Hippe sieraden zijn ,in' KORT «WEN W' 'lar wielhandel i uitslni- pe inerk- ier en Pe- tel. 2185 aar en kleding. shine is het N" lekker Ook erf aan de sigaar, mevrouw? Memenkesmis Huisdieren zijn in trek Gevcs€§rli|ke huismicfd@B?ges 'Verzegeld® tanden' armmg en nheden n.v. ts of flets, zoals i.A. en Bristol jylette (EJS.G.), a ZAG MACHINE IURANT Tel. 02155-2537 i lekker eten lee naar huis otst mogelijke Niet alleen door de anti-propaganda T^or sigaretten, maar evenaeer dóÖr hét steeds verder doorwerken van - de •manclpatle begint het sigaartje1 voor mevrouw langzamerhand meer terrein te winnen. Tal van dameskappers, onder wie de befaamde Haagse kapper Jacques dc Moor, zijn er al toe over gegaan hun vrouwelijke clientèle sinds enige tijd by het kopje koffie een klein sigaartje aan te bieden. De reactie hierop blijkt verrassend te zijn. Vele, tot dusver sigaretten ro kende vrouwen zeggen: Eerst was het was onwennig, maar na het twee de sigaartje begon het al beter te' sma ken." Nu wachten we alleen nog maar op de pijprokende vrouwen. Tenslotte doen ze dat ln Denemarken en sommi ge delen van Amerika reeds lang. Of bet „tabakpruimen" er bij vrouwen ook in zal gaan, betwijfelen we sterk. Bijna tien procent van de gezin- nen heeft een hond. Katten zijn nog gewilder, want deze dieren tref je bij 14 procent van de gezin- nen aan. Er wordt wel eens be weerd dat een hond en een kat elkaar niet verdragen, maar dat is een misverstand. Het kan voor- komen dat ze vechten als kat en muis, maar in de meeste geval- len gaat het wel goed, als de die- ren maar jong aan elkaar ge- wend worden, of één van tweeën jong bij de ander komt. Dat laatste wordt wel bevestigd door het feit, dat 5 procent van de gezinnen zowel een hond als een kat in huis hebben. En weet u wel wat 5 procent in dit geval betekent? Het gaat om niet minder dan rond 150.000 gezinnen. Aardig om te weten, dachten we zo. Sommige vrou wen hebben zo veel benijdens waardig eigen haar, dat ze cr geen raad mee weten. Je kunt er soms haast niet tegen knip pen, dat wil zeggen: het groeit net zo vlug aan als je het afknipt. On danks zo'n weel derige hoofd tooi kunnen ook deze vrouwen zich voor een feestje extra mooi maken met een haar stukje. In brede golven is het haar van deze dame naar ach teren gekamd, waarbij het stukje voor een passende „top- afwerking" zorgt. Als u zou moeten kiezen tussen voortdurend met vlekken op uw japon, truitje of bloesje te moeten lopen of uw lever, hart, hersenen en nieren srhade te berokkenen, zou u ongetwij feld de vlekken kiezen, hoe netjes u ook mag zijn. En toch stellen duizen den vrouwen zich dagelijks bloot aan genoemde schades, zonder het te we ten en enkel en alleen maar door een, naar hun mening onschuldig huismid deltje te gebruiken. Dat huismiddetje heet tetra, een snel vervliegende vloeistof die alge- hler en daar in de internationale modekwartieren alweer een strijd is ontbrand over lang, kort of iets daartussenin. De mannen hebben behoorlijk duidelijk laten merken dat ze in de afgelopen jaren steeds niet genoeg hebben gekre gen van het „benen kijken". En wij vrouwen tuinen er dan met open ogen maar weer in en hou- d'en het kort. Of vinden we het zélf misschien ook wel een beetje plezierig onze benen te laten zien? U moet zelf maar antwoord op die vraag geven, en uw ja of nee zal van verschillende facto ren afhangen. Maar mini en mini zijn twee. Om het net iets anders te doen dan we pas hebben ge had, zijn de mode-ontwerpers nu met de zogenaamde ,,hot-pants" op de proppen gekomen (voor het voorjaar). Hot-pants wil zeggen: broekjes die eigenlijk geen naam meer mogen hebben. En d&t is voor ons nou net een beetje té kort gehouden, dacht ik. meen wordt gebruikt voor het verwij deren