uissteden 1 IATEUR gen TE ZWARE FINANCIËLE EISEN schoonheidsspecialiste MEERDERJARIG OP 18 JAAR AFVLOEIINGS REGELING K :ciaai adres voor ineschermen PEZON NWERING ungalow Koopt u een auto Dan verzekeren bij J. LM van Hal-Zonderop Vergadering financiële commissie Auto in brand Ondeugdelijke auto van de weg gehaald gerda rosman, laanstraat 43, telefoon 3803 elektrisch ontharen Schrijven aan de voorzitter van de gemeenteraad A. J. Janus praktijk hervat. C. B. Sillevis-Smit afwezig Afwezig J. C. Rip J. N. A. Prior afwezig Actinograaf Fleurige zonnige zomerstof 4,95 per meter, 90 breed. mtÊÊm VRIJDAG 16 april 1971 2St, is: ;n aluminium ezieën - rolhor i rolgordijnen. rrerende prijzen en tielle levering. eedestraat 43 - Soest loon 5434 of 6078. van infra-rood rdt. houden. ON 03463-1811 >ON 4174 tTOLOTTILAAN lerne vrijstaande :t c.v. oliestook, ge en fraaie tuin, :irca 1000 m2. 1.: royale woon- amer met aange- vde serre, ruime toilet, moderne en, badkamer met >ad, slaapkamer, melder, zolder met cotrap en logeer kamer. som 135.000,- k.k. Bt) de voorbereiding van de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 28 april •.s. z\jn de wensen van de politieke partijen voor het toekomstig beleid via vernieuwde politieke programma's en verkiezingsprogramma's op tafel gelegd. Alsof de onderlinge tegenstellingen, die daaruit spreken, nog net groot genoeg zijn ls er ook van de kant der vakcentrales nog een verlanglijst geproduceerd. Alle wensen hebben één ding gemeen dat zij steeds een uitbreiding van de collectieve voorzieningen betekenen en dat zij het staatsbudget dus zwaarder zullen belasten. Dit betekent een verdere verhoging van de belastingdruk op ons volk. Is dit aanvaardbaar? Is dit haalbaar? Zwaardere belasting van het staatsbudget De drie grote vakcentrales hebben ver langens die voor een goed deel liggen Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Dinsdag, 20 april, 's middags te 15 uur, houdt de financiële commissie een open bare vergadering In het gemeentehuis. De navolgende punten komen in behan deling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvullend crediet aanschaf kantoor- middelen en inrichten kantoorruimte t.b.v. Stichting voor Katholiek Basis- en kleuteronderwijs te Soest. 3. Leer- en hulpmiddelen voor R.K. School voor g.l.o. „De Wiekslag". 4. Medewerking ing. art. 72 der lager- onderwijswet 1920 aan het bestuur van: a. de Stichting Van der Huchtscholen voor aanschaf schrijfmachine en invoe ren „Locosysteem"; b. de Vereniging „De School met den Bijbel" voor aanschaf meubilair en leer- en hulpmiddelen enz. 5. Aanvullend crediet voor verdere ont wikkeling projectorganisatie. 6. Aankoop van gronden en opstallen. 7. Crediet t.b.v. uitbetaling van een be- lastingschade. 8. Aankoop van grond. 9. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond nabij de Birkstraat. 10. Belastingmaatregelen: a. intrekking vermakelijkheidsbelasting verordening; b. opnieuw heffen van de vervallen op centen op de hoofdsommen grond- en personele belasting. 11. Wijziging legesverordening, 12. Verstrekken lening aan bouwvereni ging „Goed Wonen". 13. Nieuwe verordeningen op de leve ringsvoorwaarden en de tarieven van het gemeentelijk gasbedrijf. 14. Wijziging verordening slachthuisrech- ten en keurlonen. 15. Bijdrage aan de Stichting Openlucht theater Soest t.b.v. de uitvoering van het zomerprogramma. 