Europa milmö MENINGEN VAN LEZERS BOEKEN VAN NU BOEKEN VOOR U UITGETELD DE OLIE VAK NU EN DE FOUTEN VAN VROEGER ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 MENINGEN VAN LEZERS KEUKENS SOESTERBERG Help! uw Rode Kruis HELPEN!! gametuwtijdmee-ganaardenmb OOK VOOR HOGE SPAARRENTE S.E.C.-honkballers voor de start van een moeilijk seizoen Een coach blijft ook nu weer de grootste zorg Weerwoord D '66 aan „Jeannet Geertsema" Ned. Christen Vrouwenbond Afd. Soestdijk Bingo-avond van Olympia Jaarvergadering afd. Soest Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers Verkeersprofessor Eiermarkt Succes op solistenconcours Dr. H. A. J. Wegman buitengewoon hoogleraar Peuterspeelplaats Soesterbergers zwaar gewond bij botsing Verandering spreekuur burgemeester Vleesverkoop DINSDAG 9 MAART 1971 Ondanks bepaald slechte weersomstan digheden, was er vrijdagavond toch ver heugende belangstelling voor de jaar- lljkste ledenvergadering van de SEC- honkballers, die gehouden werd ln de SEC-kantine aan de Bosstraat. 'Even na acht uur heette voorzitter H. Prior de aanwezigen welkom, onder wie de heer H. Lüschen, die de vergade ring bijwoonde als algevaardigde van het SEC-hoofdbestuur en de heer Van Bentum, één van de mensen die door hun daadwerkelijke inzet vorig jaar het honkbal voor Soest wisten te behouden, alsmede enige Amerikaanse SEC-leden, militairen van de vliegbasis, die on danks de taalbarrière de moeite hadden genomen op de vergadering aanwezig te zijn. Na de opening werd allereerst het vorig ERV1C AUTOBANDEN SERVICE G. Borgesiuslaan 19A, B AARN Tel. 02154-6687 SUPERSNELLE SERVICE OP MODERNSTE APPARATUUR. In een ingezonden stuk in de Soester Courant van 5 maart j.1. wordt door Jeannet Geertsema" een suggestie ge daan voor een andere plaats voor het clublokaal van de postduivenvereniging „De Vriendschap", t.w. een nog onbe bouwd gedeelte van de Anna Paulowna- laan in plaats van de door de Gemeente overwogen plaats achter de huizen aan de Nachtegaalweg/Vinkenweg. Inzendster beschrijft in bewogen bewoordingen hoe dit voorstel door mij getorpedeerd werd, aangezien het betreffende stuk land aan mijn achtertuin grenst. Zij eindigt met de verzuchting, dat ook hier het hemd weer nader dan de rok is en vestigt daarmee voor de argeloze lezer de in druk, dat raadsleden in het algemeen en ondergetekende in het bijzonder pas in aktie komen als hun eigen belangen er mee gemoeid zijn en vervolgens op zeer effectieve wijze van hun blijkbaar grote macht misbruik weten te maken. Ik kan mij voorstellen, dat bij u onge veer de volgende vragen zijn gerezen bij het lezen van het ingezonden stuk van „Jeannet Geertsema"; vervolgens zal ik deze van commentaar voorzien: a. Wat is er waar van het verhaal? b. Is een individueel raadslid zo mach tig? c. Wat heeft D '66 aan het probleem gedaan? Antw. a. Het verhaal berust volledig op fantasie. Een dergelijk voorstel is mij nimmer gedaan, laat staan, dat ik er op gereageerd zou hebben. Overigens lijkt het mij geen haalbare kaart, daar deze grond zich in particuliere handen be vindt en voor woningbouw bestemd is. Antw. b. Een raadslid kan in dit voorbe reidende stadium soms een bemiddelende rol spelen tussen de erbij betrokken par tijen en het gemeente-apparaat. Hij zal proberen de nodige achtergrondinforma tie te verwerven om t.z.t. bij het raads besluit zijn stem uit te brengen op basis van een evenwichtige afweging van be langen van groepen burgers. Effectieve macht heeft hij als individueel raadslid niet, waarbij nog als illustratie kan die nen, die zich onder de protesterende be woners van Nachtegaalweg/Vinkenweg o.a. ook een raadslid bevindt. Ook de grond achter zijn tuin wordt niet ont zien! Antw. c. Op 16 december 1970 werd in de openbare vergadering van de werk groep gemeentepolitiek van D '66 uit voerig over