f !ll!!!l!!l!!!]!!lü Boekenweek-Festival Europa I BATE VAN DE IELING SOEST BEJAARDEN IN CIJFERS PIANO'S I NIEUWE EN BESPEELDE PIAN0HANDEL W, VAN TOL - Soest TRUITJES SHIRTS SAFARI-PAKKEN De dienderbediende U KUNT NIET ALLES WETEN Boekenweek (Protest per prent, door Couvee) PROCEDEREN KOSTELOOS OF TEGEN VERMINDERD TARIEF VERMOGENSCRIMINALITEIT NEEMT TOE TELEFOON 5980 ziekenauto 5980 TEDDYNETTE" PASFOTO'S Klaar terwijl U wacht. VAN ESSEN MET RAAD EN DAAD Officiële Mededelingen Hinderwet 695.- >044^ IIANN Op naar 12% van de bevolking Vrouwen worden gemiddeld 4 2/3 juar ouder Verkoop - Verhuur - Reparatie - Stemmen Zeepost 12 moMleuren korte en lange mouw in effen en in felle dwarsstrepen v.a. ƒ16,50 met korte en lange mouw effen en gedessineerd v.a. 24,50 katoen denim v.a. ƒ89,50 corduroy Kinderwagen speciaalzaak FOTO - OPTIEK Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Open Gesprek K.V.P. over Vietnam, Amerika e.a. VRIJDAG 2 APRIL 1971 ide mensen 'ns iets anders, pt een handje se meubelen. rbeeld. t ieder die zelf snstellen. nen en groen Ide 6-deIige rschillende ide jftafef. kost r, bestaande uit een een bank en undig gemaakt van i naturel of uitvoering. - Naturel 1150.- k van maar liefst >orvan alles en nog Zoals de meeste uitgevoerd in 120.- gebeitste out met in totaal n. waarin u alle ikkelijk opbergt 200.- Geen probleem :ngt een tof die 20wel etreft helemaal leien past. 6.50 imersfoort ]r 1898 woonden in Nederland 300.000 personen van 65 jaar en ouder. Thans be draagt het aantal bejaarden in ons land circa 1.320.000. Geen wonder dat het be- jaardenvraagstuk momenteel wordt gezien als een van de belangrijkste sociale problemen van onze tjjd. Met name de huisvesting, de pensioenvoorzieningen en de medische voorzieningen voor de oudere bevolking, vormen kernpunten in deze medische voorzieningen voor de oudere bevolking vormen kernpunten in. deze problematiek. Een aanpak van het bejaardenvraagstuk is niet mogelijk zonder ruggesteun van statistische gegevens. Men moet tenslotte weten waar de prioritei ten liggen. Vandaar een aantal cijfers over de oudere bevolking. Omstreeks de laatste eeuwwisseling vormden de bejaarden 6°/o van de Ne derlandse bevolking. In 1930 was dit percentage nog maar met 0.2 °/o gestegen. In 1960 was reeds 9 van de Nederlandse bevolking 65 jaar of ouder en op het ogenblik ligt dit percentage ongeveer op 10,2! In het jaar. 1976 zal naar ruwe schatting ons land reeds Vit miljoen bejaarden her bergen en in 1980 zal dat nog 100.000 meer zijn. De gemiddelde levensverwachting is in de loop van deze eeuw sterk gestegen. De pasgeborenen mochten in 1900 niet verwachten ouder te worden dan 56 a 57 jaar. Thans is de gemiddelde levensver wachting voor de pas geboren jongen 71,1 jaar en voor het pas geboren meisje 75.9 jaar. Mannen, die 65 jaar worden hebben thans gemiddeld nog 14 jaar te leven, vrouwen 16 jaar. De gemiddelde levensverwachting van hoog-bejaarden (80 jaar en ouder) is daarentegen weinig gestegen. Omstreeks 1900 was deze ruim vijf jaar, nu ruim zes. Onder de bejaarden zijn de vrouwen het sterkst vertegenwoordigd, ook al omdat vrouwen gemiddeld langer leven. Onge veer 44,3 °/o van de bejaarden behoren tot het manlijk geslacht, 55,7 tot het vrouwelijk geslacht. Meesten in woning Wat de burgerlijke staat van de bejaar den betreft: volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek was op 31 december 1968 72 van de Ne derlandse bejaarden gehuwd, 20°/o was weduwe of weduwnaar, 7 °/o was onge huwd en slechts 1 was gescheiden. Uit de cijfers blijkt ook dat er thans twee maal zoveel alleenstaande vrouwen zijn als mannen. De kans dat