100 89 169 89 100 Creaties van eigen hodem Teveel aan lichaamsvet moest smelten... Maak u niet dik PRIJZEN WELIGER (ANKEN EDKOPER! :r weerga in ee te pronken. AMERSFOORT gint! 55 89 52 les69 es 125 ïssen Karakter Op de fiets ook aantrekkelijk jeclaal adres uminium jaloezieën en mneschermen. EZON zonweringbedrjjf. an Weedestraat 43, Soest, ilefoon 5434 of 6078. UINTOKO VAN DRIE, ,msterdamseweg 139, jnersfoort, slefoon (03490) - 17031. 'EGELS in vele maten en leuren. Lavasteen, grote oorraad- NS iC GOEDGELOVIGHEID Soms sta je versteld van de goedge lovigheid van de mensen en het ls opvallend dat vrouwen er bü bedrie gers aan de deur, op de markt en ook wel in sommige .speciale" schoon heidsinstituten makkelijker inlopen dan mannen. In het eerste halfjaar 1970 werden in enige dagbladen artike len gepubliceerd over het vermage ringsinstituut Eileen Powers, dat sa lons had gevestigd in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Er waren nogal wat kritische geluiden te horen over deze salons, waar men een vermindering o.a. van heupomvang ga randeerde, maar waarvoor men dan wel contracten moest afsluiten. Daar voor kreeg men dan het recht om nog zeven Jaar in de salon lichaamsoefe ningen te doen, die de slankheid in stand moesten houden. Aldus lazen we in het Maandblad tegen de Kwakzalve rij. Begin september 1970 verdween ech ter plotseling de naam Eileen Power® van de ruiten van de instituten, die nu de naam Slim en Trim kregen en waarmee het enkele maanden later ook al niet meer zo best was gesteld, De bestaande contracten werden ver vallen verklaard, ondanks de zeven jaar „service" die men volgens het contract had. En ondanks dal alle® telde het instituut in Nederland in vier maanden tijd al ruim 1600 cliënten! VEEL KRITIEK Er werd echter niet alleen veel kri tiek uitgeoefend op de werkwyze van de instituten waar geen medlcua aan te pas kwam maar ook op de harde verkoopmethoden en de enorme pryzen. B|j de Consumentenbond in Den Haag kwamen klachten binnen van vrouwen, die spyt kregen nadat zy een contract voor een paar duizend gulden hadden getekend. De onderteke. ning van zo'n overeenkomst geschied de als het ware onder druk, want het moest direct gebeuren, zonder bedenk tijd te krijgen. Het systeem van Eileen Powers wa® hetzelfde als dat van het Duitse insti tuut Shery-Lynn, waarover de Duitse artsen zich nogal bezorgd maakten. In Stuttgart werd dat instituut veroor. deeld omdat een van de contracten met een huisvrouw tegen de goede ze den was. Het Duitse bedrijf is failliet en de directeur, William Ward, die tevens de uitvinder van het systeem was, kwam op de opsporingslijst van Interpol te staan. Men zegt wel eens dat dikke mensen meestal bljj en gezellig z(jn, maar dat is beslist niet waar. In feite voelen corpulente mensen zich juist vaak gedeprimeerd en ongelukkig omd&t ze dik z(jn. Een belangrijke vraag is waarom de een al „van de lucht" dik wordt en de ander niets hoeft te doen om mager te blijven. Daar zijn meerdere redenen voor op te noemen. Om te beginnen dan laten we even lijke manier de baas te worden. Dat is geen gemakkelijke opgave, maar met een beetje wilskracht moet zoiets lukken. Hebben ze op die manier de eerste mijlpaal bereikt, dan moet er een verantwoord dieet worden gevolgd, een dieet waardoor men op het juiste gewicht komt en tevens goed gezond blijft. Dat dieet moet bestaan uit een verscheidenheid van brood en kant-en-klare graanprodukten, vruch ten en groenten, melk en kaas en Het komt vaak voor dat koppige men sen menen dat ze erg karaktervol zijn; er zijn er ook die menen karakter ten toon te spreiden door een afbrekende kritiek te uiten op allen om hen heen. We moeten echter niet vergeten dat er ook begrijpende en liefdevolle karak ters zijn die de erenaam, die we toch onwillekeurig aan dat woord toeken nen evenzeer verdienen. Met