Oc/ioem«fcep Rouw- en Trouwkleding M. TUSSEN ADEMPAUZE IN POLEN Nieuw clubhuis en vier nieuwe banen voor L.T.C. „Soest" Veldloop-wedstrijd tussen afd. Gooi- en Eemland en Utrecht ZIJN UW REISPAPIEREN REEDS VERZORGD Reconstructie traject Laanstraat - Beukenlaan nadert voltooiing Jaarverslag Coop. Raiffeisenbank Drie jonge onderwijzers vertrokken per auto uit Soest en reizen via Noord-Afrika naar India Fraai succes voor Peters Baan adspiranten ONVOLDOENDE PENSIOENGARANTIES Aanrijdingen Politiebureau 444 4 Telef. Brandweer 3333 Leerlingen L.T.S. uit Soest brachten 1320 bijeen voor Tanzania Politie-schietwedstrijden in Utrecht VRIJDAG 26 FEBRUARI 1971 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 De Lawn Tennis Club Soest ziet bin nenkort een van haar grootste wensen in vervulling gaan. Volgende maand zal namelijk een begin worden gemaakt met de renovatie van het tenniscomplex aan de Schrikslaan in Soest. Naast een nieuw clubhuis zullen er ook vier nieu we banen verrijzen. De nieuwe banen zijn geprojecteerd op een van de bij- velden van de mixed hockeyclub Soest en zullen naar alle waarschijnlijkheid met ingang van het nieuwe tennissei- zoen per 1 april in gebruik worden ge nomen. Op die dag ligt het ook in de bedoeling om de eerste spa in de grond te steken voor de bouw van het nieuwe clubhuis dat vlak naast het oude door de ge meente afgekeurde paviljoen zal ver rijzen. Midden juni hoopt de LTC Soest dan ook deze accommodatie in gebruik te kunnen nemen. Een periode van „moeilijkheden" zal dan door de LTC Soest worden afge sloten want toen een jaar of wat gele den bij het bestuur van LTC Soest het idee werd geboren om het tenniscom plex te vernieuwen c.q. uit te breiden kon men niet vermoeden dat daar nog drie, vier jaar van voorbereidingen aan vooraf zouden gaan. Doordat LTC Soest per 1 april de be schikking krijgt over acht banen zijn de mogelijkheden voor deze door een le denstop geplaagde vereniging duidelijk vergroot. De vereniging heeft nu geen „nee" meer te zeggen tegen nieuwe leden zoals dat in het verleden wel 't geval was. Ook aan de jeugd zal nu meer aandacht dan ooit geschonken kunnen worden. Er gaan zelfs al stemmen op om de jeugdtraining van twee middagen uit te breiden tot vijf middagen per week. Overigens be gint de jeugdtraining, waar men nu meerdere jaren mee bezig is, zijn vruch ten af te werpen. Steeds is zijn vruch- dringt door tot in de hoogste regionen van de 300 leden tellende vereniging. Maria van Bönninghausen en Rob Nij- huis zijn daar sprekende voorbeelden van. De uitbreiding van de jeugdtraining is mogelijk geworden omdat het bestuur volledig beslag heeft weten te leggen op de Hilversumse trainer Otto Zoete lief, die naast zijn dagelijkse trainings beslommeringen ook het onderhoud van banen en kantine voor zijn rekening zal nemen. Het bestuur van de LTC Soest grijpt nu ook de gelegenheid aan om de ver eniging een iets ander karakter te geven. Lag het accent in het verleden uitslui tend op de sport; met ingang van het IJZERWAREN Ook voor elektrische apparaten. Nieuwstraat 56 - Soest Telefoon 02155-6228 In de Poolse winkels wordt de plotse linge prijsstijging van de levensmidde len kort voor kerstmis per 1 maart weer teniet gedaan en gaan ze weer naar hun oude peil. En de toen als compen satie goedkoper gemaakte industriegoe deren als t.v.-apparaten gaan niet in prijs omhoog. Zo pogen regering en partijleiding de onrust onder de bevol king te bedaren die leidde tot groot scheepse stakingen en betogingen in de Oostzeehavens, in Lodz en elders. Officieel heet het dat dit mogelijk is geworden de sow jet-unie langlopende kredieten ter beschikking heeft gesteld.. Daaruit kunnen we opmaken dat de doorgaans nooit zo scheutige Russen er wel wat roebels tegenaan willen gooien om de rust in Polen te herstellen. Een grote grief die tot de uitbarstingen leidde is hiermee weggenomen. Maar in Gdynia, Gdansk en Sopot, alsook in Scezzin, bleek dat de stakende en de monstrerende werfafbeiders