willemars Garage Stam KINDEREN UIT ONTBONDEN HUWELIJK PROEFNEMINGEN MET BIJEN ERNA SPOORENBERG PENSIOENOPBOUW MENINGEN VAN LEZERS U KUNT NIET ALLES WETEN! Decowall, TYPING SERVICE leerling, aank. verkoopster, Ie verkoopster „Bezoekrecht" beslissing van de rechter Geslaagde excursie imkers Een van Nederlands grootste prima-donna's Haar carrière begon in Wenen Terugblik van een teller in het Soesterveen Officiële Mededelingen Bekendmaking THUISWERK (de echte) 13,-- per m2. Parana Pine Wandschroten 0,85 per ml Karelisch Grenen, 0,90 per ml Hardhouten voordeuren DE VERZEKERINGSUNIE VERTEGENWOORDIGER DINSDAG 9 MAART 1971 ln <3e loop van 1A71 zal het wetsontwerp betreffende een herziening van het echt- pcheldingsrecht ln de Tweede Kamer worden behandeld. De beraadslagingen over élt ontwerp worden niet zonder spanning tegemoetgezien, want minister Polak heeft tamelijk ingrijpende wijzigingen van de bestaande wetgeving voorgesteld, waarover in de verschillende (levensbeschouwelijke) kringen van ons volk heel verschillend wordt gedacht. Pet wachten ls nu op een rapport van de commissie-Wiarda, die momenteel werkt aan een studie over het kinder recht, en die ook met voorstellen zal ko men over een eventueel bezoekrecht. Maar de Amsterdamse hoogleraar Prof. mr. J. de Ruiter heeft niet op het rap port van deze commissie willen wachten. Bij zijn Inauguratie aan de Vrije Uni- verseteit heeft hij een pleidooi gehouden voor een wettelijke erkenning van het bezoekrecht. Prof De Ruiter voor wettelijke erkenning bezoekrecht Een echtscheiding is altijd een tragedie, niet alleen voor de echtelieden zelf maar ook en vooral voor de kinderen, die uit dit huwelijk zijn geboren. Wanneer de Zaterdag 6 maart j.1. vertrok een grote groep van zestien imkers, leden en be stuursleden van de afdeling Soest en Omstreken van de Vereniging voor Bijenteelt, naar het laboratorium voor Vergelijkende Fysiologie van de Rijks universiteit te Utrecht, om kennis te nemen van de interessante onderzoe kingen, die daar worden gedaan op het gebied van het leven der honingbijen. De bioloog drs. J. P. van Praagh, die deze proefnemingen doet in samenwer king met dr. Veldhuis, gaf allereerst een uiteenzetting over het doel van de proeven. De vraag is: hoe ontwikkelt zich een bijenvolk dat is opgesteld in een besloten ruimte en daarin slechts kan uitvliegen en waarin de omstan digheden van de vrije natuur zoveel mogelijk zijn benaderd Deze ruimte bevindt zich in het gewelf van fort De Gagel buiten Utrecht. Er is daar in een grote kooi een bevolkte bijenkast opgesteld. Na veel zoeken en tasten en als resultaat van maandenlang over leg is het gelukt daarin de normale eisen voor een natuurlijke ontwikkeling nabij te komen. De klimatologische om standigheden worden geregeld. De lucht temperatuur is constant 25 tot 26 graden Celsius. Er is een goede vochtigheids graad en luchtbeweging, terwijl TL- buizen zorgen voor een licht, dat niet direct op de kooi is gericht, maar dif fuus verspreid wordt. Voedsel, bestaan de uit suikeroplossing en bloemenstuif- meel kunnen de uitvliegende bijen in deze ruimte uit voedertoestellen opha len. Ook in de winter blijven deze omstandigheden onveranderd. Op deze manier is het hier gelukt dit bijenvolk tot nu toe gedurende meer dan anderhalf jaar binnen te houden en een natuurlijke ontwikkeling te ver krijgen. Elders is men daarin nog nergens ge slaagd. In de vorige zomer kwam het volk tot veertien ramen (raten) met broed. Gedurende deze winter