Soest toen - Soest nu J. G. van Huissteden mogelijk nieuwe voorzitter winkeliersvereniging „Soest" Veestapel kinderboerderij „De vrije teugel" groeit in tal en last Requiem van Gabriel Fauré op 4 mei in de Oude Kerk Algemene ledenvergadering E.H.B.0. afdeling Soest Muzikaal begin van een plotseling afscheid Soest wordt „stem-aktief" door zeven „fit-makers" ARP PSP CHU PvdA KVP PPR D'66 Uniek optreden van de politieke partijen in Soest en Soesterberg V.V.V.-nieuws Telef. Brandweer 3333 Politiebureau 4444 Het oog gericht op de zoveelste Arabische federatie WD verkiezingsborden blijven in trek WD-fractieleider Mr. H. van Riel hedenavond in de Openbare Bibliotheek Chr. Gemengd Koor Juliana Emmabloem-collecte Vrijdag 23 april Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Tel. 2566 - Postgiro 126156 1971 49e jaargang no. 31 Na bijna twaalf een bestuursfunctie in de winkeliersvereniging te hebben vervuld, is de heer A. H. F. Smit, door een bepaling in de Statuten gedwongen af te treden. De heer Smit is seders tien maanden niet meer belast met de da gelijkse leiding van een middenstandsbe- drijf, hetgeen noodzakelijk is om als lid van de vereniging te worden toegelaten. Overigens is de heer Smit van mening dat nieuwe bestuursleden zeer heilzaam kunnen werken door hun nieuwe in breng. Hierover zullen de leden op de jaarver gadering, welke op donderdag 29 april, 's avonds om 8 uur, in hotel Van de Brink aan de Soesterbergsestraat, wordt gehouden, hun stem moeten uitbrengen. De heer Van Huissteden zal overigens zijn kandidatuur niet aanvaarden indien 25 of meer procent tegenstemt. Kandidaat voor het aftredende bestuurs lid, de heer J. C. A. Meeder, is de heer van Hall jr. Via maandagmiddagsluiting naar koopavond? Op de agenda is opgenomen het punt .maandagmiddagsluiting". Door deze eventueel uit te breiden met een maan dagmorgensluiting wil men uiteindelijk komen tot een koopavond. Hierdoor hoopt men een einde te kunnen maken aan de chaos welke er nog steeds is waar het halvedag sluitingen betreft. Men is er zich van bewust de klanten hiermede een dienst te bewijzen, terwijl daarnaast voor een groot gedeelte van de leden de moeilijkheden van de vijf- igse werkweek en het hierdoor nood zakelijke roulatie-sijsteem van personeel wordt ondervangen. Op de agenda komen verder voor het Middenstandswarenhuis, parkeerproble men, de vertegenwoordiging in de ge- de voorbereiding van de winkelbeurs SOWI '72. In 1973 bestaat de Winkeliersvereniging „Soest" vijfentwintig jaar. De heer J. G. van Huissteden heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap op zich te nemen. „Wij zijn nu met 13 konijnen, een vier ling marmot, een beatle marmot, 2 bok ken. 20 kippen, 6 hanen en een pony. Wij 51 dieren krijgen nog geen subsidie. 850 donateurs zorgen voor ons". Met deze, op een originele tekening ver werkte opsomming, verzoekt het be stuur van de Stichting Kinderboerderij de bewoners van Soest zich op te geven als donateurs. Ruim honderd kinderen zwermen dage lijks in en om de boerderij. Zij kunnen timmeren, zagen en bouwen en kunnen zich geheel uitleven. Ondanks giften van het Koninklijk Huis, particulieren en het bedrijfsleven, sub sidies van Rijk en Gemeente hoopt men op toeneming van het aantal donateurs. De bankrekening nummer 3599.1331.8 bij de Raiffeisen bank te Soest, tenname van de Stichting Kinderboerderij „De Vrije Teugel", staat hiervoor open. Ter gelegenheid van de dodenherdenking wordt op dinsdag 4 mei a.s. het Requiem van Gabriel Fauré in de Oude Kerk al hier uitgevoerd door het Hervormd Jeugdkoor