GROEN ROOD rode en WISO- zegels spaarkaarten „kaVe" „kaVe" Semi-permanente P.V.O.-muziekhal gaat 100.000,— kosten KRACHTPROEF VOOR INDIA S0ESTERBERG Sporthuis I. D. VAN VUGT 1 APRIL 0PEW1HG TEWHISSEIZOEH WEINIG WINST opnieuw bespannen?? in de maand maart bij ons GEEN BESMHLOOH Sporthuis I. D. VAN VUGT EEN ECHTE EUROPESE GEMEENSCHAP Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Algemene Bond van Bejaarden KEUKENS Doe-het-zelf-centrum Hout- en Bouwstoffenhahdel Gevonden voorwerpen wordt HIST0R VERF 27 nieuwe muurverfkleuren Doe-het-zelf-centrum Hout- en Bouwstoffenhandel Politie helpt bejaarde weduwe Kettingbotsing Slippende auto vernield P.U.E.M..paal 19 geslaagden E.H.B.0. Subjectieve fotografie Foto-tentoonstelling bij Arti-shock Aangifte van diefstal Baarnse Bach-Cantatedienst Raad van Kerken in Soest Wereldgebedsdag Om organisatorische reden is de WIS0 gestart met de uitgifte van nieuwe De oude groene zegels, mits geplakt op de groene spaarkaarten behouden hun waarde tot 30 april 1971. Ook niet geheel volgeplakte spaarkaarten kunt u tot die datum verzilveren hij uw WISO winkelier. TENNISKLEDING, SCHOENEN, Rijksweg te Soesterberg omhoog of omlaag Soester Natuurbad ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen j. LUSTENH0UWER S.P.S.V.-leden klaverjasten om kampioenschap VRIJDAG 5 MAART 1911 Voorzitter K. W. Jurseveld kreeg op de jaarvergadering van de Soester mu ziekvereniging P.V.O. toestemming door te gaan met het uitwerken van het plan voor een muziekbal, waarvan de bouw tekening reeds getoond kon worden. P.V.O. heeft in totaal 110 leden, onder verdeeld in een A-orkest, een B-orkest, een leerlingengroep, een drumband en majorettes. Vergeleken met naburige gemeenten, heeft Soest een bloeiende muziekvereniging, die nog groeien kan en aan een nieuwe behuizing toe is. De heer Jaarsveld haalt in verband met de nieuwbouwplannen een artikel uit het februarinummer van „Musica" aan, waarin de overheid erop gewezen wordt dat er veel meer aandacht aan de jeugd besteed moet worden. Een muziekver eniging is juist een punt dat de volks kunst vertegenwoordigd, waar de jeugd opgevangen wordt. Men heeft toch wel recht op steun van die overheid. Het bestuur van P.V.O. onderschrijft de kri tiek, die in dit artikel geleverd wordt op het subsidie-beleid van het ministerie van C.R.M. Voor de gemeentelijke over heid heeft hij niets dan lof. Steeds is men bereid waar mogelijk te helpen. Het bestuursbeleid houdt echter in: de zorg voor ruimte om te oefenen, de zorg voor voldoende instrumenten, de zorg voor uniformen (een gedeelte van de jeugdleden heeft op dit moment nog v.h. H. Vf. VELLTNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. De afdeling Soest van de Alg. Bond van Bejaarden ontving van velen harer leden de klacht, dat bewoners van Beetzlaan en Waldeck Piermontlaan het vorige jaar op de oproepkaart voor de verkiezing van Gemeenteraad en Provin ciale Staten werden verwezen naar het stemlokaal van „Molenschot", hoewel zij gewend waren te stemming in de Open bare school Beetzlaan. Bij een telefonisch gesprek met de be treffende ambtenaar van het stembu reau werd haar het advies gegeven om, indien bij de a.s. verkiezing voor de Twee Kamer weer fouten worden ge constateerd, op de oproepingskaart, de betreffende kiezer aan te raden, met de oproepkaart naar het gemeentehuis te komen. Dit nu vinden zij niet de juiste oplos- zing. Immers, er zullen velen zijn, en zeker onder de bejaarden, die een gang naar het gemeentehuis te bezwaarlijk vinden. Dat een dergelijke oplossing het thuisblijven sterk in de hand werkt, nu de de opkomstplicht is vervallen, valt te begrijpen. De afdeling Soest heeft dan ook ge meend zich met een adres tot de ge meenteraad te moeten wenden, waarin zij de leden van de raad dringend ver zoeken om er met