van vlekken uit kleding. In mé nig keukenkastje misschien wel in negen van de tien kunt u zo'n flesje tetra aantreffen. Niet omdat de huisvrouw met haar gezondheid spot, maar omdat ze zich niet van het ge vaar bewust is dat het gebruik van tetra kan opleveren. Het is inderdaad een goed reinigingsmiddel, maar het is zeer giftig. Zoals reeds gezegd werd heeft het een schadelijke' inwerking op lever, hart, hersenen en nieren. Alleen het inademen van tetra kan al gevaar opleveren. Het is dan ook geen wonder dat in verschillende Europese landen sterk wordt gewaarschuwd tegen het ge bruik van tetra in de huishouding, vooral omdat er even goede en abso luut onschadelijke middelen voor het verwijderen van vlekken uit stoffen te kust en te keur te koop zijn. Elke drogisterij heeft dergelijke onschade lijke vlekkenwatertjes voorhanden en de drogist weet echt wel zoveel van zijn vak af, dat hij u van advies kan dienen; Daarom, laat tetra u,it uw le ven verdwijnen. Men spaart' er de ei gen gezondheid en die van de huisge noten mee. Vergeet niet dat tetra zeer vluchtig is en zich dus gemakkelijk en snel als damp kan verspreiden. Wanneer we de Amerikaanse tand- Michael Buonocore mogen gelo ven, staan de tandartsen slechte tijden ~te "Vachten'. Volgens hem is tandbe derf nameljjk een aflopende zaak. Als dit zo is, kunnen ook de fabrieken van tandpasta hun slagzinnen wel ln het archief opbergen en zal ieder mens in de toekomst met een „tandpastaglim- lach" kunnen rondlopen, zonder dat daar een horstel of pasta aan te pas zal komen. Tandarts Buonocore beweert een be handelingsmethode te hebben uitgevon den welke, men zou kunnen omschrij ven als het „verzegelen van 't gebit". De bescherming ontstaat door de tan den op de meest kwetsbare plaatsen geheel van de mondholte af te sluiten. Dat gebeurt door het opbrengen van een beschermend laagje, aanvankelijk vloeibare, maar zich snel verhardende stof. Deze stof heeft de Amerikaanse tandarts uitgevonden. Een tand is na drie minuten volkomen voor bederf ge vrijwaard, zegt hij. Zijn bewering is onlangs na een se rie proeven bewezen. Wanneer deze nieuwe werkwijze algemeen zal zijn en óf zij ook inderdaad algemeen zal worden toegepast, blijft voorlopig nog een open vraag. Tot zolang zullen we ijverig (en op de juiste manier) moe ten blijven poetsen, dus: verticaal en niet horizontaal. Linh: Oofc ln Italië zal de korte °roefc de komende mode gezicht Oevtn. Deze knie-pofbroek is van origine. Short met robe-chemlsier in Golvende plooien en col-cravate van <J« Parijse ontwerper Torrente In menig gesprek, waarin iemand z'n hart uitstort over ondervonden teleur stellingen kan men de woorden horen vallen: „Ja, leer mij de mensen ken nen!" En velen menen inderdaad dat mensen kennenwel zowat hetzelfde is als mensen minachten. Alleen zichzélf rekenen ze er niet bij en ook niet degenen waarvan ze houden. Ze vergeten dat ook zij, met hun eigen dierbaar kringetje door anderen weer worden gezien en vaak misver staan.' als die mensen". Mensen zijn nu eenmaal geen engelen en schieten op talloze manieren te kort. Maar met verachting komen we niet ver. We wekken er niets goeds en po sitiefs mee, maar roepen er vaak ver zet en haat mee op. Want naast dat tekortschieten kent ook ieder z'n eigen goede bedoelingen, z'n behoefte aan liefde, begrip en steun, z'n moeilijkhe den en tegenslagen, z'n lichamelijke krachten, die menigmaal te wensen overlaten, ook al wil men er niet over zeuren of klagen. Over mensenkennis' mogen we pas beginnen te praten als we bereid zijn ons te verdiepen in de héle mens met dl z'n achtergronden van aangeboren aard, jeugd, opvoe ding, levenservaringen en nog zoveel meer. En we zullen merken dat hoe meer we dit alles in aanmerking