o.l.v. Maarten Kooy, met me dewerking van het orkest van de Neder landse Cantorij. Als aanvullend program mapunt zal het motet „Der Geist hilft unsrer Schwachheit auf" van J. S. Bach worden gezongen. In verband met herdenkingsplechtighe den begint dit concert om half 9. De heer Smit bijzonder verrast door deze muzikale hulde genoot volop van de muziek en de show van de majoret tes. De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afde ling Soest wordt gehouden op dinsdag 27 april in de zaal van het Verenigings gebouw aan de SteenJioffstraat De aan vang is gesteld op 20.00 uur. De aftredende bestuursleden mevrouw J. C. Verkade-Bodt, mevrouw M. Wie mans-Hendriks en de heer C. J. Ver- kley stellen zich herkiesbaar. Aan de vergadering zal voorgesteld wor den de contributie te verhogen van ƒ13,— tot ƒ15,—. Woensdagavond om zeven uur trad P.V.O. aan, compleet met majorettes, om de scheidende voorzitter van Winkeliers vereniging, de heer A. H. F. Smit, een muzikale ondersteuning te geven, in ver band met zijn naderend afscheid als voorzitter. De muzikale hulde kwam als een volle dige verrassing, die door het bijna vol tallige bestuur van de Winkeliersvereni ging in het geheim was voorbereid. Tij dens een bestuurvergadering die volgen de week in hotel v. d. Brink aan de Soestergsestraat wordt gehouden, zal of ficieel afscheid genomen worden. Zou het echt zo ver zijn met het voor jaar, dat we af en toe een jasje kunnen uittrekken? Terwijl we dit schrijven staat er een lachend zonnetje aan de lucht. We hopen niet, dat, wanneer u dit leest de paraplu aan de beurt is. Nu jain elk geval we gaan de goede kant op en misschien ook weer eens kij ken in Ouwehands Dierenpark. Mooie folders zijn hiervan verschenen. U heeft wellicht al aan zo'n tochtje naar één van onze dierenparken gedacht? Ook diverse safari's zijn mogelijk en vergeet u vooral Artis niet, dat we zo graag willen behouden en waar de kinderen en u zelf natuurlijk ook, altijd een fijne dag kunnen doorbrengen. Iets nieuws voor zo'n speciale dag is De Flevohof. Gelegen in de nabijheid van het stadje Elburg. Hierover is zóveel te vertellen, dat het ons eigenlijk al weer het beste lijkt, dat u de folder bij ons komt halen. „Flevohof is een paradijs voor kinderen" vertelt deze folder en de route om er te komen wordt düidèlijk beschreven. Er zijn ook mogelijkheden per trein en bus met gekombineerde reis- en toegangsbiljetten van de N.S. Wilt u soms per boot? Ook dat kan. Re derij Randmeer biedt u een rondvaart met bezoek aan Flevohof. Ook hiervan is een informatiefolder in ons bezit. Dit laatste uitstapje lijkt ons tevens bijzon der geschikt voor schoolreisjes en wat grotere groepen volwassenen. Men wordt ingescheept bij de aanlegsteiger tegen over de Vischpoort te Elburg. Verder is in diverse talen een informa tie en hotelblad verschenen van onze hoofdstad. Een mini-plattegrond, die toch zeer duidelijk de situatie van de binnen stand aangeeft, zal goede diensten be wijzen, wanneer u eens een weekend wilt genieten van de Amsterdamse sfeer. Voor Uw buitenlandse gasten, die „de stad gaan doen", gemakkelijk mee te nemen. En nu maar wikken en wegen wat u met een „dagje-vrij" straks gaat doen. De Steenhoffstraat ter hoogte van de Kruisweg vijftig jaar geleden. Dezelfde plaats nu. Vorige week vrijdag kwamen 7 politieke partijen bijeen om een uniek plan uit te werken, dat ten doe] had alle burgers van Soest en Soesterberg op te wekken in ieder geval hun stem uit te brengen bij de Tweede Kamer-verkiezingen van woensdag 28 april! Dit unieke politieke optreden is