Paasfeest is niet altijd kuikenfeest Stichting Eigen Woning- bezit wacht op bouwrijp maken van grond in het plan Klaarwater SOESTie ALGEMENE UITVAARTVERZORGING Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Bloemententoonstelling Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw bij S.P.S.V. vooruit Dure patatjes Inwoner Soesterberg dodelijk verongelukt Bestemmingsplan „Soesterengh-wegover de Engh" lOÖ-jarige vierde verjaardag in ,,'t Hoogje" Nieuwe exploitatie verordening voor de gemeente Soest Officiële Mededelingen Ruimtelijke ordening Enorm succes Welfarewerk tentoonstellingMolenschot' Klaverjastoernooi S.E.C. De Ned. Midden- standsbank in 1970 Krabbels van Knelis KIEZEN DINSDAG 16 MAART 1971 Vele winkels, supermarkten, benzine pomphouders geven in de week voor Pasen levende zgn. eendagskuikens ca deau aan kinderen. Deze dieren zijn in grote getale beschikbaar bij kuiken broeders, daar ongeveer de helft van alle uit het ei gekomen kuikens haantjes zijn, die voor de verdere produktie niet in aanmerking komen. De bovenvermelde propagandastunt kost dus weinig geld. Er bestaat veel te wei nig weerstand tegen juist het feit, dat een kind met een kuikentje op het eerste gezicht een vertederende indruk maakt en allerminst iets lijkt, waarover de Dierenbescherming zich zorgen zou moe ten maken. Ieder die echter even door denkt, kan zich met practisch feilloze zekerheid het verdere lot van deze kui kens indenken. Men hoeft dan nog helemaal niet te denken aan kwellerijen van kuikens met een touwtje aan hun poot e.d. Wel kan men tot in de wijde omtrek van zo een bedrijf op straat kuikens aantreffen, die op bevel van de respectievelijke moeders losgelaten" zijn. Maar ook als zo een diertje mee naar huis genomen wordt, zijn de overlevingskansen practisch nihil. Op een enkele toevallige uitzondering na sterven ze allemaal door het (dikwijls goedbedoelde) gesol, door gebrek aan warmte etc. Ook die toevallige uitzon dering betreft altijd nog een haan, die zijn jeugd doorbrengt op een flat tot ellende van hemzelf en zijn huisgenoten en in ieder geval het leven laat zo gauw hij om vier uur 's morgens zijn eerste kraoioefeningen begint. Laat ieder die zo een kuiken aangeboden krijgt, dat diertje weigeren en zijn mis noegen uiten, dat de desbetreffende le- De Stichting Eigen Woningbezit, afde ling Soest, zal in het plan Klaarwater roim honderd eengezinswoningen gaan bouwen. De kosten van een koopwoning komen op ongeveer 50.000, Men heeft keuze uit drie type woningen. E i ervan heeft een „woonkuil" in een woonkamer van negen meter lang en drie slaapkamers. De twee andere types hv'oben een woonkamer van meer dan 25 vierkante meter, drie slaapkamers en eco zolder, die ook mogelijkheden voor hol inrichten van een kamer biedt. Men had gehoopt dat de woningen reeds dit voorjaar gereed zouden zijn, maar doordat de grond nog niet bouwrijp ge maakt is, heeft men de plannen nog niet kunnen verwezenlijken. V.nr deze woningen bestond zeer veel belangstelling. Naast de leden van de Stichting konden aanvankelijk ook niet- leden inschrijven. Op een gegeven mo ment hadden zich 150 inschrijvers ge meld. Van hen is nu ongeveer een derde afgevallen, zodat er nog een honderdtal over is. Binnen de wijk, waar totaal meer dan 1(100 woningen zijn geprojecteerd, is ter- rr:n gereserveerd voor kleuter- en basis scholen. Het groen-gedeelte zal vrij van auto verkeer worden gehouden en voorzienin gen krijgen voor speelgelegenheden. Ook een winkel-centrum zal daarbij worden ingericht. M. Verwoerd Begrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 GEBOREN: Anthonius Ignatius Bernar- dus, zoon van A. M. van den Hoed en J. P. L. T. Knoope, Laanstraat 32. Eric Rutger, zoon van B. J. Melles en A. R. M. Rutgers, Valeriaanstraat 79. Dieuwke, dochter van L. A. Zeggelaar en D. M. van der Zweep, Nieuwstraat 28. Franciscus, zoon van F. Broerze en W. van Rouwendaal, Laanstraat 58. Désirée Louise