heeft hetzelfde volk nog steeds zeven ramen broed gehad. Eén der vele onopgeloste vragen is waarom deze broedontwikke- ling is teruggelopen. Hoewel sterk aan bijen en broed zwermde het volk in de zomer niet. Er werden ook geen dar ren (mannetjes bijen) gekweekt. Het hoe en waarom is ook wat dit betreft een open vraag. Van de impulsen, die de bijen tot zwermen brengen is nog weinig bekend. Ook weet men nog niet zeker wat es sentieel is in de voeding van bijen in zake de vitaminen enz. In de kooi vliegen de bijen normaal uit. Hier wordt ook het vlieggedrag en de invloed van het licht daarop be studeerd. Het is bekend, dat het bijen oog niet alleen heel anders van con structie is dan het menselijk oog, maar het lichtbeeld ook anders opvangt en de kleuren niet ziet zoals wij. Zo kan een honingbij geen rood waarnemen als kleur, maar lyel ultraviolet, wat wij weer niet waarnemen. De bij ziet een ander deel van het spectrum als wij. Voor haar is ultra violet het helderst, dan komt het blauw en achteraan staat de rest, wat in hoofdzaak als geel wordt gezien. Daarom verspreiden de TL-bui- zen bij de kooi een licht met veel ul traviolet. Hiermee worden ook proeven genomen. Drs. Van Praah lichtte zijn uitvoerige verklaringen toe met behulp van een video-recorder. Tal van vragen, gerezen tijdens de uiteenzetting, werden beant woord en gaven wel blijk van grote be langstelling. Het gezelschap reed vervolgens naar het fort De Gagel, om de proefnemingen in ogenschouw te nemen. Het gewelf waarin de kooi de ruimte grotendeels opvult, was gehuld in een blauwviolette schijn; voor onze ogen vrij donker, voor bijen zo helder als de dag. De muren waren beplakt met gekreukte aluminiumfolie, die het licht uit de TL-buizen verspreidt. Veel bijen vlogen in alle richtingen rond in kooi. Andere bijen waren bezig voedsel op te halen. Drs. Van Praagh schakelde het licht naar bepaalde zijden uit en telkens verzamelden alle bijen zich onmiddellijk in de richting van het licht. Bij volledig uitdoven hiervan lieten de „immen" zich meteen met een getik als van re gendruppels op de plastic vloerbedek king vallen. Het gebruikte gewèlf met een afmeting van 5 x 6 x 3,80 meter blijkt goed te voldoen aan de verwachtingen van de proefnemers. Het volk bouwt normaal raten. De le vensduur van de werkbijen is meer dan zes weken en er is minder sterfte dan buiten, omdat er ook minder gevaren dreigen. Het vragenstellen en de discussie wa ren hier nog intensiever dan in het la boratorium en drs. Van Praagh had een drukke middag. Het bleek wel, dat de honingbijen, die met de mieren tot de best bestudeerde dieren ter wereld behoren, in hun in gewikkelde samenleving een menigte van interessante verschijnselen bieden, die aan imkers niet onbekend zijn, maar die aan onderzoekers vooralsnog een reeks van onopgeloste problemen op leveren, waarvan dit verslag slechts enkele aspecten kon laten zien. Zoals te begrijpen valt, werd onder veel éank afscheid genomen van fort De Gagel en de proefleider. breuk tussen een man en een vrouw onherstelbaar is, is het natuurlijk ook niet in het belang van de kinderen, dat de ouders bij elkaar blijven wonen. Weliswaar zijn er ouders die „omwille van de kinderen" kost wat kost bij el kaar willen blijven, maar dat is een uitermate riskante beslissing, die men niet iedereen kan aanraden. Maar dat betekent niet, dat een scheiding geen problemen met zich mee zou brengen, ook wat de toekomst van de kinderen betreft. Bij die toekomst voelen veelal