16. Deelneming door het gemeentelijk woningbedrijf in de stichting „Stichting samenwerking woningbouwcorporaties" te Soest. 17. Stichting bijzondere neutrale kleu terschool in het Soesterveen/Klein Engen- daal. 18. Aanschaffen leer- en hülpmiddelèn t.b.v. enige openbare scholen voor g.l.o. 19. Crediet voor subsidiëring peuter speelzalen. 20. Aanleg riolering in de Waldeck Pyrmontlaan. 21. Overeenkomsten inzake rentebelatmg i.v.m. gesloten koopovereenkomsten. 22. Aangaan vaste geldlening. buiten hun eigen direkte arbeidsveld. Zij wensen opvoering van de woning bouw tot 140.000 huizen per jaar. Een toeneming van de produktie met enige tienduizenden, men kan zeggen met ca. 20 Dat zou ons land in 1975 ongeveer 650 miljoen kosten. Vanzelfsprekend verlangen wij er allen naar om na ruim een kwarteeuw woningnood evenwicht in vraag en aanbod van huizen te krijgen. Dat evenwicht zou ook kunnen ontstaan door als bewoners grotere bereidheid te tonen voor een huis de huurprijs te be talen die noodzakelijk is om een renda bele bouw mogelijk te maken. In hun wensdroom stellen de vakcen trales zelf dat de overheidsvoorzieningen zoveel mogelijk ten laste moeten komen van hen, die daarvan gebruik maken. Past men dit beginsel toe op de huizen markt dan zal men op dit punt naar verwezenlijking kunnen streven zonder een zo zware belasting van het staats budget als men nu stelt. Daarbij zij aan getekend dat er voor de werkelijk door huur in hun primaire welvaart bedreig den een huurtoeslag zou kunnen worden toegekend. Het subsidiëren van bewoners is iets anders dan het deelnemen aan de huizenexploitatie door de centrale of la gere overheid. Vele miljoenen nodig Op onderwijsgebied heeft de vakbewe ging drie wensen. Bij het kleuter- en basisonderwijs moet de klassegrootte extra verminderd worden. Daarnaast moet er leerplicht komen voor kinderen van vier tot zes jaar en partiële leer plicht van 16- tot 18-jarigen. Men zal met Ingang van het komende leerjaar de leerplichtwet van 8 op negen jaar bren gen, zodat wij voor de 15-jarigen geen wens meer behoeven te deponeren. De kosten van deze onderwij swensen zouden een miljard gulden bedragen. Deskundigen op onderwijsgebied kunnen ons voorrekenen dat de financiële ge volgen van de wet op het voortgezet onderwijs nog lang niet uitgewerkt zijn. Ook zonder de uitvoering van de wen sen der werknemersbonden zal de on derwijsbegroting een autonome stijging vertonen van vele miljoenen. Minister Witteveen heeft al uitgerekend dat er ook zonder extra wensenpakket vermoe delijk belastingverhoging nodig zal zijn. De onderwijskundige noodzaak van leer- Door onbekende oorzaak raakte vrijdag j.1. de auto van de heer V. aan de Birkstraat in brand toen hij voor zijn woning de wagen startte. Met behulp van een nevelstraal was de brandweer de brand spoedig meester. De schade was aanzienlijk. Op de Lange Brinkweg werd donderdag 8 april een in zeer slechte staat verke rende auto aangehouden. De chauffeur G. F. R. (17) uit Den Dolder was uiter aard niet in het bezit van een rijbewijs. De auto werd uit de roulatie genomen. R. kreeg een procesverbaal. plicht vanaf het vierde jaar is nog niet aangetoond en voor de 16- tot 18-jari gen zou men eens moeten beginnen met een onderwijsrecht te prediken in plaats van een partiële leerplicht