10x10 Kijk uw ogen uit. "Ton Beuken VESPA C!A0 De Witte Pompen VAN HUISSTEDEN Krabbels van Knelis Kathedraalkoor uit Antwerpen (70 jongens) zingt Johannes Passie in Oude Kerk Marchal Pruikenboetiek Van Goyenlaan doorgetrokken naar Molenstraat Turken zonder verblijfsvergunning aangehouden Aanrijding Rijden onder invloed MENINGEN VAN LEZERS Samen bouwen aan een nieuwe wereld Warme maaltijden-voorziening voor bejaarden, zieken en gehandicapten die in tijdelijke verzorgings moeilijkheden verkeren Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest WISO-paasaktie V.V.V.-nieuws Opnieuw inbraak bij radiozaak Kwaad geweten Zondag in Artishock figuren poppentheater De Honderdduizend in Soest v VRIJDAG 2 APRIL 1971 REMBRANDTLAAN 18 IEL. 02155-4785 DS MODE VER VOORUIT Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken tegenover het busstation in Soest-Zuid. Tien achtereenvolgende weken geven wjj aan tien willekeurige cliënten, die tij dens het winkelen b(j ons zijn gefoto grafeerd een waardebon van 10, cadeau. Wij verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en bij ons om te ruilen voor de cadeaubon. Het maandelijks kerkconcert in de Oude Kerk te Soest zal plaatsvinden op dins dag 6 april a.s., 's avonds 8.15 uur. Het zal worden gegeven door het Ka- thehedraalkoor van Antwerpen, o.l.v. E. H. Jan Schrooten. De plm. 70 jongens, die op zondag en op kerkelijke hoogtij dagen de koorzang in de O.L.V. Kathe draal verzorgen, zijn dan te gast bij het Hervormd Jeugdkoor Soest, waarmede zij regelmatig uitwisselingsconcerten heb ben. (In oktober j.1. zong het Hervormd Jeugdkoor de Hohe Messe in de Ant werpse Kathedraal). Naast enige kleinere koorwerken be staat het voornaamste programmapunt uit de Johannes Passie van Orlando di Lasso, en we verwachten bijzonder veel van de vertolking van dit prachtige werk door een koor dat in deze materie bij zonder thuis is. Grootste coUectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100% haar) Beetzlaan 74 - Soest - Telefoon 3990 Nadat in de loop der tijd de huizen aan de Molenstraat, die als het ware de Van Goyenlaan „dood" lieten lopen, wa ren afgebroken, is men deze week be gonnen met de doortrekking van de Van Goyenlaan, die Dalweg en Molenstraat gaat verbinden. Tijdens een verkeerscontrole werden door de politie in Amersfoort twee Tur ken aangehouden, die opgaven te wonen in een pension te Soest. Zij bleken niet in het bezit te zijn van een verblijfver- gunning. Woensdag zijn zij op het vlieg tuig naar Turkije gezet. Donderdagnacht reed de heer C. v. d. B. (40) uit Soest met zijn personenauto op de Burg. Grothestraat in de richting Amersfoort. Op onverklaarbare wijze botste hij tegen de voor het pand nr. 35 geparkeerd staande auto van K. C., een Turkse fa brieksarbeider. De wagen van v. d. B. werd zwaar be schadigd en is naar het politiebureau ge sleept. Van de B. werd voor eerste hulp naar Zonnegloren vervoerd en kon daar na naar huis terugkeren. Dinsdagavond werd de politie gewaar schuwd dat een groene Mercedes van café „Soesterduinen" was vertrokken, die bestuurd werd door een chauffeur, die niet geheel nuchter meer zou zijn. In de bocht bij Zonnegloren waren in middels diverse plaaltjes van de wegbe- bakening en een lichtmast omvergereden. Een auto werd terplaatse niet aangetrof fen. Op de Burg. Grothestraat kon de wagen worden aangehouden. Dé chauffeur A. H. (45), snelbuffethouder