beide ouders zich sterk betrokken, maar noch tans bepaalt de wet dat na een echt scheiding de ouderlijke macht, in dat geval „voogdij" genoemd, overgaat op één van de beide ouders. Dat kan voor de ouder, die niet met de voogdij wordt belast, ernstige gewetensconflicten met zich mee brengen, want het blijven ten slotte zijn (haar) kinderen. En de hu welijksband mag dan ontwricht zijn, de verhouding met de kinderen is tenslotte een heel andere relatie. In veruit de meeste gevallen is het de man, die met deze problemen te maken krijgt. Veelal zal de rechter de kinderen aan de moeder toewijzen. Zij wordt de voogdes en het is meestal van haar goedkeuring afhankelijk, of de vader na de scheiding nog kontakt met zijn kin deren mag onderhouden. Vindt de moe dervoogdes het niet goed dat de vader zijn kinderen regelmatig ziet, dan kan die vader zich niet op een wetsbepaling beroepen, welke hem het recht geeft het kontakt met de kinderen voort te zetten. Subjectief Het is zonneklaar dat over dit punt heftige konflikten kunnen rijzen tussen de voormalige huwelijkspartners. Kon- flikten, die noch bevordelijk zijn voor het geestelijk welzijn van de kinderen, noch voor dat van de ouders. Niet altijd wordt een beslissing om de niet met de voogdij belaste ouder het kontakt met zijn kinderen te weigeren, op redelijke gronden genomen. Soms zijn aan een echtscheiding zulke heftige konflikten voorafgaan, dat degene die de ouderlijke AUTOBANDEN SERVICE G. Borgesiuslaan 19A, BAARN Tel. 02154-6687 VAKKUNDIGE ADVIEZEN. GRATIS BANDENCONTROLE. macht krijgt toebedeeld, er bij voorbaat van uitgaat dat het voor de kinderen niet goed is dat zij nog kontakt hebben met de andere ouder. Maar dat is na tuurlijk een zeer subjectieve mening. Prof. mr. J. de Ruiter meent dat de ouder, die niet met de voogdij is belast, in principe het recht moet hebben de kinderen uit zijn (haar) ontbonden hu welijk te bezoeken, c.q. hiermee kontact te onderhouden. Hij wil een wettelijke erkenning van het recht van „de andere ouder" om met de kinderen kontakt te blijven onderhouden. De wijze waarop dat kontakt moet geschieden, zou door de kinderrechter vastgesteld moeten worden. Sancties Wanneer beide ouders het over dit punt eens zijn, ligt de zaak eenvoudig. Maar prof. De Ruiter meent dat het bezoek recht ook moet worden toegekend, wan neer één van de beide ouders daarom vraagt. Wel moet de kinderrechter de bevoegdheid hebben om het kontakt op te heffen, wanneer dat gevarer. met zich zou brengen voor de lichamelijke of geestelijke belangen van het kind. Die gevaren zijn natuurlijk in vele ge vallen niet zo gemakkelijk aan te tonen, maar uiteraard kan de ouder-voogd de hulp van deskundigen inroepen (kinder bescherming, maatschappelijk werk, huisarts enz.). Wil de ouder-voogd niet meewerken aan het bezoekrecht, dat de kinderrechter toekende aan de andere ouder, dan moeten op hem (haar) sanc ties kunnen worden toegepast, (voogdij- wijziging, ontheffing of ontzetting uit de ouderlijke macht). Terecht gaat prof. De Ruiter er van uit, dat deze sancties een preventieve wer king zullen hebben. Een moeder, die te gen de wil van de rechter haar kinderen bij haar voormalige echtgenoot wil weg houden, zal dergelijke risico's niet gauw nemen. Het recht om „de andere ouder" het kontakt met zijn kinderen te weige ren komt volgens de voorstellen van de Amsterdamse hoogleraar dus in handen te liggen van de rechter. Dat lijkt ons juist, het voorkomt in elk geval dat ouder-voogden om allerlei