tuil- Zen nemen, hoe meer we werkelijk wil len begrijpen", hoe milder ons oordeel wordt. Onze verachting smelt weg en maakt vaak plaats voor 'n zeker mee gevoel. En als we even onbarmhartig de schijnwerpers op onszelf durven te richten als we het zo gemakkelijk op anderen deden, valt misschien ook Ofschoon het altijd nog de gangbare mening is dat de beschaafde vrouw zich niet van onder tot boven met sieraden moet behangen, kan men zich in dat opzicht toch wèl meer veroorloven dan enkele jaren ge leden. De grote modekoningen hebben niet alleen wat de kleding be treft de hippies in hun ludieke stijl een heel eind gevolgd, maar ook de bijoux voor ouderen (dus boven de 25 jaar) werden meer en meer afge stemd op het ludieke. Ludiek is afgeleid van het latijnse werkwoord lude re oftewel spelen en het betekent dus niets anders dan speels. We moe ten leren spelen met kleuren en vormen, maar dan op een (namaak) hippie-manier. Vandaar dat de couturiers met de Indian-look en derge lijke toestanden voor de dag zijn gekomen; vandaar ook het presenteren van een overdaad aan sieraden. Met hoeveel kettingen en ringen u zich wenst te tooien, het mag allemaal (van de modemakers). Zelfs het neu»- sieraad is „in", ofschoon wij het een primitief gedoe blijven vinden. Toch bent u er niet met „het mag allemaal". Het wordt aan uw eigen In zicht overgelaten hoever u wiit gaan met zo'n „kerstboomversiering". U moet dus wel over een flinke dosis zelfkennis, smaak en gezond ver stand beschikken om het allemaal een bèetje fijn te kunnen houden. Vanzelfsprekend spelen uw. leeftijd, uw taillemaat en uw type ook een hartig woordje mee. Doch het belangrijkst Is echter dat u uw sieraden zelfverzekerd weet te dragen, dat u er zelf van overtuigd bent dat het kan. Krijgt u het gevoel van „wat zal de menigte er wei van zeggen", dan kunt u er beter maar niet aan beginnen, want dan voelt u zich alt een opgetuigd fregat. En dat is eigenlijk het ergst wat u kan overkomen. Bovenste foto: Volgehangen met sieraden tonen deze mannequins de collectie van dit seizoen. Onder: Een overdaad aan kostbare sieraden van eigen bodem met een gezamenlijke waarde van meer dan twee miljoen. gsbedrijf t - Tel. 2432 We leven in een vreemde tijd, een tijd die sneller gaat dan de klok kan aangeven. Alles veran dert, het oude wordt weer nieuw en als we niet oppassen kunnen we de hele toestand (op welk ge bied dan ook) niet meer bijbenen. Öok wat de mode betreft moet je tegenwoordig behoorlijk flexibel zijn. Nauwelijks heb je je (onder protest en met tegenzin) overge geven aan de maxi-mode, of Pa rijs heeft alweer een besluit geno men om de boel maar kort te houden. Met „de boel" bedoelen we in dit geval de rokken. Omdat ze het zelfs in Parijs niet hele maal zeker weten, beginnen ze maar weer te zaniken, dat „even tueel alles mag". Van daar dat Twee combinettes-slips (of hot pants) van Ester él. dddr nog wel een en ander te „ken nen", te ontdekken en te verbeteren. Zeker zal dit alles een verandering in onze houding naar buiten en in ons gevoel van binnen teweegbrengen. We zullen minder verbitterd zijn en zach ter in ons optreden. Het gaat niet om vleierijen of sentimenteel gepraat, maar om een welwillende toon tussen mens en mens, in wélke omgang of positie dan ook. Ieder zal wel eens te leurgesteld worden en het gevoel krij gen met lege handen te staan. Maar meestal is dit het gevolg van te hoog gestelde verwachtingen. We kunnen ons afvragen of toij dii, misschien on- bewust, een ander nooit hebben aan gedaan. Doch speurend naar de posi tieve krachten in en om ons zullen we onze moed weer voelen herleven. De lust om iets aan te pakken bloeit op en we zien weer kans ons leed te ver geten. JETTS

Soester Courant | 1971 | | pagina 15