ook poli tiek hun eisen stelden. Daaraan is te gemoetgekomen doordat de afgezette Gomoelka nu van meer en meer zaken de schuld krijgt en beloften van Gierek, de nieuwe partijchef, dat het voortaan beter zal gaan. Maar of dit genoeg is? Misschien ne men de opstandige arbeiders er genoe gen mee, maar dan meer omdat zij be seffen dat ze door al te veel op hun stuk te gaan staan alleen maar de Rus sische opperbaas tot ingrijpen aanlei ding geven. Russische harde hand Een geheel andere zaak is dat indertijd economische motieven ertoe leidden de levensmiddelprijzen te verhogen. En in dit opzicht is niet binnen een paar we ken door wat besluiten in Warschau alles veranderd. Zo blijft het feit dat de produktiviteit per werknemer in Polen lager is dan waar ook in oost-Europa, een feit waarvan het officiële persbu reau P.A.P. de bevolking onverbloemd in kennis stelt. De oorzaken hiervoor zijn vele, met als voornaamste dat door gebrek aan tijdige investering de fabrieksuitrustingen vaak verouderd zijn en dat de organisatie van de industrieeën menigmaal amateuris tisch slecht is zodat vooral wie op stuk loon werkt in zijn loonzakje voelt dat hij soms uren moet wachten voor het materiaal komt dat hij nodig heeft om tot zijn produktie te komen. In dit opzicht is de keus van Gierek als partijleider niet slecht geweest. In Si- lezië heeft hij zich een kundig organisa tor van de industrie getoond, waarbij het hem niet is ontgaan dat de beloning ook in een socialistische maatschappij de sterkste prikkel is tot arbeidspresta ties: hij is meer een praktikus dan een ideoloog. De Russen, die kennelijk financiëel de Polen al een beetje uit hun benardheid hebben gehaald, zien dus wel iets in hem. Hoewel ze natuurlijk wel met enige zorg moeten kijken naar dit geval waarin een communistische staatsover- heid, partij inkluis, toegeeft aan eisen van demonstranten. Mocht dit voorbeeld school maken in oost-Europa, dan hoeft Gierek niet te hopen dat hij de tijd krijgt Polen weer op de been te helpen. Dan zal Moskou wel gelasten dat de harde hand een eind moet maken aan zulke in wezen „kontra-revolutionaire aktiviteiten", zoals dit in het partij- Jargon heet. Op onze pagina „sportvaria" maakten wij melding van de selectie-wedstrijden op de Jaap Edenbaan voor de adspiran- ten van Peter's Baan. Juist voor het ter perse gaan van deze courant bereik te ons de uitslag van deze gisteren ver reden wedstrijden, die voor de Soester schaatsers bijzonder succesvol waren. Jan Admiraal, Harrie Jansen, Erik But- selaar en Gerd van de Heuvel reden zich gevieren overtuigend bij de 22 ge selecteerden van west-Nederland. Gerd van de Heuvel bevestigde zijn goede vorm van dit seizoen door op de 500 meter als 5e te eindigen in de tijd van 51.1 sec. en een 4e plaats op de 1500 meter in 2 min. 38 sec. die hem in het eindklassement op de 4e plaats bracht. Erik Butselaar volgde opnieuw Gerd van de Heuvel met miniem ver schil, en plaatste zich in het eind-klasse- ment als 5e. Harrie Jansen maakte het Soester succes compleet door de 7e plaats voor zich op te eisen. Ondanks de slechte conditie van het ijs presteerde hij het om de vens in dat de best geklasseerde in elke klasse zich kampioen mag noemen. De wedstrijden beginnen om 12 uur met de strijd bij de meisjes d. Het klapstuk van de middag wordt gevormd door de strijd bij de heren senioren, waarin cracks als Rudi Mol, Herman de Jong en Wim van der Linden aan de start zullen verschijnen. De heren krijgen 8000 me ter lang de tijd om zich naar een van de ereplaatsen te lopen. Direct achter deze favorieten zullen de Soester senior atleten Jan de Haard, Jan Paauw Bertus Egdom, Ton Duits, Ron van Duren en natuurlijk Piet Majoor, zich zo hoog mogelijk willen klasseren in verband met de nog steeds aanwezige kans om de le plaats in het verenigings-klasse- ment te behalen. De laatste start valt even na drie uur zodat de wedstrijden om half vier geëindigd zullen zijn. nieuwe seizoen wil men ook meer aan dacht gaan