te eisen. De hier neergelegde wensen zijn meer op politiek effekt dan op reële behoefte geënt. Het optrekken van de belastingvrije voet voor gehuwden met twee kinderen tot het minimum loon zou ƒ300 miljoen kosten. Dat lijkt niet onhaalbaar wan neer het gehele tarievenpatroon voor de loon- en Inkomsten belasting daarmee niet uit zijn verband wordt gerukt. De wedde van dienstplichtigen zou verhoogd moeten worden voor een offer van ƒ100 miljoen. Dat vraagstuk zou moeten wor den bekeken in het kader van de om schakeling van een leger van dienst plichtigen in de richting van een be roepsleger. Een aktuele wens is de bevordering van de milieu-hygiëne. Mogelijk zullen hier voor fiscale offers nodig zijn. Wanneer men ook op dit terrein de gedachte han teert dat de kosten van milieu-hygiëne zoveel mogelijk ten laste moeten komen van degenen die ervan profiteren, dan zal er aan de hiervoor gevraagde ƒ300 miljoen nog wel gedokterd kunnen wor den. Belastingverzwaring Wij allen wensen uitbreiding van de voorzieningen voor sport, recreatie en cultuur. Hiervoor zijn al forse bedragen beschikbaar. Eerst zou moeten worden bezien of die goed besteed worden. Daar wordt aan getwijfeld, zodat ook daar niet direkt 300 miljoen voor behoeft te worden uitgetrokken, zoals gewenst wordt. Dan wordt er nog ƒ250 miljoen gevraagd voor regionale ontwikkeling en 600 miljoen meer voor ontwikkelings hulp. De laatste ligt in het verlengde van de eerst. Nederland is relatief gezien, koploper in het verstrekken van ont wikkelingshulp, zodat wij beter eerst andere landen op dit terrein voorrang kunnen geven. Bijna alle grote partijen eisen uitbreiding van de regionale hulp, zodat daar zeker geld voor zal worden vrijgemaakt. De vakbeweging is zelf van mening dat met belastingverhoging van ruim een half procent per jaar haar programma niet haalbaar is. Het is te betreuren dat de wensen niet meer beperkt zijn gehou den dan hadden zij aan effekt gewonnen en door duidelijkheid waren zij meer in dringend geweest. In de verhogingswens wil men voor de helft de direkte belas tingen verzwaren. Afgezien van de we tenschap dat dit in het kader van de fiscale harmonisatie in E.E.G.-verband moeilijk haalbaar zal zijn, lijkt dit ook economisch niet te verwezenlijken. Reeds bij de bestaande belastingdruk weet men een stuk heffing af te wentelen op an deren. Die afwenteling door de hogere inkomens neemt toe met de verzwaring. Men gaat dan de lage inkomenstrek kers snijden met het mes dat men voor anderen heeft gescherpt. Een nieuwe re gering zal niettemin bij haar ambts aanvaarding met de wensen van de vak beweging zeker rekening houden. Dit neemt niet weg dat ook de vakcentrales door middel van hun aktieprogramma hebben meegewerkt aan het hoog optas ten van de wagen met lasten, die het nieuwe regeringsteam zal moeten trek ken. Met dergelijke akties dient men noch het eigenbelang, noch dat van een democratisch bestel dat zijn levensvat baarheid moet ontlenen aan programma's die duidelijk te verwezenlijken zijn. Het blijkt dat grote politieke formaties die fundamentele eis evenmin hebben be grepen als de werknemersbonden. Artikel 233 van het Burgerlijk Wetboek vormt de laatste jaren in ons land een onderwerp van felle discussie. Volgens dit artikel zijn meerderjarig zü die 21 jaar zijn geworden of vóór die leeftijd zijn