Clementien, dochter van H. G. M. Scholten en G. L. H. Reestman, Speenkruidstraat 49. Vincent Jacobus Peter, zoon van A. G. T. Kamerbeek en A. Ruizendaal, Weegbreestraat 527. Pieternella, dochter van P. Stavast en S. de Rooij, v. d. Veldeplantsoen 36. Ma- non, dochter van M. B. A. Beuken en C. H. Rotteveel, Smitsweg 259. Petra Margriet, dochter van P. H. Walter en M. W. Kerkhoff, Ereprijsstraat 69. ONDERTROUWD: George van Alphen, Van Goyenlaan 28 en Susan Teresa Chang, Stationsweg 21, Baarn. Cornelis van Tricht, Plasweg 18a en Cornelia Johanna Maria Majoor, Fok- kestraat 15, Soesterberg. GEHUWD: Leonardus Johannes Anto- nius van Dijk, Hollands End 47, 's-Gra- veland en Wilhelmina Martina Francina Hilhorst, Peter van den Breemerweg 13. Rudy Reij, Paulus Potterlaan 16 en Bardina Geertruida Pot, Insp. Schreu- derlaan 2. Kees Jan Bronts, Karei .Doormanlaan 29, Huizen en Johanna Maria Martha Hoogboom, Rubenslaan 31. Derk Hendriks, Turandotstraat 2, Amersfoort en Anna Catharina Rauch, Birkstraat 38. Gerrit Arie Blok, Heu- veloordstraat 21, Baarn en Martha Klaasjen Ploeger, Vermeerlaan 51. OVERLEDEN: Hendrik de Beer, 57 jaar, 'gehuwd met I van der Plas, Ebrodreef '59, Utrecht. Johannes Hendrikus Os- terop, 80 jaar, gehuwd met H. J. Snijder, Albert Cuyplaan 156. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. verander gebruik maakt van deze ln meerdere opzichten „goedkope" reclame. Wanneer deze mensen van hun actie een averechtse uitwerking zien, zullen zij zich wel wachten hiermee door te gaan. Een huisdier kan voor een kind een wer kelijke verrijking betekenen, maar deze „kuikenmanie" heeft hier niets mee te maken en is in tegendeel een ieder jaar toenemend misbruik ten koste van steeds meer dieren. De keukenhof is nog niet geopend. Toch kunt u reeds een voorproefje nemen van die bloemenweelde door een gratis be zoek te brengen aan de Prins Willem Alexanderschool, Beetzlaan 48. Daar bloeien vanaf vrijdag temidden van coniferen en bloeiende voorjaarsheesters enige honderden tulpen, narcissen en hyacinthen, in bonte mengeling. Denk niet: „ik hoor niet bij die school", maar ga gerust even genieten van die voorjaarspracht. Het geheel is opgebouwd door de leer lingen van de zese klas en de ouder commissie, onder leiding van de bloem kweker Rudi Boxtorff. In de lokalen kunt u gelijktijdig een grote verscheidenheid van produkten op het gebied van handwerken en handen arbeid bewonderen. Bezoektijden: vrijdag a.s. van 8-10 uur en zaterdag van 3-6 uur en van 7-8 uur. In het jubileumnummer van de SPSV, dat in augustus 1970 verscheen, stond o.m. een overzicht van de diverse aktivi- teiten, verdeeld over de diverse maan den. In november 1970 zou een wedstrijd plaats vinden tussen het Nederlands Po- litie-voetbalelftal en een Soester elftal. Door omstandigheden werd deze wed strijd verschoven naar het voorjaar van 1971, met als vermoedelijke datum een zaterdag in de maand mei. Doordat een elftal van de SPSV in 1969 een voetbalwedstrijd speelde tegen een elftal van T.V.V.S. (Tros Voetbal Vereni ging Soest), bestaande uit scholieren uit Soest, manager de jeugdige O. ten Berge uit Soest, bleven de kontakten met deze vereniging bestaan en T.V.V.S. was be lust op een revanche-wedstrijd. Daarvan is tot op heden nog niets terecht ge komen. Uit een voorstel van de TWS werd, op initiatief van de SPSV, een ander plan geboren, een plan dat nu vaste vorm gaat krijgen. Voor zaterdag 15 mei a.s. is een wedstrijd gepland van het voetbal elftal van de Nederlandse Politie Sport Bond en een sterk Soester combinatie elftal, samengesteld uit spelers van ver enigingen uit Soest en Soesterberg. Aan deze wedstrijd zal voorafgaan een ontmoeting tussen een elftal van de SPSV tegen een team van TWS. De netto opbrengst van deze sportmid dag zal ten goede komen aan een lief dadig doel. n.1. een vereniging, instelling of stichting in Soest. De besturen van de verenigingen SEC, S.O. Soest, Hees, Soesterberg