niet toegestaan ge schoold werk te verrichten in de bouw nijverheid in blanke-Zuid-Afrika. Wel mag een blanke in een Bantoe-streek ge schoold werk doen als opzichter over Afrikanen die werken aan een ge bouw KomentaarIn 1956 is die sogenaamde Nywerheidsversoeningswet aanvaar as 'n voorsorgmaatreël teen konkurrensie tus sen die verskillende rassegroepe. Hierdie reservering van beroepe beteken slegs die instandhouding van die arbeidspa troon wat geleidelik by die verskillende bevolkingsgroepe in S.A. ontwikkel het en wat saamhang met hulle sosiale en kulturele ontwikkeling, asook hulle tra- disionele arbeidsfeer. As 'n sekere werk bv. in die bounywerheid vir blankes ge- reserveer is, word Bantoes beslis in diens geneem indien daar nie genoeg blanke werknemers beskikbaar is nie. Waar 'n Elanke in 'n Bantoegebied geskoolde werk verrig, gebeur dit om dieselfde rede: daar is dan nie geskoolde Bantoes beskikbaar om die werk te doen nie. het is absoluut verboden dat een blanke zijn Afrikaanse bediende leert schrijven. Doet hij het toch, dan is hij strafbaar." Kommentaar: Dit is gewoon onwaar. „Of een blanke met een niet-blanke in een café iets mag drinken Alleen met een speciale vergunning mag de niet- blanke met een blanke een kop thee drinken." Kommentaar: Dit is onwaar, Die eienaar het hierdie vergunning en daar is wel restaurants en hotelle wat deur blank en nie-blank besoek word. Die kliente hoef nie die vergunning te verkry nie. en laat een Afrikaanse professor het niet wagen in een club van blanken een lezing te houden, ook al is hij daar toe uitgenodigd." Kommentaar: Die praktyk bewys hierdie stelling onwaar. En dan hoef 'n mens nie eers verder te soek as Pretoria, die uitvoerende hoofdstad van die Republiek nie. „Een Afrikaan mag geen land bezitten in Zuid-Afrika. De huidige regering is niet voornemens dit recht ooit te ver schaffen." Kommentaar: Volgens Wet 27 van 1913 en Wet 18 van 1936 is 18 miljoen morg ('n gebied amper vyr keer groter as Ne derland) eksklusief Bantoe-gebied en mag geen enkele blanke 'n enkele morg daarvan opkoop nie. Tenspyte van stam- gronde is daar in die Transkei alleen 7,000 individuele grondbesit geregistreer. „Of een Afrikaan een kerkdienst mag bijwonen In principe wel. Maar indien hun aanwezigheid op straat onderweg naar de dienst „last bezorgt" aan de om wonenden, kan hun worden verboden de kerkdienst bij te wonen." Kommentaar: Dit is heeltemal foutief weergegee. Alleen wanneer die betrokke kerkowerheid en die plaaslike gemeente die Minister kan oortuig dat 'n politieke betoging gehou kan word, mag die Mi nister so optree. In die geskiedenis was daar nog geen enkele geval waar 'n nie- blanke deur die owerheid toegang tot 'n kerkdiens verbied is nie. „Ook de blanken moeten uitkijken. Laat een blanke een Afrikaan vooral niet ver tellen dat de apartheid z.i. een onjuiste zaak is. Hij kan dan namelijk gestraft worden met een (hoge) boete of een jaar gevangenisstraf. Is de blanke daar niet geboren dan kan hij na zijn straf het land uitgezet worden." Kommentaar: Loutere onsin. Iedere dag word daar in die pers, in tydskrifte en in die openbaar deur die opponente van apartheid geskryf en betoog dat die be leid foutief is, dat dit moet verander, dat die regering moet weg en dat apart heid skyn en onjuis is. Voorbeelde daar van is o.a. The Rand Daily Mail, The TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Advies, planning en desgewenst montage Ook op zaterdag geopend. Cape Times, The World en Pro Veritate, blaaie wat deur tienduisende Bantoes gelees word. Daarbenewens staan die beleid van die Progressiewe Party, wat een verteenwoordigster in die parlement het, lynreg teenoor aparte ontwikkeling „Alleen met een vergunning mag een Afrikaan met een beurs in het buiten land