gehuwd. Van vele zijden wordt er thans op aangedrongen deze algemene meerderjarigheidsgrens te veriagen, bijvoorbeeld naar 18 jaar. Een commissie voor de herziening van het kinderbeschermingsrecht, welke was ingesteld door de staatssecretaris van Justitie, heeft in een uitgebreid rapport thans ook een verlaging van de wette lijke leeftijdsgrens voor de meerderjarig heid aanbevolen, al toont deze commissie op sommige punten nog de nodige reser ves. Jeugd en jong-zjjn nu maatgevend In onze wetgeving spelen leeftijdsgren zen een belangrijke rol. Soms zijn die grenzen gericht op bescherming van jeugdigen tegen de maatschappij van de volwassenen, soms moeten ze andere be langen juist behoeden tegen jeugdigen. Iemand is, tenzij hij eerder trouwt, pas op zijn 21ste meerderjarig, maar in' ons strafrecht is die grens op 18 jaar ge steld. Als 18-jarige is men trouwens ook volwassen voor de uitoefening van het Koninklijk Gezag en op dezelfde leeftijd wordt men als een volwassene nood- wachtplichtig. Op het gebied van de so ciale verzekering hebben de leeftijden veelal een ongunstige werking tegen jëiigdigen. Voor ambtenaren beneden de 21 jaar geldt op het loon een aftrekre geling, alleen gehuwde ambtenaren bo ven deze leeftijd kunnen in aanmerking komen voor een huwelijkstoelagé. Eerst op 24-jarige leeftijd heeft iemand recht op het minimumloon en pas op 25-jarige leeftijd kan men een vergunning tot uitoefening van een horecabedrijf ver krijgen. Eerst op zijn dertigste kan men lid worden van de Sociaal Economische Raad en op zijn 35ste kan een jurist pas benoemd worden tot raadsheer in de Hoge Raad. In de maatschappelijke opvattingen lijkt de angst voor de z.g. onbezonnenheid van de jeugd nu goeddeels wel te zijn overwonnen. Er is juist sprake van een omkering in ons denken. Vroeger was „groot-zijn" de norm. Volwassenen ga-, vende toon aan. Wijsheid kwam met de ouderdom, zo meende men. Nu zijn jeugd en jong-zijn zaken, die men zo lang mo gelijk wil vasthouden. Niet alleen van vrouwen wordt verwacht, dat zij zo mo gelijk jong blijven. Verdergaande zelfstandigheid De door de staatssecretaris van justitie ingestelde commissie meent ook dat de meerderjarigheidsleeftijdsgrens verlaagd kan worden. De commissie, erkent dat de jongeren van nu een grote mate van zelfstandigheid aan de dag leggen. In zékere zin sluit onze wetgeving zich reeds bij deze gegevenheid aan. De com- missiè wijst bijvoorbeeld óp dé Wêt ge wetensbezwaren militaire dienst. Blij kens deze wet acht de wetgever jonge ren in de leeftijd van 18-20 jaar reeds in. staat tot éen welbewuste keuze voor of tegen het vervullen van militaire dienstplicht. Ook zijn er verschillende wettelijke bepalingen, die de minderja rige reeds voor het bereiken van de 21-jarige leeftijd een groot aantal be kwaamheden toekennen. Ook is de han delingsbekwaamheid van minderjarigen sedert 1 januari aanzienlijk verruimd door de invoering van Boek I van het nieuwe Burgerlijk Wetboek. Ook daaruit blijkt, dat gestreefd wordt naar een ver dergaande zelfstandigheid voor de min derjarige. Een financieel De commissie is van mening dat de meerderjarigheid op 18-jarige leeftijd moet aanvangen. Dit mede op grond van reeds bestaande wettelijke bepalingen (dienstplichtwet, het mogen besturen van een motorrijtuig e.d. en de te verwachten ontwikkeling m.b.t. het