itiilmö boeken u PRIMEUR 5 Aktuele uitgaven vandel KEUKENS Goed geslaagde bingo-avonden Soldaat van Oranje 17 gn Segal Love story y gg 75 Tenzij er een wonder gebeurt e gij Als je een meisje bent Zelf uw kind zwemmen leren SPORTPROGRAMMA Zaterdag 17 april Zondag 18 april Boer mest varkensvet met spaarduiten-voor-oude-dag. Sparen? De Amro Bank is er voor. Gemeentelijk woningbedrijf en „Sichting samenwerking woningbouwcorporaties" gaan samenwerken V erkiezingsbij eenkomst Christelijk-Historische Unie Weinig belangstelling voor de openbare vergadering van de onderwijscommissie l'w Recorder staat k'sar bij ,.^e Rouden Snaar" Politiebureau 4444 Telef. Brandweer 333 3 Groot bedrag voor de tocht van bejaarden CHAGRIJN Tent-aktie van Evangelie-gemeente „In de ruimte" nu al bijzonder geslaagd Het eindpunt van de stalen guirlande VRIJDAG 16 april 1971 iERVICi In het paas-weekend werden geen twe«. maar drie bingo-avonden gehouden, die allen bijzonder goed zijn geslaagd. Woensdagavond hield de personeelsver eniging van Gemeentewerken een derge lijke avond in de brandweerzaal, terwijl donderdagavond het NW-Soester Be- stuursbond, in De Rank en de Soester Politie Sport Vereniging hun avond in de brandweerzaal hield. De deelname was overweldigend, maar de SPSV spande de kroon en de voor zitter kon ongeveer twee honderd vijf tig deelnemers(sters) begroeten. De prijzen bij die drie verenigingen be stonden hoofdzakelijk uit paasartikelen, zoals krentebrood, eieren, fruitmanden, wijn enz. De voorzitter van het NVV-Soester Be- stuurdersbond maakt bekend, dat in de maand september a.s., bij het veertig jarig bestaan, een feestelijke bingo-avond zal worden georganiseerd. VOOR Dé bestseller van 1971 Een ontroerend boek Als Engelse pocket vjiw Begeleiding van stervenden Een schat van adviezen voor tieners en twens Onbezorgd op vakantie Uit voorraad leverbaar bij BOCKHANDEL BOEKHANDEL J G. J. WESSEIS SoMKbtrgmtrut 63-tal 2419 SOEST VOETBAL: HEES senioren: 16.15 uur Lekvogels 1-Hees 1 14.15 uur Sova 4-Hees 4 junioren: 15.00 uur Roda A-Hees A pupillen: 13.00 uur Amersf. Boys 1-Hees 1 13.00 uur Hees lb-Amsvorde lb 13.00 uur Soest 3b-Hees 2b VOETBAL: S.E.C. senioren: 16.15 uur SEC 1-WOO 1 16.15 uur WZ 7-SEC 5 junioren: 16.15 uur SEC A-De Meern A 15.00 uur Hooglanderveen B-SEC C 13.45 uur APWC D-SEC E pupillen: 12.00 uur SEC 1-HVC 1 13.00 uur SEC 2-Achterveld 2 12.00 uur APWC 3-SEC 3 13.00 uur SEC 4-IJsselmeervogels 4 13.00 uur Amersf. Boys 2-SEC 5 13.00 uur Spakenburg lb-SEC lb 13.00 uur SEC 2b-Quick 3b 12.00 uur APWC 3b-SEC 3b v.v.z VOETBAL: senioren: 14.15 uur VVZ 1-Baarn 1 14.15 uur Sparta 2-WZ 2 16.15 uur VVZ 7-SEC 5 12.15 uur WZ 6-WOO 5 pupillen: 12.00 uur Amsvorde 1-WZ 1 14.00 uur Spakenburg 3-WZ 2 13.00 uur Scherpenzeel lb-VVZ lb VOETBAL: S. O. SOEST junioren: 16.15 uur Hoevelaken A-Soest B 16.15 uur Achterveld A-Soest C adspiranten 13.45 uur Soest f-Spakenburg g pupillen 13.00 uur APWC 1-Soest 1 13.00 uur Amsvorde 2-Soest 2 13.00 uur Odi-Soest 3 13.00 uur Amsvorde 3-Soest 4 13.00 uur Achterveld 3-Soest 5 13.00 uur Quick lb-Soest lb 13.00 uur Soest 2b-VVZA 2b 13.00 uur Soest 3b-Hees 2b VOETBAL: S.E.C. 11.30 uur SEC 2-Hercules 2 14.30 uur Tos Actief-SEC jeugdcomb. S. O. SOEST VOETBAL: Soest -Ministerpark 1 Vooruit-S.O. Soest 2 (vriendschappelijk) Vooruit-S.O. Soest 3 (vriendschappelij k) Vooruit-S.O. Soest 4 (vriendschappelijk) 14.30 uur S.O. 12.00 uur S.O. 14.30 uur S.O. 12.00 uur S.O. 14.00 uur Zw. 14.00 uur Zw. 14.00 uur Zw. Wie stopt er nu z'n spaarcenten in een varkenstrog? Die stop je toch zeker op de Amro Bank? Dat is veilig. En je krijgt nog een hoge rente ook. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. Met het verlenen van een aanvullend krediet voor kantoormiddelen en de in richting van het kantoor van de Stich ting voor Katholiek Basis- en Kleuter onderwijs, kan de commissie zich ver enigen. De heer L. Levinga (PAK) heeft enige moeilijkheden met de procedure die de wet voorschrijft en wil geacht worden te hebben tegengestemd. Dit doet de heer Verheus (Prot. Chr.) op merken dat besturen van bijzondere scholen beter hun aanvragen kunnen in dienen, zonder opgave van de hiervoor nodige gelden. Het aangevraagde krediet voor uitbrei ding van de R.K. schooi „De Wiekslag kan worden verleend. Naar aanleiding van vragen van me vrouw Walma van der Molen en de heer P. Storimans (KVP) betreffende wandversiering, zegt de wethouder dat men plannen uitwerkt om de in het be zit van de gemeente zijnde kunstwerken via een roulatie-systeem ter beschikking te stellen van diverse plaatselijke instel lingen. Geen bezwaren bestaan tegen het ver lenen van een krediet aan: de Stichting Van de Huchtscholen voor de aanschaf van een schrijfmachine (ƒ550,—) en de beperkte invoering van het Locosysteem (ƒ700, de vereniging „De school met de Bij bel" voor de Insingerschool voor de aan schaf van een radiotoestel en een sten- silmachine 1100,voor de Da Costa- school voor het aanbrengen van een doelmatige verlichting en de aanschaf van meubilair 15.700,voorde Groen van Prinstererschool en de Minister de Visserschool voor het beschikbaar stellen van een sportveld. ten behoeve van de openbare lagere school van de Molenstraat voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen voor het vijfde en zesde leerjaar (ƒ821,—). ten behoeve van de Prins Willem- Alexanderschool voor de aanschaf van een nieuwe aardrijkskundemethode en een nieuwe geschiedenismethode 2460). Zes uitvoering in het openluchttheater De commissie heeft geen bezwaar tegen het verlenen van een bijdrage van 6750 aan de Stichting Openluchttheater Soest ten behoeve van de uitvoering van het zomerprogramma. Geplanned zijn op 2 juni een uitvoering van P.V.O. 16 juni een Russische zang- en dans groep. 30 juni beat en popmuziek. 14 juli een toneelvoorstelling door de vereniging ,.De Toetsteen". 28 juli een Turkse dansgroep. 11 augustus een toneelvoorstelling door de toneelvereniging „Het Veenmasker". Voor de dansgroep uit Turkije zal in de omliggende gemeenten reclame ge maakt worden. Men verwacht dat hier voor grote belangstelling zal bestaan. Bij slechte weersomstandigheden heeft men een uitwijkmogelijkheid naar de sporthal „Beukendal". Nieuwe kleuterschool in het Soesterveen/Klein Engendaal Medewerking zal verleend kunnen wor den aan de stichting van een kleuter school in het Soesterveen/Klein Engen daal. Met het bestuur van de Stichting „Van der Huchtscholen" werd overeen gekomen dat de bouw in een kalm tem po zal worden uitgevoerd, daar het be stemmingsplan voor dit deel van Soest nog niet afgerond is. Er zal een twee- klassige kleuterschool gebouwd worden