M inilmö i. van de KEUKENS e Van Amerongen MS ÏKELEN 0T in 't KLEIN. 'M «m. tl- .INRICHTING BE ROND Toonzaal Goed Wonen Soesterberg sluit 17 mei Werkgroep [amermuziek in Soest" SOESTER ALGEMENE UITVAARTVERZORGING ^Burgerlijke stand I Eerste Soester Begrafenis-Onderneming niet alléén voor boeken Woensdagmiddag Oebele's Paulus bij „De Smitshof" Vleesverkoop Het is duidelijk dat het steeds onduidelijker wordt Mr. H. v. Riel op verkiezingsbijeenkomst „Verdere achteruitgang confessionele partijen" „Socialisme heeft in Nederland sinds 1918 geen terrein gewonnen Vangrail-rommelmarkt groot succes 5.750,pure winst in amper acht uur Krabbels van Ivnelis Eiermarkt D00RSMEREN Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEER STATION GARAGE BOSBOOM i Arden - Revlon a Rubinstein 0 april gesloten. IE iWM»*' >WVRW «WO 9 -erJVi*. 1 toner. 8ato Rembrandtlaan 18 - Telefoon 02155-4785 pg „Goed [mogelijk iERVICi met 5 jaar slijtage-garantie fijn om over de vloer te hebben. ntisch, modern, praktisch, uitgelaten u wilt. Wij hebben, het Intertest i> Keuze uit 250 kleuren en dessins, t met certificaat voor 5 jaar - Soest - Telefoon 3284 DINSDAG 27 APRIL 1971 een zeer druk bezochte buitenge re vergadering van aandeelhouders, Ike gehouden werd op 29 maart j.1., P de raad van bestuur de aandeel- Iers de volgende twee vragen voor- gd bortzetting van de „Goed Wonen" «positie in Soesterberg, zij het met jen zondanige organisatie, dat de pzonder hoge exploitatiekosten ge bukt worden; opzetting van de expositie, c.q. de Icploitatie. I grote meerderheid hebben de aan houders voor stopzetting gestemd. Zij Jen op een gemeenschappelijk ex- fce geen prijs, omdat o.a. in eigen Tjf het publiek voldoende kan wor- jvoorgelicht. Jaad van bestuur stelt het op prijs ukkelijk te verklaren, dat er op het Bent geen financiële achterstanden [Er bestaat een kans dat de aan- boven pari verzilverd worden. toonzaal „Goed Wonen" ^Soesterberg voor het publiek. Door tc#élbge personeelmutaties is in dit |nd het gekozen tijdstip niet ongun- I de verdere plannen van de ver- Wonen" worden zo spoe- inlichtingen verstrekt. AUTOBANDEN SERVICE G. Borgesiuslaan 19A, B A ARN Tel. 02154-6687 I SUPERSNELLE SERVICE OP MODERNSTE APPARATUUR. afsluiting van Artishock's spectacu- ËPER EXPRESSIE-week organiseert ■vermelde Werkgroep op zondag- pg 2 mei a.s., om 3 uur 's middags, T Artishock-gebouw. Steenhoffstraat i Soest een kamerconcert. [erenden zijn Simon Schouten, blok- Peter den Ouden, clavecimbel; E Reyseger, cello. Het Brogramma ziet er als volgt uit: ^^jorg Philipp Telemann, Sonate f, delen: Triste, Allegro, Andante, Vivace. 2. Gisbert. Steenwick, Sertand. 3. Glovanni Perluigi da Palestrina, .Ri- cercar del primo tuono. 4. 4fitnnio Vivaldi, Concert in C. Allegro non mnlto, Largo, Allegro. 5. Girolamo Frescobaldi, Toccata quinta uit „Das Erste Buch der Toccaten" Par- titen u.s.w. 1637. 6. Jean Temprement, Suite Exotique (1958) Rizière, Jonque funébre. Lotus d'orJfchobo. Danse du Dragon. 7. Hugo Distier, Frisch auf, gut G'sell, Lasz, Rumer gahn (1938). 