vrouwen alleen achterblij ven wordt niet alleen vergroot door het feit dat zij gemiddeld langer leven, maar ook door de omstandigheid dat zij doorgaans enkele jaren jonger zijn dan hun mannen wanneer zij in het huwelijk treden. Veruit het grootste deel van de Neder landse bejaarden bewoont een gezinswo ning, al of niet inwonend. Eind 1969 was de situatie als volgt: in gezinswoning 1.061.000 bej. 83 °/o) in bejaardenwoningen 45.000 bej. 6 in serviceflats 13.000 bej. 1 in verzorgingstehuizen 101.000 bej. (7,9 in verpleeghuizen 28.000 bej. (2,2 °/o) Opvallend is hier het gering aantal be jaarden, dat in serviceflats woont (ver moedelijk vanwege de hoge kosten), ter wijl ook het aantal in specifieke bejaar denwoningen wonende bejaarden vrij ge ring is. Lage inkomens De inkomenssituatie van een groot deel van de Nederlandse bejaarden is nog EEN WAARDEVASTE GELDBELEGGING, MET ALS EXTRA RENTE: dagelijks muziekgenot. NIEUWEWEG 103 TELEFOON 2968 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. Dé data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van liet schip vermeld. Argentinië:'ms „Alcor" (8 april). Brabilië: ms. „Gooiland" (6 april) en ms „Alcor" (8 april). Canada: ms „Atlantic Crown"' (5 april) en ms „Atlantic Cognac" (9 april). Chili: ms „Cd de Armenia" (5 april). Israël: ms „Philetas" (7 april) en ms „Galila" (9: april). Ned. Antillen: ms „Mercurius" (5 april). Nieuw-Zeeland: ms „Torstein" -.(7. april). Suriname: ms „Mercurius" (5 april). Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Crown" (5 april) en ms „Atlantic Cognac" (9 april). - - Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Madison Lloyd (7; april). Inlichtingen betreffende de vérzendings- data van postpaketten geven de post kantoren. VOOR HEM GALLENKAMPPE15WE G HOEK SOËST.ER BERGSESTflAAT •SOEST» Voor fle balie „U bent bediende van uw beroep?" in formeerde de politierechter argeloos, toen een wat buiten zijn boord en bui ten zijn mouwen gegroeide jongeling van omstreeks 28 jaren vóór de balie trad. „Dienderbediende, jawel edelachtbare," klonk het antwoord. „Wat is dat?" „Dat is een bediende die een diender van dienst is, edelachtbare." „O, hm. jaja. hebt een politieagent Aangevallen, zie ik." „Neenee, bediende, edelachtbare." „Nou, als dat bedienen van u bestaat uit het aanreiken van oorvijgen en watje- kauwen, kan ik gevoegelijk spreken van aanvallen inplaats van bedienen. Je kunt het nauwelijks aanreiken noemen." „Nee, hij viel tegen mijn aan. Ik heb belet dat ie omviel, edelachtbare." „U hebt zich daarmee toch wel verga loppeerd!" „Pardon, ik galoppeerde niet, ik stond stil. Degene die niet stilstond, maar in woeste galop op me afkwam, was juist die diender, edelachtbare." „Dan zult u toch wel wat uitgehaald hebben, hè? Anders komt er geen poli tieman op je afstormen." Edelachtbare, ik was een windstilte. Die diender kwam als een onweerswolk op zetten. Ik 'was gedwongen hem tegen te houden. Ik hielp hem tot staan ko men, anders wastie dóór me heen ge donderd." „En moet dat met een oorvijg en een watjekauw gepaard gaan?" „Edelachtbare, voor dat soort dingen moet je je handen bewegen. Anders kun je geen oplawaai uitdelen. Ik stond be wegingloos. Ik hield alles stil, wat ik an me heb hangen. Maar die diender vloog tegen mijn op, dus zijn kop kwam tegen mijn handen. Hij heeft zichzelf dus met zijn kop een watjekauw tegen mijn hand gegeven. Wat zeg ik, hij gaf mijn een dreun!" „En die oorveeg dan?" „Kan ik' 't hèlpen als ik ergens staan en d'r komt een diender aan die z'n oor an me wil afvegen?" Er werd lang en breed gepraat, maar de verdachte hield strak en stijf vol, dat hij