mtlmë t(oppet KEUKENS MENINGEN VAN LEZERS jitslagen""- Vergadering van de Vereniging tot bevordering der bijenteelt afd. Soest Verkiezingsbijeenkomst V.V.D. Foutieve foto van Prinsje Druk bezochte receptie van K.P.S. Winkeldievegge Been gebroken Eiermarkt Grote belangstelling voor de komst van „Chopin" Filmavond Artishock Gekraakt huis aan de Molenstraat voor tweede keer ontruimd Modeshow voor Katholiek Vrouwengilde, afd. Soest P.V.0. en Apollo concer teerden in de Julianakerk Verkeers-onveiligheid „Mag ik U voorstellen" werd dolle boel bij „De Kerkebuurt" Krabbels van Knelis ig 17 april 18 april badminton- titie '70-'71 ihaar? aan. vervanging toe is en ►ERVICt Op het einde van het winterprogramma organiseert het bestuur van de Vereni ging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland Afdeling Soest en Omstreken op vrijdag 23 april a.s. de uitwinterings- avond. De avond wordt gehouden In ge bouw „De Rank" aan de Soesterbergse- straat en vangt aan om 20.15 uur. De voorzitter van de Eerste Kamerfrac tie van de VVD, mr. H. van Riel, zal vrijdag 23 april, in het kader van de verkiezingsbijeenkomsten van de VVD afdeling Soest, spreken over „Liberaal Perspectief". De avondwordt gehouden in de Open bare Bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan in Soest. Voor het overige verwijzen wij u naar de advertentie elders in dit blad. Deze week zijn in het Dierenhuis aan de Klein Engendaalweg de volgende dieren opgenomen: Grijs-witte kater en een lapjespoes met oranje. Opgave voor deze rubriek „vermiste of gevonden huisdieren" uitsluitend tele- fonsch. onder de nrs.: 3583, 3282 of 2501. Uw verzoeken dienen uiterlijk zaterdags bnnen te zijn. Zaterdag j.1. vierde prins Maurits, het'oudste zoontje van prinses Margriet, zijn derde verjaardag. Het is gebruikelijk, dat wij in ons blad steeds melding maken van de verjaardagen van alle leden van het Koninklijk Huis, waarbij dan tevens een der laatste" foto's van de jarige wordt geplaatst. Jarenlang ging dit goed, totdat de clichéfabriek, met welke wij een regeling hebben voor de levering1 van de cliché's, welke wij voor het afdrukken van deze foto's in ons blad nodig hebben, een fout maakte en ons een cliché van Prins Willem Alexander toezond in plaats van. een exemplaar van Prins Maurits, met als gevolg de lelijke fout in ons blad. Om deze nog zo goed mogelijk te herstellen, plaatsen wij alsnog de juiste foto. De voetbalvereniging K.P.S. (Koninklijk Paleis Soestdijk), zeer bekend vanwege het feit, dat meer dan vijftig duizend gulden werd afgedragen aan liefdadige instellingen, zijnde de opbrengsten van de ieder jaar te houden sportdag en feestavonden. K.P.S. werd in de maand april 1946 op gericht door toen nog jeugdige perso neelsleden. Langzamerhand moest wor den uitgezien naar marechaussee's van het bewakingsdetachement en enkele dispensatiespelers. K.P.S., dat ieder jaar uitkomt in de le klasse van zomeravondcompetitie en een paar maal kampioen is geweest, heeft een goede naam. Zulks bleek zaterdagmiddag toen, ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, in de kantine van de Koninklijke Mare chaussee,brigade Soestdijk, een druk be zochte receptie werd gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij op de oud-voorzitters, de heren A. Steketee en J. A. Paans en de ereleden, de heren B. Hoogeveen en J.Jurriëns. De heer Mariens kwam namens de KNVB gelukwensen aanbieden en schonk de heer Paans de gouden KNVB-speld voor zijn grote activiteit ten opzichte van K.P.S. Onder de velen die eveneens hun geluk wensen aanboden waren o.m. de burge meester van Soest, mr. S. P. Baron Ben- tinck en mevrouw Bentinck, kolonel Geertsema, mr. v. d. Hoeven, secretaris van H. M. de Koningin, de heer E. J. v. d. Pol, administrateur