de snélste wegwezers starten op een echte LUCAS batterij BEN NIJHUiS iaoazosi^ mi v"3s§ MENINGEN VAN LEZERS Hearing over „De Vriendschap" Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" Geslaagd ZIJN UW REISPAPIEREN REEDS VERZORGD? ISRAËL NIET LANGER „UNDERDOG" Jaarvergadering „Natuurbescherming" afd. Eemland Gepromoveerd reisagenten DODELIJK ONGEVAL OP DE BILTSEWEG Natuurwandeling „The Husky's", een Soester band op de pïatenmarkt Kerkenraad Geref. Kerk „Vrijgemaakt" WISO schakelt over van groen op rood Brigadier W. den Hartog 25 jaar in dienst van de gemeente Soest Aanleg van veelbesproken guirlande van hoogspanningsmasten begonnen VRIJDAG 5 MAART 1971 Beslist niet als een complete verrassing, want het heeft vanaf 1968 met kleine lettertjes op elke zegel gestaan, 1968- 1969-1970, maar voor heel veel fervente WISO-zegelspaarsters en spaarders toch onverwacht, heeft het bekende en ver trouwde groene WISO-zegel met zijn even vertrouwde groene opplakvel het veld moeten ruimen voor een wat op dringeriger aandoende opvolger, het ro de WISO-zegel. Na ruim tweeenhalf jaar ongelimiteer de zegeluitreiking door in totaal tachtig aangesloten winkeliers, werd het om administratieve redenen noodzakelijk de Geweldig knap van wethouder mevr. Walter om na zo'n hearing van een ruim 30 bezwaarden toch toe te geven dat er aan de argumenten der bezwaar den weinig mankeert, zodat ze de ge meenteraad anders zal moeten adviseren, géén sociëteits-vergunning dus, wél een speelplaats voor de kinderen. Het is sneu voor „De Vriendschap", maar daar zal wel voor gezorgd wor den, een ander plekje te vinden. Zo'n plekje is gevonden, het is aan de Anna Pauwlonalaan hoek Oranjelaan. Een gaaf stuk grond, geen parkeerpro bleem en zo, geen terreinophoging waardoor wateroverlast, direkte afvoer op de riolering, dat zie je zo, als je maar even je hersens gebruikt! Deze vondst werd gemeld aan ons ge acht raadslid drs. Jonker van D '66. Zo'n clublokaal kan dan tevens overdag dienst doen als kinderkres. D '66 voelt zo veel voor zo'n kresj, dat staat in hun program! Gelijk heeft D '66 en de heer Jonker voorop! Maar wat ik nu niet, herhaal niet, begrijp, die me neer Jonker wil zo'n duivenclubhuis anex kinderkresj helemaal niet. Echt waar, hij wil het niet hebben op die plek, daar op de hoek Oranjelaan! Be grijpt u dat nou! Zo'n man moest blij zijn met zo'n suggestie, maar neen hoor en weet u waarom niet? Ik ben er ach ter gekomen. Meneer zelf woont hoek Prins Hendriklaan. Z'n achtertuin zou dan aan het clubperceel grenzen! Waar zou ons geacht raadslid nu last van hebben? Wij aan de Nachtegaal-, Pelikaan- en Vinkeweg zijn als de dood voor de herrie, verlies van privacy, nachtrumoer enz. enz. Ons geacht raads lid allemaal wel bekend! Maar zelfs de heer Jonker vindt dat wij in ons rustig villabuurtje die ergernis maar op de koop toe moeten nemen, als hij het maar niet bij hem in de buurt krijgt. Leve de politiek, bovendien het hemd is weer nader dan de rok! groene zegel uit de roulatie te nemen en te vervangen door een zegel van een andere kleur met daarbij tevens een andere kleur opplekvel. Behoudens de verandering in kleur moet tegelijk met het ingebruiknemen van de WISO-zegels nieuwe stijl, inplaats van 250 zegels per opplakvel, in ver band met de stijging van de b.t.w., 30 zegels méér worden geplakt, zodat van af dit moment 280 zegels geplakt moeten worden. De