besteden aan de gezelligheid en met name trainer Zoetelief zou rond lopen met een schat aan ideeën om aan de gezelligheid, meer dan in het ver leden, gestalte te geven. Toch zal het beoefenen van de tennissport bij de LTC Soest op de eerste plaats staan. Dit jaar gaat de vereniging met twaalf teams de competitie in: zes zaterdag en zes zondagteams. De belangstelling voor het competitie- spelen is bij de LTC Soest bijzonder groot. „Wij hebben niet eens aan alle verzoeken kunnen voldoen" aldus se cretaris De Vos Burchart die de vraag of Soest nu aan het plafond van zijn „competitiemogelijkheden" zit met een duidelijke „nee" beantwoordde. „Beslist niet" aldus de clubsecretaris. De kans is bijzonder groot dat de leden van de LTC Soest ook in de winter maanden kunnen blijven tennissen. Van de vier nieuw aan te leggen banen zul len er namelijk vier van mateco ver vaardigd worden waarop ook bij slech te weersomstandigheden gespeeld zal kunnen worden. Voorkomt teleurstelling voor u en uw gezin en verzorgt in de eerste helft van de maand maart uw reispapieren tegen het goedkopere leges tarief. Gedurende de maanden april tot en met augustus moet voor de afgifte (verlenging) van paspoorten en toeristenkaarten een hoger provinciaal legestarief in rekening worden gebracht. Na maandenlang durende ingrijpende werkzaamheden, nadert de reconstructie van de Beukenlaan en de Laanstraat zijn voltooiing. De op deze voorrangsweg uitkomende straten worden aangesloten. De aansluiting van de Beetzlaan op de splitsing Laanstraat-Beukenlaan vormt als het ware nog de enige belemmering voor een vrije doorgang. Met man en macht wordt gewerkt aan deze belang rijke verkeerstechnisch moeilijke invoe ging op de voorrangsweg. Enige weken geleden konden wij u mel den, dat drie jonge onderwijzers van uit Soest gestart waren voor bovenge noemde reis, welke tot nu toe betrek kelijk naar wens verlopen schijnt te zijn. Voordat de drie jeugdige reizigers Ma rokko binnen mochten, moest de ietwat individuele haardracht nog wat kor ter gelokt worden, welk karweitje aan de grens èn op de openbare weg bij elkaar werd uitgevoerd. Dit enkel en alleen om het reisdoel „de mondiale oriëntatie en informatie" bijzonder te doen onderscheiden van degenen, die in Noord-Afrika rondhangen voor een bij zonder lange en grote trip (hasj). Peter ten Broeke, Bernard Nikel en David Schild, zulen in mogelijk vol gende afleveringen u op de hoogte hou den van hun bevindingen op weg van Marakesj naar Caïro. Hun verhalen over het groen maken van de Sahara zullen met het bijbe horende fotomatriaal iets ontsluiten van datgene wat voor de bevolking ter plaatse en mogelijk voor het gehele Palestijnse vluchtelingenvraagstuk in de komende tientallen jaren hopelijk van het grootste belang zal zijn. Het openleggen van dit immense dorre terrein, door het aanleggen van een transsahara-route, welke 2847 geculti veerde kilometers telt en die de slordige som van ruim 85 miljoen U.S.-dollars heeft gekost, zal dan, afhankelijk van het irrigatie- en culturesplan, een be gin moeten zijn om de leefbaarheid te verhogen. Maar daarover een volgende keer wat meer. Het Palestijnse vluchtelingenprobleem staat en blijft bestaan, ook ondanks de vermoedelijk op handen zijnde, zij het mogelijk voorlopige vrede met Israël. Dit is de drie onderwijzers, die de gast zijn geweest van Abu Tork, de vice- president van El Fattah, medegedeeld. Om zich volledig te kunnen oriënteren zijn de drie jonge „onderzoekers" uit genodigd om op 27 februari a.s. het congres van de El Fattah-beweging bij te wonen in Caïro. Voorshands werd hen medegedeeld, dat de El Fattah-leider Yussuf Arafat, het een bijzondere eer zou zijn de drie Hollandse jongemannen te mogen ont vangen. Het was geen geheim dat de El Fattah-beweging vele Nederlandse medestrijders telde, terwijl Palestijnen in Nederland landbouwkunde studeren, om later het huidige ontwikkelingsplan te kunnen voortzetten. 