MARCHAL HAARMODE AUTORIJSCHOOL „ENGEL" RAAD VAN KERKEN IN SOEST Zingende dolfijnen in het r. a. hofman ,,0o litico" DOLFINARIUM VTB NV Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" Stichting Amersfoortse Kredietbank Verandering spreekuur burgemeester Waterleiding, Spoorwegen en Gemeente werken samen aan een project Kraker huis aan de Molen straat moet het pand wederom ontruimen Algemene Ledenvergadering Raiffeisenbank Nieuwe school aan de Weegbreestraat Konij ijnen doodgebeten UW SUCCES IS ONZE RECLAME Kinderconcert bij Artishock Krabbels van Knelis Dolfinarium Harderwijk verzekeringen beleggingen hypotheken financieringen De heer A. J. van Neerbos nam afscheid van Gemeentewerken Aquariumvereniging Zilver Tetra VRIJDAG 26 FEBRUARI 1971 AARDEN wal 1 SPEELPLAATS K^TgRSCHOpi. f Klokken - Prisma horloge Verlovingsringen Uurwerkreparaties HORLOGERIE .Geopend van' dinsdag t/m zaterdag van 9s18 uur KÖNINGlNNELAAhl 21 - SOEST- TELEF. 02155-8319. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 Het dagelijks bestuur van de Raad van Kerken, onder voorzitterschap van pas toor Metternich, heeft het ondervolgen- de beleidsplan aangenomen en tijdens de maandelijkse vergadering aan de Raad voorgelegd. 1. De Raad van Kerken is niet een over koepelend orgaan boven de kerken; hij tracht een bindend element te zijn tussen de kerken. In het samenwerken van alle kerken, waartoe de Raad van Kerken wil inspireren, groeit de een heid in eer aan God en in Heil brengen aan de naaste. Maar dat zal ook bete kenen, dat de raad de werkelijke vra gen en noden van de mensen moet en wil kennen en bestuderen en in zijn Evangelische bewogenheid de juiste krachten wil zoeken, die nodig zijn om een oplossing te bieden. 2. De kerken behouden ook binnen de Raad van Kerken hun eigen zelfstandig heid. 3. Toch heeft de Raad van Kerken de opdracht, meer te zijn dan de som van aangesloten kerken („Want Christus is niet gedeeld", 1 Cor. 1:13.). Vrijblijvend- Dezer dagen verscheen het jaarverslag van de Stichting Amersfoortse Krediet bank, gevestigd Eemstraat 58, Amers foort, over het jaar 1970. Uit dit met zorg uitgevoerde verslag werd een aantal gegevens verzameld, waarvan we de voornaamste hieronder publiceren. Steeds duidelijker blijkt, dat met het oprichten van de stichting in een be hoefte is voorzien. Het werk van de bank wordt in steeds wijdere kring ge waardeerd en geleidelijk maakt een bredere laag van de bevolking van haar diensten gebruik. Vele mensen ,die met de stichting in contact zijn gekomen en door bemiddeling van de bank hun financiële zaken naar wens hebben kun nen regelen, blijven het eenmaal gelegde contact onderhouden. Anderen betuigen hun erkentelijkheid voor de medewer king die zij mochten ondervinden in een tijd, waarin zij niet in staat waren zonder financiële hulp de noodzakelijke gebruiksartikelen aan te schaffen. In 1970 werd een bedrag van ƒ4.933.420 uitbetaald. Het streven van de bank is erop ge richt om de belangen van de krediet nemers zo goed mogelijk te behartigen. Zij werkt zonder winstoogmerk en kan daardoor lage tarieven toepassen. De wetenschap, dat de kredietnemers over het algemeen graag op korte ter mijn over de aangevraagde gelden be schikken is aanleiding tot een vlotte verwerking van de binnengekomen aan vragen. Het overgrote deel van de be slissingen valt binnen de tijd van een dag. Daarnaast is het zeer belangrijk, dal men borg staat voor een uiterst discrete behandeling. Dat men bij de stichting terdege reke ning houdt met de financiële mogelijk heden van de kredietnemers en waakt voor een te zware belasting van het ge zinsbudget blijkt duidelijk uit het feit, dat in 1970 een flink bedrag kon worden terugbetaald wegens versnelde aflossing. De aflossingsbedragen worden dan ook zoveel mogelijk afgestemd op het inko men. Per 31 december 1970 had de bank een bedrag van bijna ƒ3.815.000,onder haar leners uitstaan. Gedurende het jaar 1970 werd voor een bedrag van ongeveer 4.503.000,aan aflossingen ontvangen. Uit de ervaringen in verslagjaar mag worden afgeleid, dat het grootste j deelte van het uitgeleende bedrag werd besteed voor