gaat erom of iemand de moeite neemt zich naar beste vermogen en onbevooroordeeld een mening over mensen en dingen te vormen en daarnaar te leven. Het klinkt vreemd genoeg, maar een ka raktervol mens zal eerder van mening veranderen dan een koppig mens. Juist hij stelt zich open en blijft zich open stellen voor de lessen die het leven ons altijd weer ter lering geeft, voor ont wikkelingen in denken en doen die de tijd meebrengt, terwijl de koppige zich opsluit in z'n eenmaal aangenomen standpunt en verder voor geen rede of groei vatbaar is. Hierin ligt niet opge sloten dat alle veranderingen per se verbeteringen zouden zijn. Maar het omgekeerde is ook niet waar en er is zeker moed voor nodig te bekennen dat toe bij dieper inzicht onze mening, die we aanvankelijk hadden} hebben moe ten wijzigen of uitbreiden. Wanneer we echter tegenover iemand staan die een eigen gegronde overtuiging volgt, dan hebben we geen recht te spreken over koppigheid, ook al verschillen on ze inzichten hemelsbreed van elkaar. Van koppigheid is eigenlijk pas sprake als iemand denkt en handelt tegen be ter weten in of eenvoudig weigert de mening van anderen ook eens te be luisteren en eerlijk te overwegen. Voor al ouder wordende mensen valt dit vaak hoe langer hoe moeilijker, doch wat ze als krachtwillen doen voorkomen, is juist vaak het tegendeel': gebrek aan moed om de veranderingen in het le ven om ons heen eerlijk te beoordelen, soms iets te verwerpen, maar soms ook te aanvaarden. We hoeven ons zelfres pect niet te verliezen als we een een maal ingenomen standpunt, wensen te De deelneemster aan een kuur bij Eileen Powers moest veertien keer naar de „studio" of de salon komen om op de „gym-floor" allerlei oefenin gen te doen. Elke vijftiende keer werd één speciale behandeling toegepast. De te dikke lichaamsdelen werden dan in rubberbandages verpakt en zo moest men weer allerlei oefeningen doen. Volgens het verhaal dat de op slankheid beluste dames te horen kre gen, gingen de vetophopingen onder d® huid dan smelten door de verwarming om via de poriën het lichaam te verla ten. Over goedgelovigheid gespro ken. verlaten voor een beter. Integendeel, we kunnen een eerlijke mening uiten met opgeheven hoofd. Doch dit is heel wat anders dan met alle winden mee waaien, al naarmate het ons het best uitkomt. Dan is er werkelijk sprake van „karakterloosheid" en kunnen we haast nog beter met koppige mensen te doen hebben, waarop we tenminste kunnen vertrouwen. JETTY buiten beschouwing dat de vetaanzet- ting een gevolg kan zijn van een stof wisselingsstoornis of andere zieke constitutie. Want in dat geval kan al leen een bezoek aan de huisarts (mis schien) uitkomst brengen. Maar wist u wel dat corpulentie ook een gevolg kan zijn van emotionele moeilijkhe den? We hebben allemaal onze eigen manier om kwaadheid en spanning af te reageren. Mensen die te zwaar zijn, kalmeren hun opgekropte zenuwen en teleurstellingen vaak met voedsel. In- plaats daarvan zouden zij zich echter op de eerste plaats moeten afvragen wat de oorzaak van hun onevenwichti ge toestand is. ANDERE MANIER Te zware mensen die maar raak eten moeten dus een manier zoeken om die emoties op een minder gevaar vlees, vis, eieren en gevogelte. Zo'n dieet moet gepaard gaan met zowel de nodige lichaamsbeweging als met noodzakelijke rust. De Kellogg Nutricion Coucil, een vooraanstaand instituut op het gebied van de voeding adviseert dat ieder die een dieet wil gaan volgen allereerst de huisarts moet raadplegen. Het is nooit verstandig op eigen houtje grote veran deringen in eetgewoonten te beginnen. Tevens adviseert dit instituut kant-en-klare graanprodukten als ont bijt te gebruiken, als belangrijk onder deel van het vermageren. Een portie van plm. 30 gr graanprodukten en af geroomde melk (plm 1 dl) bevat slechts 130 calorieën maar toch vele waardevolle