Gemeenteraadsvergadering „KASTEN" „kiVe" Raad ontstemd over klandestiene lozing van afval van Soester chemische fabriek in de haven van Weesp. Na liet "ja"aan hem voor gelukkige mensen met liefde gemaakt Missionarissen uit Soest danken voor de kerstgaven Parkeermeters of Mauwe zone in de Smitshof Krediet van 1,3 miljoen voor nieuwe instructiebad met een ton verhoogd. Noodlokaal voor school aan de Molenstraat kost ƒ67.100 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming 1 J'Jfg. w, N* Chemische Industrie Randstad loosde al maanden stinkend afvalwater clandestien in haven van Weesp D A V O Sportorganisatie Soest Van den Brink Voor vergaderingen, jsl »|gg bruiloften en partijen Geen bezwaar! Onze aandacht is geheel gericht op uw wensen mm i§i^ «sa Overlegorgaan wil snelle ontwikkeling van Soesterberg de nieuwste modellen Hout- en Bouwstoffenhandel SOEST Stichting Federatieve Raad voor het bejaardenwerk Soest Warme maaltijden voorziening Organisatie vrouwen in de V.V.D. Kerkconcert VRIJDAG 19 FEBRUARI 1971 Dê voorzitter, burgemeester S. P. Baron Bentinck opende de vergadering, die gis teren gehouden werd in de brandweer kazerne, te 8.30 uur. Bericht van verhindering was binnenge komen van de heren Storimans en Ver- heus. Na de opening verleende de voorzitter het woord aan de heer Van Ee. De heer van Ee verklaarde ernstig ver ontrust te zijn naar aanleiding van een radiobericht dat er van gewaagde, dat een gecamoufleerde tankwagen in Weesp werd aangehouden, die bezig was af valstoffen van een chemischbedrijf uit Soest in de haven aldaar te lozen. Om te voorkomen dat onze gemeenté een slechte naam gaat krijgen, verzoekt hij maatregelen te nemen. In zijn antwoord bevestigde de voorzit ter inmiddels ook van dit geval op de hoogte te zijn gesteld en zegde toe in lichtingen te zullen vragen bij de rijks politie en de noodzakelijke stappen te doen. Na goedkeuring van de notulen van de vergaderingen van 19 november 1970 en van 7 december 1970 weden de volgen de besluiten genomen: 2. Ingekomen stukken. a. Afschrift van het besluit van gede puteerde staten d.d. 18 december 1970, waarbij het raadsbesluit van 24 septem ber 1970, afdeling I, nummer 9964 tot wijziging van de bouwverordening wordt goedgekeurd, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. Voor kennisgeving aangenomen. b. Brief d.d. 18 januari 1971 van de raadsfracties van de V.V.D. en D *66 in zake de eventuele instelling van een commissie ex artikel 61, sub a, van de gemeentewet met betrekking tot cultu rele aangelegenheden met het voorstel déze brief in handen te stellen van bur gemeester en wethouders om advies. Mevr. Korthuis-Elion (VVD) verzoekt e$ij bijeenkomst van alle belanghebben den in een openbare vergadering. Aldus besloten. c. Brief d.d. 21 januari 1971 van het bestuur van de Soester Kunstenaars vereniging „Arti-shock" waarin wordt gereageerd op het in punt 2 omschreven voorstel, met het voorstel, deze brief eveneens in handen te stellen van bur gemeester en wethouders om advies. Aldus besloten. d. Brief d.d. 5 januari 1971 van het ge meentebestuur van Grave met het ver zoek adhesie te betuigen aan een door de raad van die gemeente aanvaarde motie aan de Regering en Staten-Gene- raal, strekkende tot verhoging van de gauw gaan kijken hij: Hórloger - Juwelier - Optiek FA. SPIJKER Soesterbergsestraat 26 SOEST Telefoon 2982 Tijdens de kerstdagen vorig jaar werd in alle Soester r.k. kerken een collecte gehouden ten behoeve van de Soester missionarissen, die