het aanschaffen van meu bilering, stoffering, bedden, beddegoed en kleding. Daarnaast wordt voor aller lei andere doeleinden geleend. Uit de lange lijst van artikelen, die met be hulp van krediet worden aangeschaft, noemen we slechts; rijwielen, bromfiet sen, radio's, televisietoestellen, was machines, centrifuges, stofzuigers, ka chels, naaimachines, koelkasten, kinder wagens, baby-uitzetten en brandstoffen. Een gecombineerd krediet voor verschil lende doeleinden wordt veelal gevraagd door personen, die wegens toewijzing van woonruimte geld nodig hebben voor de installatie van de nieuwe woning. In een aantal werd krediet verstrekt voor het geheel of gedeeltelijk afdoen van lopende verplichtingen elders of voor het betalen van belastingschulden. Zowel in Amersfoort als in de overige binnen het rayon van de bank liggende gemeenten heeft de bank zich zich bij de bevolking een goed naam verworven. heid is daarom een onmogelijke zaak. 4. De Raad van Kerken streeft ernaar datgene, wat reeds in de afzonderlijke kerken aan oecumenische activiteiten bestaat, te bundelen. 5. De Raad van Kerken wil een eigen bepaalde beleidslijn proberen uit te stippelen, niet allereerst om de kerken structureel naar elkaar toe te brengen, maar wel om krachtens de roeping van uit het Evangelie die problemen onder ogen te zien, waar alle kerken in onze tijd mee worstelen en die activiteiten te stimuleren, die niet strikt gebonden zijn aan het eigen kerkelijk instituut. 6. De Raad van Kerken wil graag sti muleren tot het organiseren van inter kerkelijke samenkomsten. Toch ziet hij het niet zonder meer als zijn taak deze samenkomsten zelf te organiseren. Mocht van uit de kerken op dit terrein een bepaalde opdracht^ tot ons komen, dan willen we daar gaarne dienstbaar zijn. 7. Voor het uitvoeren van diverse ge schikt bevonden activiteiten zal.de Raad van Kerken een beroep kunnen doen op anderen, zodat de leden van de Raad niet zelf alleen alle activiteiten moet volbrengen. (De commissie gastarbeiders is hiervan een voorbeeld). Het is dan ook mogelijk, dat de Raad van Kerken het initiatief neemt voor een bepaalde activiteit, die door deskundigen zelf standig en in eigen verantwoordelijk heid wordt uitgevoerd. Wel wil de Raad gaarne op de hoogte blijven van de werkzaamheden en, indien nodig, steun verlenen. 8. Mogelijkheden, voortvloeiend uit deze gedachtengang zijn het vormen vari sec ties, die activiteiten kunnen ontplooien op het gebied van theologische vragen, sociale vragen, communicatie-vragen, vragen van jeugdbegeleiding etc. 9. Wat verstaan we onder eenheid? De geloofsopdracht van de Raad van Ker ken is de eenheid van de Kerk van Je zus Christus te verwerkelijken. De ker ken zijn zich bewust, dat zij slechts naar een zichtbare eenheid kunnen groeien in gehoorzaamheid aan de wil van God, die zij in hun dienst aan de wereld gezamenlijk trachten te ontdekken. De persoonlijke geloofsovergave aan Christus heeft sociale en politieke dimensies, die diep ingrijpen in de structuren van de samenleving. Hoewel het ene volk van God nog verdeeld is, weten de kerken zich gezamenlijk in dienst genomen van het heilshandelen van God, in de actuele problemen van onze nationale en internationale samen leving. Voortdurende bezinning op deze geloofsopdracht moet de inspiratie zijn voor het beleid, dat zij in de Raad van Kerken samen willen voeren. Hulpverlening De actie voor het Inzamelen van ge dragen kleding ten bate van Charitas „Mensen in nood", zal geleid worden door ds. Leerink. Het ligt verder in de bedoeling te ko men tot één centraal adres in Soest voor hulpverlening en daarbij zo mogelijk sa men te werken met de buitenkerkelij ken. Behoefte hieraan bestaat zeker ten aanzien van de gastarbeiders. Aan belanghebbenden wordt -bericht, dat het spreekuur van de burgemeester in de komende week niet zal worden gehouden op woensdag 3 maart, maar op donderdag 4 maart, om 11 uur. In de polder tussen de Eem en de Lange Brinkweg, als het ware begrensd door de Kleine en de Grote Melm, wordt hard gewerkt. De aanleg van een wa terleidingbuis, een z.g. moederleiding, is er de oorzaak van dat