bewegingloos bleef stilstaan en dat de agent om onverklaarbare redenen on verwachts tegen hem aansprong. Daarom werden achtereenvólgens de beide getui gen binnengeroepen. Toen was alles snel opgehelderd. Beide verklaarden onaf hankelijk van elkaar, dat de „diender bediende" op tien pas afstand van de politiebeambte eigentijdse treiterliedjes op de heilige hermandad had staan kwe len. Stofstijf stilstaande, weliswaar, maar heel duidelijk hoorbaar enprikkel baar. „Een dergelijke laakbare aktie moet een reaktie tot gevolg hebben," concludeerde de officier van justitie, „als deze be diende de pestkop wil uithangen voor de politie, dan kan de justitie eens pes terig doen tegen deze pestkop." En hij vorderde vijftig gulden boete of vijf da gen gevangenisstraf. „Hij had me gewoon kunnen proces-ver balen," meende de lange figuur in het te korte pak. „Wat krijgt die stormram nou?" „U krijgt veertig gulden boete, of vier dagen," antwoordde de politierechter. „En als u het nog eens uithaalt, wordt het waarschijnlijk dubbel tarief." Toen ging de bediende maar heen. allesbehalve rooskleurig. Ongeveer 900.000 bejaarden zijn verzekerd via de bejaardenziekenfondsverzekering en 40 van hen zit In de groep met de laagste inkomens. Naar schatting 40°.'o van de oudere be volking moet rondkomen van de A.O.W. en vele bejaarden hebben naast hun A.O.W. niet meer dan een bedrijfspen- sioentje. Er zijn 84 bedrijfspensioenfond sen, die gemiddeld een pensioen van 2480 per jaar per persoon uitkeren. Daarnaast zijn er liefst 18.000 pensioen regelingen rechtstreeks bij verzekerings maatschappijen ondergebracht. De laatste volkstelling zal aan het licht moeten brengen, hoeveel personen van 65 jaar en ouder nog een beroep uitoefenen. Bij de vorige volkstelling bleken er nog zo'n 107.000 bejaarden aktief een beroep uit te oefenen (ruim 10 °/o van het toen aanwezige bejaardencontingent) en onder hen waren vooral de bedrijfshoofden sterk vertegenwoordigd. De verwachting is dat het aantal bejaarde bedrijfshoof den verhoudingsgewijs veel geringer zal zijn dan tien jaar geleden. De sanerings maatregelen voor oudere middenstanders en agrariërs zullen daaraan ongetwijfeld debet zijn. Behandel bloedvlekken altijd met koud water,warm water zet bloed juist vast. Gebruik een beetje zout bij het eiwit slaan, u krijgt mooier schuim. Kousen die gewassen moeten worden kunnen beter van tevoren even worden geweekt in water, waarin een beetje zout is opgelost. Vooral goed uitspoelen. Laat uw kleuter niet te veel snoepen! Dat is slecht voor zijn gebit en voor zijn eetlust, terwijl suiker en snoepgoed geen waardevolle stoffen bevatten. Vogelvuil op ruiten kunt u verwijderen met azijn. Bromfietsers wordt nogmaals met klem aangeraden zich in het verkeer, met na me wat de voorrang betreft, als fietsers te gedragen. Automobilisten kunnen hen niet zo snel van normale wielrijders on derscheiden. Messen mag u eigenlijk nooit in kokend water afwassen. Ze worden daardoor eerder bot. Cacao vlekken verdwijnen als u de stof in het water zet en daarna uitwrijft met wat verdunde glycerine. Kom gratis bij ons kijken en U ontvangt een gratis Boekenweek geschenk, bij aankoop var. ƒ7,50 aan BOEKEN 1 tot en met 10 april Grote sortering in BOEKEN Tijdschriften stripboeken. Pockets ook buitenlandse pockets. «Mj KANTOORBOEKHANDEL (Direkt naast postkantoor) Telefoon 2476 Procederen kost geld en soms véél geld. Allerlei personen verrichten arbeid btf een proces zoals de rechters, de griffier, advocaten, procureurs, deurwaarders enzovoort. Al deze arbeid moet worden betaald. Bovendien zijn zegel- en registratierechten verschuldigd. De verliezer