groene kaarten met de groe ne zegels blijven normaal op 250 zegels staan. Tot 30 april a.s. kunnen de groene ze gels bij elke WISO-winkelier, mits ge plakt op groene opplekvellen, worden verzilverd. Ook slechts gedeeltelijk vol geplakte boekjes worden tegen 1 ct. per zegel ingenomen. Door deze voor velen misschien wat on verwachte omschakeling komt natuurlijk logischer-wij ze de vraag naar voren, „maar wat moet ik dan met mijn vol geplakte kaarten, die bestemd zijn voor de dagtochten voor volwassenen en kin deren?" Hoewel die tochten ondanks het korte bestaan van de WISO al op een traditie beginnen te lijken, is de organisatie van die evenementen niet als een vaststaand punt in de WISO aangegeven. Het ver rassingselement blijft de voornaamste rol spelen. Om toch aan die vragen te gemoet te komen, meent het bestuur van de WISO, zonder daarbij een geheim te verklappen, hun klanten mede te moeten delen, dat zij, ondanks deze omschake ling, toch nog royaal de gelegenheid krijgen om voor die eventuele tochten voldoende kaarten bijeen te sparen. Voor het zover is vindt binnenkort de paas-aktie plaats, waarover nog geen nadere mededelingen zijn te doen, maar die via advertenties in deze courant vroegtijdig bekend gemaakt zullen wor den. Deze paas-aktie valt nog binnen de gel digheidsduur van de groene zegel, doch ook de nieuwe rode zegels zijn daarvoor bruikbaar. Na 30 april verliezen de groe ne zegels volledig hun waarde, en kun nen niet meer worden verzilverd. De Kerkenraad van de Gereformeerde Kerk „vrijgemaakt" te Soest deelt ons mede, dat hij niet als lid c.q. gastlid tot de Raad van Kerken in Soest is toe getreden. Het verzoek daartoe van de Raad van Kerken te Soest werd al eerder op prin cipiële gronden geweigerd, zulks in te genstelling tot het bericht in het ver slag over de Raad van Kerken in Soest in de Soester Courant d.d. 26 februari j.1. Onze plaatsgenote mevrouw M. S. Elffe- rich-Jansen is geslaagd voor het examen chiropodist. Zij behaalde haar examen binnen de daarvoor beschikbare tijd. Het examen werd afgenomen door de Ne derlandse Federatie van Organisaties van Chiropodisten. IJZERWAREN Ook voor elektrotechnisch materiaal. Nieuwstraat 56 - Soest Telefoon 02155-6228 Laatste waarschuwing Zo niet, gaat u dan ln elk geval uiterlijk 19 maart a.s. naar de gemeen te-secretarie, dan profiteert u bovendien nog van het goedkopere leges tarief. Van april tot en met augustus moet voor de afgifte (verlenging) van paspoorten en toeristenkaarten een hoger provinciaal legestarief in rekening worden gebracht. De jaarlijkse algemene vergadering van de afd. Eemland wordt gehouden op donderdag 11 maart, te 8.15 uur, in ge bouw „De Rank" aan de Soesterbergse- straat. Op de agenda staat o.m. het punt be stuursverkiezing. De aftredende be stuursleden de heren De Bruin en Smoorenburg stellen zich herkiesbaar. Wegens gezondheidsredenen zal de heer Van Elmpt aftreden. Het bestuur stelt de heer W. Post kandidaat. Het secreta riaat is overgenomen door de heer Mul ler. Aan de Utrechtse universiteit promo veerde op woensdag jl. de heer V. La- bordus, wonende te Soest-Z., Eikenlaan 24, tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen op het proefschrift: „Het effect van ultraviolet licht op ontwikke lende eieren van Lymnaea Stagnalis (Mollusca, Pulmonata). In 1955 begon de heer Labordus de stu die in de biologie aan de Utrechtse