studeren. De vergunning kan ge weigerd worden, tensij de aanvrager Zuid-Afrika voor goed wil verlaten. Mocht hij daarna toch terugkeren naar Zuid-Afrika, dan wordt hij een 'verbo den persoon' hetgeen betekent dat hij bestraft kan worden met twee jaar ge vangenisstraf." Kommentaar: Dit is nie duidelik wat hier met 'vergunning" bedoel word nie. Geen persoon, blank of nie-blank mag sonder 'n paspoort die land verlaat of weer binnekom nie 'n bepaling wat vir iedere Westerse land geld en beslis niks met apartheid te doen het nie. „Een ieder, die de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt, moet een identiteitskaart bij zich hebben, waarin staat of hij blank, Afrikaan of kleurling is. Bij een Afrikaan moet bovendien de stam ver meld staan." Kommentaar: Om die beskrywing „on menselijk" hier van toepassing te maak, is werklik heelwat verbeelding nodig. Ook in Europa kan 'n mens nie by 'n hotel onderdak verkry as 'n mens jouself nie kan identifiseer nie in sommige Suid-Amerikaanse state vereis hulle I selfs vingerafdrukke j „Bij het besluit of een persoon 'klaarblij kelijk blank' is of niet, moet die be- ambte rekening houden met 'het gedrag, de opvoeding, spraak, houding en alge-j meen voorkomen' van die persoon." Kommentaar: Hierdie is ook 'n tipiese voorbeeld van die weergawe van 'n fou- tiewe beeld deur selektiewe aanhaling. In sy volle konteks het dit daar veel anders uitgesien hierdie gegewens is naamlik verouderd. Waar u bereid was hierdie foutiewe en misleidende „verklarings" te publiseer. is u dit seker ook aan u lesers verskul- dig om aan hulle die anderkant van die saak te toon. (Volgt ondertekening) NASCHRIFT De schrijver van het door u gewraakte artikel heeft zich bij het schrijven er van laten leiden door hetgeen de Ver enigde Naties (V.N.) over deze materie hebben gepubliceerd. Volgens u had hij dit echter beter niet kunnen doen, en wel omdat u.i. de V.N.-documenten over Zuid-Afrika niet uitmunten door een waarachtige objectiviteit. De schrijver van het artikel betreurt dit. Immers, als de V.N. niet meer objectief zouden zijn, wie dan nog wèl Dat de V.N.-documenten over Zuid- Afrika volgens u een verdraaid beeld geven van de realiteit in Zuid-Afrika is voor de schrijver van het artikel een gerede aanleiding zich ten wenden tot de Nederlandse permanente vertegenwoor diger bij de V.N. met het verzoek hem uitvoerig in te lichten over de rapporten over Zuid-Afrika. Hetgeen niet betekent dat de schrijver van het artikel zijn vertrouwen in de V.N. heeft verloren, maar hij wil goed en objectief voorgelicht worden. Omdat volgens u de V.N., wanneer het om Zuid-Afrikaanse aangelegenheden gaat, weinig of geen objectiviteit aan de dag leggen, hebt u gemeend een ander beeld van de Zuid-Afrikaanse apart heidspolitiek te moeten geven. Hetgeen, gezien uw bezwaren tegen de V.N. in deze, zeker valt te waarderen. Mocht de schrijver weer eens een arti kel aan Zuid-Afrika willen wijden, dan zal hij zeker eerst mede uw advies in winnen. Hoe de schrijver tot het gewraakte arti kel is gekomen is u thans bekend. Dat hij daarbij volgens u ten onrechte is afgegaan op door hem juist geachte V.N.-publikaties, is hem o.i. niet euvel te duiden. De V.N. zijn immers een uiterst belang rijke plaats in de huidige samenleving gaan innemenen doorgaans zijn haar rapporten uiterst waardevol. De in het geding zijnde zaak achten wij hiermede gesloten. REDACTIE. Stoffenhuis Ralph Polak in Baarn pre senteerde woensdag j.1. de nieuwe voor- jaars- en zomerstoffencollectie van Bous sac. De belangstelling was overweldi gend. Extra luister werd aan de avond show bijgezet door de aanwezigheid van TV-artisten, w.o. Caroline van He- mert, Willeke Alberti, Ab Hofstee en sportsterren als Johan Cruyff en Ben nie Muller, beiden vergezeld van