de polder gelijk tijdig „ontsloten" wordt, voornamelijk ten gerieve van de daar wonende boe ren. Mede door het feit dat de vele kilome ters zware betonnen buis die voor de leiding Amersfoort-Baarn nodig zijn, niet anders aangevoerd kunnen worden dan via een weg, die er tot nu toe niet was, werd overgegaan tot aanleg van een aantal wegen, uiteraard in samen werking met de Gemeente. Maar ook de Spoorwegen moesten aan dit project meewerken. Vierenveertig, slechts met een hek be veiligde boeren-spoorwegovergangetjes lagen er in het bovengenoemde baanvak en waren er ongetwijfeld de oorzaak van dat de politie regelmatig koeien van de spoorbaan moest jagen. Veertig van deze overgangen, die gerust onder het predicaat „levensgevaarlijk" gerang schikt mogen worden, gaan verdwijnen. Een aantal is reeds door personeel van de Spoorwegen opgeruimd, waarna Grondaannemingsbedrijf Van Mourik uit Groot-Ammers direct de aansluitende dammen, over desloten, weghaalde. Vier overgangen blijven in het traject bestaan en die zullen met knipperlich ten worden beveiligd. Door het wegval len van al die particulieren overgangen moet er aan weerszijden van de spoor baan natuurlijk een weg komen, zodat ajle daar in de omgeving land hebbende boeren, de officiële overgangen kunnen bereiken. Sinds drie weken is men druk bezig om de onvoorstelbaar grote hoeveelheid zand aan te voeren die nodig is om de wegen in de polder een solide basis te geven. Tientallen tonnen zand worden in een pendel met Soestduinen aange voerd, in totaal meer dan 100.000 m3. Via een bijna onbegaanbaar pad wordt het zand vanaf De Schans, achter de brandweerkazerne, naar zijn plaats ge reden, waar bulldozers voor een juiste verdeling zorgen. Het zand is afkomstig van het terrein van de Waterleiding aan Van Weerden Foelmanweg. H. K. die omstreeks half februari voor de tweede maal het leegstaande huis aan de Molenstraat „kraakte", heeft gis teren via een brief van de gemeente aanzegging gekregen het pand' voor 5 maart a.s. te verlaten. H. K. heeft vandaag de gemeente een kort geding aangedaan en de zaak in handen gegeven aan mr. M. D. Ph. v. d. Werf, advocaat te Soest. Men zal de rechter verzoeken vóór 5 maart nog een uitspraak te doen. Op vrijdag 5 maart a.s., des avonds 8 uur, wordt de jaarlijkse algemene le denvergadering van de Raiffeisen bank in het Verenigingsgebouw aan de Steen hofstraat 30 gehouden. Op de agenda staan ondermeer de vast stelling van de balans en de verlies- en winstrekening en de verkiezing van een bestuurslid in verband met het aftreden van de heer A. F. Kuyper, die zich wegens het bereiken van de leeftijds grens niet herkiesbaar stelt. Het béstuur stelt de volgende leden kandidaat: 1. de heer F. de Zoete. 2. de heer J. Jurriëns. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Tegemoetkomend aan de bezwaren van de omwonenden tegen de nieuw tè bou wen school aan de Weegbreestraat heeft de gemeente het gehele schoolcomplex plm. twee meter in Z.O. richting ver plaatst en de speelplaats aanmerkelijk verkleind. Tussen de Valeriaanstraat en de speel plaats wordt een ongeveer 1,50 meter hoge aarden wal gelegd. Hierop komt een hoge, dichte, groenblijvende beplan ting. Op de glooiingen worden o.m. van doornen voorziene struiken ingeplant, waardoor deze alle aantrekkelijkheid als speelplaats zullen verliezen. Ook de ten westen van de speelplaats geplande parkeerplaats (nabij de Vale riaanstraat), alsmede het om het com plex geprojecteerde wandelpad komen te vervallen. Beide worden nu een groenstrook. De twee ingangen tot de scholen liggen aan de Weegbreestraat, waarbij een ge legenheid voor parkeren wordt aange legd. Een langharige hond heeft op de Beetz- laan twee konijnen met hun pasgebo ren jongen doodgebeten. De eigenaar van de hond is nog niet bekend. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 W(j lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. Met de navolgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Woollahra" (2/3). Brazilië: ms „Eemland" (2/3). Canada: ms „Atlantic Cognac" (1/3) en ms „C. P. Voyageur" (3/3). Indonesië: ms „Essen" (3/3). Israël: ms „Aeneas" (4/3). Japan: ms „Kai Maru (3/3). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Jor- daens" (3/3). Ned. Antillen: ms „Mercurius" (1/3). Suriname: ms „Mercurius" (1/3). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Cognac" (1/3). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Serooskerk" (3/3). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. F"In het grootste overdekte Dolfijnen""] stadion ter wereld met 2.500 zit- plaatsen ziet u een unieke show j van zeeleeuwen en dolfijnen in één I programma. Tijden: 11.30 - 13.00 - J 14.30 en 16.00 uur. S I ONDERWATERPANORAMA. I met de grootste aquarium glaswand ter I J wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. j I EXPOSITIE WALVISACHTIGEN I boelende tentoonstelling over het leven van I de zeezoogdieren. I ROBARIUM I trainingsbassin voor zeeleeuwen 5 demonstraties per dag. Zoals wij in onze courant van dinsdag reeds vermelden, wordt zondag 28 fe bruari speciaal voor kinderen, een con cert gegeven. Naast mevrouw Beelaerts-van Blokland en mevrouw M. Kornet zal ook me vrouw Schonk haar medewerking hier aan verlenen. Ajje ut mlng vraog dan mok zeige dat ter nog wellis un keer mit ut gezeigde ..uut ut oog uut ut haart" wordt ge- scherrumd as ut ovur bepaolde zaoke gaot. maor daat die uutdrukking de leste daoge wel bar op zun plaots waas. Voor de eerste keer int bestaon vaan de minshied ister noeng un haartweek gehouwe. Geen haartdaag, net zo as vaoderdaag en moederdaag. en meer vaan die speesiejaole daoge in ut jaor. maor un heule week laang alle aan- daacht is nog nie voorgekome. Noeng mok der meteen wel bie zeige ok eigeluk niks zo belaangriek isasunmin- sehaart, waant as die wekkur der mee op houwd, is ut beurt mit de koopmaan. Om in mederne woorde en terreme te blieve: un bruukbaor aalturnaotief is ter nog niet veur gevongde. Al maag ut daan in sommuge gevaale aal mogeluk weze, om der effe un hul- lup-haart voor in de plaots te zette. Maor in de meeste gevaale blief ut toch wel zo daat as ut haart der mee stop, der geen lieve moedur meer an hellupe ken. Ik hep nie zo bar veul zin en eerluk gezeit ok nie zo veul behoefte om hier noeng weer effe de getaale neer te schrieve die bekend geworde binne vaan de minse die mit haartkwaole as oor- zaok in haande vaan de maan mit de zeis binne gevaale, waant daor allenug zouw un mins ut aal vaan an zun haart kriege. Maor ik ken der ok nie heule - gaor an voorbie gaon, waant ok in ming naobiehied hek minse mit haartkwaole as stakkurs ut leve zien vurlaote. Noeng zaal ut netuurluk nie zo weze, daat nao deze eerste haartweek ut aan taal sterrufgevaale aanzieneluk zaal dao- le maor vaast staot in ellek gevaal dat ter wel waat mot gebeure, waant as ut zo door blief gaon daan kompter un tied daat de meeste kingders die gebore gaon worden, as ut waore mit un haart- kwaol op de weruld komme. En der magge daan bar knaape koppe weze, die ut aal voormekaor kenne maoke daat un mins an zun haart geopereerd ken worde, daat binne toch allegaor nog maor kunststukke waor ok die knappe koppe de ofloop nie vaan kenne. Maor ut raore vaan die heule zaok vind ik daat de meeste minse heul best wete waat de oorzaoke binne vaan aal die haart-naorughied. De gejaogde weruld krieg in de meest gevaale de schuld, en netuurluk Is die zenuuwe-weruld de messchien wel de grootste oorzaok. Maor der binne nog meer anwiesbaore zaoke die haartkwaole bevordere. Aal zouw ut allenug maor die vredugge, lieve saomeleving vaan ut jaor nege- tieeenenzeuvetug weze. De ene mins gunt as ut waore de aor ut licht in zun oge nie. Daat liek bar starruk uuttédrukt,, maor de feite, liege der nie om. De ene mins hep vaan zukke dinge geen laast, en ken der bar makkeluk om laache, maor der is ok un grote kwaak die zun eige an daat soort dinge barerregert, ut der as ut waore vaan op dér luu ze- nuuwe kriege. En juust die minse binne ut die de grootste groep haartzieke vor- reme. De meest gelukkuge krieg ut an zun maog, de ongelukkuge, en daat worde der steeds meer, kriege haartkwaole, of sterreve an un infarruk. Vreuger was de teebeesee un bar grote doodsoorzaok, en waore der heul