8. Hans Martin Linde, Sonatine Fran- gaise (1963) Prélude, Air pour le Clave- cin, Air pour la flute k bec, Caprice en Rondeau. M. Verwoerd fcrafenis (rouwkamer) - Crematie en Transporten Noorderweg 29 - Soest Telefoon 02155-4832 BOEKHANDEL J GEBOREN: Marcel Gérard Joseph, zoon van W. T. J. Spijker en W. C. M. Hilge- voord, Birkstraat 142 a. Alexander Antonius, zoon van J. W. Verhoeve en R. L. E. Epskamp, Varenstraat 278. Gilbert, zoon van G. Seefeld en H. W. Netten, Kerkpad z.z. 91. Jeroen Bram, zoon van J. C. A. Meeder en T. J. C. Dekker, St.eenhoffstraat 15. Robin- Serge. zoon van J. van Burken en H. B. Klinkènberg, Gen. Winkelmanstraat 38, Soesterberg.Herman Pieter, zoon van M. D. J. van Schaik en M. Plooij, A. van van §|Leeuwenhoeklaan 145, Soesterberg. Aléxandra Patricia, dochter van P. van. Vliet en J. S. van den Broek, Mo lenstraat 94. Ruben Nathanaël, zoon van H. W. Doornweerd en G. Juffer, Ame?Sfonrtsestraat 42, Soesterberg. Robin Petrus Maria, zoon van P. J. M. Wijn en Y. T. M. Zaal, Van Goyenlaan 116. Remco, zoon van H. M. Fugers en 'MStormbroek, Dalweg 89. Maaike, dochter van J. L. Peschar en J. A. C. Teisman. Veenbesstraat 498. Samentha Maria dochter van D. A. van Breukelen en Y. M. Veldhuizen, Heuvelweg 11. ONDERTROUWD: Jacobus Johannes van Woerkom, Dr. de Voslaan 16 en Ansje Jansen Weegbreestraat 627. Timotheus Franciscus Antonius Maria van der Laan, Planetenbaan 90 te De Bilt en 'Tohanna Gijsberta Maria Huur- demani Buntweg 23. Cornelis Hendrik Teunisf Vink. Rubenslaan 101 en Elsje Advocaat, Paltz 5. Adrianus Maarten Lagerwerf. Nassaulaan 26 en Josephine LouisefCharlotte Fraai, Betje Wolfflaan 45. GEHUWD: Willem Landsaat., R. Claes- zenstraat 5 III. Amsterdam en Maria Johanna Hendrika Maathuis, Acacialaan 16. lohnny Alexander Wagenaar, Prinses Reatrixlaan 209, Diemen en Ma- rie Hendrika Witkamp, Schrikslaan 40. Wilhelmus Antonius van Dorresteijn, Groen [van Prinstererstraat 26 en Janny Johanna Reijne, Groen van Prinsterer straat 26. OVERLEDEN: Maria Met, 79 jaar, ge huwd met C. B. Bijleveld, Simon Stevin- laan 16, Soesterberg. Maagje Maria Roepers, 91 jaar. weduwe van D. Smid, Generaal Spoorstraat 63, Soesterberg. v.h. H. W. VELLINGA 'afenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Steenhoffstraat 1 - Soestdijk I Telefoon 2731, b.g.g. 2455. G. J. WESSELS Soestwtttrgsestraat 53-tel 2419 SOEST Woensdagmiddag om drie uur reikt de postbode van Oebele, Paulus, de prij zen uit aan de prijswinnaars van de grote openingswedstrijd van Van Dam's Schoenen. Ondanks zijn drukke werk zaamheden, maar vooral dankzij het feit, dat hij er geen grote reis voor hoeft te maken, was Paulus direct be reid deze feestelijke bijeenkomst met zijn daadwerkelijke aanwezigheid luis ter bij te zetten. Woensdagmiddag, 28 april, 14.00 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders vangele kaarten, genummerd van 1 tot 75 en van grijze kaarten genummerd van 1 tot 66. Het lijkt wel zeker, dat- er deze keer voor de verkiezingen meer reklame is gemaakt dan ooit te voren. Op de markt, met geluidswagens, in het Artishock-gebouw, middels een met aanplakbiljetten volgeplakte bus van Tensen, met min of meer indrukwek kende drukwerken via de brievenbus enz. enz. Men heeft er heel wat voor over ge had om de kiezers op de een of ande re manier aan zich te binden. Het wach ten op het resultaat van al die reklame- campagnes duurt niet lang meer, want wanneer, politiek bewust of onbewust, heel Nederland aan de beeldbuis ge kluisterd zit voor