Soest toen - Soest nu 10x10 VAN HUISSTEDEN VESPA CIA0 De Witte Pompen Jonge, geniale blokfluitspeler verzorgt kamerconcert bij Artishock Zingende dolfijnen in het Dojfjnjnum Harderwijk DOLFINARIUM VTB NV Hervormd Jeugdkoor Verkeersongevallen Gevonden voorwerpen j^i Oc/t oemaket Nieuw clubhuis tennisclub „Soest-Zuid" wordt 10 mei in gebruik genomen MENINGEN VAN LEZERS Krabbels van Knelis Vuilnisemmers binnenhalen Autospeurtocht Geen spreekuur DONDERDAG 29 APRIL 1971 REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 De 21-jarige Simon Schouten uit Baarn zal zondagmiddag 2 mei een Kamercon cert geven, georganiseerd door de Werk groep „Kamermuziek in Soest", in het Artishockgebouw. Schouten bespeelt 15 verschillende soor ten blokfluiten, waarvan hij er zelf een stuk of zes in zijn bezit heeft. Hij streeft er naar zoveel mogelijk de instrumenten te gebruiken die bespeeld werden in de tijd dat de muziek er voor geschreven is. En daar horen ook bij de hobo, de cha- lumeau (een soort klarinet) en de dulcia, de voorloper van de fagot. Sommige blokfluiten laat hij speciaal vervaardigen in Bremerhaven, waar een Duitser woont, die ze namaakt van oor spronkelijke, oude exemplaren in mu sea. Simon's muzikale „Chromosomen" zijn wel te verklaren. Hij is de vierde in een gezin van negen kinderen. Moeder is erg muzikaal, heeft nooit les gehad, maar was in haar jonge jaren pianiste in het amusementsvlak. Haar oudste dochter is lerases piano aan een Twents Muziek- lyceum. Met haar gaf Simon een con cert in Freudenstad. De pers schreef: „Ostinate Motivwiederholungen, glissan- dohafte Figurationen, doppelgriffartige Klangeffekte, artistische Raffinessen, ja zum Selbstzweck erhobene Tonverfrem- dungen und Schnarrgerausche wollen den Hörer verblüffen, schockieren, aber doch zumindest in Verwunderung und erstaunen setzen". Behalve Tineke en Simon zijn er nog twee zusjes die muziek studeren. Als klein jongetje kwam Simon terecht bij het Baarns Jongenskoor van Carel Laoüt, waar hij verschillende solopartijen mocht uitvoeren. „Begin maar eens met blokfluit" werd er tegen hem gezegd op het Hilversums Muzieklyceum. Daar begint iedereen mee, nietwaar? Maar hoe? Hij kreeg les van Jan Spaans en dat liep erg goed. Zo goed, dat hij doordrong tot de finale van een landelijk concours, georgani seerd door het Nederlands Impressariaat, met overwegend conservatoriumleerlin gen. ,,lk hoorde er eigenlijk niet thuis", zegt hij nu, „ik was één van de jongste deel nemers". Tot 1968 kreeg Schouten theorielessen van Ton Andriessen. Hij slaagde voor zijn gymnasiumdiploma en deed toela tingsexamen bij Kees Otten in Amster dam. Daar is hij nu in zijn derde jaar. Het komende seizoen hoopt hij over te stappen naar Leo Meilink op het conser vatorium in Utrecht. Daar wil hij zijn B-diploma halen dat hem in staat stelt zelf les te 'gaan geven. Nog een jaar of vier, vijf dan kan hij solistenexamen doen, waarmee je het recht verwerft toegelaten te woden voor de Prix d'Ex- cellence. Daar heeft hij overigens nu al zijn programma voor klaar! Simon A. M. Schouten heeft al verschil lende keren meegewerkt aan tv-musicals, platenconcerten, radioprogramma's etc. Maar dat is niet zo goed bevallen. Wat wel erg goed gaat zijn z'n free lance- lessen aan kindertjes in Baarn. Hij is sterk voor individueel onderwijs en heeft een hekel aan blokfluitklasjes. En daar heeft hij ook opmerkelijke resultaten mee bereikt. Voor een stampvolle zaal gaf hij onlangs een leerlingenuitvoering waar lagere schoolkinderen werkjes ten gehore brachten van Gümbel, Telemann, Poser en Richard Klein. Met zeer veel succes. n het grootste overdekte Dolfijnen"*] I stadion ter wereld met 2.500 zit- j plèatsen ziet u een unieke show I van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: dagelijks 10.00 I(.iwy.v.iiiinu. IJMW... 