uit de Lage Vuursche, werd ter ontnuchtering op het bureau ingesloten. Zijn rijbewijs werd ingehouden. H. heeft bekend de schade in de bocht bij Zonnegloren te hebben veroorzaakt. Geachte redactie. Op de hoek van Dalweg en Alb. Cuyp- laan wordt een beeldengroep geplaatst, voorstellende drie straatmuzikanten. Met het plaatsen inbegrepen gaat dit „kunswerk" ƒ37.000,kosten. Het is bedoeld ter verfraaiing van het plantsoen, maar wat hebben drie straat muzikanten, de bewoners van Soest te zeggen? Moeten de straatmuzikanten de Soester- bewoners opvrolijken, als zij in wind en regen op de bussen staan te wachten? Mijn mening is, dat deze beeldengroep zinvoller kan zijn: b.v. een herdenkings teken van één of andere Soester gebeur tenis en bovendien gemaakt van een goedkopere ook duurzame grondstof. Het geld dat hierdoor uitgespaard wordt, kan men dan besteden voor 2 wacht huisjes bij de bushalten, waaraan drin gend behoefte is. Een flatbewoonster van de Alb. Cuyplaan Soest en Soesterberg richten de aan dacht dit jaar op het land Kenya, voor al op het gebied van Ngong. Daar willen de mensen ook aan hun eigen toekomst bouwen. Er moet een sociaal centrum komen, een gebouw dat verschillende mogelijkheden biedt aan jong en oud. Kenya is 17 x zo groot als Nederland. Er wonen ongeveer 10 miljoen mensen. De hoofdstad is Nairobi. De bevolking behoord tot 6 verschillende stammen, ieder met zijn eigen taal, gewoonten en gebruiken. De officiële taal is Engels. In de streek van Ngong woont vooral de Masai-bevolking. Hun hutten worden gemaakt van stok ken en twijgen en overdekt met een laag klei koemest en een grasdak. Mais wordt er veel verbouwd, en is dan ook het hoofdvoedsel, dat zij drie keer per dag gebruiken. Omdat het voedsel zo eenzijdig is worden vele kinderen ziek., (t.b.c., maagziektes, longontsteking, wormen en tropische zweren.) Zij doen vooral aan veeteelt, ze trekken met kud den koeien rond, maar de opbrengst is bedroevend weinig. Door bestrijding van ziekten en selectie kan de kwaliteit van de veestapel sterk verbeterd worden. Zij moeten leren met goed vee een behoor lijk bestaan te verwerven. Een ervaren Missionaris van Mill-Hill ontgon het land, met behulp van plaat selijke werkkrachten, omheinde het ge bied, hield 7 koeien op de ene helft van het land en bestemde de andere helft voor landbouw en veevoeder. Door irri gatie en door het vee in te smeren met een ongedierte dodende stof, kon de Mis sionaris het vee in leven houden in het door ziekte geteisterd gebied, waar koeien doorgaans slechts één lieter melk per dag geven en in het droge jaarge tijde zelfs helemaal niet. Na 2 jaar ga ven de Masai-boeren toe, dat dit succes hun stoutste verwachtingen had over troffen! Onder leiding van de Missionaris begon nen de Masai nu de nieuwe werkmetho den over te nemen, en met succes. Men wil nu een stap verder gaan en komen tot het stichten van een zuivelbedrijf. Verder wil men, in het kader van een gemeenschapscentrum, door middel van cursussen de bevolking de vereiste vak kennis bijbrengen. De natuur in Kenya is van een bijkans ongekende pracht, waar de leeuwen luipaarden olifanten buffels zebra's enz. nog vrij rond lopen. Wilt u iets doen voor de mensen van dit land. Dan kunt u weer verder bou wen aan het sociaal centrum te Ngong. Bijdragen kunnen gestort worden in het vastenactie zakje of storten op: postre kening no: 212.775 t.n.v. Raifeissenbank Soest, t.g.v. rek. no. 238.790. De vrouw is bezig met de twijgen die het geraamte moeten vormen voor de woning. