milmë «rmESsm 10x10 Eén politieke partij in nederland is tegelijk Gemeenteraadsvergadering VAN HUISSTEDEN liberaal en soeiaal j KEUKENS Nieuwe slijterij op het Hart Hotel-bar-restaurant „Bos en Duin" gemoderniseerd E. G. KERKHOF Inbraak bij radio- en t.v. handel Van Schalkwijk opgelost J tSckcemak&i: Eigenaar gevraagd Onwel geworden Jeugdige bromfietskapers Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Garage Legemaat-Baarn met filiaal in Soest i uw stem is een uitspraak S V VRIJDAG 16 april 1971 PE MODE VËR VOORUIT" De gemeenteraad van Soest komt op donderdag 22 april a.s., te 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne in openbare zitting bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Notulen van de raadvergadering d.d. 18 februari 1971. 2. Ingekomen stukken. a. Brief van burgemeester en wethou ders van de gemeente Ooststellingwerf d.d. 5 maart 1971, met verzoek adhesie te betuigen aan de motie van de raad van deze gemeente inzake de huidige vorm en organisatie van de Bescherming Be volking met voorstel te handelen over eenkomstig het advies van burgemeester en wethouders. b. Brief van de minister van verkeer en waterstaat d.d. 15 maart 1971 inzake aanleg gedeelte rijksweg 28 ten zuiden van Soesterberg met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. c. Brief van de heer A. F. IJsselstijn d.d. 23 februari 1971, inhoudende mede deling dat schrijver de uitvoering van de optie-overeenkomst niet tot een rechts geding wil laten komen, met voorstel hiermee te handelen overeenkomstig het advies van burgemeester en wethouders. d. Overzicht van per 22 maart 1971 gra tis is gebruik gegeven panden in exploi tatie zijnde bij het grondbedrijf met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief van de besturen van de Bond van Kermisbedrijfhouders BOVAK en de Nederlandse Kermisbond N.K.B. d.d. 24 februari 1971 inzake de enorme lasten van de in sociaal en economisch opzicht achtergebleven toestand van het kermis- bedrijf met voorstel deze brief ter af doening in handen te stellen van bur gemeester en wethouders. f. Brief van burgemeester en wethou ders van de gemeente Rauwerderhe d.d. maart 1971 met verzoek om adhesie te betuigen aan de motie van de raad van die gemeente inzake de normen die aan gehouden worden voor de uitkeringen van het kleuter- en basisonderwijs en het verschil in schaalbedrag per inwo ner op grond van de Financiële-Ver- houdingswet met voorstel. Dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen." g. Brief van bewoners van de Valeriaan straat d.d. 3 maart 1971 inzake bestem ming van een perceel grond dat wordt begrensd door de Valeriaanstraat, de Tien achtereenvolgende weken geven wjj aan tien willekeurige cliënten, die tij dens het winkelen by ons zjjn gefoto grafeerd een waardebon van 10, cadeau. Wij verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en by ons om te ruilen voor de cadeaubon. Weegbreestraat en de Varenstraat, met voorstel betrokkenen te antwoorden overeenkomstig de betreffende concept brief. h. Brief van het bestuur van de Alge mene Bond van Bejaarden, afdeling Soest, inzake aanduiding stemlokaal op oproepkaarten voor de verkiezingen met het voorstel het bestuur te antwoorden overeenkomstig de betreffende concept brief. i. Schrijven van de Bestuursschool Utrecht d.d. 4 maart 1971 betreffende een voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling met voorstel van burgemeester en wethouders hier mede in te stemmen. j. Brief d.d. 11 april 1971 van de ge meenteraadsfractie van de V.V.D. inzake de behandeling van de verkeersstruc- tuurnota en het antwoord daarop d.d. 15 april 1971, afdeling I, 1521, van bur gemeester en wethouders, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het onttrekken van een tweetal spoorwegovergangen (respectie velijk in de Hooiweg en de Maatweg) aan het openbaar verkeer. 