in een semie-permanente uitvoering, welke eventueel verplaatsbaar zal zijn. Teneinde een behoorlijke beheersorga nisatie te kunnen oprichten is het ge wenst dat ook het gemeentelijk woning bedrijf betrokken wordt in de stichting samenwerking woningbouwcorporaties in Soest. In deze woningbouwcorporatie werken samen de vereniging Patrimonium's Wo- Woningbouw, de woningbouwvereniging St. Joseph en de woningbouwvereniging Goed Wonen. Aanvankelijk heeft de ge meente pogingen in het werk gesteld de drie woningbouwverenigingen te doen opheffen en over te gaan tot oprichting van één nieuwe corporatie, aan welke corporatie de woningwetbouw in de ge meente zou kunnen worden overgelaten. Gebleken is echter dat de verenigingen veel prijs stelden op het handhaven van hun zelfstandigheid. Wel zag men in dat samenwerking op het gebied van onder houd en administratie noodzakelijk was. Deze werkzaamheden worden nu veelal verricht door de bestuursleden en door part-time krachten. Ook van gemeentezijde wordt samen werking voor het administratieve en technische gedeelte noodzakelijk geacht. Het onderling overleg heeft thans gere sulteerd in de opstelling van ontwerp statuten, met als doel het beheren van de eigendommen van de deelnemers, waaronder begrepen het verzorgen van de administratie, het opstellen van de jaarstukken en het verrichten van de technische werkzaamheden. Overeengekomen werd dat de stichting al haar werkzaamheden voorlopig zal uitbesteden bij de dienst van gemeente werken. Wèl is het de wens van de bouwver enigingen dat in de toekomst gestreefd dient te worden naar de oprichting en instandhouding van een geheel afzonder lijke dienst. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het gemeentelijk wo ningbedrijf in de stichting te laten deel nemen. Voor een klein gezelschap, welgeteld 13 toehoorders vulden op 13 april het zaal tje van gebouw Middelwijk, hield drs. D. F. van de Mei, lid van Tweede Ka mer der Staten Generaal een spreek beurt over Actuele Politieke Vraagstuk ken. In verband met de aanstaande ver kiezingen liet hij enkele nationale en in ternationale ontwikkelngen de revue pas seren. Het belang van nternationale pro blemen kan zodanig op de voorgrond treden, dat de nationale problemen op het tweede plan geschoven moeten wor den. Door de nieuwe ontwikkeling in kerk en gezin houdt de sterke binding van weleer op te bestaan. In de verneuwingsdrang speelt de vraag „waarom" een dominerende rol. In deze verkiezingsstrijd gaat het om het diepere „waarom" van ons politieke handelen. De C.H.U. wil daarbij uitgaan van chris telijke zekerheden, die het geloof biedt, aldus de heer Van de Mei. Deze zeker- i heden moeten duidelijk gemaakt worden aan de kiezers, waardoor een vertrou wens basis ontstaat. Democratie is geen liefhebberij, maar geeft naast rechten ook plichten. Ontrekt men zich aan deze verantwoordelijkheid, dan legt men de bijl aan de democratie. Men weigert dan verantwoordelijkheid te dragen. Het kabinet De Jong heeft over het al gemeen een goed beleid gevoerd, zij het dat critiek altijd mogelijk is. Maar bij welk beleid is dat niet mogelijk? Ook het algemeen financieel- en economisch beleid was goed, ondanks de inflatie toestand, gezien de beperkte mogelijk heden van de regering. De economische situatie is zorgelijk. De