voedingsstoffen. Graanpro dukten, fruit en vruchtensap, zoals si naasappelen en tomaten, bevatten min der calorieën dan vele andere voe- Volgens Insiders uit de modewereld zouden de couturiers bjj het ontwer pen van de zomermode voor de vrouw goed rekening hebben gehouden met de wensen van de fietsende meerder heid, namelijk om straks op de fiets zo min mogelijk te worden gehinderd door de kleding. Ofschoon we de „goodwill" van de couturiers zeker op dit punt in twjjfel trekken ze probe ren alleen maar een ander© mode te creëren om zo mogelijk de oude kle ren onmodern te maken kan niet ontkend worden, dat de nieuwe zomer mode de vrouw wel weer méér bewe gingsvrijheid geeft. Volgens de In Parijs reeds enige tijd geleden gelanceerde modellen voor de nieuwe zomermode heeft de vrouw wat recreatie-kostuum betreft veel keuze uit shorts, van zéér kort (hot-pants) tot het even boven de knie sluitende bermuda-model. Deze shorts zij zowel strak als wijd In de handel en worden gedragen onder lange bla zers of lange jassen met ceintuur, of onder wijd openvallende rokken van luchtige japonnen. Ook op de fiets kan mevrouw er dus de komende zomer charmant en aantrekkelijk uitzien. De Chips hebben hun eeuwfeest al gevierd Iedereen weet wel wat met „chips" wordt bedoeld. Het zijn in schilfers ge sneden rauw gebakken aardappelen. Wist u ook dat je vier kilo aardappe len nodig hebt om één kilo chips te maken? Bovendien moet goed worden opgelet dat er bij het snijden van die aardappelen geen gekneusde exempla ren zijn, want kneusjes geven onsma kelijk uitziende chips met zwarte plek ken of randen. Ofschoon we eigenlijk een gevoel heb ben alsof chips iets is van de laatste decennia, vergissen we ons daarin da nig: ze zijn al in het jaar 1853 „uitge vonden". Dat gebeurde allemaal heel toevallig, toen een kokkin in een Ame rikaans restaurant per ongeluk een schijfje aardappel in hete olie liet val len. Dit schijfje bleek in een bruin, knapperig en zeer smakelijk aardap- pelprodukt te veranderen en al gauw verscheen het nieuwe baksel als chips op de menukaart van dat res taurant. Toch duurde 't nog bijna honderd jaar voordat de chips hun zegetocht In Eu ropa begonnen. Tegenwoordig maken ze in vele landen een niet onbelangrijk deel uit van het voedsel. Chips worden gebruikt als tussenmaaltijd of als har tig knabbeltje tijdens een gezellig sa menzijn onder een drankje. Zo ziet u maar weer dat kleine oorzaken grote gevolgen kunnen hebben. dingsstoffen die gewoonlijk als ontbijt worden gebruikt. VOORKOMEN Het voorkomen van te zwaar wor den is gemakkelijker dan weer op het juiste gewicht terug te komen. Moeders die „brave" kinderen belonen met fruit of een voedzaam hapje van kaas en crackers of Corn Flakes en melk, brengen hun kleinen de juiste eetge woonten bij, inplaats van hun honger naar zoetigheden te prikkelen. Zoetig heden bevatten wèl calorieën, maar zeer weinig voedingsstoffen. Al met al mag u niet vergeten dat u met te veel eten nooit moeilijkheden oplost, maar alleen nieuwe problemen en spanningen oproept. Leer de moei lijkheden met wilskracht en realisme het hoofd te bieden in plaats van ze met eten naar binnen te slikken. Maak u niet dik, dun is niet alleen de mode, maar ook veel gezonder. 8 TOT 6 UUR. isen 12.30 en 13.30 u. DAG TOT 13 UUR. AG TOT 16.30 UUR. Het behoort in de wereld van de mode tot de goede toon met creaties van be kende buitenlandse coutu riers te schermen. Namen als Dior, Yves St. Laurent, Ricci, Courrèges, Cardin en vele anderen zijn een begrip geworden en zeggen zelfs 'n leek op modegebied echt toch wel wat. Maar juist omdat wij als bewoners van een klein land alles wat uit het buitenland komt meestal hoger aanslaan dan produk- ten van eigen bodem, ko men óók de paar goede cou turiers die wij hebben er wel erg bekaaid af. U weet het wel: een profeet wordt