Ja, dit betekent inderdaad BRIL No. 2 10x10 "Ton Beuken olitico VAN HUISSTEDEN OPTICIEN van essen Evangelie-gemeente „In de ruimte" houdt tentaktie op Soester Eng Beide Paasdagen poppentejater bij Artishock Hoofdagent H. Breeschoten wint schietwedstrijd Na aanrijding doorgereden Auto over de kop Van Dam's Schoenen nu ook in „De Smitshof MENINGEN VAN LEZERS Donsje viert Pasen Baarn een modern Hotel-café-restaurant- bar-counter rijker V.V.V.-nieuws Gaat u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen J. L. M van Hal-Zonderop Geslaagden Controle Arbeidsinspectie Krabbels van Knelis Voor uw veiligheid en uw levensvreugde Vraag eens vrijblijvend waarom en hoe bij MODE VER VOORUIT Sinds januari 1960 is in de gemeente Soest werkzaam evangelist Herman H. ter Welle (35), geboren te Hengelo (O.). Als kind van 10 jaar kwam Herman ter Welle (zoals velen hem kennen) in Soest wonen. Hij bezocht de Savornin Loh- manschool aan de Driehoeksweg en de Christelijke Mulo in Soestdijk en was jaren aktief lid van de Gereformeerde jeugdvereniging in Soest-Zuid. Via interkerkelijke groepen, zoals Youth for Christ, kwam Herman ter Welle in aanraking met de directe evangelisatie- aanpak, zoals dat b.v. ook gevonden wordt in de Billy Graham campagne. Via deze kontakten is ter Welle gaan studeren aan een Missionary Training College van de W.E.C. in Glasgow- Schotland, waar hij zich breed kon Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Otto van der Mieden speelt nog drie keer dit seizoen met zijn poppentejater in Soest. En wel op 11 en 12 april, om drie uur, in het Artishock-gebouw. Zijn laatst voorstelling met „Spelen, spelen" geeft hij op zondag 18 april. In oktober hoopt hij t.g.v. het poppen- kastfestival de première te geven van een nieuwe serie voorstellingen. In de zomermaanden mei, juni, juli en augus tus zijn er geen kindermatinees meer. De Paasschietwedstrijden van de Soester Politie Sport Vereniging leverde dinsdag hoogdagent Breeschoten de eerste prijs en 45 eieren op. Van de 41 deelnemers behaalde hij het hoogste aantal punten. De uitslag was: 1. H. Breeschoten 285 pt. 2. C. Onvlee 281 pt. 3. J. Blik 275 pt. 4. J. Hofstee 264 pt. 5. L. J. Meijer 260 pt. Tien achtereenvolgende weken geven wy aan tien willekeurige cliënten, die ty- dens het winkelen bij ons zijn gefoto grafeerd een waardebon van 10,— cadeau. Wy verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en bij ons om te ruilen voor de cadeaubon. Dinsdagavond meldde de heer R, T. S. dat hij ooggetuige geweest was van een aanrijding op de Steenhoffstraat tegen over de Witte Pompen, waarbij de auto van dokter J. Kuiper uit Soest werd be schadigd. De automobilist was in de richting Amsterdam doorgereden. De heer S. had het kentekennummer geno teerd, dat later niet geheel juist bleek te zijn. De agent, die het onderzoek verrichtte, kwam later op de avond toevallig de dader op het spoor. Toen hij namelijk 's nacht om 01.00 uur over de Prins Bernhardlaan naar huis fietste zag hij een auto staan waarvan het kenteken bijna overeenkwam met het door de heer S. opgegeven nummer. Deze auto was beschadigd. De eigenaar de heer L. F. J. B. (39) gaf desgevraagd te ken nen niets van een aanrijding gemerkt te hebben. Woensdagmiddag werd de zaak gereconstrueerd. Maandagmiddag om 4 uur is op het kruispunt Koningsweg/Dorresteinweg de heer F. O. (22) uit Utrecht met zijn personenauto over de kop geslagen. Rijdend in de richting van Laanstraat remde hij, om onbekende oorzaak te abrubt toen hij het kruispunt naderde, met het gevolg dat de wagen onderste boven kwam te liggen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. oriënteren en kontakten legde met Bap tisten, Pinkstermensen, geloofszendingen, opwekkingsbewegingen e.d. Deze metho dische, piëtistische geloofsbeleving werd voor ter Welle het antwoord op de tel kens terugkerende vraag, wat er gedaan moest worden om de verschraling in het geestelijk leven van vele christenen te gen te gaan. Na