4. Voorstel tot het nemen van een be sluit ten aanzien van de toetreding van de gemeenten Baarn, Bunschoten en Eemnes tot het Samenwerkingsorgaan Eemland. 5. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" ten behoe ve van: a. het uitbreiden van een inrichting met propaanopslag en afleveringsinstallatie voor motortractie op het perceel Becke- ringhstraat 4; b. een inrichting tot opslaan van pro paan op/in het perceel Korte Brinkweg 61; c. een inrichting tot het opslaan van flessen-gas op/in het perceel Koninginne- laan 103; d. een inrichting voor de opslag van propaan op het perceel Peter van den Breemerweg 17; e. een inrichting tot vervaardiging van meet- en regelapparatuur op/in het per ceel Koningsweg 30. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het aanschaffen van kantoormiddelen en het inrichten van een kantoorruimte ten be hoeve van de stichting voor katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de R.K.-school voor g.l.o. „De Wiek slag". 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan het be stuur van: a. de Stichting Van der Huchtscholen voor het aanschaffen van een schrijfma chine, alsmede voor de invoering van het „Locosysteem" ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o.; b. de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van enige onder dat bestuur staande scholen, het treffen van voorzie ningen in één school, alsmede het ter beschikking stellen van sportterreinen ten behoeve van enige scholen voor g.l.o., alhier. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de ver dere ontwikkeling van de projectorga nisatie. 10. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het uitbreiden c.q. wijzigen van een con structiebedrijf op/in het perceel Beetz- laan 72. 11. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Van Weedestraat van A. J. Ver kerk; b. de Kolonieweg van S. Tschur; c. de Molenstraat van W. H. van Dijk; d. de Amersfoortsestraat van C. Top; e. de Waldeck Pyrmontlaan van J. J. Hoogervorst; f. de Wilhelminalaan van Lindner In dustrie N.V.; g. de Birkstraat van P. H. Schouten, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet wegens uitbetaling van een belastingschade. Zonder veel feestgedruis werd vlak voor Pasen op de Hartweg 55, hoek Korte Hartweg, de slijterij ,,'t Hart" geopend. De eigenaar van de kleine maar sfeer volle zaak, de heer W. J. Bignell, heeft een ruim 20-jarige ervaring in de café- en slijterij-branche, waarvan hij voor een groot gedeelte eigenaar is geweest van een café in het Zuidhollandse Berkel. „De gezondheidstoestand van mijn vrouw en het feit dat we met zijn tweetjes zijn, was eigelijk de reden dat we met het drukke café-werk wilden stoppen. Het gaat je wel even aan je hart, wanneer je zo van de ene op de andere dag van eigenaar-kelner-barkeeper moet over schakelen tot slijter en wachten tot de winkelbel gaat om de cliënten te helpen en weer weg te zien gaan". Helemaal nieuw is het slijtersvak voor de heer Bignell niet, want ook in het oosten van het land had hij in zijn be ginperiode een slijterij. In zijn zaak voert de heer Bignell na tuurlijk het volledige assortiment bin nen- en buitenlands gedistilleerd, met een grote voorraad en assortiment bie ren en frisdranken. De heer Bignell hoopt binnenkort de mogelijkheid te krijgen om door middel van enige spe ciale reclames wat meer aan de weg te kunnen timmeren. „Maar om reclame te maken met Bier dat nu 8 ct. per fles voordeliger is, terwijl het precies het zelfde bier is dat nog voor dezelfde prijs als voorheen, maar dan onder een andere naam wordt verkocht, zie ik niet helemaal". De heer Bignell weet waar hij over praat. „22.000 liter bier heb ik de laatste jaren in Berkel per jaar getapt en dan weet je zo langzamerhand wel wat bier is". De bewoners van 't Hart zullen de kleine slijter aan de Hartweg wel weten te vinden. Zijn vakmanschap is zeker een garantie voor een welgemeend „bonne votre santé". 13. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan/nabij de: a. Kerklaan te Zeist van de firma J. v d. Krol; b. Veldweg van G. Hilhorst; c. Enghenbergsteeg van mevrouw A. v. d. Wardt-Hoksbergen; d. Veldweg en Kolonieweg van A. van Doorn, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 14. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond nabij de aan J. G. Hazelaar. 15. Voorstel tot wijziging van de Be- zoldingsverordening 1966. M. A. Vlak voor het door de horeca met be langstelling afgewachte paasweekeinde heropende de heer Verhoeve zijn bijna geheel gemoderniseerde hotel-bar-restau rant aan de Bosstraat, in de directe om geving van het sportcomplex. Nog maar enige jaren geleden werd de Birkstraat zaa^ uitgebreid met een grote zaal die bijzonder geschikt was voor bruiloften en partijen, maar het speciale karakter van de zaak, en het niet centraal gelegen T zijn, waren de oorzaak dat niet die be- 16. Informatie over de wijziging van de zetting verkregen werd die het instand- bepalmgen inzake de gemeen Lelijke be- houden van de „feestzaal" rechtvaardig- lastmgen, met het voorstel om: de vooral de vrc.ag naar meer ruimte a. de verordening op de heffing en in- van de Soester biljartliefhebbers, die de vordering van een vermakelijkheidsbe- ]aatS{_e jaren steeds meer speelruimte lasting m te trekken; teloor zagen gaan door bedrijfsluitingen b. de vervallen opcenten op de hoofd- e.d., waren de reden dat de feestzaal som van de grondbelasting en de perso- moest wijken voor het plaatsen van een nele belasting opnieuw te heffen. tweetal „Princesse"-biljarts, terwijl zelfs 17. Voorstel tot wijziging van de leges- een intiem dansvloertje van nauwelijks verordening. jo m2 een plaatsje kreeg. 18. Voorstel tot het verstrekken van le- „We zijn zo in de nabijheid van het ningen aan de bouwvereniging „Goed Soesterveen met zijn overwegend jonge Wonen" voor de bouw van 6 eengezins- mensen de enige mogelijkheid om woningen. j er even tussen uit te gaan. Vooral de 19. Voorstel tot het verstrekken van een laatstf. tiia krijgen we steeds meer men- hypothecair krediet aan een ambtenaar sen» ^le ons a*s ware ontdekt heb ben". De heer Verhoeve was niet ontevreden met zijn zaak zoals die de laatste jaren draaide, maar de uitbreiding en wijzi ging van de cliëntenkring noodzaakte hem tot aanpassing en wijziging. „De tijd dat iedereen dacht dat we een „nat" verlengstuk van het sportveld wa- ren is voorgoed voorbij. Al bestaat een openbaar slachthuis te Soest en voor het t gedeelte van mijn cliënten uit ac- vemchten van keuringen buiten deze m- sportbeoefenaren, de rivaliteit die neming. er- op de veiden en jn de eigen kantines 22. Voorstel tot het verlenen van een heest is er bij ons niet bij". e?*i—u"' 1 „Bos en Duin" is clubhome van de bil jartverenigingen „Soestdijk" en„DeSoes- terduinen" en heeft als zodanig twee speciale clubavonden, die nu met de nieuwe zaal ongestoord kunnen plaats vinden. Er is zelfs voor belangstellenden nog een beperkte mogelijkheid om een besloten club in het leven te roepen op de vrijdagavond. Liefhebbers kunnen daaromtrent contact op nemen met de heer Verhoeve. De plannen van de heer Verhoeve be perken zich niet tot de veranderingen die nu hebben plaats gevonden. Er staat nog meer op het programma, en daar staat het opheffen van het St. Jozef ge bouw (Verenigingsgebouw) centraal bij. „Ik organiseer al jaren een carnaval, dat is Soest en omgeving grote bekendheid' geniet. Jan Gorissen en Huub Jansen, ï-espectievelijk bekend van radio- en t.v. en The Dutch Swing College Band be horen tot de vaste medewerkers. Als het Verenigingsgebouw verkocht wordt, wat sluiting betekent, dan gooi ik de hele boel op zijn kop. Op het grote achterterrein komt dan een grote