hun echtgenotes. Boussac komt met nieuwe kleuren. Wij zagen variaties van rood, goud-geel, beige en donkerbruin, alsook zachte pasteltinten in vele nuances. Geheel nieuw was een Tergal kwali teit, op zijde gelijkend, met wash and wear eigenschappen. De stof New Child is bijzonder geschikt voor mantels. Ook werd een frotté stof gebracht, waarvan de kleine lus niet haakt. De lengte van de rokken varieert van mini, die dus niet geheel verdwenen is, tot midi. Bovendien „shorts" en short pakjes, ook als avondkleding te dra gen, maar dan voorzien van glanzende versieringen. Zes mannequins toonden achtereenvol gens strand- en sportmode, uitgaans- en avondjaponnen en mantels. Veel sportieve, leuke en geklede model len wisselden elkaar af. Opvallend was een combinatie van een japon en mantel, waarbij de voering van de mantel en de japon van een zelfde dessin waren voorzien. Een leuke attractie was het optreden van de zes mannequins te samen, als geisha's, in kimono's van een Tergal crêpe de chine kwaliteit. Zoals altijd werd de middag- en de avondshow van deskundig commentaar voorzien door mevrouw Eenhoorn, ter wijl de muzikale omlijsting werd ver zorgd door Eddie Sanchez. Koop liever de handige en vertrouwde Hiermee kunt u zich heel wat besparen I Halen bü BOEKHANDEL 7 G.J. WESSELS Scesteibetssesvaat 53-UL24S9 SOEST Eerst kwam die Dag goed voor de dag toen hij op de vijfhonderd meter lag, maar later, op vijfduizend meter, deed onze Ad het al weer beter en kwam de roem van Dag Fornaess de eerste dag al op de fles. De tweede dag bracht weer een slag in Gothenburg voor deze Dag, op vijftienhonderd viel hij tegen; na de tien kilometer zegen van onze Ad, toch wel enorm, zagen we Dag z'n slechte vorm. Zo gaf de dag als hard gelach een vierde plaatsje voor die Dag, ook wel voor hem een harde klap, maar 't rijden van Ard was knap, de sportman die ik schitt'ren zag ten spijt van deze Dag, dag Dag. BAjje ut ming vraog dan mok zeige daat un mins bar stief ken weze, en heule- gaor geen belaang- stelllng voor sport hoef te hebbe, om nie ongder de indruk te komme vaan ong- ze vaoderlaandse plaots in de heule weruld op ut gebied vaan schaotse. Aal un heule kwak jaore geve ong/e schaotsers as ut waore de toon an bie ut haardrieje op de bar smalle iezers. Noeng binne der wel meer zaoke waor wullie op de een of aore menier wel mee in de belangstelling komme, maor zoas die traadietsie bie de schaotserie, ken ik nie heuge. Wullie magge toch rustug zeige daat ut ut offelope week einde bar mooi winterweer waas. Mes- schien kenne wullie betur zeige voor- jaorsweer, waant ik hep aal minse ge zien die in de zon gonge zitte, om daor- door schaat ik zo een bietje an de kom- mende zoemur te wenne. Maor verdur waas ut bar stil op straot, en daat waas dus heulegaor nie in ovureenstem- ming mit ut mooie weer. Maor der waas een heul aore rede voor de stilte in ongs laand. Geliek as bie de eerste ries naor de maon (en daor is noeng nao un paor keer al heul duudeluk de belaangstel- ling of), zaote de minse as ut waore vaastgekluusterd an hullie tilleviesietoe- stel, daat as ut waore mit de Hollandse schaotsers mee reej op de weruldkaam- pioenschaape in ut laand vaan ut eerste nao-oorlogse wittebrood, Zwede. Noeng mok veur de eerlukhied veurop stelle, dak aopetrots bin daat een vaan ongze riejers weruldkaampiejoen is ge- worde. Maor ajje ut nuchtur bekiek, en ut begint der op te lieke daat ondaanks ut hebbe vaan die naom un Hollaander heulegaor geen nuchtur mins is, daan is ut toch eigeluk bar daat un heul laand as ut waore op zun kop staot, omdatter een maan is, die as de snelste vaan de heule weruld ovur de iesbaon weet te gaon. Ik weet nie ofter nog een ding in ongs laand is, of op de heule weruld, daat zoon kwak minse as ut waore in zun ieskouwe