de voetbal-evenemen ten die Ajax en PSV die avond zullen verzorgen, zal bekend worden welke partij het meeste rendement van die campagnes opstrijkt. Vast staat in elk geval, dat de keus uit maar liefst vijfentwintig partijen nog moeilijker is dan voorgaande jaren. Een blik op de grote aanplakborden met zijn grote en kleine biljetten van bijna alle partijen, maakt dat wel dui delijk. Waar iedereen woensdag op zal stem men blijft geheim, waar heel veel men sen op af zullen stemmen niet. De groot ste partij is woensdagavond zonder twij fel Nederland 2 met de heren Cruyf en Schmidt Hansen als lijsttrekkers. „Een enquête is natuurlijk geen verkie zingsuitslag, maar de algemene lijn komt duidelijk naar voren. En de algemene lijn is een steeds verdere achteruitgang van de confessionele partijen en vooral De vreugde van de ene mens staat bij de ander in de schuur of op zolder. Nog voordat de deuren van de grote Vang rail-rommelmarkt geopend werden, ston den er al tientallen mensen te dringen, die allen één ding gemeen hadden: zij hoopten alleen door hun vroege komst het allermooiste voor de laagste prijs weg te halen. Maar ook degene die wat later kwamen hadden die mogelijkhe den nog, want er was genoeg, het Am sterdamse Waterlooplein werd gedegra deerd tot een filiaaltje. Alle, zonder uitzondering gekregen arti kelen lagen uitgestald in echte markt kramen, maar ook zo op de grond. Kramen vol speelgoed en ouderwetse en moderne kitsch, stonden net zo in de be langstelling als de enorme collectie boe ken, die varieerden van romans tot stu dieboeken. Het professioneel gerunde rad van avon tuur werd een luidruchtig middelpunt dat constant mensen bleef trekken door de fraaie prijzen die er te winnen waren en terwijl er in „De Vangrail" verfris singen verkrijgbaar waren, genoten de buitenblijvers van de heerlijke geuren die vanuit de oliebollekraam over het terrein waaiden. Er werd goed verkocht, de tweede hands tassen en laarzen kregen nieuwe eige naars, afgedankte meubelen waarvan de meeste uit grootmoeders tijd, verhuisden naar de woningen van overwegend jeug dige bezoekers. Elektrische apparaten, complete slaapkamermeubelementen enz. enz. werden grif verkocht en alles kwam ten bate van een „tweede Vangrail" waar men via de folder met bijbehoren de antwoordkaart het aanwezige publiek mee op de hoogte bracht. Voor de verwezenlijking van dat tweede jeugdgebouw, dat op de Eng is gepland, heeft men veel geld nodig. Door middel van de rommelmarkt, maar ook door de gelijktijdig gevoerde donateurs-aktie hoopt men dat geld snel bij elkaar te krijgen. Voor diegenen die in het strijd gewoel op de rommelmarkt hun kaart met gegevens zijn kwijtgeraakt, vermel den wij hierbij graag het gironummer van „De Vangrail": 102100, t.n.v. Pen ningmeester Stichting Jeugdzorg Soest. van de KVP", zo stelde vrijdagavond mr. H. v. Riel, fractie voorzitter van de VVD in de Eerste Kamer dér Staten- Generaal vast in een verkiezingsbijeen komst, welke in een zaal van de biblio theek werd gehouden. De naar aanleiding van een enquête van het bureau Veldkamp gepubliceerde cij fers geven in de laatste vijftig jaren een achteruitgang te zien van de ARP van 13,4 naar 9,9, voor de CHU een stijging van 6,6 naar 8,1, de R.K. Staatspartij enz. van 30 naar 26,5 