inflatie heeft voor kwetsbare groepen zeer nadelige effecten. De westerse we reld kampt in zijn geheel met inflatie. De binding met andere landen heeft hier een grote invloed. Internationaal zal dit dan ook bestreden moeten worden. Dat de overheidsuitgaven sterk zijn toe genomen, moet men niet bij voorbaat veroordelen. Alhoewel vele wensen door de overheid vervuld moeten worden, is men toch aan beperkingen onderhevig. Stijging van de belastingdruk is een ge volg van de overheidsuitgaven. Men kan hiermede echter niet ongelimiteerd door gaan en er zullen grenzen aangesteld moet worden. De he,er Van de Mei vindt dan ook dat een critisch uitgave beleid nodig is. Het kabinet De Jong is met dit critische be- led begonnen. Dit is een positief punt. Wat de politieke ontwikkelingen betreft, merkte de heer Van de Mei op dat er in alle politieke partijen een vernieuwings drang bestaat. Men moet hier positief tegenover staan. D '66 wilde geen politieke partij zijn en richtte zich op de zgn. „ontploffings theorie". Het enthousiasme van het eerste uur is echter geluwd en men heeft zich thans in de armen van de P.v.d.A. gestort. Spreker heeft de indruk dat de leden van D '66 hierover niet zo enthou siast zijn. De Partij van de Arbeid heeft zich sterk AUTOBANDEN SERVICE G. Borgesiuslaan 19A, BAARN Tel. 02154-6687 VAKKUNDIGE ADVIEZEN. GRATIS BANDENCONTROLE. Onder voorzitterschap van wethouder drs. L. J. Dijkstra werd donderdag de eerste openbare commissievergadering gehouden. De publieke tribune bleef practisch leeg. Wethouder Dijkstra merk te op dat het houden van openbare com missievergaderingen bij wijze van proef geschiedt en dat bepaalde punten, zoals personeelsbeleid, welke zich niet voor openbaarheid lenen, in besloten vergade ringen behandeld zullen worden. Adhesie betuiging voor gemeente Rauwerhe Op voorstel van de heer C. Verheus (Prot. Chr.) wordt adhesie betuigt aan de motie van de raad van de gemeente Rauwerdehe inzake de vergoeding voor het kleuteronderwijs. Met mevrouw P. J. Oranje-Ettink (VVD) en mevrouw T. R. Walma van der Molen-de Vries (D '66 vindt hij het onjuist dat er onderscheid gemaakt wordt bij de „vergoeding per lokaal", zoals dat door het Rijk bepaald wordt. De kosten zijn voor alle scholen hetzelfde. Het inwoners aantal van een gemeente doet hier niets terzake. Eenstemmig kon de commissie zich met dit standpunt verenigen. Lof voor brochure van de openbare MAVO school Mevrouw Oranje vestigde de aandacht op de zeer goede brochure van de open bare MAVO school. Krijgt, zo vroeg zij, de MAVO hiervoor financiële steun van de gemeente? Wethouder Dijkstra zegt dat deze kosten inderdaad verhaalbaar zijn en zeker ver- Onder dit hoofd, gezet uit hetzelfde let tertype lazen wy in het radio- en televi sie-programmablad „Studio" van deze week het navolgende: De Soester Courant een op het eerste gezicht onaanzienlijk, maar in werke lijkheid zeer florerend nieuws- en adver tentieblaadje. bracht dinsdag 30 maart een opmerkelijke primeur. Onder de drie koloms kop „Nos koopt verenigingsge bouw. brand in Vitus versnelde beslis sing", meldde het blad, dat de Nos het voormalige St. Jozefgebouw aan de Soes ter Stecnhoffstraat, een oud verenigings gebouw. had gekocht. Het vervallen ge bouw zou de uitgebrande studio Vitus gaan vervangen. De koopakten zouden enkele