r i .|CLB, NOG ALTIJD VRAAGTEKENS FEESTPROGRAMMA KONINGINNEDAG Officiële Mededeling MENINGEN VAN LEZERS Dodenherdenking dinsdag 4 mei ONDERNEMERS WEERSTAND Telefoonnummer ziekenauto 5980 R.K. KERKDIENSTEN AUTORIJSCHOOL „ENGEL" MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN 15-30-17-30 Ruimtelijke ordening Kerk vaar wel D A V O UW SUCCES IS ONZE RECLAME Be onderhandelingen omtrent de toetreding van Engeland tot de EEG houden die EEG voortdurend in het nieuws. Dat het met de toelating ao vlot niet loopt is duidelijk. Eerst was het Frankrijk dat zonder meer de deur d.chthield, en nu is het weer Frankrijk dat de drempel zodanig tracht te verhogen dat het de vraag is of Heath er over heen kan komen. Want De Gaulle is niet meer, maar Pompidou is nog altijd zijn profeet. De droom van een Verenigd Europa is nog op geen stukken na werkelijkheid en de Euromarkt is nog geen Europese markt. De EEG is een onderonsje van „De Zes" drie groten, drie kleinen. Wil men werkelijk van een Europese markt kunnen spreken dan zullen er méér bij moeten komen. De voornaamste en be langrijkste gegadigde is Engeland, dat misschien in zijn staart de andere landen van de Europese Vrijhandels Associatie (E.V.A.) zou kunnen meeslepen. De regering-Heath krijgt echter steeds meer wind tegen. Labour, dat eerst sterk vóór was, ziet er, thans in de oppositie, kennelijk meer verkiezingsbrood in, bij te sturen naar de antikant. Moeilijke operatie Het is moeilijk het volk mee te krijgen. Ten eerste zit men nog altijd met trau matische herinneringen aan het gewel dige Imperium en het isolationisme, waarin Engeland eigen baas was, deed wat het wilde en anderen zijn wil kon opleggen. Daarbij komt, dat de voordelen zich eerst op lange termijn manifesteren en zich aanvankelijk als nadelen openbaren. Men moest de patiënt een beeld ophangen van het heerlijk leven dat hem wacht, wanneer hij een moeilijke en pijnlijke operatie maar eenmaal achter de rug heeft. En de patiënt ziet alleen de narig heid van de operatie en vraagt zich af of die wel zal lukken. In zo'n situatie is het uiterst gemakkelijk te speculeren op het sentiment van de massa in de trant van „wij willen onszelf zijn en blijven" én op onszelf blijven. Zwakke broeder Daarbij komt, dat de positie van Enge- AMALIALAAN 19-21 TELEFOON 02154-2323 land verre van rooskleurig is. Vooral de stakingsellende heeft zijn reputatie geen goed gedaan. Grote bedrijven trekken zien terug of zien van investeringen af. i 6n .£Jaagt over de kwaliteit en de levertijd van Britse produkten. Het is de vraag, of het kortelings gemoderni seerde Pond Sterling niet opnieuw ge vaar loopt. Dat maakt het voor Heath nog moei lijker, een gewillig oor bij de Zes te vinden, want zij die niet zo bar op de toetreding van Engeland gesteld zijn, maken wel duidelijk, dat ze de toetre ding van zo'n zwakke broeder bepaald niet als een versterking zien en geen zin hebben om „voor andermans reut op te draaien". De anderen En ook de houding van de andere E.V.A.-landen, met name de Scandinavi sche, doet het nog allerlei vraagtekens rijzen. Dat Zweden, als het maar even kan, zijn oude neutraliteitspolitiek ook in dit op- zich zal blijven handhaven, staat wel vast; Inmiddels geven de gebeurtenissen in Noorwegen eveneens te denken. Daar was de regering vóór, maar het merk waardige feit deed zich voor, dat de mi nisterpresident een nota die allerlei be zwaren bevatte, „ter inzage" gaf aan een geharnast tegenstander, die er dan ook prompt gebruik van maakt. Het kostte de minister zijn baan, maar het feit als zodanig heeft toch wel te denken! Men speelt in deze kringen nog altijd met de gedachte aan de „Nordek" asso ciatie van Scandinavische landen. Maar erg positief is die gedachtengang niet, ze is veel meer gebaseerd op de gedachte: als we niet in de E.E.G. gaan, wat moeten we dan? Inmiddels is het binne de E.E.G. ook al geen rozegeur en maneschijn. Het blijkt, dat in verschillende landen men wel lippendienst bewijst aan de Europese gedachte, maar in de praktijk voor prak tisch een protektionistische politiek voert, door de bedrijven in eigen land zwaar te subsidiëren of aan zeer goed kope leningen te helpen. Tegen deze concurrentievervalsing rijzen vooral in ons land, dat altijd braaf de E.E.G.