en VVZ, is middels een schrijven om medewerking verzocht. De wedstrijden zullen plaats vinden op het SEC-terrein aan de Bosstraat. Om de hoofdwedstrijd een speciale at- traktie te geven, ligt het in de bedoeling in het elftal van de Soest-spelers, een bekende persoon als gastspeler op te nemen, n.1. Piet Schrijvers (oud-SEC- speler) en thans de eminente keeper van F.C. Twente. Deze club is ook om mede werking verzocht en het bestuur hoopt, dat Piet „ja" zal zeggen. De TWS onderzoekt nog de mogelijk heid om deze sportmiddag af te sluiten met een dansfeest voor de jeugd en wel in de avonduren. De opbrengst zal ook worden bestemd voor het eerder om schreven liefdadig doel. Dit is de zwaar beschadigde PTT-bestelauto, die hedenacht om drie minuten voor twaalf op de Burgemeester Grothestraat by het uitkomen van de bocht by de Wllhelminaboom in een slip geraakte en tegen een lichtmacht botste. De bestuurder, de 20-jarige PTT-besteller J. v. S. (niet in het bezit van een rybewijs) had de wagen even meegenomen om een hartige hap te gaan kopen. Met verwondingen aan het hoofd werd hy in Zonnegloren opgenomen. Vorige week donderdag is de heer C. A. B. (31), afkomstig uit Soesterberg Bij Nieuw-Millingen dodelijk verongelukt. De heer B. kwam met zijn auto op de linker rijbaan en botste frontaal tegen een hem tegemoet komende vrachtauto. Hij overleed ter plaatse. De fractie van de V.V.D. in de gemeente raad van Soest heeft zich met onder staand door Ir. M. A. van Ee en dr. J. W. H. Geerlings ondertekend schrijven tot de voorzitter van de gemeenteraad gewend: Aan de Voorzitter van de Gemeenteraad van Soest. Overeenkomstig artikel 21 van het Re glement van orde voor de vergaderingen van de Raad der Gemeente Soest heb ben wij de eer U voor te stellen tijdens de eerstkomende raadsvergadering dat is die op 18 maart a.s. aan de orde te stellen het volgende onderwerp: „Het aanbieden en toelichten van een door ondergetekenden opgestelde kosten raming van de Weg over de Engh als bedoeld in het bestemmingsplan „Soes- terengh-Weg over de Engh", zowel voor wat betreft de investering als de ex ploitatie van zo'n weg, dit geheel tegen de achtergrond van de finantieele moge lijkheden van de Gemeente Soest." AUTOBANDEN SERVICE G. Borgesiuslaan 19A, BAARN Tel. 02154-6687 VAKKUNDIGE ADVIEZEN. GRATIS BANDENCONTROLE. Met een Gelderse koffietafel by haar kleinzoon vierde mevrouw Dirkje van den Beid uit Arnhem zaterdag temidden van haar naaste familieleden haar honderdste verjaardag. Met een bus waren ze naar Soest gekomen, waar ze in café-restaurant 't Hoogje te gast waren by Dirk van den Beid. Burgemeester mr. S. P. baron Bentinck was speciaal voor de honderdjarige naar de Kerkstraat gekomen. Op de foto: de honderdjarige mevrouw Dirkje van den Beid met haar gelyknamige kleinzoon voor de met haar portret versierde ingang van het restaurant. Aan de leden van de raad wordt op de vergadering van 18 maart a.s. een nieu we exploitatie verordening ter goedkeu ring voorgelegd. Krachtens de wet op de Ruimtelijke or dening van 1965 is de gemeente verplicht een dergelijke verordening vast te stel len. Alhoewel een dergelijke verordening voor Soest reeds was vastgesteld vóór het inwerking treden van de wet, heb ben Burgemeester en Wethouders reeds in de vergadering van de raad van augustus 1970 voorgesteld een nieuwle exploitatie verordening ter goedkeuring te zullen voorleggen. Dit houdt verband met de voor de ko mende jaren te verwachten zeer sterke bouwactiviteit met een zeer grote ver scheidenheid in onze gemeente. In ver band met de hieraan verbonden gemeen telijke economische aspecten is een goe de basis voor grondexploitatie noodza kelijk. Een rapport, uitgebracht door de com missie van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, waarin ook Soest vertegenwoordigd is geweest, en die was ingesteld met als taak-een model-explol- tatieverordening of richtlijnen voor een