greep weet te houwe. Gart haad ut heulegaor nie meer, en die zeej „laote wullie meteen bie Verkarruk maor un Bolsie in laote Schenke". Maor die bar mooie rie toepasselukke woorde gonge der bie ming Kneliao nie in, waant Kneliao hep nog veul meer laast vaan zoon grootsighied geveul as ikzel- luf, dus die komp heulegaor nie uut der stoel, zie zouw nog ut allerliefste hebbe daat ik voor ming eige naatje en droog je zouw gaon zorrege. Maor daat voor kom ik wel, waant daan staap ik effe- ovur op un heul aor schemao, en daan komp dat vaanzelluf voormekaor. Zo binne wullie minse. Datter an de aore kaant vaan de aordbol un barre hoop ellende is en daogeluks duuzende minse doodgaon door koguls en voed- sultekorte laot ongs haardstikke koud. Daor lope wullie of kenne wullie nie meer warrum voor lope. Maor datter un paor jonges der eige as ut waore un haartkwaol rieje is voor un heul laand meer daan genog om uut zun doen tt raoke. Maor jao, un mins mot ut heule leve nie deur un bril vaan nuchterhied be- kieke, waant daan wordt ut vaast en zekur un onleefbaor leve. Waat daat angaot mot ut voor die jon-, ges wel un belaangrieke hullup bie ut ploetere weze, om datter nie allenug tuus, maor ok op de trebuunes duuzen-, de laandgenote zitte, die beried binna om as ut nodug is, hullie as ut waora naor de ovunVinning toe te schreeuwe. Aster iets is waat onmisbaor is veur goeije prestaties, daan is ut wel mee- leve en waordering die nie ongder stoel» of baanke wordt gestop en daat is daor in Zwede noeng ok weer beslis nie ge beurd. Der zalle netuurluk ok wel minse wez» die jeloers binne op die jonges di» noeng voor un paor daoge ut leve in ongs laand beheerse. Aal zouwe ut al lenug de manne vaan de polletiek maor weze. Waant aal wordt ongs leve drie- hongderdzestug daoge geregeerd en be heerst door de polletieke paartieje, voor één vaan die jonges staot ongs laand nog geen menuut op zun kop, aal zouw ut messchien wel is bar goed weze. Maor jao, der is noeng eenmaol allenug maor waordering voor schaotseriejers die recht door zeej gaon. Vriejers die int leve un scheve schaots rieje of gaon rieje, zette ut laand wel op zun kop maor nie op de menier, die ze, net as ongze schaotsers, graog zouwe wille. VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. De Nederlandsche Middenstandsbank gaat over tot de uitgifte van 35 min 15-jarige obligaties. Vorig jaar heeft de bank een tweetal kortlopende obligatie leningen voor in totaal 50 min ge plaatst. Dat thans een 15-jarige lening wordt uitgegeven vindt, volgens het prospectus, zijn reden in de uitbrei ding van de kredietverlening op lange re termijn, waaronder financiering in de vorm van leasing. De obligaties dragen een rente van 8 procent, de koers van uitgifte is 100 procent. De inschrijving staat open op 19 februari; de stortingsdatum is 15 maart. De eerste 10 jaar is er geen af lossing en er is ook geen vervroegde af lossing toegestaan, daarna vindt aflos sing plaats in vijf gelijke jaarlijkse termijnen. Het prospectus vermeld o.a. de cijfers over het derde kwartaal 1970. Hieruit blijkt, dat, vergeleken met de eerder gepubliceerde halfjaarcijfers, de winst weer een stijgende lijn vertoont. Bleef het resultaat over het eerste halfjaar 1970 achter bij dat van de overeenkom stige periode van 1969, voor het gehele jaar 1970 wordt gerekend op een winst, die iets hoger zal zijn dan in 1969 (ƒ22,1 min). Voorgesteld zal worden een gelijk dividend als over 1969 uit te keren, namelijk ƒ6,- per aandeel van ƒ50,-. De bedrijfsomvang is, zoals uit de ba- lanscijfers blijkt, in 1970 toegenomen. Verwacht wordt dat het balanstotaal per ultimo 1970 de 6 miljard zal heb ben overschreden. Het jaarverslag zaJ in maart worden gepubliceerd.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3