waat minse die an die naore ziekte ziek laoge, maor die naorughied is voor ut grootst» deel vurdronge. Ongs eige „Zonneglore" ister un bar mooij bewies vaan. Maor noeng kompter un aore. messchien veul gevaorlukker ziekte naor vore. Die waas ter netuurlukker aal veul laanger daan vaandaog of gistere, maor de leste tied hoor je haos niks aors meer noeme, at ut om doodsoorzaoke gaot. Ut begint der op te lieke daat de ge- zondsheidszorug en de minselukkebege- leiding zo bar goed is geworde in da loop der jaore, daat ouderdom as oor zaok om „uut te staape" zo laangzao- merhaand heulegaor uut de mode raok en daat is netuurluk ok wel un bar goed iets. Om daor noeng iets niews voor in de plaots te motte gaon kriege liek ming toch wel waat te ver doorgevoerd. De haartweek zaal nie instaot weze om in een keer ut leve vaan duuzénde min se, meer jong as ouwd te'redde, maor ut is netuurluk wel goed datter is effe goed de aondaacht op gevestugd word. De minse magge der daan zelluf door minder ete, roke en stilzette daodwarre- keluk an mee kenne hellepe, maor ok voor de ovuphied en alle minse die ar- ruguns waat voor ut zeige hebbe, leit hier un bar grote taok. Ut zaal haard warreke wórde om de haartkwaole te voorkomme, te beperreke en geneze, maor as noeng maor nie allenug de mongd ovur blief lope, waor ut haart vol vaan is. Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 Woensdag 24 februari nam de heer A. J. van Neerbos afscheid van de dienst van gemeentewerken in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij was vergezeld van zijn dochter en zoon en veel familieleden, zelfs een schoondochter uit Canada. De direkteur van gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen, was blij dat zoveel familieleden en collega's dit af scheid mochten bijwonen. „Voor iemand die met pensioen gaat, is het altijd een dag om even stil te blijven staan. U is ruim veertien jaar bij gemeentewerken werkzaam geweest. Die werkkring, die u lief was, moet u vandaag, juist op uw verjaardag, waar mee ik u feliciteer, verlaten. Eerst kwam u bij de wegwerken en daarna hebben wij u naar binnen gehaald om als licht drukker uw taak verder voort te zetten. Iedereen wist waar hij u kon vinden, zelfs bij het koffiedrinken. U is een ge wild persoon geweest, u was hulpvaar dig en over uw werk zijn nooit pro blemen gerezen. Wij hebben u veertien jaar meegemaakt en wij vonden het erg jammer, dat u vorig jaar uw vrouw moest missen. U gaat Soest nu verla ten en ik hoop, dat het u in uw nieuwe woonplaats goed mag gaan. U is een voorbeeld voor de jongeren geweest en ondanks uw handicap was u altijd levenslustig en opgewekt. Wij zijn u dankbaar voor hetgeen u voor gemeentewerken hebt gedaan. Ik mag u dan ook een enveloppe met in houd aanbieden, waarvoor u zich iets nuttigs kunt aanschaffen. Wethouder mevrouw Walter-v. d. Togt moet ik ver ontschuldigen. dat zij niet bij uw af scheid aanwezig kan zijn. De adjunct-direkteur, de heer J. Spoel- stra, sprak vervolgens namens de col lega's. „Ik ken u nog maar een paar i jaar. Ik weet dat u „Trouw" leest, maar u was ook trouw, dat kan ik hier wel verklaren. Wij hebben een cadeau voor u gekocht, dat u wel kunt gebruiken, in de vorm van een verrekijker. Wij hopen dat u er veel plezier van mag beleven en wensen u nog vele jaren in Lunteren. De heer A. Lagerwerf, voorzitter van het jubileumfonds en tevens van de personeelsvereniging, bood namens het fonds een enveloppe met inhoud aan en namens de vereniging een bloemstuk. „Van Neerbos", u wordt per 1 maart a.s. van de ledenlijst afgevoerd, maar ik mag u een blijvend lidmaatschap aan bieden voor het leven." Tenslotte dankte de heer Van Neerbos voor de tot hem gesproken woorden en voor de geschenken. Voor maandag 1 maart a.s. heeft Zilver Tetra voor haar leden een lezing en filmprogramma georganiseerd. Vertoond zullen o.m. worden een tweetal kleuren films over enkele wildparken in Afrika en de kleuren film van Marten Toon der „Blijdorp, oase in een wereldstad". Deze avond wordt gehouden in gebouw „DE RANK", Soesterbergsestraat 18, aanvang 20.00 uur.

Soester Courant | 1971 | | pagina 25