10x10 REIZEN NAAR HET BUITENLAND? RERE RA N.V. STENT WE LOTEN SMIT, VAN HUISSTEDEN Zingende dolfijnen in het Dolfinarium Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV Henk Kuyper logeert met zijn gezin bij de politie Bij „Dorus" op schoot ANVR reisagenten mm WmW Voetbalwedstrijd NederlandTurkije ATSL0TERIJ pril foon 7082 ING ONHUIS ING „Doopplechtigheid" bij Boekhandel v. d. Ven Kleine diefstallen Uitslag Kinderwedstrijd Schoenhandel Nie. van Dam Krabbels van Knelis Nieuws uit het rusthuis voor paarden „De Paardenkamp" DE MODE VER VOORUIT 1 kVi'gs VOORJAAR/ZOMER 71 open wij dat het een droge zomer laartoch kunt U beter goed voor zijn op nattigheid. Twee fraaie ilden uit onze anti-regen-koHek- uitsluitend goede eigenschap- lortief, makkelijk in onderhoud, waliteiten aantrekkelijk geprijsd. f"n het grootste overdekte Dolfijnen""! I stadion ter wereld met 2.500 zit- i plaatsen ziet u een unieke show i van zeeleeuwen en dolfijnen in één J programma. Tijden: dagelijks 10.00 j -11.30-13.00-14.30-16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur, ONDERWATERPANORAMA met de grootste aquarium glaswand ter I wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. EXPOSITIE WALVISACHTIGEN J I boeiende tentoonstelling over het leven van I J de zeezoogdieren. 1 ROSARIUM trainingsbassin voor zeeleeuwen HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 Ieder avond meldt de inmiddels bekende Soester „kraker" Henk Kuyper zich met zijn gezin op het politiebureau, waar hem dan verblijf voor de nacht wordt verleend. Precies één week geleden op vrijdag 16 april, werd hij voor de tweede maal uit de door hem gekraakte woning gezet. Het huis is inmiddels door een ander bewoond. Hoe lang deze „logeerpartij" duurt, hangt af van de snelheid waarme de hem een definitief onderdak zal wor den aangewezen. Zondagmiddag a.s. in Artishock bij „Dorus" op schoot. Elk kind dat mee wil doen aan het kindermatinee van Arti shock, zondag a.s. en die wat kan doen (een instrument bespelen of iets anders) mag zich zondagmorgen opgeven. Telefo nisch 4283. Deze middag wordt georganiseerd in het kader van de Per-Expressieweek. Henk Wansleeben behaalde onlangs in een N.C.R.V.-televisiewedstrijd de derde prijs in een Dorus-imitatie. Zie de advertentie elders in dit blad. Ajje ut mlng vraog dan mok zeige dat- ter in ut daogeluks leve wel is dinge gebeure waorvaan haos ellek mins bar re schaand spreek en, as ut effe zouw kenne, daat soort dinge graog uut de weruld zouw helle pe. Neem noeng allenug is effe daat gooie mit daat blikkie gerstenaat naor die lijnjaogur bie die voetbaalwedstried int zuude vaan ut laand. Daat liek toch narruguns op en ut hep mit sportief gedraach of zuk soort zoake niks, maor daan ok heulegaor niks te maoke. Die vriejer die ut gedaon hep, is net as un Aamsturdaamse relle- traappur heul snel berecht en hep maor liefst effe veertien daoge vurzorrugd verlof gekrege. Nie as zuuver recht, maor meer as voorbeeld, waant de rech- tur wou door zoon voorbeeld zuk soort zaoke meteen de kop indrukke en hie hep daor zekur geliek in, aal hep ik pursoonlijk wel un barre hekul an daat zogenaorride voorbeeld stelle. Maor die man die ut kwaoije vuroordeeld hep hep naor ming mening een belangriek ding ovur zun gerechturluk hoofd ge