dergelijke verordening en een model bouwgrond belastingverordening op te stellen, heeft hierbij tot leidraad ge diend. Deze nieuwe verordening heeft betrek king op het geschikt of beter geschikt maken van grond tot bouwgrond en om vat 16 artikelen. Zij legt vast wat tot het geschikt of be ter geschikt maken van grond tot bouw grond behoort, zulks omdat het van be lang is dat exploitanten weten welke kostenelementen hiertoe worden gere kend. Hieronder vallen ondermeer de volgen den werken: het egaliseren van gronden, het aanleggen van wegen, rioolwater zuiveringsinstallaties, wegen, parkeerge- legenheden, troitoirs, plantsoenen, straat verlichting enz. Ook wordt geregeld hoe een exploitant medewerking van de gemeente kan ver krijgen voor het in bouwexploitatie brengen van grond. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de heer P. Swager, Korte Bergstraat 10 te Soest op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalin gen van het bestemmingsplan „Rijksweg" ten behoeve van de bouw van twee win kels met zes woningen op het perceel, gelegen aan de Van Weedestraat, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie, H, nr. 9703. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 16 maart 1971. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de Stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf, Prins Mauritsplein 29 te Den Haag op haar daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde ln ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan „Soest-Zuid" ten behoeve van de bouw van een examencentrum en kantoor op het perceel, gelegen aan de Birkstraat, kadastraal bekend eemeente Soest, sectie C, nr(s). 2767 en 2768. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen eentermijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 16 maart 1971. De tentoonstelling van Welfarewerk in „Molenschot" heeft een enorm succes gehad. 99 van alle tentoongestelde ar tikelen werd verkocht of verloot. De handwerkclub was meer dan ver rast met dit geweldige resultaat, dat ver boven de verwachtingen uitkwam. Van de opbrengst zal nieuw materiaal worden aangeschaft. Enkele prijzen van de verloting werden niet niet afgehaald, nml.oranje bon 700, janans schellen- koord; oranje bon 525, Pipo de Clown; groene bon 627, theemuts met mandje; groene bon 501, dierpop; groenebon 136, kinderschilderijtje. Deze prijzen kunnen nog afgehaald wor den op „Molenschot". Vrijdagavond 19 maart a.s. wordt in het clubgebouw van de voetbalvereniging SEC aan de Bosstraat een klaverjastour- nooi gehouden. Iedereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. Het heden verschenen jaarverslag van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. toont een verder toegenomen be drijfsomvang. Het totaal van de gecom bineerde balans steeg met ruim 20 en kwam ruim boven de 6 miljard. De debiteuren stegen met 534 min (21 tot 3.056 min, waarbij de toene ming bij het middellange krediet hoger was dan bij het korte krediet. Ook de consumptieve kredietverlening ging voor uit, dank zij de persoonlijke leningen; de huurkoopproduktie liep terug. De toevertrouwde gelden stegen met ƒ1.027 min (22%) tot ƒ5.732 min, waar van spaargelden 135 min, deposito's 495 min, crediteuren 397 min. Ge plaatst werden een tweetal obligatie leningen met een looptijd van ca. 7 jaar voor in totaal ƒ50 min. De baten namen toe met ƒ32,0 min tot 208,8 min (18 waartegenover de al gemene kosten stegen met 31,5 min tot 149,7 min (27 De afschrijvingen be droegen ƒ9,4 min, de voorzieningen 7,4 min; belastingen vergden 18,9 min. De winst bedroeg ƒ22,5 min tegenover ƒ22,1 min in 1969. Het 2e halfjaar is aanzienlijk gunstiger geweest dan het le halfjaar. De belangrijkste oorzaak van deze verbetering was de rentemarge, die na een reeds in 1969 ingezette ver- krapping in het 2e halfjaar 1970 weer ruimer werd. De winst per aandeel liep op van 13,74 in 1969 tot 14,05 in 1970. Voorgesteld wordt een