beëindiging van de studie in Schot land begon het werk In Soest, speciaal onder de kinderen in de vorm van we kelijkse kinderclubs. Dit werd uitgebreid met een vakantiekamp in de zomer, dat na 10 jaar een nationale omvang heeft gekregen. In 1965 stelde de gemeente Soest het door haar gekochte huis met terrein, Klein Engendaalweg 52, beschikbaar voor het werk van de jonge koeriers. Met onvermoeibaar élan heeft een groe iend team van werkers mee gebouwd aan een fijn alhoewel tijdelijk cen trum aan de Klein Engendaalweg. De oorspronkelijke bewoonster de beken de Zuster Grootveld had het huis bij de bouw reeds in 1920 „In de Ruimte" genoemd. Deze naam is nu landelijk ver bonden aan het daar gevestigde vor mingscentrum, voor kinder-, jeugd- en zendingswerk. Het is een brandpunt van jeugdaktiviteiten. In juni 1969 opende „In de Ruimte" haar poorten voor Soester vrienden om 's zon dagsmiddags een open dienst, mee te ma ken. Hier werd graag gebruik van ge maakt. Datgene wat zo insloeg bij kin deren en jeugd, bleek ook in een reële behoefte tè voorzien voor volwassenen, gezinnen, gelovigen uit Soest en direkte omgeving. Zo ontstond de plaatselijke Evangelie- Gemeente, waar het evangelie van be kering, wedergeboorte, heiliging, vervul ling met Gods Geest en verwachting van Jezus' spoedige wederkomst wekelijks wordt gepredikt. Er wordt met zieken gebeden en er is een enorme zendings drang, zowel voor ver weg als dichtbij. Men heeft een eigen offsetdrukkerij in gericht waar maandelijks het kinderblad „De Goede Herder" van de pers komt in een oplage van 10.000 ex. Tevens heeft de stichting grammofoonplaatjes en klankbeelden uitgegeven om het kinder werk ook door audio-visuele middelen te dienen. Dit alles is nog maar een begin van een ontwikkeling die pas goed uit de verf zal komen als het tijdelijke centrum aan de Klein Engendaalweg vervangen zal zijn door een groot nieuw „In de Ruimte". Er is een vereniging van Ruim tevrienden gevormd, die als doel heeft een nieuw vormingscentrum te bouwen in Soest. 2V2 jaar geleden kwam evangelist G. J. Mensink (35), die. reeds 10 jaar in De venter als prediker werkzaam was, het team van 15 jonge mensen versterken. De familie Mensink (zij hebben 4 jon gens) woont in het Soesterveen. De tentkampagne van volgende week is een mogelijkheid voor Soest om kennis të maken met de Evangelie-Gemeente, terwijl zij duidelijk wil accentueren, dat de zondagmiddagdiensten altijd open zijn voor ieder die belangstelling heeft. PHILIPS SPECIAALZAAK J?"]Oc/t oemafcer Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Met een receptie, die meer weg had van een plaatselijke feestavond, werd vrij dagavond het filiaal van Nic. Van Dam's Schoenen in het winkelcentrum „De Smitshof" geopend. Na de openingen van de verschillende zaken in het najaar van '70 en het vroege voorjaar van dit jaar, bleven er nog een viertal lege „gaten" van nog niet afgebouwde win kels over. De vestiging van de AMRO- bank, en de realisering van de automa tiek/snackbar waren daarbij al lang be kend, maar de twee overblijvende plaat sen, het pand onder de 8-verdiepingen hoge flat en datgene wat overbleef tus sen de snackbar en Supermarkt Vreman. Maar reeds in het begin van het jaar werd bekend, dat het perceel onder de flat naar alle waarschijnlijkheid een stoffenzaak gaat huisvesten, en dat Van Dam's Schoenen van de Torenstraat het andere pand als filiaal zou gaan inrich ten. Nic. van Dam („er zaten al zoveel cliën ten van ons in het Veen dat ik er wel naar toe moest"), nam geen genoegen met het confectie-pandje, dat hem door Bre- derode werd aangeboden. Hij stak zijn licht op bij verschillende collega's, die reeds langer in een dergelijk winkelcen trum werkten en liet dat volledig mee spelen in zijn idee van de inrichting. De pui was het eerste dat plaats moest maken voor een wat eigener entree. Overheersende winkelbetimmering bleef achterwege. Er werd een functioneel ge bruik gemaakt van het wat nonchalant aandoende