klem bij B. en W. op aan te dringen de controle op de op roepkaarten te verscherpen, opdat de gesignaleerde fouten niet meer voor zul len komen. geen uniform), de zorg voor het nako- komen van zijn financiële verplichtin gen. Het aanwerven van. nieuwe leden heeft men eigenlijk afgeremd. De werving van leden via de scholen heeft men dit jaar achterwege gelaten. Toch is het streven: een corps met 100 jeugdleden. Thans heeft men er 65. Gebrek aan oefenruim te is er de oorzaak van dat het majoret te korps nog maar 17 leden heeft. En zo ontstaat dan bij een enthousiast werkend bestuur het plan een grote zaal te gaan bouwen. Een zaal met een goede repetitieruimte, een oefenruimte voor de majorettes, voor de drumband en een die ook aan verenigingen als Apollo en Ani mato repetitieruimten geeft, waar zij dringend om verlegen zitten. Het bestuur denkt aan een semi-perma- nent gebouw van 36,50 x 14,50 meter, dat in twintig jaar afgeschreven moet wor den. Met alle nodige voorzieningen als een garderobe, toiletten, keuken en een toneel zal het 100.000,gaan kosten. Hierbij is geen grondprijs inbegrepen, want als dat nodig is zouden de fi nanciële lasten te zwaar worden en kan het hele plan niet doorgaan. Het ge bouw zou geplaatst moeten worden ach ter de brandweerkazerne, aan De Schans. Om de exploitatiekosten te dekken zal per week 250,beschikbaar moeten zijn. Men heeft hiervoor enige ideeën uitgewerkt. Zo denkt het bestuur de hal twintig maal per jaar te verhuren a 150, per avond, met een opbrengst van ƒ3000,Eén keer per maand een in stuif avond voor de jeugd zou ƒ2400, per jaar kunnen opleveren aan zaal huur. Met de winst op consumpties bij andere activiteiten dacht men ongeveer een bedrag van ƒ13.000,te kunnen halen. Er zal naar gestreefd worden nog dit najaar het gehele plan gerealiseerd te hebben. De voorzitter benadrukte echter dat een geheel uitgewerkt bouwplan, met alle daaraan verbonden financiële konse- kwenties, eerst met de leden zal worden besproken, voordat met de bouw begon nen zal worden. De vergadering stemde hiermede in. Wethouder Dijkstra, die een gedeelte van de vergadering bijwoonde, stond sympathiek tegenover het bouwplan en zegde toe zijn best te zullen doen het plan „erdoor" te krijgen. Alvorens de agenda af te werken hul digde de heer Jaarsveld enige jeugdle den, die zich zeer verdienstelijk gemaakt hadden bij de „oliebollenactie" van de cember 1970. Rietje Jaarsveld, Greetje Brand en Eric Bijl kregen ieder een ca deaubon. Zij verkochten 50 van het totaal aantal verkochte zakjes oliebollen. Achtereenvolgens werden goedgekeurd de notulen van de vorige jaarvergade ring het jaarverslag van de secretaris, de heer Lagemaat en het financieel overzicht, de balans en de begroting voor 1971 van de penningmeester, de heer OVersteegen. Bij de bestuursverkiezing werden beide herkozen, terwijl de heer Hooft jr. de opengevallen plaats van de heer Dijk man gaat innemen. Voor het komende seizoen staan op het programma: 24 maart, een uitvoering in De Rank. Jeugdleden werken mede aan een mu ziek avond van de Amersfoortse mu ziekschool. 16 april, een uitvoering in de Juliana- kerk samen met het mannenkoor „Apollo". 21 april, de jaarlijkse P.V.O.-kermis. 30 april, Koninginnedag. 5 mei, Taptoe. 31 mei, deename aan het Internationaal Muziek Concours in Amsterdam. 4 juni, concert in het kerkje in Hees. SOEST - VELDWEG 4 De navolgende voorwerpen werden als gevonden aangegeven: sleutel, arm bandje met naamplaatje, doublé dames horloge, aristo lineaal, bruine portemon- naie, halsketting, 3 contactsleutels aan ring, kindermuts, bromfiets, pukkel met inhoud, blauw-wit zijden shawl, bos sleutels, nylon kinderwant, bankbiljet van 10,jongenshorloge, hondenriem met halsband, herenrijwiel, bromfiets- plaatje LCQ 178. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woensdag en zaterdag, van 14.00 tot 18.00 uur, in lichtingen verkregen worden. Tien dagen duurt het voor alle 270 mil joen Indiase stemgerechtigden hun briefje hebben ingevuld de grootste democratische verkiezing ter wereld. Daarbij staat de meerderheid van pre mier Indira Gandhi's congrespartij op het spel: 2785 kandidaten dingen naar 518 lagerhuiszetels. Maar meer nog staat op het spel In- dia'stoekomst als een democratie. De Indiërs moeten hun keus bepalen tussen mevrouw Gandhi en de door haar vrij wat naar links omgestuurde congres partij of 4 samenwerkende groeperingen van meer behoudende aard. In die groeperingen haat men Nehroe's dochter Indira haast zo sterk als haar vader algemeen bemind werd. En me vrouw Gandhi doet weinig om dat te veranderen, integendeel, ze heeft het er voor over om dan maar gehaat te wor den, als ze daarmee het kolossale land in beweging kan brengen. Wat dat is het grote probleem. Nehroe's congrespartij heeft in vele op zichten het gezicht van de vrije demo cratie India bepaald, maar de partij was min of meer vastgelopen ze werd van een gematigde idealistisch - revolutionaire beweging tot een club waarin de belangen van de establish ment veilig waren. En zulks op een on gelegen moment. De modernisering van de staat was nog uit voorraad leverbaar SOEST - VELDWEG 4 De politie van Soesterberg heeft dins dagavond ingebroken in het huis van de 78 jarige weduwe J. H. aan de Kamp weg te Soesterberg. De bejaarde was in haar huis gestrui keld en kon zichzelf niet meer oprich ten. Dank zij de oplettendheid van haar buurman, die haar hulpgeroep hoorde en de politie waarschuwde, werd zij, na dat een agent een raam geforceerd had, weer op de been geholpen. Op de Rademakerstraat nabij het „Zwaantje" zijn dinsdagmiddag vijf per- sonenen auto's betrokken geweest bij een kettingbotsing. Een van de wagens was total-loss, een andere moest wor den weggesleept. Gladheid was de oorzaak van het slip pen van de auto van F. A. uit Ede op de Van Weerden Poelmanweg, bij het Natuurbad. De auto kwam in de berm terecht na een PUEM paal vernield te hebben. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Zijn wagen moest worden weggesleept. De cursus van de afdeling Soesterberg van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O. heeft een bijzonder gunstig resultaat op- geleverd: alle 19 cursisten zijn geslaagd Soestdijk, om 20.00 uur, in zaal Emma- voor het EHBO-eenheidsdiploma. kerk. Park Vredehof-Regentesselaan. De kandidaten waren opgeleid door dok- I Soesterveen, om 20.00 uur, in het Kerk- ler A. Th.- Splinter en de heer M. A. J. gebouw van de Ger. Gemeente, Dalweg Matherus. 44. Zaterdag 6 maart om, 16.00 uur, wordt in het Arti-shock gebouw aan de Steen hoffstraat 46 een foto-tentoonstelling geopend van de fotogroep „Randstad". Deze groep, bestaande uit de vier foto grafen Pieter Boon, Wim Emmens, Leen Manneke en Victor van der Lee legt zich toe op subjectieve fotografie. Na de opening zaterdag, waarbij iedere belangstellende welkom is, zullen de ex poserende fotografen dia's vertonen. De tentoonstelling loopt van maandag 8 maart tot vrijdag 2 april en is dage lijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Bovendien iedere vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. Woensdagmorgen deed houthandelaar M., wonende aan de Beukenlaan, aan gifte van diefstal van een ladder, welke onder een afdak was geplaatst. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De traditioneel geworden maandelijkse Bach-Cantatedienst wordt zondag, 7 maart a.s. gehouden in de Nicolaaskerk te Baaro en niet, zoals eerdere berich ten luidden, in de Pauluskerk op de Brink, omdat dit kerkgebouw a.s. zon dag niet beschikbaar is. De dienst, die wordt voorgegaan door ds. D. Krijger, en bestemd is voor een ieder, die graag een kerkdienst wil mee maken met een bijzonder muzikale sfeer, vangt aan om half vier. Voor de geest van J. S. Bach zorgen Louis Mol en de vocale- en instrumen tale groep van de Bach-Cantorij Baarn met de uitvoering van Cantate nr. 111 „Was mein Gott will, das g'scheh' all- zeit". Solistische medewerking verlenen de sopraan Maaike Suurmond, de alt Delia van Schaik, de tenor Herman van Kerkhof, de bas Henny Vonk, de cellist Piet van Nes en de organist Gert Muts. De toegang is vrij en de kerk is goed verwarmd. De gebedsdiensten op de wereldgebeds dag op vrijdag 5 maart zijn in: Soest-Zuid, om 19.30 uur, in de Wilhel- mina Kerk bij „De Rank". 1» tI* *1* *1* vp fp Cp maar halverwege, waardoor India ge karakteriseerd kan worden als een land met vele computers, waarin het ver keer nog veelal met buffelkarren ge schiedt. Mevrouw Gandhi staat aan de zijde van wat men de technokraten noemt, die trappelen van ongeduld om de laatste buffelkar te vervangen door een jeep of truc. Die dankbaar erken nen dat door Nehroe bij grote Indiase massa's begrip is ontstaan voor allerlei democratische instellingen, maar het gaat hun allemaal te langzaam. Wat voor India des te gevaarlijker is, om dat men daar wel moet kijken naar wat bijv. in China gebeurt, waar men veel sneller de overgang van achterlijk agrarisch land naar moderne industrie staat verwezenlijkt, wat niet alleen een kwestie is van nationale trots, maar bovendien een zaak van levensstan daard. Mevrouw Gandhi wil spoed achter de ontwikkeling van haar land krijgen door vrij krasse maatregelen zoals de nationalisatie van banken, grotere be voegdheid voor de centrale overheid en dus geringere macht van de regeringen de deelstaten, afschaffing van de voorrechten van vele vorsten en vorst jes die niet alleen een zware last op de schatkist leggen, maar bovendien een politieke macht uitoefenen, en nog veel meer. Alles met als einddoel het uitbannen van de armoede een taak die in In dia kolossaler is dan elders, men denkt maar aan de bijna 30 miljoen werk lozen van nu, die nog talrijker zouden zijn als niet in vele gevallen opzette lijk van machines werd afgezien om zo veel mogelijk „goedkope" handkracht te kunnen gebruiken. Niet alles wat mevrouw Gandhi be weert lijkt even nuttig, verstandig of noodzakelijk maar het alternatief lijkt zeer aanzienlijk minder radikaal ge richt op India's economische en sociale sanering, hoe hoog nodig die ook is. Daarom kan een nederlaag van me vrouw Gandhi zeer makkelijk er toe leiden dat menigeen de hoop opgeeft om volgens het westers democratisch recept de verbeteringen door te voe ren die men onontbeerlijk acht. En als de democratie faalt kan men het nog maar met één ding proberen: het recept van Peking, Denk aan uw is dat nog allemaal wel zo goed om mee te spelen Als het er om gaat of de nieuwe Rijks weg die, weliswaar op Zeister grondge bied, op een afstand van 90 meter langs de Soesterbergse flats is geprojecteerd, op een tracéhoogte van vijf meter zal worden aangelegd danwel zal worden ingegraven, kan het voorlopig nog vrie zen of dooien. Dit is tenminste op te ma ken uit de antwoorden die Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat gaf op vragen van het Tweede Kamerlid Van Harselaar (groep Harmsen). Hoewel de mogelijkheid tot wijziging van de plannen nog wel aanwezig is, ziet de minister bij het ingraven van de weg toch een aanzienlijke vertraging in de aanleg van rijksweg 28. Het actie-comité van verontruste be woners, dat in het gemeentelijk overleg met Rijkswaterstaat is betrokken, stelde, dat de weg op een afstand van 60 me ter langs de Soesterbergse flats zou ko men te liggen, hetgeen de minister be streed. De werkelijke afstand van de flats tot de as van de verhoogde weg zou 90 meter bedragen. Dat een ver hoogde weg 'n