van de KNVB afdeling Utrecht, de heer Van Rijswijk van „De Zwaluwen" uit Eindhoven, de heer O. ten Berge van de V. V. „Tros" uit Soest, die een lijst met handtekenin gen van de spelers van Celtic aanbood. Verder de heer H. G. Scholtmeijer, hoofdinspecteur van politie, de inspec teur van politie uit Baarn, de heer A. M. Ameling, de brandweercommandant uit Soest, de heer J. F. Groart, Otto Roffel, de' oud doelverdediger van GVAV uit Groningen, thans direkteur van het Olympisch stadion te Amsterdam, dr. Hans Tetzner, de heer Van Alphen van Seven-Up, vertegenwoordigers van voet balverenigingen, zoals Pol-boys, SPSV, VVZ, Spakenburg, politiesportvereniging „Baarn", „Polynorm" uit Bunschoten, de heer A. Hooijer, die namens le elftal van K.P.S. zijn gelukwensen aanbood, als mede de heer v. d. Berg, uitgever van het clubblad van K.P.S. Allen lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van geschenken, zoals voetballen, bekers en bloemen De heer J. J. Kraaijenhagen, dankte voor de enorme belangstelling. REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Op heterdaad heeft men zaterdagmorgen in de supermarkt Reehorst aan de Soes- terbergsestraat mevrouw A. de R. be trapt op winkeldiefstal. Vrijdagavond te 23.25 werd mevrouw H. D. (56) aangereden op Nieuwerhoek toen zij met haar bromfiets aan de hand de weg overstak door de automobilist W.F.B. (35) uit Eemnes. Zij brak daarbij haar linkeronderbeen en werd met de EHBO-ziekenauto naar „Zonnegloren" vervoerd. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van ƒ13,75 'tót ƒ.14,50. Middenprijs ƒ14,10. Prijs per kg 2,24. Er eherste zaterdagmiddag op „De Paar denkamp" een gezellige drukte, die ver oorzaakt werd door de komst van de 26e gast, het uit Amsterdam afkomstige manege-paard „Chopin", dat op zijn 17- jarige leeftijd in Soest van een overigens welverdiende rust komt genieten. Het door een transport-vergissing uit Rusland in ons land terecht gekomen paardje heeft de laatste jaren uitsluitend dienst gedaan als lespaard voor Amster damse jongens- en meisjes, waar bij er verschillende spastische kinderen waren. Een flinke groep van die jongelui was zaterdagmiddag present toen „Chopin" ditmaal zelf gereden, op „De Paarden kamp" arriveerde. Onder de aanwezigen bevond zich de directeur van het „Wie- rings Weekblad", die in zijn courant onbe perkt ruimte beschikbaar stelt voor het werk van de Soester Stichting „De Paar denkamp". „De Amsterdammers zijn sentimenteel, en als er dan ook weer in de een of andere wijk een paard, dat daar jaren voor een groente- of schillenwagen heeft ware op weg is naar het slachthuis, dan is een enkele oproep in onze courant ruim voldoende om zo'n 10.000 tot 15.000 voor zo'n paard bij elkaar te krijgen en hem van een goed verzorgde oude dag te verzekeren". De heer Van Heusden is er trots op dat het hem tot nu toe steeds is gelukt om voldoende geld bijeen te krijgen. „Van de ongeveer tienduizend donateurs die „De Paarden kamp" heeft en die over heel Nederland en zelfs daarbuiten zijn verspreid, is een derde deel Amsterdammer". Terwijl heel toepasselijk een concert van Chopin door middel van een koffergram mofoon ten gehore werd gebracht, voer de men de 17-jarige, met versleten ach terbenen door 't vele werk, naar zijn stal, waarna „Chopin" binnen in de officiële registers werd opgenomen. Dit „binnengebeuren" kreeg nog een feestelijk tintje doordat zowel de heer Van Heusden als de directeur van de Spaarbank van de stad Amsterdam wer den benoemd tot „Ere-begunstigers" van In verband met koninginnedag is de ge bruikelijke filmavond op de laatste vrij dag van de maand verzet naar vrijdag 23 april. Gedraaid wordt de film „Gold- rush" van Charlie Chaplin. De aanvang is gesteld op 20.15 uur. Vrijdagmiddag is de woning aan de Mo lenstraat 109 voor de tweede maal, in aanwezigheid van twee politiemannen in burger, ontruimd. De inboedel werd in een bestelwagen geladen en is opgeslagen in een box in het Soesterveen. De ontruiming verliep zonder moeilijkheden en ook van pu blieke belangstelling was nauwelijks sprake. Het huis is inmiddels alweer bewoond en wel door een zoon van een Molen straat-bewoner. Donderdag 22 april is er voor de leden van het katholiek vrouwengilde een gro te modeshow in de nieuwe zaak van „De Ster" in het Smitshof. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. Voor donderdag 6 mei staat er voor het K.V.G. een bezoek aan het Luchtmacht Museum op Soesterberg op het program ma. Maandag 17 mei gaan de leden met een bus naar Doesburg voor een bezoek aan een antiekverkoop-museum en een mos- terdfabriek. AUTOBANDEN SERVICE G. Borgesiuslaan 19A, BAARN Tel. 02154-6687 SUPERSNELLE SERVICE OP MODERNSTE APPARATUUR. Het vtff man „sterke" bestuur van K.P.S. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens in iedere prijsklasse Ook op zaterdag geopend. Vrijdagavond gaven de mannenzangver- eniging „Apollo" en het Soest Harmonie orkest „Patiënlia Vincit Amnia" geza menlijk een concert in de Julianakerk. De driehonderd belangstellenden hebben kunnen genieten van een uitstekend mu ziekprogramma, waarin voor de payze het leerlingen-orkest van P.V.O. optrad. Met twee nummers van de componist A. den Arend, Koraal en Jeugd-suite, oogsten zij veel succes. Het optreden van de zangvereniging was een uitstekend gehalte. De uitvoe ring van het Jager-chör aus der Frei- schutz, met orkestbegeleiding, vormde een hoogtepünt van de avond. Na de pauze concerteerde P.V.O., onder leiding van de heer Herman Wilderdijk. Met een langdurige applaus onderstreep ten de aanwezigen hun dank voor de prachtig uitgevoerde nummers en het muzikale genot dat deze avond hen had gebracht. We zien de Albert Cuyplaan, ongeveer 5 meter breed. Dus toch al betrekke lijk smal voor een vrij druk autover keer van beide kanten. Maar veel erger wordt het indien bepaalde firma's toe staan dat hun chauffeurs een truck met aanhanger van pl.m. 12 meter lang en pl.m. 2 meter en 20 centimeter breed, gedurende het weekeinde op deze smal le weg parkeren. Met het gevolg, dat de bestuurders van alle rijdend ver keer op deze smalle weg dikwijls de grootste moeite hebben om aanrijdingen en ongelukken te voorkomen. Of zijn er al ongelukken gebeurd Een parkeerverbod, tenminste voor alle vrachtwagens, is hier zeker op zijn plaats. Hier moet spoedig een oplossing komen. Wie doet hier wat aan en wie is het hiermede eens H. W. KORENEEF Hobbemalaan 44. Dat de toneelgroep van buurtvereni ging „De Kerkebuurt" nog springlevend is, bewees zij zaterdagavond weer eens in het Verenigingsgebouw. Na het welkomstwoord van de voor zitter, de heer C. Valkenet, was het woord aan de toneelgroep, die de over volle zaal ruim twee uur zodanig wist te boeien, dat de lachbuien niet uit bleven, met het stuk „Mag ik U voor stellen", een klucht van Jay Tobias. Dat het stuk voor de moderne begrip pen en opvattingen op amateurtoneelge- bied iets ouderwets aandoen, wist de toneelgroep, onder leiding van de heer J. Bosch, uitstekend te camoufleren. Ben Blayne (Wesel Vermont) met zijn zuster Betty (Gerda Hagen), verwachten een schatrijke oliemagnaat uit Oklaho- ma, hun oom William Hawkins (Wim Derks), maar op het kritieke moment kwam hij niet opdagen. Betty en Ben besloten toen hun huisvriend Toby Sherwood (Piet Hagen) voor rijke oom te laten spelen, maar tante Dorinda (Ria Biezenbos) werd smoorverliefd op Toby. Deze voelde er echter bijzonder weinig voor om zijn hele leven een oude man te moeten spelen. Toen ook het keukenmeisje (Tiny Hagen) verliefd op hem werd