zien, en daat is voor ming nog veui belaangrieker daan daat ene gegooide blik, daat noen presies op de kop vaan die lijnjaoger terecht mos komme. Ik vin daat der vaan bovenof verbode mos worde datter op un sportveld, zo laang aster sport bedreve word, geen alkolhouwende draanke moste worde vurkocht, waant daor leit de kern vaar. aal die naorighied en uut de haand lopende opwindinge. Waant daat ene blikkie hep daan me- schien halluf Nederlaand doel zien tref- fe en hep daor schaande ovur gesproke, maor ok bie de kleine klups en ok ble ongs in Soest, zieje aalie week wel waat ut resultaot is vaan die alcoholhouwen- de dorstlesserie. Zo heul of en toe daan kom ik wel Is arruguns op un sportveld of zellufs wel in de sporthaal en ajje daan je oge effe goed de kost geef, daan zie je wel datter heul nie veul hoef te gebeure of ut eerste flessie vlieg door de lucht, voor un min of meer zaachte laanding. Ik vin ut un bar naor gezich om op un sportveld laangs de kaant vaan ut veld lege bierflesse te zien leige as un soort vursiering. Ik begriep wel daat die schenkerie de klups geen windeiere zalle leige, en zullie zalle der uit der eige nie mee ophouwe, maor nog un paor vaan die zaoke as daor bie die kup-wedstried en daan zalle der wel regelinge komme. Maor jao, de cente kriege ok bie de allerlaogste sport-beoefenaore de ovur- haand en omdaat cente noodzaokeluk binne om feeste te kenne maoke, vingde veul minse het heulegaor nie belaang- riek hoe of die cente in ut laotje kom me. Un dronke of bar aangeschote se- porter vind ik un schaande voor de klup waorbie die vriejer laangs de lien staot. Net zoon schaande as de wed- striedlieder in de sporthaal die daat zo nodug mos doen mit un glaosie kejak in zun haand. Ik hep der niks mee te maoke, maor ik hep wel effe mit vurbaozing staon te kieke. Daat zoon man zun eige nie effe kon inhouwe en waachte tot hie tuui waas, daat kon der bie ming nie in. Ut voorbeeld daat die vriejer gaaf leek narruguns op. Maor jao, zolaang aster waat daat betreft geen voorschrifta binne, zolaang zal die narughied wel blieve bestaon. Daorom bin ik benieuwd hoe laang of ut zaal dure voor datter weer zoon stukkie trammelaant op ut veld tot uutvoering gebroch zal word* en waat ming btereft ut liefst door mid- dul vaan de tillevisie bie iedereen in huus wordt gebrocht. Messchien kommi wullie dan eindeluk waor wullie aal laang hadde motte weze, bie de droog legging vaan de sportvelde. Noeng binne der netuurlijk luu die zeige, Knelis is vaast en zekur lid vaan de blauwe knoop, maor das daan ni* waor, Knelis wil wel graog uut huussi* bie ut schuurtje laote. En der zaal toch geen mins weze die ut nie mit ming eens is: bie sport geen aalkohol. Ik schaat dat de paor baoze vaan kafees die wullie in Soest nog ovur gehouwe hebbe, ut heulegaor wel mit ming eens zalle weze, waant die luu zien ut daag in en daag uut mit lede oge an daat steeds meer minse voor hullie natje in de richting vaan de sportvelde gaon, waor ut potje bier messchien nie betur, maor in de meeste gevalle wel goeie- koper zal weze. Ik gun iedereen zun naatje en zun droogje, maor laot hie daan zun naatje tuus neme, en zun droogje op ut sport veld of in de sporthal. Daan binne die naore gevalle meteen uut de weruld. Aal blief ut daan ok noeng weer de