tweele dig: in de eerste plaats is het uniek te noemen dat het in de gemeente Soest mogelijk is, dat vrijwel alle politieke partijen eensgezind optrekken om een oproep tot de burgerij te richten om „stern-actief" te zijn op 28 april; en in de tweede plaats is de wijze van optre den uniek, want morgen zaterdag rijdt er een opvallend opgetuigde bus door Soest en Soesterberg met vertegen woordigers van 7 politieke partijen. Het doel is dus bekend: breng in ieder geval uw stem uit (en blijf niet thuis), want door uw stem uit te brengen hebt u gebruik gemaakt van uw recht om te kiezen. Méér dan ooit is het belangrijk om keuze te maken, om partij te kiezen: het gaat om het regeren van ons land in de ko mende vier jaren. Ons land heeft nu een nieuwe volksver tegenwoordiging nodig. Daarom nu stem men! We willen allen duidelijk weten wat onze bevolking in Nederland wil: door wie ons land in de komende 4 jaar geregeerd zal worden en wie wij man daat gaan geven om onze belangen in de Tweede Kamer te behartigen. Niet stemmen betekent: neutraal blijven en niet mede-verantwoordelijk willen zijn. Wél stemmen betekent: Uw burgerrecht verstaan en mede-verantwoordelijkheid durven en willen dragen. Weet u nog niet wie u zal kiezen of u wel of niet zult stemmen? Kom dan morgen zaterdag naar de bus met vertegenwoordigers van de Soester politieke partijen. Vrij entree! De route van de bus is als volgt: 10.30 uur: Vertrek van Garage Tensen naar Bussation, Soesterbergsestraat, te genover winkelcentrum Soest-zuid. 11.00 uur: Vertrek naar Winkelcentrum „De Smitshof" via Soesterveen en Smits- weg (parkeerterrein). 11.45 uur:Vertrek naar Nieuwerhoek (bij Garage Stam/Renault), Wilhelminalaan hoek Koninginnelaan. 12.15 uur: Vertrek naar F. C. Kuyper- straat, in de buurt van vml. terrein v. Eemland/Albert Heyn. 12.30 - 13.15 uur: Pauze. Bus blijft staan. 13.15 uur: Vertrek naar Soesterberg via stoplichten Soest-Zuid (bij Van Kooij en Centra) tot 13.30 uur. 13.30 uur: Vertrek naar Soesterberg. Aankomst Dorpsplein (park. terrein). 14.30 uur: Vertrek van Soesterberg naar Soest-Zd. Bosstraat (voetbalterreinen). Ca. 15.30 uur. Terug bij Garage Tensen. In de Bus zijn vertegenwoordigers van bekende politieke partijen voor het ge- yen van inlichtingen, het uitreiken van folders en pamfletten, enz. De Bus wordt voorafgegaan door een ge luidswagen, die namens de politieke par tijen in Soest en Soesterberg de oproep om te gaan stemmen duidelijk zal uit zenden, namelijk: Breng uw stem uit op woensdag 28 april a.s. en doe het ook inderdaad! De politieke partijen in Soest rekenen op 100 stemmen van stemgerechtigde bur gers. Ook dit zal uniek moeten zijn in Nederland: „géén 70%, géén 80%... maar 100 stemmers kwam in Soest/ Soesterberg ter stembus op woensdag 28 april!" De Federale Unie die Egypte, Lybië en Syrië dit najaar sluiten, zou begroet moeten worden als de belangrijkste ont wikkeling in de Arabische wereld sedert vele tientallen jaren. Maar algemeen is de mededeling van de staatshoofden ont vangen met zeer koele twijfel. De erva ring van het verleden geeft daartoe alle aanleiding. Tenslotte heet Egypte officieel nog Ver enigde Arabische Republiek, wat overi gens niet meer is dan een herinnering aan de paar jaar dat Syrië en Egypte zich tot ook al zo'n federale staat aan eensloten. Binnen enkele jaren was die trotse Schepping van Nasser vervallen door interne tegenstellingen. Er is in 1963 ook eens een plan geopen baard om Syrië, Egypte en Irak in een federatie samen te brengen. Dit plan was na een maand al door ruzie van de baan. Jordanië, Syrië