'J.'- I -11.30 -13.00 -14.30 -16.00 en 17.30 I uur. Zondags niet om 10.00 uur. i ONDERWATERPANORAMA - I met de grootste aquarium glaswand ter wereld: 21 meter lang en bijna 3 meter hoog. J EXPOSITIE WALVISACHTIGEN J boeiende tentoonstélling over het leven van de zeezoogdieren. I ROBARIUM S 1 trainingsbassin voor zeeleeuwen 5 demonstraties per dag. HARDERWIJK - TEL. 03410 - 6041 Het concert van de maand mei in de Oude Kerk te Soest is een Herdenkings concert op 4 mei a.s., en zal worden ver zorgd door het Hervormd Jeugdkoor o.l.v. Maarten Kooy. Uitgevoerd wordt het Requiem van Ga- briel Fauré, waarbij de begeleiding in handen is van het orkest van de Neder landse Cantorij in uitgebreide bezetting, met name in de blazerssector. Als aanvullend programmapunt wordt het motet „Der Geist hilft unsrer Schwachheit auf" van J. S. Bach ge zongen. Dank zij subsidie van gemeente en pro vincie kan de toegangsprijs tot 5, beperkt blijven, CJP-houders genieten reductie. Men hoopt op een grote belangstelling voor het Jeugdkoor, dat door hard wer ken een internationaal niveau heeft be reikt. Daarvan getuigen recensies en an dere reacties op de tournée van vorige zomer door Duitsland en Oostenrijk, de ■uitvoering eind vorig jaar van Bach's Hohe Messe in de Kathedraal, van Ant werpen, en de zeer goede beoordeling van de grammofoonplaat met het Re quiem van W. A. Mozart. Het orkest van de Nederlandse Cantorij bestaat uit vooraanstaande musici uit de radio-orkesten en we mogen door deze samenwerking dan ook een fraaie uit voering verwachten. In verband met eventuele herdenkings plechtigheden begint het concert om half Soms komt hij zelf voor het voetlicht. Zoals vorig jaar in een concert van de Baarnse Muziekkring in Kasteel Groene- veld. De krant schreef: „Simon Schouten speelde in de Suite Exotique van Jean Temprement de sterren van de (blok- fluit)hemel". Met Pasen concerteerde hij in Oberhau- sen. En de volgende maand dus in Soest met Peter den Ouden, clavecimbel, en Ernst Reyseger, cello. Peter den Ouden heeft enkele platen op zijn naam staan en heeft niet zo lang geleden een con certreis gemaakt door Israël. Ze voeren werk uit van Steenwick, Telemann, da Palestrina, Vivaldi, Frescobaldi, Tempre ment, Distier en Hans Martin Linde. Dit concert wordt gegeven in het kader van de Per Expressie-week van Arti shock. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zitting ten gemeentehuize alhier. Maandag kwam de 11-jarige majorette M. v. H. met haar fiets op de Steenhoff- straat te vallen, toen haar majorettestok tussen de spaken van haar voorwiel kwam. Met vermoedelijk een schouder fractuur werd zij naar het ziekenhuis Zonnegloren vervoerd. Dinsdagmiddag werd op de Steenhoff- straat de Marokaan O. D. bij het over steken van de rijweg aangereden door de automobilist A. T. H. (30) uit Am sterdam. Met een gebroken rechterbeen is D. met de ziekenauto van de E.H.B.O. naar Zonnegloren vervoerd. Bij nader onderzoek bleek hij illegaal in ons land te verblijven, zodat te zijner tijd uitwij zing zal volgen. De navolgende voorwerpen werden op het politiebureau als gevonden aangege ven: engels boek, tas met gereedschap pen, diverse portmonnaies, damesfiets, diverse sleutels, wandelstok, kinder schoen, diverse bromfietsen, lederen tas, vouwfiets, notitieboekje, ceintuur, kin derhorloge, hondenriem, hondje en een kanarie. Betreffende deze voorwerpen kunnen aan het bureau van politie op woensdag en zaterdag, van 14.00 tot 18.00 uur, inlichtingen worden verkregen. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Het nieuwe clubhuis van de tennisclub .Socst-Zuid" nadert z(jn voltooiing. Deze week nog komt het glas- en waterdicht en kan met de afwerking en inrichting begonnen worden. Voor de eigenaar, exploitant en K.N.L.T.B.-tennisIeraar. de heer H. van Harskamp, én de snelgroeiende tennis club is een mijlpaal bereikt. In 1967 werd op initiatief van de heer Van Harskamp, zoon van een bekend tennisleraar uit Amsterdam, kleinzoon van de man die de banen aan de Schrikslaan aanlegde, met de aanleg van het tennispark aan de Bosstraat begon nen. Naar aanleiding hiervan werd op 7 december 1967 de Tennisvereniging „Soest-Zuid" opgericht door de heren R. A. Calkoen, J. C. P. v. d. Molen en H. Abbring. Op 8 april 1968 volgde de officiële ope ning door de burgemeester, mr. S. P. Baron Bentinck van het tennispark, dat toen drie banen had. Nog datzelfde jaar werden de vierde en vijfde baan in ge bruik genomen. In 1969 volgde de banen zes en zeven. Het aantal leden bleef toe nemen en uitgaande van het nog steeds gehandhaafde standpunt, niet meer dan 60 leden per baan, moest in 1970 een le denstop worden ingevoerd. Inmiddels is voor twee nieuwe banen de grond „bouwrijp" gemaakt, zodat die ledenstop nu weer is opgeheven. Ruimte voor een tiende baan is aanwezig. De eerste baan (vijf naast elkaar) en de nog aan te leggen tiende baan liggen vlak voor het nieuwe clubhuis. Met financieële steun van het bestuur van de tennisvereniging (aan wie alle banen verpacht zijn), werd dit jaar be gonnen met de bouw van een groot clubhuis, naar ontwerp van architect Geerts uit Woudenberg (lid van de ten nisclub) en uitgevoerd door de firma Peperkamp uit Amsterdam. De ijzercon structie werd geleverd door de firma Smink uit Soest. De totale oppervlakte is ongeveer 200 m2, waarvan 85 m2 voor de kantine be stemd is. Deze kantine krijgt een houten vloer en een oud-hollandse inrichting met grote bar. Het plan is ook 's winters de band tussen de leden aan te houden. Er zal gelegenheid zijn voor bridge- en dansavonden terwijl ook van hieruit ge trimd zal kunnen worden. Het gebouw tje bevat naast een dagverblijf voor het echtpaar Van Harskamp, een dames- en een herenkleedkamer (ieder met twee douches) en drie toiletten. De kleedka mers kan men buitenom bereiken. Een telefoonaansluiting komt. Het front van het gebouw is geheel van glas met uitzicht op de banen. Hiervoor ligt een groot windvrij terras, dat deeltelijk overdekt is. Alles bij elkaar een accomodatie waar de club eer mee in legt en die, gezien het huidige ledental (420), wel was. Daarbij komt dat men nu opvang- mogelijkheid heeft voor 600 leden als alle tien banen gereed zijn. Detennisclub „Soest-Zuid" heeft wel de koninklijke goedkeuring, maar heeft zich niet aangesloten bij de K.N.L.T.B.,nóch De Amsterdamsestraatweg, voor het paleis, vjjftig jaar geleden Dezelfde plaats nu. bij de Sportstichting van de gemeente Soest. Dit tennispark is het enige sport complex. dat geen eigendom is van de sportstichting. Aan de tenniscompetitie wordt ook niet deelgenomen, nog niet, want er bestaan plannen dit het volgend seizoen, als er animo voor is, met twee of hooguit drie teamt te gaan doen. Niet méér teams, wan men wil de banen zoveel mogelijk vrij houden voor de andere leden. Er bestaan overigens goede banden met ten nisclubs uit de omgeving, waartegen re gelmatig gespeeld wordt. Toch blijft het hoofddoel de gezelligheid. Zo wordt op 8 en 9 mei een zgn. kennis- makingstoernooi georganiseerd, met na afloop van de wedstrijden op 8 mei een informele nasi- of bamimaaltijd. Op 15 mei is er voor de leden een dans avond in het Restaurant van het Soester- avond in het Restaurant van het Soester Natuurbad. (Of in het nieuwe clubge bouw?) Op het ogenblik wordt ei volop