onveranderd di vidend van 6,per aandeel van 50,Van de winst na belastingen wordt een belangrijk deel (57 in het bedrijf gehouden, hetgeen naar de mening van de bank gezien de steeds toenemen de bedrijfsomvang welhaast een nood zaak is. Na winstverdeling belopen de open reserves van de bank 92,6 min bij een geplaatst kapitaal van 80,1 min. Vrijwel alle bedrijfsonderdelen leverden een bijdrage tot de toeneming van de bedrijfsomvang. De dochterondernemin gen en affiliaties vertoonden een ver dere groei en droegen bij tot de renta biliteit van het concern. In het verslagjaar werd met de firma Ingwersen Co. overeenstemming be reikt over volledige samenwerking. De inmiddels in een N.V. omgezette fir ma zal, met behoud van het eigen ka rakter, optreden als zelfstandige affilia tie van de NMB. Samen met de N.V. ICU Informatie en Communicatie (Samsom/Sijthoff concern) heeft de NMB opgericht Alpha Compu ter Diensten N.V., die zich gaat bezig houden met dienstverlening op het ge bied van geautomatiseerde informatie verwerking. Deze computerdiensten wor den aangeboden aan bedrijven en instel lingen. Met de inschakeling van electronische apparatuur werd ook in het verslagjaar voortgegaan. De NMB verwacht dat de besparing aan menselijke arbeid in 1971 duidelijker tot uitdrukking zal komen. Het aantal vestigingen werd vergroot van 305 tot 346. Het totaal aantal mede werkers kwam op 5891. De NMB constateert dat de gang van zaken in het midden- en kleinbedrijf, voorzover overigens een zo heterogene groep als een geheel mag worden be oordeeld, in het algemeen wat gunstiger was dan in 1969, m.n. bij die bedrijven die van de groei van de economie heb ben kunnen profiteren. Aanleiding tot zorg geven echter de geringe zelffinan cieringsmogelijkheden van de kleine en middelgrote bedrijven waarvoor mede het fiscale klimaat verantwoordelijk is, aldus de NMB. In het jaarverslag is een afzonderlijke beschouwing opgenomen over speur- en ontwikkelingswerk en het midden- en kleinbedrijf, dat de mogelijkheden en moeilijkheden voor de kleinere onder nemer behandelt bij het dikwijls nood zakelijk betreden van het terrein van de technische research. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat mederne minse. zo as wullie ongs eige zo bar greig noeme, ut toch nie altied zo bar bie ut rechte end hebbe. Noeng is daat nie ongze schuld of messchien kenk betur zeige allenug ongze eige schuld, maor, daat staot voor ming as un paol bove waoter, de mederne tied hep un mins laote ontstaon, die in denke en doen nie mit die tied is meegegaon. Neem noeng allenug is effe ongs amuze- ment. Ut ken weze dak ut goeie woord der nie voor gebruuk, maor ik bedoel de gezellughied, die wullie vóór de komst vaan de tillevisie buute de deur moste vingde. En daat leste daat luk nie zo bar as we temJnste effe de kretieke as maot- gevend beschouwe. Ik ken ming nog heul best herinnere daat vootballe zellufs vieftien jaor ge- leje, en toen waas ut daan nog net niet betaold, toch altied nog wel waat waas, waor in aale gevaal de manne ut huus nog voor uut kwaome. Er nie allenug de deur voor uutgonge, maor der ok nog best schik in hadde. Mit de komst vaan daat blauwe oog in de huuskaomer is ut helegaoi gedaon mit die lol. Zellufs de spannendste wed- strieje op de tillevisie kriege niks aors as kretiek meer te vurdure, laot staon ut voetbaai daat de klups uut de buurt op ut veld bringen. Daor deug heulegaor niks meer vaan en ajje de toeschouwers mot glove, en waorom zouw un mins daat nie doen, daan gaon zullie allenug maor naor zukke wedstrieje toe om effe un frisse neus te haole. En daor zit ok wel waat in, waant wullie binne ver wend. Zoas Kneliao daat ken zeige „tot in de ofgrongd". Der is niet zo bar veul meer waor wullie bewondering voor kenne hebbe. Daat un plaoselukke sportklup haos bove an staot in un bepaolde klasse, en daat is netuurluk geen hoofdklasse of ere- deviezeie, zeit geen mins meer waat. De