nadelige uitwerking zou hebben was niet de mening van de be windsman, die betoogde, dat door mid del van een goede beplanting een rede lijke aanpassing aan het landschap te verkrijgen was. Overigens was de be windsman van mening, dat de aanleg van een rijksweg de uitbreidingsmoge lijkheden van elke gemeente beperkt en Soesterberg maakt hierop geen uitzon dering. Op de vraag van het kamerlid of er voldoende overleg is geweest tussen de gemeente Soest en Rijkswaterstaat, ant- woorde de minister dat Soest over de vaststelling van het tracé was inge licht. Deze vaststelling dateert reeds van 1963. Voorverkoop abonnementen De aandacht wordt erop gevestigd, dat de termijn voor inzending van aanvra gen voor abonnementen gezien de grote belangstelling wordt verlengd tot 21 maart a.s. Aanvragen na deze datum kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Bestelformulieren zijn op het Raadhuis te verkrijgen. voor Soest. Soestdijk en Soest-Zuld. Kolonieweg 10 - Soestd(Jk Tel. 2327. b.g.g. 03490-C2444. Gisteravond werden in de instructiezaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg de kaarten weer geschud en werd er door de leden van de Soester Politie Sport Vereniging enthousiast ge klaverjast om het clubkampioenschap, tweede ronde. Aan het einde van de avond bleek, dat de stand na twee ronde als volgt was: Heren: 1. A. de Raadt 10741 p. 2. H. J. Blik 10432 p. 3. C. van Wijngaarden 10375 p. Dames: 1. M. Steek-Kooy 10963 p. 2. E. Jehee 10397 p. 3. K. Rondhout 9861 p. De persoonlijke score in de ronde was bij de heren als volgt: 1. H. J. Blik 5399 p. 2. Jongepier 5279 p. 3. Wijngaarden 5245 p. 4. W. den Hartog 5243 p. 5. Pleij 5193 p. 6. W. ter Haar 4895 p. 7. W. v. d. Brink 4804 p. 8. R. ten Hove 4802 p. 9. T. v. d. Meulen 4794 p. 10. C. de Bruin 4744 p. 11. A. E. Muller 4725 p. 12. J. W. Kaspers 4694 p. 13. Van Thienen 4663 p. 14. C. Koster 4632 p. 15. F. G. Sterk 4594 p. 16. L. Rondhout 4512 p. 17. P. J. Bergman 4457 p. 18. A. Klok 4290 p. 19. J. Hofstee 4237 p. 20. J. H. Hoogma 4074 p. 21. E. C. M. Jehee 3544 p. 22. W. Le Clercq 3474 p. Bij de dames was de volgorde: 1. Mevr. Jehee 5468 p. 2. Mevr. Sterk 5334 p. 3. Mevr. Den Hartog 4582 p. 4. Mevr. Pleij 4394 p. 5. Mevr. Rondhout 4185 p. 6. Mevr. Le Clercq 4138 p. 7. Mevr. Van Galen 3879 p. 8. Mevr. Ten Hove 3582 p. 9. Mevr. Ter Haar 3383 p. O ja, natuurlijk, dat is ook zo Dat doen we dan gratis, want u helpt ons enigzins te ontlasten van die hoeveelheid in april. NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN - TELEFOON *490 Eerst nu verschijnen er betrouwbare statistieken over 1967. Uit een ervan blijkt dat er in 1967 ruim 3800 naamloze vennootschappen waren die tezamen een aandelenkapitaal hadden van 13,6 mil jard en daarenboven nog reserves voor 40,2 miljard. Met deze zichtbare 54 miljard wisten zij samen een winst te maken van 8,3 miljard gulden. Voorts blijkt uit deze statistieken nog dat van de 324 N.V.'s met officieel op de Am sterdamse effektenbeurs genoteerde aan delen het rentabiliteitspercentage van het eigen vermogen 11 bedroeg het gemiddeld rendement van gewone aandelen 5,2 °/o was. Het is goed deze cijfers eens in het licht te zetten, temidden van de tijd waarin velen van mening zijn dat in het bedrijfsleven het goud van de bo men valt. De rentevoet van spaargeld op lange termijn lag in 1967 reeds bo ven de 6 Van een investering in de risicodragende sfeer was in dat jaar dus nog geen rendement te verkrijgen dat boven het obligatierendement lag. Wan neer uit een investering van 54 miljard ruim 15 °/o baten worden verkregen, waarvan uiteindelijk maar net 5 °,'o wordt uitgekeerd, dan is het toch duide lijk dat de maatschappelijke funktie van de N.V. reeds lang de zucht naar parti culier winstbejag heeft verdreven. Als we voorts zien naar de enorme