toekennen van aktief kiesrecht op 18-jarige leeftijd). De commissie is ook van oordeel, dat in een vroeger stadium dan nu het ge val is een grote mate van handelings bekwaamheid en zelfstandigheid moet worden toegekend aan jongeren beneden de 18 jaar. Haar inziens moet een min derjarige bijvoorbeeld reeds in een vrij vroeg stadium betrokken worden bij eventuele maatregelen van de kinderbe scherming. Een oordeel dat wij van gan ser harte onderschrijven, want juist op het gebied van de kinderbescherming tiert het paternalisme nog welig. Wel vraagt de commissie zich af of het bereiken van de 18-jarige leeftijd onder alle omstandigheden moet betekenen dat men zich in beginsel in de maatschappij geheel zelfstandig kan staande hou den. Hier valt te denken aan de voor ziening door de ouders in de kosten van verzorging een opvoeding. De verplich ting hiertoe eindigt bij de huidige wet telijke regeling op de 21ste verjaardag van het kind. Zal meerderjarigheid op het 18e jaar nu meebrengen dat ouders bij het bereiken van de 18-jarige leeftijd van hun kind niet langer verplicht zijn daarin te voorzien? Hoe zal het dan jeugdige studenten vergaan, wier ouders verdere financiële steun, weigeren? De commissie wijst terecht op deze proble matiek. Vooral voor studerende jonge lui zou een verlaging van de meerder jarigheidsgrens wel eens nadelige gevol gen kunnen hebben. Tenzij men maatre gelen neemt (bijvoorbeeld studieloon), die de jongeren boven 18 jaar ook fi nancieel onafhankelijk maken van hun ouders. Door de heren ir. M. A. van Ee en dr. J. W. H. Geerlings, leden van de raads fractie van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, is het navolgende schrij ven gezonden aan de voorzitter van de gemeenteraad: Hoogedelachtbare Heer, Wij ontvingen niet eerder dan op 9 april j.1. uw brief d.d. 6 april 1971, Afd. I, Nr. 1477, inhoudende de uitnodiging tot het bijwonen van een bijeenkomst van raadsleden op 14 april a.s. ter bespre king van de bij dezelfde brief aangebo den verkeersstructuurnota, het stuk ove- rigens_ zelf hetende Verkèersstructuur- plan. Wij zullen beiden wegens reeds lang voorzien verblijf buitenslands niet in de gelegenheid zijn deze bijeenkomst bij te wonen. Wij betreuren ernstig, dat een afspraak voor de in Uw brief genoemde bijeen komst niet eerder is gemaakt. Op zo korte termijn als thans het geval is, kunt U verwachten dat betrokkenen reeds andere afspraken hebben gemaakt. Het wil ons voorkomen, dat de gehele procedure geforceerd is. Daarbij teke nen wij aan, dat het door U gepresen teerde stuk gedateerd is „maart 1971", doch dat het reeds een half jaar geleden wel als concept bestond, waarvan bewijs geleverd wordt door een bij de Provin ciale griffie aanwezig exemplaar, geda teerd oktober 1970. Dit exemplaar is ge drukt, waaruit wij afleiden dat het ook ons - d.i. de leden van de Raad - in een veel eerder stadium had kunnen be reiken en dat de paniekachtige toestand waarin de Raad thans door U is ge plaatst vermeden had kunnen worden. Wij verbazen ons hierover te meer, waar aan het College van Burgemeester en Wethouders bij herhaling is gevraagd hoever het was met het bedoelde stuk, op welke vragen wij steeds een ontwij kend antwoord kregen. Wij stellen er grote prijs op, tijdens de openbare raadsvergadering op 22 april a.s. van de zijde van het College van Burgemeester en Wethouders nadere in lichtingen te verkrijgen over het zeer grote verschil in datering de.