-spelregels gehouden heeft, steeds grotere bezwaren. Steeds duidelijker wordt gepleit voor een agressievere politiek, die ófwel de finitieve verbodsbepalingen uitlokt of met hetzelfde bijltje gaat hakken. Verenigd Europa is nog lang niet in zicht Iecikorrels...., i engezond leven? Lecithlne is van vele zijden aanbevolen. Daar het in alle lichaamscellen voorkomt, zijn aan deze stof veel functies toegedacht, zoals verster king van de zenuwen en ook van de hersencellen. Van groot be lang is de aanwezigheid van lecithine in het bloed, van waaruit het de cellen bevoor raadt. Om de noodzakelijke aanvulling van lecithine te verkrijgen, dient een geschikte voeding. Veel lecithinerijke voedingsmiddelen zoals b.v. erwten, bonen en allerlei granen zijn echter in ons moderne voedingspatroon goeddeels afgevoerd en daarom is het gewenst extra lecithine te suppleren om een goede balans te verkrijgen. C.L.B. iecikorrels bevatten een zeer hoog percentage lecithine in een aangenaam smakende vorm gebracht met caloriearme hulpstoffen. C.L.B. Iecikorrels in Nederland uitgebracht door Pharmaceutische fabriek Roter Hilversum— zijn verkrijgbaar bij apotheken, drogisterijen en reformhuizen. 07.45 - 08.00 uur Klanken van de kerkklokken. 08.00 - 08.20 uur Zanghulde op het terrein van het busstation Soest-Zuid door de verzamelde schooljeugd van Soest-Zuid. 08.45 - 09.05 uur Zanghulde voor het gemeentehuis, door de verzamelde schooljeugd van Soest-Soestdijk. Medewerking wordt verleend door de Soest Harmonie P.V.O. en bovendien voor het gemeentehuis door de drumbands van „Crescendo" en „Olympia". Beide aubades staan onder leiding van de heer G. J. J. van der Scheppop. Toespraak door de burgemeester. 09.00 - 13.00 uur Draaiorgelmuziek op de Vredehofstraat. Na 13.00 uur op verscheidene plaatsen elders in de ge meente. 10.00 - 16.30 uur Nationaal Hockey toernooi voor mixed elftallen om de Generaal J. Brouwer-Wisselbeker, op de Hockeyterrei- nen aan de Schrikslaan. 10.00 - 16.00 uur Openstelling van het Luchtmacht Museum op de Vlieg basis Soesterberg. 10.30-±11.15 uur Muzikale show van P.V.O. op de speelweide op de Eng. 13.00 -16.00 uur Groot kinderfeest op de SEC-velden aan de Bosstraat, met kinderspelen zoals: zaklopen, wasophangen, spriet- lopen, ballengooien, ballendragen, ringsteken, hardlopen en een schiettent. Deelname '0,25 per spel. Voor ieder deelnemend kind is een prijs te winnen. Als speciale attraktie: gecostumeerd voetbal. 14.00 - 17.00 uur Filmvoorstelling in het gebouw „Credo, Julianalaan 19. Aanvang der voorstellingen: 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Toegang vrij. 14.30 - 16.00 uur Gevarieerd kinderprogramma in het Openluchttheater. Met a.o. Cisca Peters en Ab Hofstee als Paulus de Postbode. Toegang ƒ0,50 per persoon. Voorverkoop kaartjes bij de V.V.V., tegenover het ge meentehuis, t.m. donderdag 29 april en op 30 april, vanaf 14.00 uur, bij de ingang van het theater. 14.00 - 16.00 uur Puzzelrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen, onder leiding van de heer J. v. d. Bank. Start voor alle deelnemers bij de Sporthal aan de Beukenlaan. Inschrijfgeld: Auto's en motoren ƒ2,—. Bromfietsen 1,—. Fietsen 0,50 (per koppel). Verzekering ƒ2,(voor auto's en motoren geen verlies van claimkorting op eigen verzekering). Bromfietsers! Verzekeringsbewijs meebrengen! Gelegenheid tot inschrijven vanaf 13.15 uur aan de start. Voor-inschrijving kan plaatsvinden bij de heer J. v. d. Bank, Doresteinweg 41, tel. 6881. Eenvoudige rit, mooie prijzen! uur Mars door „Het Hart van de drumband „Crescendo", naar het Industrieterrein. 