put dempe naodaat ut kalluf vurdronke is. Maor betur laot as nooit en zellufs un sportmins is nooit te ouwd om te lere. REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Voor al uw reserveringen Steenhoffstraat 9a - Telefoon 5671 - 4905 Bejaarden en zij die graag willen stemmen en niet over vervoer be- schikken kunnen op ons een beroep doen. Mevr. van. Dun - Tel. 8621 Het eerste grote evenement in het kader van de door de kunstenaarsvereniging „Artishock" georganiseerde „Per Expres sie-week", is de „Dag der Turken" op zaterdag a.s. Om 14 uur begint de voet balwedstrijd Nederland-Turkije (Arti shock tegen in Soest wonende gastarbei ders). Door de medewerking van de Sport stichting en het bestuur van de Sport organisatie Soest is voor deze gelegen heid het hoofdveld van de S.O. Soest aan de Bosstraat beschikbaar. De voet balvereniging Hees stelde voor de spe lers de tenue's beschikbaar. De muziekvereniging P.V.O. zorgt voor muzikale omlijsting van het geheel. De muzikanten hebben deze week hard ge studeerd op het Turkse volkslied, waar van de muziek werd geleverd door de Muziekbibliotheek in Amsterdam. Voor de aanvang van de wedstrijd zal P.V.O. de volksliederen spelen. De organisatie van de Dag der Turken is in handen van Artishock (Ton Paauw) met medewerking van de Stichting Eem- land; werkgroep Gastarbeiders van de Raad van Kerken en de heer A. Osman namens de gastarbeiders. Na de voetbal wedstrijd begint om acht uur 's avonds in het Artishock-gebouw een Turkse maaltijd, gevolgd door een Turks feest. Artishock komt uit in de volgende op stelling: Doel: Herman Joosten; achter: Harm Fortuin, Otto Prinsen, Perry Gruijters en Ben Joosten; midden: Wim Jansen en Piet Riethoven; voor: André Buys, Jan Visser, Jan Spiering en Ton Paauw. AMALIALAAN 19-21 TELEFOON 02154 - 2323 voor het maken van een Kunt U alleen 's avonds Telefoon 03490-1M44* ige schoonheidspreparaten, 3 markt worden gebracht, moderne bedrijf met en- :odanig, dat wij op korte een met een of LEAO heeft. i Aangifte werd gedaan van het ont vreemden van een gieteizeren pot met hengsel uit de voortuin van G. v. S. wonende aan de Birkstraat 12. De heer G. W. deed aangifte van diefstal van een verkeerslicht, merk Vuurtoren, dat geplaatst was bij de wegopbreking aan de Noorderweg, hoek Inspecteur Schreuderlaan. De waarde van de lamp is 150, Een twee-wielige aanhangwagen werd ongevraagd meegenomen van het erf van de heer W. v. D. aan de Nijverheids- weg. Het is een Veeghel aanhangwagen met het nummerbord HF 22-36. vóór 1 mei a.s.) .esloten. veintje, kelderkast. Boven trap naar zolder met 4e lin. Schuur. 500,— k.k. 3ev. o.a. 3 slaapkamers, te kamer met open haard, ht. Vaste trap naar zolder Gehele huis voorzien van '0,k.k. Kamperfoeliestraat 12 Telefoon 5721 VRIJDAG 23 APRIL 1971 Tijdens de vorig jaar in gebouw Arti shock gehouden poëzie-maifestitie Ne- derland-België, kwam de Belgische dich ter/uitgever Jack Verstappen zodanig onder indruk van het werk van de Ne derlandse deelnemers, dat hij de Hilver- sumse Poëzie-criticus Ton Luiting ver zocht een poëzie-bundel samen te stellen van het complete oeuvre van die zes deelnemers. Zaterdagmorgen wordt de bundel bij Boekhandel v. d. Ven aan de Soester- bergsestraat ten doop gehouden, waarbij de toepasselijke titel „In mantels van Tandvlees" als het ware wordt onthuld. Tijdens de informele receptie die om half elf aanvangt, geeft Ton Luiting een korte inleiding, die vooraf gaat aan het voorlezen van één van de gedichten uit deze bundel door de auteurs. Naast Catherina de Haas, Hans Dütting, Wouter Kotte, Wim Pendrecht, Remco Heite schreef ook de Soester dichter Jan Visser enige gedichten voor deze bundel. Tijdens de doopplichtigheid, een initia tief van de werkgroep „Litaraire Avon den in Soest'*, zijn belangstellenden van harte welkom. Het elftal van de gastarbeiders is nog niet opgesteld. In ieder geval zullen de volgende spelers meedoen: Ali Osman, Sadit Kilinicaslan, Ahmet Alfincöp, Ibraim Deógismenci, Mehmet Karaca, Ismael Dogru, Huseyin Yildiz, Wazim Ummet, Zeynur Esim, Mustafa, Arif Te- mel en Ahmet Sari. Grensrechter voor de Turken is Recep Karayilmag en voor Artishock Cor de Jongh. dat de prijsuitreiking zal plaats heb ben op woensdagmiddag 28 april a.s., op het winkelcentrum „Smitshof". De volgorde van de prijswinnaars be paalde de jury als volgt: le pr(js: een echte fiets, Hans de Jong, Rembrandtlaan 2, 9 jaar. 2e pr(js: een 2-persoons rubberboot, Karin Zurkirchen, Ereprjjstraat 4, 7 jr. 3e prijs: 300 meter drop en een paar rolschaatsen. Vincent Krujjt. Weegbree straat 12, 10 jaar. 4e tot en met de 10e prijs: Karin La- bordus, Eikenlaan 24. David Haas, Ere- prijsstraat 209. Margriet Brouwer, L. Brinkweg 48. Herman Overduin, Bos straat 5. Marjolein Kars, Varenstraat 81. Annemarie Overduin, Bosstraat 5 en Franco van Asch, Hellingweg 12. 11e tot enmet de 20e prijs: Maritza Stenz, J. Catslaan 11. Marjan Kamp horst, Koninginnelaan 91. Bibiana Haas, Ereprijstraat 209. Monique Waals, Pr. Bernhardlaan 18. Marijke v. d. Bos, Bilderdijklaan 22. Anja van Vulpen, Torenstraat 24 Bea Hilhorst, Hooiweg 2. Bob Horsmeier, Smitsweg 357. Wim v. d. Kraats, Wieksloterweg w.z. 3. Wou ter Middelman, Torenstraat 3b. 21e tot en met 100e prijs: Niekje Grift, Wieksloterweg o.z. 109. Saskia Hartogh, Ereprijstraat 111. Jacques van Brussel, Valeriaanstraat 114. Sandra Buisman, Weegbreestraat 1. Corine v. Wijk, Ruys- daellaan 27. Angelique van As, Generaal Winkelmanstraat 2b, Soesterberg. Mar lies Thijssen, Smitsweg 41. Michiel Cuy- pers, Kerkstraat 33. Benny Agelink, Dalweg 143. Lilian Wessel, Parklaan 43. Annemiek Huyink, Van de Veldeplant- soen 6. Jop Mensink, Ereprijsstraat 127. Betty van Wijk, Ruysdaellaan 27. An nemarie Kars, Varenstraat 81. Harry Mulder, Valeriaanstraat 74. Ingrid Rus- scher, Hobbemalaan 46. Hary Lip, Kam perfoeliestraat 71. Mary Ann Brugman, Smitsweg 447. Lex de Gier, Valeriaan- straat 21. Jeftha de Wolf, Hartmanlaan 21. Paul Hasselbach, Molenstraat 81. Rene Venema, Pr. Bernhardlaan 48. Pe ter Hilhorst, St. Theresiastraat 6. Ka rin Donker, Veenbesstraat 710. Henny Tolboom, nieuweweg 86. Jolanda van Beek, Varenstraat 234. Talja Donker, Veenbesstraat 710. Jeanette Riksen, Hartmanlaan 29. Thea Hilhorst, Hooi weg 2. Lilian Wessel, Parklaan 43. Ani- ta van Velzen, Beukenlaan 90. Onno Jagers, Varenstraat 33. Karin Koper, Beukenlaan 69. Ella v. d. Kraats,- Wiek sloterweg 3. Maud Koderitsch, Varen straat 82. Olga Verwoerd, Dalweg 135. Anita Ederveen, G. Pelsweg 31. Yvette Brassé, Haverweerd 61. Aldy Mulder, Valeriaanstraat 