werkzaam zijn over de gehele wereld. Van verschillenden van hen werden re acties ontvangen waaruit wij hieronder enkele passages opnemen. Antoon v. d. Breemer, (Philippijnen): Beste Soestervrienden. „Voor de meesten van u ben ik geen onbekende. Velen onder u zijn familieleden, of in ieder geval geboren Soestenaars en de mees ten hebben mij ook gedurende mijn laatste vakantie gezien. Het doet wel goed te weten dat er in Soest nog zoveel belangstelling bestaat voor de „Missie". DiCk Brouwer, Amerika: „De gedachte een collecte te houden voor de uitvliegende missionarissen is prachtig en ik moet eerlijk zeggen, de missionarissen die in onderóntwikkelde landen werken als in Congo en verschil lende Latijns Amerikaanse gebieden hebben steun nodig." Wil van Dorresteln, Tanzanië: „Ik zal het geld gebruiken vóór mijn vliegticket. Door mijn retour-biljet zelf te betalen, ontlast ik het bisdom hier van de grote kosten voor mijn reis." Gerard Smeele, Brazilië: „Het is toch wel prettig als je door je parochianen een goede vakantie wordt geboden." Zuster Wantenaar, Brazilië: „Ik vind het fijn dat ze in Soest zo'n Missiecomité opgericht hebben. Ik voor mij blijf graag in contact met mijn dier baar Soest". Niek Werkhoven, Denemarken: „Een hele verrassing. Mijn dank ervoor komt recht uit het hart." H. v. Straelen, Japan: „Uw zeer gewaardeerde gift t.b.v. Aga- the van Breukelen hebben wij ontvan gen. Al de genereuze weldoeners ten zeerste dankénd verblijf ik na vrien delijke groeten." Uit dé binnenlanden van West-Irian is van Koos Houdijk en Frans Lieshout hóg géén bericht ontvangen. uitkering per inwóner vóór die gemeen ten die een militair garnizoen op hun grondgebied herbergen, met het voor stel de gemeente Grave te antwoorden conform de bij de raadsstukken ter in zage liggende ontwerp-brief. Aldus beslóten. e. Brieven d.d. 16 januari en 23 januari 1971 van de heer A. F. Oósthoek te Soest, betrekking hebbende op het voor nemen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het vigeren de bestemmingsplan voor gronden, gele gen ten noorden van de spoorlijn Utrecht- Amersfoort voor de bouw van vier wo ningen aan de Lange Brinkweg, met het voorstel de beide brieven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. B. en W. hebben inmiddels besloten de gevraagde vergunning niet te verlenen, omdat een en ander in strijd is met het uitbreidingsplan. De hêèr Van Poppelen (KVP) vraagt hieróp een nadere uitleg. De burgemeester ziet geen termen aan-, vvèzig om van de normale procedure af te wijken. Mevrouw Walma v. d. Molen- De Vrlés (D '66) zegt verheugd te zijn dat deze vergunning niet verleend is en spreekt de hoop uit dat daar ook in de toekomst geen eengezinswoningen, zoals die thans algemeen gebouwd worden, zullen worden neergezet. f. Afschrift van de brief van burge meester en wethouders, gericht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, be trekking hebbende op de aanleg van rijksweg 28 tert zuiden van Soesterberg, met het voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. Voor kennisgeving aangenómen. De heer Pieren (PAK) vraagt of er nóg contact geweest is met Rijkswaterstaat. Dit contact is er volgens de voorzitter inderdaad geweest. Men bestudeert thans van beide kanten of, en zo ja, welke wijzigingen mogelijk zijn. g. Brief d.d. 11 januari 1971 van de heer J. Knoppers te Soest inzake klach ten met betrekking tot de luchtverver- singsinstallaties van de flatgebouwen aan de Veenbesstraat, met het voorstel