- twee ge noemde documenten alsmede over de re denen voor de haast die thans Uwerzijds wordt betracht. Daartoe stellen wij U voor deze brief als ingekomen stuk tij dens de raadsvergadering van 22 april a.s. te behandelen subsidiair het in deze brief behandelde aan de agenda toe te voegen. Niet alleen Engeland gaat gebukt onder een koud investeringsklimaat als gevolg van de staklngs- en loongolven. Het is minder opvallend maar ook in Neder land hebben vele grote en kleine bedrij ven hun uitbreidingsprogramma's her zien. In Engeland was het Ford die de werk gelegenheid de rug toekeerde door de bouw van een nieuwe fabriek door te strepen. In Nederland waren het Shell en De Staatsmijnen. Die zouden 350 mil joen steken in een chemische olierafi- naderij in Limburg. De bouwkosten wa ren met zo'n 150 miljoen omhooggegaan en toen sloot de rekening niet meer. Hoewel minder duidelijk aau de weg timmerend, vermoeden wij dat ook Phi lips en Unilever hun uitbreidingsplannen wel gecorrigeerd hebben. Dat betekent een misrekening in de uit breiding van Werkgelegenheid en wel vaart. Die rekening wordt nog hoger door de algemeen afnemende lust tot in vesteren eri toenemende belangstelling voor reorganiseren. Met name in de sfeer van de reorganisatie zijn grote namen gevallen als Van Gelder Zonen en Lino leum Krommenie. Het zijn niet alleen meer de kleintje die het loodje leggen. Het is duidelijk dat de innerlijke kracht van ons bedrijfsle ven door de inflatiegolven van de laatste jaren flink is aangetast. Bij elke reorganisatie in het bedrijfs leven vallen er ontslagen. Soms worden die openlijk bekend gemaakt, soms val len ze geleidelijk, zonder opzien te ba ren. Steeds meer werknemers worden echter geconfronteerd met een onver wachte wisseling in hun loopbaan en niet steeds ten goede. Zij lezen wel de pu- blikaties over hun eigen afvloeiing, die door hün bond verzelfsprekend tot in de puntjes wordt verzorgd. Zij lezen echter geen rapporten van commissaris sen en direkties van grote bedrijven, die hun investerings plannen moeten herzien als gevolg van de voortwoekerende in flatie. Ook daar zal wel ironisch instaan dat men afziet van verdere expansie in Nederland: voor een goede afvloeiingt- regeling wordt zorg gedragen. Heden behaagde het de Here tot zich te nemen onze lieve man, vader, grootvader en overgroot- vader GERR1T BEI JEN, in de leaftijd van 81 jaar. M. Beijen - van Bemmel C. Beijen - Lüschen R. Beijen R. Beijen - Hop H. de Bree - Beijen J. de Bree A. Maat-Beijen J. Maat Klein- en achterkleinkinderen Soest, 10 april 1971. Dorresteinweg 123. De begrafenis heeft woensdag 14 april j.1. plaats gevonden op de Hevormde begraafplaats, Veld weg te Soest. Nog onverwacht overleed heden onze lieve, on vergetelijke en zorgzame moeder ADRIANA WISS, geboren Waterkoort, in de leeftijd van 84 jaar. Wilhelmina Wiss en Karei P. J. Wiss Soest, 10 april 1971. Klaarwaterweg 1. De begrafenis heeft donderdag 15 paril j.1. plaats gehad op de Hervormde begraafplaats, Veldweg te Soest. Na een langdurige ziekte ging nog vrij plotse ling van ons heen onze lieve man en der kin deren zorgzame vader en opa AUKER LUB, in de leeftijd van 59 jaar. A. C. M. Lub - Vaal Kinderen en kleinkinderen Soest, 10 april 1971. Klaarwaterweg 76. De begrafenis heeft woensdag 14 april j.1. plaats gevonden op de Algemene begraafplaats te Enk huizen. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend bij vooruitbetaling. Tot 10 woorden ƒ2,50 Elk woord meer ƒ0,10 Br. onder nr. 20 ct. extra TE HUUR AANGEBODEN GARAGE te huur. Laanstraat 30, tel. 3834. Te huur aangeboden ge meubileerde KAMER op het zuiden, warm (en) koud water. Tel. 3602. De Heer is mijn Herder. Ps. 23. Het heeft de Heere heden behaagd, voor ons geheel onverwacht, tot Zich te nemen mijn in nig geliefde vrouw en onze lieve moeder MARIA LAM, geboren Voskuil, in de ouderdom van bijna 75 jaar. K. Lam E. van de Bor - Lam H. van de Bor Soest, 11 april 1971, Basen. Birkstraat 119. De begrafenis heeft plaats gehad op donderdag 15 april j.1. op de Herv. begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Met grote dankbaarheid dat wij haar zo lang mochten behouden moeten wij U thans met droefheid kennis geven, dat onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder CHRISTINA JACOBA MARIA SCHOTHORST, weduwe van de Weledele Heer J. Gzn. Flapper, in de leeftijd van 80 jaren rustig en kalm is overleden. Soest, D. C. S. van Meel-Flapper Aruba, Joop en Judy Maastricht, Marijke en Harry Tilburg, Peter en Loes Soest, Christine en Fon Soest, Chr. R. M. Flapper Simme-Douwe Hans Jeroen en Achterkleinkinderen. Soest, 13 april 1971. Nieuwerhoekplein 9. De uitvaartdienst heeft hedenmorgen om 10.30 uur in de parochiekerk van Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk plaatsgehad, waarna de bijzetting in het familiegraf op de R.K. begraaf plaats aan de Kostverlorenweg. PERSONEELS- AANBIEDINGEN Ervaren boekhouder administrateur heeft nog vrije tijd voor uw BOEKHOUDING (door schijf systeem). Br. onder letter KA, bur. S. Crt. 65+ zoekt BIJVERDIEN STEN, ook klusjes. AdresBeetzlaan 99. TANDARTS ZENUWARTS van 17 april tot 3 mei. Algemene Kennisgeving Tot ons groot verdriet werd heden van ons weggenomen, op de leeftijd van bijna 85 jaar, mijn lieve man, onze zeer zorgzame vader, be huwd-, groot- en overgrootvader JOHANNUS FRANCISCUS BAPTIST WEBER, Luitenant-Kolonel der Infanterie. Soestdijk, M. E. Weber - Vonk Lemmer, A. B. Weber - Sterk Eindhoven, A. J. Weber W. J. Weber-Wijthoff Soestdijk, H. L. van Hall - Weber F. L. van Hall Eindhoven, J. M. Weber J. E. Weber-Kruidhof Klein- en achterkleinkinderen Soestdijk, 14 april 1971. Dorresteinweg 16. Correspondentie adres: Dr. Berlagelaan 55, Eindhoven. De overledene is opgebaard in de aula van het ziekenhuis „Zonnegloren" aan de Soesterbergse- straat te Soest. Bezoek aldaar van 14.00-15.00 uur en 19.00- 19.30 uur. Thuis geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op za terdag 17 april, om 13.30 uur, op de Algemene begraafplaats „Rusthof" aan de Dodeweg te Amersfoort. Vertrek van Dorresteinweeg 16 om 12.45 uur. Te koop gevraagd BOEKEN over kunst en architectuur alsmede prenten. (Geen pockets.) Antiquariaat Van Coe- vorden, tel. 8099. RIJLAARZEN (maat 37- 38), Rijbroek (maat 152) en cap. Tel. 4780. Verzamelaar Disse koopt graag oude Nederl. ANSICHTKAARTEN, postzegels, munten, oude tijdschriften. Tel. 030-783695. Gevraagd een zelfstandige HULP in de huishouding in gezin met 2 schoolgaan de kinderen. Liefst hele dagen. Mevr. Mets, Van Weedestraat 90, Soestdijk, tel. 