risi co's die de ondernemers moeten nemen om hun onderneming groot te maken, om daarmee primair de maatschappij te dienen dan is het een wonder dat er van het particulier initiatief nog zoveel uit gaat. Hoeveel meer produktieve kracht zou er 'ontwikkeld worden als men de onder nemers nog enige beloning gunde voor hun gevaarlijk kansspel met vele nieten. Zo was de situatie in 1967. Sindsdien is het klimaat voor het bedrijfsleven be paald niet gunstiger geworden. En toch verwondert men zich over het stijgend onbehagen In het bedrijfsleven. De belangrijkste ontwikkeling in de E.E.G. is op dit moment dat de vijf landen een soort akkoord hebben bereikt om over drie tot vijf jaar een econo mische en monetaire unie aan te gaan. Dat wil zeggen dat dan niet alleen zoals nu allerlei economische faciliteiten en regelingen voor allen gelden, maar dat zij ook aktief een gemeenschappelijke koers uitzetten. Waarbij dan een soort Euromunt ontstaat er wordt al over gedacht daarvoor de oude Franse Ecu te laten herleven met vast wissel koersen ten opzichte van guldens, mar ken, lires en diverse soorten franken, alsmede eventueel het pond en enige Scandinavische valuta's. Dit alles heeft niet geringe konsekwen- ties. Het betekent dat een instantie in Brussel zich ermee zal bemoeien hoe in lidstaten de begrotingen eruit zien, want van de al geringe vrijheid van de lan den om een beetje te re- of te devalu eren blijft dan bijvoorbeeld niets meer over. Dat wil ook zeggen dat vanuit Brussel zeggenschap uitgeoefend moet kunnen worden in nationale ontwikke lingen die wel uit zouden moeten lopen op dergelijke munt-manipulaties. Mogelyke moeilijkheden De Fransen zijn hiermee ook akkoord gegaan, maar juist dit feit van een ab solute zeggenschap vanuit Brussel moet hen zwaar op de maag liggen. De Fran sen vooral zijn er niet op gebrand ook maar iets van hun soevereiniteit op te geven en dat zal in dit geval toch moe ten. Juist met het oog hierop is in het voorlopig akkoord ook de bepaling opge nomen dat als over drie of vijf jaar het stichten van een dergelijk monetair-eco- nomisch gezagsorgaan niet tot stand komt, alles wordt teruggedraaid wat men in de tussentijd al aan voorberei dingen treft. Men rekent er duidelijk op dat al voorbereidend zulke voordelen ontstaan dat de Fransen het zich dan eenvoudig niet meer kunnen permitteren niet door te zetten. Maar het zijn niet alleen de Fransen die moeilijkheden mogen gaan voorzien. In theorie kan een toestand ontstaan dat de nieuwe Brusselse commissie zegt te gen bijvoorbeeld de Italiaanse regering: dit en dit moet met de begroting Ge beuren anders word de lire ons te zwak Maar de Italiaanse regering is ook ver antwoording schuldig aan het eigen par lement en als dit nu zegt: wat Brussel gelast gaat ons te ver? Wie moet dan hoe de knoop doorhakken? Europees parlement Een Europees parlement, lijkt het logische antwoord: dat is een instituut dat al sinds jaar en dag wordt bepleit, maar dan met echte bevoegdheden in plaats van de adviserende stem die het huidige gezelschap in Straatsburg tot dusver slechts heeft. Ingekapseld in de mone- tair-economische voornemens die nu in Brussel zijn bekokstoofd ligt dus ook wel degelijk de verplichting het voor die tijd ook eens te worden over een f.?!1 ,e ?rSanisatie van een Europees po litiek instrument, een zaak waarover al ïaar cn dag met weinig vrucht wordt beraadslaagd. De noodzaak ervan ziet ieder wel, maar ieder wil ook zoveel mogelijk veilig heidskleppen ingebouwd zien opdat men nooit al te onaangenaam getroffen kan worden door een besluit van zo'n lichaam. Misschien dat deze sluitsteen van de E.E.G.. die daaruit pas echt een gemeenschap maakt, er zo via de om weg van economisch noodzaak wel komt nadat, de zuiver ideële besprekingen

Soester Courant | 1971 | | pagina 14