geten nist; dinsdagmorgen werd op alle zeven banen gespeeld en ook bij de oefenmuur werd druk geslagen. Ook aan het spelpeil van de junioren leden wordt veel aandacht besteed, want de heer Van Harskamp is behalve ex ploitant van het tennispark, ook een uit stekend tennisleraar. Tien achtereenvolgende weken geven \vy aan tien willekeurige cliënten, die tü dens het winkelen bfj ons zjjn gefoto grafeerd een waardebon van 10, cadeau. Wij verzoeken de afgebeelde dames deze advertenties uit te knippen en bij ons om te ruilen voor de cadeaubon. Laakbare verkiezingspropaganda Een der politieke partijen in ons vader land vindt het gewenst propaganda te voeren middels zedeloze aanplakbiljetten. Wij vragen ons af: Wordt ons land nog niet genoeg overstroomd met mensonte rende en zedeloze lectuur, omdat nu ook nog langs de publieke weg voor het oog onzer jeugd ten toon te stellen? Een vraag aan U, leden en voorstanders dezer politieke partij. Is u het eens met deze gevoerde propaganda? Zo ja, hoe zoudt u het vinden zo een afbeelding van uw vrouw, uw verloofde, u moeder of uw zuster op die manier ten toon te stellen? Zo niet, waarom heeft u dan niet gepro testeerd tegen deze pornografische pro paganda? Het is o.i. een belediging onzer vrouwen en echtgenoten. Wij zouden het volk van Nederland wil len waarschuwen. Let op uw jeugd. Een jeugd, die middels pornografie, abortus en, daarmede samengaand, een vrij sexueel leven zonder of voor het huwe lijk en druggebruik, een toekmost tege moet zal gaan met een verwoest lichaam en een verwoeste ziel. Een leven met wat tijdelijk genot (zo men denkt), maar zonder God. En dan staat er in Het Boek der Boeken: Wie God verlaat heeft smart op smart te vrezen. Geachte lezer, wij willen u de raad geven, protesteer. Met hartelijke dank voor de plaatsing. Bestuur en leden der S.G.P. Afdeling Soest-Baarn. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak vaan de week toch wel effe mit ming mond ope hep ge- staon, toen ik effe gong kieke hoe of ut mit de bouw vaan ut zwembad an de Waaldek Piermont- laon sting. Noeng binne der nog zaat dinge int leve die veul belaangrieker binne as un zwembaad, maor wullie motte nie ver- gete daat zwemme un ding is int leve, daat nog veuls te veul op de aachtur- grond wordt geschove. En daorom bln ik blie dattut der noeng daan toch vaan gekomme is. Ut waas toch ok eigeluk veuls te bar, daat Soestder kingders vaanuit school mit de bus naor Spaoken- burrug moste om daor zwemme te gaon lere. Noeng is daat nog wel nie voorbie, maor ut end is in zicht. Ik kreeg wel de schrik van ming leve toen ik daor an kwaam rieje. Ik kwaam vaanuut ut Veen, dus ik kreeg effe un heul vurkeerd beeld, maor ik doch daat ut heule baad ongder un tent kwaam te staon en daat daat ut ovurdekte zouw weze. maor toen ik effe door reej, werd ut allegaor duudeluk. Die tent was alle- nug maor neerrezet om altied maor door te kenne warreke zongder te stoppe voor rege, wingd of weet ik waat. An de aore kaant vaan die tent kon ik heul goed zien hoe of ut allegaor zouw gaon worde. Waat daat angaot. wete de minse die daat baad bouwe wel waat zullie an ut doen binne. Zuk warreke, ut zouw as ut waore un voorbeeld kenne weze voor heul veul aore bouwwarreke. Noeng zaal ut netuurluk nog wel effe dure voordat wullie un duuk in ut wao- tur vaan daat nie zo bar grote baad kenne neme, maor ut gaot der daan toch vaan komme. Ut liek noeng netuurluk, dak nie zoon barre zwemmur bin en dak allenug maor in ut waotur komp as ut binne is, of ak der in gevaale bin, maor laote wullie daan wel effe eerluk weze, waarom zouw un mins zun eigen peste, en in de buute- luch gaon zwemme as ut binne ok ken. Buute is ut in de meeste gevaale nie zo