uni versiteit, waar hij in 1961 het doctoraal examen aflegde. Sinds 1959 is hij werkzaam bij het Zoö logische laboratorium, eerst als kandi daatassistent, vervolgens als wet. amb tenaar en ten slotte in 1965 als wet. medew. lt klasse. Zijn belangrijkste taak is het geven van embryologie aan le en 2e jaars studenten in de biologie. Promotor was Prof. dr. Chr. P. Raven, gewoon hoogleraar in de zoölogie, die rengeografie en de vergelijkende anato- Een écht reisbureau Heus er is verschil Steenhoffstraat 9a, tel. 5671 - 4905 Dagelijks geopend van 9-5 uur; zaterdags van 9-12 uur. Stcenhoffstraat 9a. telefoon 6571 en 4905. Dinsdagmiddag j.1. is de heer C. v. D. (67) uit Amsterdam ter hoogte van de Koninginnelaan dodelijk verongelukt. Rijdend in de richting Baarn raakte hij bij het kruispunt in een slip, waar door zijn auto achterstevoren op de andere weghelft terecht kwam. Een in de richting Utrecht rijdende vrachtwagen boorde zich achter in de luxe wagen en drukte deze van de weg in de berm. De bestuurder was op slag dood. Zijn naast hem zittende dochter werd ern stig gewond met de ziekenauto naar het ziekenhuis in Baarn vervoerd. Bij redelijk weer wordt op zondagmid dag 14 maart een door de „Natuurbe scherming" afd. Eemland uitgezette wan deling gehouden. Vertrek om 14.00 uur aan het einde van de Insingerstraat hoek Wieksloterweg. Deze van oorsprong Soester bancl bestaat bijna acht jaar en treedt al vele jaren overal in het land op, o.a. in een shows niet Max Tailleur, Mickc Tclkamp en Rudi Carcll; op personeelsavonden van K.P.S.; in de kantine van de Amerikaanse Basis te Soesterberg, in Brunssnm en München. „Wij zonden ook graag in Soest spelen, maar er is hier geen goede zaal beschikbaar." De groep, bestaande uit Henny Happe (27) solo-gitaar en zang, Martin Duiser (21) slaggitaar en zang, Paul van Ingen (22) orgel en piano, René de Vink (23) bas en zang en Ton Happe (24) slag werk, behaalde haar eerste grote succes tijdens een optreden in het „Cabaret der Onbekenden" in Waalwijk. Zij kregen daar de eèrstde prijs. Sindsdien namen de verzoeken om op te treden hand over hand toe. „Practisch alle weekenden zijn wij bezet", aldus de sympathieke Ton Happe. Als voorlopig kroon op hun werk heb ben zij nu een twee-jarig contract af gesloten met de platenmaatschappij „Ariola" in Haarlem. „Het is een mijl paal, maar we hebben heus niet het idee, dat wij er nu zijn". De eerste plaat, waarschijnlijk een single, komt binnen kort uit. Een L.P. is al opgenomen. Naast veel eigen werk, brengen zij num mers van Crosby, Stills Nash, Neil Young, Moody Blues en The Beatles. Het eigen werk wordt geschreven door Martin Duiser en Henny Happy. De teksten hierbij worden verzorgd door Rob Viester. Ook aan hun verdere muzikale oplei ding besteden zij veel vrije tijd. Zang en gitaarlessen volgen zij bij bekende muziek-pedagogen (o.a. Corry Bever- sluys) op klassiek gebied. Toekomstplannen ,Dat zal natuurlijk wel afhangen van het succes dat wij met onze platen hebben. Wij traden reeds op in Duitsland en zijn nu bezig, via onze manager Gerard v. d. Kolk uit Hilversum, met. contacten voor optreden in Spanje en Zuid-Frank rijk". Voorlopig zal dat dan wel in de vakantie moeten gebeuren, maar het is leuk na acht jaren van volhardend en ijverig studeren, resultaten te zién. Moeilijkheden met een repetitieruimte hebben zij niet. Eén van de zolders van de koninklijke