vond hij het welletjes. Via vele omwegen met Bob Millings (Gert van Oest) en Snorking de gehuur de butler (Ton Ruizendaal) wilde hij er stiekum tusenuitknijpen met Patri- cia Swan, de masseuse (Evie Hagen), die Ben zou komen verlossen van zijn hoofdpijn. Maar Toby zag steeds zijn weg versperd door Alice Millings (Ria v. d. Akker) en Miss Muggs, een buur vrouw (Loes dé Gier). Toen Toby, nog steeds vermomd als rij ke oliemagnaat William Hawkins ein delijk een uitweg zag, kwam hij oog in oog te staan met de echte William Hawkins, hetgeen ontaardde in een vechtpartij, waarbij Toby het onderspit moest delven. De andere aanwezigen echter wisten dit te voorkomen, zodat Toby toch nog uit kon gaan met Pa- tricia en William met tante Dorinda. Zo kwam, zoals bij vele toneelstukken, de zaak toch weer op de pootjes te recht. De toneelpluim ggat ditmaal naar Tiny Hagen, als keukenmeisje en Ria Bie zenbos als tante Dorinda. De toneelgroep besloot hiermede haar succesvolle seizoen, waarin zij totaal vijf uitvoeringen voor het voetlicht bracht. Na afloop sprak de heer Valkenet een woord van dank en bood de dames bloemen aan, de heren kregen het ge bruikelijke rokertje. Het bal na, hield velen tot diep in de nacht op de been. Ajje ut ming vraog dan mok zei ge datter mcsschien rik- zo vuraandurluk is ss ur mins, maor daal vuraanderlukka geld be«Us ok wel voor aore dlnge en "ar- rupe en kleine plaoi- se In ut biezende**. IV: vertol n tornaard waat nieuws ak zeig, dat Soest neg nie eens zo bar laang geleje un heul aordug maor vooral bar nistug dar run waas. Un bietje strled rr.it oe mirve nut Baorn en soms met die uut Aomar,- foort, maar veul wereuldschokker beurde der in ongs darrup an de Ec u nie. Ut aordugge is voor un deel viogw l gebleve, maor mit de rust is ut voor goed gedaon. Nie dak daat zo arrug vin, waant ik vin daat ajje noeng nog ar- ruguns een plek weet te vingde w».tr ut rustug is, dajje daan wel vaan goev huuze mot kommen. Der tinne in ongs laand netuurluk nog wel rustuggc plek kies, maor die binne nie zo groot. As.tr soms iemaand is die arrugur.s un piao'.s weet te vingde mit zoon veertugduu- zend inwoenurs, waor alius nog is zo- as vieftug, messchien zeilufs nog wel as viefentwintig jaor geleje, daan bin ik bar benieuwd. Ik gloof nie daat zoon plek nog te vingde is, waant daar. zouw ut wel un stuk aachiur gebleve gebied motte weze, om vaan ongderontwikkeld maor nie te spreke. Un darrup waor minse woene die hullie eige heulegaor bewust binne vaan hullie bestaon en daor daan ok nog ut aller beste vaan wille maoke, naai leef en waor leve is. Waat daat angaot is ongs eige darrup zo de leste jaore wel un bietje vur- aanderd. Noeng zalle der wel minse weze die vingde, daat die vuraar.dering nie ten goede is, maor daat is zogezeil un bietje bar kortzichtug. Netuurlk is elleke vuraandering geen vurbetertog. As daat zo waas, daan zouw der mes schien ooit nog wel is un kaans weze op un iedejaole weruld, maor aal zou- we der van de tien vuraanöeringe uut- eindeluk maor twee of drie vurbeterin- ge weze, daan nog is daat aale meujte weerd. Noeng begriep ik die minse wel, waant zo bin ik daan ok nog wel. Voor die minse is allus waat de rneöerne jonge- luu anpakke as ut waore ut begin vaan trammelaant en, laote wulie effe eerluk weze, ajje zo denkt, daan is daat je goed recht. En minse, die ut daor nie mee eens binne, motte daat begriepe. Netuurluk zit,, ok de jeugd .der .wellis naost en wie ziet daat niet, maor waat zullie noeng weer in de Kuuperstraot begonne binne, vin ik un voorbeeld vaan ut laote marreke daat de goede gaang vaan zaoke in de weruld de jongeluu nie zo kouwd laot as daat zulie wel kriege toegemete. Ut gezeigde vaan „Vurbeter de weruld, begin bie je eige" is as ut waore op hullie