74. Liesbeth Dekker, Gentiaanlaan 15. Petra v. d. Deijsel, Ferd. Huycklaan 11. Lidwina v. d. Brink, Van de Veldeplantsoen 65. Ro nald Stalenhoef, Veenbesstraat 382. Ivo Roest, Meidoorn weg 1. Hans Agelink, Dalweg 143. Mariska van Velsen, Beu kenlaan 90. Petra Rootselaar, Hobbe malaan 50. Rosemarie Aben, Braamweg 8. Linette Kampen, Bilderdijklaan 30. Doris Kruyt, Weegbreestraat 12. Jelle Buisman, Weegbreestraat 1. Anja Hod- de, G. Pelsweg 22. Herman van de Hor ven, Rubenslaan 33. Lucie Jebbink, Va renstraat 304. Freddie van de Molen, Smitsweg 461. Petra Esveld, Varenstr. Gert-Jan van Laar, Nieuweweg 64a. Marjan Schippers, Bilderdijklaan 11. Rob Groen, Valeriaanstraat 103. Antoi- nette van de Molen, Smitsweg 467. Hans van Bakel, Van Goyenlaan 42. Leon van As, Gen. Winkelmanstraat 2b, Soesterberg. Hans Kramer, Van Goyên- laan 42. Joost Kleppe, Irenelaan 1. Ani ta Broehuis, Koninginnelaan 79. Frits Meulenveld, Pr. Bernhardlaan 50. Maj- vritt Wassenaar, Valeriaanstraat 121. Balbina Haas, Ereprijsstraat 209. Laura Zeusse, Varenstraat 22. Marcel v. Wijk, Ruysdaellaan 27. Corrine Hetem, Weeg breestraat 67. Tanja de Vries, Speen kruidstraat 33. Marcel Serierce, Valeri- aanstraat 53. Caröla Cuypers, Kerkstraat 33. Janny Lok, Smitsweg 39. Yvon- ne Molenaar, Kamperfoeliestraat 12. Pau- line Groen, Valeriaanstraat 96. Peter Keereweer, Varenstraat 75. Saron Root selaar, Hobbemalaan 50. Het „kunstwerk" van de winnaar. B(j gelegenheid van de opening van zijn tweede schoenhandel, die hij vestigde in de Smithof in het Smitsveen, organi seerde Nic van Dam voor de Soester kinderen een grote teken-, kleur- en plakwedstrijd. Dat de jury, bestaande uit de heren O. Prinsen, P. Jansen en W. Niehoff, een enorme kluif gehad hebben aan de be oordeling van de honderden inzendin gen laat zich denken. Uiteindelijk be slisten zij, dat de kleurentekening van Hans de Jong, Rembrandtlaan 2, oud 9 jaar, de mooiste was, waardoor hij de eerste prijs kreeg. De overige 99 prijswinnaars krijgen al len bericht thuis, met de mededeling, Dank zij de prima en vakkundige ver zorging door de heer Groen, die dag en nacht voor de paarden klaarstaat, ma ken alle dieren het best. Naast de heer Groen en zijn jonge assitent komt per 1 mei een derde vakbekwame kracht in dienst. Met de bouw van 10 nieuwe stallen op het nieuwe weiland Is inmiddels een aanvang gemaakt, zodat deze zomer nog tien paarden van de nieuwe accomoda- tie gebruik kunnen maken, zonder ge regeld langs de drukke hoofdweg te moeten worden geleid. Uit Den Haag ls weer een aanvraag binnengekomen voor opname van een paard geheten „Berrie", 21 jaar oud. Het dier heeft lange tijd dienst gedaan voor spastische kinderen. Berrie wordt zater dag 1 mei te 14.00 uur in de Paarden kamp verwacht. Deze opname is moge lijk geworden door de bouw van drie nieuwe stallen die in het voorjaar ge reed gekomen zijn. Begin maart is de 34-jarige „Trix", het grote grijze paard uit Bergen op Zoom, aan een hartverlamming overleden. bjj Tien achtereenvolgende weken geven wjj aan tien willekeurige cliënten, die tij dens het winkelen bjj ons zjjn gefoto grafeerd een waardebon van 10, cadeau. Wij verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en by ons om te ruilen voor de cadeaubon.

Soester Courant | 1971 | | pagina 7