te beslissen overeenkomstig de daarop betrekking hebbende brief van burge meester en wethouders, welke bij de raadsstukken ter inzage ligt. De heer Blaauw (VVD) gaat hiermede accoord maar meent dat alleen het op nemen van contact met de bouwer niet voldoende ls. Hij dacht dat na anderhalf jaar deze moeilijkheid toch wel opgelost had kunnen zijn. Hij vraagt zich af of er in de toekomst van gemeentewege niet méér toezicht op gehouden dient te worden. De wethoudster mevrouw Wal- ter-Van der Togt heeft a.s. maandag een onderhoud met de bouwondernemer en zal een en andere tersprake brengen. h. Brief van burgemeester en wethou ders inzake door de heer L. Workum bij zijn schrijven van 29 oktober 1970 naar voren gebracht parkeerproblemen nabij het industrieterrein, met het voor stel de heer Workum overeenkomstig de inhoud van deze brief te berichten. Aldus besloten. Hierna leest de voorzitter eèn telegram voor van de Werkgroep D '66, waarin ontstemming over de lozing van afval in de haven van Weesp wordt kenbaar gemaakt. Zij verzoekt burgemeester en wethouders uit te zoeken welk Soester bedrijf In het geding is. Daar het voorlezen van dit telegram een afwijking ls van de normaal gevolgde procédure, verzoekt de heer Oldenboom ;Prot. Chr.) ook andere later binnengeko men stukken te behandelen. Ook de heer Van Poppelen (KVP) is het niet eens met deze gang van zaken. De voorzitter meent echter voor dit ge val een uitzondering te mogen maken, daar deze zaak de gemoederen nogal emotioneel bezig houdt. De heer Levinga (PAK) ziet het belang van dit telegram niet in en meent dat het in eerste instantie een zaak is voor de gemeente Weesp. 3. Voorstel tót het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw I. J. van der Gaast-Espeet als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Bengelen- bak" te Soest-Zuid. Aldus besloten. 4. Voorstel tot aankoop van grortd ge legen aan de Enghenbergsteeg van me vrouw A. Schothorst-Van den Breemer. Aldus besloten. 5. Voorstel tot het intrekken van de vastgestelde bestemmingsplannen „Wiek- sloterplas" en „Kerckenlandt" en vast stelling van een voorbereidingsbesluit. Aldus besloten. 6. Voorstel tót het beschikbaar stellen I wachter moeten aanstellen. Ook hij ver van een krediet voor het aanschaffen j zoekt een andere maatregel, en plaatsen van parkeermeters en ver- De heer Pieren (PAK) vraagt welke er- keersborden. De heer Smit (KVP) zegt het voorstel in zoverre juist te vinden, dat hierdoor het langparkeren wordt tegen gegaan. De winkeliers van de Smitshof, die hier over niet zijn geraadpleegd, zijn echter met deze perkeermeters niet gelukkig. De extra belasting van het kopende pu bliek zien zij als een bezwaar. Hij ver zoekt dan ook in eerste instantie een „Blauwe zone" in te voeren, teméer daar binnen afzienbare tijd, door afbraak van een nabijgelegen pand, een grote par keerruimte beschikbaar komt. De heer Hoekstra (Prot. Chr.) is het hiermee eens en merkt op dat het in voeren van een blauwe zone ook voor deliger is. De heren Oldenboom (Prot. Chr.) Jonker (D '66) en Blaauw (WD) sluiten zich bij het voorstel aan. De heer Groot (B.R.) vindt bovendien, dat het voorstel geen oplossing geeft voor de controle. De politie is reeds te zwaar belast en men zou een parkeer varing men heeft met de blauwe zone op de Soesterbergsestraat. De heer Geerlings (VVD) meent dat het publiek een dienst bewezen wordt door deze parkeermaatregel. Hij vraagt zich echter af of de kosten eruit komen. De heer Van Poppelen (KVP) vraagt de punten 6, 7 en 8 van de agenda aan te houden dan wel ze in stemming te bren gen. Wethoudster mevrouw Walter-Van dér Togt geeft toe dat controle moeilijk is. De bedoeling is echter de langparkeer- ders weg te houden. De voorzitter stelt den. voor punt 6 van de agenda aan te hou- De heer Hoekstra verzoekt nog op de Soesterbergsestraat in de blauwe zone parkeervakken te maken, waardoor het parkeren ordelijker zal geschieden. 