het probleem gesproken in tegenwoordigheid van twee buurtbewo ners en twee bestuursleden van de P.V. „De Vriendschap". Ook de combinatie van clublokaal en peuterspeelzaal kwam aan de orde, waarmede de overlast door verhuur voor feestavonden be perkt zou kunnen worden en tevens in een andere behoefte in de wijk 't Hart zou worden voorzien. De buurtbewoners bleven begrijpelijkerwijze in eerste in stantie aandringen op een andere plaats voor het clublokaal. Na diverse tussentijdse kontakten met de buurtbewoners besteedden op 9 januari 1971 de voorzitter van de werk groep en ondergetekende hun zaterdag ochtend aan een uitvoerige bezichtiging van de situatie ter plaatse en van de omgeving. In de vergadering van de gemeentelijke commissie grondbedrijf en uitbreidings plan op 15 januari 1971 werd grondbe drijf en uitbreidingsplan op 15 januari 1971 werd mijnerzijds - mede op basis van inmiddels van de buurtbewoners ontvangen afschriften van vroegere ge meentelijke brieven - en groot aantal in formaties gevraagd, o.a. inzake de in het verleden gewekte verwachtingen t.a.v. het terrein en de mogelijkheid een an dere plaats voor het clubhuis te vinden, voorts werd door mij gewezen op de noodzaak van vervangende speelgelegen- heid en van een gesprek met de buurt bewoners indien onverhoopt toch voor de Nachtegaalweg gekozen zou moeten worden. In de gemeenteraadsvergadering op 21 januari 1971 werd door mij ondanks heftige tegenstand van diverse zijden om in dit stadium reeds over deze zaak te discussiëren bij B. en W. aangedron gen op volledige informatie aan en over leg met de buurtbewoners alvorens met nadere voorstellen in de raad te komen. Inmiddels heeft zoals bekend op 17 februari j.1. een gesprek tussen wethou der en buurtbewoners plaatsgevonden, Bovenstaande uiteenzetting moge illuste- ren, dat men-beter eerst bij betrokkene kan verifiëren hoe een zaak in elkaar zit alvorens op basis van enige losse kreten een aantal aan laster grenzende aantijgingen openbaar te maken met onvolledige vermelding van naam •dres. Drs. H. M. JONKER Prins Hendriklaan 11, Soest jaar nog eens onder de loupe genomen, waarbij de degradatie naar de 3e klas van de K.N.H.B. uitgebreid ter sprake kwam. Duidelijk kwam naar voren dat men, ondanks voldoende aanwezig en thousiasme, het komende seizoen op nieuw met zorg tegemoet keek. Het ont breken van een terzake kundige coach de voornaamste reden dat men vorig jaar het in de daar voorafgaande jaren zo glorieus bereikte moest prijsgeven baarde bestuur en aanwezigen veel zorg- Toch kwam men tijdens de vergadering, door een toezegging van de heer Van Bentum, die zich volledig achter een eventueel nieuw te benoemen coach plaatste, en daarbij het financiële zeker niet op de laatst zette, een stuk dichter bij de oplossing van het voor de SEC- honkballers grote probleem Naast deze coach, voornamelijk voor het le team, is er een nijpend tekort aan mensen, die vertrouwd zijn met de honkbalsport en de jeugdteams willen begeleiden. De contributie-verhoging met 10, (van ƒ40,tot ƒ50,werd door de aanwezigen geaccepteerd, hoewel daarbij vanuit de vergadering werd opgemerkt dat men het toch wel wat aan de hoge kant vond, wat echter door de heer Van Bentum met reeële vergelijking met de contributie van andere verenigingen, volledig werd ontkracht. Uitvoeriger stond men stil bij het punt „bijdrage in het materiaal". Gemiddeld drie slaghouten per wedstrijd gingen er in het vorige seizoen door breuk verlo ren, wat uiteraard mede veroorzaakt werd door een tekort aan techniek. Om deze hoge kosten niet op de vereniging te laten drukken, werd voorgesteld een extra bijdrage van 15,per speler vast te stellen. Maar door de contributie te verhogen met nog eens 10,—, kon deze voorgestelde spelers-bijdrage vervallen, al zal de man die in één seizoen meer