dagen later, op een donderdag, worden ondertekend. Dit „om zowel fis cale als organisatorisch redenen", aldus het blad. De onderhandelingen waren snel verlopen, dankzij de medewerking .van het gemeentebestuur en het bestuur "van de Petrus en Pauluskerk, de eigena resse van het pand. Dit bericht wekte de verontwaardiging van enkele Soester makelaars, die van het genoemde kerk bestuur opdracht hadden bij de verkoop van het St. Jozefgebouw als tussenper sonen op te treden. „Dat doet maar ach ter onze rug om!" En: „Daar gaat onze provisie!" moeten de heren woedend heb ben uitgeroepen. Pas later ontdekten zij, dat die bewuste donderdag, waarop de koopakten zouden passeren, toevallig sa menviel met de eerste april. Het gebouw is nog steeds te koop. Misschien toch iets voor de Nos? Wij kunnen ons indenken, dat iemand d;e by de neus genomen is zich later een verwijt maakt het geval niet te heb ben doorzien, maar het tekent de man als hy dan reageert met hatelijkheden en onjuistheden. Vóór hij schreef, dat de Soester Courant een onaanzienlijk nieuws- en adverten tie blaadje is, had hij er goed aan ge daan een willekeurige inwoner van Soest op te bellen, dan was deze hatelijkheid zeker in zjjn pen gebleven. Bovendien schreven wy in ons blad van dinsdag 30 maart niet dat de koopakte op een don derdag zou worden ondertekend. In de eerste regel van ons bericht schre ven wli, „Donderdagmorgen, de eerste dag van het tweede kwartaal, zullen de akten worden gepasseerd, waarmede de Nederlandse Omroep Stichting de nieuwe eigenaar van het Verenigingsgebouw gaat worden". De laatste regels van schrijvers stukje luiden: „Het gebouw is nog steeds te koop. Misschien toch iets voor de NOS?" Deze gedachte is niet eens zo gek, vooral als men bedenkt, dat vele medewerkers aan radio en televisie in Soest en in de directe omgeving van het verenigingsge bouw woonachtig zyn. Toch was deze vraag overbodig, want toen op 30 maart onze meer dan 40 be zorgers nog druk doende waren ons blad by onze lezers te bezorgen, werden wy reeds telefonisch benaderd door een der „kopstukken" van de Nos. Toen hy wist dat hy met de redactie sprak, stelde hy de vraag hoe wy aan 't bericht kwamen, dat het Verenigingsge bouw te Soest door de Nos was gekocht. Dat was onjuist en als iemand dat weten kon dan was hy het wel. Blykbaar een weinig over zijn toeren stelde hy ons de vraag wat hy morgen ochtend aan zijn medewerkers moest zeggen. Wij hebben hem toen geadviseerd de eerste regels van ons bericht aandachtig te lezen. Hy was blykbaar erg boos en we zouden er nog meer van horen. Op dat „meer van horen" wachten wjj momenteel nog. Redactie Soester Courant 5d zullen worden als dit wordt aan gevraagd. Kredieten SCHOONHEIDSSALON ,,cJ}na ■Q.ilioit" Varenstraat 69 - Soest - Telefoon 4521 Ter kennismaking: Een complete gezichtsbehandeling (massage, epileren, masker, make-up) voor 8,50 (nor male prijs ƒ13,50); En/of een lichaamsmassage voor 13,50 (normale prijs 18,50). afgezet tegen het kabinet De Jong. Het gevolg hiervan was een nieuwe afsplit sing, DS '70, zodat er nu met de P.S.P., drie socialistische partijen bestaan. Dit is geen bijdrage tot duidelijkheid. De P.v.d.A. is een toonbeeld van oneven wichtigheid. Hij verwees in dit verband naar de uitspraak van het bestuur van de P.v.d.A. in december met betrekking tot K.V.P.