1500 meter af te leggen in 2 min. 48.2 sec. Wat toch nog een verbetering van 2 seconden van zijn tot dan beste-tijd betekende. Jan Admiraal, de benjamin van het schaatsende gezelschap, wist zich ondanks alle felle concurrentie fraai als 11e in het algemeen klassement te handhaven. De betekenis van deze selec tie-wedstrijden komt het best tot uiting in de persoon die de eerste plaats bezet te, Reindert Nooitgedacht, het jongere broertje van senior kernploeg-lid Ronnie Nooitgedacht, die zich net niet voor de Europese- en wereldkampioenschappen wist te plaatsen. Hoewel de dames van Peter's Baan maar heel matig tijdens de wedstrijden naar voren komen, heeft Thea' Driessen als enige vertegenwoordigster van Soest haar persoonlijke record op de kilome ter met maar liefst 8 sec. naar beneden gebracht, en gezet op 2 min. 3.2 sec. Op 2100 meter hoogte in het Central Atlas-gebergte. Bitterkoud, sneeuw en spiegelgladde wegen. Dezer dagen verscheen het jaarverslag over 1970 van de Raiffeisenbank te Soest. Zowel landelijk als plaatselijk is het een bijzonder jaar geweest. In de eerste plaats wel door de aangekondigde fusie tussen de Raiffeisen- organisatie en de Boerenleenbank organisatie, waar door deze combinatie de grootste bank instelling in Nederland is geworden. Plaatselijk steeg het ledental tot 1641 (vorig jaar 1429), het aantal spaarreke ningen tot 11.115 (10.580) en het aantal voorschotrekeningen tot 1.124 (966). Het spaartegoed steeg voor wat betreft Soest met ruim ƒ3.500.000,tot bijna 31.000.000,een stijging t.o.v. het voorafgaand jaar van 12Vï De uitzet tingen namen toe met ongeveer 20 °,'o tot ƒ21.825.185,73 ultimo 1970. De stijging van de credietgelden in re kening ccurant is een gevolg van de sterke toename van het aantal rekening houders. Steeds meer diensten en be drijven gaan ertoe over de lonen en salarissen via de bank te betalen. Het balans-saldo nam toe tot ƒ38.740.666,53 (v.j. 32.720.974,54) de spaargelden tot 30.917.142,37 27.395.100,94). Aan de debetzijde geeft de post voor schotten aan het bedrag ƒ21.825.185,73 (v.j. ƒ18.186.444,62). Nog juist in het boekjaar 1970 kon het nieuwe bijkantoor aan de Smitsweg in gebruik worden genomen. De reservepositie van de bank kon door verrichte dotaties verder worden ver sterkt. Het keurig uitgevoerde verslag bevat o.m. een staafdiagram betreffende de balanstotalen, kredietverlening en spaargelden vanaf 1961 tot 1970, waar uit de groei van de bank duidelijk af leesbaar is. Alhoewel de welvaart voor de meeste groepen in ons volk sterk is toegenomen, kunnen we nog niet zeggen dat er als gevolg daarvan nu zoveel aandacht is be steed aan een goede pensioenvoorziening voor iedereen. Toch zou die goede pen sioenvoorziening het logisch sluitstuk moeten vormen van het bijna volkomen systeem van sociale verzekering dat wij kennen. In 1971 zal er twintig miljard aan sociale uitkeringen worden gedaan. Ongeveer 40 °/o van het loon wordt aan dit doel besteed. Toch wil het met de pensioenen voor iedereen nog niet vlotten. Daar zijn verschillende oorzaken voor aan te wijzen. Op de Wald. Pyrmontlaan raakte mevrouw J. L. K.-T., rijdend met haar auto in de richting van de Beetzlaan, met het rechter voorwiel de rechter stoeprand. Zij verloor de macht over haar stuur en reed tegen een rechts van de weg staande boom. Met een wond aan haar neus werd zij door de politie naar dr. Nicolas gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Donderdagmorgen werd de auto van de heer F. W. F. (21) uit Amersfoort vrij ernstig beschadigd. Rijdend op de Steenhoffstraat richting Amsterdam werd hem geen voorrang verleend door een uit de Raadhuisstraat komende bei ge DAF. Om een aanrijding te voorko men week hij uit naar links en botste tegen de aldaar geparkeerd staande auto van D. N. uit Spakenburg. De auto van D. N. werd hierdoor tegen een daar staande paal gedrukt. De be stuurder van de DAF is doorgereden. Eerst moeten wij vaststellen dat er nog duizenden in ons land zijn zonder een enkele pensioenregeling. Vervolgens zijn er beperkte categorieën met een uitste kende pensioenregeling. Daar tussen in bewegen zich groepen die meer of min der voor pensioenrisico gedekt zijn. Het probleem wordt vertroebeld door de ver schillende gezichtspunten van de drie groeperingen, die al of niet aangemoe digd worden door de belanghebbenden van de bestaande regelingen. Eenheid van mening bestaat er slechts over de "aanwezigheid van de A.