irrationele re denen hun voormalige huwelijkspartner het zo begeerde kontakt met de kinderen Een zangeres die aan he begin van haar carrière op de planken van de Weense Staatsopera de rol van Pamina uit Mozart's „Die Zauberflöte" zó wist te zingen, dat het verwende Oostenrijkse publiek haar een hartstochtelijke ovatie bracht, moet wel een groot kunstenares zijn. Over Erna Spoorenberg kan men inderdaad ln deze termen Spréken, want haar stralende lyrische sopraan die een sterk persoonlijk timbre bezit, heeft In de laat ste twintig jaar duizenden muzieklsefhebbers momenten van subtiele schoonheid en tedere ontroering gebracht. Bovendien heelt zjj een verbluffende veelzijdigheid tentoongespreid, want begonnen als operazangeres heeft zjj ook met haar orato rium- en liedervertolkingen zich in binnen- en buitenland grote naam verworven. pese operacentra. Frappant is haar veel zijdigheid, want als Fiodiligi in Mozart's „Cosi fan Tutte" schitterde zij evenzeer als Mélisande in Debussy's navrante „Pellèas et Mélisande", welke rol zij oók voor de grammofoon heeft gezonden. Sinds 1958 zong zij ook voor een dank baar publiek bij de Nederlandse Opera, waar zij als eminent coloratuurzangeres haar entree maakte als „Koningin van de nacht", in „Die Zauberflöte". Als liederzangeres groeide zij evèneens naar een slechts door weinigèn bereikt ni veau. En deze opvlammende ster zou geen Nederlandse zijn geweest, als zij ook nietin het oratorium had uitgèblonken. Jarenlang heeft zij in Amsterdam en Naarden de sopraanpartij uit de Mat- theuspassion gezongen op een wijzè, zo als men die zelden hoort vertólkên. Mevr, spoorenberg doet in haar optre den bepaald niet denken aan een kun stenares die zich meent elke gril te kun nen veroorloven en daardoor regisseurs en dirigenten tot wanhoop weet te bren gen. Zij is een vrouw, die ernst maakt met haar kunst, die haar faam in de eerst? plaats door veel studie en hard werlen heeft verworven. Zij bereidt zich altijd nauwgezet voor op haar rol len ;n bestudeert zowél de muzikale als (e dramatische zijde nauwkeurig. Deze prima-donna, die in haar fraai ingelicht huis in Amstelveen de rust vind! die nodig is om regelmatig tot topprestaties te kunnen komen, is geen actri:e die met haar gaven loopt te pronien, doch ze met zéér gróte intelli gente tot ontwikkeling weet te brengen. Haar charme en haar geest, haar teder heid sn haar warmte die men ook in het Persoonlijk contact met haar kan er varen, adelen haar bel-canto, waar haar verm:gen tot dramatische bewogenheid ook :j'n sterke expressie aan verleent. Haar stem heeft de laatste jaren nog voortiurend een warmte en innigheid gewogen en dit geeft reden te vermoe den (at deze Nederlandse kunstenares bog ling aan de top zal blijven. Een jonge vrouw, ln de bloei van haar leven, in een gracieuze donkerblauwe japon, zo hebben de muziekliefhebbers een jaar of twintig geleden voor het eerst kennis kunnen maken met de zangeres, die tevoren op het conserva torium in Amsterdam viool had ge studeerd. Haar knappe, frisse gezicht gaf toen beloften van vitaliteit, van energie, van ontvankelijkheid, dat op het gelaat van de vrouw die zij nu is, in vervulling zijn gegaan. De trekken zijn alleen veel dieper geworden. Lief en leed in dit verband geen ijdele woorden hebben het hunne daartoe bijgedragen. Erna is een mooie vrouw en dat heeft zeker bijgedragen tot de successen die zij op het operatoneel heeft verworven. Maar zij is ook een vrouw van wie een zekere levenservaring, men