Wassecetie spnnnuiinsi op agio-zegeis uinmnoo-gespoord is bij D PERSON I0EST ewerker ervangen Dr Haartsen deponeert aanklacht bij Raad van Kerken in Soest Officiële Mededelingen TELLEN VOOR DE TOEKOMST SMITSWEG MENINGEN VAN LEZERS R.K. KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST PREDIKREURTEN ismachine kslotters [machines rvormde teszieken" IEAU irs Hinderwet Woningwet Ralph Polak in het zilver TelefBrandweer 333 3 Politiebureau 4444 Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen koos nieuwe presidente Uw was- en droogproblemen worden opgelost door re Pompen of verzuipen Gevonden voorwerpen Met Raad en Daad VRIJDAG 28 FEBRUARI 19T1 nstmogelijkheden lig- ;elijkheden nog volop n controleapparatuur) sze machine, waarop ;ze machines, waarop drukt worden) ?ze machines, waarop n gebundeld worden) eze machine, waarop t wordt) oegendienst. ma. t.e.m. vr. 15.00 - in onze dagdienst, hoe het zit met bijv. ar een paar van de bureau te Soester- *s van deze afdeling begeleiding van een srotingen i) rekking tot nieuw- m een aantrekkelijk M.B.A. en admini- n wij u te richten vereniging, Amers- bouw genieten de ïrsoneelszakea 4.V donderdagavond deed de gereformeerde arts A. B. Haartsen in de maandelijkse vergadering van de Raad van Kerken te Soest verslag van zijn werkzaamhe den als voorzitter van de commissie „Buitenlandse Gastarbeiders". Deze commissie is door de Raad ingesteld om de belangen van de hon derden gastarbeiders, in Soest woon achtig, te behartigen. De commissie om vat twee werkgroepen: Huisvesting en Bijstand (plus recreatie). Dr. Haartsen vertelde, dat vooral het werk van de eerste werkgroep op dood spoor is gezet. De oorzaak ligt z.i. bij het gemeentebestuur, dat geen strakke beleidslijn voert. De beide leden van de werkgroepen die hierin zitting hebben namens de gemeente, bleken niet op de hoogte te zijn van het beleid. Driehonderd gastarbeiders dreigden op straat te komen staan door het sluiten van een pension. In samenwerking met twee provinciale stichtingen had de werkgroep een project op stapel staan voor de huisvesting van 500 buitenland- De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. de heer J. G. Hazelaar, Birkstraat 34 te Soest, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een atelier voor beeldhouw- werken (annex metaalbewerking en las- inrichting) in het perceel Birkstraat 34, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie C, nr. 2415 en nr. 3560. b. de heer H. L. M. Lieben, Veldmaar schalk Montgomeryweg 37 te Soester- berg, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een herstelinrichting voor mo torvoertuigen, in het perceel Veldmaar schalk Montgomeryweg 40, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 2739 (ged.). c. N.V. De Korte Duinen, Birkstraat 108 te Soest, om een nieuwe, de gehele in een inrichting omvattende vergunning voor 'n inrichting voor't opslaan en afle veren van motorbrandstoffen alsmede voor een quickservice-station in het per ceel Birkstraat 108, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3563. d. Sinclair and Valentine Co (Holland) 'N.V., Weteringpad 11 te Soest, om ver gunning tot het oprichten, in werking brengen en in werken houden van een inrichting, bestemd tot fabricage van drukinkten, in het perceel Weteringpad 11, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G. nr. 5056. e. N.V. Merciviciu», Koningsweg 26 te Soest, om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning voor een inrichting tot vervaardiging van golfkarton, in het perceel Koningsweg 26, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 4820. f. de heer T. van Mil, Laanstraat 64 te Scest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een herstelinrichting voor mo torvoertuigen, in het perceel Laan straat 64, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5390. g. W. F. H. Busch, Industrieweg 29 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een inrichting tot opslag en verwerking van oud papier en oude me talen, in het perceel Industrieweg 29, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nr 5321. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 16 maart a.s., des voormiddags, te resp. 