van het proces betaalt weliswaar het grootste gedeelte van de kosten, doch we weten vooraf nooit met absolute zeker heid wie het proces verliest. En als we een proces beginnen, moeten we al dadelijk by onze advocaat een zeker bedrag deponeren als voorschot op de kosten. Nu kan het voorkomen dat iemand on vermogend of minvermogend is en der halve niet in staat is om de kosten van Aan de criminaliteitsstijging, die in ons land vanaf 1955 te constateren valt, is nog steeds geen einde gekomen. Dat wil zeggen: aan de stijging van het aantal misdrijven, dat ter kennis van de politie komt. Ook in 1970 heeft deze stijging zich trendmatig voortgezet, met een toeneming van rond 12°/i. Frappant is dat de toeneming van de criminaliteit gepaard gaat met een da ling van het oplossingspercentage. Steeds minder daders kunnen door de politie worden aangehouden, al ligt het oplos singspercentage bij zeer ernstige mis drijven gelukkig ver boven het gemid delde oplossingspercentage, dat schom melt rond de 45 De toeneming van de criminaliteit in ons land blijkt vooral uit de sterke stijging van het aantal vermogensmisdrijven (diefstal, inbraak, roofoverval), terwijl ook de verkeersmisdrijven en de mis drijven tegen de openbare orde een sterke stijging vertonen. Ligt de stijging van het aantal verkeersdelikten gezien de konstante uitbreiding van ons auto park nogal voor de hand, minder be grijpelijk is de stijging van het aantal vermogensdelicten in een land, dat zich zo dikwijls op zijn welvaart beroemt. Vermogenscriminaliteit, produkt van welvaartsstaat Enkele politieke partijen aan de uiterste rechter frontlijn zoals de Staatskundig Gereformeerde Partij en het Gerefor meerd Politiek Verbond hebben zich reeds meermalen uitgesproken voor her invoering van de doodstraf. De politieke leiders van deze partijen nemen ken nelijk niet de moeite de criminele sta tistieken nauwkeurig te bestuderen, want van een stijging van het aantal delikten, waarop de doodstraf zou kunnen staan, is nu juist geen sprake. Het aantal moorden blijft in ons land vrij konstant, er is geen sprake van een verontrustende stijging. Nog afgezien van het feit, dat in lan den waar de doodstraf wél wordt toege past, het aantal moorden zeer beslist niet terugloopt. Het effekt van de dood straf wordt erg overschat. In tegenstelling tot wat velen menen vertoont het aantal zedendelikten in ons land de laatste jaren een duidelijke ten dens tot daling. Dat libertijnse opvattin gen over de seksualiteit een stijging van de suksuele criminaliteit tengevolge zou hebben, is een gedachte, die veel wordt geopperd maar die iedere wetenschap pelijke grondslag mist. Mogelijk is, dat door de voortschrijdende libertinage steeds meer mensen afzien van het aan geven van een seksueel delikt, maar daar staat tegenover dat bijvoorbeeld vrouwen die zijn aangerand en ouders van kinderen, met wie ontuchtige han delingen zouden zijn gepleegd, daarover nu veel vrijer praten dan vroeger en dus gauwer naar de politie gaan. Hoe dan ook, in de sektor misdrijven tegen de zeden is geen sprake van criminaliteits stijging. Verborgen criminaliteit De criminele statistieken onthullen wel duidelijk, dat in ons land de vermogens criminaliteit een sterke toeneming ver toont. In 1949 kwamen 38.000 eenvou dige diefstallen ter kennis van de poli tie, in 1969 112.000. Gekwalificeerde dief stallen liepen op van 6000 in 1949 tot 44.000 in 1969. Een groot percentage van de vermogensmisdrijven wordt nimmer opgehelderd en de verborgen criminali teit is hier ook" erg groot. Tal van een voudige diefstallen worden bijvoorbeeld nimmer bij de politie aangegeven. Hoe veel