in eigen land niet geëerd, luidt het spreekwoord. En toch hebben wij de laatste tijd heus wel enkele „mo dekoningen", die zelfs ver over de grenzen als toon aangevend worden gezien. Een van hen is ongetwijfeld Dick Holthaus, aan wiens brein en vaardige hand de twee modellen zijn ontspro ten, die bij deze regels zijn afgedrukt. U weet het wel, de modellen van de grote couturiers kunt u niet in het modemagazijn vinden, waar u altijd gewend bent uw in kopen te doen. Deze model len komen meestal bij de garderobe terecht van een paar filmsterren en andere vrouwen die niet op 'n paar Toen de maxi-mode zich aandiende, dachten vele fabrikanten spijtig, dat de lange mode de panty de nek wel zou omdraaien. Maar zie, nauwelijks was men aan het woord „maxi" gewend, of er diende zich alweer een nieuwe mo de aan, die van de shorts of hot pants. En omdat de moderne vrouw In deze nieuwe mode een nieuw stuk be wegingsvrijheid ziet, is ze er als het ware hals over kop Ingedoken. Daar door waren meteen de fabrikanten uit de misère, want bij hot-pants behoren nu eenmaal pantles. Ze pasten de nieu we collectie dan ook vliegensvlug aan en de nieuwe fantaslepanties kregen ook nieuwe kleuren, zoals lila-bleu, groen en donkergrijs. Ook begon men terstond met de aanmaak van mooie kniekousen, die, zoals bekend, goed gedragen kunnen worden bij de shorts. Tricotbest kwam als „antwoord" met de „knee-over" in vele kleuren, de bo- ven-de-knie-kous, die in speciale ver pakking wordt gebracht. Maar het „hotste" nieuws kwam toch wel van Setter Set, die na veel experimenteren tenslotte (als eerste) volkomen ladder- vrije minipanties wist te ontwikkelen. Testen hebben aangetoond dat deze panties twee- tot driemaal zo lang mee gaan als de „normale". Bij het dragen is er nauwelijks verschil te zien tus sen laddervrije en gewone panties. Laddervrije kousen waren er vroeger ook al, maar die hadden een paar gro te nadelen: ze waren weinig door schijnend en er konden plotseling ga ten invallen. Bij de nieuwe laddervrije panties zijn deze bezwaren ondervan gen door een nieuwe breimethode en speciale elastische garens te gebrui ken. De ladderproof mlni-panties wor den in twee maten geleverd, geschikt voor de confectiematen 36 t.m. 44, en in twee gangbare modekleuren: savan- na en camel (prijs f2.50). Voorts heeft Setter Set speciaal voor hot-pants een extra gladde laddervrije panty vervaar digd. Deze is iets duurder (f3.50) en Is leverbaar in vier maten en in vijf mo- detinten: savanna, antiek, rose, cham pagne, lila en zalm. De nieuwe laddervrije Ballito panty van Setter Set is ideaal voor het dragen onder de hot-pants, want het gladde breisel van het been loopt in het broekje door. De panties blijven altijd strak om het been zitten. honderdjes hoeven te kij ken. Maar verder worden de basislijnen ervan toch wel door de confectionairs over genomen, zodat ook uw ja ponnetje of mantel ui de toekomst misschien een vleugje Holthaus of Dior verraadt. De hier getoonde twee beige, linnen ensem bles maken deel uit var. de voorjaar-zomer-collectie van Dick Holthaus. Het Jinker model draagt als accessoi res een brede lederen cein tuur met veel koperbeslag en bijpassende laarzen. Op zijn enige tijd geleden ge houden show was de safa ristijl sterk vertegenwoor digd, evenals eenvoudig uit gevoerde, doch misschien juist daarom zo modieuze blazers, vaak voorzien van een fraaie knoopgarnering op de mouw. Opvallend was het aantal hot-pants, ber mudashorts en lange broe ken met diverse combinatie mogelijkheden, alsmede fij ne chemisiers met fraaie dessineringen in combinatie met plooirokken en slank gesneden jasjes. De rok- lengte concentreerde zich om en nabij de knie. Ken merkend waren de om het hoofd geknoopte sjaals met de knoop bovenop het hoofd, zoals vlak na de oorlog d® mode was. J 4

Soester Courant | 1971 | | pagina 7