mag zelfs zeggen levenswijsheid uitgaat. Deze ge vierde figuur, wier carrière een aaneen schakeling van artistieke triomfen is geweest, heêft niet alleen de vreugden, maar ook de bittere teleurstellingen van het menselijk bestaan ervaren. Liefde en vriendschap heeft zij gekend, maar ook wanhoop en eenzaamheid. Deze uit eenlopende ervaringen hebben haar zangkunst verrijkt, aan haar vertol kingen een rijpheid gegeven, die haar voordracht zou verdiepen en het haar mogelijk maakte zich op het operatoneel in zovele figuren in te leven. Een sprookje? Deze in Indonesië geboren, maar in Nederland getogen bankiersdochter, die al op zeer jeugdige leeftijd zanglessen kreeg, koos als hoofdvak viool, toen zij leerlinge werd aan het Amsterdamse conservatorium. Haar leraar was de bekende Julius Röntgen. Maar haar stem verwaarloosde ze niet en haar zangpedagoge, Aaltje Noordewier, her kende al spoedig Erna's grote vocale kwaliteiten. Wonderlijk dat deze leerlinge, die spe cialisatie op het instrumentale vak ver koos, boven zingen als hoofdvak, later juist als zangeres carrière zou maken. Mevrouw Spoorenberg etaleerde haar unieke stemkwaliteiten tijdens een be sloten voorstelling in Brussel zodanig, dat zij meteen door de Weense Staats opera voor enkele voorstellingen werd geëngageerd. Het léék op een sprookje. Een jonge vrouw, die viool studeerde en in de resterende tijd zanglessen had genomen, wordt meteen uitgenodigd te zingen in een der meest befaamde operacentra ter wereld, waar in die tijd sopranen als Hilde Güden, Elisabeth Schwarzkopf en Irmgard Seefried het verwende Weense publiek het beste van beste bieden. En wat nog meer zegt weet haar auditorium tot grote bijval te brengen. Als Pamina in Mozart's „Zauberflöte", als Violetta in Verdi's „La Traviata" en als Olympia in Offenbach's „Hofmann's Vertellingen" ontvouwt zij met verve en gratie haar grote vocale kwaliteiten, ter wijl zij zich tevens als een actrice van formaat ontpopte. Veelzijdig Na haar spectaculaire Weense successen bouwt Ema Spoorenberg op impone rende wijze aan een opzienbarende in ternationale carrière. Zij wordt een ge ziene gast ln alle belangrijke Westeuro- Het veranderen in gunstige zin van de bestapide pensioenvoorzieningen ln het bedrijfsleven ls een Ingewikkelde zaak. Er is al veel over gediscussieerd, ook ln de Stichting van de Arbeid, het privaat rechtelijk overlegorgaan tussen werkne mers en werkgevers. Uit een interim-rapport van de pen sioencommissie uit de Stichting blijkt dat de gehele aanpassingsprocedure om tot een waardevaste pensioenregeling van zeventig procent van het eindloon te geraken, met inbegrip van de A.O.W., nog drie jaar zal duren. De molens van de S.E.R. en het Rijk moeten de voor stellen nog eerst vermalen en die malen wel zeker, maar erg langzaam. Na het tot stand komen van een wettelijke re geling zal het nog twaalf jaar duren eer de regeling volop in werking is. Oudere werknemers blijven dus voorlopig nog in de moeilijkheden zitten, ook ten aan zien van het pensioenverlies bij veran dering van betrekking. De realisatie hangt mede af van de offers, die werk nemers op dit punt willen brengen. Velen zullen een uiting van teleurstel ling niet kunnen onderdrukken bij het lezen van dit bericht. Zij zullen zich afvra gen of er niet sneller gewerkt kan wor den. Nadat er vijf jaren door middel van een wereldoorlog hard was gewerkt aan de verarming van dit werelddeel, wist men in enkele jaren een basis-pen sioenvoorziening tot