-motie. Na beslist niet te wil len praten, besluit men anderhalve maand later wel te gaan praten De heer Van de Mei trekt de geloofwaardigheid van de Partij van de Arbeid dan ook zeer in twijfel. Het maken van bindende afspraken is voor de christelijke partijen zonder pro grammavergelijking niet mogelijk. De gesprekken met de V.V.D. bieden wel mogelijkheden on. na de verkiezingen nader contact op te nemen. Het samengaan van de confessionele partijen heeft duidelijk gemaakt, dat partijen die zich willen basseren op het christelijke geloof, elkaar moeten vinden. Door zo nauw mogelijk samen te wer ken bewijst men de kracht van het christelijke geloof. Men moet dan ook steeds kijken naar de grondslag waarop men politiek bedrijft. Het beginsel moet altijd centraal gesteld woden. Verande ringen zijn nodig, maar de basis blijft hetzelfde, aldus besloot de heer Van de Mei zijn betoog. Onder voorzitterschap van de heer R. Ouwerkerk, lid van de propagandacom- missie van de C.H.U., beantwoordde een forum bestaande uit drs. v. d. Mei, de heer C. van Genderen, lid van de Pro vinciale Staten en de heer J. C. Smits, gemeenteraadslid van Soest, nog enige vragen van de aanwezigen. In de maand juni a.s. gaan de Soester bejaarden weer een dagje uit. De jaar lijkse collecte voor dit doel heeft de som van ƒ3960,opgebracht, zodat voor de bejaarden weer een heerlijke dag kan worden voorbereid. Mijn zus haar ee'ga rookt niet meer, hij was verslaafd, niet weinig, maar nu hij 't roken heeft gestaakt, is hij zo chag-ge-rijnig. Hij heeft hem op, de Bokkepruik, en is aan 't onruststoken, wat gek, dat zo iets komen kan door niet meer te gaan roken. Het maakt mijn zuster razend, dol, terwijl ze rookvrij zitten, speelt hij een rare heldenrol, en gaat maar door met vitten. En smeek je hem nu: ,Rook dan toch!' dan zegt hij heel standvastig: 'k Beheers mijzelf', maar onderwijl is hij niet minder lastig. Wat helpt hier nu de ene winst? de and're gaat verloren*, geen rookgenot, en tegelijk de vrede maar verstoren, je denkt daarbij: ,Het is geen man die 't roken wel kan stoppen, maar die, vanwege 't chag-ge-rijn, zo flink kan herrieschoppen. Heel veel inwoners van Soest, waaronder verrassend veel kinderen, benutten de gelegenheid die hen deze week geboden werd om kennis te maken of de ken nismaking te hernieuwen met de Evangelische-gemeente. In de tent die daartoe is geplaatst op de plaats waar nog maar kort daarvoor het circus had gestaan, heb ben zy volledig kennis kunnen nemen van het werk en op welke wyze de evan gelisten en hun medewerkers hun werk verrichten. Voor andere byzonderheden verwyzen wy naar de advertentie in deze courant. Begon men enkele weken geleden aan de rand van Utrecht met het oprichten van de eerste stalen masten waarlangs de hoogspanningskabel komt te lopen, bestemd voor Amersfoort, en die voor een gedeelte door de bossen van Soest komt te lopen, sinds enige tyd is men ook in onze plaats druk bezig met het oprichten van die kolossale masten. By het eindstation aan de Peter van de Breemerweg staat de laatste mast van de lange ry al gereed, tcrwyl in de aangrenzende weilanden met man en macht ge werkt wordt om de aansluiting met de groep die vanuit Utrecht werkt tot stand te brengen.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7