7. Voorstel tot het vaststellen van een parkeermeterverordening. Aldus besloten. 8. Voorstel tot het vaststellen van een parkeergeldverordening. Aldus besloten. 9. Voorstel tót verkoop van grond aan de Stichting Soester Natuurbad vóór de bouw van een instructiebad aan de Waldeck Pyrmóntlaan. De heer Van Poppelen (KVP) is blij dat het zóver kómt dat er grónd beschikbaar komt voor eén instructiebad. Hij vfaagt wanneer het bad klaar zal zijn. Wethouder De Haan, hierop antwoor dend, verzoekt de raad éérst het inder tijd toegestane krediet van 1,3 millioen gulden met 100,000,te willen ver hogen. De hoger uitgevallen grondprijs is hiervoor de oorzaak. De raad gaat hiermede accoord. Het gereedkomen van het bad zal liggen in de periode tussen de maanden novémber 1971 en mei 1972. 10. Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van bij de vuurwerkverordening behorende bijlage. Aldus besloten. 11. Voorstel tot verkoóp van grónd aan/riabij a. de Laaristraat aan mevrouw J. A. Brouwer-Van den Hoed; b, de Nijverheidsweg aan de N.V. PUEM. Aldus besloten. 12. Voorstel tot 't aangaan van 'n rechts geding strekkende tot veroordeling van de heer A. F. IJsselstein om mede te wer ken aan de eigendomoverdracht aan de gemeente Soest van het pand Wilhel- minalaan 24 te Soest. De heer Geerlings (VVD) vindt, dat het voorstel enige aspecten heeft, die het zeer gecompliceerd maken. Indien de weg over de Eng en een actief aankoop beleid aan de orde waren, dan zou zijn fractie haar stem aan dit voorstel ont houden. Hij verwijst naar de raadsver gadering van september 1968, waarin indertijd hét aankoopbeleid en het huis- vestigingsbeleid aan de orde waren. De VVD fractie stemde toen tegen het voorgenomen beleid. Hij voélt er echter thans voor de rech ter een uitspraak te laten doen. De heer IJsselstein weet dan waar hij aan toe is. De heer Geerlings vraagt of de heer IJsselstein. als de weg over de Eng niet doorgaat, dit pand kan terugkopen. De heer Jonker (D '66) vraagt of het nu opportuun is, nu er nóg steeds geen goedkeuring van Ged. Staten is voor de weg over de Eng, een Soester burger voor de rechter te brengen. Zijn fractie stemt dan ook tegen. De heer Poppelen (KVP) vestigt er de aandacht op dat de heer IJsselstein in dertijd 11.000,heeft uitgegeven om het pand bewoonbaar te maken. Hij drihgt er op aan hem deze kosten te vergoeden. De burgemeester vindt echter dat het indertijd opgemaakte contract móét worden nagekomen. Hij meent, dat er, nu de heer IJsselstein de bepalingen van dit contract niet wil nakomen, een rech terlijke uitspraak nodig is. Eventueel zijn B. en W. bereid ter zijner tijd, als de situatie zich daartoe leent, een nieuw contract met de heer IJssel stein aan te gaan. 13. Voorstel inzake het opnemen en uit lenen van gelden gedurende het tweede kwartaal 1971. Conform besloten. 