stand te brengen voor iedereen. Nu stijgt de welvaart met meedere procenten per jaar. Men stuwt de reële lonen met forse rukken naar boven. Bejaarden wil men nu nog 15 jaar laten wachten eer zij volop aan hun welvaartstrekken komen. Het komt ons voor dat men in deze zaak wel aan een stroomversnelling mag werken en dat uiterlijk over 10 jaar toch alles in kan nen en kruiken moet zijn. Wij zien an ders nog eerder een algemene Europese pensioenverzekering tot stand komen dan een landelijke. Laat men in de aan- Bijverdiensten. THUISWERK, o.a. vouwen, plakken, schrijven, sorte ren enz. Werk wordt ook zelf door ons geleverd. Inlichtingen (postzegel insluiten)firma Metalon, Postbus 511, 's-Hertogen- drang tot verbetering van de arbeids- voorwaarden de pensioenvoorziening ge- 'm rust laten voorgaan. Het wordt de hoog ste tijd. Bij het aangekondigde tempo zal er in de achterkamers van de verzekerings maatschappijen hard gelachen worden. hopen onze geliefde Dinsdag 16 maart a.s. ouders en grootouders, H. LIJFTOGT en G. C. LIJFTOGT-TER HAAR, hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen U kunt ze feliciteren van 16.00 tot 18.00 uur, in Hotel v. d. Brink, Soesterbergsestraat 122, Soest-Zuid. Maart 1971 Meidoornweg 32. PERSONEEL GEVRAAGD HULP gevraagd voor 1 of 2 ochtenden per week. Nassauplantsoen 8, Soest. Gevraagd eerste VER KOOPSTER. Voor ervaren kracht hoog loon. bediende of leerling banketbakker. Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat'6, tel. 2050. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend b(j vooruitbetaling. Tot 10 woorden ƒ2,50 Elk woord meer ƒ0,10 Br. onder nr. 20 ct. extra Te koop aangeboden 3 antieke eiken STOEL TJES en mahoniehouten kast met kuif. Varenstraat BON-TRIO BAARN Laanstraat 71, vraagt VERKOOPSTER voor de afdeling DAMESCONFECTIE. Telefoon 02154-3966. Het gedeelte van mijn huis-aan-huis- bezoek in verband met de volkstelling in het Soester Veen, betrof één van de torenhoge flats en ook een lagere flat. Mijn ervaring is zo geweest, dat ondanks de enorme hetze tegen deze volkstelling, alle bewoners (ik kan wel zeggen ieder een) hun deuren spontaan openden en je gemoedelijk binnen lieten en meren deels je tegemoet kwamen en hun mede werking verleenden. Maar het kwam ook voor, dat de be- woner(s) op het punt stonden om te ver trekken, ja zelfs een heel bekende van de t.v. had zoveel haast, dat hij het er af nam om mij een warme dronk te offreren, voor hij vertrok. Zelfs was een bewoner zo vriendelijk, om voor mij iets te betalen, omdat ik mijn portemon nee thuis had laten liggen. Wat een vertrouwen! Maar het ging niet altijd zo vlot, want verscheidene bewoners gaven niet thuis, dus dan moest je er 's avonds weer op uit en dat werd overwerk. Het was soms zo, dat je 's avonds óm 8 uur nog op pad moest, maar je dóet ontzettend veel mensenkennis op en tevens nog wel con tacten. Het was voor mij, en misschien oók wel voor andere tellers, een boeien de, maar wel een vermoeiende tijd. Mijn dank gaat uit naar al die bewoners van het Soester Veen, die mij met een goed woord en een warme dronk, door deze telling heenhielpen. EEN TELLER Bier ichenkt u in een met gewoon schoo: water omgèwassen glas. Niet af - droge: maar geWoon laten uitlekken. De h^groene bladeren van sla, andij- vte> PM, spruitjes é.d. en de groene uit- lopersvan uien zijn vaak het rijkst aan ijzerzcjten (die o.a. bloedarmoede helpen voork^en) en verder aan andere waar- devoll. stoften, ontzesen. Nieuwerhoekplein 1 