Ó.W., die iedereen wel waardeert maar die een zeer dure verzekering is voor ieder een die een stuk premie moet meebe talen voor degenen die onvoldoende bij dragen. Zo langzamerhand is hierover algemeen de mening aanvaard dat de door de gemeenschap aanvaarde ver zorgingsplicht zich moet uitstrekken tot het minimum-loon. Er bestaat geen twijfel over dat dit doel binnen enkele jaren zal worden bereikt. Het komt ons voor dat deze gedachte gekoppeld moet worden aan de opvatting van de Stich ting van de Arbeid dat voor iedere werknemer een waardevast pensioen moet worden bereikt van ongeveer 70 van het eindsalaris tot een bepaald ma ximum. Als iedereen er na zijn pensioen zeker van kan zijn dat hij het minimumloon van de staat krijgt gaat het in feite om de dekking van 70% van het eindsala ris min het minimumloon. Uniform uitvoeringsorgaan Hebben we dit vastgesteld dan beginnen de moeilijkheden eerst. We zouden kun- zeggen dat het eenvoudig moet blijven en dat boven de minimum-uitkering iedereen voor zichzelf moet zorgen. Deze gedachte wordt doorkruist door de stel ling dat niet alleen betrokkenen maar ook de werkgevers een plicht hebben tot het doen van bijdragen voor pen sioenen van hun werknemers. Dit heeft geleid tot contracten met verzekerings maatschappijen en bedrijfspensioenfond sen waaruit voor elk bedrijf en zeker voor elke bedrijfstak een andere pen sioenregeling is gegroeid. Deze pensioenregelingen zouden moeten worden ingepast in een nieuwe rege ling, hetgeen overigens niet zo moeilijk is. Men kan bij de opbouw van een vol ledige pensioenregeling de bestaande organen inschakelen maar het zou ook zo kunnen dat de taken op dit terrein van de bestaande organen worden „af gebouwd" en door een nieuw uniform uitvoeringsorgaan worden worden ver vangen. Bij het kiezen van de laatste oplossing zal de overgang naar wij me nen op meer moeilijkheden stuiten. Cen tralisatie biedt wel voordelen maar hoeft daarom niet wenselijk te zijn zelfs niet als het goedkoper is, hetgeen moet worden betwijfeld. We kunnen ons in verbazing afvragen waarom een pensioenregeling weer uni form moet worden. Weliswaar is dan het probleem van de mobiliteit van de pensioenen opgelost, zodat men zo'n pensioen overal mee naar toe kan ne men, maar die mobiliteit is o.i. ook haalbaar in' diversiteit. Dit vraagstuk zou op korte termijn moeten worden opgelost. De arbeid wordt steeds mobieler, even als de" mens. Het is niet haalbaar om voor elke baan een nieuwe pensioenre geling te maken, waarbij een vorige moet worden afgekocht. Deze overgang van pensioenen moet worden geregeld. Het moet verboden worden dat bij over gangs- of afkoopregelingen er zoveel geld aan de strijkstok van de verzeke ringsmaatschappijen, tussenpersonen of wie dan ook blijft hangen. Tallozen di« van verzekering moeten veranderen worden daarvan de dupe. Een tweede opgave zou kunnen liggen in het vestigen van een verzekerings plicht naast de A.O.W. Deze vraag if echter discutabel. Wanneer er via het optrekken van de A.O.W. voor ieder een mimimum-inkomen wordt gescha pen mag men zich afvragen in hoeverre er verplichtingen opgelegd kunnen wor den om verder te gaan. Het betekent ingrijpen in de inkomensbesteding van de mens en in hoeverre mag men daar ingrijpen? Bovendien heeft ieder voor zijn oude dag een ander beeld van in komensbesteding voor ogen. Op dit ter rein zou men het particulier initiatief zoveel mogelijk vrij moeten laten. Meer zekerheid Waar wel een wettelijke regeling moet komen is op het terrein van de mini mum-voorwaarden waaraan een pen sioenregeling moet voldoen. In