en nu langzamer hand naar 20 of 22. Zonder meer juichte de heer Van Riel deze ontwikkeling helemaal niet toe, want, zo zei hij, wij zijn grote dankbaar heid aan de confessionele partijen ver schuldigd. Zij immers hebben een dam opgeworpen tegen het socialisme. Socialisme wint geen terrein Een veel gelukkiger verschijnsel vond hij het dat het socialisme geen terrein heeft gewonnen. In 1918 20 °/o en nu weinig of niets meer. Van die kant, aldus de heer Van Riel, dreigt het Nederlandse volk geen gevaar meer, wanneer een redelijk verstandig, vooruitstrevend beleid van eigen makelij wordt gevoerd. Wie, afgaande op vele communicatieme dia, couranten, radio en televisie, zich door socialistische eisen laat intimideren handelt dwaas. AUTOBANDEN SERVICE G. Borgesiuslaan 19A, BA ARN Tel. 02154-6687 UITGEBREIDE SORTERING. VRAAGT PRIJSOPGAVE! Een zeldzaam staaltje van onfatsoen en socalistische drijverij noemde hij de voorgestelde verandering van het sy steem van zendtijdverdeling. Nu de te gen de zin van de VVD aangenomen wet meebrengt dat de zaak voor de AVRO en de TROS, dankzij de eigen werfkracht van die omroepen, toch in orde komt, moet het systeem eigenlijk maar veran derd worden. Wanneer het over Griekenland, Portugal en Zuid-Afrika gaat, tellen slechts idea listische motieven, desnoods, tegen het Nederlands belang in, maar wanneer er couranten moeten gesubsidieerd of zend tijd verdeeld, speelt de behoudzucht der materialisten pur sang. Samenwerking met DS '70 Als de uitslag van de enquête klopt, is samenwerking met DS '70 de aangewe zen weg, al zal DS '70 dan wel een aan vaardbaar eigen standpunt op papier ge reed moeten hebben. Overigens zijn zowel prof. Drees als de heer Berger mannen van reputatie en capaciteiten wier namen zeker in minis terieel verband genoemc. mogen worden. Van Mierlo een bonte specht De heer Van Riel vergeleek de hèer Van Mierlo met een bonte specht, die met zijn scherpe snavel hamert op het room se vurenhout. De larven van de rose boktorren, ultra linkse kapelaans en le raren kruipen naar buiten en dienen tot voeding van D '66. In ieder geval beter dan dat zij naar de PvdA gaan. D '66 en PvdA drijven echter vanzelf weer uit elkaar, wanneer de verkiezingen voor D '66 gunstig uitvallen en voor de PvdA slecht tot gematigd slecht. Belastingen Natuurlijk is belastingverhoging niet onder alle omstandigheden uit te sluiten, zo zei de heer Van Riel. Niet om nieuwe taken aan te vangen, maar om inflatie tegen te gaan. Komen werkgevers en werknemers niet tot elkaar en blijkt het voeren van een wijs loonbeleid onmogelijk, dan moeten vele confessionele plannen worden uit gesteld. Niets in de gang van zaken wijst op matiging van de kant van de vak bonden. Dat is héél onredelijk, in aan merking nemend dat de werknemers on der het Kabinet De Jong, met reëel 4% per jaar vooruitgingen. Het NW erken de ook uitdrukkelijk dat het Kabinet De Jong op allerlei punten een geslaagd so ciaal beleid voerde. Subsidie beleid De nieuwe minister van C.R.M. moet zich, volgens de heer Van Riel, hoofd zakelijk richten op cultuurspreiding, lees zalen, streekmusea, amateurorkesten en amateurtoneel. Natuurlijk onder hand having van de normale subsidies voor beroepsgezelschappen. Geëxperimenteerd is er voorlopig genoeg in deze