02155-2404. Op 23 april hopen onze ouders, B. E. ONWEZEN E. C. ONWEZEN - OVEREEM, hun 25-jarig huwelijk te herdenkene. Hun kinderen en kleinkind Trudy, Evert en Carolien Martin - EUy Bert - Johnny Bianca Soest, april 1971. Soest er Engweg 44. Gelegenheid tot felicitatie vrijdag 23 april, van 17.00 - 18.30 uur, in Café-Restaurant Soestdijk, Vredehofstraat 6. ARTS vrijdagmiddag en zaterdag. Plaatselijke artsen nemen waar. TANDARTS van 19 t.e.m. 23 april. Spoedgevallen plaatselijke tandartsen. TE KOOP GEVRAAGD Welk MEISJE wil 's mid dags, van half vijf tot zeven uur in de wasserette in Soest'-Zuid werken? Telefoon 5229. Zin in geld, snel gebeld. Als VROUW zou je vaak veel meer dingen willen kopen dan er eigenlijk af kunnen. Dat kan ook wanneer U wat bijverdient. 60,tot 80,per week bijvoorbeeld in uw vrije tijd. Bel snel: 02154-5365. of schrijf naar Mevr. Hagelen, Wijkkamplaan 36, Baarn. PER50NEEL GEVRAAGD Gevraagd net MEISJE in de winkel of een hulp in de huishouding. Groentehandel Bas van de Hoef, Soesterbergestraat 13, Soest, tel. 2933. Aanmelden na 18.00 uur aan de zaak. Voor verschillende werk zaamheden in ons bedrijf (inpakwerk en dergelijke) vragen wij MEISJES of gehuwde vrouwen voor hele of halve dagen. Drukkerij Atlas, Konings weg 22, Soest, tel. 4751. Gevraagd HULP in de huishouding voor hele dagen in klein gezin. Mariastraat 20, tel. 2277. Gevraagd VERKOOPSTER Parf; Van Amerongen, Soesterbergsestraat 55, tel. 2639. Wij vragen nog een VERKOOPSTER. Wil degene die vorige week belde, nog nader contact opnemen? Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6, tel. 2050. Drukkerij Smit Soester- Courant vraagt nog een flink MEISJE voor kantoor, leeftijd 16-17 jaar. Prettig werk en goed loon. Met vakantieafspraken kan rekening worden gehouden. Aanmelden aan ons kan toor Van Weedestraat 29a, tel. 5154. Gevraagd net MEISJE in de winkel of een hulp in de huishouding. Groentehandel Bas van de Hoef, Soesterbergsestraat 13, Soest, tel. 2923, na 18.00 uur aan de zaak. Bijverdiensten: THUIS WERK, o.a. vouwen, plakken, schrijven, sor teren, enz. Werk wordt ook zelf door ons geleverd Inlichtingen (postzegel in sluiten): Firma METALON, Postbus 511, 's-Hertogen- bosch. Huishoudelijke HULP gevraagd voor twee ochtenden per week. Nassauplantsoen 8. BIJVERDIENSTE, Benzinestation te Soest, op werkdagen van 17.00 uur tot 22.30 uur en week ends. Leeftijd niet beneden 18 jaar. Eventueel 65+er. Aanmelden Autobedrijf Bilthoven N.V., tel. 030-782396. Wegens ziekte van de huidige, gevraagd NET MEISJE als hulp in de huishouding. Voorwaar den mondeling overeen te komen. Meerdere hulp aanwezig. Mevr. van Asch, Hellingweg 12. Even gauw wat BIJVERDIENEN voor de vacantie? Met typevaardig heid, wat kennis van Duits en enthousiaste uurtjes in een moderne en toch erg gezellige omgeving kom je een heel eind Bel maar gauw Trost Marketing Research, tel. 4403. is een toestel om het aantal uren zonneschijn per dag te bepalen met lichtgevoelig papier. Wij hebben geen lichtgevoelig papier nodig als het zonneschijn betreft, het is al zonnig genoeg als U eens bij ons binnen komt wandelen, want ongetwijfeld hebben wij juist iets voor u wat „Stoffen" betreft. reeds vanaf Wilt U goed gekleed gaan dan is daar Uw adres DE MODE VER VOORUIT SOESTERBERGSESTRAAT 28 TEL:3480 SOEST-Z.

Soester Courant | 1971 | | pagina 9