stallen staal lot hun be schikking. „Tot nog toe zijn wij niet voor radio of T.V. opgetreden en wij hebben daar ook nog geen spijt van. Je moet dan dikwijls starten in programma's als „Jong Talent" of „Rodeo". Dat is dan een héél belangrijk optreden, waar .ie muzikale kwaliteiten soms niet zo goed overkomen. Een minder goede beoor deling van een jury zet je dan soms jaren terug. Voorlopig zijn wij tevre den met de weg die wij bewandeld heb ben". „The Husky's" hebben een vol bezette agenda, met optreden in heel het land, van Groningen tot Maastricht, Den Haag, Rotterdam enz. enz. En nu is er dan een soort erkenning door het twee-jarig contract met „Ario la". Wij hopen ze nog eens op de hoogste sport te zien. „Van een plaatsje op de „Top-Veertig" lijst droom je eigenlijk nog niet eens", aldus Ton Happe. „Nee, wij blijven met twee benen op de grond staan." JEANNET GEERTSEMA I.V. HANDELMAATSCHAPPIJ TRANSMARK J .t.l .1 IJfI.V U HOOFTIAAN 57. BUSSUM H >.#1^ I? Mi "-' tA TELEFOON 02150-10151* ■BBRiM Wanneer nu Israël, op welke gronden dan ook, die opening van het Suezka- naal tegenhoudt, kan het worden be schouwd als een „dwarsligger" en dan kon de vriendschap van bepaalde sta ten wel eens in grim verkeren. Slechts een pion Dan ls het voor de machtige lobbies, die regeringen openlijk of achter de schermen beïnvloeden, geen al te grote kunst om het beleid ten aanzien van Israël om te buigen. Net zo min als het een kunst is, de publieke opinie te gaan bewerken. Want de sympathie voor de underdog is er niet meer. Israël heeft bewezen, zeer doeltreffend van zich af te kunnen slaan. Israël is daarbij slechts een pion in het spel der groten. Van Rusland en Ame rika, maar ook van Engeland, en van Frankrijk, dat graag het spel op eigen houtje speelt. Alle mooie woorden kun nen daaraan niet veranderen. Het gaat om de belangen, de invloeds sferen, de energiebronnen van de gro ten. Tyd En wanneer nu, zij het om zeer uiteen lopende redenen, die groten menen dat het van belang is dat het Kanaal zo spoedig mogelijk weer functioneert, dan kunnen ze de tegenstand van Israël als lastig ondervinden. En Israël kan, net zo min als een der Arabische landen, zich op eigen houtje handhaven, zonder de steun van een of andere Grote Broer. Daarbij zijn ook in Israël veel mensen oorlogsmoe. De defensie verslindt een groot deel van het budget. Wanneer men het handig speelt, krijgt Tel Avlv ook in eigen huis de handen vol. Een krijgsman wint al veel, al wint hij niet dan tijd... maar de tijd kan ook wel eens een ongunstige factor vormen! 1 Maart herdacht de heer W. den Har tog het feit dat hij 25 jaar in dienst was van de gemeente Soest. Alhoewel de heer Den.Hartog eigenlijk te bescheiden is om officiële huldigin gen in ontvangst te nemen, werd hij maandagmorgen door een afvaardiging van de Soester politie gehuldigd. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer bood hem daarbij de gebruikelijke en veloppe met inhoud aan. De heer Van den Brink, voorzitter van S.P.S.V. feliciteerde zijn steeds actieve mede-bestuurslid en overhandigde hem namens S.P.S.V. eveneens een enveloppe met inhoud aan. Volgende week zal de heer Den Hartog in verband met dit jubileum ontvangen worden door het college van Burge meester en Wethouders. De publieke opinie heeft sterk de nei ging, sympathie te voelen voor de un derdog. Dat is een der redenen waarom strijdende