sfeer. Onderwijs Het onderwijs moet het kardinale aspect zijn voor de komende jaren. Een toespit sing van het onderwijs op de massa, de werkende jeugd. Iets in de geest van de Oost-Duitse Polytechnische Oberschule. Het onderwijs is in wezen nog steeds ge richt op kantoorfuncties. Wat wij in Ne derland nodig hebben is dat praktisch werk, handvaardigheid, technisch inzicht en algehele ontwikkeling met het hele leven verweven worden. Voor zoiets heeft het volk vee) geld over, anders dan voor de ontwikkelingshulp. Die ontwikkelingshulp Is nodig, maar bij de bepaling van de prioriteiten moet met het volksinzicht worden gerekend. Wij, de VVD, moeten de massa aan ons binden en haar nieuwe idealen geven, anders gaan wij ten onder. Niet als par tij, maar als volk. TORENSTRAAT 45 - TEL. 8009 Keukens voor elke ruimte Ook op zaterdag geopend. Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter in Soest messehien nie zo bar veul in drukwekkends ge beurt, maor datter soms toch wel is waat voorkomp, daat heulegaor ofwiekt vaan ut petroon daal zo bar vaast mit ongs darrup liek vurweve. Of daat ut noeng komp omdaat ik vreuger aal zo bar veul belaangstelling voor de sport hep gebaad weet ik nie, maor noeng ik daan waat ouwer ant worde bin, vurminderd die belaangstelling nog heulegaor nie en daorom kom ik zo of en toe nog wel is effe op de sportvelde of in de sportle- kaole om te kieke. As un Echte Soesder gaot ut ming ne- tuurluk bar an ming haart daat wullie .in ongs darrup geen voetbaalklup hotoe die zun eigen un bietje op zogenaomp nivo beweeg. Verder daan un vierde klassurtje, en daan nog geen eens un hoogvliegur, komme wullie nie. De minse vaan die klup zalle noeng ne- tuurluk wel zeige: maor wullie hebbe un paor jaor gele je wel in de eerde klaas gespeuld, maor die minse motte daat maor vurgete, waant waat gewees is, is voorbie en waat voorbie is, daat komp nie meer. Daat degraadere is toen wel effe raor gegaon, maar de menier waorop die be- stuursminse der eige toen hebbe laote gaon en de grote KaEnVeBe un proses hebbe annedaon, hep hullie de leste jao- re allenug maor windeiere gebroch. Soms leek ut der wel op daat de scheidsrech- turs die daor moste fluut< mit de op- draacht naor Soest waore gestuurd, om toch vooraal heul presies te fluute, en de voorschrifte heul stipt uut te voere. In ellek gevaal hep daat wel un paor punte gekost. Maor das noeng naokaorte, waant ut voetbaai in ongs darrup staot op un bar laog pitje en das toch eigeluk grote schaande voor un plaots mit viefendar- tugduuzend inwonurs. Wullie hebben vureniginge genog. Ajje de zaoturdaag- en zondaagvoetballurs apaart rekent, daan kom je maor effe op vijf klups. Noeng bin ik heulegaor nie voor fuuzere of saanere, maor ik bin der wel vaan ovurtuugd daat vijf klups voor Soest der drie te veul binne. Maor jao, kom daor maor is mee an bie un bestuur vaan de een of aore klup. Ajje die luu hoort, daan ister geen klup zo goed en welvaorend as die vaan hul lie. De prestaotsies die geleverd worde, blieke nao veul praote toch wel zó goed te weze, daat ut feit daat zullie geen kaampiejoen geworde binne, heul ge woon de schuld vaan ut noodlot is. Zul lie hebbe daan allenug ut heule seizoen pech gehaad, alle teugestaandurs hadde alle geluk vaan de weruld. En as