sporte waor uit daan omgaot komme regulmaotig op de tillevisie, en ajje die minse hep ziep speule, daan is de pres- taotsie vaan de eige klups niks meer waord en wordt allenug maor as vrieje tiedsbesteding gezien. Wullie binne nie allenug vurwend, maor wullie hebbe die vurwennerie nie op de juuste menier kenne vurwerreke en daat vigk un kwaolukke zoak. Ik ken ming nog heul best herinnere dak mit Knelaio in de jaore vieftug kaortjes voor de iesrevuu haad kenne bemaachtugge. Aal weke vaan te vore hadde wullie ut derovur. En toeng de grote avongd waas annebroke, hebbe wullie ongze oge uutgekeke. Minse waat waas daat mooi. Ut pregrammao zoge- zeit. In jaore binne wullie daor nie meer naor toegewees, omdaat de tillevisie ongz as ut waore de heule zaok tuusbrocht. Aal waas ut allenig mao de periejode vaan daat deerntje Sjoukje Diekstrao. Maor vaan de week (daat de tillevisie stuk waas haad daor niks mee te maoke) waore wullie nao jaore weer is bie zoon ies-geyaal. Eerluk gezeit binnen wullie der bie ongze opmarrekinge vaan uut blieve gaon, daat die revuu in kwaoli- tiet geliek gebleve waas, maor daan komp wel effe heul goed naar vore, daat wullie bar vurwend binne. De prestaatsies worde as ut waore ver geleken en omdaat de uutzendinge vaan de tillevisie noeng eenmaol uutgekoze worde, komp vaok allenug ut allerbeste op ut scharrum en daor is ut meujeluk mee te vergelieke. Maor ik gloof daat wullie noeng zo laangzaomerhand in ut tiedparruk binne daat wullie de prestaotsie vaan degene die ut doet motte gaon zien, waant aors bliefter ovur un paor jaor helegaor niks meer oveur waor wullie nog waat be- wongdering voor kenne hebbe. Ik krieg zo of en toe wel is uit eetieket zedepredukker opgeplaakt, maor eerluk gezeit is ut toch wel schaande daat wul lie wel belaangstelling en bewondering hebben voor prestaatsies vaan laandge- note op wereuld- en Eeuropeas-vlaak, maor geen waordering, en geen belaang stelling hebben voor prestaatsies vaan aore sportminse die ut heulegaor op eige kraacht doen en uut eige portemenee. Ut is messchien ongze sportieve inslaag die Kneliao en ming tot die gedaochte hebbe gebrocht. maor wullie vingde daat un Soesder sportmaan, die allus voor zun sport ovur hep, en ok nog tot heule aordugge dinge komp. as ut waore recht hep op ongze woardering en belaangstel ling. Ik hep ming der nog nie voldoende ln verdiep, maor ik schaat datter in ongs darrup nog heul waat vurborrege talente binnen en ajje ut zo bekiek, zouw der as ut waore iets motte komme waorop die telente trug kenne valle as zullie prebleme hebbe. Messchien zit daor waat in voor de Sportstichting. As wullie door blieve gaon mit allenu maor waordering en be laangstelling te hebbe voor topprestao- ties, daan draoie wullie ongs zelluf bar onsportief de nek om. Zo maar: Nu weet u wie u kiezen moet, en zoek maar uit, het gaat wel goed. Neem Binding Rechts, de B.P. prachtig, D. Zeventig, P. Acht en tachtig, de Nieuwe Roomse, en Van Velsen, ook kunt u de C.H.U. omhelzen, en de Kabouters, de Bejaarden, de lijst van de Partij Bezwaarden, dan is er tegen elk bedrog de Afgescheiden Koekoek nog, de Radikalen, Homofielen, de C.P.N., de Arme zielen, P.v.d.A. van het congres, de A.R.P. en X.IJ. Zes, en de Partij van 't ongewisse, die wint, tenzij ze zich vergisse, de reeds genoemde Kononel, Gediskrimineerde Vrijgezel, en de Partij de Invalieden, de groepen die Meer Huizen bieden, de Evangelischen, waarempel de Voor Verlaging van de Drempel, of V.V.D., Weg Diktatoren, de Zonen Drees, de Senioren, u kiest voor 't Politiek Akkoord, voor Ajax en Hup Feijenoord, vergeet de K.V.P. ook niet, - zie wet de G.P.V. u biedt, de P.P.R., de Anarchisten, de Twijfelaars, de Optimisten, de Vrijgeworden Demokraten, Voor U, valt ook over te praten, de Ultra Linksen, een Partij Republikeinen is er bij. En nu maar niet de moed verliezen, gaat u maar rustig even kiezen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9