16 30 uur Jeugdwielerwedstrijden op gewone fietsen op het par- ib cours Industrieterrein Soest. Leeftijdsgroepen: 9-10, üVze'wedstrijden worden georganiseerd door de Ren- en Tourvereniging „Tempo" Soest. Deelname vrij. Inschrij ving aan de start in het clubgebouw (Industrieweg). Diverse leuke prijzen! uur Muzikale mars door Soesterveen van een gastkorps. uur Demonstratie Korfbalwedstrijd bij' de Smitshof, Soester veen georganiseerd door de korfbalvereniging „De Me teoren". Na afloop optreden van het Groot Gaesbeeker Gilde. Rolschaatswedstrjjden voor de jeugd bij de Weegbree- i nmzen! 14.00 14.30 - 14.30 15.00 15.45 straat. Diverse leuke prijzen, Molenschot en Groot-Engendaal. Onderwerp: De Eerste Wereldoorlog 1914-1918. 18.45 uur Toneeluitvoering in het gebouw St. Jozef aan de Steen- Xgevo'erd wordt: „Het maar kinderspel" door het toneelgezelschap „Thalia Deze toneelavond wordt georeerd d.dot de Chr. Nationale Oranjevereniging „Beatrix Verplicht pro gramma k 1,— aan de zaal. 20.30 uur Lampionnenoptocht door het Soesterveen. Opstelplaats Dalweg (nieuwe flat). De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de gemeente Soest, op haar daartoe ge daan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmings plan, regelende de bestemming in hoofd zaak van gronden, gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, ten behoeve van de bouw van een kwekerij, op het perceel, gelegen aan de Molen straat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7583. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 29 april 1971. Mijne heren, Naar aanleiding van het stukje „Krab bels van Knelis" in de courant van 23 april j.1. waarin hij nogal van leer trekt over het bekende P.S.V. „blikje", en hier naarvoren brengt zijn mening voor de toekomst om dit soort excessen te verhinderen, zou ik gaarne een paar op merkingen willen maken. Ik ben het met hem eens, dat wat daar gebeurde streng aangepakt dient te wor den, om herhalingen hiervan te voorko men. Zijn opmerking, dat het verboden zou moeten worden om bij sportwedstrijden alkoholhoudende drank te verkopen, ben ik niet geheel met hem eens. Dat deze mening wel gedeeld wordt door de enkele caféhouders in Soest, ja dat loof ik ook wel. Maar wat ik niet begrijp is, dat hij in de ene regel de caféhouders paait, en in de volgende regel stelt, drink Uw natje thuis, en Uw droogje op het sportveld, wat erop neerkomt dat ook zij wel kun nen opdoeken. Nogmaals, wat er bij P.S.V. gebeurd is, dat betreur ik ook ten zeerste, maar daarom hoeft er voor mij geen verbod te komen, omdat een enkeling zich te buiten gaat. In neem aan dat hij ook wel weet, dat het bezoek aan een café voor een enke ling wel eens wat teveel is, maar daar om sluiten we toch niet alle café's om dit in de toekomst te voorkomen? Zijn opmerking, dat de centen ook bij de laagste clubjes noodzakelijk zijn, daar heeft hij volkomen gelijk in, doch niet zo hij stelt om feesten te vieren, want kijk, dat is nu een uitspraak die in mijn ogen door iemand gedaan wordt, die van toeten noch blazen weet, dat slaat nergens op, althans niet op de vereniging die de beschikking heeft over mijn vrije tijd. Alle festiviteiten die er plaats vin den, worden betaald door hen, die er bij betrokken zijn, en niet, zoals hij sugge reert, uit de opbrengst van de kantine. Weet Knelis wel, dat als deze kleine clubjes geen kantine hadden, zij niet in staat waren, om het door hen gestelde doel, de jeugd een beetje plezier te be zorgen, niet konder realiseren. Nee, hij weet dit niet, net zomin als hij weet, dat zeker 60 van de inkomsten der vereniging bestaan uit de kantine opbrengsten, zodat zij niet te biecht moe ten bij de gemeenschap. Nee Knelis, als je weer over de sport wil schrijven op de manier zoals deze keer, doe mij dan een plezier, en neem hierover eerst kontakt op met iemand die over de interne zaken van een ver eniging kan mee praten. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, L. RUTTENBEftG Rubenslaan 61. 