en Egypte hebben zich ook al eens sterker verenigd, vooral mi litair. Inmiddels is die vriendschap alweer verapderd in nauw verholen vijandschap jegens de Jordaanse vorst. En in dit ge val missen we bij de samenwerkende landen Soedan, hoewel die al meer dan een jaar geleden een dergelijke band met Egypte aanging, vergezeld van de mededeling dat deze uitgebreid kon wor den. Maar nu die uitbreiding er is, blijkt Soedan in alle stilte alweer afgevallen. Hiervoor is wel reden: generaal Numeiry heeft in Soedan te maken met een niet malse oppositie tegen de al bestaande samenwerking met Egypte. Van oudsher hebben Soedanezen iets tegen Egyptena- ren. Die oppositie komt merkwaardiger wijs voor een goed deel van de commu nistische partij, de enige in een Arabisch land die niet verboden Is. Terecht heeft zij geen zin, net als de Egyptische vervolgd te worden, ook al is Moskou wel een groot voorstander van Arabische federaties. Een echt machtige Arabische eenheid zou nl. de beste methode zijn om Israël, zelfs zon der vechten, te dwingen in te binden. Maar daarvoor moet die verenigde macht natuurlijk wel geloofwaardig zijn en dat is ze voorshands zeker voor Israël nog niet. KANTMAN Na het „ongevraagd" opruimen van een verkiezingsbord van de WD aan da Middelwijkstraat, blijkt nu ook een bord) van deze partij aan de Wieksloterweg verdwenen te zijn. Nadat het eerst uit een sloot opgevist was en het opnieuw geplaatst werd, heeft een politieke „opponent" zich niet beter menen te kunnen onderdrukken dan door het bord maar geheel te laien verdwijnen. Mogelijk kan hij na 28 april „anoniem" opgeven waar het t^rug "te vinden i». Uiteindelijk is hout duur! Plaatsgenoten, die belangstelling heb ben voor de politiek, kunnen heden avond om 8 uur kennismaken en luisteren naar de VVD-fractievoor- zitter in de Eerste Kamer, Mr. H. van Riel, die in de Openbare Biblio theek zal spreken over „Liberaal Perspectief". Men zie de advertenties in dit blad. Bij het „Julianakerkkoor" is de laatste tijd nogal wat veianderd. Ten eerste de naam van het koer is veranderd in „Chr. Gemengd Koor Juliana", wat inhoudt dat iedereen van hart welkom is. Ten tweede heeft het koor sinds 24 maart j.1. een andere dirigent cn wel Jaap Huibers uit Utrecht. Jaap Huikers is afgestudeerd aan het conservatorium in Utrecht en studeerde daarna nog een jaar in Duitsland. Hij heeft verschillende koren en geeft les sen aan middelbare scholen etc. In deze korte periode heeft het koor de heer Huibers reeds leren kennen als een zeer goede en enthousiaste koordirigent. De derde verandering is de opzet van het koor. Repeteerde het koor in het verleden hoofdzakelijk aan grote werken voor uitvoeringen en zong het spora disch in kerkdiensten, in de toekomst willen zij naast de grote werken veel meer naar buiten optreden in kerkdien sten e.d. Variatie genoeg dus en voor elk wat wils! Op het programma voor de naaste toe komst staat: 1. Psalm 117 van G. Ph. Telemann. 2. „Alles was ihr tut" van D. Buxtehude. 3. Uit cantate nr. 169 ..Du süsze üebe schenk uns deine Gunst" J. S. Bach. 4. „Das neugebor'ne Kindëlein Vón D. Buxtehude. 5. „Rejoice in the Lord" van G. Rath- bone. De opbrengst van de Emmabloemcollecte, die in de week van 29 maart tot en met 3 april j.1. werd gehouden, heeft opge bracht: 896,08 Zowel allen die bijdroegen, als de me dewerkenden aan de collecte. worda» daarvoor hartelijk dank gezegd. OURANT Abonnement per kwartaal ƒ4,25. Buiten Soest per kwartaal ƒ7,50 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag

Soester Courant | 1971 | | pagina 1