dan drie slaghouten „knuppelt", er reke ning mee dienen te houden dat hij de rekening alsnog gepresenteerd zal krij gen. Na de pauze werd het agendapunt „be stuur" uitvoering behandeld, een punt dat bijzonder urgent was door het feit dat dat voorzitter H. Prior in militairen dienst is en secretaris P. Rupert in Rot terdam studeert, maar heel weinig tijd voor hun werkzaamheden beschikbaar hebben. Het incidentele penningmeester schap van de heer Van Bentum, één van de problemen van vorig jaar, leverde geen probleem op, daar de afdeling fi nanciën geheel wordt overgenomen door het SEC-hoofdbestuur, met name de heer L. Ruttenberg, penningmeester van SEC. Op zijn vraag of hij nog iemand mocht noteren voor een bestuursfunctie voor het komende jaar, kon voorzitter Prior de heren Gieskens, Kelner en Waterreus noteren, over hun functie gaat men nog intern overleg plegen. Voor het le team (de formatie van een 2e team is nog niet zeker) begint de competitie eind april. In de 3e klasse van de K.N.H.B. zal SEC de volgende ploegen ontmoeten: Alcmaria Victrix, Foresters, HFC Haarlem, HBC '64, The Herons, Hoofddorp, Quick A'dam, THB en Watergraafsmeer. Naast de opvoering van de prestaties van het le team, die bepalend zijn voor het succes van een vereniging naar bui ten uit, wordt door het bestuur vooral het werven van jeugdleden primair ge zien. Er wordt naar mogelijkheden ge zocht om propaganda te kunnen maken, waartoe misschien een demonstratie- wedstrijd op Koninginnedag tegen een interessante tegenstander bijzonder goed kan dienen. Bij de rondvraag kwam een oud-softbal- speelster van de vorig jaar opgeheven afdeling van SEC met het verzoek om bij voldoende belangstelling dit jaar op nieuw met een softbal-team aan de na tionale competitie deel te mogen nemen. Het team zou dan gaan bestaan uit en kele nog 'steeds enthousiaste dames uit het succesvolle team van voorheen, en een aantal echtgenotes van op Soester- berg gestationeerde Amerikaanse vlie gers. In principe had het honkbal-be stuur, dat de schulden en het materiaal van de opgeheven afdeling had overge nomen, geen bezwaar, maar verzocht de initiatiefneemster wel om zo snel moge lijk met concrete plannen te komen, om dat men juist deze week contact had gekregen met een andere vereniging die belangstelling had voor het materiaal. Na alle aanwezigen bedankt te hebben voor hun aanwezigheid en hen een suc cesvol en sportief seizoen te hebben toe gewenst, maakte de voorzitter een eind aan een constructieve vergadering, waar uit duidelijk naar voren kwam dat honkbal in elk geval voor de komende jaren voor Soest gegarandeerd is. Aansluitend aan de vergadering werd een initiatief van de Amerikaan C. Dal ton door het bestuur met vreugde be groet. Het voorstel hield in dat de se nioren en junioren elke zaterdagmiddag vanaf half drie onder zijn leiding in de duinen zullen gaan trainen. Belangstellenden voor de honkbalafde ling en voor de eventueel opnieuw nieuw leven in te blazen softbal-afdeling kun nen zich schriftelijk of tijdens het week end melden bij H. Prior, Middelwijk straat 41 en P. Rupert, Burg. Grothe- straat 49. „VAN DICHTBIJ GEZIEN" Bomans 10,90 „DE KLEINE WAARHEID" J. Mens ƒ17,50 „POT VOOR MENEER" Tailleur 7,90 „PEANUTS" Charlie Brown „SCHULZ" 4 deeltjes k 2,75 „AANWEZIG" Konsinski ƒ9,50 Nieuwe B.T.W.