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat biegelovughied daan messchien wel de weruld uut mag we- ze, maor daat is nie ut gevaal mit de goedgelovughied. Ik weet nie hoe of ut komp, maor teuge de tied daat de maond aapril gaot beginne, daan bin ik aaltied weer bar nieuwsgierug waat voor soort graape der ovur ongs laand zalle komme. Kiek, vreuger kon je nog wel is effe iemaand bie de bok neme door op die graapedaag an je buure te zeige, daat ut peerd vaan un bar goeie kennus un veule mit vief pote haad gekrege en daan kojje der op rekene datter meteen op de fiets gestaap wier om te gaon kieke. De graape vaan vreuger zouwe ut noeng nie meer doen. Ok de een aapril-graape motte as ut waore annepaast worde an de eise vaan deze tied. Un ouwerwetse graap doet ut noeng nu eenmaol nie meer. Un graap die ut heul goed deej toeng de raodiejo waas uuttevongde, is nooit bruikbaor gewees in de tied toeng de tillevisie der kwaam en de grappemao- kers motte daor beslis wel rekening mee houwe. Waant ut is netuurluk nie zo bar meujeluk om un graap te bedenke, maor daan mot zoon graap netuurluk ok wel slaoge, waant aors is ut zongde vaan ut warruk. Maor un geslaogde graap, is eigeluk allenug maor geslaogd voor degene die um gemaokt hep aster minse binne die der innelope binne. De minse, die der innelope binne, kenne ut vaok nie zo goed hebbe, omdaat zullie vaan der eige vingde daat zu knaap stom geweest binne en zullie kriege bar de pé in. Daat vin ik eigelijk de schaduw kaant vaan zoon graap. Noeng weet ik wel dat- ter duuzend keer meer om gelaache wordt, netuurluk door de minse die ut juust op tied in de gaote haade, daan datter minse kwaod om worde, maor toch bliefter un gevaor in zitte. Ik ken ming nog wel vaan vreuger her- innere, dak der ok nu paor kere bin innelope en daat ik daat maor heul slecht kon hebbe. Kiek, toeng Kneliao as ut waore ut brein aachtur de graap waas, kon ik ming nie permiettere om kwaod te weze of te worde, maor toeng un paor minse uut de buurt zo bar nodug un graap mit ming uut moste haole, hek zullie wel effe laote hore dak ut der heulegaor nie mee eens waas. En die luu maor laache. Hoe kwaoijer ik wier, hoe grotur waas hullie lol. Kneliao hep ming daor loen op haor geweldugge menier nog heul eervol uutehaold, maor vaanof die tied staamt ming nieuwsgierughied, waat of ter noeng weer op de eerste daag vaan aapril zouw gebeure. En ik mot zeige ik hepter ok noeng weer vaan genote. Vaan de ene graap netuurluk meer as de aore, maor der waore weer bar goeie bie. Die grote kraant, die zo bar veul sen- satotsie tusse de rugels instop, kwaam andraoge mit un niew tillevisie-pregram- mao, ut zogenaomde derde net en der zalle wel nie zo bar veul minse gewees binne die der mit ope oge intraapte, en eerluk gezeit von ik daat de tillevisie mit zun zwaatkiekers der ok maor bar wienug vaan terecht brocht. Aal mok der wel bie zeige dak de uutvinding om elleke posbode un apperaot in zun zaak te stoppe toch wel bar orrezjeneel vong. Waat daat betrof von ik de verkoop vaan, ut voormaolugge Sint Jozufgebouw an de tillevisie un raamp voor ut heule darrup. En ik waas nie de enugge, waant waor je ok kwaam, haos iedereen haad der waat op teuge, behalleve de jonge- luu, waant die zaoge der zogezeit wel muuziek in. Ik