Brederoblokkenwerk en met de stoffering van de firma Middelman en de juiste toepassing van sfeervolle verlichting van elektrotechn. Installatie bureau Frans Bosman, is Van Dam Schoenen een aanwinst voor het winkel centrum, dat langzamerhand zijn vol tooiing nadert. Zowel in de zaak aan „De Smitshof" als in de zaak aan de Torenstraat zijn er dezelfde collecties. Slechts de suède-kle- ding die men wél aan de Torenstraat vindt is in de nieuwe zaak niet aanwezig. Maar in het najaar wordt de afdeling uitgebreid, waarbij vooral het accent op redelijke prijzen komt te liggen. De bedrijfsleider van het filiaal, de heer P. Horvers, geassisteerd door twee ver koopsters, zwaait de scepter in de zaak. die zich van de anderen onderscheidt door zijn originele entree met fraai be tegeld plateau, verzorgd door de Firma Lenarduzzi van de Nieuweweg. Ter gelegenheid van de opening heeft de heer Van Dam een vijftal verrassingen samengesteld, die variëren van 10 kor ting op de collectie lederwaren, tot een grandioze wedstrijd voor de gehele Soes ter jeugd met een uniek prijzen-pakket. Voor deze aanbiedingen en de wedstrijd verwijzen wij naar de courant van vrij dag j.l. Als het pasen is vieren de mensen het paasfeest. Dat weten jullie waarschijn lijk al. Maar wisten jullie dat kippen ja, zelfs kuikens het paasfeest ook vieren? Nee? Dan zal ik je dat een vertellen. Luister maar. In het kippenhok klinkt vrolijk gekakel en gepiep. Dat zijn de kippen en de kuikens. Maar waarom zo vrolijk? Om dat het paasfeest is natuurlijk, zal je Het stijlvolle, deftig aandoende „De la Promenade" is niet meer. Modern en sfeervol heeft „De Prom" die plaats eer vol overgenomen. Een café-restanrant met het stempel van ouderwets en deftig doet het niet meer in 1971, de enkele vaste gasten valt zo iets niet, zij zijn er vanouds aangewend, maar de moderne mens „pikt" dat niet, zij verlangen iets eigetijds al ze uitgaan. De nieuwe exploitanten van „De la Pro menade", de heren T. de Man en J. Dek ker voelden dat bijzonder goed aan en lieten het oude volledig wijken voor de wensen van hun cliënten. Het oude interieur is volledig gewijzigd. Het oude restaurant, tafeltje, stoeltje, is helemaal verdwenen en opgegaan in de steeds meer in zwangkomende coun ter met bar, die, net als het overige ge deelte van de zaak, in sfeervolle Oud hollandse stijl is ingericht. Direct aan sluitend op de counter (gewoon een noodzaak, want iedereen schijnt tegen woordig alleen nog maar tijd te hebben om even gauw te eten), vinden we de grill-bar waar de verschillende gastro nomische kunststukjes en stukken zicht baar door de kok worden bereid. In het restaurant-gedeelte is er natuur lijk voor de iets bezadigder bezoeker volop gelegenheid om „ouderwets te ge nieten" van de vele gerechten die op de sprijsvraag voorkomen. Maar niet alleen, voor de mensen uit de omgeving, waaronder veel inwoners van Soest, heeft „De Prom" veel te bieden, er is ook gerekend op „blijvers", de ho tel- accomodatie beschikt voor vierender tig personen, over zeventien kamers en is de trots van de beide exploitanten. Ongetwijfeld vonden zij hun uitgangs punt voor deze ingrijpende wijziging in het succes dat zij al enige tijd hebben met hun in heel Gooi- en Eemland be kende disco-bar, geen beat-tent, maar een gezellige mogelijkheid voor iedereen. misschien denken. En dat hebben jullie goed geraden. Alle kippen zijn aan het leggen. De kuikens zijn de eieren aan het verven met de veren van-de haan. 