-tabellen vanaf ƒ4,95 BELASTINGGIDSEN, diverse uitgaven, vanaf ƒ2,75 „THE INHERITORS" Robbins (naast postkantoor) Telefoon 2476 We zijn gesteld, ze hebben de gegevens van ieder sterveling, en van ons aller levens, we horen er weer bij, ons wêl- en niet wel wezen ls bij het C.B.S. zó even af te lezen, wie van de mensen er in onze welvaart delen, en wie die missen moet, en dan precies hoevelen, het percentage dat zich wel goed kan bewegen, en dat zo hopeloos geen wind heeft meegekregen, het aantal dat in druk zich maar moet zien te helpen, weelde waar het gros zich mee kan overstelpen, het is bekend hoeveel als eenzaam zich gevoelen, alleen en achteraf, en wie zich overspoelen met al *t vermaak, gerief en vrije-tijd-besteding, in tegenstelling tot hen zonder dag ontleding, we zijn weer meegeteld, we zijn weer inbegrepen, de vakjes melden het, we zetten zwarte strepen onder het ja, lk wil, ik hoor als mensenleven ook bij die anderen, en heb mij opgegeven, omdat ik meegeteld toch ook er bij behoor, en mijn persoon er is en dus niet ging te loor; de teller is geweest, hij kon van mij vermelden dat 'k mee tel en niet hoor bij 't koor de uitgetelden. Het opmerkelijke in de oliestrijd van spraken naar hun zin af te dwingen ligt Teheran is dat de olieproducerende lan den voor het eerst een eensgezind front hebben gevormd. Tot dusver was het hun nimmer gelukt, ondanks aanmoedi ging, om bijvoorbeeld van de vakbonden af te kijken hoe men door eendracht de macht kan maken om goede kollektieve overeenkomsten uit het vuur te slepen, eventueel met de dreiging van een sta king op de achtergrond. Maar de OPEC landen hebben dit snel geleerd. Over een prijsverhoging gaat het daarom al niet meer in de eerste plaats, die komt, dat is zeker. Wel willen de olie maat schappijen dat een akkoord dan ook voor een paar jaar moet gelden en daar zijn de olieproducerende landen met Perziës sjah als woordvoerder vierkant tegen. Vroeger hebben ze elk op hun beurt van een prijsstijging elders gebruik gemaakt om ook die prijsstijging in de wacht te slepen. Gaat dit na de forse verhoging die nu onvermijdelijk is ook zo, dan wordt de prijsstijging niet alleen nog veel groter, maar voor jaren kan nie mand meer enige redelijke begroting opmaken als er olieprijzen invoorkomen. En bijna niets in de westerse landen ondervindt geen invloed van de olie prijs. Vandaar dat hard onderhandeld wordt en sommige landen al een olie distributie georganiseerd hebben voor het geval dat de OPEC-landen hun dreiging waar maken om de levering te staken. Economische afhankelijk In 1951 - de crisis van Abadan en in 1956 Suez - had vooral west Europa te lijden onder het afsluiten van de olie kraan. Echter, door aanvoer uit de Ver. Staten en Venezuela was de toestand niet precair. Venezuela is ditmaal echter een van de mogelijke stakers en de V.S. Importeren al olie uit het nabije oosten, zodat die hulp niet meer te verwachten is. Bovendien heeft met name de E.E.G. drastisch mijnen gesloten, zodat veel koolverbruikende bedrijven, vooral energiecentrales, nu ook van olie afhan kelijk zijn. Reken daarbij dat het weg verkeer ln die twintig jaar zeer geïn tensiveerd is, dan komen we tot de niet overdreven slotsom dat het sluiten van de oliekranen in Libië (Europa's grootste leverancier nu), de Perzische Golf en Venezuela voor Europa een ramp zou zijn. In ieder geval op de korte termijn, begint men bijvoorbeeld in Afrika niet een, twee, drie een nieuw winnings- gebied. 'De beperking in de macht om prijsaf- voor de OPEC-landen in de behoefte die ze hebben aan de olieroyalties om hun landen aan de gang te houden, waarbij slechts Koeweit en in zekere zin ook Libië <fe uitzonderingen zijn. Hoge belasting Als de olielanden eigenlijk nu doen wat iedere vakbond in ieder vrij land ook doet - io voordelig mogelijk kontrakten voor leien afsluiten - kunnen we ze moreel weinig verwijten. Dat kunnen we ook niet als we zien wat de klant aan de pomp betaalt - en aan wie. Doorsnte in Europa is dat de eigen re gering <5 »/o opstrijkt, de distributie kost 22V* transport 9 de belasting in het prcducerende land of de royalties 12 I? rest is 2Vi productiekosten en 4 °/o winst voor de maatschappij. Ze ker als we het belastingaandeel van de verbruilerslanden vergelijken met dat van de producerende landen kunnen we niet