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 en 12.00 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling be zwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn ge rechtigd de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep ge rechtigd degene, die, zonder op de open bare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 26 februari 1971. se werknemers. Het hele project moet echter de ijskast in, omdat de gemeente toch toestemming heeft gegeven het Witte Huis uit te breiden, terwijl er sprake van was dat dit pension zou verdwijnen door de bestemmingsplan nen. Alle besprekingen liepen vast. En hierdoor gingen de ideeën voor sociale en maatschappelijke begeleiding van de buitenlandse werknemers, gebaseerd op de nieuwe huisvestingsplannen, de mist in. Dat er veel te doen is op dit gebied, illustreert dr. Haartsen met de mede deling dat in een bepaald Soester pen- cion een bed verhuurd wordt aan drie verschillende gastarbeiders, die in een ploegenstelsel werken Wel bestaan er plezierige contacten met Artishock en de Stichting Eemland (in Amersfoort) over de recreatie en ontspanning. Ook is er sprake van samenwerking met de Soester sportorganisaties om de gastar beiders op te nemen in een plaatselijk competitieverband. De woorden van dr. Haartsen werden door de publieke tribune beloond met applaus. Daar zat ook ds. Koetsier, die zich nogal eens mengde in de discusie, waardoor hij tenslotte door de voorzit ter, pastoor Metternich, tot de orde werd geroepen. Ds. Koetsier mocht in beperkte mate meepraten, maar niet de agenda be ïnvloeden. De pdedikant lichtte toe, dat het hele probleem van de buitenlandse gastarbeiders ten nauwste samenhangt met het internationale probleem van de arme en rijke landen. Hij verzocht de Raad van Kerken dui delijk stelling te nemen en de plannen met betrekking tot de komende Derde Wereld-winkel in Soest daadwerkelijk te steunen. In de volgende vergadering zal het dagelijks bestuur een uitspraak doen, zegde pastoor Metternich toe. Als voorziter van de Raad van Kerken opende hij de vergadering in de Julia- nakerk de vorige week donderdagavond met het voorlezen van Johannes 17 vers 6-9a. Aan de orde kwam een voorstel van de Geref. Kerk om namens alle kerken een folder te verspreiden van het Ned. Bij belgenootschap. De Raad zal een beroep doen op alle aangesloten kerken, hier aan mee te werken. De Geref. Kerk Vrijgemaakt werd als gastlid van de Raad verwelkomd. Zo ook een verte genwoordiger van de Herv. Gemeente Soesterveen. Dominee Leerink zal in Soest een actie gaan leiden voor gedragen kleding ten bate van Charitas „Mensen in Nood". Op een nader te bepalen datum zal pa ter Heins in Soest deze actie komen toelichten. Raadslid K. Spanjer (Ger. kerk Soest- Zuid) maakte gewag van een centraal adres voor hulpverlening in Soest-Zuid. Ook de r.k. parochie Soestdijk bleek een dergelijke instantie te runnen. De heer v. d. Berg stelde voor een com missie te benoemen om deze hulpver lening te bundelen en samen te werken met buitenkerkelijken in deze. Tenslote boog de Raad zich kritisch over de beleidslijn die het dagelijks bestuur had uitgestippeld voor het werk van de Raad. Pastoor Metternich meen de dat de Raad van Kerken hiermee na een jaar eindelijk een eigen gezicht toont. Negen belangrijke punten werden aangenomen. Stenotyp bestaat nog maar 23 jaar. Dat is nog geen feest waard," dat komt over twee jaar wel. Wij hebben in die .tijd veel zien veranderen, maar één dingis gebleven: onze ervaring! En van die ervaring kunt u profijt trekken!.Wij beloven geen hippe kantoorjob, maar wel een prettige kan toorbaan, waar uw ervaring en werk kracht op prijs worden gesteld. Komt u eens praten - uiteraard zonder enige verplichting! Stenotyp, hét adres waar men weet dat alleen uitzenden niet veel is, maar dat het gaat om de inzet van dc juiste mensen. UTRECHT,Maliebaanl 2 l,Tel.030-I797S. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer W. Groenesteijn, Julianaplein 10 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek overeenkomstig het bepaalde in artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen voor de bouw van vier woningen, met garages, op het per ceel, gelegen aan de Nieuwstraat, kade- straal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 8598. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter femeentesecretarie ter inzage. ■oest, 26 februari 1971. „En het geschiedde in die dagen, dat er een gebod uitging van den keizer Au gustus, dat de gehele wereld beschre ven zou worden. En zij gingen allen om beschreven te worden, een eigelijk naar zijn eigen stad." (Lucas 2). Volkstellingen dateren dus al van vóór onze jaartelling. Het bijbelverhaal ver telt niet wat er toen voor gegevens ge vraagd en opgeschreven werden. We kunnen echter mistig aannemen dat het aantal vragen heel wat minder is ge weest dan nu het geval is bij de Ne derlandse volkstelling van 1971. De maatschappij en de samenleving zijn intussen ook wel wat ingewikkelder ge worden. Meer mensen, meer huizen, meer voorzieningen. Daar staat tegen over, dat de in Lucas vermelde volks telling waarschijnlijk het gehele Ro meinse rijk van die dagen omvatte en dat was toen zo ongeveer de gehele (be kende) wereld. Waar deze lage landen toen echter nog niet toe behoorden. Er is tegen het onnoemelijk aantal vra gen van onze huidige volkstelling nogal geopponeerd. Er zijn vragen bij waar van de gewone burger zegt: wat doet dat er nu toe, waar m'n w.c. is en of ik een eigen voordeur heb, enz. Het toont echter aan hoe ingewikkeld onze samenleving is geworden. De statistici en de plannenmakers blijken die vragen toch nodig te vinden, om er de in de toekomst te treffen voorzieningen op te baseren. Die vragen mogen ons dan te gedetailleerd lijken, te persoonlijk in grijpend vaak, de statistici zouden die vragen zeker niet opgesteld hebben als zij ze niet nuttig achtten voor onze toe komstige voorzieningen. Bovendien zal de volkstelling er niet door mislukken als men op enige vragen, waarvan men meent dat ze te zeer ingrijpen in de privésfeer, geen antwoord wil geven. Ook voor het verwerken van de uitsla gen van deze telling zal men tenslotte, als bij een goed opgezet opinie-onder zoek, gaan werken met gemiddelden. Men kan nauwelijks verwachten, dat van ieder de biljetten juist en minitieus beantwoord weer binnen zullen komen, hoe de tellers ook hun best zullen doen. Een uiteindelijke prognose dus toch op gesteld naar een gemiddelde. Maar hoe meer volledig ingevulde biljetten er verkregen worden, hoe zuiverder de prognoses kunnen zijn, hoe juister de voorzieningen straks dus kunnen wor den uitgedokterd. Nu is er vooral echter overgebleven een oppositie tegen het onder naam ver strekken van de gegevens. Men vreest, dat hiervan vroeger of later eens mis bruik zou kunnen worden gemaakt. Zo als de nazi's misbruik maakten van onze bevolkingsregisters om Joden en andere door hen ongewenste personen te kun nen opsporen en gevangen nemen. Er zit in ons volk nog altijd de angst voor een dictatoriaal bewind, hetzij van binnen of van buiten komend, dat van onze geper- fektioneerde administratie gebruik zou kunnen maken om zich gemakkelijk van tegenstanders te ontdoen. Een kans die zeker niet helemaal ondenkbaar is maar voorlopig toch nog als heel klein moet worden beschouwd. De regering is aan deze angst nog zoveel mogelijk tegemoet gekomen door te verzekeren, dat de naam op het biljet voor het grootste deel en zeer spoedig vernietigd zal wor den. Maar er blijft tegenkanting tegen het verstrekken van vele privé gegevens en op eigen naam. Maar het grootste deel van die privégegevens zijn toch al bij een of andere administratieve sektor van de overheid bekend, bij de belas tingen bijvoorbeeld, en men heeft nooit tegen geageerd om aan die dienst de zo persoonlijke gegevens te verstrek ken. Mopperend weliswaar, maar meer uit angst teveel te moeten betalen dan om het prijsgeven van privé-aangelegen- heden. Helemaal oprecht en konsekwent is de oppositie tegen de privévragen dus niet. De volkstelling valt nu echter ook juist samen met verkiezingstijd en oppo nerende groepen zien er dus ook een zeker politiek voordeel in om zich tegen de telling uit te spreken, gewoon om dat het nu toevallig een anders getinte regering is van wie de organisatie dit maal uitgaat. Blijft het verwijt, dat de overheid bij haar verschillende diensten op landelijk en gemeentelijk niveau al reeds over het grootste deel van de gegevens beschikt, dus nu de weg van de minste weer stand kiest om al die gegevens eens te centraliseren. Tja, wat wil men, als dat vlugger een eenvoudiger werkt en de gegevens ook nieuwer doet zijn. Deze manier zal, hoeveel werk en kosten er ook aan besteed moeten worden, zeker efficiënter zijn dan de administratie van alle overheidsdiensten nasnuffelen en verzamelen. Dat overziet de gewone burger niet zo. Daarom is de tegenkan ting wel begrijpelijk maar niet zo effi ciënt gedacht. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van het bekende Baarnse Stoffen- huis Ralph Polak op dinsdag 2 maart, zijn alle klanten op die dag van 19.30 uur tot 21.30 uur van harte welkom om met de heer en mevrouw Polak het glas te heffen. De jubilarissen hopen dat er niet al leen van de kant van de dames, maar ook van de heren belangstelling voor deze receptie zal zijn. Gezien het tijdstip en het bekende gast vrij onthaal menen wij dat de heer en mevrouw Polak op zeer grote be langstelling kunnen rekenen. De ledenvergadering van bovengenoem de vereniging afdeling Baarn, Soest en omsteken werd dinsdag jl. gehouden. Een groot aantal dames was aanwezig, in de eerste plaats de ere-presidente voor Baan, mevrouw van Haeringen, de ere-leden, de vroegere presidente mejuffrouw Waszink, vroegere bestuurs leden en veel leden. Door hun aanwezig heid gaven zij blijk van hun waardering en dankbaarheid voor de aftredende presidente, mevrouw G. J. Reede-Wes- terman. De voorzitster opende de vergadering met een kort welkomstwoord, waarna zij de secretaresse de gelegenheid gaf tot het voorlezen van het jaarverslag 1970. Alle aktiviteiten van het afgelopen jaar passeerden de revue, het waren er heel wat. Natuurlijk werd ook een ogen blik stilgestaan bij de pogingen door het hoofdbestuur gedaan om Baarn en Soest tot aparte afdelingen om te vor men. Er zijn echter zoveel vrien- schapsbanden aangeknoopt, dat hiervoor althans voorlopig niet veel animo was. De maandelijkse koffie-ochtenden, die traditiegetrouw afwisselend in Baarn en Soest worden gehouden, blijven zich in de belangstelling verheugen. Het is een ontmoetingspunt, waar nieuwe leden ko men kennis maken tijdens een gezellig samenzijn met alle gelegenheid voor on derling contact. De verslagen van de clubs werden voorgelezen. Vooral de bridge-club mag zich in een nog steeds groeiende belangstelling verheugen. De nieuwste loot aan de stam, de kegelclub Soba, doet het goed. Er wordt met veel plezier in de schouw in Bilthoven ge speeld. Het Maandbericht dat al vele jaren wordt geschreven door mevrouw Oranje houdt de leden op de hoogte van alle aktiviteiten. Ook degenen, voor wie het niet altijd mogelijk is de bijeenkomsten te bezoeken, krijgen toch een beeld van hetgeen er in de vereniging gebeurt. Zieke leden thuis en in ziekenhuizen worden bezocht door mej. Waszink. Tientallen bezoekjes bracht zij in de loop van het jaar en steeds kon zij een attentie meenemen in de vorm van een bloemetje of wat fruit. De financiële positie bleef gezond. Er was zelfs een klein overschot, dat zeer goed van pas zal komen bij de stijgende prijzen voor zaalhuur, sprekers-honora ria en drukkosten van het Maandbericht. In twee groepjes werd het diskussie- onderwerp „Mens wees wijzer" (Educa- tion Permanente) besproken. Een ver slag hiervan werd voorgelezen en wordt doorgezonden aan het hoofdbestuur, dat de verslagen uit alle 200 afdelingen ver zamelt en daarvan een résumé opmaakt voor de landelijke vergadering op 13 mei in Oss. Waar de vereniging een 60.000 leden telt vormt het eind-verslag een aardig inzicht over een dergelijk ak- tueel onderwerp. Een belangrijk punt van deze vergade ring was de bestuurswisseling. De da mes Rede, Jansen en Van Stuyvenberg waren aan de beurt van aftreden en stelden zich niet herkiesbaar. De door het bestuur voorgestelde kandidaten, n.1. mevrouw M. A. Heilbron-van Weyns- bergen, mevrouw J. Th Post-Onck en mevrouw A. L. van der Woord-Jansen, werden bij acclamatie benoemd, aange zien geen nieuwe kandidaten door de leden werden voorgesteld. Mevrouw Reede bedankte de dames Jansen en Van Stuyvenberg voor het vele werk, dat zij voor de vereniging hadden ge daan onder aanbieding van een bloeme tje en een souvenir. Hierna installeerde zij mevrouw Heilbron als de nieuwe presidente; de ketting met gouden pen ning, uitgereikt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der vereniging in 1967, kreeg zij als