mensen lopen bijvoorbeeld nog naar de politie als hun fiets gestolen is? Hoe veel winkeldiefstallen blijven onontdekt/ De sterke toeneming van de vermogens criminaliteit is in feite een schepping van onze welvaartsstaat. In onze samen leving worden steeds meer mensen be heerst door de hang naar materiële wel vaart en status. De kranten staan vol over loonsverhogingen, premieverhogin gen, belastingkwestie, er ontwikkelt zich een felle sociale competitiestrijd, die de mensen opjaagt om zoveel mogelijk geld te verdienen, winst te maken enz. enz. Vrijwel niemand kan zich aan deze strijd onttrekken. Het gevolg is dat er duizen den mensen rondlopen, die menen dat zij tekort komen, dat zij achterblijven bij de rest, die niet tevreden zijn met hun so ciale status en dat zijn heus niet altijd lieden, die behoren tot de groep met de laagste Inkomens. Ontevreden met de plaats die hén ïn onze maatschappij is toebedeeld komen sommigen er dan al heel gemakkelijk toe zich te verrijken, veelal ten koste van degenen, die het naar hun gevoel vol komen ten onrechte beter hebben ge troffen. De Groningse criminoloog Jongs- ma schoot waarschijnlijk midden in de roos met zijn recente uitspraak: „Stelen is een middel tot een rechtvaardiger in komstenverdeling". Materialisme De dief, de inbreker, de oplichter, hij moet gepakt en berecht worden. Daar over kan geen misverstand bestaan. Maar dat wil niet zeggen, dat de gewone burger zich aan zijn verantwoordelijk heid mag onttrekken. Want de sterk ge stegen vermogenscriminaliteit is tevens het produkt van onze moderne maat schappij, waarvan wij allen deel uit maken. Des te meer wij het accent leg gen op de materiële waarden (geld ver dienen, status, bezit), waarom het in het leven van de mensen van onze tijd blijk baar in de eerste plaats gaat, des te sterker zal de vermogenscriminaliteit toenemen. Die toenemende vermogens criminaliteit heeft een sociaal-culturele achtergrond, zij onthult ons een van de grootste feilen van de moderne wel vaartsstraat, waar de geestelijke waar den weliswaar met de mond nog worden beleden maar de drang naar materiële welstand en genoegens duidelijk domi neert. Is de vermogenscriminaliteit vooral ver antwoordelijk voor de sterke criminali teitsstijging van de laatste jaren, ook het aantal verkeersdelikten vertoont een konstante stijging. In 1969 registeerde de Nederlandse politie 33.569 misdrijven Wegenverkeerswet, hetgeen 1400 meer is den het jaar ervoor (toeneming 5 °/o). Gestegen zijn ook de misdrijven tegen de openbare orde en het openbaar gezag. Twee decennia geleden werd de open bare orde heel wat meer in acht ge nomen dan nu. In 1949 kwamen 774 van dergelijke misdrijven ter kennis van de politie, in 1969: 2278! OOK KINDERMEUBILAIR, O.A. KINDERSTOELTJES, WIEGJES, LEDIKANTJES, COMMODES het proces (geheel) te betalen. Daarom heeft de wet het mogelijk gemaakt om kosteloos, resp. tegen verminderd tarief te procederen. Beginnen met het indienen van een rekest Aan personen die als eiser of als ge daagde (verweerder) zullen optreden in een proces en die van hun onvermogen of minvermogen om proceskosten te dra gen kunnen doen blijken, kan door de rechter, bij wie het geschil moet worden aangevangen (of hangende is), vergun ning worden verleend om kosteloos of tegen verminderd tarief te procederen. Vreemdelingen zijn hiervan uitgesloten, tenzij bij traktaten anders is overeenge komen. Hij, die kosteloos of tegen verminderd tarief wil procederen, moet beginnen met een rekest (verzoekschrift) op onge zegeld papier bij de rechter in te dienen. Is deze een college (bijv. de rechtbank), dan moet het rekest door een