stamde houden dat ze al te erg overvrajen. De 12Vt'/„ van nu is echter al aanzien lijk mee dan nog maar vrij, kort gele den; he: lijkt niet overdreven om te stellen (at de oliemaatschappijen toen ze de iterkste onderhandelingspartner waren tenig olieland het vel over de over heiben gehaald. De zure sfeer van de onderhandelingen nu mag men ge rust ziet als een boete die betaald wordt voor foten van vroeger. iWiorsjdeNjke kantoortracht-i JTRECHT-Maliebaan 121 Tel. 030-17978 sedert 1947 Gaarne uw aandacht voor het volgende: Wanneer men als bewoner (of bezoeker) van een flatje van „Molenschot", ge bruik moet maken van een auto, is het niet mogelijk voor de deur in- of uit te stappen omdat de auto niet verder kan komen dan het parkeerterrein, hetgeen nog een hele afstand ten opzichte van de huisjes is. Voor bejaarden die slecht ter been zijn en voor degenen, die bij guur weer de mogelijkheid van kouvatten trachten te voorkomen en zich daarom per auto la ten vervoeren, vormt dit ontegenzegge lijk een probleem. Het vergt van hen, (zoals begrijpelijk bij oudere mensen), veel inspanning naar de auto te lopen, meestal tegen de stevige wind in (die wel altijd op de Eng staat) en tegen de hellende straat op, hetgeen vooral bij sneeuw, gladde wegen of stortregen, bij na ondoenlijk is. Juist oudere mensen zijn door allerlei aandoeningen, hetzij stijfheid door rheu- matiek, hart-afwijkingen, ademhalings moeilijkheden, enz. gehandicapt en men verwacht toch zeer zeker dat het wonen in een bejaardenhuisje hun allerlei com fort zou bieden inplaats van een, voor hen zó groot ongerief met zich te bren gen. Ook bij vervoer per ambulance van een patiënt naar een ziekenhuis, vormt een en ander een belangrijk bezwaar dat tot ernstige complicaties bij de zieke kan leiden. Zeer ongewenst is ook dat de bewoners van de bejaardenflats zelf hun vuilnis bak vanaf het parkeerterrein naar hun huisje moeten sjouwen, omdat de vuil nisauto niet voor hun deur kan komen om de emmers daar neer te zetten, zoals ze dit hun levenlang gewend waren. Door dit alles ondervinden deze, toch oude mensen, die, juist om het gemak kelijker te krijgen, afstand deden van hun „gewone" huis, meer last inplaats van het maximum aan gemak, dat ze zich hadden voorgesteld. Mij dunkt, met slechts weinig moeite en kosten zou de weg langs de huisjes voor auto's die er ten behoeve van de bewo ners moeten zijn, toegankelijk kunnen worden gemaakt. Ook vooor chauffeurs van bestel-auto's die nu soms met zware pakken een heel eind moeten zeulen (en daardoor onno dig extra belast worden), zou het een verlichting betekenen om van verhuizers maar te zwijgen! Voor de laatsten vooral is het vervoer van zwaar meubilair he lemaal geen doen 't maakt de ver huiskosten dan ook extra hoog. Nog enkele opmerkingen in 't algemeen: waarom bouwde met twee bejaardente huizen juist op de Eng met z'n zo geac cidenteerd terrein? Voor „ouden van da gen" is het klimmen heel bezwaarlijk, zo niet ondoenlijk in bepaalde gevallen. Het was toch beter geweest indien men voor deze tehuizen een meer op gelijk niveau gelegen terrein had uitgezocht, liefst in de nabijheid van de bossen. Ook vraag ik mezelf af waarvoor er in Soest niet veel meer banken worden geplaatst? Er zijn zoveel plaatsen die er, als 't ware, om vragen (b.v. de Plasweg, de Van Goyenlaan, sommige gedeelten van de Van Weedestraat en Burgemeester Grothestraat. In Baarn is er practisch geen weg waar men géén bank aantreft! U dankend voor de plaatsruimte voor de plaatsruimte, teken ik met de meeste hoogachting: Een bezoeker van één der bewoners van een Molenschot-flatje. L.S. De afdeling Soestdijk houdt op donder dag 11 maart haar ledenvergadering in het wijkgebouw bij de Emmakerk, Re- gentesselaan. Aanvang 8 uur. Spreker is ds. G. Kerssies uit Loos- drecht. Onderwerp: Kerk