Soeslöilk- lel. 021SS- 2850 De burgenièèster van Soèst maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan: a. de heren G. van Wandelen en S. Berghuis te Austerlitz en te Soest, op hun daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrij stelling te verlenen Van de bepalingen van het bestemmingsplan „Soest-Zuid", ten behoevè van de bouw van een dub bel woonhuis óp hèt perceel, gelegen aan de Ferd. Huycklaan, kadastraal be kend gemeente Sóest, sectie C nr. 3537. b. de heer C. W. van Rouwendaal, Kerkdwarsstraat 15a te Soest óp zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van dé Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan „Rijksweg", ten be hoeve van dè bouw van een woonhuis op hèt perceel, gelegen aan de Steen- hoffstraat, kadastraal bekend gemeente Sóest, sectie A, nr. 3430 ged. c. de Stichting Lichamelijke Opvoeding én Sport, Steenhoffstraat 2 te Soest op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrij stelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan, regelende de bestemming in hoofdzaak van gronden gelegen tên noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort ten behoeve van de bouw van een instructiebad op het per ceel, gelegen aan de Waldeck Pyrmont- laan kadastraal bekend gemeente Soest H, nr(s). 5895 en 5894 ged. d. de heer G. Stam, Nieuwerhoekplein 1 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek, op grond van het bepaalde ln ar tikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen voor de bouw van een parkeerkelder met parkeerdak op het perceel, gelegen aan het Nieuwer hoekplein 1, kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie H, nr. 6087 ged. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 9 maart 1971. Gevraagd TIMMER LIEDEN en metselaars voor onderhoudswerk op kazernes van de Genie. Bouwbedrijf Schutte, Middelwijkstraat 54, Soest, telefoon 2730. Gevraagd huishoudelijke HULP voor 2 of meer halve dagen per week. Mevr. Douma, Soester bergsestraat 93, tel. 4998. Gevraagd allround en halfwas TIMMERLIEDEN voor zomerhuisjes- en caravanbouw. Aannemers bedrijf H. H. Butzelaar, Korte Brinkweg 47A, telefoon 8157. Gevraagd ervaren TYPISTE, gehuwd of on gehuwd, voor hele of halve dagen. N.V. Tech nische Handelsonderneming J. V. Meijer, Vosseveld- laan 15A, Soest, tel. 2651. Gevraagd HULP in de huishouding, leeftijd 45-50 jaar, voor 1 ochtend of middag in de week, bij heer alleen. Aanmelding 's avonds de gehele week tussen 8 en 9 uur, woens dag niet. Rubenslaan 62, Soest. Gevraagd HULP in de huishouding voor 4 of 5 ochtenden in de week. Geen schoonmaak. Mevrouw Van Hall, Van Weedestraat 31, Soestdijk, telefoon 2239. Gevraagd zelfstandige HULP in de huishouding. Eventueel werkster, 5 och tenden per week. Dagtaak, weekend vrij, huiselijk verkeer. Mevr. Huysman, Nachte gaallaan 26, Bilthoven, telefoon Ó30-785128. 2 minuten van trein en bus. Reiskosten worden vergoed. Wegens emigratie ver- scheide GOEDEREN ter overname. Noorderweg 20, telefoon 5123, tussen 17.00 en 18.00 uur. WONINGRUIL WONIN GRUIL. Welke inwoner van Soest of omgeving wil een eerste of tweede etageflat ruilen tegen een prachtige vierde etageflat te Soest Inlichtingen onder tel. 02153 - 5649. TE HUUR AANGEBODEN Jongeren Adviescentrum (voorheen Meisjesbelangen) biedt KAMERS aan. Kerkpad z.z. 9 of tel. 7153. Spreekuren dinsdags- en donderdagsavonds, van 7-8 uur. als bijverdienste Eenvoudig leuk werk voor dames en heren die met enkele uren per week ca. ƒ60, willen verdienen. Inlichtingen