procu reur mede worden ondertekend. Deze procureur wordt aangewezen door het zgn. bureau van consultatie, mits dit bureau tenminste bij summier onderzoek de 2aak niet terstond ongegrond acht. De toegevoegde procureur moet rijn dienst aan onvermogenden kosteloos en aan minvermogenden tegen half tarief verlenen. Zijn werkzaamheden vangen aan met de behandeling van het rekest om kosteloos of tegen verminderd tarief te mogen procederen. Het rekest bevat de voordracht van de daadzaken en een summiere opgave van de gronden der vordering of verdediging van de ver zoeker. Onderzoek Bij het rekest moet worden overgelegd een door het hoofd van het gemeente bestuur (de burgemeester) van de woon plaats van de verzoeker afgegeven ver klaring, bevattende zo volledig mogelijke gegevens omtrent het ambt, beroep of bedrijf en het gezin van de verzoeker en omtrent de stand van inkomsten en vermogen van deze en zijn gezin. (Deze verklaring moest ook reeds worden over gelegd aan het bureau van consultatie.) Zodra de stukken zijn binnengekomen, roept de griffier de wederpartij op om voor de rechter te verschijnen. De te genpartij kan het verzoek tegenspreken. De rechter onderzoekt 1. of genoegzaam van het onvermogen of minvermogen blijkt; 2. of de voorgenomen vordering of ver dediging al dan niet van alle grond ontbloot is; 3. of het belang van de verzoeker het procederen rechtvaardigt. Valt het onderzoek gunstig uit, dan wordt het verzoek toegestaan en kan een normale procedure volgen. Hoger beroep of cassatie Indien de verzoeker in eerste instantie van het proces (bijv. door de rechtbank) in 't ongelijk wordt gesteld, zal hij in ho ger beroep (voor het gerechtshof) of in cassatie (voor de Hoge Raad) niet op nieuw kosteloos (of tegen verminderd tarief) kunnen procederen alvorens hij door de hogere rechter andermaal daar toe is toegelaten, op dezelfde wijze als voor de eerste instantie is voorgeschre ven. Is hij in eerste instantie in het gelijk gesteld, dan behoeft hij géén nadere toe lating om in appèl (hoger beroep) of cas satie kosteloos of tegen verminderd ta rief te procederen en wordt hem alleen op zijn verzoek een advocaat of procu reur toegewezen. Ook bij het kantonge recht kan men kosteloos of tegen ver minderd tarief procederen, waarvoor zo veel mogelijk de hiervoor vermelde be palingen gelden. Misbruik Advocaten en deurwaarders die in kos teloze zaken optreden, ontvangen een toelage van Rijkswege. De algemene regel dat de verliezende partij in de kosten van de procedure wordt veroordeeld (uitzondering: proce dures tussen echtgenoten) geldt ook in dien deze kosteloos (of tegen verminderd tarief) procedeert. Hetgeen betekent dat een kostenveroordeling van een on- of minvermogende dus zeer wel mogelijk is: deze moet dan de proceskosten van de tegenpartij betalen ondanks het feit dat hij gratis of tegen verminderd tarief mocht procederen. Dat het doorgaans voor de advocaat van de winnende partij geen sinecure is deze kosten binnen te krijgen, behoeft welhaast geen betoog. Wint hij het proces, dan zal de in de kosten verwezen tegenpartij alle kosten van de winnende „pro-deaan" (procu reurssalaris inbegrepen) moeten betalen. Bij advocaten is de gratis of tegen ver minderd tarief gevoerde procedure niet altijd even geliefd. Dit is niet zo zeer te wijten aan het feit dat zij bij het voe ren van deze processen van een stuk geldelijk gewin verstoken blijven doch veeleer hieraan dat vele on- en minver mogenden misbruik makend van de hun geboden gelegenheid er maar op los (trachten te) procederen. SOEST-ZUID bij stoplichten. v.h. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk Telefoon 2731, b.g.g. 2455. Woensdag 7 april a.s., te 20.00 uur, in De Rank, Soesterbergsestraat 18, zal het KVP-kamerlid mr. J. Mommersteeg een aantal hoofdpunten uit de buitenlandse politiek ter discussie stellen. De heer Mommersteeg, specialist in bui tenlandse politiek, zal daartoe een inlei ding houden over de actuele internatio nale problematiek. Zo zullen de kwestie Viëtnam, de situatie in Latijns Amerika en de ontwikkelingshulp ter sprake ko men. Het ziet er naar uit, dat over bepaalde punten een verduidelijkend gesprek kan worden gevoerd met de aanwezigen, waaronder ook enkele plaatselijke poli tici. Iedereen is welkom. In onze krant van dinsdag j.1. werd on der deze rubriek de vraag van een me vrouw uit Soest beantwoord betreffende de uitzonderlijk grote maat kleding die haar man nergens in de omgeving zou kunnen kopen. Wij adviseerden haar een groot kleding magazijn in Utrecht in de arm te nemen, daar deze firma over speciale lengte maten beschikt. Mocht ook hier geen mogelijkheid voor haar man inzitten, zo adviseerden wij, dan kon bij de eigen fabriek van die zaak en pak op maat vervaardigd worden. Het verheugt ons thans te kunnen me dedelen dat de Soester mevrouw voor de vervulling van haar „zeer-grote- maat-wensen" beslist niet buiten Soest behoeft te gaan. De heer Adama, van het kledingmaga zijn met dezelfde naam te Soest-Zuid deelde ons mede, dat hij en al zijn col lega's hier ter plaatse aan elke extreme wens betreffende „grote-maat-kleding" tegemoet kunnen komen. Hij deelde me de, dat dit beslist geen zeldzaam voor komend geval is. Jammer van ons ant woord van dinsdag en, eer wie eer toe komt. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet te algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van a. het Autobedrijf Mannessen, Becke- ringhstraat 4 te Soest, om vergunning tot een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een inrichting tot het opslaan en afleveren van motor brandstoffen annex een herstelinrichting voor motorvoertuigen in het perceel Bec- keringhstraat 4 kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nr. 8383. b. de heer C. H. Bakker, Nieuweweg 6 te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een viswinkel annex een In richting tot het roken, koken en bak ken van vis, in het perceel Molenstraat 163, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H. nr. 9538. c. de heer C. W. van Burgsteden, Peter van den Breemerweg 17 te Soest om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor de opslag van propaan, in het perceel Peter van den Breemer weg 17 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie B, nr. 601. d. Howson Algraphy N.V., Koningsweg 24 te Soest, om een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een inrichting tot het ver vaardigen van offsetplaten en chemi caliën voor offsetplaten, in het perceel Koningsweg 24 te Soest, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G, nr. 5042. e. de heer J. W. Huigen, Zwaluwweg 11 te Soest, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor motorvoertuigen, in het perceel Schou tenkampweg 54 kadastraal bekend ge meente Soest sectie, D, nr. 3885. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwa ren tegen 't verlenen der vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 20 april a.s. des voormiddags te 9.00 uur (a.), 9.30 uur (b.), 10.00 uur (c.), 10.30 uur (d.) en 11.00 uur (e.), in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden in gebracht. Een ieder kan ter gemeente secretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. Soest, 2 april 1971.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7