14. Voorstel tót aankoop van grond met opstallen gelegen aan: a. de Verlengde Talmalaan 19, 19a en 21 van de Erven J. van der Vegte-Kre- diet. Conform besloten. b. de Nieuweweg 95 van mejuffrouw A. Verweij. Conform beslóten. Aan de agenda werd toegevoegd een voorstel tot het verlenen van een crediet ten bedrage van 67.100,voor de bouw van een noodlokaal bij de school aan de Molenstraat. Conform besloten. Ook ging de raad akkoord met het ge ven van enige gronden in erfpacht. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematié - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Ml 1 L' :L Met het op clandestiene w\jze doen lozen van haar kwalyk riekend afvalwater buiten de gemeente Soest heeft de Chemische Industrie N.V. Randstad het om gekeerde effect bereikt. Daar het haar bedoeling geweest moet z(jn om door deze maatregel de beBtaande klachten van het gemeentebestuur en de talrijke omwo nenden, betreffende de stand uit de riolering, tegemoet te komen, heeft zij hier mede de „toorn" van velen op de hals gehaald. De Soester gemeenteraad, gisteravond in vergadering bijeen, verzocht het ge meentebestuur, naar aanleiding van een telegram van de Werkgroep van D '66, by Monde van het raadslid Van Ee, maatregelen te nemen tegen deze clandestiene lozing, om te voorkomen dat Soest een slechte naam krijgt. De voorzitter, burge meester S. P. Baron Bentihck, zegde de raad toe inlichtingen te zullen vragen bij de rijkspolitie en aan de hand daarvan de noodzakelijke stappen te doen. De hele gang van zaken kwam aan het licht toen woensdagmorgen in alle vroegte de 24-jarige vervoerder C. H. uit Weesp „op heterdaad" betrapt werd toen hij zijn tankwagen van een kwalijk riekende inhoud ontdeed in de nieuwe haven van Weesp. C. H. deelde mede, dat hij met de N.V. Randstad een con tract met een looptijd van een jaar had afgesloten om gedurende die periode zo genaamd spoelwater vanuit Soest elders te deponeren. Enige maanden was dê vervoerder hiermede reeds doende en een vijftal wagens, elk elk met een in houd van 1500 liter, werden in Weesp reeds geloosd. Een monster van de zwarte stinkende vloeistof is opgezonden naar het Rijks instituut voor Chemisch en Bacteriolo gisch onderzoek in Den Haag. De tankauto, die gecamoufleerd was met een groen zeil, werd in beslag genomen, terwijl tegen de watervervuiler een procesverbaal werd opgemaakt. De chemische fabriek heeft indertijd op last van het Soester gemeentebestuur een eigen waterzuiveringsinstallatie IJZERWAREN Uw gereedschap vakkundig geslepen. Nieuwstraat 56 - Soest Telefoon 02155 - 6228 moeten bouwen, daar het lozen van het chemische afvalwater in de riolering de gemeentelijke waterzuiveringsinstallatie enige maanden buiten werking stelde, doordat de bacteriën, die nodig zijn om het biologisch evenwicht in het riool water te herstellen, allen waren ge dood. Wedstrijdprogramma zaterdag 20 febru ari: Junioren: Woudenberg ASoest B, 16.00 Uur. Soest CAmersf. Boys B, 16.00 uur. Hoogland BSoest D, 16.00 uur. Ams- vorde DSoest E, 14.30 uur. Adspiranten: IJsselmeervogelsSoest b, 13.45 uur. Soest cHVC b, 14.30 uur. Spakenburg cSoest e, 14.30 uur. Soest f—APWC d, 14.30 uur. Pupillen: Soest 1—APWC 1, 12.00 uur. Soest 2Amsvorde 2, 13.00 uur. Soest 3 O.D. 1, 12.00 uur. Soest 4—CJVV 3, 13.00 uur. HVC 4—Soest 5, 12.00 uur. Babies: Woudenberg lbSoest lb, 12.00 uur. VVZA 2bSoest 2b, 12.00 uur. VVZA 3b—Soest 3b, 12.00 uur. Wedstrijdprogramma zondag 21 februari: S.O. Soest 1De Vesting 1, 14.30 uur. S.O. Soest 3Veense Boys 2, 12.00 uur. Actif 5—S.O. Soest 4 11.30 uur. Amsvor de 4—S.O. Soest 5, 12.00 uur. S.O. Soest 6—Quick 10, 14.30 uur. KVVA 8—Soest 8, 12.00 uur. S.O. Soest 9Laren 6, 12.00 uur. Limvio 5S.O. Soest 10, 12.00 uur. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Telefoon 02155-2706 Soesterbergsestraat 122 Snest Bij ons bent U uit en toch thuis I Ruime parkeergelegenheid Op uitnodiging van de Soesterbergse Middenstandsvereniging waren vertegen woordigers van de drie kerkgenoot schappen, dé Soester Zakenkring en het Actiecomité Ryksweg-28, het raadslid P. C. Pieren en het dagelijks bestuur van de Wijkraad Soesterberg dinsdag avond in Het Zwaantje bijeen om geza menlijk als Soesterbergers de ontwikke ling van Soesterberg in versneld tempo te stimuleren. JBij monde van de heer J. J. Kesler, dés- tijds ook woorvoerder van het actieco mité Rijkswég-28, wérd geconstateerd dat er in de laatste jaren een achteruit gang van het aantal inwoners had plaatsgevonden. Dé exacte cijfers waren in 1964: 6250; in 1967: de top van 6589 en dan de daling ih 1968: 6462 en in 1969: 6346 inwoners. Déze cijfers werden Ontleend aan een schrijven van de kerk genootschappen in 1969 aan de gemeente Sóést. Planologische studies door de gemeente indertijd opgemaakt hadden voor 1970 een inwonertal van niet minder dan 12.000 voorzien; in werkelijkheid be draagt dit aantal thans iets meer dan 6000! De vergadering had verder een stagnatié in de woningbouw geconstateerd en hét achterwege blijven van goedgekeurde bestemmingsplannen en verwerving van gronden. Alles bijeen een weinig roos kleurige situatie voor de gehele dorps ontwikkeling in tégénstelling tot de vroeger gestelde toekomstverwachtingen, die echter nog niet werden gerealiseéfd. Op initiatief van de Soesterbergse Mid denstands Vereniging (voorzitter G. de Rijk) werd een „overlegorgaan" gé- vormd, waarin dé diverse Soesterberg- gróeperingen zijn vertegenwoordigd om te trachten in overleg met de ge meente Soest dezé plannen van Weleér hu éindelijk ééns cóhcrétér té maken. Dit houdt in, dat èn dè woningbouw èh daarméde de gehele ontwikkeling van het dorp in de nabije toekomst van de grond zal moéten komen. Dé aanwézigen vertegenwoordigden dé hele Soésterbergse gemèenschap, waarin ook militairen als ingezetenen van het dorp, dat aan een toenemende maat schappelijke schraling lijdt, hun woórd- jé meespreken. Het verlóóp van het aantal inwoners naaf omliggende gemeenten en naar de nieuwbouw in Soest werd destijds al door de kerkgehootschappen geconsta teerd, maar de gemeente Soest had slechts één antwoord: Wij kunnen niet anders! Hét overlegorgaan zal nu op korte termijn proberen in versneld tem po de ontwikkeling van Soesterberg ter hand te nemen en wil laten zien, dat het töch wel anders kan! Veldweg 4 - Telefoon 4878 Met Ingang van maandag 1 maart 1971 komt er een wyziging in de organisatie van de maalUjden-bezorglng. Het lal niet langer mogelijk zjjn een keuze te maken tussen enkele of dubbele por ties. De praktijk leverde teveel bezwa ren op. waarvoor geen mogelijkheden aanwezig warén deze redicaal op te heffen. Besloten is om vanaf 1 maar uitslui tend dubbele porties te levéren. De da gelijkse distributie blijft gehandhaafd, met alle daaraan verbonden voordelen. Met opzet is niet gekozen voor êen op lossing dagelijks uitsluitend enkele por ties te leveren; daar dit de kosten voor de gebruikers in vele gevallen onverant woord zou hebben verhoogd. Thans kunnen de prijzen vóór de dub bele porties op resp. ƒ2,—; ƒ3,—; ƒ4,— en 5,worden gehandhaafd. Echtparen of samenwonenden kunnen dus dagelijks dubbele porties van dage lijks een ander menu verkrijgen, terwijl opwarmen overbodig is. Wil men ook