partijen zo hun best doen, de ander als de aanvaller te identificeren. Israël heeft daarvan ook geprofiteerd, maar het is de vraag of dit nog lang zal duren. Want die publieke opinie kan makkelijk worden beïnvloed, vooral wan neer het om grote belangen gaat Momenteel staat Egypte druk met de vredespalm te zwaaien. Dat kan, want Nasser is dood. Nasser was nu eenmaal méér dan alleen de sterke man van Egypte. Hij gold als de sterke man van héél het Arabieren- dom. Dat betekende, dat hij, leiding ge vende aan de politiek van zijn land, daarmee leiding moest geven aan Ara bische politiek. En als men nu weet dat in die Arabi sche wereld men het eigenlijk alléén maar eens ls, als het gaat om Israël, en verder allerlei belangen en aspiraties el kaar doorkruisen en met elkaar botsen, dan is het duidelijk dat dit voor Nasser een handicap kon vormen bij het voeren van een nationale, Egyptische politiek. Na Nasser De nieuwe premier heeft de last van het Arabische leiderschap niet te torsen, en kan alléén de belangen van zijn eigen land behartigen. En nog geen van de Arabische leiders heeft in de zevenmijls laarzen van Nasser durven stappen, al doet Klein-Duimpje uit Lybië verwoede pogingen. Het vredespalm-gezwaal heeft plaats aan de oever van het nu al jaren geblok keerde Suezkanaal. Egypte wil het wel weer open. hebben en poseert daarbij als een concessie aan Israël, dat het er dan ook door mag. Golda Meïr constateert droogjes dat alléén Egypte er belang bij heeft en dat zolang Egypte het over dat kanaal alleen voor het zeggen heeft, Israël nu, net zo min als toen, enige zekerheid heeft van een vrij en onge hinderd gebruik. Het Kanaal Maar niet alleen Egypte heeft er be lang bij. Rusland, dat een eeuwenlange droom, een uitgang naar de Indische Oceaan, druk aan het verwezenlijken is, voelt er ook wel voor van uit de Middel landse Zee makkelijk in de Perzische Golf te kunnen komen. Maar daarenboven zijn er in het wes telijk blok belanghebbenden. Vooral nu de olieprijs weer opgeslagen is, spelen de transportkosten een grote rol en on danks de mammoettankers zou het een stuk schelen, wanneer kleine tankers via het Suez-kanaal zouden kunnen varen. Nieuweweg 97, telefoon 3462 RIJWIELEN - BROMFIETSEN MOTOREN De protesten van de vogelwacht, de na tuurbeschermers en andere verenigingen ten spijt, is men vorige week onder de rook van Utrecht begonnen met het op richten van de stalen hoogspanningsmas ten, die via Maartensdijk, Lage Vuurse en Soest naar Amersfoort zal lopen. De betonnen fundering is op de meeste plaatsen vorig jaar al geplaatst en op verschillende plaatsen in onze gemeente ontsieren zij nu al de omgeving. De hoogspanningskabel die bij het fort De Gagel boven de grond komt, heeft naast een aantal behoorlijke natuurlijke barrières, drassig polderland en dichte bebossing, waarvoor gedeelten zijn om gehakt, ook een aantal eigentijdse moei lijkheden te overwinnen. Want begint men in eerste instantie al met het krui sen van de weg Hilversum-Utrecht, ook de naastliggende spoorbaan en de nieu we in aanleg zijnde weg Utrecht-Hilver- sum moet over spannen worden. Terwijl in Utrecht het sfeervolle polder landsschap, bruggetje, slootje, watermo len en weiland wordt ontsierd met een nu nog „draadloze stalen kerstboom", nadert de tijd dat onze natuurschone omgeving eenzelfde lot ondergaat.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9