's Avonds zijn ze eindelijk klaar, en komt de paashaas de eieren halen. „Dat hebben jullie fantastisch gedaan", zei hij met schorre stem. Natuurlijk voelden de kippen, kuikens en de haan zich gevleid. ,,Zo", zei de haas en laadde de eieren in zijn paasmand. „Wie mag er niet mee vieren"? vroeg hij. „Alleen Donsje niet", kakelde een kip, „ze is nog zo jong". „Ja, die is nog veel te jong" zei de haan wijs. „Ach, vader mag ik mee?" smeekte Donsje. „Nee" gebood de haan. „Je moet vroeg in bed liggen, anders ben je mor gen niet uit je veren te schudden". „Ach, wat flauw" zei het kuikentje en begon hevig te snikken. „I, I, Ik ben nog nooit mee geweest" snikte het. Donsje snikte zo erg dat haar moeder er mede lijden mee kreeg. „Ach vader haan laat haar toch méé gaan". „Nou goed" zei de haan, „maar op een voorwaarde". „En welke is dat, va der" zei Donsje. „Dat als je morgen niet wakker' wordt dan mag je nooit meer mee". „Goed vader" joelde Donsje. En zo kwam het dat Donsje het paasfeest mee mocht vieren. Vrolijk paasfeest!! Groeten van alle kuikens en kippen en van de haan. LILIAN METS Korte Brinkweg 57. HORLOGERIE Koninginnelaan 21, Soest Telefoon 8319 EEN NUTTIG GESCHENK? Onze paaskollectie horloges en klokken is natuurlijk veel groter 3Comt <~U. even binnen Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Pasen in lentesfeer, temidden van jonge lichtgroene blaadjes, ontluikende knopjes en donzige kuikens. Zullen er warme zonnestralen overheen glijden? Laten we dat vurig hopen, dan komt het helemaal wel goed. U wacht misschien nog even met plan netjes maken, maar de Paastochten met de boten van Koppe's Reederij te Am sterdam kunnen wij u warm aanbevelen. Boeken kunt u bij ons, zodat u altijd mee komt, u heeft dan voorrang. Met het eigen vervoer kunnen u de ANWB routes van dienst zijn. TJ heeft ze mis schien nog lang niet allemaal gereden. Ook hiervoor kunt u bij ons terecht, want wij hebben de hele serie in voor raad. Men vrwacht nogal wat toeristen, die ons landje willen leren kennen, of mo gelijk nog eens de bollenpracht willen aanschouwen. Daarom zullen deze laatste dagen van de week ook gedurende enige uren 's avonds onze diensten ter beschik king zijn. Bij een eventuele grote stroom van gasten zullen wij trachten, indien de hotels en pensions een tekort aan ver- blijfruimte hebben, bij particulieren plaats te vinden. Mocht u gelegenheid ter beschikking hebben, dan kunt u dit ons opgeven, zodat wij de mensen, die belangstelling voor onze streek hebben, goed kunnen onderbrengen. Op gebied .van goed tafelen kunnen wij u ook het nodige foldermateriaal aan bieden. Wie niet genoeg heeft aan het Paaseitje, vindt ruime keuze bij de di verse menu's die de gecombineerde res taurant-bedrijven voor u hebben samen gesteld. Voor de jeugd, die nu ens niet naar de springende dolfijnen wil gaan kijken, opent het Luchtmacht-Museum de hek ken weer. Op Goede Vrijdag is er een begin gemaakt en nu kunt u op tweede Paasdag en vervolgens elke zaterdag van 10 tot 16 uur naar binnen. Een mooie nieuwe folder ligt op u te wachten. Wij wensen u zoveel mogelijk zonnige De heer H. Ekhart uit Soest slaagde aan de vrije universiteit te Amsterdam voor het kandidaatsexamen economische we tenschappen. De heer H. Schram uit Soest slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht voor het kandidaatsexamen andregogie. In samenwerking met de Arbeidsinspec tie heeft de afdeling Bijzondere Wetten yan de politie woensdagavond controle ge- houdenin 'n aantal bedrijven in Soest. Er werden vier overtredingen van werktijden geconstateerd, welke ditmaal zullen wor den afgedaan door de Arbeidsinspectie met een schriftelijke waarschuwing. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak messchien wel is ut ideej geef dak un bar flinke kerul bin die voor niks en niemaand baang is, maor daan mot ik iedereen wel effe te- leurstelle, ik bin zo baan as un wezel, en ken zellufs geen vlieg kwaod doen. Ik bin as ut waore geschape om lid te weze vaan de dierebescherreming. Maor zo is ut noeng ok weer nie. Ik bin bar gek op beeste, en ik zaal zullie ok nooit geen kwaod doen zolaang as ze ming mit rust laote, maor aster un mug of zoon aor prikgevaal op ming neus zit, daan mot hie der wel reke ning mee houwe daat dat zun leste zaachte laanding is gewees. En daat as ik nog vlug genog bin, ik um op weg stuur naor zun voorouwers. Zoon diere- vrind bink dan ok weer. Maor daat is netuurlijk maor gekhied, ik mos toch effe de juuste