op zondag maaltijden ontvangen, dan kan men 's zaterdags voor 2 personen, twee dubbele porties bestellen, die dan weliswaar van dezelfde samenstelling zijn en men 's zondags zal moeten op warmen. Op deze manier ontvangt men dus 's zaterdags twee pannensets met dubbele porties. Heeft men bezwaren om alle dagen thuis te moeten zijn om de maaltijden in ontvangst te nemen, dan kan men ook op iedere willekeurige dag twee dubbele porties bestellen, waarvan men er dan één kan bewaren voor de volgende dag. Alleenstaanden vallen terug in de situatie die in 1970 bestónd. Zij kunnen dubbele porties bestellen, waarvan dan de helft voor de tweede dag bestem kan worden en die dan opgewarmd zal moeten wor den. Voor hen zijn allerlei mogelijkheden te bedenken, waarvan de volgende 2 de beste toeschijnen: 1. Men bestelle 4 x in de week een dub bele portie, t.w. op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag. Dan ontvangt meil voor één dag te veel eten (voor even tuele gast op zaterdag of zondag). Op warmen moet men dan op dinsdag, donderdag en zondag. 2. Men bestelle 3 x in. de week een dub bele portie, t.w. op dinsdag, donderdag en zaterdag. Dan ontvangt men (even als in 1970) voor één dag té weinig eten, - n.1. voor de maandag. Opwarmen moet mén dan op woensdag, vrijdag en zon dag. In het verbond van de Centrale Utrecht gaan o.m. ook de Soester „Vrouwen in de VVD" naar de oriënteringsmiddagen die gehouden zullen wórden Op vrijdag 19 februari en vrijdag 12 maart a.s. Deze middagen zullen ditmaal gehouden worden in hotel ,,'t Zwaantje" te Soes terberg. Hoewel hét éen ongewone plaats is, hoopt men dat velen naar dit welbekende restaurant zullen kómen. Er is góede parkeergelegenheid en een busverbinding met Soest. De kosten voor déze 2 middagen bedra gen ƒ2,—. Öp vrijdag 19 februari, aanvang 2.15 uur, spréékt ons Tweede Kamerlid de heer H. J. L. Vonhoff over „Gezagè- handhaving". Op vrijdag 12 maart, aanvang 2.15 uur, spreekt mejuffrouw Mr. A. Kappeyne van de Coppello. Zij is een van de weinige vrouwen, die op éen verkierbaré plaats zullen komên voor de Tweede Kamerverkiezingen. Zij zal spreken ovêr de politieke tóé- stahd in verband met de a.s. verkie zingen. Het concert van de maand februari, in de Oude Kerk té Soest, dat zal plaats vinden op dinsdag 23 febr. a.s., aan vang 8.15 uur, wordt gegeven door het orkest van de muziekkring de Neder landse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy. Bij uitzondering wordt ditmaal een ge heel instrumentaal programma uitge voerd met een drietal interessante con certen, met twee bijzondere solisten combinaties. „Symphortie concertante" van Carl Ditters von Dittersdorf. voor altviool, contrabas en orkest. Solisten zijn Anton Hameier, altviool en Pieter Klopstfa, contrabas. b. „Concert voor altviool, orgel en or kest", vart Michael Haydn. Solisten zijn: Adriaan van 't Wout, altviool en Jén Jansen, orgel. „Concert voor orgel en orkest in Bes gr." van G. Fr. Handel. Solist: Jan Jan sen. 111 de loop der Jaren is Stenotyp een begrip geworden. Hoewel we géén voorgangers hebben, hebben we wel navolgers. En tóch is er maar één Stenotyp, met een ogen stijl, een eigen „imago" zoals dat tegen woordig heet. Misschien wel degelijk, maar is dat een bezwaar? Uw belangen zijn onze belangen! Stenotyp, hét adres waar men weet dat alken uitzenden niet veel is, maar dat het gaat om de inzet van de juiste mensen. UTRECHT,Maliebaanl 21,TcL030-l #7*.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9