antrekkeluk. Ut regent, ut waoijt, of je krieg zukke kouwe vingurs, dajje de knope vaan je jaas nie meer dich ken kriege. Nee waat daat angaot bin ik un echte binnezwemmur. Ik bin netuurluk geen heldurziende, maor ik gloof wel daat as daat baad zun deure hep geopend, der heul waat ouwere minse zalle weze, die noeng de gelegenhied angriepe om op hullie ouwe daag ok maor is te gaon prebere de zwemkunst maachtug te worden. Un kunst, die hullie nooit hebbe kenne lere, omdaat daor vreuger en eigeluk tot noeng toe in ongze omgeving nie zo bar veul gelegenhied voor is* De ouwere ginneraotsie haad ok vaok de cente nie om zo vaok naor ut netuurbaad te gaon daat zullie zwemme konde lere, en in de Eem bleef ut toch altied nog maor un gevaorlukke zaok. Bleef netuurluk nog wel ovur om un reis te maoke naor Hilleversum of Amersfoort, om daor in ut zilte naat te duuke, maor daat waas allus bie mekaor ok un kostbaore zaok, waant daan kwaam der altied nog reis» koste bie, of de fiets mos gebruuk wor- de.Der zalle noeng wel weer minse we ze, die zeige, daat ik ming weer knaap an ut anstelle bin, maor daan motte die minse maor effe voor oge houwe daat haost de helluf vaan ongze laandgenote nie ken zwemme. Daat liek, ajje op un zomursedaag in de buurt vaan ut ne tuurbaad komp, haos nie voorstelbaor, maor ut is toch wel zo. Je ken ming gerust glove, maor nit iedereen die naor ut zwembaad gaot is instaot zun kop bove waotur te houwe. Ut zwemme blief daan vaok beperruk tot lui in de zon leige en un bietjt rongdkieke, waat wis en waoraachtug ok un aordugge bezughied ken weze. Ut zaal netuurluk nie in un paor jaor gaon. maor ut mot noeng toch mogeluk worde, daat in Soest die vurhouding vaan halluf om halluf door gaot slaon naor de kaant vaan wél-zwemmurs. Daat is daan meteen een Soesder biedraoge in ut prebere om ut aontaal vurdrinkings- gevaale, daat ondenkbaor hoog is, te ver- mindere. Ut allermooiste zouw eigeluk weze as zwemme op school as vurplich leervaak werd gesteld. Je zouw nog verdur kenne gaon, en stelle, daat zwemme eigeluk net zo gewoon mot gaon worde as fietse en lope, maor zover zijn wullie nog laang nie, maor ut ovurdekte baad gaot komme, en daat is heul waat waord. Noeng hoop ik allenug wel, daat de bao- ze vaan daat baad wel zo wies zalle worde om ut baad ok zoemurs ope te stelle, waant der binne noeng eenmaol ok minse die lievur zwemme in ut be- slotene, om ut ovur ut lere nog maor nie te hebbe. Ut blief noeng eenmaol voor un waat ouwere zwemleerling nie zo antrekkeluk om, ten anschouwe van jan en alleman, zun kop bove waotur te lere houwe. Maar daat zalle zullie nog wel gaon begriepe. Herhaaldelijk komen de laatste tijd op het politiebureau klachten binnen dat vuilnisemmers, na het leegmaken door de gemeentereiniging, niet worden bin nengehaald. Het gevolg is dat de jeugd de lege emmer als voetbalobject gebruikt en deze op de rijweg terecht komt. Het komt zelfs voor dat emmers dagenlang „vergeten" worden. De politie maakt er op attent dat volgens de Algemene Politie Verordening van de gemeente Soest het verboden is lege vuilnisemmers te laten staan. Men zij dus gewaarschuwd. In samenwerking met de Baarnse Oranje Vereniging verzorgt de Baarnse Auto Club ook dit jaar op Koninginnedag weer een autospeurtocht door Baarn. Deze tocht lengte ca. 20 km is vooral bedoeld voor het gehele gezin. De snelheid is gering, maar het aantal truc jes en de hoeveelheid kolder in deze rit is groot. Inschrijving vanaf 18.30 uur tot uiterlijk 20.00 uur in restaurant „Astoria", Oran jestraat te Baarn. De wethouder mevrouw M. C. P. Walter- Van der Togt, is donderdag 6 mei verhin derd haar wekelijkse spreekuur te hou den.

Soester Courant | 1971 | | pagina 3