tent, die in directe verbinding met de zaak komt te staan. Er mag dan nogwel is gezegd worden dat er in Soest zo weinig kan, maar dat zal ik dan wel eens ver anderen". De heer Verhoeve ziet het allemaal al duidelijk voor ogen. „Ik zit hier mis schien wel wat achteraf, maar dat heeft meer voor- dan nadelen. Het grote par keerterrein is misschien wel het aller voornaamste. Een nadeel, maar dat vin den alle horeca-bedrijven, is de nabij heid van de clubkantines, die in de praktijk rustig als illegale café's aange merkt mogen worden. De een wat meer voor het kopen van een woning. 20. Voorstel tot het vaststellen van nieuwe verordeningen op de leverings voorwaarden en de tarieven van het ge meentelijk gasbedrijf. 21. Voorstel tot wijziging van de veror dening op de heffing van invordering van rechten voor het gebruik van het bijdrage aan de Stichting Openluchtthea ter Soest ten behoeve van de uitvoering van het zomerprogramma. 23. Voorstel tot deelneming in de „Stich ting samenwerking woningbouwcorpora ties" te Soest door het gemeentelijk wo ningbedrijf. 24. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijsv. et aan het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen te Soest voor de stichting van een kleu terschool in het Soesterveen/Klein En- gendaal. 25. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van enige openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. 26. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor subsidiëring peuterspeel zalen. 27. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van rio lering in en de verbetering van de Wal deck Pyrmontlaan. 28. Voorstel tot het vestigen van een zakelijk recht voor het leggen van een riolering en waterleiding ten behoeve van het Kompost- en Rioolwaterzuive- ringsbedrijf Soest-Baarn. 29. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling rente in -verband met een gesloten koopover eenkomst met: a. mevrouw A. M. van der Wardt-Hoks bergen; b. G. Hilhorst; c. Lindner Industrie N.V.; d. A. A. van Doorn; e. A. J. Verkerk; f. J. J. Hoogervorst. dan de ander, maar het is als het ware oneerlijke concurrentie. Om een pilsje voor nauwelijks vijftig centen te schen ken aan leden van de club is niet te veroordelen, maar wanneer bezoekers en zeer zeker het publiek onbeperkt terecht kan (sluitingstijd kent men in bepaalde gevallen helemaal niet), dan is er iets scheef". De heer Verhoeve sluit zich wat dat betreft volledig aan bij alle publi caties die hierover in de „horeca-vak- literatuur" worden opgenomen. „Ik kan de zon best in het water zien schijnen, maar het moet wel redelijk blijven. Van de week kwam een van de kantinebeheerders hier voor een „af zakkertje" met in zijn kielzog wat eigen klanten, (die getroffen waren door zijn stipte sluitingstijd), die hij naar ons ver wees, dat vind ik reëel. Ik draag de sport een goed hart toe, en gaf niet voor niets het le van SEC prachtige trai ningspakken, maar een beetje begrip blijft wel moeilijk". Het gewijzigde karakter van zijn zaak maakt hem als 't ware imuum voor deze concurrentie. „Bos en Duin" heeft nu zeker een duidelijk eigen karakter. LOODGIETERS- EN VERWARM1NGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding, sanitair, lood- en zinkwerken Hartweg 58, Soest. Telef. 02155-4332 TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Advies, planning en desgewenst montage Ook op zaterdag geopend. In de nacht van 4 op 5 april werden, na een inbraak in Bussum, door de politie van Diemen aangehouden G. M. M. (21) en L. J. A. M. (24), beiden uit Amster dam. Bij het verhoor bekenden zij inbraken te hebben gespleegd in Amsterdam, Die- men, Bussum en Soest. De in Soest gestolen video-recorder was nog in hun bezit, de cassette-recorder was inmiddels verkocht. Het nieuwe interamnet van de politie heeft in korte tijd zijn nut bewezen. Dank zij deze verbinding konden enige weken geleden enkele bankrovers binnen een half uur gegrepen worden en ook nu konden de gebroeders M. spoedig na ont dekking van hun daad worden ingere kend. Het politiebureau van Soest wordt t.z.t. ook op dit net aangesloten. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Op de Valeriaanstraat werden door on bekenden twee ruiten van 2x2 meter weggezet tegen een boom. Daar deze niet werden opgehaald, heeft de dienst van gemeentewerken, uit een oogpunt van veiligheid, de ruiten voorlopig opge slagen. De vierenvijftig-jarige J. H. W. werd woensdag 7 april onwel tijdens een be zoek aan het gebouw van de Gemar alhier. Met de ziekenauto van de E.H.B.O. werd hij naar Zonnegloren ver voerd en daar voor nader onderzoek op genomen. Op de Peter van den Breemerweg wer den woensdag 7 april twee Amerfoortse jongens H. B. en M. L., beiden twaalf jaar oud, rijdend op een bromfiets aan gehouden. De bromfiets met plaatje QQF 596 (jaar 1970) was niet hun eigendom. De jeugdige coureurs werden op het politiebureau ernstig toegesproken en later door hun ouders opgehaald. De eigenaar van de bromfiets wordt op gespoord. Voor de maanden april en mei heeft d» Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen enige interessante excursies op haar aganda staan. Woensdag 21 april wordt een bezoek ge bracht aan edelsteenslijperij „De Sprong" in Soest. Dinsdag 27 april Is een excursie georga niseerd naar het Bouwcentrum in Rot terdam en wordt een bezoek gebracht aan een grote cactuskwekerij in Hoog vliet. Donderdag 13 mei gaat men op „safari" naar Brabant. Daarnaast is er een dia-middag over „Frankrijk en haar kastelen" in de zaal „Brandpunt" in Baarn, op dinsdag 20 april en een lezing over „Antiek in onz« woning" in gebouw „De Rank" op don derdag 27 mei. STEENH0FFSTP 53 TEL 2842 S0E5T Vrijdag 2 april werd met een geslaagde show van alle typen Ford-automobielen het nieuwe bedrijf van de Baarnse Ford dealer Legemaat, aan de Dalweg hoek Beukenlaan, feestelijk in gebruik geno men. Het pand, waarin voorheen even eens een garagebedrijf was gevestigd is, in snel tempo omgetoverd in een moder ne en goed geoutilleerde garage, waar het accent naast de verkoop, vooral op de service is komen te liggen. De naam „Auto-service Eemland", spreekt wat dat betreft voor zichzelf. „We kregen steeds meer klanten in Soest, en we begrepen dat het voor hen toch wel erg lastig was om voor service of reparatie hun auto naar Baarn te moeten brengen en met de grote uit breiding, die Soest doormaakt, vonden wij het een logische stap om een filiaal te openen op de plaats waar de uitbreiding als het ware op de voet te volgen is". De bedrijfsleider, de heer R. van Hemert en de vaste vertegenwoordiger de heer J. J. Verhoef, hebben niet veel tijd om ons te woord te staan. „Als de temperaturen stijgen, de zon gaat schijnen en de bollen in bloei staan, lijkt het wel of iedereen een nieuwe auto wil kopen". Onophoudelijk worden er prachtige folders over de allernieuw ste modellen uitgegeven, en vrijblijvend inlichtingen gegeven, terwijl de Gulf- pompen tientallen auto's uit het Soester veen van brandstof voorzien. Het Soester aannemersbedrijf HIBOS heeft in record-tempo gezorgd voor de gedeeltelijke verbouwing en nieuwbouw, waarnaast het Soester elektriciteitsbe drijf de firma Hartman voor de verlich ting zorgde. Ij Jade V.V.D. Zij staat niet iedere dag te leuteren voor TV of radio en voortdurend i] „méérméér" te roepen. De V.V.D. zal wel meer doen, voor zover dat binnen het ver- I mogen ligt van ons hele volk. Verstaat U wel; mag U ook nog eens een beetje meepraten Ij over uw inkomen? Als U met uw voeten op de f grond wilt blijven, stemt U de V.V.D. Lijst 3. g \Voor lidmaatschap en inlichtingen Mevr. L HOHNER - APPELDOORN Wilhelminalaan 29 - Soest - Tel. 3675 f

Soester Courant | 1971 | | pagina 13