menier ving- de om effe te babbele ovur ongze huus- genote, de diere, die vaan de week wel knaap in de belaangstelling stinge. Eerluk, as ik lees daat de een of aore dierevrind zo bar nodug zun trouwe viervoeter kwiet mot, en die daan maor mit un touw om zun nek an ut hek vaan ut dierehuus vaastbongd, daan hep die vriejer geluk daat hie nie bekend is, waant aors zouw ik um wel effe un vurhaoltje vertelle, de lafaord. Ik hep nie zo bar veul vurstaand vaan beeste en ik ken maor heul wienug merreke en soorte uut ming kop, maor ik ken vaok wel zien of ut un raashond is of un vullusbaak, maor daat is heule- gaor nie belaangriek, teminste voor ming. Maor de minse, die zoon beest hebbe, zien daat vurschil wel. Ut ge beurt wel is datter un raashond an komp lope, maor in de meeste gevalle binne ut hongde die as ut waore vaan alle merreke en soorten un bietje hebbe. Noeng worde diere, die an binne komme lope, meestaai wel weggehaold, maor ut gebeurt ok nog wel is daat de minse denke daat hullie huusgenoot onder de bus vaan Tense is gekomme, en wel dood zaal weze en maor nie vraoge of ut dier arruguns is terecht gekomme. Das un bietje ondoordaacht, maor ut vaalt nog te vurklaore. Maor minse, die un stukkie mit de otoo gaon rieje en op onbekend turrein de deur ope doen en de hond of kaat der- uut gooie, magge op geen enkele ver ontschuldiging vaan wie daan ok rekene, zullie hebbe un mentaolitiet, die mit geen pen, zelfs die vaan ming nie, is te beschrieve. Je weet toch vaan te vore, daat, ajje un beest in huus neemp, dajje daan un zorrug op je haals haolt. Kiek, as ut allegaor mooi en aordug is, daan ister geen vuultje an de lucht, maor as ut beest uutgelaote mot worde en ut regent of sneeuwt of ut is bar kouwd, daan wordt ut allegaor effe meujelukker. Maor dao komme de meeste minse nog wel overheen. Effe aors gaot ut worde, as ut voorj aor in ut laand komp. De vekaansie komp dichturbie, de paose en de pinkstera mit zun vrieje daoge naodurt, de mins wil der weer op uut trekke, zun vrie- hied tegemoet. Maor waat mojje daan mit je huusdiere? Allenug tuuslaote is un bietje gevaorluk, waant ut beest zouw wel is waat kepot kenne maoke. Meeneme is ok weer waat, waant der binne plaotse waor un huusdier nia vaan paas komp, of nie toegelaota wordt. Kortweg gezeit, zoon dier is gewoon te veul, en daan mot hie of zie maor weg. Naor ut dierentehuus is da mooiste oplossing, maor daat kost geld, dus kenne we um maor betur arruguns de otoo uut gooije, daan vurdiene wa der as ut waore ok nog an. Ut liek narruguns op en eigenluk mol de pelissie der waat an kenne doen, maor daat is, gloof ik, ijdele hoop. Ut is maor un dier en daor bestaon geen wette voor, daat hep de wetgevur an ongze eige beschaoving over wille laote en daor is ut maor bar treurug mee gestel. Ik hep nooit geen diere motte hebbe in ming huus, buute waas aal meer daan genog, waant ik hep aaltied wille voor- komme dak vaan Kneliao te hore zouw kriege: „Oei Knelis, waat un honde- weer is ut buute, je zouw der zellufs geen hongd door heen sture, denk je der effe an daat je zo nog effe mit de hongd uut mot". En daat is ming aordug geluk. Ik bin geen mins om mit un beest an un touwje te gaon lope. Ik haad ut vreuger ok aal nie zo op un meikevur an un draodje. As ik zoon beest zaag kruupe, daan vroeg ik ming aaltied of hoe of ik ut zelluf zouw vinde an 2oon draodje. Maor daat is maor kingderspul verge- leke bie de naorighied die sommige diere noeng ongdervinde. Ik bin blie daat wullie in soest un groep minse hebbe die nog wei waat ovur hebbe voor de diere. Der binnen minse die ut soms ovurdreve vingde, maor in zuk soort zaoke vin ik daat ovurdrieving nooit ken schaode. De grootste naongnied komp vaan de minse die ut allegaor niks ken schele, omdaat ut toch maor un hongd of un kaat is, en das in deze tied toch bie de beeste of, maor daat zaal wel an ming leige. SOEST-ZUID - BIJ STOPLICHTEN TELEFOON 2874. (Geen recept nodig

Soester Courant | 1971 | | pagina 11