der op die menier nie an un goeie oplossing ge- komme ken worden, daan ister aaltied wel weer iemaand die bar iedeejaolisties op weet te marreke, daat un klup nie allenug bestaot uut un eerste elleftaal, maor der egeluk is om sport te bedrieve en daat de prestaatsies nie voorop hoeve te staon, Maor daat is teuge betur wete in praote. De eerste elelftalle presentere de klups naor buute uut en daorom binne de reezultaote wis en waoraachtug wel be- laangriek. Ut is nie allenug bie ut voet- baalle waor die naorughied annetroffe wordt, maor ok be aore sporte, bevoor- beeld vollieballe, ister waat daat angaot naorughied. Wullie hebbe maor liefst vier klups de hullie kop bove ut net uut prebere te houwe, en bie aal die ovur- weginge laote wullie Soesderbarrug nog maor buute beschouwing. Ut liek netuurluk nie heulegaor juust, maor ut liek ming toch mogeluk daat aster in één klaas twee klups uut een darup zitte, daan mot ut toch mogeluk wijze daat één vaan die twee prome- veert. Maor nee hoor, de naoiever wint ut vaan ut gezongde vurstaand. Zullit vechte der eige lievur dood as om de aor un voordeel te geve. Maor gelukkug, der binne toch ok nog minse die hullie vurstaand gebruuke en un bietje vooruutzien. Geen mins be- greepter waat vaan toen de echte rooms® klup zo nodug Sportorganizaotsie mos gaon gaon worde. Der waas niks te or- gaoniezere, maor noeng ister toch aal un welvaorende atletiek-klup, en wie haad daat kenne denke un paor jaor geleje? De heule opzet is netuurluk daat der in de organizaosie nog meer takke vaan sport ongdergebraacht motte worde, maor daat gaot paas gebeure as bliekt daat die opzet de juuste is. Daat bewies liek ming vaan de week wel effe geleverd. Ik bin ok geen beldur- ziende, dus ik ken ok nie zeige of allus noeng wel zo uut zaal valle as iedereen, die daor waat mee te maoke hep wel zouw wille, maor der gebeurd waat. Ze prebere ut in ellek gevaal. Ajje zo om je heen luustert, daan binne der maor heul wienug sportbroeders die der w&ordering voor hebbe, maor ik schaat daat daat allenug maor jeloer- sughied is. En zolaang daat blief, ister maor heul wienug kaans op suukses in de sport. As wullie op sportgebied in Soest mee wille gaon doen, daan zalle wullie zo laang- zaomerhaand un heule kwaak ingehore naoiever ovurboord motte zette, waant allenug in ope saomewarreking vaalt der waat te berieke. Ik gloof daat de eerste staap daortoe vaan de week is gezet. Blief allenug maor de vraog ofter nog meer stappe zalle vollege zoas die schaope die ovur de daam komme as de eerste dur maor is. Aal zalle daat daan messehien wel bar makke schaope ge- wees zijn. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van 11.25 tot ƒ12,50. Middenprijs ƒ11,75. Prijs per kg 1,86. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL. Eerste klas smeermiddelen I Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 DSITAIRE VAN ESTRAAT 55 - TEL. 2639 m collectie KINDER- :jes, broekpakjes, pull-over- cho-pakjes, tegen zeer BIL- •rijzen. ;n badstof pyama's, zeer laag diverse modellen. Denkt U amperen is »s nachts een edoening. Voor meisjes zeer chtkleding. ;ens en meisjes. corduroy, velours antique bikini's, jongens zwemslips, met bermuda's, jongens s. lergoed enz.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3