hoeverre kan worden toegestaan dat aan pensioenregelingen geld wordt ver diend? Als een naamloze vennootschop diensten verleent moet er winst worden gemaakt en die winst moet zodanig zijn dat de continuïteit van de onderneming gewaarborgd is. De vraag is of de reve nuen van de pensioenpremies niet in ruimer mate aan de spaarders moeten komen als in het verleden en in vele gevallen tot op heden het geval is. Wen selijk is een raamwet voor pensioenen die veel verder gaat dan de bestaande wettelijke regelingen en die ons volk zekerheid biedt dat gestorte pensioen premies met een behoorlijk rendement aan de spaarder ten goed komen. Als die zekerheid bestaat voor elke pen sioenregeling dan is de vraag over een uniforme of veelvoudige oplossing van pensioenen van minder belang. Wij krij gen de indruk dat maatschappijen en anderen bezig zijn het ene vraagstuk op te blazen om daarmee het andere te verdoezelen en in het vergeetboek te plaatsen. Tot schade van de pensioen trekkers. Als een der laatste veldloop-wedstrijden van dit seizoen, wordt zondag a.s. om twaalf uur op het fraaie parkoers in de bossen van Peijenburg, aan het eind van de Bosstraat, de veldloopstrijd ge houden tussen de afdelingen Gooi- en Eemland en Utrecht beide behorend tot het district west 1, van de K.N.A.U. ge vormd door de provincies Utrecht en Noord-Holland. Voor de afdeling Gooi- en Eemland komen atleten van de volgende vereni gingen aan de start: Altis, Amersfoort; B.A.V., Baarn; G.A.C., Hilversum: Tem po, Bussum en de S.O. Soest. Utrecht wordt vertegenwoordigd door de ver enigingen Hermes, Hellas, Phoenix uit de stad Utrecht, en FIT, Zeist en Arena uit Rhenen. Voor de atleten van de afdeling Gooi en Eemland houdt deze wedstrijd te- Met overhandiging van dit werkelijk geweldige bedrag, werd een bij de leer lingen van de L.T.S. spontaan ontstane actie, besloten. In november 1970, tijdens de tentoon stelling „De Derde Weruld", namen eni ge leerlingen, onder leiding van Joop van Slooten, leerling van klas 2c, het initiatief ook een bijdrage voor dit doel te leveren. In overleg met de directeur werden alle leerlingen ingeschakeld. Naar aanleiding van in de maand sep tember gehouden gastlessen van de im ker Chr. Uiterlijk, werd besloten „was" kaarsen te gaan maken en deze, met naar eigen ideeën vervaardigde kaarsen- standaards, te gaan verkopen. Met volle inzet van alle leerlingen ging men, on der leiding van de leraar de heer W. Peeters, aan het werk, met als eind resultaat het fantastische bedrag van 1320,—. Dinsdagmiddag kwam pater Agterberg van „Unitas", met de twee assistenten, die indertijd de tentoonstelling hadden ingericht, het bedrag in ontvangst ne men. Pater Agterberg sprak in zijn dankwoord zijn bewondering uit voor het initiatief van de Soester jeugd. Hij kon bovendien direct vertellen dat het geld besteed zal worden voor ontwik kelingshulp in de Afrikaanse staat Tan zania en wel speciaal voor de opleiding van meisjes. Deze opleiding is in handen van het „Social Institute Pigna" en vraagt een bedrag van plm. ƒ600,per jaar per leerling. De school heeft dan ook nu besloten twee meisjes te „adop teren". Met het vertonen van enige films over Tanzania werd deze geslaagde actie besloten. Éénmaal per jaar worden schietwed strijden (met de revolver) gehouden voor politiekorpsen, welke gebruik maken van de schietkelder in de stad Utrecht. Naast de politiekorpsen in Utrecht, Soest en Zeist namen aan deze wed strijd ook deel de reservepolitie uit Utrecht en Zeist, alsmede het bewa kingspersoneel van de Prov. Griffie. Het eindresultaat was: 1. Reserve pol. Utrecht 247 pt. 2. U.P.S. 1 242 pt. 3. U.P.S. 2 241 pt. 4. Pol. korps Zeist 238 pt. 5. Pol. Soest 236 pt. 6. Res. pol. Utrecht en Soest, beiden 232 pt. 7. Prov. Griffie 227 pt. De Soester politieman J. Koppe en de reserve politieagent D. Huisman behaal den beiden 49 van de te behalen 50 punten. Voorwaar een zeer goed resul taat.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3