Uitgeverij Metroprint Postbus 5402, Rotterdam. (Antwoordzegel insluiten s.v.p.). DIVERSEN Ook a.s. donderdag geen repetitie van mannenkoor „APOLLO" wegens op treden in „Groot Engen- daal". Maar lees vooral onze aankondiging vol gende week. Komt u ook eens luisteren naar de EVANGELIE SAMENKOMST, welke gehouden wordt in het gebouw „Eltheto", Drift je 4A, Soest-Zuid, donder dagavond om 8 uur Onderwerp „Weder geboorte". Evangelisten: K. Hamstra en C. Saman. GILDE BIER p. krat van 20 V» I. 9,95, p. doos van 12 flesjes ƒ3,75. Brouweris Wijnh. Slijterij, Steenhoffstraat 64, telefoon 2551. Uw adres voor knopen, gespen, garneerband, stof fen en modische artikelen is Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Om iets moois te maken van uw wand. Houtsoort: olijf - essen - teak - eiken noten enz. Maten 220x122; 244x122; 275x122; 305x122. (geschuurd) werkende breedte 6 cm, in lengte van 245, 275, 305 cm 6,5 cm werkende breedte, lengte 240, 270, 300 cm Maakt van uw huis iet« moois. Standaardmaten uit voorraad. Ook op maat te leveren. Prijzen Inclusief BTW. Jacob van Lenneplaan 15» Baarn. Telefoon 02154-3462. (Zaterdags tot 12.30 uur geopend.) WERKSTER gevraagd voor halve dag per week. Mevr. Eurolings, Veenbes straat 452, telefoon 7953. WERKSTER gevraagd voor 2 halve dagen per week. Mevr. Roelofsma, Torenstraat 13A, tel. 2316. PERSONEELS- AANBIEDINGEN Klein 'zelfstandig SCHILDER vraagt schilder-, behang-, wit- en buitenwerk tegen bil lijke prijzen. Prima refe renties. Br. onder no. 3593 bur. S. Crt. Jonge gehuwde vrouw biedt zich aan 5 ochtenden per week als VERPLEEG HULP. Br. onder fio. 3592 bur. S. Crt. TE KOOP AANGEBODEN TE KOOP pakken, winter jassen, regenjas (maat 52), wollen hemden, broeken enz. Birkstraat 118, telefoon 4457. Te koop R10 1966. 1200,Weegbreestraat 609, na 17.30 uur. Te koop OLIEHAARD met tank, 65,Tel. 2292. Particulier biedt te koop aan SIMCA 1000 L. Weinig gelopen, ƒ2.000, Korte Brinkweg 55, telefoon 8983. Te koop BRUIDSJAPON met sleep, zwanendons en kant. Vraagprijs 175, Telefoon 3216. Te koop WANDELWAGEN, t.e.a.b. Nieuwerhoek plein IA. Te koop BANKSTEL. Dalweg 115. Te koop V.W. 1200 de Luxe '63, nieuwe rad. banden, nieuwe uitlaat, pas gebitakt. Zeer goed. Vraagprijs 1150, Schaepmanstraat 86. behorende tot het Assurantieconcern Stad Rot terdam Anno 1720, heeft in het rayon Soest e.o. een vakature voor een enthousiaste in vaste dienst. Geboden wordt degelijke opleiding door maatschappij; blijvende begeleiding van inspekteur; direkte opname in premievrij pensioenfonds; gegarandeerd minimuminkomen van pl.m. ƒ11.500,gedurende le jaar. Wilt u voor deze zelfstandige funktie in aan merking komen, richt uw sollicitatie dan aan De Verzekerings Unie Levensverzekering Mij N.V., Afdeling Marketing, Catharijnesingel 48 te Utrecht. Ook kunt u telefonisch solliciteren onder nr. 03417 - 3234 (b.g.g. tot 16.45 uur 030 - 333417). Veenbesstraat 462 - Soest heeft al heel wat keren „nee" moeten verkopen aan de bedrijven, die hun aanvragen indienden. Jammer, dames, want evenzovele keren hebt U een mooie kans gemist. Wanneer U 30 uur per week of méér beschikbaar hebt en een RUIME kantoorervaring bezit, komt U dan eens langs of belt U ons op onder nr. (02155) 6 2 6 7 om vrijblijvend te worden ingelicht over de vele mogelijkheden, die er voor U zijn. (02155) 6267. HOUDT U VAN ZELFSTANDIGHEID We vragen Prima regelingen. O.a. veel ZATERDAG VRIJ. Havenstraat IS - HILVERSUM - Tel. 4 80 05

Soester Courant | 1971 | | pagina 7