lichaome geschreve. Ik mot eerluk zeige, daak van de week bar heb staon te geniete van de tillevisie-opnaomen ter gelegenhied vaan de opening vaan die wereldwinkul. En ik waas nie de enugge, waant al un heule tied vaan te vore sting de straot vol mit minse, die de kaans om hullie eige de volle- gende aovongd op de beeldbuus te 'kenne zien, mit beide haande angrepe. Daat zullie daor der keele schor voor moste zinge en schreeuwe, waas nie belaangriek. Der binne weer un kwaak minse die der tillevisie-debuut hebbe gemaokt en daor kejjebest waat voor ovur hebbe. In ellek gevaal heb heul Nederland kenne zien dater in Soest wel waat gebeurt. Soest is geen daurup daat heul laangzaom an ut inslaope is. Daor zalle ongze laandgenote noeng ok wel achtur gekomme weze. Zó hep ik ok altied gedoch, daat wul- lie polletiek gezien ok nie zo bar an de weg timmerde, maor daor bin ik ok wel vaan terug gekomme. Omclaat wullie an ut end vaan de maond weer effe in ofzongdering motte om un hok- kie rood te maoke om daormee uuting te geve an ongze wense hoe of ut de kommende jaore in ongs laand mot gaon, krieg ellek mins kaorte en un forremelier en ovur daat forremelier wou ik ut noeng hebbe. Nie uut nieuwsgierughied, ik weet toch wel dak daor van ming leve nie op komp te staon, ben ik toch wel effe op ming gemaak gaon zite leze waat voor vriejers der allegaor uuttekoze waore, om bie genog belaangstelling in de tweede kaomer tereen te komme. Netuurluk un heule kwaak uut de grote steje en ok wel un paor uut darrepe, waor ik vaan zun leve nog nooit vaan haad gehoord. Maor waat ming ut meeste opviel, waas, dater bie aal die luu maor liefst zeuve uut ongs darrup kv/aomc. En daor hep ik wel effe vaan oppekeke. Noeng stelt daat allegaor nie zo bar veul voor, waant der staon luu op plaotsc waor zullie geen schien vaan kaans hebbe, maor zullie staan der en der zeilufs un zie bie, die, schaaf ik zo, best nog kaans hep op un stoel in die gezelluge kaomer in Den Haog. Laote jullie ut daor maor nie ovur hebbe. daat komrr.e wullie vaanzelluf an de weet, as wullie naor ut stem- lekaol gaon, en daat mot, waant aors hebbe wullie heulegaor geen rech vaan spreke a.s ut fout gaot. Soest slaopt in aalle gevaal nog rAe. Ut binne zogezeit allegaor wakkere jonges en meide en daat hep met Daamslaope heulegaor niks te maoke. S—1 1—7 A 6—1 -SEC C 2—4 2—3 0—0 2 2—0 Afgelast ogels 4 80 CC 5 3—1 C lb 0—0 0—2 Afgelast 2—2 4—0 1—7 15—0 l 2—0 i 2 1—1 TZ lb 2—1 >t B 2—2 C 3—5 g 1-4 Afgelast l 1—0 Odi n.o. 4 5—4 5 0—2 7—0 1—2 2—2 rpark 1 2—3 >est 6 41 7—2 iest 10 3—6 ►ril in de sporthal verspeelde Slottour- at de organisatoren voorgesteld, n.1. een stijn met, zoals ver ter interessante par- dit tournooi in het e systeem, moeilijk en speelsters door waren. Het schema >el dat door snelle i andere poule-in- ■s hier weinig van orden door de heer :r van A.B.C.A. en bestuur, de bekers c woord uitgereikt van de kampioens poule I ABCA I poule II Selby I ►ule III Ede I (Ede). I, Selby I (Soest), lby I (Soest). Arma I (Arnhem), iet tournooi hervat, uur de eerste pou- 'aren. der leiding van de tiders van de mee- n, werden in vlot groep A leverde 2 y. Diest (Ede) en R. iest eiste door zeer aring de eerst prijs Vogt met 21-9 te met drie man uit, maar J. v. d. Hoek en als tweede R. ule-winnaressen in werd dus een vol- elegenheid, met als s jeugdkampioene u als tweede Vera 2 poules werden 3 van 't Slot (Zeist) erkste W. v. Hen- ling op haar club- winnaar E. Pfaff weede C. Anders. ior de badminton et welk een vaar- ktiek deze jongens len. Dit geldt ook groep B, waar J. Hut (Veenendaal) verschuldigd aan i die, hoewel hij I zelf niet meer deel van de orga- ng heeft genomen. DINSDAG 20 APRIL 1971 ergsestraat44 telefoon 2045

Soester Courant | 1971 | | pagina 5