14.30 uur Stille toch naar de fusilladeplaats in Soesterberg, waar op 19 november 1942 33 Nederlanders werden gefusil leerd. Verzamelen om 14.00 uur bij het hoofdgebouw van de Vliegbasis. Uit Soest bereikbaar via de Van Weerden Poelmanweg. Medewerking door het Soesterbergs Gemengd Koor. Vlaggen halfstok. 18.00 uur tot zonsondergang vóór 20.00 uur Klokgelui van alle Kerken. 19.45 uur tot 30 seconden 20.00-20.02 uur Stilte. Kranslegging bij het monument bij Braamhage. Medewerking van het mannenkoor „Apollo". Vakbonden en andere pressiegroepen plegen voor het begin van een nieuwe regeringsperiode hun wensen op tafel te leggen.. Ook het Verbond van Neder landse Ondernemingen heeft zich in deze rij gevoegd. De hoofdwens van de onder nemers, neergelegd in het jaarverslag van deze organisatie, is dat naar mid delen moet worden gezocht om de loon ontwikkeling in de hand te kunnen hou den. Daarnaast bepleit het V.N.O. voor een ombuigen van het sociaal verzeke- ringsbeleid in die zin dat er meer eigen risico moet worden gedragen. Bij de loonontwikkeling wensen de on dernemers dat de autonomie van de marktpartijen centraal moet blijven staan. Dit betekent dat werkgevers in beginsel vrij moeten zijn al mogen zij wel door de regering worden beïnvloed. Nu is het bekend dat bij onderhandelin gen de werkgevers steeds in de zwakste positie staan omdat zij in de eerste plaats hun produktieapparaat willen gaande houden. Een flinke staking zou voor vele ondernemingen het einde bete kenen. Deze situatie wordt nog geaccen tueerd door de wetenschap dat bij vele bedrijven de reserves reeds zijn uitgeput. Wij zouden hier nog aan willen toevoe gen dat het vele topmensen in onder nemingen onverschillig is of de lonen stijgen. Hun eigen positie is in N.V.- verband praktsch verzekerd door goede pensioenvoorzingen en zij zijn maar tot op zekere hoogte bereid om te vechten voor de belangen van anonieme aandeel houders. Velen van hen zijn zelf in de positie van werknemer. Uit deze gezichthoek gezien is het dui delijk dat de ondernemers-ge wij ze pro- duktie hoe langer hoe meer in gevaar komt. De weerstand tegen onverantwoor de loonsverhoging wordt dan ook hoe langer hoe kleiner, zodat ook grote on dernemingen plotseling niet meer zijn te redden. Bij de vrije loononderhandelin gen wordt dit gevaar onvoldoende onder kend. Onder deze titel wordt a.s. zondagavond in de Julianakerk aan de Julianalaan een bijzonder jeugd-appèl gehouden. De hele opzet van dit jeugd-appèl is door de jongeren zelf samengesteld. Men heeft zich o.a. verzekerd van de mede werking van de bekende Surinaamse zanggroep „The Eldorado Singers" uit Amsterdam. Gert Muts bespeelt het orgel. Voor verdere bijzonderheden over deze speciale jongeren-kerkdienst verwijzen wij u naar de advertentie in dit nummer. ALLES VOOR UW TUIN Gaas, Grasmaaimachines Verder alle tuingereedschap. Nieuwstraat 56 - Soest Telefoon 02155-6228 PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat. Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 en 11 uur. 18 uur Avondmis. Dinsdag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen op dinsdag en donderdag 8 en 9 uur. Zaterdagsmorgens géén H. Mis. Maandag, woensdag en vrijdag avond mis te 19.00 uur. ST. CAROLUSKERK, Soesterberg. Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, 9.30 uur Hoogmis. 11.30 uur (met zang). M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wtf lessen in PEUGEOT 404 - OPEL KADETT - DAF - V.W. 1302 Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L. - F.N.O.P. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van 30 april (Koninginnedag) van 8 uur tot 1 mei 8 uur: J. C. Rip, Soesterbergse- straat 16, tel. 2423 en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119. Van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmor gen 8 uur door J. H. H. Overbeek, Brug. Grothestraat 65, tel. 2333 en P. H. Wal- ter, Ereprijsstraat 69, tel. 2064. SOESTERBERG Tijdens het weekend zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6» tel. 03463-1517. SOEST Tandartsen Vrijdag (Koninginnedag) van 13.00 uur tot 13.30 uur H. Abbring, Larikslaan 16, tel. 3821 Zaterdag en zondag van 13.00 uur 13.30 uur F. de Morree, Dr. Rupertlaan 74, tel. 5611. Apotheek Gehele vrijdag (Koninginnedag) Brink- Apotheek, Brinkstraat 16a, Baarn, tel. 02154-2537. Zaterdag en zondag, Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 2497. Extra apotheekdienst zaterdag a.s. van 8.30-12.30 uur Brink-Apotheek, Brink straat 16a, Baarn, tel. 02154-2537. Oranje-Groene Kruis Zr. K.Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele Kruis Zr. C. Bijlard, Rubenslaan 97, tel. 5425, b.b.g. briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. M. de Haan, Alb. Cuyplaan 118, tel. Katholiek Instituut voor Maatschappelijk werk Maatschappelijk werkster: mej. M. F. M. Elsenburg, Molenstraat 11, Soest. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9.30-10.30 uur. Telefoon: 02155-4040 (alleen van 9.00-10.30 uur). Spreekuur Soesterberg: dinsdagavond van 18.30-19.00 uur, in „De Hoeksteen", ingang Plesmanstraat. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening (gezinszorg) Leidster: me. H. B. te Lintelo, Veldweg Soest, tel. 02155-6891. Spreekuur: maandag t.m. vrijadg van 13.30-14.30 uur. Maatschappelijk werk Uitgaande van het Prot. Interk. Sociaal Centrum. Spreekuur maatsch. werkster: dinsdag van 9-10 uur in Eltheto, Driftje 4A, tel. 2723. Andere werkdagen van 9-10 uur en maandagavond van 6.30-7 uur. Bureau Amersfoort, Bergstraat 29, tel. 03490- 10441. Bureau voor levens- en gezinsvragen Uitgaande van de Interkerkelijke Stich ting, Bergstraat 25, Amersfoort. Telefoon 03490-10441. Spreekuur: dinsdagmiddag van 3 tot 4 uur, woensdagavond van 7 tot 8 uur, bij voorkeur telefonische afspraak. Moeders voor moeders Mevr. E. J. van Mameren-Dekker, Vt» leriaanstraat 10, tel. 02155-8481. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat Zondag 10 uur ds. P. Kloek. H.D. Emmakerk Regentesselaan 10 uur ds. D. H. Bosma. H.D. 19 uur ds. Jac. Smit Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds. J. Smit. 17.00 uur ds. J. Smit. Gebouw Middenwijk, Pieter de HooghL 10 uur ds. Jac. Smit. H.D. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds. J. A. J. Vermaat, Baarn. Jeugdkerken: 10 uur Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur Middelwijk, P. de Hooghlaan. 10 uur De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. 10 uur Gr. van Prinstererschool, Inter kerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk. Julianalaan en 17 uur ds. G. Rang. Wilhelminakerk Soesterbergsestraat 18 10 en 5 ds. M. Wilschut. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. C. Bijl. 14.45 uur ds. J. van Benthem, Nijkerk. Voorbereiding H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 uur ds. Rutters. 15.30 uur ds. den Butter, Bunschoten. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan. 10 en 14.30 uur ds. Van Haaren. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds. W. Knoppers, Utrecht. WIJKGEBOUW Schoutenkampweg, hoek Buntweg. 10.15 uur Kinderdienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 15.45 uur H. H. ter Welle. H.A. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. H. R. Juch, Hoogeveen. 12.00 uur Interk. Zondagsschool (Chr. kleuterschool). HERVORMDE KERK 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. 19 uur ds. R. Houtsma (Zon en Schild). JOHANNES-STICHTING i.45 uur ds. A. O. Zijlstra. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b. 10.30 uur Hr. O verweel, Hoorn. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 uur H. Amelink, Langerak. 16.30 uur E. Zwarteveen, Voorthuizen. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest*' Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn. 10.30 uur ds. A. E. van Eeden, Utrecht

Soester Courant | 1971 | | pagina 17