weet nie of ik de enuuge waas, ut zaal netuurluk wel nie, maor ik haad ut allegaor wel meteen door. Voor ming laag ut der allegaor duume dik bove op, net as voor zoveul aore minse. Der zalle der best wel un paor weze die der eige eerst effe hebbe laote gaon, omdaat zul lie bie de bok genome waore. maor die luu motte maor un voorbeeld neme an de minse, die net as ik, toch maor binne gaon kieke, ofter soms nog minse waore die ut nie door haade. Zo te zien waore ut der nie veul, der liepe der allenug waat meer laangs as op aore daoge maor daat zaal ik ming wel vurbeeld hebbe. In verband met de naderende Paasdagen wordt nog eens extra aandacht geves tigd op deze maaltijden-voorziening, ver zorgd door kok Beijer Nieuwerhoekplein, in samenwerking met en onder controle van de diëtiste mevrouw A. Bruin- Ruigrok. De maaltijden worden dinsdag-donder dag en zaterdag in 4-delige pannensets tussen 12 en 1 uur, voldoende warm voor direct gebruik, thuisbezorgd. De maal tijden zijn voor één persoon toereikend voor twee dagen; de tweede dag moet worden, opgewarmd. Echtparen/samen wonenden kunnen 2 dubbele maaltijden gelijk bestellen in 2 pannensets. Normaal bestaan de maaltijden uit soep, vlees, aardappelen en groente. Het aan trekkelijke Paasmenu, dat zaterdag 10 april zal worden bezorgd, ziet er als volgt uit: zalmsalade - aspergessoep - kalfsrib met champignons en doperwten - gekookte aardappelen - chipolatapud- ding. Een ander willekeurig gekozen menu is: vermicellisoep - gebraden kip - witlof en gekookte aardappelen. De kosten bedragen afhankelijk van de reduktie die men geniet op de zieken fondspremie voor bejaarden: ƒ2,3, ƒ4,—; ƒ5,— per portie voor 2 dagen. Hoeveelheden en kwaliteit zijn in alle prijsklassen precies gelijk. Er bestaan 3 soorten diëten: zoutloos, vetarm en voor suikerziekte-patiënten Met de „twintig .eieren voor een volge- spaarde zegelkaart"-aktie begint de WISO het nieuwe jaar met niet alleen een omschakeling van groene naar rode zegels met dito kaarten, maar zeker ook weer enige unieke akties voor de gehele familie. Donderdag, vrijdag en zaterdag, 8, 9 en 10 april a.s., ontvangt iedereen bij inle vering van een volgeplakte zegelkaart, bij één van de adressen die in de adver tentie in deze courant staan vermeld, twintig eieren. Tegelijkertijd ontvangt men dan een envelopje met een kans van 1 op 10, op een mals braadkuiken, dat u door diezelfde leverancier ver strekt wordt. Deze actie ts de laatste die ook nog voor de groene zegels (mits geplakt op een groene zegelkaart) geldt. Rode ze gels op een rode kaart zijn natuurlijk ook geldig. (diabetis). De hieraan verbonden extra kosten zijn 0,35 per maaltijd. Normaal worden de maaltijden zoutarm toebe reid. De gebruikte pannensets worden weer afgehaald en moeten goed schoonge maakt worden afgeleverd. Betaling geschiedt vooraf aan vrijwilli- gers(sters) tegen afgifte van bonnen. Alle verdere inlichtingen en eventuele opgaven tot deelneming aan de maal tijden graag aan de volgende adressen: Soestdijk: mevrouw E. B. Jonker-Pott, Pr. Hendriklaan 11, tel. 3261. Soest Midden: mevrouw A. A. v. d. Dus- sen-Ellens, Julianalaan 69, tel. 2812. Soest Zuid: mevrouw A. Koopmans-Fok- kema, Heideweg 98, tel. 4600. Soesterveen: de heer A. van Scherpen- zeel, Veenbesstraat 430, tel. 4782. Soesterberg: mevrouw A. Hoekstra-Ger- kes, Prof. Lorentzl. 