teken van haar waardig heid. Vervolgens kreeg mevrouw Oranje gelegenheid mevrouw Reede te bedan ken voor haar vele aktiviteiten ten bate van de vereniging. Sedert november 1957 heeft mevrouw Reede verschillende functies in het bestuur vervul, lange ja ren als vlce-presidente en penningmees- teresse. Later als voorzitster en excur sieleidster, afgevaardigde van de afde ling in het gewestelijk bestuur, en an dere vertegenwoordigingen. Mevrouw Kruik sprak namens de drie ere-leden, mevrouw Astro namens oud bestuursleden. Veel bloemen en cadeau tjes gingen hiermee vergezeld. Dit af treden betekent geen afscheid, want zo wel mevrouw Reede als de dames Jan sen en Van Stuyvenberg blijven aan het verenigingsleven deelnemen. Na het officiële gedeelte van de verga dering werd er de rest van middag ge kiend onder leiding van mej. Waszink, waarmee aardige prijzen te winnen wa ren. De eerste daad van de nieuwe pre sidente was het sluiten van deze verga dering. Soesterbergsestraat 30 hoek Eikenlaan. Wij hebben vjjf grote drogers beschikbaar en de afstand van de tot de Wasserette ls 1300 METER I Dat er wat aan de hand is met het zo rustige villawijkje aan de Nachtegaal-, Pelikaan- en Vinkenweg, schijnt lang zamerhand meerdere burgers van Soest bekend te worden. Gedelegeerde, Mevrouw de Wethouder Walter kreeg in een hearing hierover het nodige te horen, hetgeen haar zou nopen om in een volgende raadsverga dering voor te stellen tot het verlenen van een renteloos voorschot voor de Duivenhouders vereniging De Vriend schap, ter verkrijging van een clubhuis naast de nieuwe Prinses Marijke kleu terschool. Dat er dan geen sprake meer kan zijn van een speelplaats voor de jeugd, zal wel weer iets zijn, waar de raadsleden met een niet geïnteresseerd schouder ophalen aan voorbij zullen gaan. Het zal bepaalde raadsleden dan ook beslist niet interesseren dat (wanneer het clubgebouwtje er ooit zal komen) de wateroverlast van dit opgehoogde terrein deomringende tuinen in natte en diep soppige toestanden zal trans formeren. Wanneer hoofden van Dienst in de Gemeente Soest, blijkens de hea ring op de hoogte zijn van de te ver wachten wateroverlast, terwijl elk zin nig mens dit zondermeer 2ich kan voor stellen, worden deze burgerbezwaartjes achteloos van de tafel geveegd. Het ligt dan ook weer voor de hand, dat die raadsleden dit ernstige euvel, dat in de toekomst zeker te verwachten is, niet zullen onderkennen. Het zou mogelijk veel beter zijn, dat de Vereniging De Vriendschap zich zou verstaan met de omwonenden, die te gen dit plan protesteerden, om tot een oplossing te komen. Of de omwonenden zullen de kopstuk ken van De Vriendschap uitnodigen voor een gesprek, met de bedoeling hun zienswijze duidelijk te maken. Wanneer zulks mocht gelukken vóór de a.s. Gemeenteraad, zou er wel eens een meer concreet plan uit voort kun nen komen. Konkreter dan de belofte van Mevrouw Walter, wat betreft de Sociëteitsvergunning. J. VOS. De navolgende voorwerpen werden als gevonden aangegeven: huissleutel, ratel-- sleutel, gele kanarie, blauw zijden shawl, wit gebreide kinderhandschoen, zwarte langharige hond, bos met vijf sleutels, bruin hondje, zwart dames rij wiel, bromfiets merk Berini, compleet bakkers tenue, bruine portemonnaie, een paar zwart lederen heren handschoenen, bankbiljet van ƒ10,en een damesbril. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woensdag en zaterdag, van 14.00 tot 18.00 uur, in lichtingen verkregen worden. In de rubriek „Met raad en daad" in ons blad van dinsdag j.1. behandelden wij een vraag van een onzer lezers, waarin inlichtingen gevraagd werden betreffende de kunstschilder J. Frago- nard. Ter beantwoording raadpleegden wij de lexicons voor beeldende kunstenaars van P. A. Scheen en Thieme-Becker, niet vermoedende daarmee te hoog te grijpen. Omtrent J. Fragonard stond niets ver meld en als gevolg hiervan zochten wij niet verder, niet vermoedende, dat wij in onze encyclopedie uitvoerige inlich tingen omtrent J. Fragonard konden vinden. Enkele lezers wezen ons op onze nalatig heid, waarvoor wij zeer dankbaar zijn. Wat van bedoelde schilder staat ver meld laten wij hier volgen: FRAGONARD, Jaen Honoré, Franse schilder en etser. Geboren 5 april 1732 te Grasse, overleden 22 augustus 1806 te Parijs. Fragonard is de laatste grote Franse schilder uit de periode van de Barok. Hij was een leerling van Char- din en Boucher, kreeg de Prix de Rome en was van 1756-1761 in Italië. Terugge keerd in Parijs begon hij pas de pikante en frivole onderwerpen te schilderen, die hem tot een der meest befaamde schilders van het Rococo hebben ge maakt. De Revolutie maakte een eind aan F's werkzaamheid. Talrijke schilderijen van hem hangen in het Louvre. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat. Zaterdag, 19 uur, avondmis (Hoogmis). Zondag, om 9 en 11 uur (jongerenmis). 18 uur Avondmis. Dinsdag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willlbrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen op dinsdag en donderdag 8 en 9 uur. Zaterdagsmorgens géén H. Mis. Maandag, woensdag en vrijdag avond mis te 19.00 uur. ST. CAROLUSKERK, Soesterberg. Zaterdag, 19 uur, avondmis (kinderkoor). Zondag, 9.30 uur (met zang); 11.30 uur Ned. Hoogmis met doopviering. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmor gen 8 uur door M. H. Oeberius Kap- teijn, Nassauplantsoen 25, tel. 4545 en H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 2434. SOESTERBERG Tijdens het weekend zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. Th. M. Splinter, Amersfoortsestraat 3, tel. 1432 (boodschappen vóór 9 uur). SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag, van 13.00 tot 13.30 uur: J. N. A. Prior, Steenhoffstraat 69, Soest, tel. 2672. Apotheek Vanaf vrijdag a.s. 18 uur alsmede de gehele zaterdag en zondag heeft dienst Brink-Apotheek, Brinkstraat 16a, Baarn, tel. (02154)-2537. Extra apotheekdienst zaterdag a.s. van 8.30-12.30 uur Apotheek Soest, Kerk straat 86, Soest, tel. 2497. Oranje-Groene Kruis Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. G. Spoorenberg-Senden, Veenben- straat 226, tel. 8881. Groene Kruis Zr. D. v. Putte, Veenbesstraat 578. Katholiek Instituut voor Maatschappelijk werk Maatschappelijk werkster: mej. M. F. M. Elsenburg, Molenstraat 11, Soest. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9.30-10.30 uur. Telefoon: 02155-4040 (alleen van 9.00-10.30 uur). Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30 -19.00 uur, in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) Leidster: mej. H. B. te Lintelo, Veldweg 7, Soest, tel. 02155-6891. Spreekuur: maandag tm. vrijdag van 13.30-14.30 uur. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat Zondag 10 uur ds. A. J. Engels, Driebor» gen. Emmakerk Regentesselaan 19.00 uur ds. D. H. Bosma. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds. J. Smit. Gebouw Middcnwijk, Pieter de HoogfeL 10 uur ds. Jac Smit. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur dr. J. Haitsma-Woerden. Jeugdkerken: 10 uur Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur Eltheto, Drift je. Zondagsscholen 10 uur Middelwijk, P. de Hooghlaan. 10 uur De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk. Julianalaan 10 en 5 uur ds. D. H. Borgers. Wilhelminakerk Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. G. Rang. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur prof. dr. J. Douma, Kampen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 en 19.00 uur ds. De Graaf, Maara- sen. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan. 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENST!GEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE 19.00 uur mej. C. E. Jolles. WIJKGEBOUW Schoutenkampweg, hoek Buntweg, 10.15 uur Kinderdienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 15.45 uur J. Zijlstra, Den Haag. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds. J. Goumate, Amersfoort. 17.00 uur ds. H. W. Engelkes, Amers foort 12.00 uur interk. Zondagsschool (Chr. kleuterschool). HERVORMDE KERK 10 uur ds. B. van Ginkel, Utrecht. 19.00 uur eerw. heerA. E. van Eeden, Utrecht. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. 10.30 uur hr. H. Schram, Soestdijk. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. Kranenburg, Gro ningen, Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soost" Burgemeester Penstraat 4. Baarn, Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur eerw. hr. K. v. d. Horst, thaoL cand., Amsterdam. ktMÉÉÉÉÉ

Soester Courant | 1971 | | pagina 21