en recreatie. Nu er in veel gezinnen al weer plan nen worden gemaakt voor de vakantie heeft het bestuur van de N.C.V.B. ge meend er goed aan te doen de leden over dit onderwerp te laten informeren. Ds. Kerssies, die recreatiepredikant is voor het plassengebied zal hier onge twijfeld veel over kunnen vertellen. Gasten zijn welkom. De door Olympia's drumband georga niseerde bingo-avond heeft volledig aan zijn doel beantwoord, mede dank zij de medewerking van Soester winkeliers, die vele prijzen beschikbaar stelden. Tussen het spelen door werd aan het publiek een gedeelte van da nieuwe uitrusting getoond. Mevrouw P. J. Oranje-Entink heette, als presidente van de U.V.V. afd. Soest, maandagmiddag de vele leden welkom, ln. het bijzonder de ere-presidente me vrouw A. C. Baronesse Bentinck-Phi- lipse, mevrouw Wijnbeek, hoofdbestuurs lid van het U.V.V. en de beide ere-leden mevrouw M. C. Kruik-de Man en me vrouw J. M. van Ginkel-Mohrman. Een jaarvergadering, aldus mevrouw Oranje, is het moment waarop je de ba lans opmaakt van het afgelopen jaar. Als wij die balans opmaken, dan zeg gen wij, we hebben ons bejaardenwerk, ons sociëteitswerk naar genoegen ver richt. Steeds melden zich nieuwe leden aan voor onze bejaarden-sociëteit en vaak horen wij bij huisbezoek dat men met verlangen uitkijkt naar de gezellige middagen in de mooie zaal van de Em makerk. Ziekenhuiswerk Het ziekenhuiswerk is bijna vijf jaar oud en het loopt prima. Het blijkt dat dit werk grote voldoening geeft. Uiter aard kijkt men ook vooruit en willen wij ons werk beter doen en uitbreiden. Zo zal het ziekenhuiswerk uitgebreid kunnen worden en men zal er deze week mee beginnen. De moderne ideeën van samenwerking hebben ook zijn intrede gedaan in de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Vor ming en training is een vertrouwd be grip geworden. Regelmatig worden stu diebijeenkomsten gehouden, waar verteld wordt en geattendeerd wordt, op wat er leeft in de samenleving, waar een vrij williger kan inspringen. Met een vrij williger of vrijwilligster is het zo, dat ze tijd heeft en daardoor onbetaalbaar is. Zij heeft tijd om te luisteren, om te helpen met hoofd, hart en handen. Zij hoopt dat de leden met elkaar zullen voortgaan op die enkele punten waar de samenleving mankementen vertoont, die heel veel liggen op het punt van een zaamheid, contact met de medemens, samen te blijven werken. Notulen, jaarverslag en financieel overzicht De notulen van mevrouw J. C. Wessels Boer-van Mens, de secretaresse, en haar jaarverslag, alsmede het financieel over- zich van de penningmeesteresse, me vrouw A. J. M. Franse-Pondman, wer den goedgekeurd. Gememoreerd werd nog de gift welke men van het ziekenhuis Zonnegloren heeft ontvangen, uit dankbaarheid voor het vele werk van het U.V.V. en welke in grote dank werd aanvaard. Mevrouw J. Datema-Kleinjan regelde vervolgens het rooster voor het ziekenhuisbezoek en jvr. zr. A. J. E. van Lennep het rooster voor het sociëteitswerk. Op het programma staat voor 18 maart een ontspanningsmiddag in de zaal van de Emmakerk, waar de heer Wiertz een lezing zal houden over Laos met ver toon van dia's. 6 mei wordt op veler verzoek een tocht georganiseerd naar de Beekse bergen. Mevrouw Wijnbeek vestigde de aandacht op de provinciale U.V.V.-dag, welke dit jaar op 22 april wordt gehouden in Geldermalsen. Na de pauze hield de heer J. C. Mar- gadant, hoofd Public Relations van het Nederlandse Roode Kruis, een boeiende causerie over het ontstaan en het werk van het Internationale Roode Kruis. Hij vestigde speciaal de aandacht op de conferentie, welke op 6 maart j.1. in Den Haag werd gehouden. Tijdens deze conferentie werden de rechten van dé mens besproken en geformuleerd en aanbevelingen zijn gedaan om de mens nog beter te beschermen. Het betrof hier een initiatief van de Roode Kruis verenigingen van Nederland, West-Duits- land, Zwitserland en de Bondsregering van Zwitserland, om ook bij interne conflicten de Roode Kruis conventies na te komen. Dit betekent in zekere zin een ingrijpen in de souvereinlteit van een land, maar men ls vol vertrouwen dat deze voorstellen door de diverse re geringen zullen worden geaccepteerd. Mevrouw Oranje dankte de heer Mar- gadant voor zijn interessante lezing en sloot hierna de vergadering. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. Onze plaatsgenoot dr. J. A. Michon is benoemd tot bijzonder hoogleraar in de verkeerskunde aan de rijks-universiteit in Groningen. Hij is hiermede de eerste „verkeers-prof" in ons land. Dr. Michon studeerde in Leiden psycho logie en promoveerde in 1967. Hij was verbonden aan het T.N.O. instituut op Soesterberg. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van 13,tot 14,Middenprijs 13,50. Prijs per kg ƒ2,15. Met succes hebben drie jonge muzikan ten van de Muziekvereniging „Soester berg" deelgenomen aan een concours voor solisten en kleine ensembles te Breedenbroek. In de eerste afdeling behaalde J. Suk- king (alt sax) met 96 punten de eerste prijs voor de vertolking van Canzona. J. B. M. de Knegt (cornet), eveneens in de eerste afdeling, werd tweede met 88 punten voor de uitvoering van Caprice. In de tweede afdeling kwam P. Elbertse (bugel) uit en behaalde met 86 punten een tweede prijs voor het werk The Young Artist. Bij K. B. van 17 februari is benoemd aan de Utrechtse Universiteit dr. H. A. J. Wegman, tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der godgeleerdheid om onderwijs te geven in de geschiedenis van het dogma en de liturgie. De benoe ming geldt voor het tijdvak van 1 sep tember 1970 tot en met 31 augustus 1975. Dr. Wegman, thans wonende op Dijnsel- burg, werd in 1930 in Soesterberg ge boren en volgde het Klein Seminarie te Apeldoorn. Op het Groot Seminarie te Driebergen studeerde hij filosofie en theologie. Te Rome studeerde hij theologie met specialisatie geschiedenis en theologie van de eredienst. Van 1960 tot 1967 was hij docent liturgie te Driebergen en vervolgens buitenge woon hoogleraar te Utrecht en Amster dam tot 1969. Met ingang van maandag 15 maart zal de peuterspeelzaal in de dependance van het Dorpshuis, gelegen tussen Prof. Lo- rentzlaan, Simon Stevinlaan en Plesman- straat, worden geopend voor peutera van 2 tot 4 jaar. Vijf ochtenden in de week kunnen ge middeld 15 peuters hier van 8.30-12.30 uur terecht. Er zijn maandelijkse tarieven vastge steld, waarbij men voor tweemaal in de week ƒ27,50 betaalt en voor vijfmaal ƒ60,Inlichtingen omtrent deze finan ciële regeling kan men krijgen bij me vrouw M. J. Venus-v. d. Kruit, Prof. Lorentzlaan 159 (tel. 2247). De 24 jarige J. H. T., van beroep chauf feur, is zondagavond om 9 uur, met een geleende personenauto vanaf de Moer- bessenberg komende tegen de achter zijde van een truck met oplegger gere den, die geparkeerd stond op het Dorps plein. Zowel de bestuurder als de mede-inzit tende C. M. (45) machinist uit Soester berg werden zwaar gewond met inwen dige kneuzingen en hersenschudding naar De Lichtenberg overgebracht. De vrachtauto was door de chauffeur H. J. B. goed geparkeerd onder een ver lichte lantaarn. De personenauto kwam tot aan de voorruit onder de oplegger terecht en werd zwaar beschadigd. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat het wekelijks spreekuur van de burge meester morgen niet wordt gehouden van 11 tot 12 uur, doch van 8.30 tot 9.30 uur. Woensdagmiddag, 2 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van gele kaarten, genummerd van 51 tot en met 250. Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. nederlandsche middenstandsbank de bank waar'óók u zich thuis voeltl

Soester Courant | 1971 | | pagina 9