23, tel. 03463-1991. w Behalve de Huishoudbeurs en de ope ning van Keukenhof kunnen wij u op nog meer evenementen opmerkzaam ma ken. Met Pasen voor de drempel, zult u hiervoor zeker wel aandacht hebben. Van 9 tot en met 12 april biedt Rederij Koppe te Amsterdam u een aantal aan trekkelijke boottochten. Hierover ver scheen een informatieblad in druk, dat wij u kunnen verstrekken. Bij voorbaat echter een korte opgave van de moge lijkheden. Gedurende bovengemelde pe riode bestaat er keuze uit de volgende trips: Noordhollands Polderland (9 april), Zaanstreek (10 april), Amsterdam, Stad en Land (11 april), Vechtstreek (12 april), terwijl tevens op genoemde dagen ook grote Havenrondvaarten worden ge maakt. Het boekje, dat Reederij Koppe voor 1971 heeft uitgegeven, vermeldt wat u zo allemaal via onze waterwegen kunt doen. Als bijzondere verrassing bestaat er voor de 65-plussers in het vóór- en naseizoen een speciaal Bejaardentarief, te weten een reduktie van 25 Voor alle tochten met de boten van. Ree derij Koppe kan op ons VVV-kantoor geboekt worden. „Ruimtevaart" is een organisatie in de sektor vakantierekreatie en wel speciaal voor de jeugd. In een goed verzorgde folder wordt iets verteld over de Kinderdorpen en de Jeugdcampings. De leeftijdsgroep die in aanmerking komt voor de kinderdorpen valt tussen 9 en 13 jaar, terwijl de tie ners van 14 tot 17 jaar zich bij de jeugd campings kunnen aansluiten. Ouders die wat meer over „Ruimtevaart" en de kan sen op een zelfstandige vakantie "voor hun kroost willen weten, maken wij dus hierbij attent op de zo juist verschenen informatieve folder. Van 2 april tot en met 2 mei presenteert René Sleeswijk in Theater Carré „Vlin ders zijn vrij", 'n blijspel dat goede kri tieke oogstte. U kunt bij ons plaatsbe spreken. In de nacht van dinsdag op woensdag is wederom ingebroken bij een radio- en T.V.-zaak. Nu was de firma J. H. van Schalkwijk aan de Steenhoffstraat het slachtoffer. Een trottoirtegel werd door de etalageruit geslingerd. Uit de etalage werden diverse cassette recorders en bandrecorders medegeno men. Radio- en T.V.-toestellen werden door glasscherven beschadigd. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. De politie heeft de zaak in onderzoek. In de nacht van woensdag op donderdag meldde zich om 01.00 uur op het politie bureau de voor de politie „oude" beken de W. v. B. (23) uit Soest met de mede deling dat hij had ingebroken bij de groothandel Gemar. Hij was het pand binnengekomen door aan de achterzijde van het gebouw de stopverf te verwijderen van een reeds gebroken ruit. Bij zijn wandeling door het gehele be drijf had hij verzameld: 3 worsten, 7 pakjes sigaretten, 1 pakje bierworstjes, 1 spel kaarten, 1 pocketboek en pakjes scheermesjes. Als overtuigend bewijs legde hij de buit aan de dienstdoende agenten voor. Hij vroeg beleefd om onderdak. Dit werd hem volgaarne verleend, temeer daar hij nog .15. dagen gevangenisstraf tegoed had. Donderdag is hij, zonder leeftocht, op transport gesteld naar Utrecht. Aanstaande zondag neemt de Utrechter Herman Tiemen voor eenmaal de plaats van Otto van der Mieden in. Tiemen die met een zogenaamd figuren- poppen-theater optreedt, brengt zondag voon de kinderen van 4-10 jaar het stuk „Hoopje Poestkatoen". In de Staatsloterij viel op lotnummer 019753 de prijs van 100.000,Dit lot werd in Soest verkocht door de heer A. H. F. Smit aan een loterij-clubje van tien man.

Soester Courant | 1971 | | pagina 17